Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » 400W koupelna
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 7 8 9 10 11 »
Autor
Téma 
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 129

citace:
Původní příspěvek od EDA45


Co tedy pořídit Ec metr s elektrodou do hlíny,ne do vody...?
Coco A+B můžeš použít,jen je v jiných poměrech NPK než u Terry leaves nebo max,ale nebál bych se toho..
Tu terru si můžeš objednat a do tří dnů ji mít doma..,nebo skočit k jahodovi pro Cannu,jest to na tobě..
A oblečení,určitě jo,když by naproti přes ulici byl nějakej bar,kde bych čekal,proč ne..


Ty prý nejsou moc přesný/věrohodný.. Nevim, ted mam zas prevahu kokosu - fungoval by ten hliněnej Díky tomu mediu to musím zalívat do výtoku z květináče, takže právě to měření teď nebude problem (blbne mi -é- )

Možná koupím těch hnojiv víc a uvidím, stejně nemám čím hnojit chilli a outdoor. Aspoň budu moct porovnávat a skoušet.
Třeba sazenice rajčat zvládají v samozavlažováku každý týden 4l vody s plnou dávkou AH pro hlínu! Už dostaly po 3., některý už propláchnu a do jinejch to budu rvát pod tlakem. Pokusných králíků mám spoustu, chilli ani rajčata už nemám kam dát, tak můžu s novými hnojivy experimentovat a skoušet, kam až můžu zajít. Jen si to ještě nechám projít peněženkou



EDIT: a co říkáte na PH? http://www.atami-downloads.com/down...coco-ab-blb.pdf Zde
Atami udává PH 6.0 - 6.5 Nemělo by být nižší, všude je 5.5 - 6.2...

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Naposledy upravil bull 28-05-2012 v 13:40 PM

Old Post 28-05-2012 v 12:44 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Samulele
Stálý Člen

Karma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 462  

Příspěvek č. 130

Tak ja sa priklanam k Atami Coco A&B.Mám snim krasne vysledky a je maximalne univerzalne.Ja som ho povodne kupil pre kokos ,ale proste som sa stym nesral a v polovicnej koncetracii pozival aj na balkone v hline a tak samo v bushy na guerila policku.Do par dni okamzite zlepsenie ,zastavenie zltnutia a evidentne prirustky Je zrejme ze kytky to zeru..
A myslim ze je to presne to co hladas , s malou koncetraciou kytiz vegetuju upe v poho(zaciatok kvetu v kokose EC 1,0 ( a mas zasolenie pod kontrolou).Hnojka sa davkuje pohodlne, 1ml A a 1ml B ,na tomto nieje co skazit.Frajeri ktory to uz maju v oku na zaciatku sypu trochu viac A a v kvete zase B ale slape to aj podla tabuliek Za tie prachy

CO sa tyka pH tak vseobecne kytiz papkaju od 5,5 (Hydro dokonca 5,2) do 6,5. Pokial to udrzis v tomto rozmedzi , tak problemy zo vstrebavanim zivin nemas.Ja obecne pouzivam radsej menej vsetkeho a to aj kyseliny takze za mna pH 5,8-6,2
Uz sa tu o tom popisalo ale myslim ze rozdiel medzi 5,5 a 6,2 nepoznas.


Pálenka už z kdeakého chlapa urobila kokota...

Naposledy upravil Samulele 28-05-2012 v 13:52 PM

Old Post 28-05-2012 v 12:57 PM
Samulele je offline   Profil uživatele Samulele   Find more posts by Samulele   Foto galerie člena Samulele   Click here to Send Samulele a Private Message   Add Samulele to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
doxenon
Stálý Člen

Karma uživatele doxenon - 99% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 779  

Příspěvek č. 131

Taky nemůžu říct na Atami coco A + B křivý slovo, podívej se na můj právě končící thread a uvidíš sám.

Po trávě se nešlape, po trávě se směje !!!
#1 - 8x Super Skunk (400W),
#2 - Jack Herer + Ultimate (400W),
#3 - 9x Super Silver Haze (400W),
#4 - 8x Power Skunk + 8x Super Skunk (600W),

Old Post 28-05-2012 v 13:41 PM
doxenon je offline   Profil uživatele doxenon   Find more posts by doxenon   Foto galerie člena doxenon   Click here to Send doxenon a Private Message   Add doxenon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 132

Ty jsi mi byl dáván za vzorový příklad

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Old Post 28-05-2012 v 13:57 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 133

citace:
Původní příspěvek od Samulele


CO sa tyka pH tak vseobecne kytiz papkaju od 5,5 (Hydro dokonca 5,2) do 6,5. Pokial to udrzis v tomto rozmedzi , tak problemy zo vstrebavanim zivin nemas.Ja obecne pouzivam radsej menej vsetkeho a to aj kyseliny takze za mna pH 5,8-6,2
Uz sa tu o tom popisalo ale myslim ze rozdiel medzi 5,5 a 6,2 nepoznas.


Za mňa tiež - 5,8 - 6,2...
U 5,5 bych se trošku bál,jak by kytky vstřebávaly N..Máš v tom přeci jen dost hlíny...

Old Post 28-05-2012 v 14:31 PM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 134





Asi poslední fotky paliček, těch 390 vs 240g je teda ohromnej rozdíl, je to hromada V současný době už se rozdíly v účincích smazaly a všechno funguje jak má.
Nejvíc se povedl asi ten Hashplant, nečekal jsem to, teď je z něj řádnej šutrák a nejde ani drolit. Mám už jen pár schovaných palic.
Nejchutnější je CM, obě phena mají podobnou chuť, 10 je lepší jak v účincích, tak ve vzhledu. 8čka má kompaktnější palice, více, ale menší. Na některe lidi nepůsobí tak silně, jak by čekali, ale to připisuju spíš celkově pomalejšímu nástupu účinků.
SMBOG byl listnatější a je to bohužel znát na chuti. Účinky jsou taky takový zvláštní, nezvyklý, podobně jako CM, ale jiný. Mě poslední dobou přišlo vše stejný, chtěl jsem si dát pauzu, ale tyhle modely mě zas nakoply
Power plant teď taky doznal změn k lepšímu, je voňavější a chutnější. Je ho pořád pěkná hromádka..
S minulým kolem spokojenost naprostá, pomalu mi začíná docházet, že laťka je nějak proklatě vysoko



Taky jsem se konečně rozhoupal a pořídil hnojiva, a to sice ty BCuzz Coco A+B v 1l balení + Atazyme na prolívání, dálmam BioCanna Bioboost jako booster a PKáčko Hesi hydro/coco - který jsem už dřív dostal.. A prej maj vyprodaný pojezdy

http://grower.cz/forum/showthread....712#post1035712 tady jsou fotky, dneska je to 5. den pod 400W 18/6 na Rybím mixu a kořeňáku. Až to roztahám a zakoření to, mezitim budu muset možná něco zkrátit, tak přepínám..
Až proměřim po víkendu vodu, napíšu sem výsledky. I toho, co jsem jim v minulym kole dával - na to jsem teda zvědavej


EDIT: CM drbu odspoda a kdyby jste to chtěli ještě více přiblížit, tak: http://www.youtube.com/watch?v=mv2HdDPUWcE A http://www.youtube.com/watch?v=9BeJDoy2rRo NEBO jste mohli včera večer navštívit LMB

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Naposledy upravil bull 31-05-2012 v 00:22 AM

Old Post 30-05-2012 v 09:38 AM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 135

Zdravím vespolek!
Mám tu nějaké výsledky měření vody a zdá se mi, že čím dál více o tom vím, tím méně mi je vše jasné...
Měření probíhalo starým combo monitorem neznámého původu, údajně funkční. Tady na foru jsem koupil obyč PH a EC metr, po 4 stovkách za novej.. Měření se shodovala. Vše měřeno každým přístrojem 3x, podmínky polní, ruku do ohně bych za ně nedal

Kohoutková voda: PH 7.68 EC 0.46 Tak to tedy opravdu není špatné, co říkáte? Pouze dokud v této vodě nevyvařujete kojeneckou láhev. Po 2 minutách sterilizace ve vodě je tato láhev pokrytá jasně viditelnou vrstvou vodního kamene Takže zřejmě většina rozpuštěných látek je vápník..
Do této vody přidáme Kyselinu fosforečnou (AH ph-) v konc. 1ml/10l vody po 1 hod změříme, výsledek je: PH 6.15 EC 0.95 (!!!) Tak nějak jsem to tušil, ale že se EC zvedne až tak?? Takže fosforečnanů a vápníku máme na rozdávání, ale ještě musíme přidat nějaká hnojiva.. V minulém kole to byly AH, tak si namícháme mnou nepřekročenou koncentraci hnojiv pro 1. polovinu květu (oficiálně 80/160/80ml / 100l vody), do hlíny polovina a já ještě méně, tedy asi 2,5/5/2ml / 10l vody Výsledkem je: PH 5.89 EC 2.18 Nezdá se to nijak strašné, ale toto holky dostávaly v hlíně prakticky nitrožilně v podobě rychlosoli od AdvancedHydro. Zvlášť, když mi kdykoli mohla o 0.5ml ujet ruka
Co mě vyloženě zarazilo bylo toto..
Po 12hod v místnosti o 19*C měl roztok pouze s kyselinou PH 7 EC 0.7 a i s hnojivy: PH 7 EC 1.4

Hodnoty nic moc, čekal jsem to snad ještě horší. Ta voda mě už fakt nebaví, ještě že máme dešťovku

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Old Post 03-06-2012 v 21:36 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 136

Dešťovka , PH 6.48 EC 0.12 Už ji ale moc nezbývá..
Necháme ji odstát v pokojové teplotě a přidáme do ní po 1ml/1l A+B BCuzzCoco , v druhé nádobě dáme 2ml/1l a necháme je 1h odstát 1ml/l PH 6.22 EC 0.72 , 2ml/l PH 5.76 EC 1.73 Pokud obě nádoby smícháme, dostaneme hodnoty PH 6 EC 1.28 což se mi zdálo pro aktuální fázi mých rostlin ideální..


Jinak teda dešťovku chytám do sudu, obsahuje pyl, nečistoty a sem tam nějaké larvy, které se snažím ručně odstraňovat. Venku v zelenym sudu je třeba 14 dní, než ji naberu do kanystrů a dám do sklepa, kde je chlad. Rozhodně to není žádná čistá a pěkná voda, spíš jako z čistšího rybníka

Foto kytek dodám, měření sem nefotil..

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Naposledy upravil bull 04-06-2012 v 10:51 AM

Old Post 03-06-2012 v 21:47 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fiste
Stálý Člen

Karma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 668  

Příspěvek č. 137

Ahoj, zdrojovou vodu máme skoro stejnou, já mám jenom o trochu nižší Ph. Popsal jsi docela podrobně to, co se mi stávalo s většinou hnojiv. Po namíchání živného roztoku stoupá Ph a to se musí hlídat, dokud roztok nespotřebuju. Ještě k tomu to pak stoupalo přímo v květináčích a to je trochu alchymie srazit, protože když naleješ do hlíny s vysokym Ph roztok s moc nízkym Ph, vznikne ti spousta soli. Chce to dělat hodně opatrně. Co používám Metrop, nemusím denně otevírat skříň a měřit Ph, udrží se celej tejden skoro konstantní. Stoupne třeba o 0,2 , ale to už je nádrž prázdná..

Když jsem používal dešťovku do Bubbleru, rozjížděly se mi v nádobách nějaký bakterie či co v ní obsažený. Spotřebovávaly kyslík v nádrži a tvořily sliz na kořenech. Taky mi to způsobilo nedostatek vápníku a tím pádem slabý kořeny. V hlíně bys ale neměl mít problém..

Podkrovní 400W GROW z homemade fem. semen
3x400W potřetí - coco-drip + Bubble hash
3x400W podruhé - coco-drip
3x400W poprvé - bubbler

Out 13 Outomat 13

Drogy jako součást společnosti

Pokud má problém řešení, pak ho vyřeš, pokud řešení nemá, trápením si nepomůžeš.. (přísloví)
Neříkejte hloupým lidem, že jsou hloupí, mohli by se urazit.. (by me)
Žít neznamená přežít, ale užít.. (M. A. Anděl)
Pochopit znamená zjednodušit.. (Oldow)

Naposledy upravil fiste 04-06-2012 v 05:39 AM

Old Post 04-06-2012 v 05:22 AM
fiste je offline   Profil uživatele fiste   Find more posts by fiste   Foto galerie člena fiste   Click here to Send fiste a Private Message   Add fiste to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
čepra
zahrádkář


Registrován: Nov 2003
Příspěvků: 963  

Příspěvek č. 138

citace:
Původní příspěvek od fiste
Když jsem používal dešťovku do Bubbleru, rozjížděly se mi v nádobách nějaký bakterie či co v ní obsažený. Spotřebovávaly kyslík v nádrži a tvořily sliz na kořenech. Taky mi to způsobilo nedostatek vápníku a tím pádem slabý kořeny. V hlíně bys ale neměl mít problém..


A jsi si jistej, že to bylo vodou? Já používám v bublákách taky pouze dešťovku a na podobný problémy si nemohu stěžovat.

"To co jsem prožila, mi dalo sebevědomí a po politické stránce to, že budu do konce života proti komunismu a totalitě. A nemůžu pochopit, že mladý člověk se může přiklonit k jejich programu a k jejich straně. Já vím, že neustále lžou"
Hana Truncová, politická vězenkyně

"Co dal bolševismus světu, národům, člověku? Světu vzpoury, zmatky, násilné revoluce, občanské války, teror. Národům bídu, neštěstí, bezpráví, zotročení materiální i duchovní. Lidem věčná strádání. Bolševický stát vzal člověku svobodu, čest,mravnost." Alexandr Jakovlev - bývalý vysoký komunistický funkcionář

Old Post 04-06-2012 v 09:17 AM
čepra je offline   Profil uživatele čepra   Find more posts by čepra   Foto galerie člena čepra   Click here to Send čepra a Private Message   Add čepra to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 139

citace:
Původní příspěvek od bull
Dešťovka , PH 6.48 EC 0.12 Už ji ale moc nezbývá..
Necháme ji odstát v pokojové teplotě a přidáme do ní po 1ml/1l A+B BCuzzCoco , v druhé nádobě dáme 2ml/1l a necháme je 1h odstát 1ml/l PH 6.22 EC 0.72 , 2ml/l PH 5.76 EC 1.73 Pokud obě nádoby smícháme, dostaneme hodnoty PH 6 EC 1.28 což se mi zdálo pro aktuální fázi mých rostlin ideální..



Foto kytek dodám, měření sem nefotil..


Čau.
Zdrojová voda ph 7,7..,to je prostě špatný..Já mám lehce přes 7,v závislosti na ročním období to ještě kolísá,taky ještě možná v závislosti na tom,jak to ve vodárně borci upravují..taky nic moc,ale z vodovodů má málokdo štěstí na to že mu teče něco rozumnýho,třeba microftovi teče 6,5..To můžem jen závidět..
No a pak čim víc se musí přidávat kyseliny,tim menší zbývá prostor pro hnojení..
Mě to vychází ale oproti tobě pořád ještě dobře..Atami ph srážejí,když přidám do mojí zdrojovky v růstu 3-4ml/l Ata leaves,ph mi klesne jenom tím cca na 6,4 -6,5,pokud dám v první půlce květu 1mlAta leave +3ml Ata max plus nějaké to PK jsem na 6,3 a kyselinu vůbec nemusím použít,na výtoku mám pak cca 6,5 a to je v hlíně ideal..Víc kyseliny dávám jen prvních cca 14 dní na růstu,kdy hnojím jen málo...Jestli máš možnost pochytat tý dešťovky dost a uchovávat jí v nějaký kvalitě,tak by ti to mělo fungovat a jet jako po másle..
S tou dešťovkou a mikroorganismy to asi nebude dešťovkou jako takovou,ale spíš tím,do čeho jí chytáš a v čem a jak se uchovává..Tak ať to jede

Old Post 04-06-2012 v 09:30 AM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 140

Přesněji 6,2, ať měřím jak měřím s hnojivy nebo bez, ale mám jen kapkový měřič ph... Máme tady na vsi vlastní vrt a je to znát, voda je kvalitní...

Old Post 04-06-2012 v 09:55 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 141

citace:
Původní příspěvek od microft
Přesněji 6,2, ať měřím jak měřím s hnojivy nebo bez, ale mám jen kapkový měřič ph... Máme tady na vsi vlastní vrt a je to znát, voda je kvalitní...


Poplet sem to s výtokem,asi,na výtoku z květníku máš 6,5,že jo..Někde sem to tu viděl..
Hm,to ti asi kokosáři a hydraři musí závidět,je to peklo,když musíš dostat vodu 7,5-8 pod 6 a ještě potřebuješ hnojit,ale v Ec už po kyselině nemáš žádný rezervy..Já chci jet příští kolo taky kokos a jak mi to v hlíně jede v pohodě(až na ten zaseklej popcorn v tomhle kole..),tak v kokosu sem zvědavej,jak to uřídim právě s ph..
Kokos jsem jel dříve,v jiným místě a tam byla wasser taky ze studně a bylo to bez problému..

Old Post 04-06-2012 v 10:08 AM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Klo
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Klo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Klo - 87% Pěstitelská

Registrován: Jan 2011
Příspěvků: 97  

Příspěvek č. 142

Kluci ja mam vodu 7-8 pH (7,5) Ec 0,75 jen vody. A když dám hnojiva do NFT a stahnu asi na 6 -6,5 a žadná si princezna si nestěžovala, jen na růstu když sem se jim bál dát dávku jakou potřebovali a řidil sem se jen Ec metrem. A do hlíny sem NIKDY ale NIKDY ph neřešil a jen lil hnojky (plagron, Canna, AH) a vždy v poho..
měj te se

Old Post 04-06-2012 v 10:55 AM
Mr.Klo je offline   Profil uživatele Mr.Klo   Find more posts by Mr.Klo   Foto galerie člena Mr.Klo   Click here to Send Mr.Klo a Private Message   Add Mr.Klo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 143

citace:
Původní příspěvek od Mr.Klo
Kluci ja mam vodu 7-8 pH (7,5) Ec 0,75 jen vody. A když dám hnojiva do NFT a stahnu asi na 6 -6,5 a žadná si princezna si nestěžovala, jen na růstu když sem se jim bál dát dávku jakou potřebovali a řidil sem se jen Ec metrem. A do hlíny sem NIKDY ale NIKDY ph neřešil a jen lil hnojky (plagron, Canna, AH) a vždy v poho..
měj te se


Já to neřešil akorát svuj první pěst,v hlíně,ph vody přes sedm..Po dvou tejdnech se kytky zastavily,vybledly,žloutly,zčervenaly řapíky..Po zakoupení tehdy kapek na měření a upravení ph zálivky s hnojkama na 6,4 se po pár dnech rozjely a zazelenaly..Takže upravuju..Pravděpodobně si ph srazil jen hnojkama na rozumnou míru..

Old Post 04-06-2012 v 11:12 AM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 144

citace:
Původní příspěvek od EDA45


Čau.
Zdrojová voda ph 7,7..,to je prostě špatný..Já mám lehce přes 7,v závislosti na ročním období to ještě kolísá,taky ještě možná v závislosti na tom,jak to ve vodárně borci upravují..taky nic moc,ale z vodovodů má málokdo štěstí na to že mu teče něco rozumnýho,třeba microftovi teče 6,5..To můžem jen závidět..
No a pak čim víc se musí přidávat kyseliny,tim menší zbývá prostor pro hnojení..
Mě to vychází ale oproti tobě pořád ještě dobře..Atami ph srážejí,když přidám do mojí zdrojovky v růstu 3-4ml/l Ata leaves,ph mi klesne jenom tím cca na 6,4 -6,5,pokud dám v první půlce květu 1mlAta leave +3ml Ata max plus nějaké to PK jsem na 6,3 a kyselinu vůbec nemusím použít,na výtoku mám pak cca 6,5 a to je v hlíně ideal..Víc kyseliny dávám jen prvních cca 14 dní na růstu,kdy hnojím jen málo...Jestli máš možnost pochytat tý dešťovky dost a uchovávat jí v nějaký kvalitě,tak by ti to mělo fungovat a jet jako po másle..
S tou dešťovkou a mikroorganismy to asi nebude dešťovkou jako takovou,ale spíš tím,do čeho jí chytáš a v čem a jak se uchovává..Tak ať to jede


Čau, špatný to je, mě se líbilo to EC který jsem čekal horší, no po úpravě kyselinou to je tak, jak sem čekal. A jak už jsi psal, v zimě je to PH i u tebe na 8mi, možná lehce přes.. Ideálně tu vodu nepoužívat..
Tu dešťovku jsem doplnil do toho příspěvku, jinak ji mam venku v sudu, obsahuje pyl, různé pevné částice, larvy komárů atd atd Mám ji omezené množství a při takovýchto deštíčcích, co jsou teď, ani do sudu nic neteče, vše se odpaří ještě na střeše. V okolí roste dost Ořešáků, takže to PH budu muset hlídat a při nějakém poklesu radši vodu nepoužívat. Filtrovat to moc nemůžu, bylo by to pořád ucpané..

Sice tomu skoro vůbec nerozumim, ale hodně důležitá bude Pufrační kapacita vody. Kolik kyseliny musíme přidat, aby se hodnota PH snižila na danou úroveň / jak dlouho si udrží danou úroveň PH. Moje voda má tuto hodnotu velmi nízkou až zanedbatelnou, podle mě to nemůže být těma zlýma AHáčkama ale jen a jen špatnou pufrační kapacitou. Upravená voda s hnojivy i bez nich se dostala na stejnou hodnotu PH 7. Je zhola nemožné dolívat každých 6hod kyselinu - a to z té vody ani rostliny nebraly živiny, tam by to bylo ještě úplně jiné...
A přesně jak píše Fiste - co se pak s takovou vodou děje v květináčích, radši ani nemyslet

Vy co máte takhle dobrou vodu (4mr.klo, microft) a nemusíte nic řešit se máte. Přes zimu nemam jinou možnost než z kohoutku, samotný hnojiva PH moc nesnížej a tak mam polovinu EC v podobě kyseliny. Zdá se mi, že ohledně pěstění už ani nic jinýho neřešim, zabírá mi to snad půlku growerskýho času.
Taky jsem si myslel, že přece nejsem tak blbej, abych potřeboval do hlíny Metry a vždycky mi jejich nákup někdo rozmluvil. Asi už bez nich nikdy nepojedu, pokud budu muset delší dobu používat vodu kohoutkovou, budu muset pokaždé vše měřit i v hlíně.. Tak to je a bude, jinak budu zase polovinu květu honit PH, zasolení a celkově špatnej stav listů..

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Old Post 04-06-2012 v 11:41 AM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:06 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 7 8 9 10 11 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
01-10-2011 - 400W Superskunk - 10 odpovědí
03-04-2009 - 400W plantastar - 56 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0575260 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív