Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam IV. !!! - Klikni zde pro originální téma
Mr.Sordo
Jj.Ale jednou za týden a ne každý den.
sw3ap
citace:
Původní příspěvek od Mr.Sordo
Jj.Ale jednou za týden a ne každý den.

Takže je to přehnojený,udělal jsem teda průplach.
Womitor
Zdravim,

mam problem s kytkou. Jedna uz uplne vyschla, tak chcem zachranit aspon druhu.
Substrat: Plagron growmix s perlitom
Hnojene Plagron na rast. Prestal som hnojit pred par tyzdnami.

Viz fotky. Myslel som ze je to preliate, tak teraz dostavaju suchu periodu. (par dni)

Skuste poradit co by to mohlo byt.

Diky moc!!
1b2
Ešte vás poprosím o radu milí groweri :)

FOTO

ide mi o to zelené čo je vidieť na tom liste, ktorý držím palcom, mám to ešte aj na pár ďalších listoch..neviete, čo to znamená ? .. prisahám, že som si preštudoval všetko možné, ale neviem to sám identifikovať, tak vás prosím o pomoc, ďakujem
KOSMEJ
citace:
Původní příspěvek od Womitor
Zdravim,

mam problem s kytkou. Jedna uz uplne vyschla, tak chcem zachranit aspon druhu.
Substrat: Plagron growmix s perlitom
Hnojene Plagron na rast. Prestal som hnojit pred par tyzdnami.

Viz fotky. Myslel som ze je to preliate, tak teraz dostavaju suchu periodu. (par dni)

Skuste poradit co by to mohlo byt.

Diky moc!!


Taky bych řekl, že to bylo prelejvané (když můžeš vyloučit přehnojení). Otázka je, v jaké stavu jsou teď kořeny.
KOSMEJ
citace:
Původní příspěvek od 1b2
Ešte vás poprosím o radu milí groweri :)

FOTO

ide mi o to zelené čo je vidieť na tom liste, ktorý držím palcom, mám to ešte aj na pár ďalších listoch..neviete, čo to znamená ? .. prisahám, že som si preštudoval všetko možné, ale neviem to sám identifikovať, tak vás prosím o pomoc, ďakujem


Nějaká malá píčovina. Tohle já ignoruju.
doxenon
Souhlas s Kosmejem :-), nemáš tam svilušky? Ty ostatní listy tak trošku vypadají, mrkni lupou na spodní stranu.
Womitor
Diky borci!
Svilusky tam nie su. Potvrdili ste mi moj predpoklad.

K tym korenom:
V pripade ze tam je chytla plisen,aky najefektivnejsi pripravok na to? Bude potreba nejakej chemky,alebo to staci "prevetrat"?

Thnx
KOSMEJ
citace:
Původní příspěvek od Womitor
Diky borci!
Svilusky tam nie su. Potvrdili ste mi moj predpoklad.

K tym korenom:
V pripade ze tam je chytla plisen,aky najefektivnejsi pripravok na to? Bude potreba nejakej chemky,alebo to staci "prevetrat"?

Thnx


Znova jsem si prohlídl fotky a myslím, že varování před sviluškama se týkalo kolegy 1b2.

A ty tvoje kytky? Já nevím. Já bych je nejdřív pořádně prolil vodou s peroxidem. A až pak bych přemýšlel o chemických fungicidech. Ale počkej si i na názor někoho jiného.
doxenon
Ano, přesně tak, na svilušky jsem se ptal 1b2, ne Womitor.
payah
Zdravim,
mám kytky ve skleníku a během noci mě kytky takhle začaly chřadnout. Podle mě jsem je přehnojil ale chtěl bych znát váš názor
Substrát : hlína z kompostu s trochou perlitu
Hnojky : Plagron terra bloom,grow
jsou v 10l květináči.
Dain
zdarec pjestouni potrebuju malou radu ohledne kyticky
mam jednu kytku v posledni fazi kvetu, v utery vecer ji byla podana posledni hnojka (zredeny hovna chovnych holubu), a plan byl tyden flushing cistou vodou a kosa...jenze co se nestalo zalivku zrovna vdecne neprijala a od te doby ne a ne vyschnout kvetinac! (a to se jedna o minikvetinac s pudorysem tak 10x10 cm, proste brzdic kytky jakma byt - sem na balkone) ....no kytka ma vsechny listy nazloutle a schliple, nektere u vrchlu sou kompletne skroucene a suche, zbytek se zda byt jakz tak zivy......bohuzel byl to muj kiks s prelitim, ale zarazi me proc ani po nekolika dnech (byt je tu celkem nahovno pocasi a vlhke ovdusi) porad nechce vyschnout a uchytit se, a ja tak nemuzu prlit cistou vodou a zbavit palice zbytkovych latek z hnojeni (precijen palice ve kterych koluji cerstvy hovna semi hulit nechce) - jakoby uz nechtela ani vodu prijimat....zkousel sem uz i vysusovat hlinu na povrchu ubrousky a podobne pitchoviny ale bezvysledne
nejaky vyrvaly ctenar co by mi poradil?? zda se mi to jak nedostatecne provzdusnene koreny, ale nevim jak kytce pomoct :(
treble-joint
citace:
Původní příspěvek od treble-joint
Ahoj,

postavil jsem si malej growroom na hydroponii. Je to muj prvni pokus s pestovanim. Mam tam white widow a orange bud. Jako medium pouzivam keramsit a kyticky jsou v grodanovejch kostkach. Momentalne 5. tejden rustu 18/6. Poslednich 14 dni ale bojuju s hnednutim spicek a kraju listu. Podle navodu na odhalovani problemu jsem zjistil, ze by to mohlo bejt bud poskozenejma korenama, prelitim nebo prehnojenim. U toho preliti si nejsem jistej. Jde prelejt kytka v keramsitu? Zalejvam to 3x denne a protoze casovac neumi mensi intervaly, tak se mi nadrz naplni na 30 minut a pak vytece. Pouzivam Ebb and Flow system. Hnojivo AH s davkovanim presne podle navodu. Co jsem zkousel vyhrabat nejakej korinek, tak je peknej bilej. Proste mi pripada, ze tyhle veci jsou v pohode. V tehlech vedrech trochu bojuju s teplotou, kde mam v growroomu okolo 31 stupnu, ale na min se mi to ted srazit nepodari, protoze v mistnosti je taky tak. Ventilator tam ten vzduch stiha menit v pohode. Ted me nenapada, co jeste napsat. Snad jen ze kytky porad v pohode rostou a novy listy vypadaj zdrave. Az po par dnech zacnou hnednout a vic je to znatelny u WW. OB je vic v pohode. Svitim na to 8x36W zarivky 6500K. Vcera jsem objevil trasnenky, ktery postrikam Vermitecem, o kterym jsem se docetl tady na foru, ze by mel pomoct. Dalsi vec je, ze mam trochu zelenej grodan a na nekterejch mistech je lehce bile plesnivej. Nevim, jestli to vadi nebo ne. Nekde jsem cetl, ze prej to na zemi nevadi. Jinak mam v growroomu celkem sucho, coz je videt i na uzkejch listech. Prikladam jeste fotku kytky a detail poskozenyho listu. Nevedel byste nekdo, cim by to mohlo bejt? Diky moc za rady predem.


citace:
Původní příspěvek od ween



zdravim. heled, ja jedu jen v hline, ale takhle vypada standard prehnojeni. zloutnuti a schnuti od spicek... vysoke EC je v podstatě to samé... estli se nepletu...


Tak jsem si dneska koupil EC metr a premeril EC puvodniho roztoku, kterej jsem si nechal bokem. Nameril jsem EC 2.0. Merak od Essentials. Je mozny, ze by v mym systemu ty kytky spalilo uz EC 2.0? Cetl jsem ruzny diskuse a lidi maj casto i pres 2. Nemohlo by to bejt necim jinym, nez prehnojenim? U vody z vodovodu jsem nameril EC 0.1. Zalejvam 3x denne a vodou se mi nadrz naplni na cca 25-30 minut. Je fakt, ze grodan mi mezi zalejvanima nevyschne, ale prijde mi, ze by mi nevyschnul ani za 24 hodin.
zdeny91
zdravicko, potreboval bych poradit co se stalo kytickam. nejake info: model fruit chronic ze seminka stari cca 1 mesic hlina all mix ph mereno kapkama zhruba 6,8.
k problemu- zloutnuti listi od spodu mozna malo N? zacal sem hnojit pred tydnem 1ml plagron grow...all mix by mel mit dostatek zivin.
treble-joint
Ahoj, tak jsem tu jeste s jednim problemem. Odumiraji mi listy ve spodnich a strednich patrech. Zacnou umirat od spicky a kroutit se az uschnou. Horni patra vypadaj uplne zdrave. Mozna to je normalni, ale pro jistotu se ptam. Nevim, jestli to neni nejaka plisen. Ve starsich vlaknech jsem podobny obrazky nenasel. Nevedel by nekdo? Diky.
KOSMEJ
citace:
Původní příspěvek od zdeny91
zdravicko, potreboval bych poradit co se stalo kytickam. nejake info: model fruit chronic ze seminka stari cca 1 mesic hlina all mix ph mereno kapkama zhruba 6,8.
k problemu- zloutnuti listi od spodu mozna malo N? zacal sem hnojit pred tydnem 1ml plagron grow...all mix by mel mit dostatek zivin.


Hele, pohnoj to pořádně. Nedostatečné honjení bude asi tím problémem. Druhá možnost je trochu horší - takhle odcházejí spodní listy, když mají nedostatek adekvátního světla.
paiwer
Mám rostlinku out a nevím zda je to genetika nebo co. Já se chci zeptat na žloutnutí listů které jsou na vrcholkách palic ostatní jsou zelené.... jinak klasické žloutnutí od spodu.... hnojím celkem pravidelně... je v hlíně v kýbli cca 15l
krokodil
mam problem s rastlinkami a neviem co s ni,i najde sa niekto kto mi pomoze
Hlava
citace:
Původní příspěvek od krokodil
mam problem s rastlinkami a neviem co s ni,i najde sa niekto kto mi pomoze



http://grower.cz/pestovani/navody/d...azky/16.html#93
krokodil
prosim vas poradte co s nimi
krokodil
zacali sa mi vytvarat skvrni neviem ci to nezacina byt pliesen alebo mi to nieco napadlo prijmem kazdu radu
lajbrik
zdarec páni,, mne sa zase vyskytol taký problém že mi listy na tope začali fialovieť a krútiť sa. Čo to je za znamenie?
treble-joint
Zkus se podivat do FAQ, jestli to neni nedostatek fosforu.

http://grower.cz/pestovani/navody/z...-hnojeni/7.html
krokodil
velmi prosim o radu na rastlinkach sa mi vysktli biele priehladne flaky a zacinaju tam behat male cierne tvory neviete mi poradit co by to mohlo byt a ako sa toho zbavit kazda rada je dobra dakujem
Hlava
citace:
Původní příspěvek od krokodil
velmi prosim o radu na rastlinkach sa mi vysktli biele priehladne flaky a zacinaju tam behat male cierne tvory neviete mi poradit co by to mohlo byt a ako sa toho zbavit kazda rada je dobra dakujem


Třasněnky , mrkni sem , http://grower.cz/forum/showthread....7365#post237365 , kveteš nebo ješte rosteš ??
krokodil
uz su nv kvetovej fazi cca 1,5tyzdna

aNO MOHLO BY TO BYT ONO MOZU SA PO NICH VYSKITOVAT TAKE LESKLE FLAKY A CO NA NICH POMAHA A KDE TO OBJEDNAT DAHUJEM ZA ODPOVED
Hlava
Tak to muzes střiknou nejakou chemkou , to ješte nema palice tak to nevadi i kvůli ochraný lhůtě , použij Vermitec nebo neco na třasněnky , jestli chceš bio doporučuji http://www.biocont.cz/shop/detail/59/prev-b2-50-ml/
treble-joint
Ja jsem na to pouzil Vermitec a fungovalo to dokonale. Ten sezenes v kde jakym growshopu, kde bejvaj predrazeny, nebo pak nejaky zahradkarstvi. Stoji to okolo 100 Kc baleni 10ml, coz je dostatecny na nekolik postriku fakt velkyho growroomu. Ale nevim, jak je to se strikanim v kvetu. Aby se ty sracky nedostali pak do vyslednyho produktu. :)
krokodil
myslite ze by som mohol pouzit bi 58 ci je to dost nebespecne ked nie tak vyskusam vermitec naozaj dakujem este dam vediet ako to zabralo
Hlava
No to co pišeš je na mšice , takže ne .
vrtulnik
Ahoj, netusite nekdo co jsou ty bily tecky na listech?
Jsou jasne bile a daji se setrit. Netusim jestli je to nejaky druh plisne?
Diky
treble-joint
A neni to opadana omitka ze zdi? :D Jak moc jsou tim ty kytky posety?
sw3ap
Tak nevím,jestli přihnojit,nebo přestat.
GanjaMassive
co si myslite čim to muže byt ???je to oudoor asi tyden z5 prepl na kvet hnojim 2x tydne plagron terra bloom 10ml na litr a pul..
sw3ap
citace:
Původní příspěvek od GanjaMassive
co si myslite čim to muže byt ???je to oudoor asi tyden z5 prepl na kvet hnojim 2x tydne plagron terra bloom 10ml na litr a pul..

Řekl bych,že nedostatek N.
GanjaMassive
Tyvole :D ty mi radši nerad jak vidim tu kytku nademnou :D :D: lol
sw3ap
:D Jak myslíš no..
power
Zdravím, potřebuju poradit s identifikací škudce.

Tyhle dírky se mi začaly objevovat tak před týdnem, ale každodenní kontrola listu nic neobjevila. Až dnes jsem zahýbal větvema a vyletěla molice, už tak 3mm velká.

Na napadených listech není z vrchu ani zespodu vůbec nic, žádne larvy/ mušky/ vajíčka.

Snad podle fotek poznáte.

Jo a insekticidní mýdlo je nějake spešl? Nebo stačí obyčejné mýdlo s vodou? Nebo musím koupit zase nějaký sajrajt?
vrtulnik
treble-joint: ne omitka to opravdu neni :)

NEVITE NEKDO CO SOU TO TY BILY TECKY?
dik
Power je to pidalka podzimni tady se to resilo:
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=25483
VaCZlav
Zdravím, vyskytly se mi problémy s listy, viz fotky. Vyskytlo se to jen na jedné kytce ze čtyř. Každá rostlina je jiná odrůra. Jsou ve stejné zahradě, tzn stejná půda. Péči mají taky všechny stejnou.

Jsem momentálně mimo republiku, nemám moc času hledat tady na fóru podobný případ. Prosím Vás jestli by jste se k tomu mohli někdo kdo tomu rozumí vyjádřit, ať můžu dát echo domů co s tím mají dělat. Nerad bych o tu kytku v téhle fázi přišel.

Předem moc díky.
GanjaMassive
Nedostatečná zálivka..
VaCZlav
citace:
Původní příspěvek od GanjaMassive
Nedostatečná zálivka..


Jsi si tím jistý? Ono je to na té první fotce špatně vidět, ale žloutnou i okraje na vrcholových listech...

Někdo další kdo by to potvrdil nebo kdo má jiný názor?
GanjaMassive
tak vidim tu suchou pudu co tam ma a zlute listy tak je to jasne :D
VaCZlav
citace:
Původní příspěvek od GanjaMassive
tak vidim tu suchou pudu co tam ma a zlute listy tak je to jasne :D


Myslíš že jako pět nebo 10 cm suché půdy na povrchu je problém pro kytku která je 3m vysoká a má kořeny rozhodně hlouběji? Hlouběji v půdě je vláhy dost.
Jak jsem psal kolem ve stejných podmínkách jsou ještě další 3 rostliny a ty nemají problém...

Prosím někoho dalšího aby se podělil se svým názorem a potvrdil nebo vyvrátil tu nedostatečnou zálivku...

Děkuju.
skunk2
citace:
Původní příspěvek od VaCZlav


Myslíš že jako pět nebo 10 cm suché půdy na povrchu je problém pro kytku která je 3m vysoká a má kořeny rozhodně hlouběji? Hlouběji v půdě je vláhy dost.
Jak jsem psal kolem ve stejných podmínkách jsou ještě další 3 rostliny a ty nemají problém...

Prosím někoho dalšího aby se podělil se svým názorem a potvrdil nebo vyvrátil tu nedostatečnou zálivku...

Děkuju.



No zálivkou to fakt nebude.
Ale zdá se, že se ti to tu pěkně sešlo a odpovědi máš o pár řádků vejš.
Určitě tam je nedostatek živin a ty díry v listech tak na dálku taky vypadaj, jako ta píďalka =)
Charter
Ahoj, tohle mi teď dělá Nebula i Cheese. Zatím nevypadá, že by to vadilo, tušíte někdo vocogo? Je to indoor/outdoor, hnojivo Biobizz fishmix a po rozkvětu Canna bio flores a Biobizz Topmax. Souvisí částečná ztráta pigmentu a to prohnutí? Je to na 10% listů dole i nahoře ve větvích. Dííík za názor.
zdar mym kytickam na balkone zacaly pomalu usichat konecky listu pak se na nic zazaly objevovat cerne fleky a ted zloutnou a opadavaji .. tak se chci zeptat jestli to mam strihat protoze jsem to zezacatku osthaval a ted uz tam moc listu neni jestli by nebylo lepsi tam nechat jen palky ? ty listy jsou fakt hnusny... ale palice v jsou v poho
treble-joint
Zalezi na tom, kolik listu to asi je. Mozna, ze kdyz posles fotku, vyda to za tisic slov. :)
no zezacatku to byly jen nejaky spodni tak jsem si myslel ze se jich kytka zbavuje ze na ne stejne nesviti slunicko a tak jsem je ostrihal a postupne to zacali delat i ostatni a i se ty listy krouti ..:D ale co jsem tu dneska pohledal tak maji asi nedostatek fosforu tak jsem je prihnojil a bud to asi totalne zabali nebo se proberou
skunk2
citace:
Původní příspěvek od Charter
Ahoj, tohle mi teď dělá Nebula i Cheese. Zatím nevypadá, že by to vadilo, tušíte někdo vocogo? Je to indoor/outdoor, hnojivo Biobizz fishmix a po rozkvětu Canna bio flores a Biobizz Topmax. Souvisí částečná ztráta pigmentu a to prohnutí? Je to na 10% listů dole i nahoře ve větvích. Dííík za názor.


Ahoj.
na fotce to není moc vidět, ale ta barva je strakatá až do žluta co?
nikdy jsem se tu nedozvěděl jestli jde o genetiku, nebo o druh plísně, která zabraňuje napadeným místům růst, proto se tam tak kroutí.

už jsem to měl taky. nic na to asi není a pokud těch pár napadených listů ostříháš, v klidu to dojedeš ;)
EDA45
citace:
Původní příspěvek od Charter
Ahoj, tohle mi teď dělá Nebula i Cheese. Zatím nevypadá, že by to vadilo, tušíte někdo vocogo? Je to indoor/outdoor, hnojivo Biobizz fishmix a po rozkvětu Canna bio flores a Biobizz Topmax. Souvisí částečná ztráta pigmentu a to prohnutí? Je to na 10% listů dole i nahoře ve větvích. Dííík za názor.


Je to nejspíš krapet přesvícený..Zvedni malinko lampu..
Edit :
Nebo genetická "úchylka",částečná ztráta pigmentu..
Nevšim sem si,že to máš i na spodkách.. Tak to ta genetika..
Mě tohle dělal Orange Bud,regular a pak se objevilo i pár koulí..Tak to hlídej..
Teď mám takovýhle i pheno Super Bud (ten pigment),feminu,tak čekám,co se z toho vyvrbí..:wink:
davam sem fotky listu protoze je to cim dal tim horsi :D uz tam skoro zadny listy nejsou
Balon
to pleskac: podle mě máš zasolenej substrát... jak často hnojíš, proplachuješ atd?

to charter: jj je to porucha chlorofilu asi z přesvícení, jak píše eda. párkrát mi to dělal chronik přímo pod lampou(tenkrát mi potvrdil matkář, že se mu to taky stává, takže genetická vadička). nikdy to nemělo žádný následky... to hermení bych viděl spíš jako chybu u dp...
hnojim to tak ze mam v kyblu naredenej roztok davam 1ml A a B na 1l a zalejvam to tim furt a kytky to nedelaly dokud nezacaly kvest... a propachnul jsem to jednou uplne nazacatku kdyz jsem je prehnojil ..:D ale to jsem si myslel ze je uplne jiny davkovani to uz ted nedelam..
Balon
pleskac: jestli máš ec metr, tak si změř ec odtokový vody...
ec metr nemam ale propachnul jsem to tak doufam ze se to probere
Charter
citace:
Původní příspěvek od skunk2


Ahoj.
na fotce to není moc vidět, ale ta barva je strakatá až do žluta co?
nikdy jsem se tu nedozvěděl jestli jde o genetiku, nebo o druh plísně, která zabraňuje napadeným místům růst, proto se tam tak kroutí.

už jsem to měl taky. nic na to asi není a pokud těch pár napadených listů ostříháš, v klidu to dojedeš ;)


To Skunk2
Dík za názor, je to fakt zvláštní úkaz a pro mě úplně nová zkušenost. JJ i žlutá jasně místy.
Mno mohlo by to být možná i málo K. Takže asi ani stříhat je nebudu, nešíří se mi to, prostě to tam najednou bylo. A navíc, teď už i normální listy vadnou a schnou, jak holky dozrávají a mám to hodně jungle:)
Charter
citace:
Původní příspěvek od EDA45


Je to nejspíš krapet přesvícený..Zvedni malinko lampu..
Edit :
Nebo genetická "úchylka",částečná ztráta pigmentu..
Nevšim sem si,že to máš i na spodkách.. Tak to ta genetika..
Mě tohle dělal Orange Bud,regular a pak se objevilo i pár koulí..Tak to hlídej..
Teď mám takovýhle i pheno Super Bud (ten pigment),feminu,tak čekám,co se z toho vyvrbí..:wink:


To Eda45
Dík, asi je to genetika, i když u dvou různejch kytek? Sice od stejnýho growera, že by dělal nějakou chybu?
Lampa asi nee, jedině zvednout slunce:D Totiž, svítilo se lampou jenom než začalo být venku hezky. V srpnu dostaly týden nošení do tmy na přepnutí 12/12, což nádherně zabralo. Jindy mi skunky kvetly venku až v říjnu, teď to bude do konce září hotovo:)
Hermáče tady naštěstí už nehrozí, to už by bylo vidět.
Ovšem z loňskýho Passion No1 řízku nakonec bylo pár semen a letos z nich vyrostli jen hermáči:( Koule se ukázaly na hlavním stonku poměrně brzo, tak jsme jednoho pokusně a brutálně utnuli. Mno a nakonec je z hermafrodita Afrodité - nádherná kytka, uvidíme jaká bude síla:)
Charter
citace:
Původní příspěvek od Balon

to charter: jj je to porucha chlorofilu asi z přesvícení, jak píše eda. párkrát mi to dělal chronik přímo pod lampou(tenkrát mi potvrdil matkář, že se mu to taky stává, takže genetická vadička). nikdy to nemělo žádný následky... to hermení bych viděl spíš jako chybu u dp... [/B]


To Balon,
Díkec za reakci, jste na tu genetiku už dva, tak i tebe se ptám -
u dvou různejch kytek? Jsou od stejnýho growera, že by dělal nějakou chybu?

Nerozumím hermení ....chybu u dp...? Dík
hellping
citace:
Původní příspěvek od Charter


To Eda45
Dík, asi je to genetika, i když u dvou různejch kytek? Sice od stejnýho growera, že by dělal nějakou chybu?
Lampa asi nee, jedině zvednout slunce:D Totiž, svítilo se lampou jenom než začalo být venku hezky. V srpnu dostaly týden nošení do tmy na přepnutí 12/12, což nádherně zabralo. Jindy mi skunky kvetly venku až v říjnu, teď to bude do konce září hotovo:)
Hermáče tady naštěstí už nehrozí, to už by bylo vidět.
Ovšem z loňskýho Passion No1 řízku nakonec bylo pár semen a letos z nich vyrostli jen hermáči:( Koule se ukázaly na hlavním stonku poměrně brzo, tak jsme jednoho pokusně a brutálně utnuli. Mno a nakonec je z hermafrodita Afrodité - nádherná kytka, uvidíme jaká bude síla:)


Hele taky jsem to měl a pořád ještě mám, dokonce jsem se tady i ptal a bylo mi řečeno že se to sem tam objeví.
No kdyby jsi měl chuť tak si vygoogli: "cannabis tobacco mosaic virus" a přečti si co si myslí o tomto úkazu naši zahraniční kolegové. Docela zajímavej horůrek
kulich22
Zdarec,mám ten samý problém,jak zde popisuje hellping a člen Balon.Ztráta pigmentu na listech.Mám to na odrůdě Euforia a Chronik.Chci se zeptat,jestli vám to nějak ovlivnilo sklizeň?
Díky za odpověď
Charter
to hellping: mě děsíš teda s virusem:(
to kulich: letos to mám poprvé, zatím se to nešíří, snad to na úrodu mít vliv nebude, protože další listy už kytka sama shazuje, jak se blíží sklizeň naštěstí...
sw3ap
Pleskac:Už víš ,čím to je ? Mám to samý a nevím co s tím.
no nevim ... :D vcera jsem to proplachnul vodou a ted to zalejvam bez hnojiv a ustrihal jsem ty hnusny listy tak uvidim jestli byli presoleny a ten pruplach pomoh tak napisu jinak po 1 dni zadna zmena ale to jsem ani necekal ..:D listy se daji drolit furt
skunk2
Zachovejte klid, netvořte paniku =D
Jak řikám.
Někde jsem četl že je to plíseň, která nějak žere ty pigmenti a v těch místech ten list neroste a kroutí se, nebo je zakrnělej.
Ať je to co je to, tak já jsem napadené listy stříhal (ne všechny) a dařilo se mi to držet na uzdě.
Výnos nevím, jestli byl kuli tomu menší. Byl normální.
Nicméně bych byl moc rád, kdyby přišel někdo zkušený a napsal přesně co to je a dal odkaz.
Ať je vtom jednou pro vždy jasno ;)

A.......
určitě vím, že se nejedná o nedostatek, nebo přesvícení.
woZka
Ahoj klucí, prohledával jsem FaQ a všelijaké trýdy, ale nenašel jsem přímo problém s tímhle, co maám na listech.

Kytí jsem dostal od kamaráda k dopěstění, už je ve květunějký ten pátek.

Mno ale problém je ten, že lístky žloutnou( žloutnou od špiček) a některé chytají takové skvrnky: viz foto:
http://i293.photobucket.com/albums/mm79/DaWe_WozKa/20120912_162223.jpg


Jsem pěstětel začátečník a prosím o pomoc nebo vysvětlení co dělat. Děkuji předem všem za odpověď:)
frek
Ahoj grůwři.
Takže...Mám 3 kytky. Northern lights, Tutankhamon, oboje od Pyramid seeds. A pak ještě La Blanca od Kannabia. Holky jsou zhruba ve 3. týdnu květu.
Zálivka:
Obyčejně vodou, které upravuji pH ze zhruba 7,4 na 5,8-6,2 kyselinou fosforečnou. Jednou za týden dostávají nášup Alga bloom (plagron) 3ml/l, 1ml Bloombastic/l a na konec PK 13-14 1ml/l.
Na růst jsem je hnojil za poslední tři týdny pouze jednou, a to 1,5ml/l

Myslíte, že jim "pouze" chybí dusík, nebo je to zapříčeněno něčím jiným?
Předem díky za rady, odpovědi.
frek


Jinak se omlouvám za kvalitu fotek, ale s dvěmi Megapixely toho moc nevyčaruji, a taky se omlouvám za následující přispěvek, který mi nejde smazat:confused:
frek
citace:
Původní příspěvek od frek
Ahoj grůwři.
Takže...Mám 3 kytky. Northern lights, Tutankhamon, oboje od Pyramid seeds. A pak ještě La Blanca od Kannabia. Holky jsou zhruba ve 3. týdnu květu.
Zálivka:
Obyčejně vodou, které upravuji pH ze zhruba 7,4 na 5,8-6,2 kyselinou fosforečnou. Jednou za týden dostávají nášup Alga bloom (plagron) 3ml/l, 1ml Bloombastic/l a na konec PK 13-14 1ml/l.
Na růst jsem je hnojil za poslední tři týdny pouze jednou, a to 1,5ml/l

Myslíte, že jim "pouze" chybí dusík, nebo je to zapříčeněno něčím jiným?
Předem díky za rady, odpovědi.
frek


Jinak se omlouvám za kvalitu fotek, ale s dvěmi Megapixely toho moc nevyčaruji :)
skunk2
je to tak.
nemáš tam dusík, nebo hořčík.
koukni se, jestli se ti nezakutálel někam pod postel.
já jsem se teda na něj letos taky vykašlal. utrpěl výnos, ale ta chuť.......
krokodil
KTO MI PORADI
frek
citace:
Původní příspěvek od skunk2
je to tak.
nemáš tam dusík, nebo hořčík.
koukni se, jestli se ti nezakutálel někam pod postel.
já jsem se teda na něj letos taky vykašlal. utrpěl výnos, ale ta chuť.......

Super, díky mockrát. :)
ProDiesel
Zdravim všechny,
prosím o pomoc identifikací problému.
Moby dick, 30 dnů v květu 15 dnů na Guano Kalong Květ.
Mám podezření na nedostatek Dusíku, nebo přelití?
Zálivku dávám PH 6,8 -6.7. Každé 3. hnojení (zalévám obden) jsem přidal trochu Guano Kalong růst (pměr 1/3) do zálivky aby neměla nedostatek. Dávám 1,2ml na litr. Přišlo mi že ze začátku měli okvětní lístky zežloutlé konečky, ne spálené.
Je to na jednné kytce, která je hned pod zvlhčovačkou a nebyla nikdy tedy tak suchá jako ostatní. možná došlo bohužel i k přelití.
prosím poraďte.

Pokud by to byl dusík, stačí dát plnou dávku Guana na růst pro zlepšení?

Když by to bylo z přelití?

Díky moc všem za radu.
miravlak
řekl bych že po nich jde víc škůdců..poradíte nějaký postřik který by mohl vše vyřešit? díky :)
ProDiesel
Určitě pomuže Agrion delta.
Můžeš podpořit třeba Martinu.
http://www.drogeriemartina.cz/zahra...ml,1006010.html
miravlak
citace:
Původní příspěvek od ProDiesel
Určitě pomuže Agrion delta.
Můžeš podpořit třeba Martinu.
http://www.drogeriemartina.cz/zahra...ml,1006010.html


nooo já mám právě kytí 2 týdny v květu..slo by to aj na kvet?sklizen bude tak v listopadu xD
ProDiesel
Určitě se nemusis bát. Jedna se o setrny a pritom vysoce účinný přípravek.
miravlak
citace:
Původní příspěvek od ProDiesel
Určitě se nemusis bát. Jedna se o setrny a pritom vysoce účinný přípravek.


ok ;) jen se mi to moc nechce brát z netu..to asi v obi nenajdu co? xD
ProDiesel
Najdeš.
perfekto
nazdarek komunitto.mam 600w koule 2ks.faze kvet 45den.a mam velkej problem na niektore kytky zacali od spodnych pali usichat.vsetko dodrzuje.ja myslim ze boli napicu klony
kuba
Taky se mi objevil menší problem.
začalo to u starších listu.všechnosem otrhal a aplikoval ridomil gold!
ph6.light mix.ec 1.8.třetí týden květ .bohužel se to šíří jako mor....už to začíná přelejzat I na nové listy.
otázka je jasná ....je to plíseň ????
Případně co byste poradily.jestli se to nezastaví tak je to tak do 14 dnů mrtvý ..
KOSMEJ
citace:
Původní příspěvek od kuba
Taky se mi objevil menší problem.
začalo to u starších listu.všechnosem otrhal a aplikoval ridomil gold!
ph6.light mix.ec 1.8.třetí týden květ .bohužel se to šíří jako mor....už to začíná přelejzat I na nové listy.
otázka je jasná ....je to plíseň ????
Případně co byste poradily.jestli se to nezastaví tak je to tak do 14 dnů mrtvý ..


Asi to bude ta plíseň. Mně se osvědčilo toto (zabírá to na širší spektrum plísní):
http://www.lovela.cz/produkty/fungi...ampion-50-wp_34

Ne že bych ti tlačil zrovna tuhle firmu, ale bylo to první, na co jsem klikl po googlování hesla "Champion + fungicid"
cotipotom
Čaute groweři, potřebuji poradit, takhle mi zesvětlaly listy.
vypadá to jako by vše zežloutlo, ale zůstávají na nich takové zelené fleky.
kulich22
Zdarec groweri,dělají se mi hnědé skvrny uprostřed listů-mezi zilkami jsou jakoby nekroticka místa a nemůžu přijít na to,co to způsobuje?zajímavý je,že se to vyskytuje jen na odrude Chronik a jen u největších listů ve vrchní části rostliny.V boxu mám ještě euforii a ta jede nadherne...jedu to v hlíně,svitim 6koulí a hnojiva Bcuzzem podle tabulk,ph cca 6-6,5...teď jsem 25.den v květu.

Díky za rady
DUBSTEP.Maniac
Zdravim
asi před dvouma týdny se mi na listech outdooru začaly oběvovat hnědé tečky všiml jsem si že se tvoří na žilkách....poté list začne žloutnout a uvadne....pročítal sem různé tready ale nikde jsem nenašel nic stejného...asi neumím hledat prosím poradíte mi? kořeny vypadají v pořádku... hnojil sem terra bloom 2,5ml/l + Pk13/14 0,1ml/l ted jsem toho radši nechal a je to beze zmeny.
kulich22
Nikdo mi neporadí?
Modelář
citace:
Původní příspěvek od kulich22
Zdarec groweri,dělají se mi hnědé skvrny uprostřed listů-mezi zilkami jsou jakoby nekroticka místa a nemůžu přijít na to,co to způsobuje?zajímavý je,že se to vyskytuje jen na odrude Chronik a jen u největších listů ve vrchní části rostliny.V boxu mám ještě euforii a ta jede nadherne...jedu to v hlíně,svitim 6koulí a hnojiva Bcuzzem podle tabulk,ph cca 6-6,5...teď jsem 25.den v květu.

Díky za rady


zdar nemáš tuhle kytku zrovna přímo pod lampou?vypadá to jak vyšisovaný od světla..
kulich22
To Modelar:zdarec,kytky nemám nějak moc blízko lampy.cca 45-50 cm je vzdálenost od vybojky,kde mám 28C,takže to asi nebude ten problém,ale díky za reakci...napadá ještě někoho jiná příčina?
cotipotom
Čaute groweři, potřebuji poradit, takhle mi zesvětlaly listy.
vypadá to jako by vše zežloutlo, ale zůstávají na nich takové zelené fleky.
tomas2pet
citace:
Původní příspěvek od kulich22
Zdarec groweri,dělají se mi hnědé skvrny uprostřed listů-mezi zilkami jsou jakoby nekroticka místa a nemůžu přijít na to,co to způsobuje?zajímavý je,že se to vyskytuje jen na odrude Chronik a jen u největších listů ve vrchní části rostliny.V boxu mám ještě euforii a ta jede nadherne...jedu to v hlíně,svitim 6koulí a hnojiva Bcuzzem podle tabulk,ph cca 6-6,5...teď jsem 25.den v květu.

Díky za rady

Myslím, že je to nedožraný, a tam to spálené od výbojky, nebo moc teplo. Přihnojit.. myslím teda:D
tomas2pet
citace:
Původní příspěvek od DUBSTEP.Maniac
Zdravim
asi před dvouma týdny se mi na listech outdooru začaly oběvovat hnědé tečky všiml jsem si že se tvoří na žilkách....poté list začne žloutnout a uvadne....pročítal sem různé tready ale nikde jsem nenašel nic stejného...asi neumím hledat prosím poradíte mi? kořeny vypadají v pořádku... hnojil sem terra bloom 2,5ml/l + Pk13/14 0,1ml/l ted jsem toho radši nechal a je to beze zmeny.

Přehnojený myslim:D
DUBSTEP.Maniac
tomas2pet: Myslíš nebo si jsi jistej ? :D je fakt že poškozený listy se nevzpamatovávaj a tak ani nevim jestli je mám nechat nebo otrhat ?
A taky se chci zeptat kdy se s toho kytka vzpamatuje abych mohl zas začít vykrmovat xD
jinsun
zdarec poradi nekdo zatim jen jeden list hnojeno pravidelne plargonem alga grow a bloom a mikro zrovna kdyz se jdu do finale
KOSMEJ
citace:
Původní příspěvek od jinsun
zdarec poradi nekdo zatim jen jeden list hnojeno pravidelne plargonem alga grow a bloom a mikro zrovna kdyz se jdu do finale


To neřeš. Tohle dělá noční zima.
TicTac
???
51. den květu, směs substrátu a kokosu 2:1, hnojeno Plagron Alga bloom + BioBizz Top Max, jednou týdně enzymy...
neutral
zdravím chci se zeptat mám zdravé kyti ale na na 2rostlinách se začly dělat věci o kterých sem se nedočetl a hledal sem opravdu snad všude,konce a kraje listů jsou měkčí než zbytek takové gumové...vypadá to jako ohněm ožehnuté listy... taky změknou...mám je na balkoně takže spálené sluncem to nebude je docela zima a tak mě napadlo jestli to není spíš mrazem?
Husty_dym
Máte někdo zkušenost s touhle bílou sviní? :(

Má smysl to něcím stříkat? Kytka by potřebovala eště tak 3 tydny minimálně.. Je to na spodních palicích. Vršky jsou zatím ok
AVICII
Zdravím, mám kytku, která teprve začíná kvést, je opravdu hodně mohutná a tak se chci s vámi poradit, zda je možné nějaké větší listy otrhat aby se dostávalo víc sluníčka ke květu. Mohu to udělat nebo se toho raději vyvarovat? :) děkuji za odpověď ;)
gardner
Zdravim, ve čtvrtém týdnu rústu se mi začaly dělat na listech malé tečky a listy postupně začínají žloutnout. Rozlizá se to víc a víc, můžete mi poradit co to je a jak se toho nejlíp zbavit?
hellping
citace:
Původní příspěvek od gardner
Zdravim, ve čtvrtém týdnu rústu se mi začaly dělat na listech malé tečky a listy postupně začínají žloutnout. Rozlizá se to víc a víc, můžete mi poradit co to je a jak se toho nejlíp zbavit?



Čau, řekl bych že tam máš nějaký parazity. Koukni na spodky listů, vem si dyžtak zvětšovací sklo. Tipnul bych to na svilušky.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma