Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Warior: jasně, v pohodě, v jedný věci si měl fakt pravdu, a to, že je to antimitotický jed a prvotní účinek je tedy "protikarcinogenní", jenže to je jen ten prvotní účinek. Z dlouhodobého hlediska to ale raka určitě způsobit může, je to holt mutagen ... i hranolky maj mutageny ... i v potemnících(brouci) jsou mutageny ... i v klobáse jsou mutageny ... , kolchicin je zkrátka hrozně toxický a je to mutagen ... a to nemluvě o tom, že vlastně vše, co je toxické a nezabíjí přímo je karcinogenní(DDT, PCB, ...)
soulQuake: jasný,v tomhle s Tebou souhlasím! při dlouhodobějším vystavování jakémukoliv mutagenu vznikne bezesporu genetická mutace (jinak by se to asi nejmenovalo mutagen ) a ta může určitě způsobit i zhoubné bujení, takže to nakonec v případě kolchicinu vypadá docela paradoxně-antimitotický jed, který způsobil rakovinu, ale podle mě to není přímý důsledek jedné aplikace kolchicinu, ale dlouhodobého působení na buňku... Ale myslím, že už si rozumíme...
dá se ten ocún nekde vyhrabat i teď? popř. na jaře?
Marilize Legajuana
GROW iT! - ROLL iT - SMOKE iT & Be H!GH WhiTe LED grow BOX, Skrytý microLEDbox - secret power inside *** Klasická studie na trenažérech z roku 1991 prokázala zhoršenou schopnost pilotovat letadlo 24 hodin po jedné marihuanové cigaretě.
tak to nemá nějaký listy.. nebo něco?? ... popřípadě sháním nějakýho australskýho domorodce
Marilize Legajuana
GROW iT! - ROLL iT - SMOKE iT & Be H!GH WhiTe LED grow BOX, Skrytý microLEDbox - secret power inside *** Klasická studie na trenažérech z roku 1991 prokázala zhoršenou schopnost pilotovat letadlo 24 hodin po jedné marihuanové cigaretě.
ocún jesenní kvete na podzím...na jaře má jen pár listečků co vypadaja jako krokus, btw.krokus není ocún.......v zahradnictví se prej dá sehnat na podzim....ale chodím se ptát celoročně do zahradnictví...a jednou řeknou na jaře, jednou na podzim....
hmm.. ale co si moze clovek pomysliet pri precitani tohto thread?
no zaprve ma napada ze nikde sa tu nepise o ucinok kurenia,ani o druhej generacii,mi to pripada ze vazne vsetci skapali vsetko tu je iba v teoretickej rovine same blabla furt dokola,polemizovanie,no fakta tu chybaju.
dalej by uz fakt prospela aj niejaka fotka kvitnucej konope,nech aj vieme ako to vyzera a aky to ma vynos
dik
Fotka ani vynos nemaji smysl. Ta mutace je nahodna. To co z toho vznikne po aplikaci kolchicinu tobe, nemusi vzniknout nikomu jinemu. Jde o to proste zmutovat svou odrudu a vybrat si pak z vysledku "pozitivni mutace".
Marilize Legajuana
GROW iT! - ROLL iT - SMOKE iT & Be H!GH WhiTe LED grow BOX, Skrytý microLEDbox - secret power inside *** Klasická studie na trenažérech z roku 1991 prokázala zhoršenou schopnost pilotovat letadlo 24 hodin po jedné marihuanové cigaretě.
Nakonec bylo fsecko jinak... Dnes, gdy se nove rostlinky klubaji k novemu zivotu, je mou nemilou povinnosti vyjadrit se k lonskemu humbuku, ktery skoncil prozajicky tim, ze rostlinka wodesla do vhjecnych lovist jakymsi zanedbanim dostatecne pece. zdalo se, ze je fse nenavratne ztraceno a zbyla jen touha doufat v zapomneni. Jenze je zase fse jinak a dalsi dvje rostlinky se chystaji k rustu. Maji stejne vlastnosti jako ta jedina lonska. Zase vyrustaji ze tri deloznych listku. Tentokrat fsak maji navic hodne jizni puvod. Seminka pochazeji z rovnikove oblasti, patrne budou tedy hodne teplomilne. Obrazky budou co nevidet a rad bych zde i dokumentoval jejich vyvoj. Omlouvam se fsem, kteri mne marne kontaktovali, ale vzhledem ke strate rostliny bylo zbytecne reagovat, navic jsem ztratil duvod pokracovat v diskusi na tohle tema. Nyni se blyska na nove casy a radi bychom predesli dalsimneuspjechum a a doufame, ze budou rizky tehle jedinecnosti g dispiosici vaznym zajemcum. Za tyden ahoj. rino
Podzemní hlíza ocúnu je uložena hluboko v zemi. Z jara se vytvoří naspodu plochého boku, těsně nad kořeny, obnovovací pupen, z něhož vyroste kratičká lodyha, spojená s mateřskou hlízkou. Na podzim vyrostou fialové květy. Po opylení se kratičká lodyha prodlužuje, vzrůstá ze zásob, uložených v hlíze, tloustne a vytvoří novou bazální hlízu, která založí v úžlabí prvního listu nový obnovovací pupen. Na jaře pak vyrůstá listnatá lodyha s tobolkou. Listy jsou široce kopinaté.
Sbírají se semena (Semen colchici) a hlízy (Tuber colchici), které obsahují alkaloidy s cytostatickým účinkem, zejména kolchicin. Alkaloidy jsou převážně vázané na třísloviny. Vyskytují se zejména v osemení semen. Kolchicin má cytostatické účinky, což znamená, že může zabránit nekontrolovatelnému dělení buněk v případě rakovinného bujení. Pro jeho vysokou toxicitu jej však nelze takto využít. Lze však využít jiných alkaloidů z ocúnu, např. demekolchicinu. Kolchicin jinak patří mezi nejúčinnější buněčné jedy. Narušuje mitózu, a to tak, že způsobuje rozrušování struktury mikrotubulů dělícího vřeténka. Tak je mitóza zastavena již v metafázi. Životnost buňky tak ale nemusí být porušena. To u některých rostlin vyvolává vznik polyploidních forem, což znamená, že rostliny obsahují třeba čtyři sady chromosomů místo dvou. To se projevuje často větším nárůstem zelené hmoty. Použití takto geneticky upravených rostlin je v pěstitelské praxi poměrně časté a nemá žádný vliv na závadnost potravin. Kolchicin se používá při léčení dny, protože umí zastavit dnový záchvat.
Kolchicin je tedy buněčným jedem, ale také jedem kapilárním. Působí centrální ochrnutí. V organismu se kolchicin musí nejprve změnit na oxydikolchicin, což vysvětluje několikahodinové období latence. Po této době se vyskytne pálení v jícnu a hltanu, polykání se stává obtížným, otrávený zvrací. Objevuje se průjem, stolice jsou vodnaté, popřípadě i krvavé (dochází k působení na kapiláry tlustého střeva). Dochází k dehydrataci, dotyčný je zesláblý, kůže je odvodněná. Otrávený naříká na velkou úzkost, konečky prstů a ostatní výběžky těla modrají, klouby a svaly bolí, mohou se objevit křeče. Dochází k hojnému močení, moč může být krvavá. Hladina cukru v krvi rychle klesá. Smrt může nastat do sedmi hodin, někdy ovšem až za dva dny.
Za smrtelnou dávku se považuje 20 mg kolchicinu, 0,6 g kolchicinového extraktu nebo 6 g semene. K otravě kolchicinem dochází již při používání léčebných dávek, protože, jak již bylo řečeno, rozdíl mezi léčebnou a toxickou dávkou není příliš velký, což svědčí o nevhodnosti kolchicinu jako léku. Děti někdy požívají z nerozumu ocúnová semena, pokud jsou ponechány nehlídané na podzimní louce. V Římě prý byla pozorována otrava lidí mlékem koz, které spásly ocún. Na obranu koz je však nutné podotknout, že ocún běžně pomíjejí. Objevily se i sebevražedné pokusy.
Je toho celkem dost, ale stojí to za to ... si myslím.... tu je adresa.
Kolchicin!! O kolchicinu jsem už někde četl.. Vlasně o něm píše Libor Dupal - ta kapitola se jmenuje doslova "Ošetření rostlin kolchicinem", dovolím si prto informaci něco málo odcitovat:
"Kolchicin je alkaloid, obsažený v hlízách Ocúnu (Colchicum) v hodnotách kol. 0,3% a používá se při humánní medicíně při léčení dny. Ve šlechtitelské praxi se používá při vývoji nových hybridů či klonů, protože je schopen měnit chromozomální strukturu rostlin (tedy geneticky vrozené vlastnosti). Přerušením dělení buněk ve stadiu mitózy způsobí mutaci. Aby rostlina přežila tento zásah, zdvojnásobí počet chromozómů. Výsledkem je rostlina mnohem plodnější. Rostliny, které projdou tímto očistcem, však někdy rostou poněkud podivně - listy bývají deformované, jsou zelenější,hustší a rostou rychleji. I počet listů v trsu bývá vyšší - mluví se až o sedmnácti listech v jednom trsu.
Obyčejně má druhé patro 3 čepele, tráva ošetřená kolchicinem má již v 2.patře na listech 5 čepelí.
Při aplikaci kolchicinu k ovlivnění pěstování marihuany se postupuje následujícím způsobem:
Velká hlíza se rozmačká, a tekutý podíl se přefiltruje - stačí filtr na kávu. Roztok obsahuje zhruba 0,3% alkaloidu. Smícháme ho se stejným podílem vody a obsah kolchicinu snížíme asi na 0,15%. To je vhodná koncerntrace pro aplikaci. Pokud však máte dojem, že rostlina dostatečně nereaguje, lze použít i neředěný extrakt.
Do roztoku se namáčí semena na 24 hodin. Kolchicinová kúra působí na semena dost drasticky, takže mnohé z nich nepřežije. Je-li vám semínek líto, můžete některé vyndat po 8 nebo 12 hodinách. Ty budou mít větší šanci na přežití, ovšem na úkor toho, že si nemůžete být jisti, zda bylo působení kolchicinu dokonáno. Ošetřená semena se lehce opláchnou vlažnou vodou a dalí sse klíčit.
V některých příručkách se nedoporučuje kouřit první generaci takto ošetřených rostlin. Za smrtelnou dávku je považováno již 7mg kolchicinu, je to velice jedovatý alkaloid. Nicméně někteří obhájci této metody hovoří o běžné zkušenosti kouření již první generace, aniž by kuřáci utrpěli zdravotní újmu. Lidé trpící pakostnicí konzumují pililku kolchicinu denně - je nepravděpodobné, že 2m. rostlina, vzešlá ze semínka nasáklého 0,15% kolchicinem, by mohla v listech obsahovat nebezpečná rezidua kolchicinu."
Tolik Libor Dupal. Takže - máte-li někdo hlízy zákonem chráněného ocúnu jesenního (pozor! nejde o krokus,který bývá také nazýván ocún), dejte vědět !
Obvykle