Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » 400W koupelna
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

17 Skunků v koupelně pod 400W Příspěvek č. 1






Čau,
tak jsem tu abych se opět po čase „pochlubil“ se svým pěstováním. Nejprve si tradičně shrneme nějaká fakta:




17X SKUNK1

Room: koupelna, viz. foto. Prostor se může libovolně měnit, až do 110x140cm, já používám rozestavení 100 x 120 cm, v růstu méně..

Osvětlení: Plantastar 400W, El Reg Předřadník Lumatek (od 2. týdne, předtím elmag)

Odtah: Ruck RKL 125 s triakovou regulací

Ofuk: Honywell 900 + „klipsňáky“

Médium: Plagron LightMix + BioNova Coco 50%/50%

Hnojiva: AH 1, 2, 3, Enzymes+, kořeňák


Rozvodná skříň koupená tady na Groweru obsahuje časové relé, triakovou regulaci , 2 další zásuvky s venkovním krytím a kvalitní přívodní kabel.
Koupelna je vylepena diamantovou folii, jako posuvná zástěna slouží roztahovací plátno polepené stejnou fólií.







Z vypozorovaných měření jsem zjistil, že pokud bych chtěl udržet v roomu vlhkost 60%, tak bych potřeboval dostat každou hodinu do vzduchu 1 litr vody. Vzhledem k tomu, že je box vždy několik dní bez dozoru, bych tedy musel mít plnou vanu až po okraj vody a v ní nebbler min. s kapacitou 1,5l/hod. (měl jsem pučenou i SPS 808 s nádrží, musel bych jí stejně napojit alespoň na 60l nádrž a vlhkost se zvýšila jen o 6 – 10%)

Na výběr jsem měl víc možností, koupelnu jsem vybral pro nejjednodušší montáž komponent, jednoduché čištění prostoru, jistotu stabilních teplot a možnost účinného zvlhčování pomocí dvou 10l kýblů, v nichž byla ponořená 2x2m nová deka a řádně promotána na žebřinový radiátor. Na celé foukal ofuk a vlhkost jsem z původních 20 – 25 % dostal na 40 – 50%. Vše samozřejmě s odtahem zregulovaným na minimum..





Ta vlhkost je v zimě peklo, už jsem se s ní ale smířil, holt to prostě pomalu roste.. Koupelna má velký objem, kdybych pěstoval v HB tak mi nepomůžou ani 3 zvlhčovačky. To mám ještě podezření, že reálná nejnižší vlhkost může být ještě nižší, čidlo ukazuje od 20% výše…

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Old Post 06-03-2012 v 16:12 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 2



Ještě bych chtěl dodat, že ventilaci mam takto řešenou kvůli tomu, že je teď přes zimu silná i na nejnižší otáčky. Počítám s tím, že později sono zkrátím na obou stranách o polovinu. Teď jsou z obou stran 3m. Je to relativně tiché, UFO zapnuté samotatně bez potrubí je hlasitější než lux..

Edit: Foto rozvodnice s regulací. Na světlo používám digitální spínačky, na ofuky obyč. Z 3 obyč mam plně funkční jen 1. Regulace spínat nejde, spínačky se nehýbou. Kdybych to potřeboval, stačí přerušit přívod energie do regulátoru a dát tam spínačky..

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Naposledy upravil bull 08-03-2012 v 21:24 PM

Old Post 06-03-2012 v 16:18 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 3




Vlivem různých okolností se přihodilo, že mi doma zbyly 2 narostlé řízky Skunku od člena G.. S kamarádovými kamarády, od kterých jsem měl dlouho slíbený řízky, to dopadlo klasicky a tak jsem si řekl proč si nezkusit trochu zablbnout, vždyť od 1. kola v těchto podmínkách toho stejně moc očekávat nemůžu. A tak jsem si nařezal 15 řízečků a postupoval podle návodu Hlavy. Trvalo jim to déle, na fotkách jsou vidět fialové stonky a řapíky a žloutnoucí listy. Do 14 dnů ale měly všechny krásně prorostlé kořeny a zasadil jsem je do malých květináčů do hlíny. Jakmile prokořenily, šly do velkých květináčů.. Ty používám stále co dům dal, 8x 4l, 2x 6,5l, 3x 10l, 1x 8l a 30l lékárenskou přepravku. Do ní jsem umístil mámy a hurá na věc.
Takhle by řízky opravdu vypadat neměly! Tyhle utekly hrobníkovi z lopaty..

Je to pro mě dobrá zkušenost, pomohlo mi to docenit práci kvalitních matkářů a víc si jí vážit. Navzdory nevábnému výsledku z toho ale mám radost..

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Naposledy upravil bull 06-03-2012 v 17:08 PM

Old Post 06-03-2012 v 16:23 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr. Figaro
Stálý Člen

Karma uživatele Mr. Figaro - 69% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 947  

Příspěvek č. 4

pěkný, přeju hodně zdaru a budu sledovat.
Btw. : Kde se budeš mejt ? Nebo si hipík ?

projekt Venus
Zeitgeist movement

„Kdo se zeptá, vypadá jako hlupák pět minut. Kdo se nezeptá, bude hloupý celý život.“

„Je s podivem, že většina lidí na světě nechápe náš peněžní a bankovní systém, protože kdyby ho chápali, věřim, že by byla revoluce ještě dřív, než by ráno vyšlo slunce."
Henry Ford , 1922

"Kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zakázali."

Old Post 07-03-2012 v 14:41 PM
Mr. Figaro je offline   Profil uživatele Mr. Figaro   Find more posts by Mr. Figaro   Foto galerie člena Mr. Figaro   Click here to Send Mr. Figaro a Private Message   Add Mr. Figaro to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Mr. Figaro! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 5

Ano, v růstu metrosexuál, v květu jak bezdomovec Kamarádi už zdálky poznaj, v jaký fázi mám zrovna kytky
Jinak se tam samozřejmě sprchuju, pouze za světla. Zásuvka je koupelnová, tudíž s prouďákem. Jediný, co nemá krytí je objímka. Ze začátku jsem se trochu bál, ale těžko na mě přeskočí výboj na 2m.. V růstu má každej v boxu vysokou vlhkost a ještě tam stříká vodu rozprašovačem. Když se jdu sprchovat, zapnu ufo na max a kytky to ani nezaregistrujou.

Jinak díky všem za reakce a Káčka. Večer něco nahodim...

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Old Post 07-03-2012 v 16:16 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od bull
Vlivem různých okolností se přihodilo, že mi doma zbyly 2 narostlé řízky Skunku od člena G.. S kamarádovými kamarády, od kterých jsem měl dlouho slíbený řízky, to dopadlo klasicky a tak jsem si řekl proč si nezkusit trochu zablbnout, vždyť od 1. kola v těchto podmínkách toho stejně moc očekávat nemůžu. A tak jsem si nařezal 15 řízečků a postupoval podle návodu Hlavy. Trvalo jim to déle, na fotkách jsou vidět fialové stonky a řapíky a žloutnoucí listy. Do 14 dnů ale měly všechny krásně prorostlé kořeny a zasadil jsem je do malých květináčů do hlíny. Jakmile prokořenily, šly do velkých květináčů.. Ty používám stále co dům dal, 8x 4l, 2x 6,5l, 3x 10l, 1x 8l a 30l lékárenskou přepravku. Do ní jsem umístil mámy a hurá na věc.
Takhle by řízky opravdu vypadat neměly! Tyhle utekly hrobníkovi z lopaty..

Je to pro mě dobrá zkušenost, pomohlo mi to docenit práci kvalitních matkářů a víc si jí vážit. Navzdory nevábnému výsledku z toho ale mám radost..


No jsou trochu vysílený,ale napoprvý 15 z 15ti,to se každýmu nepodaří..
budou se ti dýl rozjíždět..ať se daří

Old Post 07-03-2012 v 16:33 PM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 7


Já jsem si s jejich řezáním dal záležet, akorát jsem neudržel teplotu a vlhkost. Žloutnout začaly ještě než začaly pouštět kořínky, celkem jsem se bál že bude po nich.
Mě se spíš zdá, že zakoření všechno, spíš jde o to v jakym stavu to pak je...
Chytila se i větvička, ze který jsem nařezal 4 řezy. I ta spodní část stonku, navrchu jsem nechal pupen jako u jabloní Třeba jsem měl štěstí, držel jsem se přesně návodu a "mámy" jsem pár dní předtim řádně pohnojil, aby v listech byly živiny. Ale ty teda taky už nebyly v kdovíjaký kondici...

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Old Post 07-03-2012 v 17:12 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 8


Tak tady jsou ty dvě chuděry.. Matkama bych to snad ani nenazýval.

Rostly v Lightmixu pod 125 blue Cfl.

Než jsem je oholil, vegetovaly 16 dní.

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Old Post 07-03-2012 v 20:51 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 9





Tak tady jsou nějaké fotky, jak to přese všechno roste.

Ph upravuju na +-6 pomocí kys. fosforečné v růstu i květu, měřim kapkama
Vodu z vodovodu mám velmi tvrdou s výkyvy ph 7,5 - 8
Ec neměřim...

Médium mi často vysychá, snad to bude ok. Chtělo by to nějakej drip, ale bojim se že by ho brzo ucpal vodní kámen. Proto se bojim i zvlhčovačky, povodeň by byla nepřípustná..






Předřadník jsem už nechal na 400W, první týden tam byl ten elektromagnetický a já jsem kytky zasadil do velkých květináčů, tudíž by to na těch 250 neosvítilo, květináče zabíraj plochu 110 x 100 cm.


Světlo z předřadníků je úplně jiné, je to dobré porovnání, vše jsem měl nové. Z elektronickýho předřadníku je světlo takové agresivnější a jakoby ho bylo víc. Z elmag. mi přišlo nevýrazné, s velkými výkyvy a s neustále se měnící frekvencí. Předřadník topil jak blázen, ale jinak byl tichej a nedrnčel. No s nim v koupelně bych si tu sprchu fakt nedal







Většinu kytek jsem zaštípl a ohýbám kolínkama. Koupil jsem jich 160 a za chvilku poběžim pro další.
Radši je tam nechávám déle, když je sundávám moc brzo je čerstvý nárust křehký a lehce se láme.








Fotky v řádce jsou od 1. dne pod 400W (na 1. je vidět ještě světlo elmag. předřadníku) a 4. v řadě je 14. den večer. Velké jsou 26 – 32 cm. Počkám ještě 2 – 3 dny a přepínám.


OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Naposledy upravil bull 07-03-2012 v 22:02 PM

Old Post 07-03-2012 v 20:53 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 10

citace:
Původní příspěvek od bull
Já jsem si s jejich řezáním dal záležet, akorát jsem neudržel teplotu a vlhkost. Žloutnout začaly ještě než začaly pouštět kořínky, celkem jsem se bál že bude po nich.
Mě se spíš zdá, že zakoření všechno, spíš jde o to v jakym stavu to pak je...
Chytila se i větvička, ze který jsem nařezal 4 řezy. I ta spodní část stonku, navrchu jsem nechal pupen jako u jabloní Třeba jsem měl štěstí, držel jsem se přesně návodu a "mámy" jsem pár dní předtim řádně pohnojil, aby v listech byly živiny. Ale ty teda taky už nebyly v kdovíjaký kondici...


Ty spodní části stonku koření normálně,když maj aspoň jedno patro "pupenů"..
S tim hnojením matek před ořezáním mám úplně opačnou zkušenost než "návod"
Pokud jsem matky před ořezem nakrmil řádně hnojivem,kořenilo to dlouho,2-3 týdny..
Ale když jim před šmikáním naopak hnojky uberu,kořeny jdou z některých kostek už po 7 dnech,do 10-12 dnů bývá zakořeněno vše..Šnycle jsou hladový a snaží se dostat k jídlu,a to můžou jen kořínkama..Toť jen má teorie,ale funguje mi to..
Přijde mi to i logický,když si dám svíčkovou z osmi,nemám pak potřebu se shánět po jídle.. Ale když mám hlad,šmejdim co bych snědl..Ale musim mít alespoň dost sil na to,dostat se k ledničce..

Naposledy upravil EDA45 08-03-2012 v 17:27 PM

Old Post 08-03-2012 v 15:54 PM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 11

Jj, zní to logicky, já jsem se bál, že by ty řízečky mohly vysát živiny brzo a odumřely by. Zatím na to ambice nemám, je to jen takové hraní si. Základem jsou zřejmě dobré matky, o čemž si můžu zatím nechat zdát. Úspěch je pro mě zdárně dokončený grow
Asi po 10ti dnech, když stále nekořenily, mě napadlo nemít to tolik mokré, nechat kostku co nejčastěji trochu oschnout a zlehka zalít. Pak už to šlo rychle. Pařník jsem častěji otevíral, i za cenu nižší vlhkosti.
Docela dobře se chytily, už byly zakořeněný v hlíně, když jsem je dával pod 400W. Já mám obecně problém se zasazením klonů do hlíny, trvá jim několik dní než se chytnou a často i vitálním, zdravým klonům zežloutnou spodní listy. Podle mě to je buď změnou média nebo ph, v kostce je jiný než v hlíně. To žloutnutí bych potřeboval trochu eliminovat, taky asi bude záležet na na těch klonech..


citace:
Původní příspěvek od EDA45


Ty spodní části stonku koření normálně,když maj aspoň jedno patro "pupenů"..
S tim hnojením matek před ořezáním mám úplně opačnou zkušenost než "návod"
Pokud jsem matky před ořezem nakrmil řádně hnojivem,kořenilo to dlouho,2-3 týdny..
Ale když jim před šmikáním naopak hnojky uberu,kořeny jdou z některých kostek už po 7 dnech,do 10-12 dnů bývá zakořeněno vše..Šnycle jsou hladový a snaží se dostat k jídlu,a to můžou jen kořínkama..Toť jen má teorie,ale funguje mi to..
Přijde mi to i logický,když si dám svíčkovou z osmi,nemám pak potřebu se shánět po jídle.. Ale když mám hlad,šmejdim co bych snědl..

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Old Post 08-03-2012 v 17:07 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 12



Čau,
tak tady jsou nějaké fotky po přepnutí. Vždycky když holky takhle vyndám, nechápu jak se tam můžou vejít zpátky
Zapomněl jsem uvést teploty, tak tady jsou. Na ten punk to jde, ale dá se to i líp..
Teploty den / noc: 22,5 - 26,5 / 18,7 - 20,5*C
Při přepnutí měřily 27 - 31 cm, ty původní 2 klony v bedně jsem udržel na 36 cm.
Zřejmě již tušíte, že thread a grow nejsou vestejném časovém pásmu, tak vám prozradím, že po přepnutí se vytáhly na 48 - 62 cm (zas ty původní 2 klony v bedně).
Nakonec jsem nechal všech 17 ks.
Pacháč není třeba, pouze po zalití to chce přidat odtah. A když je vytáhnu ven, to je pak všude. Voněj překvapivě po skunku ale nijak extra výrazně..
Hnojím podle schématu na hlínu, tzn. poloviční dávku a 1x za týden až 10 dní Enzymy.

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Old Post 12-03-2012 v 21:13 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 13




Tak už snad každym okamžikem budu strejdou, to neni možný, už tam jsou přes 24 hodin !! Dnes mám kvůli tomu volno, tak popojedeme dále..
Asi Vás mnohé zklamu, omlouvám se všem, kdo to tu sledovali.. Původně jsem tu chtěl prezentovat koupelnu spolu s nevydařeným growem a dozvědět se něco o léčbě spálených kytek. Bohužel jsem z této fáze nenašel žádnou fotku, nafotil jsem těch listů mraky ale ztatily se na cestě mezi novým a starým kompem. Takže to tu už pouze shrnu, situaci hned objasním.

Po přepnutí jsem měl v životě nepříjemnou událost a kytky musely jít trochu stranou, kdyby v tý době chcíply tak by to bylo asi to nejmenší, co by mě dělalo starosti. Navzdory tomu jsem se o ně tak nějak staral. Stalo se to, že jsem je po přepnutí přehnojil, a postupně vlivem 25% vlhkosti zdárně spálil. 1 den večer jsem to zalil plnou dávkou do hlíny, natočil kýbl s novou vodou, všechno si zapsal do deníčku a šel kalit. Druhej den jsem přišel domů, no, přišel , všimnul jsem si kýblu s vodou, upravil vodu a řekl jsem si voe, že kokos je vlastně hydro médium a tak tomu dám plnou dávku do hydra, voe. Tak jsem i udělal a šel jsem si to zapsat do deníčku… (kde jsem našel vlastně skoro ten samej zápis z minulýho dne..)


Ale pořád to nevypadalo jako nic hroznýho,prolil jsem to 200l vody, odešlo pár spodních listů, říkal jsem si, že to budu zalívat čistou vodou a časem se to spraví.. Ono se to pravdu celkem spravilo, ale pak to opět proschlo, žloutlo to dál, a ani na konci 2. týdne květu to moc nekvetlo. Řekl jsem si, že se nedá nic dělat a znovu si připravil vodu na prolití. Ph vody jsem upravil na něco přes 6, první výtok ze všech květináčů ukazoval lehce pod 6 (podle kapek, takže asi 5,75-5,9 – ne 6). To mě v tu chvíli potěšilo, myslel jsem že je po problému. Takže jsem to asi 6 hod prolíval 2násobným množstvím vody s upraveným ph na 7. Třeba s tou 30l bednou si už i celkem zacvičíte I po 5ti dnech to bylo pořád pěkně mokrý a listy žloutly vesele dál. Při další zálivce jsem použil enzymy a opět – 2 dny to vypadalo na zlepšení, následně to zase zežloutlo. Ec jsem neměřil, ale minimálně ty malý 4l květináče musely být prolitý až až. Díky tomu jsem si taky nebyl jistej jestli pohnojit nebo ne, ale výsledek s jakoukoli tekutinou byl pořád stejnej. Nicméně květ se vcelku rozjel a do konce měly zbývat nějaké 4 týdny..

Nepomohlo nic, prolití jsem ještě 2x zopakoval s podobnými výsledky, zkusil jsem to i pohnojit 1/2 dávkou AH na začátek květu – i s dusíkem – a se stejnými výsledky. To už jsem se opět kytkám snažil naplno věnovat, ale bylo mi jasný, že to asi nemá cenu. Kolo chtělo stopnout buď hned, nebo ho dojet..

Na blbosti s fotkama jsem čas evidentně měl..

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Old Post 13-03-2012 v 09:31 AM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 14






Teď (KOSA) to vypadá takto. Poslední 3 týdny zálivka čistou vodou ph 6,2 - 6,5. Fotky z meziobdobí nemám, ale můžete si představit, že pořád žloutly a odumíraly další a další listy. Mezi poslední fotkou a těmito je časová prodleva necelých 5 týdnů, průběh žloutnutí by se dal graficky znázornit jako sinusoida. Kořeny hnědly, kořeňákem se zase spravily. Po dalších 2 zálivkách vodou zase hnědly, po prolití byly zase ok, stále dokola..


Navzdory tomu to začalo pěkně kynout.


V této konečné fázi už ty žluté listy vypadají vcelku normálně, jako že kytka vyčerpala všechny živiny. Podotýkám, že jsem nepěstoval kolem Fukušimy ani jsem nepoužíval tamní vodu,ani jsem se neinspiroval příspěvkem ze Síně zmaru: Vliv používání těžké vody na váhu palic




Vypadá to jedovatě..






Dávám to sem hlavně proto, že by mě zajímalo, co se dá dělat se spálenýma kytkama, jestli to má cenu dojíždět a není to lepší vyhodit.Dá se to nějak zachránit a má to vůbec cenu? Bude se to dát konzumovat?? Modlim se, aby ano, ale tohle je 1. kolo kdy neutrhnu ani kousíček.





Zdá se mi, že s tím nešlo dělat nic a že největší vliv na to měla ta Micro složka. Spálil jsem to, další faktor byla ta nízká vlhkost. Substrát se zasolil, ale nesedí mě tam ta nízká změna ph u vstupu a výstupu, jen těch max. 0,4. Kytky jsem ještě 3x pohnojil ½ dávkou hnojiv, 5x použil enzymy a 2 x kořeňák. Po jakémkoli zalití, i čistou vodou, se na 1 – 2 dny vzpamatovaly a nasledně se ještě více zhoršily. Dokonce jsem i ochutnal hlínu, jestli není slaná – NEBYLA!


Je mi jasný, že nejlepší to je vyhodit a že jsem to měl udělat, v té době jsem řešil něco úplně jiného a v pozdní fázi jsem si řekl, že nějaká stovka navíc za el. mě už nezabije. Super Lumen jsem vypnul po 3 týdnech, zapnutej byl 3. až 5. týden květu a na toto byl zbytečný.
Ještě bych chtěl dodat, že tomu známýmu, kterej pěstoval zbytek řezů, to žloutlo bez zjevný příčiny ve stejnym období taky, jen ne tolik. Médium měl jako já. Cca měsíc po nákupu jsem zjistil, že matkář tuto genetiku zrušil..







Nejsem si jistej vůbec ničim, je to spálený nebo řvou hlady? Není to něčím závadnym v koupelně? Je to genetikou, nebo špatnýma podmínkami co jsem tomu dal? Nebo to je kombinace všeho dohromady. Jediný, co vim jistě je to, že původní příčina je přehnojení. Jinak jsem se to snažil napravit, co mi síly stačily, ale bez výsledku. Zřejmě si s touhle vodou bez Ec metru neškrtnu, na 10l vody dávám 0,6ml kys. fosforečné, tipuji Ec vody před přidáním hnojiv tak 1,1 – 1,3. (+ velké množství vápníku ve vodě)

Uvítal bych nějaké konstruktivní příspěvky k tématu čištění/záchrana takhle zprasenejch kytek, ne že jsem vůl a že jsem to zprasil, dávám to sem proto, abych se dozvěděl něco, co nevim




Pokud chcete, můžete si za káčko tipnout a) jestli to bude poživatelný a za b) kolik toho bude. Lepší foto bohužel nemám. Můj tip je 160 – 180 g a modlim se za to, aby to bylo hulitelné…V tipování jsme ale většinou úplně mimo, takže mi nezbývá než doufat, naděje umírá poslední..
PS: ty fotky průběhu by ledacos vysvětlily, bohužel.. Vcelku bych tady uvítal thread, kde by byly názorné ukázky jak dostat kytky zpátky do kondice, v „Máš problémy s listy?“ je vždy jen problém ale ne už jeho zdokumentované řešení a postup. V minulých pěstech pod CFL jsem používal stejnou vodu i hnojiva, ph jsem měřil jen občas, spíš ze cviku a nikdy se nic takového nevyskytlo ani v náznaku.

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Old Post 13-03-2012 v 09:35 AM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 15


A řídil jsem se pravidlem: zatřást kytkou a co neupadne, to netrhat
Ošklivé foto za tmy po manikůře.
Celek nemam, jsou to jen zelený šmouhy a diamantka hrající barvama duhy.
Spodků je minimum, palice jsou menší..

Růst: 16 dní
Květ: 58 dnů + 2 dny tma Dozrát se tomu moc nechtělo, ale už to nemělo cenu.

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Old Post 13-03-2012 v 09:50 AM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 16

tam bude snad víc, tak 254 G a hulit to asi půjde takhle propláchnutý...

Old Post 13-03-2012 v 09:50 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:38 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
01-10-2011 - 400W Superskunk - 10 odpovědí
03-04-2009 - 400W plantastar - 56 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4911610 seconds with 43 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív