Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Mikropěstování » Skrytý microLEDbox by WhiTe
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
WhiTe
Stálý Člen

Karma uživatele WhiTe - 92% PěstitelskáKarma uživatele WhiTe - 92% PěstitelskáKarma uživatele WhiTe - 92% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 344  

Skrytý microLEDbox by WhiTe Příspěvek č. 1


Tak sem přes výkend tvořil a koukejte co z toho vypadlo:

rozměry(šxhxv): 17x17x30cm
světlo:
celková svítivost: 5200 rlm
počet RED: 221 ks
počet BLUE: 40 ks
RED: 92%
BLUE: 8%

spotřeba: 11W

edit:
chci dosáhnout minimálně 2g/W (takže 22g) protože počítám s tím, že tohle světýlko svítí minimálně jako 70W sodík u kterýho by byla pohoda 0,5g/W (35g)...

Marilize Legajuana
GROW iT! - ROLL iT - SMOKE iT & Be H!GH WhiTe LED grow BOX, Skrytý microLEDbox - secret power inside *** Klasická studie na trenažérech z roku 1991 prokázala zhoršenou schopnost pilotovat letadlo 24 hodin po jedné marihuanové cigaretě.

Naposledy upravil WhiTe 02-04-2007 v 10:22 AM

Old Post 02-04-2007 v 06:20 AM
WhiTe je offline   Profil uživatele WhiTe   Find more posts by WhiTe   Foto galerie člena WhiTe   Click here to Send WhiTe a Private Message   Add WhiTe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zmetek
Stálý Člen

Karma uživatele zmetek - 89% PěstitelskáKarma uživatele zmetek - 89% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 265  

Příspěvek č. 2

Kolik tam mas kytek? 9? Co je to za model? Svitis rovnou 12/12 nebo jim das rustovou fazi?

Brzo bych mel zprovoznit taky skrin s priblizne stejnym poctem diod.

micro LED box 15/25W #1

Old Post 02-04-2007 v 14:23 PM
zmetek je offline   Profil uživatele zmetek   Find more posts by zmetek   Foto galerie člena zmetek   Click here to Send zmetek a Private Message   Add zmetek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LIX
Stálý Člen

Karma uživatele LIX - 47% PěstitelskáKarma uživatele LIX - 47% PěstitelskáKarma uživatele LIX - 47% PěstitelskáKarma uživatele LIX - 47% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 619  

Příspěvek č. 3

WhiTe) Vidím že sa odborník na LEDky pustil konečne do pestovania, bolo na čase, už som dlho čakal kedy s tím začneš tak ja ti môžem len držať palce a povedať ti aby si si dával pozor na výšku rastlín
A ešte pár otázok , ako dlho už máš tie rastliny? Kedy chceš prepnúť na kvet? Alebo si už prepol, podla mna je už čas prepnúť pri takej výške

legalized marihuana!!!!
Marihuana nieje len droga, je to rastlina z velmi velkým využitím a ludia na celom svete to možno raz pochopia.

Old Post 02-04-2007 v 14:27 PM
LIX je offline   Profil uživatele LIX   Find more posts by LIX   Foto galerie člena LIX   Click here to Send LIX a Private Message   Add LIX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jestedman
Stálý Člen

Karma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 977 

Příspěvek č. 4

a co ventilace? máš tam alespon PC větrák?

Být za debila je opravdu náročné, konkurence je vysoká.

Old Post 02-04-2007 v 14:30 PM
jestedman je offline   Profil uživatele jestedman   Find more posts by jestedman   Foto galerie člena jestedman   Click here to Send jestedman a Private Message   Add jestedman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WhiTe
Stálý Člen

Karma uživatele WhiTe - 92% PěstitelskáKarma uživatele WhiTe - 92% PěstitelskáKarma uživatele WhiTe - 92% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 344  

Příspěvek č. 5

Takže... těch kytek tam je zatím 6 (2xWW, 2xPM a 2xICE od členky wildy). Jsou to budoucí maminy a čekaj na matkárnu, ale o tom bude jinej thread, takže teď svítim asi 18h. Do tohodle boxíku už je objednanej jinej model (semena White Satina ), ale nevím jestli ho tam nedám až na další kolo. Už určítě tušíte že pojedu SOG, ale ješte nevím s kolika kytkama, protože těch 17x17cm není moc i když je ten světelnej výkon na tuhle plochu ideální. Jakmile tam bude budu mít matkárnu tak do tohodle boxíku dám zrovna zakořeněný řízky na který budu svítit 12/12 zrovna od začátku.

Boxík je udělanej z repráku na kterým je zepředu taková ta černá látka(síťka) a na té právě bude co nevidět malej pc větrák.

Jinak díky moc za káčka ;-)

Marilize Legajuana
GROW iT! - ROLL iT - SMOKE iT & Be H!GH WhiTe LED grow BOX, Skrytý microLEDbox - secret power inside *** Klasická studie na trenažérech z roku 1991 prokázala zhoršenou schopnost pilotovat letadlo 24 hodin po jedné marihuanové cigaretě.

Old Post 02-04-2007 v 19:56 PM
WhiTe je offline   Profil uživatele WhiTe   Find more posts by WhiTe   Foto galerie člena WhiTe   Click here to Send WhiTe a Private Message   Add WhiTe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LIX
Stálý Člen

Karma uživatele LIX - 47% PěstitelskáKarma uživatele LIX - 47% PěstitelskáKarma uživatele LIX - 47% PěstitelskáKarma uživatele LIX - 47% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 619  

Příspěvek č. 6

Ahoj WhiTe, zaujímalo by ma ako ti to pod timi LEDkami rastie ak si to už nedal do tej matkárny

legalized marihuana!!!!
Marihuana nieje len droga, je to rastlina z velmi velkým využitím a ludia na celom svete to možno raz pochopia.

Old Post 11-04-2007 v 21:06 PM
LIX je offline   Profil uživatele LIX   Find more posts by LIX   Foto galerie člena LIX   Click here to Send LIX a Private Message   Add LIX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sky-triper
Stálý Člen

Karma uživatele sky-triper - 52% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 47  

Příspěvek č. 7

Zdarek . .. . doufám že se brzo objeví nové foto jak to dále roste .. . . . nedokažu si to představit . . . . . (nejsem žadnej expert a tak pestování pod LED považuju trochu za impossible)

Old Post 18-04-2007 v 18:15 PM
sky-triper je offline   Profil uživatele sky-triper   Find more posts by sky-triper   Foto galerie člena sky-triper   Click here to Send sky-triper a Private Message   Add sky-triper to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WhiTe
Stálý Člen

Karma uživatele WhiTe - 92% PěstitelskáKarma uživatele WhiTe - 92% PěstitelskáKarma uživatele WhiTe - 92% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 344  

Příspěvek č. 8

pro nedočkavce: Dneska udělám nějaký fotky. První týden na tom byly všechny kyti hodně špatně, ale po instalaci větráku se jich polovička rozhejbala a momentálně vypadaj luxusně, WW bohužel zemřely a jedna ICE je na tom hodně bídně :/ ... ale zbytek vypadá slibně

Připadá mi, že tam toho modrýho světla mám moc kytky do výšky vubec nerostou. Bude to chtít vyladit ideální poměr červená : modré. Asi odělám ještě jeden identický box kde bude míň modrého světla a místo toho přidám červený 635nm.

Marilize Legajuana
GROW iT! - ROLL iT - SMOKE iT & Be H!GH WhiTe LED grow BOX, Skrytý microLEDbox - secret power inside *** Klasická studie na trenažérech z roku 1991 prokázala zhoršenou schopnost pilotovat letadlo 24 hodin po jedné marihuanové cigaretě.

Old Post 23-04-2007 v 13:28 PM
WhiTe je offline   Profil uživatele WhiTe   Find more posts by WhiTe   Foto galerie člena WhiTe   Click here to Send WhiTe a Private Message   Add WhiTe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hulda22
Stálý Člen

Karma uživatele Hulda22 - 90% PěstitelskáKarma uživatele Hulda22 - 90% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 222  

Příspěvek č. 9

přidej nove fotky jsem zvědavej jak to vypada tedka

Travička sušena toje moje pohulení
Druhy kolo 70w 5Ks Master Kush nej co mi vyrostlo
Hulduv Balkon 2012
Hulduv Balkon 2014

Old Post 14-05-2007 v 06:02 AM
Hulda22 je offline   Profil uživatele Hulda22   Find more posts by Hulda22   Foto galerie člena Hulda22   Click here to Send Hulda22 a Private Message   Add Hulda22 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danihel
Stálý Člen

Karma uživatele danihel - 76% PěstitelskáKarma uživatele danihel - 76% PěstitelskáKarma uživatele danihel - 76% PěstitelskáKarma uživatele danihel - 76% PěstitelskáKarma uživatele danihel - 76% PěstitelskáKarma uživatele danihel - 76% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 286  

Příspěvek č. 10

citace:
Původní příspěvek od Hulda22
přidej nove fotky jsem zvědavej jak to vypada tedka


presne, ako to dopadlo?

Old Post 24-10-2007 v 19:48 PM
danihel je offline   Profil uživatele danihel   Find more posts by danihel   Foto galerie člena danihel   Click here to Send danihel a Private Message   Add danihel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zombaj
Stálý Člen

Karma uživatele Zombaj - 87% PěstitelskáKarma uživatele Zombaj - 87% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 117  

Příspěvek č. 11

jestli to bude fachat proč ne ... akorád bych tam dal spíš bílý s červenejma jinak to vypada dobře a proč by nešlo za menší spotřebu vyší výkon :-) k+ a taky jsem zvédavej na fota

Have fun Indor

NFT na koleni
pjestujte pro radost a zážitky a ne pro peníze :-) vždyť tu jsme jen jednou a každej usměv je peknej a sorry za pravopis :-o

Old Post 08-04-2008 v 01:14 AM
Zombaj je offline   Profil uživatele Zombaj   Find more posts by Zombaj   Foto galerie člena Zombaj   Click here to Send Zombaj a Private Message   Add Zombaj to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zombaj! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
argarag
Stálý Člen

Karma uživatele argarag - 18% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 12

Musim uznat ze to vypada super...
Ja sam jsem zastancem LED ale s pestovanim pod nimij sem zatim nezacal... nejak neni na prvotni investici...
Ale jsem rad ze alespon nekdo se toho neboji. A tohle je vazne krasny projekt.

Old Post 10-04-2008 v 19:34 PM
argarag je offline   Profil uživatele argarag   Find more posts by argarag   Foto galerie člena argarag   Click here to Send argarag a Private Message   Add argarag to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lamater
Stálý Člen

Karma uživatele lamater - 93% PěstitelskáKarma uživatele lamater - 93% PěstitelskáKarma uživatele lamater - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 183  

Příspěvek č. 13

to White
Co znamena celkova svitivost : 5200 rlm, jde mi o to jestli to r tam je navic preklep, nebo ne,

pokud to neni preklep tak bych rad videl jaky to jsou diody, ja jsem ted nejak zkousel hledat a malinko pocitat, jak to vlastne s tema diodama je.


Docetl jsem se zajimavy veci

1) při vlnove délce 555,55 nm je maximální počet Lumenů na wat 683 lm/W

2) někde jsem četl, že v současnosti jsou laboratorní LED s efektivitou 150lm/wat a teoreticky je možné prý až 600 lm/wat

3)co jsem hledal v komerční sféře, možná špatně, tak jsem našel diody co měly 120lm/wat, ale to bylo fakt maximum

Co z tohoto vyplívá

a) buď jsem blbě hledal, a u některých verzí blbě přepočítával CD na lumeny .. což je možné

b) ty jsi se mírně přepočítal, k čemuž se spíš přikláním, pokud by tvé světlo svítilo víc jak 70W sodík cca6600lm, tak by jsi musel použít diody, který dělaj právě 600 lm/wat

přikládám odkaz kde je něco malinko z problematiky "efektivních LED, můžete si všimnout jaké tam mají hodnoty lumen/wat"
http://hw.cz/teorie-praxe/art2252-n...tno#comment-233


neber to jako kritiku, uvažuji momentálně sám o LED jen jsem se dostal při pátráních malinko do sporu, budu rád, když mi to vysvětlíš, asi jsi do toho dělal víc. V diodách vidím sám velký možnosti, hlavně protože jsou směrový a tím "šetří " lumeny



původně jsem to chtěl napsat do PM, protože vidím, že jsi tento grow asi zabalil, ale doufám, že se mým příspěvkem zase oživí tématika diod

NLite125W Extreme SOG

Wick System

Old Post 10-04-2008 v 23:01 PM
lamater je offline   Profil uživatele lamater   Find more posts by lamater   Foto galerie člena lamater   Click here to Send lamater a Private Message   Add lamater to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
argarag
Stálý Člen

Karma uživatele argarag - 18% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 14

2lamater: Nechci se hadat ale zapocitalvas straty z toho ze vetsina spektra ve kterem zari sodik je pro kyti nepouzitelna?!!!

Old Post 11-04-2008 v 17:28 PM
argarag je offline   Profil uživatele argarag   Find more posts by argarag   Foto galerie člena argarag   Click here to Send argarag a Private Message   Add argarag to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WhiTe
Stálý Člen

Karma uživatele WhiTe - 92% PěstitelskáKarma uživatele WhiTe - 92% PěstitelskáKarma uživatele WhiTe - 92% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 344  

Příspěvek č. 15

to je jeden z důvodů proč už sem moc nepřispívám
..... zkus si o tom nejdřiv něco přečíst http://grower.cz/forum/showthread....3432#post413432

... už jsem toho napsal celkem dost....
citace:
Původní příspěvek od lamater
to White
Co znamena celkova svitivost : 5200 rlm, jde mi o to jestli to r tam je navic preklep, nebo ne,

pokud to neni preklep tak bych rad videl jaky to jsou diody, ja jsem ted nejak zkousel hledat a malinko pocitat, jak to vlastne s tema diodama je.


Docetl jsem se zajimavy veci

1) při vlnove délce 555,55 nm je maximální počet Lumenů na wat 683 lm/W

2) někde jsem četl, že v současnosti jsou laboratorní LED s efektivitou 150lm/wat a teoreticky je možné prý až 600 lm/wat

3)co jsem hledal v komerční sféře, možná špatně, tak jsem našel diody co měly 120lm/wat, ale to bylo fakt maximum

Co z tohoto vyplívá

a) buď jsem blbě hledal, a u některých verzí blbě přepočítával CD na lumeny .. což je možné

b) ty jsi se mírně přepočítal, k čemuž se spíš přikláním, pokud by tvé světlo svítilo víc jak 70W sodík cca6600lm, tak by jsi musel použít diody, který dělaj právě 600 lm/wat

přikládám odkaz kde je něco malinko z problematiky "efektivních LED, můžete si všimnout jaké tam mají hodnoty lumen/wat"
http://hw.cz/teorie-praxe/art2252-n...tno#comment-233


neber to jako kritiku, uvažuji momentálně sám o LED jen jsem se dostal při pátráních malinko do sporu, budu rád, když mi to vysvětlíš, asi jsi do toho dělal víc. V diodách vidím sám velký možnosti, hlavně protože jsou směrový a tím "šetří " lumeny



původně jsem to chtěl napsat do PM, protože vidím, že jsi tento grow asi zabalil, ale doufám, že se mým příspěvkem zase oživí tématika diod


btw 1) o vlnovou délku 555nm nám opravdu nejde.... to je zelená

2) lumen (lm) je jednotka která je odvozená od citlivosti oka

3) to světlo co je nahoře na fotce má ve vlnové délce 660nm asi 188lm... což je asi 14lm/W plus něco v modré... jinak sodík má 150-183lm/W ale elektivních je jen několik málo procent jeho spektra (5% z 70W sodíku jak píšeš je pro fotosyntézu efektivních tak 300-500lm.... což není ani polovička oproti LED kde jsou všechny waty efektivní

ale jak říkám, lumeny se na počítaní se světlem pro rostliny moc nehodí....takže bych řek, že ses asi přepočítal

myslím, že to bude chtít ještě několik spekter přidat, ale pak to bude luxus

snad budu mít v blízké době čas zas na nějaký pokusy...
hlavně to chce nějaký pwm generátory, udělat nějaký pořádný řízení a hoodně ledek

Marilize Legajuana
GROW iT! - ROLL iT - SMOKE iT & Be H!GH WhiTe LED grow BOX, Skrytý microLEDbox - secret power inside *** Klasická studie na trenažérech z roku 1991 prokázala zhoršenou schopnost pilotovat letadlo 24 hodin po jedné marihuanové cigaretě.

Naposledy upravil WhiTe 15-04-2008 v 11:12 AM

Old Post 14-04-2008 v 23:23 PM
WhiTe je offline   Profil uživatele WhiTe   Find more posts by WhiTe   Foto galerie člena WhiTe   Click here to Send WhiTe a Private Message   Add WhiTe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lamater
Stálý Člen

Karma uživatele lamater - 93% PěstitelskáKarma uživatele lamater - 93% PěstitelskáKarma uživatele lamater - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 183  

Příspěvek č. 16

Mno to jsem zas jednou ze sebe udelal peknyho hidiota

Ten druhej tvuj thread jsem samozrejme necetl, a pritom tam je dost podstatnejch informaci ...

kazdopadne dekuji za vyjasneni problematiky. O tech spektrech je mi to jasny. Chtel bych tak okolo srpna az zari rozjet takovej sranda grow nad akvarkem udelat NFT - vodu hnat z akvarka pres kytky a zase zpet, nemelo by to bejt velky a svetlo chci nejakou nizkou wataz a prave uvazuji zkusit neco jinyho nez zarivky a ponevadz HPS nechci tak pripadaji v uvahu LED diody. Ted uz alespon vim, ze neco na tech reklamnich plkach vyrobci LED GROW LIGHTS mozna bude.

NLite125W Extreme SOG

Wick System

Old Post 15-04-2008 v 18:58 PM
lamater je offline   Profil uživatele lamater   Find more posts by lamater   Foto galerie člena lamater   Click here to Send lamater a Private Message   Add lamater to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:37 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8643840 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív