Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam IV. !!! - Klikni zde pro originální téma
Možná mi nefunguje vyhledávání, ale ve FAQu nic nevidím. Hledat není tak snadné, když už existuje čtvrté téma s aktuálně 58 stránkami. Pokud myslíš funkci hledat tak tam se mi například na "Díry v listech" najde jen jeden relevantní článek, který je o housenkách. Pokud je to Píďalka podzimní, pak je úplně neuvěřitelné, že jsem situaci vyhodnotil tak, jak jsem ji vyhodnotil a radši se zeptal. Každopádně moc děkuji za odpověď.
doxenon
Klikni na hledání, do políčka zadej "píďalka podzimní" a hned první odkaz nahoře je o ní, je tam vše co potřebuješ vědět i jak tu verbež zničit.
To je mi jasné, narážel jsem na to, že to znělo jako kdybych málo hledal, což není pravda, teď už si to najdu snadno, děkuji.
Pongo
cau. od spodu nahoru se mi dela na listech tady ten brajgl. kytka je v kalfasu jeste s jednou, ktera tak zasazena neni. hnojim biobizz grow a fish mix. dikec
ar45az
citace:
Původní příspěvek od Pongo
cau. od spodu nahoru se mi dela na listech tady ten brajgl. kytka je v kalfasu jeste s jednou, ktera tak zasazena neni. hnojim biobizz grow a fish mix. dikec


To same ma kamos, na balkone jedna je v pohode druha vedle ni se takhle osypala, a shodila asi 80% tech napadenych listu, hnojil biobizzem, postrik phyt-amn a biool , pry to je spatnym PH nebo malo ci hodne zivin, ci dokonce nekdo rikal plisen... rad bych ti pomohl a taky vyresil tento stejny problem... muze to byt skudce z muskatu nemas je nekde kolem?
ar45az
Pongo
ne ne, muskaty nejsou.
sw3ap
Snad ne plíseň ? Objevilo se mi to na jedné kytce a po jednom dni je to na všech.
Hnojim Terra Grow každý den.
jkb
Hoj, mám problém s listy. Vypadá to na plíseň, co? Kytky rostou 3 týdny...
Objevilo se prakticky na celé rostlině:(
Co doporučujete?
Díky
HorrigEn
citace:
Původní příspěvek od doxenon


Ph 7 je moc, myslím že tohle je ta příčina, stáhni to na minimálně 6.5 (klidně i 6.2)


ok, v současné době mám k dispozici jenom ocet. máš představu jak silný roztok mám namíchat? třeba na 2l. pár kapek nebo lžíci? nemám vůůbec představu. dík za pomoc
EDA45
citace:
Původní příspěvek od sw3ap
Snad ne plíseň ? Objevilo se mi to na jedné kytce a po jednom dni je to na všech.
Hnojim Terra Grow každý den.


Podle mě ti tam řádí sviluše (ty bílý tečky od svilušího hodování..),což oslabuje listy,jejich obranyschopnost i celou kytku..Prohlídni pořádně spodní strany listů..A nejspíš to bude i problém s ph..
V čem to máš,že zalejváš každej den..?
mysak
citace:
Původní příspěvek od EDA45


Podle mě ti tam řádí sviluše (ty bílý tečky od svilušího hodování..),což oslabuje listy,jejich obranyschopnost i celou kytku..Prohlídni pořádně spodní strany listů..A nejspíš to bude i problém s ph..
V čem to máš,že zalejváš každej den..?


ty fleky do fialova jsem jeste neviděl
doxenon
citace:
Původní příspěvek od HorrigEn


ok, v současné době mám k dispozici jenom ocet. máš představu jak silný roztok mám namíchat? třeba na 2l. pár kapek nebo lžíci? nemám vůůbec představu. dík za pomoc


Zkusím ti pomoct, změřím ph mojí odstáté vody a budu přidávat ocet abys měl představu kolik octa na litr.
Ocet není dobrý řešení, kup raději kyselinu, dáš za ni stovku. Kup i ph metr, bez toho je to na pikaču.
Za chvíli posílám PM jak to dopadlo.
doxenon
Tak to píšu sem kdyby to takhle chtěl ještě někdo dělat. Já mám studniční vodu s ph 7.2 (samozřejmě odstátou) a ec 0.4. Po přidání 2ml. na litr octa kleslo ph na 5.7, takže si to musíš nějak vypočítat ale zase by bylo dobrý vědět jaký ph máš ty. Jestli máš městskou vodu, tak tam bývá ph tuším něco kolem 7.8
Jo, ec se po přidání octa nezměnilo, zůstává 0.4. Tak bojuj draku.
jkb
Jukněte mi prosím na můj problém.
Myslíte, že bych se toho mohl zbavit Kuprikolem?
Díkec
sw3ap
citace:
Původní příspěvek od EDA45


Podle mě ti tam řádí sviluše (ty bílý tečky od svilušího hodování..),což oslabuje listy,jejich obranyschopnost i celou kytku..Prohlídni pořádně spodní strany listů..A nejspíš to bude i problém s ph..
V čem to máš,že zalejváš každej den..?


za pár dní mi dojde pH metr,tak to potom změřím.Svilušky tam jsou,to vím.
Mám to v 10 l kyblech a v těch vedrech to za den ten vyschne.
Flí
Lidičky prosím vás poraďte co chybí/přebejvá mejm miláčkům. Setkal jste se s tím někdo? Děkuji za každou radu. PEACE
UncleBatman
citace:
Původní příspěvek od Flí
Lidičky prosím vás poraďte co chybí/přebejvá mejm miláčkům. Setkal jste se s tím někdo? Děkuji za každou radu. PEACE


v jake jsi fazi? Jestli-ze jsi v pokrocile fazi kvetu, tak je to pomerne bezne.. Jestli jsi v rustu, tak to muze byt mnoho faktoru....
Papek
Ahoj, chtěl jsem se Vás zeptat, jestli bystě mně neporadili s jedním problémem co mám na listech. Je to venkovkách, které ještě nekvetou, asi před čtrnácti dny jim začaly žloutnout a zakrňovat listy. Světla to má dost, hnojil jsem to asi dvakrát OBM jinak ne. Když jsme to sázeli, tak se tam dával kompost, ale to už asi bude vyčerpaný. Přemýšlím, jestli to nezkusit třeba jednu kytku nahnojit kristalonem, třeba tomu něco chybí a vzpamatuje se. Nemáte s tímto žloutnutím listů nějaké zkušenosti? Moc dík. Papek
Papku to ti je někdo pochcal... :D
Tohle je nějaký brutal moribundus..
Flí
Poraďte prosím lidičky.
Flí
Poraďte prosím Vás lidičky.
Flí
Je to venek a ještě nezačala kvést.
Flí
Začal jsem to asi pře 14 dny hnojit terramaxem od atami. Je to na květ ,ale píšou tam ,že to kytky jako popožene ke kvetení. Možná jsem se nechal pouze zlakát......... Těch listů je čimdál tim víc :-(

http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=1
EDA45
citace:
Původní příspěvek od Flí
Poraďte prosím Vás lidičky.


Nejspíš málo hořčíku..
Flí
Mno a nevěděl bys jak ho dat dostat víc? Podle tohodle obrázku mi to spíš příjde na dusík,nemyslíš? JInak dodám ,že jsem musel vykopat výkopy a dát tam lepší hlínu. Všude okolo je jíl.
EDA45
citace:
Původní příspěvek od Flí
Mno a nevěděl bys jak ho dat dostat víc? Podle tohodle obrázku mi to spíš příjde na dusík,nemyslíš? JInak dodám ,že jsem musel vykopat výkopy a dát tam lepší hlínu. Všude okolo je jíl.


Prostě je přihnoj kompletním růstovým hnojivem..Tam je vše,dusík i mikroprvky..
Natty Dread
Zdravím, nevíte někdo prosím, čím to, že kytce žloutnou listy? Kyti je venku(kompost),má asi 1,5m a v poslední době začala žloutnout.Hnojeno organicky podle potřeby. Jde to od spodu nahoru.
lukapa
indoor? outdoor? ph? ec? hnojky? jak dlouho? čím zalíváš? nejsme věštci....
Bárt
citace:
Původní příspěvek od Natty Dread
Zdravím, nevíte někdo prosím, čím to, že kytce žloutnou listy? Kyti je venku(kompost),má asi 1,5m a v poslední době začala žloutnout.Hnojeno organicky podle potřeby. Jde to od spodu nahoru.

Chtělo by to foto keře, ale vypadá to na nedostatek dusíku.
strihorukyeduar
Zdravím.
Známý má indoor. Hnojí alga dle tabulek.
Nedávno měl mušky, tak k hlíně nasypal popel z cigaret a nějaké vajgly.
Od té doby se mu mírně kroutí listy směrem dolu a na některých se utvoří suchá skvrna a později odumře celý list. Napadá Vás něco? Nedostatek živin by to být neměl. Prozatím jsem mu poradil dát do hajzlu ty vajgly a prolít kytky porádně vodou. Co myslíte? Díky Eda
Hlava
Klik http://grower.cz/forum/showthread.p...5467#post955467 , je zase vajgly :eek:


citace:
Původní příspěvek od Hlava


Ty voe , jaky nedopalky ??? Tabákovej výluh od tabaku ne od vajglů , Při malém výskytu můžeme vyzkoušet babský recept na tabákový výluh – čtyřicet gramů tabáku zalijeme litrem vody, dvě hodiny vaříme a den necháme louhovat. Pak scedíme a výluhem potíráme spodní stranu listů. a ješte bych to naředil hodně. A i se to leje do substrátu , ....jestli to nefungovalo , jak tady píše , tak se nedivim , LOL .
citace:
Původní příspěvek od Natty Dread
Zdravím, nevíte někdo prosím, čím to, že kytce žloutnou listy? Kyti je venku(kompost),má asi 1,5m a v poslední době začala žloutnout.Hnojeno organicky podle potřeby. Jde to od spodu nahoru.


Nechci se hádat s Bártem, proto se ho ptám podle čeho si myslí, že se jedná o nedostatek dusíku? Taky bych chtěl vidět asi tu kytku celou, ale osobně si myslím že se jedná o klasické odumírání listů od spodu a pomalé soustředění energie do vyšších částí kytky :)
Rád se však poučím...
Dělaly mi to vždy všechny kytky, které neprostříhávám. Reaguji na to tak, že buď nechám volně postupně opadat ty žluté(max. lehounce pomůžu). Nebo stříhám postupně světlající zelené nejstarší listy a to cca 5mm od hlavního stonku(oněch 5mm postupně uschne, až jdou také jemně odlomit). Hlavně prostě žádné trhání s častým odloupnutím již "skorokůry" :)
grubba
jeden vajgl pri v hozeni napr. do more znecisti nekolik tisic litru vody a podle jedne studie dokaze v 1l vody za 4 dny zabit rybu,tak co to asi udela s kytkou
mr.killer
Ahojte groweři, můžete mi prosím pomoci? Na mým letošním outdooru se mi skoro na všech kytičkách začali tvořit nějaké tečky. Tvoří se na listech a tvoří se jenom vždy na spodcích kytek. Max. cca do 1/3 kytky od země, pak už to je ok. Zdá se mi ale že teček na listech bohužel přibývá :( Nevíte prosím čímpak by to mohlo být? Jinak hnojím rybí emulzí od Plagronu, ale hnojil jsem to letos myslím jen 4x. Zdá se mi že se to začalo dělat, když jsem přepnul pitnou vodu na dešťovou, což se mi ale zdá jako blblost, jelikož vím že kytičky mají dešťovou vodu nejdradši . Jestli se mýlím, tak mě prosím opravte. Děkuji moc všem za cenné rady. Přidávám samozřejmě foto listu. Děkuji všem!
Zdar zahradníci!
Postríkal jsem to prípravkem Discus, myslíte ze to mákne?
sw3ap
Někde jsem tyhle fleky tady na groweru viděl a byla to plíseň,ale nevím to jistě. :)
shadow1974
zdravim vsetkych pred troma dnami som zbadal ze mi na jednej rastlinke nejak zltnu listy a vytvaraju sa mi skvrny /vid foto/ tak som preventivne nezalial sa mi zdalo preliate , nepomohlo, zvysil som ventilaciu a odtah ubral chemky premiestnil kvetinky a robil vsetko mozne co som nasiel na faq ale jedine co som dosiahol bolo ze na druhej rastlinke sa mi pre istotu zacaly tocit konceky listou /next foto / na vrcholku. Po trojdnovom hladani som z toho celeho fakt kvalitne pomotany a netusim ci mam bit v klude ci uz zacat panikarcit pozrite a poradte pls
shadow1974
este nejake foto
Natty Dread
Tak tady je foto kytky.
Natty Dread
.
EDA45
citace:
Původní příspěvek od Natty Dread
Tak tady je foto kytky.


Je to míň dusíku,ale žádná katastrofa..
Přihnoj růstovým hnojivem..
KOSMEJ
Hele, žádný zásadní problém nevidím. Akorát z té první fotky listu bych řekl, že je přehnojená dusíkem. A ty konce listů nevím na 100%. Někdy to je důsledek přílišného tepla, někdy je to způsobeno přelejváním kytky.
mr.killer
Plíseň? A čím může vznikat, vlhkem? Sice u nás teď poměrně často pršelo, tak že by to bylo tím?
SOMBruno
Niekto mi raz hovoril, ze takéto bodky sa môžu robiť aj z vody na listoch...... vlastne že by kvapky vody pôsobily na listoch ako malé lupy a slnečné svetlo to cez vodu vypáli do listu takéto malé kruhy....

O koľkej cca zvykneš polievať??
zvlhčuješ listy? napriklad rozprašovačom ??
sw3ap
Vypadá to podobně ne ? TADY
hellping
A je to tu zas, kapky + světlo = lupa. Takovejdle threadů už tu je požehnaně a pokaždý to někdo zas vytáhne :)
mr.killer
To já vím že když se listy zvlhčí a pak na to začne prát slunce, že se tam vypálí takový tečky, ale nepřipadne mi že je to z vody, protože to zalévám jen konvou a ve výšce skoro až 1 m nad zemí bych list nejspíš vůbec nepolil. Navíc zalívám vždycky jen z jedné strany kytky a ty tečky jsou vždycky dokola.... Jinak listy nezvlhčuju a nic podobného. Hele zkusím ty zkažený listy otrhat, dávát si pozor na vodu na listech a kdyby se přesto zase objevili, zase sem přispěju příspěvkem. Děkuji moc groweři :)
fukin
zdravim,
stala se mi takova nepekna oskliva vec. po vic jak tydnu jsem se vratil domu ke sve balkonovce, a koukam na zezloutle listy a tmavymi hnedymi teckami ci skvrknkami na listech obvykle umistenych kolem osy listu.

prvne jsem myslel, ze se jedna o preliti, protoze o zalivani se mi staral kamarad a kvetinac byl poradne nacucanej kdyz jsem se vratil. no jenze listy dal zloutnou a flicky se dal siri.

nejprve se na listu objevi male hnede tecky, kolem stredove osy listu, z horni strany, spodni zustava bez flicky zprvu. pak se flicky rozsiruji a list zloutne, az cely zluty a seschly odpadava. tato potiz zacala nejspis odspodku kytky a siri se smerem vzhuru.

na prvni pohled se jedna o velmi podobnou vec jako v prispevku c. 805 http://grower.cz/forum/showthread.p...999#post1042999 .

po studiu zde na groweru mam dva tipy.

1] bud se jedna o nedostatek Manganu, viz http://grower.cz/forum/showthread.p...9267#post369267 a http://grower.cz/forum/image.php?at...57795&size=full

anebo

2] moji kytku zere nejaka mrdka plisen

anebo

3] se deje jeste neco jineho?

Prikladam fotografie jednotlivych fazi zkazy mych listecku, od prvni az po patou.

Prosim prosim, co mou kytku trapi?
fukin
+ dalsi faze pohromy
fukin
a terminalni faze.

EDIT: prinesl jsem listy do pestitelskeho obchodu, a tam po kontrole elektronickym zvetsovakem mi bylo receno, ze se jedna o plisen.
dostal jsem pripravek Discus (AgroBio Opava).

Kytku jsem postrikal, uvidim jak na to bude reagovat plisen.

EDIT2: Vice nez den po postriku to vypada, ze se plisen zastavila, ohniska na listech se dal nezvetsuji, plisen stagnuje.

EDIT3 (31.8.): Tak plisen se zase rozjela, tak jsem sel do vinarskych potreb koupit kuprikol. Kdyz jsem vinarskemu personalu rikal, ze jsem prvne aplikoval Discus, tak mi rekli, ze to neni na plisen ale na padlí. Takze mi asi v growshopu ten discus poradili blbe. No kazdopadne mam ted postrikano kuprikolem a plisen se opet zastavila, doufam ze uz na dobro.
Psycholog
Zdravim groweri potřebal bych poradit od zkušenějšich s kytí ( 2x J.Herer, Shark a Cheese) mam je v tech orig. truhlykach z growshopu (cca. 12 L
) a zda se mi že se tam nějak mačkaj kořeny a uplně na dno jsem dal keramzit a hlinu z pole (jinak mam kupovanou hlinu z Growshopu)
a posledni dobou se mi zda že jim něco vadí......celkově jdou jakoby do žluta (před tim byly krasně zdravě tmavě zeleny) listy žloutnou trochu vic než normalně se mi zda.....a Hlavně na hlavnim stonku u vyrustku větve mi stonek zčernal a jde to dal do větve a ta začina najednou schnout (jde jen o některe vetve) ......pls nevite co by jim mohlo byt....dost se o ně staram kazdy den zalevam kdyz je hlina na povrchu suchá na růst sem použivat hnojivo TNT žlutý ale ted už sou tak 2-3 tydne bez hnojiva (došlo) a čekam a ž si udělaj už paličky abych moh hnojit na květ (platron) a prave posledni dobou jsou stejny nerostou a začinaj teprv rašit vyhonky u paliček (neni to nějak pozdě) zatim jsou bez paliček.......můžete poradit jak na ně ?? jak je vylečit nebo tak....nějakou radu (nechci si kupovat z growshopu nějaky specialní připravky za litr)

přikladam fotky aby ste si mohli udělat obrazek :D

http://2i.cz/e2b77a5083

http://2i.cz/0c5994be6d

http://2i.cz/2e7bb69c4f
Hlava
2Psycholog

Čau , tu větev ustřihni , to černý oškrábej a zamatlej to nejakym stromovým balzamem , nebo necim podobným , jinak tohle dělá to bláto z pole co je dole a chybí jim dusík , včera sem se u kámoše koukal na kytky a byly to samý v hlíně ze zahrady ,samy bláto zadnej pisek perlit (vzduch) , kup fish mix to by mělo stačit. Hlava
Lwíček
Zdrávím, taky mám jeden problém.Listy se mi divně točej nahoru a trošku mutují.. děje se to tak na listech který narustají. defacto na vsech kytek, ruzneho starí (presazení).. Rostou v kukurici... chybi tomu neco???
Karkůlek
citace:
Původní příspěvek od sw3ap


za pár dní mi dojde pH metr,tak to potom změřím.Svilušky tam jsou,to vím.
Mám to v 10 l kyblech a v těch vedrech to za den ten vyschne.


Jak to dopadlo? Mám stejny fotky ze sveho balkonu a tak bych rad to vedel jak to dopadlo u tebe. Dik Karkulek
1n54n1ty
Zdravim growery, potreboval bych znat vas nazor na vec. Venku v 10L kyblu mam 2x nepalese dragon. Zalivam kazdej den, kyti jsou na slunicku na strese obcas tak jednou za cca 10dni proleju koprivovym vyluhem. No a tohle se mi objevilo na listech...schne to jak divy..otrham a zase na novo se to objevi. Nekdo mi tu odepisoval na jinym vlakne ze by mohlo jit o plisen okurkovou...ale teda nevim...vic hlav vic vi se rika:-) poradite? dikec
KOSMEJ
citace:
Původní příspěvek od 1n54n1ty
Zdravim growery, potreboval bych znat vas nazor na vec. Venku v 10L kyblu mam 2x nepalese dragon. Zalivam kazdej den, kyti jsou na slunicku na strese obcas tak jednou za cca 10dni proleju koprivovym vyluhem. No a tohle se mi objevilo na listech...schne to jak divy..otrham a zase na novo se to objevi. Nekdo mi tu odepisoval na jinym vlakne ze by mohlo jit o plisen okurkovou...ale teda nevim...vic hlav vic vi se rika:-) poradite? dikec


Může to být i plíseň. Ale spíš bych řekl, že je to silný a chronický nedostatek živin. Zejména asi fosforu.

Edit:
A zjisti si tvrdost vody. Hádám, že by mohla být dost tvrdá.
1n54n1ty
Tak nejak jsem si to s tim fosforem myslel...on ten koprivovej vyluh neni vsemocnej tak jsem to vcera uz zalil kristalonem start tam by nejakej te fosfor bejt moh. Tvrdost vody zkusim na zalivani pouzivam vyhradne destovku:-)) mimochodem ti, kristalonem se da zalivat 1x za tyden...nemelo by to byt na zavadu co?
jo a dik za info...
KOSMEJ
citace:
Původní příspěvek od 1n54n1ty
Tak nejak jsem si to s tim fosforem myslel...on ten koprivovej vyluh neni vsemocnej tak jsem to vcera uz zalil kristalonem start tam by nejakej te fosfor bejt moh. Tvrdost vody zkusim na zalivani pouzivam vyhradne destovku:-)) mimochodem ti, kristalonem se da zalivat 1x za tyden...nemelo by to byt na zavadu co?
jo a dik za info...


Dešťovka asi bude OK, mě jen napadlo, jestli ti náhodou vysoké PH nebrání přísunu živin.

A v této chvíli bych k tomu lil květové hnojivo - kvůli P, který je u krist. startu v nižším množství.
Disco_Stue
Zdravím, mám stejný problém jako je v příspěvku 964 , moje otázka zní: je nákej bio přípravek? kytky už mi kvetou, takže bych to tim nerad znehodnotil, všechno co znám je prostě chemka...
sw3ap
citace:
Původní příspěvek od Karkůlek


Jak to dopadlo? Mám stejny fotky ze sveho balkonu a tak bych rad to vedel jak to dopadlo u tebe. Dik Karkulek

No svilušky jsem postříkal mýdlovou vodou a kupodivu všechny pochcípaly,takže spokojenost,potom jsem srovnal pH,postříkal kuprikolem, přestal hnojit a už se to nešíří.
KOSMEJ
citace:
Původní příspěvek od Disco_Stue
Zdravím, mám stejný problém jako je v příspěvku 964 , moje otázka zní: je nákej bio přípravek? kytky už mi kvetou, takže bych to tim nerad znehodnotil, všechno co znám je prostě chemka...


Výluh z listů křídlatky. Rostou mi za domem, tak jsem je parkrát vyzkoušel. Nevím, jestli jsem to dělal špatně, ale podařilo se mi s ním jen maximálně zastavit další rozvoj plísně. I když spíš ho zpomalit na únosnou mez.
Disco_Stue
zkusim tedy tu křídlatku, na zahradě sem něco podobnýho viděl jen nevim jestli toho naškubu dost :-D
jiris
Zdravim groweři chtěl bych poradit co se s tim dá dělat prohlídnul sem téma a
nevim jestli to jsou svilušky nebo nějaká housenka problém je že sem u kytek strávil
několik hodin a pozoroval sem je a ani pavoučka ani housenku sem bohužel nenašel,
nehnojím, ph půdy je 6.0 ,teplota ve skříni je zhruba 28 C vlhkost 50% (indoor) s tim že na růstu byli na balkóně.
hellping
citace:
Původní příspěvek od jiris
Zdravim groweři chtěl bych poradit co se s tim dá dělat prohlídnul sem téma a
nevim jestli to jsou svilušky nebo nějaká housenka problém je že sem u kytek strávil
několik hodin a pozoroval sem je a ani pavoučka ani housenku sem bohužel nenašel,
nehnojím, ph půdy je 6.0 ,teplota ve skříni je zhruba 28 C vlhkost 50% (indoor) s tim že na růstu byli na balkóně.


Hele já to měl na pár kytkách taky, myslím si že to bylo způsobeno hnojkama nebo nevím čím, každopádně se to objevilo na celým patře a na dalších patrech už ne. Takže jsem to moc neřešil, podle mě to není nic hroznýho, ani sem ty listy netrhal, prostě jsem to jen ignoroval.
Ale třeba někdo bude vědět čím to je a jestli se to dá řešit. Každopádně mě se to pak už neobjevilo. Snad sem ti pomohl :)
Growman
Ve fóru "Skudci paraziti a jiny hmyz na kytkach" jsem našel dva podobné příspěvky. Vypadá to jako prokousaný, ale prý je to genetická vada.

out - tady je to spíše prokousaný - ožraný
http://grower.cz/forum/showthread.php?postid=702347

in
http://grower.cz/forum/showthread.php?postid=703795
EDA45
citace:
Původní příspěvek od hellping


Hele já to měl na pár kytkách taky, myslím si že to bylo způsobeno hnojkama nebo nevím čím, každopádně se to objevilo na celým patře a na dalších patrech už ne. Takže jsem to moc neřešil, podle mě to není nic hroznýho, ani sem ty listy netrhal, prostě jsem to jen ignoroval.
Ale třeba někdo bude vědět čím to je a jestli se to dá řešit. Každopádně mě se to pak už neobjevilo. Snad sem ti pomohl :)


hellping :

Listy mají zdravou barvu,ale flíčky a dirky..Hnojky..?? Ty vé hnojky ti vykoušou dírky do listů...? Opravdu pekelná pomoc..

to jiris :

Vypadá to na píďalku a možná i sviluše,na balkoně si do toho zobne kdejakej neřád..Jestli jen píďalka,tak vevnitř by to mělo přestat,je docela velká a tý by sis všimnul,kdyby sis ji zatáh dovnitř..Pro jistotu pořádně prohlídni(nejlíp lupou)spodní strany listů,jestli tam nejsou i sviluše..
Frydrych
čau lidi mám tu problém který se mě nedaří zlikvidovat už hodně dlouho ..

jde o listy všechny mám napadle

vývoj:uprostřed listu se začnou dělat kulaté skvrnky (hnědé)a pak se rozsirujou a list normálně rozdrobim v ruce ..

už si nevím rady :( jediné co už je možné že to je hlinou a ta je normální Bčkovej od Raseliny sobeslav (oranžovéj pytel ) kytku nehnojim je v 50l kvetinaci a vodu leju 5l denně ..


kdo by věděl co.to je tak.mě prosím napište PM děkuju jsem bezradnej
KOSMEJ
Nehnojíš - a v tom je ten problém. Lidi mají tendence to přisuzovat nějaké chorobě, ale je to nedostatkem živin. Pohnoj to květovým hnojicem, kde bude hodně P a K.
jiris
Tak kytky maj noc a teď sem je prohlédnul lupou a nenašel sem jedinou známku
jakého koliv škůdce :/
ty vykousaný lístky jsou spíš na těch nejvyšších patrech a pozoruju jestli se budou
množit dál a pro jistotu koupím přípravky jako biool a mospilan.
Nijak je to orange bud od fair seed a uz sem je jednou jel a nic podobného neudělalitakže nevim jestli je to genetiká chyba.

také sem dnes našel bílé vajíčko(viz.foto) na jedný kytce kterou mám stále na balkóně ... nevíte co by to mohlo být ? (samozřejmě sem ho již odstranil)
karol123
POMOOOC
PESTUEJEM VONKU A MAM ASI NIAKU CHOROBU JE NA VIACERYCH POLICKACH
NAPADNUTE MAM IBA SPODNE A HLAVNE LISTY POSTUPNE SA TO PRESUVA HORE LISTY UPLNE ZOSHNU A OPADNU PROSIM O RADU VOBEC SOM TO ESTE NEZAZIL
DAKUJEM
retrobo
zdravim, potřeboval bych radu pro mé mírně žloutnoucí Frisian, Shaman, Passion (jiné modely mi v obdobné fázi při stejných podmínkách žloutly trochu taky). projevuje se to hlavně na starších velkých listech. Původně sem myslel že je to přehnojením postřikem na list.
kytky jsou ve spíše písčité načervenalé hlíně smíchané s lightmixem. Hnojení 1*týdně biobizz-fish mix,bloom, top max...mimo biogrow, kterej sem letos vypustil, podle tabulky. zálivka dešťovkou nebo cca 7,5Ph užitkovou vodou.
zbytek viz foto.
díky za rady
asfalt
ahoj, pokud je to jen na starsich velkych listech, tak bych to neresil a jen je osmikal:)
biobizzman
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam IV. !!!
Growman
citace:
Původní příspěvek od karol123
POMOOOC
PESTUEJEM VONKU A MAM ASI NIAKU CHOROBU JE NA VIACERYCH POLICKACH
NAPADNUTE MAM IBA SPODNE A HLAVNE LISTY POSTUPNE SA TO PRESUVA HORE LISTY UPLNE ZOSHNU A OPADNU PROSIM O RADU VOBEC SOM TO ESTE NEZAZIL
DAKUJEM



Vypadá to na přehnojení. Hnojíš to? Fotka by nebyla?

Podívej se sem - Vzhledové změny na kytkách

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=1520
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=1524
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=1525

Pokud ti to nepomůže, tak se podívej ještě sem.

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=20739
ShSt
Zdravím,

jsem nováček .. pěstuju zatím jenom na balkoně.
Skoro dva měsíce jsem neměl žádny problém, hnojím Alga Bloom .. při každém zalití (zalívám pokažde, když květináč uplně proschne) a to poměrem jaký je na etikete > 4ml/L.

Taky jsem pred mesicem prihnojil Bat Guanem, jen lehce poprášil a zalil. Cca. kolem 11. srpna byly tři dny docela deštivé a chladne a ani po 4 dnech květináč neproshnul. Jak vyšlo slunko, tak to bylo v poho ... akorat asi po týdnu se u listů objevily skvrnky ... a okraje nekterych listu jakoby byly popalene .. Takže jsem odstrihl poskozene a jel dal ... bohuzel to nechce usoupit a denne tak ustrihnu zhruba 10 listu .. jen kousek treba.

Koupil jsem Phyt-Amin a modlim se aby to pomohlo.

Nejaka rada ?
Hlava
2 ShSt

Nic ji neni jen tam chvili nelej to hnojivo , pokud to hnojiš každou zálivku tak potřebuje trochu proplach , nic víc , čau Hlava
Frydrych
cau všichni mam problem s kytkama .Ph neměřím . substrát Bčko rašelina soběslav myslím že to bude tím .. nehnojím davám Pk 13 14 ,,zalevám děštovou vodou ,, diky moc kdo by věděl

čau lidi mám tu problém který se mě nedaří zlikvidovat už hodně dlouho ..

jde o listy všechny mám napadle

vývoj:uprostřed listu se začnou dělat kulaté skvrnky (hnědé)a pak se rozsirujou a list normálně rozdrobim v ruce ..

už si nevím rady jediné co už je možné že to je hlinou a ta je normální Bčkovej od Raseliny sobeslav (oranžovéj pytel ) kytku nehnojim je v 50l kvetinaci a vodu leju 5l denně ..


kdo by věděl co.to je tak.mě prosím napište PM děkuju jsem bezradnej
swotik21
prosim o radu co ji chybí nebo přebyvá ? nikde jsem nic podobneho nenasel :-(

http://leteckaposta.cz/uploaded/834067151
KOSMEJ
citace:
Původní příspěvek od swotik21
prosim o radu co ji chybí nebo přebyvá ? nikde jsem nic podobneho nenasel :-(

http://leteckaposta.cz/uploaded/834067151


Té kytce chybí sebedůvěra. Její matka byla kapitánkou školního týmu roztleskávaček a ona se teď bojí, že nikdy nedosáhne matčiných očekávání...
eLh
Zdravím,

nevíte někdo, co má tato kytka za problém?

https://webapi.bumpserver.com/v1/da...22-0296adcc63f1
sw3ap
Venek, 10 l nádoba, hnojeno Terra Bloom 4 ml/l při každé zálivce(každý den), pH 6.5, test na svilušky positivní.
Postříkáno Kuprikolem a vývarem z tabáku.
Plíseň ? Chybí něco,nebo přebývá ?
caseage
zdravíčko nevite někdo co se dějě když mi listy dělaji toto ?

je to v květu ja si myslel že to je zasolenim tak sem to proplachnul ale tím to asi nebylo
EDA45
citace:
Původní příspěvek od jiris
Tak kytky maj noc a teď sem je prohlédnul lupou a nenašel sem jedinou známku
jakého koliv škůdce :/
ty vykousaný lístky jsou spíš na těch nejvyšších patrech a pozoruju jestli se budou
množit dál a pro jistotu koupím přípravky jako biool a mospilan.
Nijak je to orange bud od fair seed a uz sem je jednou jel a nic podobného neudělalitakže nevim jestli je to genetiká chyba.

také sem dnes našel bílé vajíčko(viz.foto) na jedný kytce kterou mám stále na balkóně ... nevíte co by to mohlo být ? (samozřejmě sem ho již odstranil)


To ti tam nechala ta sviňka,co ti vykousala dírky do listů..
Na 90% píďalka..Ale můžeš si pogratulovat,dovnitř sis ji nejspíš nezatáh..
Mrkni sem..,vajíčka píďalky..
http://www.hlasek.com/abraxas_grossulariata_bk1918.html
bubik
citace:
Původní příspěvek od retrobo
zdravim, potřeboval bych radu pro mé mírně žloutnoucí Frisian, Shaman, Passion (jiné modely mi v obdobné fázi při stejných podmínkách žloutly trochu taky). projevuje se to hlavně na starších velkých listech. Původně sem myslel že je to přehnojením postřikem na list.
kytky jsou ve spíše písčité načervenalé hlíně smíchané s lightmixem. Hnojení 1*týdně biobizz-fish mix,bloom, top max...mimo biogrow, kterej sem letos vypustil, podle tabulky. zálivka dešťovkou nebo cca 7,5Ph užitkovou vodou.
zbytek viz foto.
díky za rady



...ahoj - mozna trochu prikotlit hnojku - mas to na zahrade, je super pocasi, tak jim trochu nandej...
mysak
citace:
Původní příspěvek od caseage
zdravíčko nevite někdo co se dějě když mi listy dělaji toto ?

je to v květu ja si myslel že to je zasolenim tak sem to proplachnul ale tím to asi nebylo


spise tomu chybi P a neco navic..
a lampu mas jak vysoko
mysak
citace:
Původní příspěvek od sw3ap
10 l nádoba, hnojeno Terra Bloom 4 ml/l při každé zálivce(každý den), pH 6.5, test na svilušky positivní.
Postříkáno Kuprikolem a vývarem z tabáku.
Plíseň ? Chybí něco,nebo přebývá ?


cus a to mas venku nebo kam?!
sw3ap
citace:
Původní příspěvek od mysak


cus a to mas venku nebo kam?!

Jo mám to venku.Je to Special Kush a Black Domina týden na květu.
1b2
Zdravím vás, čo to je s tými listami porsím Vás ?? som už zúfalý, keby sa o ňu nestarám tak rastie lepšie :/

Prvý obrázok

Druhý obrázok

ďakujem za pomoc
Michaal
Pomoc mam problemy s listami vie mi niekto povedať čo sa stalo?Po presadení asi po tyzdni začala žltnúť,vadnut a opadavat listy.Je to v substráte pre kvety,na spodu sú kravské hovná.Zalial som to kristalonom plod a kvet,predtym nehnojena iba,v tych sračkách naložená.Može reagovať tak že neprijala hnojivo že už je to prehnojenie?
Michaal
Pridavam dalšie foto napadnutia listov.
treble-joint
Ahoj,

postavil jsem si malej growroom na hydroponii. Je to muj prvni pokus s pestovanim. Mam tam white widow a orange bud. Jako medium pouzivam keramsit a kyticky jsou v grodanovejch kostkach. Momentalne 5. tejden rustu 18/6. Poslednich 14 dni ale bojuju s hnednutim spicek a kraju listu. Podle navodu na odhalovani problemu jsem zjistil, ze by to mohlo bejt bud poskozenejma korenama, prelitim nebo prehnojenim. U toho preliti si nejsem jistej. Jde prelejt kytka v keramsitu? Zalejvam to 3x denne a protoze casovac neumi mensi intervaly, tak se mi nadrz naplni na 30 minut a pak vytece. Pouzivam Ebb and Flow system. Hnojivo AH s davkovanim presne podle navodu. Co jsem zkousel vyhrabat nejakej korinek, tak je peknej bilej. Proste mi pripada, ze tyhle veci jsou v pohode. V tehlech vedrech trochu bojuju s teplotou, kde mam v growroomu okolo 31 stupnu, ale na min se mi to ted srazit nepodari, protoze v mistnosti je taky tak. Ventilator tam ten vzduch stiha menit v pohode. Ted me nenapada, co jeste napsat. Snad jen ze kytky porad v pohode rostou a novy listy vypadaj zdrave. Az po par dnech zacnou hnednout a vic je to znatelny u WW. OB je vic v pohode. Svitim na to 8x36W zarivky 6500K. Vcera jsem objevil trasnenky, ktery postrikam Vermitecem, o kterym jsem se docetl tady na foru, ze by mel pomoct. Dalsi vec je, ze mam trochu zelenej grodan a na nekterejch mistech je lehce bile plesnivej. Nevim, jestli to vadi nebo ne. Nekde jsem cetl, ze prej to na zemi nevadi. Jinak mam v growroomu celkem sucho, coz je videt i na uzkejch listech. Prikladam jeste fotku kytky a detail poskozenyho listu. Nevedel byste nekdo, cim by to mohlo bejt? Diky moc za rady predem.
treble-joint
Jen tu doplnim, ze Hlava mi poradil, ze je to vysoky EC. No asi si budu muset poridit EC metr. Bez toho vim prd a jak tak koukam, tak predepsanej pomer na lahvi nestaci, kdyz nevim, jaky EC ma voda. Pokud teda nechci tahat litry destilky odnekud. Kazdopadne diky za radu Hlavo.
ween
citace:
Původní příspěvek od treble-joint
Ahoj,

postavil jsem si malej growroom na hydroponii. Je to muj prvni pokus s pestovanim. Mam tam white widow a orange bud. Jako medium pouzivam keramsit a kyticky jsou v grodanovejch kostkach. Momentalne 5. tejden rustu 18/6. Poslednich 14 dni ale bojuju s hnednutim spicek a kraju listu. Podle navodu na odhalovani problemu jsem zjistil, ze by to mohlo bejt bud poskozenejma korenama, prelitim nebo prehnojenim. U toho preliti si nejsem jistej. Jde prelejt kytka v keramsitu? Zalejvam to 3x denne a protoze casovac neumi mensi intervaly, tak se mi nadrz naplni na 30 minut a pak vytece. Pouzivam Ebb and Flow system. Hnojivo AH s davkovanim presne podle navodu. Co jsem zkousel vyhrabat nejakej korinek, tak je peknej bilej. Proste mi pripada, ze tyhle veci jsou v pohode. V tehlech vedrech trochu bojuju s teplotou, kde mam v growroomu okolo 31 stupnu, ale na min se mi to ted srazit nepodari, protoze v mistnosti je taky tak. Ventilator tam ten vzduch stiha menit v pohode. Ted me nenapada, co jeste napsat. Snad jen ze kytky porad v pohode rostou a novy listy vypadaj zdrave. Az po par dnech zacnou hnednout a vic je to znatelny u WW. OB je vic v pohode. Svitim na to 8x36W zarivky 6500K. Vcera jsem objevil trasnenky, ktery postrikam Vermitecem, o kterym jsem se docetl tady na foru, ze by mel pomoct. Dalsi vec je, ze mam trochu zelenej grodan a na nekterejch mistech je lehce bile plesnivej. Nevim, jestli to vadi nebo ne. Nekde jsem cetl, ze prej to na zemi nevadi. Jinak mam v growroomu celkem sucho, coz je videt i na uzkejch listech. Prikladam jeste fotku kytky a detail poskozenyho listu. Nevedel byste nekdo, cim by to mohlo bejt? Diky moc za rady predem.



zdravim. heled, ja jedu jen v hline, ale takhle vypada standard prehnojeni. zloutnuti a schnuti od spicek... vysoke EC je v podstatě to samé... estli se nepletu...
treble-joint
citace:
Původní příspěvek od ween



zdravim. heled, ja jedu jen v hline, ale takhle vypada standard prehnojeni. zloutnuti a schnuti od spicek... vysoke EC je v podstatě to samé... estli se nepletu...


Jo jo. Ja si myslel, ze to prehnojeni nebude, protoze jsem jel presne podle koncentrace uvedeny na AH lahvi. Ale uz me nenapadlo, ze s tim muze zahejbat zelezita voda a podobny. Ted jsem odebral 1/4 roztoku a redim to vodou, tak se to snad zlepsi.

Ja premejslel, jestli za to nemuzou taky ty trasnenky nebo nejaka plisen. Mam totiz plesnivej grodan, tak nevim, jestli to nevadi.

Kazdopadne diky.
sw3ap
citace:
Původní příspěvek od sw3ap
Venek, 10 l nádoba, hnojeno Terra Bloom 4 ml/l při každé zálivce(každý den), pH 6.5, test na svilušky positivní.
Postříkáno Kuprikolem a vývarem z tabáku.
Plíseň ? Chybí něco,nebo přebývá ?


Neví někdo ?
Mr.Sordo
to sw3ap:
Terra Bloom 4 ml/l při každé zálivce(každý den)?
To dávkuješ podle čeho?
sw3ap
citace:
Původní příspěvek od Mr.Sordo
to sw3ap:
Terra Bloom 4 ml/l při každé zálivce(každý den)?
To dávkuješ podle čeho?

Podle návodu "Přidej nanejvýš 5ml na 1L vody"
Mr.Sordo
Tady je tabulka týdeního dávkování od výrobce

http://www.plagron.com/nl-nl/kweeks.../100-terra.aspx

Jasně že můžeš dávky zvyšovat ,ale musíš to dělat postupně.
sw3ap
citace:
Původní příspěvek od Mr.Sordo
Tady je tabulka týdeního dávkování od výrobce

http://www.plagron.com/nl-nl/kweeks.../100-terra.aspx

Jasně že můžeš dávky zvyšovat ,ale musíš to dělat postupně.

Píšou tam,že mám dávkovat 50 ml/10 L,což je 5ml/L a tak to dělám.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma