Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Metalsodíkova sterilizace substrátu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Metalsodíkova sterilizace substrátu Příspěvek č. 1



Tady na těchto stránkám bych chtěl založit téma sterilizace substrátu tepelnou metodou, pokud máte někdo zkušenosti , nebo četli odbornou literatůru, budu rád když přispějete, ale pokud možno opravdu něčím věrohodným a osvědčeným postupem!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak jsem se rozhodl pro sterilizaci hlíny. Po zkušenostech z minulých sklizní chci mít jistotu , že jsem si domů nic nepřinesl navíc jako bonus v podobě Smutnic. Ty mi strpívali život,až jsem se rozhodl vše zlikvidovat a začít znova. Budu s napětím očekávat ,jestli přece jen se mi podaří uchránit kytky od havěti. Budu také filtrovat přisávání vzduchu, ten budu navíc sát z vedlejší místnosti a ještě jednou týdně ji trošku vystříkám něčím proti hmyzu. Nevím ale jestli 40 minut v troubě na 200 stupňů bude stačit, je otázka na kolik se substrát zahřeje. Nevím taky jestli ho nemám zvlhčit, suchý moc nepřebírá teplotu okolí a těch 82 stupňů nemusí být dost pro zničení havěti.
Máte někdo praktické zkušenosti s tepelnou sterilizací ???
Co takhle ještě přidat na začátku kdy to neovlivní hulení Dursban, nebo něco podobného???
Teď jsem prodloužil na 70 minut a nechám to vychladnou to bude taky ještě nějakou dobu trvat, to by snad mělo stačit. Nevíte někdo jestli je v literatuře někde uveden při jaké teplotě se zničí zárodky Smutnic ???
Za chvilku dám novou hlínu do trouby a navlhčím ji , uvidíme na kolik se zvedne teplota oproti suchému substrátu a podle toho se rozhodnu co zvolím, jestli vlhčit nebo ne.
Smrad není tak hrozný , když jsou hrně zavřené. V pekáči je substrát pro sukulenty a ten nesmrdí vůbec. Pro Pelargónie trochu páchne, jsem zvědav jaký smrad bude produkovat Royalty-mix.

Old Post 15-03-2006 v 09:28 AM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 2

Mno ja bych se vykaslal na troubu a radsi provadel sterilizaci v mikrovlnce.Staci 10 minut na 100 procent a neprezije absolutne nic a usetris si i trochu toho smradku..

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 15-03-2006 v 09:47 AM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 3

Jahůdko ,jseš si jistej, že je to zahubí??? Teplotou asi né,tu změřím,ale to záření nevím jak hluboko pronikne???

Old Post 15-03-2006 v 10:00 AM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 4

metalsodik - No jistotu nemas nikdy a ja osobne jsem to nikdy nepraktikoval,ale cetl jsem to nekde na nejakejch strankach,ze se to pouziva na sterilizaci pudy bezne a je to prej lepsi nez trouba.Podle me,mikrovlny museji zabit naprosto vsechno zivi co v ty pude je.Samozrejme i zarodky atd.Do hloubky by se mikrovlny dostat mely.

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 15-03-2006 v 10:05 AM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

Příspěvek č. 5

A jeje, tady nekdo nevi, jak funguje mikrovlnka. Mikrovlnka na frekvenci kolem 2400 rozvibruje molekuly vody tak, az se ohreje (trenim). Kdyz date do mikrovlnky neco co nema zadnou vodu, neohreje se to. (tedy asi krome kovu). Hloubka, kam zareni pronikne, je tedy cely prostor, a to okamzite. Aspon takhle me to kdosi vysvetloval, doufam, ze nemelu blaboly.

Tagze na sterilizaci to uplne postaci, na par vterin (minuta je az moc, zalezi na sile W). Vsechno zive co obsahuje vodu se okamzite uvari, jakykoliv larvy chcipnou, protoze prasknou, jak se z vody pri vareni uvolnuje kyslik a vodik.

Akorat si neumim predstavit, jak budu davat do mikrovlnky 4x 50L pytle Plagronu :-))) Trouba to zvladne za dyl, ale treba po pulce pytle.

P.S.: Jo a kdyz je mikrovlnka plna, musi se to nechat dyl, to je snad jasny.

**GROWDUINO - Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu**
**R-Man's Chilli - driven by Growduino**--**GROWDUINO - Project thread**
!!!**R-Manuv druhy OUT - California Indica + Mendocino Madness 2013 - UKRADENO**!!!--**R-Manuv prvni OUT - California Indica + Power Skunk 2012** - **R-Manova bedna® IV - Matka z Mendocino Madness****R-Manova bedna®** - **R-Manova bedna® II/1000W** - **R-Manova bedna® III/1000W MH->1000W HPS**
Nekonopné fotky Navod na upgrade zvlhcovace Video rust ze seminka by R-Man® + sound Luxusni odhlucnena pestirna

Old Post 15-03-2006 v 10:33 AM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 6

KDyz das do mikrovlnky kus masa a nechas ho chvili vlnit, pak ho vytahnes a rozkrojis, uvidis ze je na povrchu upecene a uvnitr jeste syrove. Takze s pronikanim a pecenim v celem objemu bych to nevidel tak horke.

A co se tyce toho varu a uvolnovani kysliku a vodiku, to by byl pruser. Vybuchy v kuchyni kazdou chvili. Voda se totiz rozklada na vodik a kyslik presne v tom nejvybusnejsim pomeru. Akorat ze nastesti ne pri varu, ale az pri mnohem vyssich teplotach.

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 15-03-2006 v 11:18 AM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

Příspěvek č. 7

Maso by ale melo byt i vevnitr teple, i kdyz ne tak jak na povrchu. Zalezi na tom, kolik zareni hmota pohlti, resp. kolik se premeni na teplo.

AD voda..tady je to sice OT..ale co z ni teda unika, kdyz kdyz ji vyvarish, nic ti nezustane a voda je h2o ??? Co je to za bubliny? Pouze kyslik?

**GROWDUINO - Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu**
**R-Man's Chilli - driven by Growduino**--**GROWDUINO - Project thread**
!!!**R-Manuv druhy OUT - California Indica + Mendocino Madness 2013 - UKRADENO**!!!--**R-Manuv prvni OUT - California Indica + Power Skunk 2012** - **R-Manova bedna® IV - Matka z Mendocino Madness****R-Manova bedna®** - **R-Manova bedna® II/1000W** - **R-Manova bedna® III/1000W MH->1000W HPS**
Nekonopné fotky Navod na upgrade zvlhcovace Video rust ze seminka by R-Man® + sound Luxusni odhlucnena pestirna

Old Post 15-03-2006 v 11:41 AM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 8

Bubliny jsou vodni para. Pri 100 se voda meni z kapalneho skupenstvi na plynne. Ano maso je uvnitr teple, ano asi je to o pohlcovani toho zareni a stejne tak ho muze pohlcovat ta hlina.

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 15-03-2006 v 11:42 AM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 9




Tak trochu z dalších pokusů , možná se budete divit , rozdíl v teorii a praxi tu je opět, můžete potom polemizovat co je toho příčinou, mám celkem 6 fotek , tak to tu rozdělím do dvou příspěvku.
Ještě na za čátek , děkuji Jahůdlovi že mě donutil to zkusit v mikrovlnce , ikdyž jsem nad tím uvažoval taky K+ letí, ušetřil mi čas a smrad. Jde to v tom rychle a uvidíte ty teploty.

V troubě to dosáhlo nejvíce 80 st, navíc to dloho trvá a spotřeba bude taky dost velká, Já použil starý tlakový hrnec , ale málem si rozbil dvířka trouby , při 200st se rozpadl, a rozsypalo se mi to po podlaze , na fotce ta modrá skvrna je uzávěr, který se roztekl.

1 foto – teplota po vytažrní – 1 hodina při 200st.
2 foto – vršek uzávěru.
3 foto následky vypadnutí z ruky – hrnec nevydržel.

Dále už bude vše je okolo mikrovlnky. Vlhkost substrátu neměla vliv na dosaženou teplotu!!!!

Naposledy upravil metalsodik 15-03-2006 v 12:18 PM

Old Post 15-03-2006 v 12:12 PM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 10

Dosazena teplota je prece otazkou casu. Po dostatecne dlouhe dobe se MUSI vyrovnat teplota vzduchu v troube a teplota hliny v troube umistene.

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 15-03-2006 v 12:23 PM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

Příspěvek č. 11

Boze muj, ze ty jsi tam dal ten hrnec i s vikem? A nemel nahodou plastovy ucha?

**GROWDUINO - Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu**
**R-Man's Chilli - driven by Growduino**--**GROWDUINO - Project thread**
!!!**R-Manuv druhy OUT - California Indica + Mendocino Madness 2013 - UKRADENO**!!!--**R-Manuv prvni OUT - California Indica + Power Skunk 2012** - **R-Manova bedna® IV - Matka z Mendocino Madness****R-Manova bedna®** - **R-Manova bedna® II/1000W** - **R-Manova bedna® III/1000W MH->1000W HPS**
Nekonopné fotky Navod na upgrade zvlhcovace Video rust ze seminka by R-Man® + sound Luxusni odhlucnena pestirna

Old Post 15-03-2006 v 12:30 PM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 12




Na rozdíl od trouby to jde v mokrovlnce rychle , prakticky bez smradu.
Pokud mate dost vhodnou nádobu, tak sterilizovat 50l není problem, ani více pytlů v průběhu několika dní , si udělat zásobu. Pro jistotu jsem to dal na 800W a 10 minut.
Doporučuju použít substrát suchý , tolik se to neodpařuju a nesmrdí. Dosažená teplota substrátu pro pelargonie, dosáhl ať suchý nebo mokrý uvnitř!!!! 100 st.
Ale teď pozor – substrát pro sukulenty, který byl suchý , a je talový sypký dosáhl 120 Stupňů!!!. Podle mě to je způsobeno pískem který je uvnitř, přece jenom rašelina nedosáhne takové teploty , ten křemičitý písek asi hodně absorbuje teplo , to je mé vysvětlení, jestli je správné nevím , je to celkem jedno, hlavně že ta mikrovlnka se osvědčila.

1 foto – vtažený substrát pro pelargonie z mikrovlnky – 100 st
2 foto- uvnitř 99 st
3 foto 120 st substrátu pro sukulenty.

Tolik k pokusům , jsem rád že se to celkem oproti troubě zjednodušilo, teď ješte aby to pomohlo, vím , že jen sterilizace nepomůže, musí být všude čisto a preventivně dezinfikovat místnost, ale určitě je to lepší než to nechat náhodě, nemusím připomínat, že hlína je pro indor , pro skeník bych asi tohle nedělal. Doufám že jsem přispěl svou trošlou do mlýna , ale něco takového s měřením teploty tu chybělo. Mám připraveno plno semen a nechci aby mi to nějaké Smutnice narušovaly. U přištích pokusů s klíčením a souboji substrátu naschle MS.

Naposledy upravil metalsodik 15-03-2006 v 12:59 PM

Old Post 15-03-2006 v 12:35 PM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 13

Teď jsem dělal ješte poslední měření teploty v substrátu po deseti minutách v mikrovlnce , a musím konstatovat že teplota proti troubě je dosažena daleko spíš a je rovnoměrně rozložena , nenašel jsem místo kde by byl rozdíl větší než 2 stupně , tak si myslím , že mikrovlnka je ideální.

Old Post 15-03-2006 v 15:03 PM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 14

Je to už více než 3 měsíce co mám rostliny v sterilizovaném substrátu a kytky včera 8 týdnu v květu. Za tu dobu jsem neměl ve skříni ani jednu mušku , natož nějakého škůdce. Všem u kterých to je z ohledem na množství hlíny možné to doporučuji provést 6 minut v mikrovlnce. Nepozoroval jsem žádnou změnu v kvalitě substrátu ohledně sterilizace , nic mu neublížilo. Dříve tam létaly různé mušky a podobné svinstvo. Na přívod vzduchu jsem dal starou punčochu a tím zabranuji vlétnutí hmyzu do skříně, taky doporučuji, stojí to za to.

Old Post 24-06-2006 v 20:04 PM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 15

Ja to praktikuju taky.Koupim maly baleni a celej ten pytel dam do mikrovlnky na 10 minut pri 100procentnim vykonu.Zadnej smrad,proste pohoda,urcite se to vyplati

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 24-06-2006 v 20:13 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aenema
Stálý Člen

Karma uživatele aenema - 38% PěstitelskáKarma uživatele aenema - 38% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 190 

Příspěvek č. 16

hm a jak snáší ten pytel tu vysokou teplotu?

"Já jenom kráčím po cestách,které mají srdce.Po kterékoliv cestě,která má srdce.Po nich putuji a jediné,co mě zajímá,je,abych je prošel až na sám konec.
A jak jdu,tak bez dechu jenom zírám a zírám."
Juan Matus

Old Post 26-06-2006 v 20:08 PM
aenema je offline   Profil uživatele aenema   Find more posts by aenema   Foto galerie člena aenema   Click here to Send aenema a Private Message   Add aenema to your buddy list     Navštiv homepage uživatele aenema! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:39 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0539200 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív