Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam IV. !!! - Klikni zde pro originální téma
Arminius69
Ahojte záhradkári, potreboval by som poradiť, čo môže byť príčinou žltnutia lístkov na šiškách mojej WW. Prejavilo sa to asi na 5 šiškách dvoch kvetov. Neviem, či ide o prirodzený proces pred kosou (asi za 10 dní) alebo je to nejaká pleseň. Šišky inak vyzerajú celkom zdravo. Btw. sú také žlté lístky použiteľné na naloženie do alkoholu alebo sú už znehodnotené?
mickeymouse
citace:
Původní příspěvek od EDA45


Máš je na všech rostlinách,jak si psal..Podle toho,jak vypadají listy na fotce,si tam u tebe rejdí fakt vesele..Všechny ty malinký bílý tečky jsou místa,kde sviluše už sály z rostliny..Množí se to neuvěřitelně rychle,jedna jediná mrcha naklade za pár dní stovky vajíček..Pujč si někde lupu a prohlídni si spodní strany listů,budou plný těch vajíček..
Je to tvoje zahrádka,ale s tabákem a vlhkem nemáš podle mě šanci..Hodně štěstí..


nedalo mi to a dneska jsem koupil insekticid Omite a aplikoval postřik. vzhledem k tomu že jsem v prvním týdnu růstu, tak by to nemuselo vadit a mohlo zabrat.
za ten jedem den jsem nepozoroval šíření, ale pod listy jsou i pouhým okem vidět vajíčka když se na to zadívám. díky Edo za názor.. dám vědět jak probíhaj boje.
EDA45
citace:
Původní příspěvek od mickeymouse


nedalo mi to a dneska jsem koupil insekticid Omite a aplikoval postřik. vzhledem k tomu že jsem v prvním týdnu růstu, tak by to nemuselo vadit a mohlo zabrat.
za ten jedem den jsem nepozoroval šíření, ale pod listy jsou i pouhým okem vidět vajíčka když se na to zadívám. díky Edo za názor.. dám vědět jak probíhaj boje.


Cca po týdnu dej ještě jeden postřik,vajíčka ten jeden všechny nezabije..
Držim palce..
Luftpumpa252
Zdravim, mam problem se zloutnutim spodnich listu. Teplota je 26°C a vlhkost 45%. Svitim jim 250W sodikem. Kytky jsou v All mixu od Biobizzu. Zalivam tak jednou za 3 dny a do vody pridavam pokazde Bio grow 1ml/l, alg a mic 3ml/l, Bio Bloom 3ml/l, Topmax 1ml/l a jednou tydne i atazyme 2ml/l. Zalivka na kytku je 750ml.Kytky jsou ted v kvetu 27dni. Pouzivam vodu z reverzni osmozy. pH zalivky je cca 6,2 a pH vytoku cca 6,5.
mysak
citace:
Původní příspěvek od Luftpumpa252
Zdravim, mam problem se zloutnutim spodnich listu. Teplota je 26°C a vlhkost 45%. Svitim jim 250W sodikem. Kytky jsou v All mixu od Biobizzu. Zalivam tak jednou za 3 dny a do vody pridavam pokazde Bio grow 1ml/l, alg a mic 3ml/l, Bio Bloom 3ml/l, Topmax 1ml/l a jednou tydne i atazyme 2ml/l. Zalivka na kytku je 750ml.Kytky jsou ted v kvetu 27dni. Pouzivam vodu z reverzni osmozy. pH zalivky je cca 6,2 a pH vytoku cca 6,5.

tj normalni....
mysak
citace:
Původní příspěvek od Arminius69
Ahojte záhradkári, potreboval by som poradiť, čo môže byť príčinou žltnutia lístkov na šiškách mojej WW. Prejavilo sa to asi na 5 šiškách dvoch kvetov. Neviem, či ide o prirodzený proces pred kosou (asi za 10 dní) alebo je to nejaká pleseň. Šišky inak vyzerajú celkom zdravo. Btw. sú také žlté lístky použiteľné na naloženie do alkoholu alebo sú už znehodnotené?


bych řekl ze to mas total přebuřene.... :)
Arminius69
citace:
Původní příspěvek od mysak


bych řekl ze to mas total přebuřene.... :)


Myslel som, že po česky rozumiem celkom dobre, ale slovu "přebuřene" teda fakt nechápem :) Čo tak použiť iný výraz, nech z tej odpovede niečo mám? :)
MORZIK
cau přebuřene znamena přehnojene ale to bys pochopil kdyby si hledal a četl!!!!
Luftpumpa252
citace:
Původní příspěvek od mysak

tj normalni....


Kdybych pridal od kazdeho po 1ml/l tak by se nezazelenaly?
SnYper
Ahoj, nedávno jsem měl problém, že spodní listy od konce začly usychat, po přesazení to je už v cajku.. ale chci se zeptat, jestli ty poškozené listy můžu ustřihnout, ať to nekrade živiny?
Spála
klidně můžeš
mysak
citace:
Původní příspěvek od Luftpumpa252


Kdybych pridal od kazdeho po 1ml/l tak by se nezazelenaly?


TAK URČITE ....ale pkokud je to spodni ,,stary" list tak odhazuje...
-aspon me to tak prislo ze je to naspodu rostliny
...jo vidim už to ze jsi to tam psal ....a kveteš ...
Luftpumpa252
Zapomel sem ze se mi jeste na listech delaji takove tecky. Je to i na vyssich listech.
ar45az
Takze bud to mas nedostatkem Manganu nebo Vapniku , cetl si nekdy FAQ?? :faq:
mozna i vysoke Ph, mas overene ph jake uvadis? jak sis to overoval ???

http://grower.cz/pestovani/navody/z...-hnojeni/7.html
Luftpumpa252
pH merim Voltcraft PH-100 ATC ktery kalibruju co 10 mereni. Hodnoty se skoro vubec nerozjizdi. Takze pH to nebude.
Fifi
zdravím všechny, letos jsem poprvé zkusil AF AutoAK47xLow RyderxRed Dwarf švihnul jsem rostlinky na balkon, nasazený jsou v LightMixu. Většina z nich pěkně roste a už se začíná klubat pohlaví, ale pár z nich ma listy zcvrklý, zkrabatělý a jsou na nich lesklý stopy, tak si říkám jestli to není parazit....poradíte ? předem díky http://imageshack.us/photo/my-images/98/imag0109cq.jpg/
Kokesh
Ahoj, mám problám s kytkama. Hlína - Plantela . Je to apollo a chronic. Objevuje se to na vetšině listech a postupuje to. Hnojím Plagronem 4ml/l + Topmax 2ml/l + Algamic 2ml/l 3x týdně. 4 koule. Je tady špatný ph. Snažím se ho usměrnit -ph.
Kokesh
Ahoj, mám problám s kytkama. Hlína. Je to apollo a chronic. Objevuje se to na vetšině listech a postupuje to. Hnojím Plagronem 4ml/l + Topmax 2ml/l + Algamic 2ml/l 3x týdně. 4 koule. Je tady špatný ph. Snažím se ho usměrnit -ph.
mysak
citace:
Původní příspěvek od Luftpumpa252
Zapomel sem ze se mi jeste na listech delaji takove tecky. Je to i na vyssich listech.

da se tady najit 1.rada zdarma
2.http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=22499
mysak
citace:
Původní příspěvek od Kokesh
Ahoj, mám problám s kytkama. Hlína - Plantela . Je to apollo a chronic. Objevuje se to na vetšině listech a postupuje to. Hnojím Plagronem 4ml/l + Topmax 2ml/l + Algamic 2ml/l 3x týdně. 4 koule. Je tady špatný ph. Snažím se ho usměrnit -ph.

tak to je važnee,Moribundus....Radši to vyhoď:)
-jaka otazka,takova odpved,přidej fotku přistě
headcoach
47/0 NYC Diesel, NL/Skunk, Afghan Kush/Skunk
47/17 Auto AK

Jednoducha otazka. Muze to byt spaleny nevadskym sluncem, nebo je to v te pude?
citace:
Původní příspěvek od headcoach
47/0 NYC Diesel, NL/Skunk, Afghan Kush/Skunk
47/17 Auto AK

Jednoducha otazka. Muze to byt spaleny nevadskym sluncem, nebo je to v te pude?
pH tý půdy znáš? Sedí to na deficit, něčeho co dělá tu nepravidelnou nekrozu nebo je to přehnojené.
headcoach
Hm, tak je to jasny :( Obrovska novackovska chyba! Ja ty kytky sice skoro vubec nehnojil, protoze mi rekli, ze ten mix, co jsem kupoval je uplne optimalni pro prvni 2 mesice a je narvanej zivinama. Lehce jsem to prihnojil az poslednich 14 dni a to 2x. Jenze problem byl definitivne v zalevani. Mam je ve velkych 20 l kvetinacich a ja je proste zaleval moc malo :( Takze za celou dobu jsem je v podstate ani jednou neprolil uplne. Te vody to chce opravdu hodne na to, aby pri zalivce protekla. Vodovodni pouzit nemuzu, protoze ta ma PPM kolem 5000 (to je po prevodu EC asi 7.2), takze musim vsechnu vodu kupovat (destove bych se dockal mozna tak nekdy v listopadu). No a vcera jsem to zkusil poprve poradne prolit a s hruzou jsem zjistil, ze ta voda na vytoku ma EC asi 6! Takze se tam celou tu dobu vsechno pekne koncentrovalo, dodaval jsem tam pravidelne Rhizotonic a pak jsem tezce bojoval se snizenim pH aspon na 7 :( Ted jsem je uz zacal poradne propirat a snad to EC a s tim i pH dostanu na prijatelnejsi miru. Ale at vzpominam jak vzpominam, nikde jsem necetl nic o tom, ze se musi pri tom zalevani nalit tolik, aby ta zalivka protekla vzdy uplne az do podsalku. To bych urcite nekupoval takove obrovske kakace! Nemusel bych tam rvat tolik toho substratu a nepotreboval bych se denne tahat s barelama vody :( No pristi grow to poopravim.
Funhouse
Zdravím nevím jestli to píšu tady sprvně doufám že nedostanu negativní karmu :D Kytka v 39 dni květu hnojím pouze Biobizz Bio Bloom ten mi došel 2 dny zpět takže už to asi nechám na vodě, hlína klasická z květinářství , Teplota ve dni cca 25 stupňů mám to na 2 kytkách ostatní 3 jsou krásně zdravé nevíte čím to může být? děkuji
MDe_
citace:
Původní příspěvek od Funhouse
Zdravím nevím jestli to píšu tady sprvně doufám že nedostanu negativní karmu :D Kytka v 39 dni květu hnojím pouze Biobizz Bio Bloom ten mi došel 2 dny zpět takže už to asi nechám na vodě, hlína klasická z květinářství , Teplota ve dni cca 25 stupňů mám to na 2 kytkách ostatní 3 jsou krásně zdravé nevíte čím to může být? děkuji


Sedivím že zbytek je v pohodě, když hnojíš jen květovým, příště něco na rust a kombinovat .. bez hnojek to bude asi bida ..

http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=1
EDA45
citace:
Původní příspěvek od Funhouse
Zdravím nevím jestli to píšu tady sprvně doufám že nedostanu negativní karmu :D Kytka v 39 dni květu hnojím pouze Biobizz Bio Bloom ten mi došel 2 dny zpět takže už to asi nechám na vodě, hlína klasická z květinářství , Teplota ve dni cca 25 stupňů mám to na 2 kytkách ostatní 3 jsou krásně zdravé nevíte čím to může být? děkuji


Jj,total bez dusíku..hnojil si to před tím blomem nečim na růst..?A ty ostatní sou fakt v pohodě..? Určo sou aspoň světlejš zelený,než by měly bejt,foto..?
EDA45
citace:
Původní příspěvek od headcoach
Hm, tak je to jasny :( Obrovska novackovska chyba! Ja ty kytky sice skoro vubec nehnojil, protoze mi rekli, ze ten mix, co jsem kupoval je uplne optimalni pro prvni 2 mesice a je narvanej zivinama. Lehce jsem to prihnojil az poslednich 14 dni a to 2x. Jenze problem byl definitivne v zalevani. Mam je ve velkych 20 l kvetinacich a ja je proste zaleval moc malo :( Takze za celou dobu jsem je v podstate ani jednou neprolil uplne. Te vody to chce opravdu hodne na to, aby pri zalivce protekla. Vodovodni pouzit nemuzu, protoze ta ma PPM kolem 5000 (to je po prevodu EC asi 7.2), takze musim vsechnu vodu kupovat (destove bych se dockal mozna tak nekdy v listopadu). No a vcera jsem to zkusil poprve poradne prolit a s hruzou jsem zjistil, ze ta voda na vytoku ma EC asi 6! Takze se tam celou tu dobu vsechno pekne koncentrovalo, dodaval jsem tam pravidelne Rhizotonic a pak jsem tezce bojoval se snizenim pH aspon na 7 :( Ted jsem je uz zacal poradne propirat a snad to EC a s tim i pH dostanu na prijatelnejsi miru. Ale at vzpominam jak vzpominam, nikde jsem necetl nic o tom, ze se musi pri tom zalevani nalit tolik, aby ta zalivka protekla vzdy uplne az do podsalku. To bych urcite nekupoval takove obrovske kakace! Nemusel bych tam rvat tolik toho substratu a nepotreboval bych se denne tahat s barelama vody :( No pristi grow to poopravim.


No,až dolu se to prolévá proto,aby se ti kořeny rozrostli a dál žili v co největším oběmu substrátu a co nejlíp tak živili kytku..Do sucha ti nepojedou.EC na výtoku 6..? To snad ne..? A ph zálivky by mělo bejt tak 6,3-6,5..
Funhouse
Tak dávám tady foto na obrázku na kterém sou jen 3 kytky tak ty jsou ty zdravé aspoň mi tak připadají oproti těm dvou. Ty dvě jsou v katastrofickém stavu :(. Na růst sem použil nějaký Alga Bloom nebo tak něco ale toho sem měl jen trochu pak sem nedával nic. Takže je to v podstatě celé o hnojivu ? i to že ani pod 400w sem se nedostal přez 200 géček ? Ale jestli ještě nějaký kolo pojedu tak mi bylo řečeno že si mám koupit Biobizz- biogrow,bloom,topmax a nějaké PK 13/14 tak to stím kdyžtak zkusím :)
Funhouse
MDe_ - dík za odkaz mohl by to být i nedostatek fosforu co sem se dočetl
EDA45
citace:
Původní příspěvek od Funhouse
Tak dávám tady foto na obrázku na kterém sou jen 3 kytky tak ty jsou ty zdravé aspoň mi tak připadají oproti těm dvou. Ty dvě jsou v katastrofickém stavu :(. Na růst sem použil nějaký Alga Bloom nebo tak něco ale toho sem měl jen trochu pak sem nedával nic. Takže je to v podstatě celé o hnojivu ? i to že ani pod 400w sem se nedostal přez 200 géček ? Ale jestli ještě nějaký kolo pojedu tak mi bylo řečeno že si mám koupit Biobizz- biogrow,bloom,topmax a nějaké PK 13/14 tak to stím kdyžtak zkusím :)


Tak foto č.1 ta nalevo vypadá spíše přehnojená,tmavá a spálené konečky,ty dvě napravo zas hladové..,nedohnojené
č.2 - vypadají na přehnojení,či spíš zasolení substrátu..
Babo raď,jestli je zalejváš všechny stejně,jakto,že máš jednu tmavě zelenou a zbytek vybledlej..? To je stejná genetika,všechny..?

Jaký ph zálivky máš..?
Bloom na růst..?,čeče to je na květ..! ;)

Jo,podle toho jak ty kytky vypadaj,tak těch 200g je ještě docela úspěch..
Funhouse
Ne těch cca 180 sem měl pod 400w :-) to je bída a psal sem že nikdy sem neudělal přez 200 prostě tomu asi nějak nerozumím. No a ph a ec to vůbec nevím co je neměřím to a zalívám vodou z vodovodu vždycky tak 24h odstátou. Ten bloom to nebyl :-D díval sem se a byl to Plagron Alga Grow.
EDA45
citace:
Původní příspěvek od Funhouse
Ne těch cca 180 sem měl pod 400w :-) to je bída a psal sem že nikdy sem neudělal přez 200 prostě tomu asi nějak nerozumím. No a ph a ec to vůbec nevím co je neměřím to a zalívám vodou z vodovodu vždycky tak 24h odstátou. Ten bloom to nebyl :-D díval sem se a byl to Plagron Alga Grow.

Grow,tak to je správně..
Ale,voda z vodovodu mívá zřídkakdy ph pod 7,spíše má 7-8 a to je špatně,tam je zakopanej pes..Ph v hlíně 6,4-6,5 je fakt dobrý dodržovat..S největší pravděpodobností je to zasolenej substrát,protože kytky při vysokým ph nevstřebávaj hnoje a ty se koncentrujou v hlíně..Ta tmavě zelená s lehce popálenejma špičkama jediná vstřebávala..A v tý neupravený vodě hledej i to,proč se ze 400W nedostaneš přes 200g..
Funhouse
Aha takže když si budu udržovat ph vody na 6,4 - 6,5 tak to bude lepší jo ? Takže na další kolo si koupím ph metr a uvidíme jak s tím budu válčit. Myslel sem si že když se o to nebudu moc starat tak to nějak dopadne ale asi to vypadá že se o to budu muset starat se vším všudy.
EDA45
citace:
Původní příspěvek od Funhouse
Aha takže když si budu udržovat ph vody na 6,4 - 6,5 tak to bude lepší jo ? Takže na další kolo si koupím ph metr a uvidíme jak s tím budu válčit. Myslel sem si že když se o to nebudu moc starat tak to nějak dopadne ale asi to vypadá že se o to budu muset starat se vším všudy.


To rozhodně..Konopí prostě vyhovuje mírně kyselejší prostředí..Upravuj zálivku od začátku cca na 6,3,na výtoku to udělá malinko víc,(měř a upravuj až po přidání hnojek,hejbou s ph) a hnoj radši míň než víc,ale pravidelně, a musí se to zlepšit,věř tomu.. ;)
Funhouse
Ok tak dík moc za pomoc :) na další kolo sem zase o něco chytřejší
sw3ap
Plíseň ? Kytku jsem měl venku,má zkroucené listy a fleky.
MDe_
citace:
Původní příspěvek od sw3ap
Plíseň ? Kytku jsem měl venku,má zkroucené listy a fleky.


Nějaký nedostatek prvku tam bude, možna i mráz se zapsal + potom horko , to samé se ted dělá mě na paprikach i na popínavých keřích
sw3ap
citace:
Původní příspěvek od MDe_


Nějaký nedostatek prvku tam bude, možna i mráz se zapsal + potom horko , to samé se ted dělá mě na paprikach i na popínavých keřích


Á přežije to ?
MDe_
citace:
Původní příspěvek od sw3ap


Á přežije to ?
Je malo .. tak myslím že jo pokud si ted neorval vše co šlo :D Když ty promrzneš, taky se z toho dostaneš, když zmrzneš cely si víš kde :D zkus proměřit pH půdy kde je máš, tam bude zakopany pes v té žluté
sw3ap
citace:
Původní příspěvek od MDe_
Je malo .. tak myslím že jo pokud si ted neorval vše co šlo :D Když ty promrzneš, taky se z toho dostaneš, když zmrzneš cely si víš kde :D

Jo,tak 75% tam zůstalo,tak snad to dá :D
ar45az
čest,
dneska jsem zjistil ze mi zacinaji umirat nebo nevim co s nima je rezivo co mam venku v substratu, mam je zasazene v 50l hline dva kusy a v jednom jeden rizek a jednu ze seminka GWS je zajimave ze maji naprosto stejne podminky a pritim GWS je v pohode a rizku zacinaji umirat listy nechapu proc...
Ve FAQ je asi 5 podobnych pricin se zinek,manganem,borem ale neni to presne to co mam ja.

Zatim dostali 2x za 14dni Rhizotnoci a dnes po dalsim tydnu 2ml Growu od BioBizzu.

Nejake napady cim by to mohlo byt? nebo resil nekdo stejny problem???
Dekuji za vsechny rady!

Ar45az
ar45az
čest,
dneska jsem zjistil ze mi zacinaji umirat nebo nevim co s nima je rezivo co mam venku v substratu, mam je zasazene v 50l hline dva kusy a v jednom jeden rizek a jednu ze seminka GWS je zajimave ze maji naprosto stejne podminky a pritim GWS je v pohode a rizku zacinaji umirat listy nechapu proc...
Ve FAQ je asi 5 podobnych pricin se zinek,manganem,borem ale neni to presne to co mam ja.

Zatim dostali 2x za 14dni Rhizotnoci a dnes po dalsim tydnu 2ml Growu od BioBizzu.
Ted jsem si vsiml ze docela podobne to mel clen sw3ap. ale mi to prijde ze to mam o hodne horsi na tech listech,...

Nejake napady cim by to mohlo byt? nebo resil nekdo stejny problem???
Dekuji za vsechny rady!

Ar45az
ar45az
a tady dalsi , v levo GWS ze seminek v pravo rizek White Strain naprosto stejne podminky a pritom je na to rizek spatne....
Fairytale
Ahojte spolupěstitelé,
na spodních listech se mi začalo dělat toto (viz foto) jinak jsou zcela zdravé, 2. týden v květu. Pěstované od semínka.
Hnojím Super Vitem a Alga-bloom od Plagronu - vše podle návodu.
Všechny takto postižené listy jsem ostříhala, ale mám obavy, aby to nelezlo dále.
Poradí mi někdo, moc prosím?
sw3ap
Dneska mě zkurvení ptáci sežrali 2 rostliny white widow,mám rovnou vyhodit,nebo z toho něco vyroste ?
Salatos
to obrazí v poho....
jj.honza
Zdravím všechny growery !
prosil bych o radu :)

Rostliny byly zdrávé a v pořádku a takhle zbělaly téměř během jedné noci. Kytky jsou většinu dne doma za oknem na jižní stranu, pouze když je pěkně, tak je dám vyvětrat ven. Zajímavostí je, že toto samé, jen v menší míře se děje matčiným afrikánům, které mají totožnou péči, jako moje milované rostlinky, jen s tím rozdílem, že jsou v jiném substrátu.
jj.honza
+ přidávám další dva obrázky
Mr.Nobody
Jojo zdarec , asi si je trochec připekl na sluníčku...
Když tak praží slunko , tak mrňousy musíš aspoň trochu přistínit toe jasný... :) Myslím , že to ještě zmáknou , když jim dáš čas...
ween
citace:
Původní příspěvek od jj.honza
Zdravím všechny growery !
prosil bych o radu :)

Rostliny byly zdrávé a v pořádku a takhle zbělaly téměř během jedné noci. Kytky jsou většinu dne doma za oknem na jižní stranu, pouze když je pěkně, tak je dám vyvětrat ven. Zajímavostí je, že toto samé, jen v menší míře se děje matčiným afrikánům, které mají totožnou péči, jako moje milované rostlinky, jen s tím rozdílem, že jsou v jiném substrátu.


přesně jak říká Mr.Nobody, spálilo Ti je slunce podle mně.. kytky předpěstované doma (vevnitř) musíš na přímé slunce pomalu zvykat. jednou jsem dal krásný zdravý kytí z vnitřku rovnou do skleníku, stačil první slunečný den a dopadly hůř než ty Tvoje..
Mr.Greenhead
Zdarec..Mam par kytek na 4OOW.aktualne 4tydny rustu.. zalevam cca 100ml denne, ptze mam dost malo zeminy z cehoz je jeste skoro pulka keramzitu. zalivka po tech 100ml stejne protejka.. Hnojim Sensi Bloom A+B od ADVANCED Nutrients 3-4ml/l jednou za 3-4 dny a jednou za dva dny PK 13-14 od atami. V zalivce upravju PH od 5,8-6,4.. Ve skrini mam dost horko..ted se mi vysplhala teplota az k 33C ale to bylo stropový..Jinak se do tech 30C vejdu vetsinou (kdyz prichlazuju zvlhcovackou)...Jeste doplnim, ze kytky byly sem tam vystavene šoku jako sviceni dve hodiny pres cas, sepinani a vypinani svetla neni kazdej den stejne +-15 min.vysral se mi casovac a ted jsem chvili rozsvice ručo...
Kytky jsem casto nucenej cesat o listy ktery zloutnou od spoda...u vrcholu jsou krasne zelene...
Nevite nekdo? Dik za pomoc
Mr.Greenhead
FOTO
2 Greenhead: imho přehnojené fosforem, neptal jsi se už někde...
Mr.Greenhead
neptal...listy jsou prakticky postizeny celou dobu..v rustu mi od kraju schnuly a konecky listu se kroutily nahoru, což mimo jiné taky naznačovalo absenci K... Treba by tohle mohlo byt treba P. Rikal jsem si, ze kdyz je treba takhle malo zeminy a kytka sosa hlavne z keramzitu, kde nic nenajde, mohl by to byt trebas permanentni nedostatek zivin. Nebo zalejvam malo?
Aaron
Našel jsem na několika listech divnou věc, ale nedokážu určit čím to je. Mohlo by to být přelití, přehnojení, něco s ph nebo spálení od světla, ale fakt nevim, mrkněte na to, díky.
acheron
honojil som to asi 2x, podarilo sa mi to trochu presvihnut tak som to potom preplachol a zalieval len vodou .. ph 5,9, vlhkost a teplotu som nemeral (max rukou nad kytkami) ... lampa 600w greenpower asi 50cm, 2x som tam striekol phytamin .... stonky fialove (pritom ph by malo byt ok) a fialoveju aj konce niektorich listov, niektore ale zltnu od konca

http://imageshack.us/photo/my-images/72/fotka1w.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/233/fotka2e.jpg/

sorry tie fotky na grower uploadnem ale aj po images uploaded sa tam ziadne v galerii nezobrazia
acheron
delete
Mr.Greenhead
?? Nikdo nic.tri pripevky hore
Spála
citace:
Původní příspěvek od Mr.Greenhead
?? Nikdo nic.tri pripevky hore

Mám ten samý problém podle mě je to nedostatek dusíku(N) zkouším to teď vyrovnat růstovou hnojkou tak uvidím u mě to přepálené fosforem nebude, protože hnojím malými dávkami a PK na řadu ještě nepřišlo
bandul
prosim prosim o radu, copak je mým kytičkám? nejdříve jsem si myslela, že je to spálené od sluníčka, ale po bližším zkoumání je jasné, že žloutnutí jde od spodních lístků. Jsou to 2 orange budy a 1 noname, substrát agro pro pokojové a pro zelené bylinky. přpojuji fotos
bandul
prosim prosim o radu, copak je mým kytičkám? nejdříve jsem si myslela, že je to spálené od sluníčka, ale po bližším zkoumání je jasné, že to postupuje od spodních lístků. Bojim se, že jde o plíseň.. Jsou to 2 orange budy a 1 noname, substrát agro pro pokojové a pro zelené bylinky. přpojuji fotos
bandul
ještě fotos jak to postupuje...
bandul
a ještě jedno vyšší patro
bandul
jetště foto jak to pokračuje
ABORTED
Zdravim,

Poradite?(na chvili se to zpravilo ale hned po prepnuti na kvet to zaclo zas a rezy vsechny zemrely...)

Hlína:zahradnicky substrat smichany s kokosem
Hnojky:Biobizz grow+bloom(prolivani nepomohlo)
EDA45
citace:
Původní příspěvek od bandul
jetště foto jak to pokračuje


Podle mne,přelité...a špatné ph,k plísni je pak už jenom krok..
EDA45
citace:
Původní příspěvek od ABORTED
Zdravim,

Poradite?(na chvili se to zpravilo ale hned po prepnuti na kvet to zaclo zas a rezy vsechny zemrely...)

Hlína:zahradnicky substrat smichany s kokosem
Hnojky:Biobizz grow+bloom(prolivani nepomohlo)


Proč zemřely,těžko říct,ale prohlídni kořeny..
Ale ty trojčepele,jednočepele.. ? Ty řezy vypadají,jako že byly nakvetlé,pak na chvilku vraceny(ne však úplně vráceny..) na růst a pak přeplý na květ...
ABORTED
ano pravda,byly trochu nakvetle kdyz sem je dostal,na tom balkone kde sem je mel se asi ne-uplne preply narust a kdyz meli zacit kvest uplne odumrely...
EDA45
citace:
Původní příspěvek od ABORTED
ano pravda,byly trochu nakvetle kdyz sem je dostal,na tom balkone kde sem je mel se asi ne-uplne preply narust a kdyz meli zacit kvest uplne odumrely...


Nakvetlý řezy nebrat.. ;) A když už,tak vracet na růst dva tejdny při 20/4.(vrátí se rychlej).,pak 18/6..Na růstu jsou spolehlivě tehdy,když cca po 2 odrostlejch patrech začnou jet opět 5tičepele..
Na balkoně při 16/8 se to vrací fakt blbě...
Poprask
preliate ? vyskytlo sa mi to u 3 z 30, hlina z grorwshopu na priesady, nehnojené
Ahoj řešim pár problémů s kyti ve foliáku a doufám v nějaké plnohodnotné názory a nápady diky :-)))

Na první fotce je problém kterej částečně mám podchycenej ale rád bych se optal na nějakej likvidační postup.. :-)) Myslím že to je nějakej druh Vrtule Třešňové nebo něco hodně podobného....mala drobná muška která do listu naklade vajíčka a v závislosti na teplotě se mezi 10-14dny vylíhnou červíci které vyžerou kousek listu pak se nějak vykoušou z listu spadnou do hliny kde se zakuklej a vyletí zas muška ....nebo nějak tak ten koloběh je. Dost jsem to zredukoval žlutejma polepovejma deskama.....ale nikdy to člověk nevymítí uplně...v zemi přežijou i zimu...
Zajíma mě jestli někdo nemá(neměl) s timhle prevítem problem a jestli se mu to povedlo zlikvidovat uplně bez vyměny veškeré hlíny....diky
další problém: U pár kytek se mi oběvilo tohle... tipuju to na špatné PH a uzavření příjmu živin...Kytky jsou v substrátu s koňským hnojem ....v rustu přikrmovaný dusíkem ale je to jen u pár kytek...napadlo mě jestli to třeba není přešvyhlí tim dusíkem ... a nebo jestli třeba nebyl u těch kytek špatně promíchanej ten hnuj....ale zas byl 5let starej a spíš to byl fakt kvalitní substrát než hnůj jako takovej....no kytky už jsou na odpis ale jestli se to dá příště třeba nějak podchytit.....jestli někdo neví třeba přesnou živinu která tomu chyběla....(zas Ph jsem nikdy neupravoval až letos po tomhle problému..... ještě mě napadlo že se to začlo oběvovat když jsem začal zalejvat vodou po prvních jarních deštích a stahuju vodu ze střechy takž to smilo všechny srač.... ze střechy když předtím měsíc nepršelo... ????? no ???
Tady je rozdíl....stejná odruda .....1:na první fotce je kytka v rustu bez žádného problému s příjmem živin......
2:na druhé fotce je vidět že kytka roste a poroste ale velikostně je poloviční a taková zhoustlá jako kdyby rostla ale neprotahovali se jí větve jako u její kolegině ..... je i to zpusobené tím PH??? nebo se zase bavíme o konkrétní živině........díky za info... kytky jsou zhruba měsíc staré
MDe_
Na to, že si tu už od roku 2004 by si mohl vědět kde tady ta problematika patří .. http://grower.cz/forum/showthread.p...759#post1035759


http://grower.cz/forum/showthread.p...5282#post365282
No od roku 2004 reg.. ale taky jsem tady tak 4 roky nebyl a dost se změnilo.... ale jo sorry jestli to admin hodi tam kam má budu jenom rád ...a příště se pokusim tě nezklamat....
Seriou
Ahoj všichni,
potřeboval bych poradit co je špatně s listy. Kytky jsou ve 3tím týdnu květu. Hnojeno Biobizz, nedokážu rozpoznat zda došlo k přehnojení nebo je mám napadený škůdcem/houbou - zatím je to pár spodních listů :-(
MaaaYaaa
Takhle mi zdegenily listy GWS. Jsou trošku krabatý a jakože suchý. Vody má dost, je ve skleníku, hlínu a zálivku má stejnou jako fungující kytky. Nevíte jak/jestli mu mam pomoct? (sorry, foceno mobilem)

Proč k tomu nejspíš došlo a co to mohlo ovlivnit?
Už jako malého jsem ho dal do skleníku, kde zmrznul a zastavil růst hlavního stonku. Ten jsem teda ufik, ohnul vodorovně a 3 šlahouny co stihnul vypustit před zmrznutim rostou jako z vody, tzn teďko mam 3 "hlavní" větve, ale listy jsou všechny trojcípý a s takovymdle povrchem..
EDA45
citace:
Původní příspěvek od Seriou
Ahoj všichni,
potřeboval bych poradit co je špatně s listy. Kytky jsou ve 3tím týdnu květu. Hnojeno Biobizz, nedokážu rozpoznat zda došlo k přehnojení nebo je mám napadený škůdcem/houbou - zatím je to pár spodních listů :-(


Těch pár spodních listů odstraň a při zalejvání nejspíš pobryndáno zálivkou s hnojivem,proto spálené
Jinak se pak nelekni,postupně ti takhle bude v květu odcházet ve spodcích víc listů,je to normální,kytka se jich zbavuje sama...
Seriou
EDA45: díky moc :-) snad to bude ono.
djtailor
Zdravim,mam problem s listy. Nevim co tomu je,potrebovla bych poradit :) diky
SOMBruno
Zdravím Vás vštekých :)

Vedeli by ste mi povedať s čoho sú tieto diery ? resp. aká sviňa mi ich vyžrala ?
Libítu
Zdravím všechny growery!!

Potřebuji pomoct s diagnostikou choroby/výživy/škůdci...

Pěstuju v boxu zatím pod 200W CFL v režimu 18/6 (4 týden)
Genetika je od Serious seeds- fem. semena
Rostliny jsou v substrátu Plagron Royalty Mix
PH zálivky je 6,5, EC jsem zatím neměřil...

Ve FAQu sem nenašel nic čemu by to bylo podobné... Snad jen deficit vápníku nebo myslím že boru...
Ale to mi nepřijde pravděpodobné.

Předem díky všem za rady!!!
Libítu
Bohužel se mi nedaří připojit fotky tak jsem je dal sem:

http://img7.rajce.idnes.cz/d0701/6/...03314.jpg?ver=0


http://img7.rajce.idnes.cz/d0701/6/...03416.jpg?ver=0
Libítu
fotky vím jak vložit ale vždy skončím u kroku č.5 fotky se mi tam ani jednou nepodařilo uploadovat... ale to teď neřeším...

Jinak škůdce jsem žádné nenašel proto se obracím a ostatní uživatele groweru jestli nemají s něčím podobným zkušenost.
ABORTED
musis ty fotky nasdilet po jedne a pak je odeslat...taky mi to obcas blbne...
ar45az
citace:
Původní příspěvek od Libítu
Bohužel se mi nedaří připojit fotky tak jsem je dal sem:

http://img7.rajce.idnes.cz/d0701/6/...03314.jpg?ver=0


http://img7.rajce.idnes.cz/d0701/6/...03416.jpg?ver=0



FAQ FAQ FAQ
Hakr
Ahojte prosím o radu! PH
Hakr
citace:
Původní příspěvek od Hakr
Ahojte prosím o radu!
ABORTED
citace:
Původní příspěvek od Hakr
Ahojte prosím o radu! PH



Popis trochu kytku z ktere listy pochazi...cim hnojis kde ji mas jakou pudu mas atd...
ar45az
citace:
Původní příspěvek od Hakr
Ahojte prosím o radu! PH


Rozepis se o kytce , jaky mas PH,pudu,svetlo.. jinak to vypada na nedostatek Boru(mikro ziviny) teda podle obrazku.

http://grower.cz/pestovani/navody/z...-hnojeni/7.html

Zkousel ses divat tady? vis co to je ? F.A.Q

sand ti to nejak pomohlo... skus priste projit cele Gečko.
Archee
Ahoj jsem tu nový a chci se zeptat odborníků. Začali mi na kytičce mírně světlat/žloutnout listy a tvořit se na nich tmavé flíčky. Na forech jsem se docetl, ze by to mohl delat nedostatek K, tak jsem zacal hnojit NPK 7 3 6. Chtěl bych znát ale názory znalců, zda to není něco jiného. Kytička je jinak zdravá a hezky roste:) Mockrát děkuji.
iabek
Zdravím, prosím nevěděl by někdo co je příčina takto ožraných listů. Dík moc

http://images.megaupload.cz/grower.png
http://images.megaupload.cz/grower2.png
SOMBruno
No neviem ale podľa mňa sú to húsenice.
Pongo
že by píďalka ? :) jen jestli na ní není brzo ... je možné, že je to i kobylka ... žluté lepové desky řeší dost škůdců
Volcano
Myslite ze rastliny este rozdychaju postrek kukurice proti plevelu lebo momentalne su pokrutene listy suche a tak. Myslim ze ked zasvieti slnko tak ju mozno aj uplne vysusi no neviem . Ake mate skusenosti ?
mysak
citace:
Původní příspěvek od Archee
Ahoj jsem tu nový a chci se zeptat odborníků. Začali mi na kytičce mírně světlat/žloutnout listy a tvořit se na nich tmavé flíčky. Na forech jsem se docetl, ze by to mohl delat nedostatek K, tak jsem zacal hnojit NPK 7 3 6. Chtěl bych znát ale názory znalců, zda to není něco jiného. Kytička je jinak zdravá a hezky roste:) Mockrát děkuji.


normalne to pohnoj...ale nepohnoj to!:)
a pak by to mohl byt jeste samec....v horsim pripade
Archee
citace:
Původní příspěvek od mysak


normalne to pohnoj...ale nepohnoj to!:)
a pak by to mohl byt jeste samec....v horsim pripade


Díky za odpověď :) pohnojil jsem to a snad jsem to tim "nepohnojil" :D listy se snad nezhoršují a u nových to zatím není, tak uvidím dál. Samec to nejspíše také není, porovnával jsem to podle detailních fotek obou pohlaví.
iabek
dík zkusim ty pásky ;-)
MDe_
Bych osobně řekl na housenky male ale tak vaše věc :D navíc to patři jinam, ne zakladat nove vlakno ..
aphodius
Ahoj, mám problém s listy. Nevíte v čem by mohl být problém?
Zkoušel jsem preventivně Biool. kdyby to byli nějací škůdci, ale žádná změna. Díky za odpovědi.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma