Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam IV. !!! - Klikni zde pro originální téma
aphodius
Ahoj, mám problém s listy. Nevíte v čem by to mohlo být ? Je to ten zkroucený list.Zkoušel jsem preventivně Biool. kdyby to byli nějací škůdci, ale žádná změna. Díky za odpovědi.
Almara
Čau
Mám takovouhle situaci s rostlinkama:
Rostlinky jsou no-name řízky z kupovanejch semen od známýho.
Mám je ve skříni 2 měsíce pod 250W výbojkou, v hlíně. Ve skříni je to první grow. Nejdřív jsem nehnojil ale před měsícem mi začaly žloutnout listy viz foto. Tak jsem si pořídil Plagron glorious green 100% terra po prvním přihnojení problém přestal, ale při druhým cca po čtyřech dnech se zase vrátil úplně stejný problém.
Když kytky tak 3-4 dny vůbec nezaliju, tak začínají "povadat" po zalití se zas oklepou (píšu to jen protože mi zalejvání jednou za 3-4 dny přijde dost často)
kytky maj po těch dvou měsících cca 30cm výšky a výbojka je 50cm nad jejich špičkou. Ve skříni je cca 30-32C

Všem předem moc děkuji za rady.
Mr.Greenhead
resim podobnej problem.. problemy s listy mas psat vyhradne do tohoto topicu, kde ti stejne nikdo poradne neodpoví.. :D
myslel jsem, ze by to mohlo byt preliti, ale kdyz pises jak malo to zalejvas tak nevim nevim.. teplotu mam ted podobnou a tou to podle me nebude taky.. tak snad hlad?
Almara
no nejdriv sem si taky myslel ze to budou nedostatky, tak sem ty listy vzal do growshopu a vyfasoval sem na to ten Plagron s tím ze by to opravdu melo byt nedostatkem. po prvnim zaliti problem ustal, po druhym se vratil..mohla to byt i nahoda kdo vi, kazdopadne sem tedka vycetl nazor zkusit zalejvat casteji po mensich davkach, zalejvam 1-2x denne opravdu jen po troskach (namichane s hnojivem 1:200) uvidim jestli se neco zmeni...
EDA45
Clapi,už ste aspoň zkusili trochu někde hledat..?
Máte tu FAQ,máte tu tři trýdy o vzhledových změnách na kytkách...tak se jen neptat,ale nejdřív hledat a číst..;)

http://grower.cz/pestovani/navody/z...jeni/7.html#106
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=1520
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=1524
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=1525
Almara
dik za tip ;) nektery z tech threadu sem cetl ale nejak sem se nemohl rozhodnout mezi nedostatkem N nebo K a hlavne sem nechtel vsázet na svůj neodborný odhad vůči obrázku, přecejen jedna chyba a kytky v pejru.
Každopadně dik za odpoved ;)
EDA45
citace:
Původní příspěvek od Almara
dik za tip ;) nektery z tech threadu sem cetl ale nejak sem se nemohl rozhodnout mezi nedostatkem N nebo K a hlavne sem nechtel vsázet na svůj neodborný odhad vůči obrázku, přecejen jedna chyba a kytky v pejru.
Každopadně dik za odpoved ;)


Dobře..Ruku do ohně za to nedám,škoda,že ta první fotka není za tmy.. bleskem,ale podle mě když stahneš teplotu někam k 28 a přidáš na dusíku,za předpokladu,že máš v cajku ph, budou ok..Řekl bych,že ta chloroza je kombinace vyšších teplot a deficit N..Pokud některý ty spodky jsou k.o. tak je odstraň,Eda ;)
kaymann
Zdravim, mam problem s listami na 4 rastlinach. Posielam aj fotky. http://leteckaposta.cz/606515073

Vacsie rastliny 1-3 (autoflorescentne) maju 6 tyzdnov, polievam ich raz denne - na 27 rastlin 6litrov vody denne. Momentalne zacinaju kvitnut takze im davam - Voodoo Juice (Advanced Nutrients) 2ml na liter na korene; Iguana Juice Bloom - 4ml na liter na kvety; Bio Booster od Canna - 2ml na liter. Raz tyzdenne Cannazym - enzymy 1,25 ml na liter. Posledna foto je mala rastlinka 3 tyzdne, davam jej Terra Vega od Canna a to 2ml na liter. PH je stale na 6,5 u vsetkych.

Je to moj prvy grow, prosim poradte mi. Peace
allfordcash
Zdravím všechny,
mám celkem velký problém s jednou rostlinou, model White Russian. Žádná stopa po jakýchkoliv škůdcích. Hnojím jednou týdně Plagronem Alga-Grow. Druhá rostlinka sazená vedle, stejný model, jede úplně bez problémů. Může mi někdo poradit pls
Spronty
Zdravím, mám problém s feminizovaným Shamanem, roste z něj takovejhle pahejl. Problém je že už je takhle asi 3 týdny a nechce se jí růst. Přelitý to není. Už nevím čím by to mohlo být, zkusím se podívat na kořeny, případně přesadit do jiného substrátu.
Ostatní kytky jsou v pohodě, ale jen tahle to rozdejchává. Díky za rady ;-)
scunk
Zdravím všechny.
Mám takový problém s jedním modelem v boxu(Black Jack). Na listech se začalo objevovat to co je na fotce. Jsou to takové rezavé flíčky po celém listu. Mám v boxu ještě Cream47 a na té to není. Může se jednat o přehnojení? Hnojím BioBizzem do každé zálivky 3ml-l Grow a 3ml-l Bloom. Hledal jsem tu podobný problém, ale nic nenašel. Prosím tedy o radu Vás, zkušené.
Za jakoukoliv odpověď předem děkuju. S
skunk2
citace:
Původní příspěvek od allfordcash
Zdravím všechny,
mám celkem velký problém s jednou rostlinou, model White Russian. Žádná stopa po jakýchkoliv škůdcích. Hnojím jednou týdně Plagronem Alga-Grow. Druhá rostlinka sazená vedle, stejný model, jede úplně bez problémů. Může mi někdo poradit pls


Pokud není nikde žádná havěť, ale listy jsou vyžraný, tak může bejt na vině voda.
Já to nepoznám, nejsem ještě tak zkušenej, ale vím co udělá vodou pokropená kytka za plného slunečního světla. díry v listech :(
skunk2
citace:
Původní příspěvek od scunk
Zdravím všechny.
Mám takový problém s jedním modelem v boxu(Black Jack). Na listech se začalo objevovat to co je na fotce. Jsou to takové rezavé flíčky po celém listu. Mám v boxu ještě Cream47 a na té to není. Může se jednat o přehnojení? Hnojím BioBizzem do každé zálivky 3ml-l Grow a 3ml-l Bloom. Hledal jsem tu podobný problém, ale nic nenašel. Prosím tedy o radu Vás, zkušené.
Za jakoukoliv odpověď předem děkuju. S


ahoj growere.
můžu se plést, ale řekl bych nedostatek vápníku a špatné ph.
zkus sem ještě dát foto celé kytky.
nemáš vysoké i EC z toho hnojení?
3ml se mi zdá do každé zálivky moc.
sweetweed
scunk :čau hele davkováni máš dobrý biobizz neni moc koncentrovanej takže při tomhle dávkování co uvádíš, což je myslim nejmenší co se dává na l ne? spíš ta voda zjisti jaký máš ph. v tom to bude...pic
scunk
Pokusil jsem se vyfotit rostlinu tak aby to bylo vidět, ale pod sodou se to dost ztrácí..Jinak dávkování jedu podle výrobce a jsou to prostřední hodnoty z maxima. Teď jsem si ale všiml(s hlavou v boxu), že se na jednom Creamu začly dělat žluté okraje listu. List je jakoby obkroužený žlutou. Jinak ph vody(kohoutkové) mám po odstátí 6,8 a hnojky mi to srazí na 6,5.
Děkuju za jakoukoliv reakci..S
allfordcash
citace:
Původní příspěvek od skunk2


Pokud není nikde žádná havěť, ale listy jsou vyžraný, tak může bejt na vině voda.
Já to nepoznám, nejsem ještě tak zkušenej, ale vím co udělá vodou pokropená kytka za plného slunečního světla. díry v listech :(


kytky zalívám většinou až navečer, až zapadá slunce, a zalívám obě současně takže kdyby to přece jen bylo od slunce, mělo by to být i na té druhe rostlině. Už dva týdny nehnojím a dírek v listech přibývá. Ještě mě napadla jedna věc: občas se po nich prochází mravenci, přece jen bydlím u lesa a mravenci se sem tam objeví, ale jen velmi zřídka:) Ale kámoš mi říkal že to by nemělo nějak vadit. Je možné že by to měli na svědomí oni?
Scorpion91
citace:
Původní příspěvek od allfordcash


kytky zalívám většinou až navečer, až zapadá slunce, a zalívám obě současně takže kdyby to přece jen bylo od slunce, mělo by to být i na té druhe rostlině. Už dva týdny nehnojím a dírek v listech přibývá. Ještě mě napadla jedna věc: občas se po nich prochází mravenci, přece jen bydlím u lesa a mravenci se sem tam objeví, ale jen velmi zřídka:) Ale kámoš mi říkal že to by nemělo nějak vadit. Je možné že by to měli na svědomí oni?
Mravenci se ti po kytce maximalne tak prochazi, nic vic.. problem nastane kdyz si tam zacnou vykrmovat msice, ale to v tomhle pripade nedelaji, msice nedelaji takovy bordel na listech.. Tipoval bych to mozna na píďalky, ale kdyz rikas, ze tam nic nevidis, tak si nejsem vubec jistej. Koukal si i zespoda na listy?
freďa
Zdravím, taketo nieco sa objavilo, na spodnych listoch moje kvetinky:) Moze to byt dosledok zleho počacia (vela zrážok)?
allfordcash
citace:
Původní příspěvek od Scorpion91
Mravenci se ti po kytce maximalne tak prochazi, nic vic.. problem nastane kdyz si tam zacnou vykrmovat msice, ale to v tomhle pripade nedelaji, msice nedelaji takovy bordel na listech.. Tipoval bych to mozna na píďalky, ale kdyz rikas, ze tam nic nevidis, tak si nejsem vubec jistej. Koukal si i zespoda na listy?


dneska sem si na to vzal lupu, ale nenašel sem nic. Třeba to bylo fakt jen vypalené od slunka, jak se tedka hodně střídalo počasí, ale v tom případě by to mělo být i na té druhé rostlince. Každopádně na nových listech už nic takového není tak snad to nebude nic vážného.
matata
Zdravím ...viz foto ..co to může být .díky.
skunk2
citace:
Původní příspěvek od matata
Zdravím ...viz foto ..co to může být .díky.


ahoj. to může být stres z horka, ale dělá mi to i při prudkém ochlazení.
http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=2
skunk2
citace:
Původní příspěvek od scunk
Pokusil jsem se vyfotit rostlinu tak aby to bylo vidět, ale pod sodou se to dost ztrácí..Jinak dávkování jedu podle výrobce a jsou to prostřední hodnoty z maxima. Teď jsem si ale všiml(s hlavou v boxu), že se na jednom Creamu začly dělat žluté okraje listu. List je jakoby obkroužený žlutou. Jinak ph vody(kohoutkové) mám po odstátí 6,8 a hnojky mi to srazí na 6,5.
Děkuju za jakoukoliv reakci..S


kdypak budeš sklízet?
EDA45
citace:
Původní příspěvek od matata
Zdravím ...viz foto ..co to může být .díky.


Přikláním se ke skunkovi,výkyvy venkovního klima,teplot..
freďa
prosim pomoze mi niekto stym mojim problemom? viz prispevek c 620:) Dakujem
scunk
To skunk2: Dekuju za tvuj zajem..Sklizet budu za 3 tydny a od pristiho tydne jedu flushing.Uz jsem ke kyti dal dolomiticky vapenec,ale nemyslim ze by se to do sklizne projevilo.A asi jsi mel pravdu s tim vapnikem.Podle toho co jsem tu nasel,tak ty priznaky odpovidaji..Nebo myslis,ze by to mohlo byt jeste ne o jineho?Dekuju za odpoved.S
Babu
Čau groweři, pár automatikám se takhle svinují listy a rostou skoro svisle. Barva je ok, jenom takhle listy vždycky seschnou, zatím to roste dál..dneska jsem měřil PH, je v pohodě. Mohlo by to být třeba pomalým vysycháním substrátu (velká vlhkost)? Nebo spíš nějaká chyba v genetice a mám je vyhodit? (genetika není originální). Díkes, Babu
lukasbertone
Zdravím, kdo mě poradí? Holky jsou v 3Odnu květu, hnojeno poslední dvě zalivky ec 1.5+ enzymy, předchozí zalivka bez živin cca 5x. Substrat kokos, PH 5.9 teploty ok.... více je videt na fotkach.. díky za odpovědi
EDA45
citace:
Původní příspěvek od lukasbertone
Zdravím, kdo mě poradí? Holky jsou v 3Odnu květu, hnojeno poslední dvě zalivky ec 1.5+ enzymy, předchozí zalivka bez živin cca 5x. Substrat kokos, PH 5.9 teploty ok.... více je videt na fotkach.. díky za odpovědi


V půlce květu,zálivky bez živin,pak jedna,dvě s,ale hned do toho enzymy..Divnej vyživovací program..
Nedostatek fosforu,hlavně, a nejspíš nejen toho,ale kompletně všeho..Prostě nedostatek květovýho hnojiva..
lukasbertone
[QUOTE]Původní příspěvek od EDA45


V půlce květu,zálivky bez živin,pak jedna,dvě s,ale hned do toho enzymy..Divnej vyživovací program..
Nedostatek fosforu,hlavně, a nejspíš nejen toho,ale kompletně všeho..Prostě nedostatek květovýho hnojiva..
[/QUOTE


díky za odpověd, ale divej, není t špatnej systém, jenom jsem zahnojil v rustu dost a holky až do cca 25dne kvetu byly krasne zeleny nic jim nechybělo takže jsem proste nehnojil, jen voda enzymy a bloom stimulator ( enzymy mam od atami, takže ty maj par prvků) proto jsem nechtěl hnojit, nekdy je méně více... Ale ted během asi 3dnů nastal jak píšeš deficit takže holky hned dostali coco A+B+ enzymy+ bloom stimulator.. další zalivku teda dostanou dvojnasobnou dávku :) ještě jednou díky za potvrzení nedostatku živit.
EDA45
citace:
Původní příspěvek od lukasbertone
[QUOTE]Původní příspěvek od EDA45


V půlce květu,zálivky bez živin,pak jedna,dvě s,ale hned do toho enzymy..Divnej vyživovací program..
Nedostatek fosforu,hlavně, a nejspíš nejen toho,ale kompletně všeho..Prostě nedostatek květovýho hnojiva..
[/QUOTE


díky za odpověd, ale divej, není t špatnej systém, jenom jsem zahnojil v rustu dost a holky až do cca 25dne kvetu byly krasne zeleny nic jim nechybělo takže jsem proste nehnojil, jen voda enzymy a bloom stimulator ( enzymy mam od atami, takže ty maj par prvků) proto jsem nechtěl hnojit, nekdy je méně více... Ale ted během asi 3dnů nastal jak píšeš deficit takže holky hned dostali coco A+B+ enzymy+ bloom stimulator.. další zalivku teda dostanou dvojnasobnou dávku :) ještě jednou díky za potvrzení nedostatku živit.


Neni zač,ale vynechat v kokosu 5 zálivek hnojení v nastupujícím květu,to nějak nechápu..V kokosu jdou pak ty změny k horšímu rychle...Ať se daří...
Mildajz
Můžete někdo poradit čím to může být? Listy se takhle krouti pomalu celou dobu květu.. Zkoušel jsem i vysadit na chvili hnojky a moc se to nezlepšilo. Hnolivo Algabloom. Jack Herrer od Sensi, teplota je ok, Ph tez, roste pod 250w. Je v 55 dni kvetu. Na to že kvete 50 az 70 dni, mi zralá fakt nepřipadá. Na jak dlouho to ještě vidíte? Díky.
Dobrá trubka zkoucená :D Perma přelitost?
UncleBatman
uz jsem myslel, ze to dela jen Ed Rosenthal..
pavel123
Zdravím vás všetkých som uplne newww a mama dotiahla domou dve kvetinky marihuany a keď už to tu mám reku budem sa o to starať mám to na povale a poalieval som to a asi moc pretože to chytilo nejake žlté škvrny a mam velký strach že to vykape a to by ma moc nahnevalo prosim poradte co s tým mam spraviť je to moja prva kvetina v živote a keď o ňu pridem bude mi to velmy smutný. :(((((((
pavel123
Zdravím vás všetkých som uplne newww a mama dotiahla domou dve kvetinky marihuany a keď už to tu mám reku budem sa o to starať mám to na povale a poalieval som to a asi moc pretože to chytilo nejake žlté škvrny a mam velký strach že to vykape a to by ma moc nahnevalo prosim poradte co s tým mam spraviť je to moja prva kvetina v živote a keď o ňu pridem bude mi to velmy smutný. :(((((((
pavel123
Zdravím vás všetkých som uplne newww a mama dotiahla domou dve kvetinky marihuany a keď už to tu mám reku budem sa o to starať mám to na povale a poalieval som to a asi moc pretože to chytilo nejake žlté škvrny a začali sa stahovať a vädnúť mam velký strach že to vykape a to by ma moc nahnevalo prosim poradte co s tým mam spraviť je to moja prva kvetina v živote a keď o ňu pridem bude mi to velmy smutný. :(((((((

.........FOTKY MÁM V GALÉRIÍ..............
miravlak
zdravím,dneska sem si vzal od kámoša malý no-name :D a má tam nějakou nemoc nejspíš??viz foto..
Hy3nA
citace:
Původní příspěvek od miravlak
zdravím,dneska sem si vzal od kámoša malý no-name :D a má tam nějakou nemoc nejspíš??viz foto..


Molice

http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=20739
pavel123
Foto :( :( :(
pavel123
Ahojte pridavam nejaké lepšie foto som z toho ufalý neviem čo s tým :( :( :(
hellfire
pavel123: Takovýhle popáleniny jsem zpusobil kytce, když mi dorostla moc blízko k výbojce a vlivem světla a tepla se o ní spálila. Kde to máš umístěný tu kytku?
miravlak
citace:
Původní příspěvek od Hy3nA


Molice

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=20739


sem si to myslel :-/... prosímte jak je tam napsane ze bud postrik nebo pouziti vabnicky a je tam napsany tabak,tak to mam jako vyvarit tabak a dat to ke kytce nebo to postríkat tím vývarem?? díky
pavel123
hellfire : Ahoj mám ju umiestnenu na terase vonku.A asi som ju moc prelial preto chytila takéto škvrny a pôda bola doslova mokra tak predpokladam že je to pre tu vodu.Počkam pár dní než sa vyschne a napíšem sem čo a ako.
Hy3nA
citace:
Původní příspěvek od miravlak


sem si to myslel :-/... prosímte jak je tam napsane ze bud postrik nebo pouziti vabnicky a je tam napsany tabak,tak to mam jako vyvarit tabak a dat to ke kytce nebo to postríkat tím vývarem?? díky

hele já myslím, že to je pouze výluh z tabáku, takže bez vaření - sám jsem to ještě nedělal, tak mě popřípadě opravte - já se molic zbavil celkem úspěšně Bioolem, a tím tabákem se dělá postřik. at se daří v boji ;)
miravlak
citace:
Původní příspěvek od Hy3nA

hele já myslím, že to je pouze výluh z tabáku, takže bez vaření - sám jsem to ještě nedělal, tak mě popřípadě opravte - já se molic zbavil celkem úspěšně Bioolem, a tím tabákem se dělá postřik. at se daří v boji ;)


ok dík teda uvidiíme ;) horší to bude mít kámoš,on me to prave vcera dovézl jednu a ze ma jeste 15 kytek po 150cm cca takze jestli to má napadené vsecko tak nechtěl bych :D
hellfire
pavel123 : přelitá může být taky, proto asi ta povadlost, i když to může být horkem, je dobrý nechat hlínu dobře proschnout před dalším zalitím. Ale ty skvrny mi přijdou spíš jak moc světla zkus ji dát na nějakej čas z výhně někam do polostínu než se vzpamatuje.
moZna
Čauu zahradníci a zahradnice, vyskytl se problém na kytičkách cca týden po přesazení. hledal jsem všude možně ale nic se tomuto nepodobalo. Budu rád když mi poradíte, protože kytičky jsou jinak zdravé. Mam 4 druhy a na všech se mi to udělalo. Použil jsem pěstební substrát BioCanna. Velikost nádob je 25 litrů. Zatím nehnojené.
Místo holek byl skléník mezi ostatníma rostlinkama, teď jsem je šoupnul pod slunko. Toť asi vše.
Předem děkuji za odpověď a pomoc!!!
keneth48
cauko. tak mam aj ja problem s listami. idem AF NL od growshopu. som na 41dni a listy nejako ovysaju. ulne ako keby boli suche, vysia dolu. moze to byt PH alebo prehnojenim? hnojim kazdu zalievku 1l kazdy druhy den. su pod 600W HPS. kvetinac ma 6l.
kulajda
ahoj
rozjel jsem hydro v kokosu
600W
zatim sem nesehnal poradnej ph metr :(

kyticky jsou ctyri dny od presazeni rizku, nejdrive to vypadalo ze se chytli ale ted tohle...

nemuze to byt prelitim?
jestli jsem spravne pochopil kokos je hydromedium tzn preliti by hrozit nemelo...
miravlak
Zdravím,lidičky kámoš mi psal jestli by jste si někdo stím nevěděli rady,nějak mu mutují listy.. díky
..sory za kvalitu..je to pořízeno mobilem x)
doxenon
miravlak: vypadá to na kytku která už kvetla a byla zpátky přehozena na růst, taky mám ve skleníku takovýho mutanta (dvoj - tříčepele) byl to pokus kdy jsem už kvetoucí rostlině ušmikl spodek, vrazil do květináče a on se chytl. Teď má 70cm a vršky už jedou normálně (pětičepele)
EDA45
citace:
Původní příspěvek od kulajda
ahoj
rozjel jsem hydro v kokosu
600W
zatim sem nesehnal poradnej ph metr :(

kyticky jsou ctyri dny od presazeni rizku, nejdrive to vypadalo ze se chytli ale ted tohle...

nemuze to byt prelitim?
jestli jsem spravne pochopil kokos je hydromedium tzn preliti by hrozit nemelo...


Nesehnal poradnej ph metr..?? Co to je za blbost,to jako že se u nás nedá sehnat ph metr co správně měří ph..? Co na to chceš slyšet..?
Prostě sis ho měl koupit a nepsat tu,že si žádnej nesehnal,je jich všude po kokot.. A nebo aspoň kapky na měření si kup,stojí pade..
Vypadají na kombinaci nedostatek N (kuli špatnýmu ph) + přesvícení..v jaký vejšce máš nad nima to šestikilo..?
kulajda
mam pujcenej nejakej od kamose ale nejak nedrzi hodnoty :(
kapky jsem koupil taky ale nejak mi to s nima nejde, na PH metr nejsou prachy, meli by mi dorazit jeste lakmusy, ale az po vikendu...

lampa je na 1m

az zhasnu hodim fotku po dalsim cyklu, hlavne musim jeste poresit vlhkost zacalo mi to klesat nekam k 50%... :(
EDA45
citace:
Původní příspěvek od kulajda
mam pujcenej nejakej od kamose ale nejak nedrzi hodnoty :(
kapky jsem koupil taky ale nejak mi to s nima nejde, na PH metr nejsou prachy, meli by mi dorazit jeste lakmusy, ale az po vikendu...

lampa je na 1m

az zhasnu hodim fotku po dalsim cyklu, hlavne musim jeste poresit vlhkost zacalo mi to klesat nekam k 50%... :(


Zajdi někam do zverimexu,kup si Ph Ben test,nebo Dajana ph test, ve chvilce víš ph toho,čim zalejváš..Měř až po přimíchání hnojiv..
Jestli do kokosu leješ vodu z vodovodu s neupraveným ph,tak ty kytky jinak vypadat nemůžou..Kokos by měl mít 5,8 a z vodovodu málokdy teče něco pod 7..
carda1993
cau mam malej problem,vsechny kyti stejna hlina i hnojky(plagron,start up,terra grow), a jenom na dvou se mi dela toto nejsem si jistej jestli to neni malo dusiku.. jinak jsou to klony z jedne kyti a ta je bez problemu.diky za rady
kulajda
citace:
Původní příspěvek od EDA45


Zajdi někam do zverimexu,kup si Ph Ben test,nebo Dajana ph test, ve chvilce víš ph toho,čim zalejváš..Měř až po přimíchání hnojiv..
Jestli do kokosu leješ vodu z vodovodu s neupraveným ph,tak ty kytky jinak vypadat nemůžou..Kokos by měl mít 5,8 a z vodovodu málokdy teče něco pod 7..


ph ben test mam, meril jsem ph v zalivce (asi 5.6 jestli na to dobre vidim) zmerim jeste co vytece ven....

jak je to s tim kokosem lze tedy prelit nebo, jelikoz to je hydromedium tak vsechna prebytcena voda odtece pryc?

Vysadil jsem zalivku a strikam jen enzym+ a korenak na listy...
snad se srovnaji, vypada to trochu lepe rekl bych
EDA45
citace:
Původní příspěvek od kulajda


ph ben test mam, meril jsem ph v zalivce (asi 5.6 jestli na to dobre vidim) zmerim jeste co vytece ven....

jak je to s tim kokosem lze tedy prelit nebo, jelikoz to je hydromedium tak vsechna prebytcena voda odtece pryc?

Vysadil jsem zalivku a strikam jen enzym+ a korenak na listy...
snad se srovnaji, vypada to trochu lepe rekl bych


Já to zalejvám cca obden,nechávám lehce proschnout,neprolejvám to nějak úplně skrz..,jen pár kapek dole vyteče..Někdo to dripuje,jinej zalejvá každej den ručně..,podle mě stačí obden,podle váhy květníků mi to tak vychází,a taky podle toho jak kytky pijou..
doxenon
Miravlak: Tady máš ještě foto toho mýho již jednou nakvetlýho hybrida :-), dole zmutovaný listy (tříčepele) vypadá to jak nějakej salát a podívej jak se rozjela, vršky krásně narůstají.
Kozejk
čaute potřebuju pomoct mam řezy pod 4OOmh a začinaj se mi usichat konce litu a takove bile tečky celkem hodně na vrchni straně listu a na jinych sou takove žlute fleky a krouti se konce listu tak trochu dik za radu
doxenon
citace:
Původní příspěvek od Kozejk
čaute potřebuju pomoct mam řezy pod 4OOmh a začinaj se mi usichat konce litu a takove bile tečky celkem hodně na vrchni straně listu a na jinych sou takove žlute fleky a krouti se konce listu tak trochu dik za radu


Dej nějakou fotku, bez ní lze těžko radit.
Kozejk
Ok vecer dodam
bandul
Prosim lidičky, co by to mohlo být? na noname skeru se mi na spodních listech udělaly takové drobné puchýřky, které přechází až do nekrózy.. a krom toho se na nich udělaly černé tečky... na jednom jsou takové drobounké tečky jako by na povrchu a na druhém jsou jakoby černé fleky od žilek.... přikládám foto
EDA45
citace:
Původní příspěvek od bandul
Prosim lidičky, co by to mohlo být? na noname skeru se mi na spodních listech udělaly takové drobné puchýřky, které přechází až do nekrózy.. a krom toho se na nich udělaly černé tečky... na jednom jsou takové drobounké tečky jako by na povrchu a na druhém jsou jakoby černé fleky od žilek.... přikládám foto


Nic bych za to nedal,že tam máš svilušky - ty drobné bílé tečky..prohlídni spodní strany listů a celkově ty listy vypadají taky na nedostatek živin..hlavně prověř ty sviluše..
Kozejk
čaute tak mam ty fotky
EDA45
citace:
Původní příspěvek od Kozejk
čaute tak mam ty fotky


To tě nepotěšim,to co kolega,svilušky tam máš..
Jj,v létě je to velká móda,přineseš si je z venku ani nevíš jak..
Omrkni spodní strany listů,nejlíp s lupou..
Kozejk
a jak se toho mam zbavit ??? mam doma Spruzit Pest Free nebo B´Cuzz Bio Abwehr I. a II nebo neco uplně jineho diki
EDA45
citace:
Původní příspěvek od Kozejk
a jak se toho mam zbavit ??? mam doma Spruzit Pest Free nebo B´Cuzz Bio Abwehr I. a II nebo neco uplně jineho diki


Postřik,Vertimec 1,8EC, 1ml/1L..Vystříkat spodní strany listů i povrch substrátu..Mají v zahradnictví..
Spruzit nevím,nezkoušel jsem..To je na mšice,ne..?
UncleBatman
citace:
Původní příspěvek od Kozejk
a jak se toho mam zbavit ??? mam doma Spruzit Pest Free nebo B´Cuzz Bio Abwehr I. a II nebo neco uplně jineho diki


http://growstar.cz/?i=1099/postrik-...lity-plus-0-25l

je to sice dražší, ale ta účinnost? Vlastní zkušenost. Tohle mužes aplikovat i den před sklizní. Pochopitelně BIO
vylefi
Zdravíčko, tohle je můj druhý rok co se snažím něco vypěstovat a zatím se mě (snad) daří.
Mám 2 kytky.... jsou to oboje white widow (feminizované semínka).
Jedna kytka (ta větší) nemá žádný problém, ale jak je vidět ta prďola vedle nebude uplně na 100% OK. Ta fotka dost zkresluje (okem to není až tak markantní rozdíl).
Problém vidím v barvě a pomalém růstu (málo dusíku?).
Podmínky mají oboje kytky stejné: Stejný substrát, stejné dávky hnojení (hnojeno zatím jen 3x Plagron alga-grow 4ml/1L), stejné květináče (foceno 5 minut po přesazení větší rostliny do větší nádoby). PH kolem 6ti.
Zadní rostlina je 100% samice, tahle vybledlá se zatím neukázala.
Je takhle vybledlá sice celý její život ale nedala by se nějak nakopnout? (nejde mě o výnos, jen mě připadá že strádá a já chci aby byla zdravá)
Děkuju za jakoukoliv radu ;)
HujerII
Zdarek, odchazi mi kyti :( listy žloutnou a jakoby "usychají" a kroutí se po okraji a na koncích (viz foto). Je to jedna z mála samic. Jak ji mám zachránit? Hlínu jsem použil florcom pro pokojové rostliny, ale ta nebude asi nejideálnější. Ph 5 - 6,5. Mám kytku zkusit přesadit do kvalitnější hlíny? Nic jiného mě totiž nenapadá...


Jinak je to fiala, roste +- 6 týdnů, po celou dobu nic, až teď. Jinak jsem i hnojil Elixirem, ale nemyslím si, že jsem přehnal dávkování, co myslíte.....dík za každou radu
ABORTED
Zdravim....

SHIVA (semínko Sensi Seeds)

BIO GROW+RIZOTRONIC+VERMISULFID POSTŘIK
Vše dle hnojících schémat...

Díky za rady!
half_ant
Ahojte :) tohle se mi udělalo na AF cream caramel
mysak
[QUOTE]Původní příspěvek od half_ant
Ahojte :) tohle se mi udělalo na AF cream caramel [/QUOTE
cus, zajimave..muže to byt cokoliv ..to jsem jeste nevidel
skunk2
citace:
Původní příspěvek od half_ant
Ahojte :) tohle se mi udělalo na AF cream caramel

Já tam nic nevidím. To bude dobrý
;)
Banány
Zdravím všechny, chtěl bych Vás poprosit zda nevíte čím může být toto žloutnutí listů a skvrny na nich. Když jsem zaléval první várku kokosu, do kterého byly rostlinky v rockwoolu přesazeny, žádný problém nebyl. Poté co jsem přesadil do většího přestaly rostliny růst a začali takto žloutnout a kroutit listy. Konečky listů na Edovy jsou seschlé a listy mají fleky. Čím to může být?
Odp. 1,
Kokos sem pufroval v neupravené vodě rovnou z kohoutku, takže ph 7.5, možná je to tím. Když sem si to potom uvědomil, prolil sem rostliny pořádnou porcí upravené vody, trochu se to zlepšilo, rostliny začali růst, nové výhonky vypadají zeleněji ale lístky jsou pořád nažloutlé a zkroucené.
Odp. 2,
Jak všichni víme, vypadá to trochu jako náznak přelití, jedu poprvé ve 100 % kokosu a nevím přesně jak zalévat. Nechával sem ho ale proschnout a květiny jen zvadly, takže tím bych řekl, že to není.
Odp. 3,
Možná málo hnojiv? První zálivka byla čistá, druhá už o ec 0,7 mS a další 1 mS, takže tu bych taky vyřadil.

Budu moc rád za každou aspoň trochu podloženou radu. Díky
Banány
2x Ed rosenthal super bud, Hawaiian snow a Euforia. Euforia a hawaii vypadají lépe a lépe, možná to bylo tím ph.
šapša
Špatný Phčko zkus ho stlacit pod 6 i kdyz me to krasne rostlo na 7 a ten kokos není na out ideal rychle vysycha. Ve foliaku skleniku to ale funguje ok tam je vyssi vlhkost ja měl kytky tam předloni v květinačích a parada. Byly tam az do začátku července a pak šly do hlíny řízlý kokosem.
sw3ap
No,měl jsem taky WW v cocosu, 2 měsíce rostla asi do 20 cm výšky,potom se zastavila a začla žloutnout,dnes,po 4 měsících jsem ju vyhodil.Nevím čím to je,ph sem neměřil.
miravlak
citace:
Původní příspěvek od doxenon
Miravlak: Tady máš ještě foto toho mýho již jednou nakvetlýho hybrida :-), dole zmutovaný listy (tříčepele) vypadá to jak nějakej salát a podívej jak se rozjela, vršky krásně narůstají.


uvidíme co mu z toho vyroste xD
ABORTED
citace:
Původní příspěvek od ABORTED
Zdravim....

SHIVA (semínko Sensi Seeds)

BIO GROW+RIZOTRONIC+VERMISULFID POSTŘIK
Vše dle hnojících schémat...

Díky za rady!





OMLUVA ZA SPAM


PROSIM MOC O RADU
Madmax
citace:
Původní příspěvek od sw3ap
No,měl jsem taky WW v cocosu, 2 měsíce rostla asi do 20 cm výšky,potom se zastavila a začla žloutnout,dnes,po 4 měsících jsem ju vyhodil.Nevím čím to je,ph sem neměřil.



......ph sem neměřil.
Testoval jsem jednou takhle kokos... Od Groyou... Slisovaný dehydovaný...
Takže do 50ml vody s pH 6.3 jsem dal trochu kokosu aby lehce plaval změřil pH = 5.5
Ten samý postup, upraveno pH, hydroxidem draselnym pH 6.8 = výsledné pH 5.5 , poslední pokus pH 7.5 výsledné pH = 5.5
Poznatky, pokaždé byl použit nový vzorek kokosu.
Další poznatek, prolil jsem 5 litrů vody 0.5L kokosu výsledné pH 5.5 zdrojové pH bylo 6.3 .. hoši kokos neřešte, ten to zná...
miravlak
Zdravím,pár dní z5 byla kytka OK ale ted se to začíná nějak kroutit a naskočili flíčky na listech..čím to může byt?co sem se tak díval tak nejspis nedostatek dusíku nebo vápníku?...
HujerII
Zdarek, pokud mam zdeformovane listy (viz foto) a kyti budu presazovat, mam ty spatne listy odtrhnout? Nebo je nechat na kytce, at se zotavi? Diky :)
doxenon
To miravlak: tohle vypadá na problém s ph, přeměř to.
skunk2
citace:
Původní příspěvek od miravlak
Zdravím,pár dní z5 byla kytka OK ale ted se to začíná nějak kroutit a naskočili flíčky na listech..čím to může byt?co sem se tak díval tak nejspis nedostatek dusíku nebo vápníku?...


Přikláním se k doxenonovi. Ph bude příliš vysoké a kůli tomu tam bude i nedostatek vápníku.
Taky je vydět, že ti zeleň prodělala šok z výkyvu teploty.
Zkontroluj ještě kořeny, srovnej ph a pak teprve zahnoj ;)
miravlak vypada to ze se krouti z tepla to se zrovna do tydne,
a takove flicky na par listech na venek je proste normalka.
Dragoonko
Zdravim priatelia :)

Pestujem uz 3. sezonu,tento krat je to fem. Shark od Pyramid seeds

Hlina - obyc. zahradnicky sustrat + piesok + perlit
Hnojivo - 1x tyzdenne Krystalon Start

Asi pred tyzdom sa rastlinka spiekla na ostrom slnku a od vtedy sa mi po listoch toto siri....
Listy najskor zblednu a potom hnednu...

Prosim priatelia mozte mi poradit ako svoju lasku zachranit?

Velka vdaka :)

Viac foto v galerii
bandul
hola, pišu znova:/ asi mám nějaké na prd prostředí nebo co, mám kyti v bytě v paneláku a větrám je na balkoně.. Mám 2 Orange budy, ti jsou relativně zdraví, ale hodně mě zlobí to noname venkovní skéro... nedávno se mi na něm objevilo cosi jako svilušky (viz příspěvky výše), tak jsem to osprchovala, to nejhorší otrhala a pak už se mi to neobjevilo... před tím to byla nějaká plíseň či co, ta se taky ztratila, ale tentokrát jdu zase s něčím uplně jiným. Víte někdo čím to může být? přikládám foto. A jestli mi někdo poradí nějaké zkušenosti, co dávat kytince jako prevenci? Člověk by řekl, že když je to venkovní, tak to nebude tak náročné... Diky mocky krácky za rady a omlouvám se, že tady furt otravuji:)...
miravlak
citace:
Původní příspěvek od doxenon
To miravlak: tohle vypadá na problém s ph, přeměř to.


Zdravím,no právě stím ph to je horší..mám pouze koupený Ben PH test půdy a moc mě to stím nejde,vypadalo to jak kolem 7 ph...dá se to snížit něčím co najdu v domácnosti?...videl sem ze kostní moučka ale to nemám a drtit kosti se mi zrovna nechce :-D díky
ABORTED
citace:
Původní příspěvek od miravlak


Zdravím,no právě stím ph to je horší..mám pouze koupený Ben PH test půdy a moc mě to stím nejde,vypadalo to jak kolem 7 ph...dá se to snížit něčím co najdu v domácnosti?...videl sem ze kostní moučka ale to nemám a drtit kosti se mi zrovna nechce :-D díky




Zdravím tě...

Nevím jestli z neceho co najdes doma to PH nejak efektivne snizis....
Nejlepsi variantou by bylo navstivit nejblizzsi grow-shop :)


pH-

•kyselina dusičná (na růst)
•kyselina fosforečná (na květ)
•kyselina citrónová (růst/květ)
doxenon
Jak píše ABORTED, kyselina fosforová i dusičná, každá tě vyjde na stovku a máš to na kolik pěstů. Já jsem první kolo odjel jen na dusičné a v pohodě.
Když budeš dělat takový ty domácí alchymie tak se s tím budeš jen prcat a za chvíli budeš nasranej sám na sebe.
Patres92
Možete mi poradit čim to može byt ? mam tie chore listy odstrihnut aj so stonkou ?
half_ant
Zdravím,

tak mi začala stonat Anesthesia. Rostla mi do krásy, hrubý stonek, velké listy... ale poslední dobou jsou listy povadlé a spodní začínají žloutnout. Přelil sem ji? To samé i dělají i dva "nounejmy", ale ostatní kyti jsou v klidu.

P.S. na fotkách se to moc nezdá, ale listy jsou opravdlu slehlé :/
miravlak
citace:
Původní příspěvek od ABORTED




Zdravím tě...

Nevím jestli z neceho co najdes doma to PH nejak efektivne snizis....
Nejlepsi variantou by bylo navstivit nejblizzsi grow-shop :)


pH-

•kyselina dusičná (na růst)
•kyselina fosforečná (na květ)
•kyselina citrónová (růst/květ)


ok dík,zítra se stavím do growru ;)
bubik
citace:
Původní příspěvek od Patres92
Možete mi poradit čim to može byt ? mam tie chore listy odstrihnut aj so stonkou ?



kolik a cim si hnojil..?
modifi
Ahoj, potřebuju poradit. Již druhé kolo mám stejný problém- kytkám se nějak nechce jíst, vždy to nastane cca v půlce květu, růst palic se zastaví, kytka začne žloutnout a listy následně usychat, do té doby jsou krásně zelené a jedou, jak mají.
Dnes jsem vyfotil 2 kytky:
1. je ve 45. dnu od přepnutí, na té je problém již hodně znatelný a určitě by se našla i nějaká, která je na tom hůře
2. je ve 30. dnu ud přepnutí- tam problém začal cca pred 5ti dny

Kytky dostaly průplach enzymy pred deseti dny a dnes zálivku pH 5,7 a EC 1,9 a přesto je na výstupu pH 5,6 a EC 3!.
PH metr jsem si projistotu ověřil kapkama a je OK.
Substrát je kokos, hnojiva Canna pro kokos + PK (1,1ml/l) + canna boost.
Za jakoukoli radu budu rád.
Patres92
citace:
Původní příspěvek od bubik



kolik a cim si hnojil..?


Ešte som nehnojil .
zdravim, mohol by sa niekto prosim vas pozriet moje posledne prispevky v tejto teme a vyjadrit sa k nim, ocividne sa to tu riesi aktualnejsie, dakujem. http://grower.cz/forum/showthread.p...6&pagenumber=11
KOSMEJ
citace:
Původní příspěvek od modifi
Ahoj, potřebuju poradit. Již druhé kolo mám stejný problém- kytkám se nějak nechce jíst, vždy to nastane cca v půlce květu, růst palic se zastaví, kytka začne žloutnout a listy následně usychat, do té doby jsou krásně zelené a jedou, jak mají.
Za jakoukoli radu budu rád.


Jo, kytky začnou vysávat energii z listů, jako by neměly žádný přísun živin. Asi tě nepotěším, stalo se mi to asi 3x a nikdy jsem nedokázal dešifrovat příčinu. Asi nějaký špatný poměr N + P+ K, protože PH není nijak hrozné, aby zastavilo přísun živin, navíc by listy měly specifické flíčky.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma