Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam IV. !!! - Klikni zde pro originální téma
mysak
citace:
Původní příspěvek od Pudge
Čus groweři, potřebuju radu. Pouze věcnou radu, nikoli nějaké doměnky či tipy.
Na listech se mi objevily nějaké jakoby spálené skvrny a rostlinky jsou povadlé.
Používám hnojivo Metrop, zálivka má pH 6,3. Původně jsem si myslel, že je to přehnojené či přelité. Jenže pěstební médium je kokosová drť s rašelinou. 50/50, tudíž se rostlinky jen tak přelít nedají (pokud nejsem lofas) Tuďíž si myslím že je to spíš přehnojené. Teplota 26 stupňů a 40% vlhkosti.
Pokud víte co těmto rostlinkám chybí, tak prosím o radu. Předem díky a přeju hodně zdaru. Ať se zelená


..no některi chteji aspon trochu pomoct a ty na nas takhe zhurta..(a ani nedostanou odpoved-Lofasi D :P
jelikoz nikdo nema nic od toho druheho(od tebe) co ma doma, rady mužou byt vždy jako tip, nebo domenka..
Harry ti mozna odpovi-jede metropy


jim bude urcite neco chybet K..Mg ? ale musis najit pricinu,(kdyz jim to dodas tak to nemusi byt ono)...Lovu zdar
tomas2pet
citace:
Původní příspěvek od Pudge
Čus groweři, potřebuju radu. Pouze věcnou radu, nikoli nějaké doměnky či tipy.
Na listech se mi objevily nějaké jakoby spálené skvrny a rostlinky jsou povadlé.
Používám hnojivo Metrop, zálivka má pH 6,3. Původně jsem si myslel, že je to přehnojené či přelité. Jenže pěstební médium je kokosová drť s rašelinou. 50/50, tudíž se rostlinky jen tak přelít nedají (pokud nejsem lofas) Tuďíž si myslím že je to spíš přehnojené. Teplota 26 stupňů a 40% vlhkosti.
Pokud víte co těmto rostlinkám chybí, tak prosím o radu. Předem díky a přeju hodně zdaru. Ať se zelená :)

Nemůže to být hniloba kořenů?

To je jednoduché pokud namýcháš 50% kokos a 50% rašeliny, tak máš substrát který muže způsobovat blokace kde čeho. Navíc rašelina bývá navíc kyselá, takže blokace, zmatek ve vstřebání prvků.
tomas2pet
citace:
Původní příspěvek od sirup
hoj, na cca trech kytkach mam trabl viz foto:


muze to byt nejaka plisen (dalsi moznost je zinek nebo fosfor - ale ten davkuju normalne s hesi jednou tydne - Fosfor +)... V noci vetrak nemam zaplej, kytkam je cca 40 den kvetu.
vice info o pestu zde: http://grower.cz/forum/showthread.p...428#post1011428

Nejake napady?

V noci nevětráš? Kytky v noci potřebují kyslík, některé geny jsou na větrání v noci dost háklivé, na růst to nevadí, na květ větrat co nejvíc.
sirup
citace:
Původní příspěvek od mysak

mas toho tam rozjeteho trochu vice koukam
to Pečko by to mohlo byt.kolik tam mas teplotu?



teplotou asi ne, mam max 29
sirup
citace:
Původní příspěvek od tomas2pet

V noci nevětráš? Kytky v noci potřebují kyslík, některé geny jsou na větrání v noci dost háklivé, na růst to nevadí, na květ větrat co nejvíc.


mel jsem jen malej pc vetrak na pritah. Tak jsem ted nastavil moje PKcko na nepretrzity provoz s minimalnim vykonem. no uvidime :)
Kulda
Zdar a silu všem ! :-))
Vyskytl se u mě určitý problém a abych zbytečně netrápil holky (myslím že už toho fakt maj dost) tak se raději obracím na zkušenější...
Problém začal podle mě už v tom že sem špatně napufroval rohože...sice dostali 24h a ph 5.2 ale voda měla tendenci po určité době ph neustále zvyšovat . Vodu sem nabral ze studny. Zdála se nejlepším řešením jelikož po vyzkoušení vody z kohotku která měla ec 0.87 se mi zdála voda ze studny lepším řešením i když její ec bylo 0.91 Neustále jsem žil v domění že na napufrování rohoží to půjde jelikož balík z RO ještě nedorazil. Ted už vím že to tak nejde...i když jsem hned od začátku zavlažovacích cyklů jel vodu z RO. Tak při 4 zavlažovacích cyklech se moje ph z odpadu pohybovalo mezi 6.7-6.8 a vstupní voda byla na hodnotách 5.5 a ec 0.70 Myslel jsem že proplachem vše zpravím. Ale ani po proplachu 15o l s ph 5.4 mi ph nešlo pod 6.4 Celkem holky dostaly už přes 4 proplachy (PH5.5,EC0.3). Dnes jsem se konečně přiblížil na hodnotu odpadu s ph 6.0 a ec 0.88 Moje dedukce je že kůli právě takhle vysokýmu ph se u nich zastavil příjem P a ostatních živin a snážil i rust. Kůli tomu jsem dělal i ty proplachy abych ho snížil. Ale jelikož po každym proplachu sem je musel nechat den vyschnout tak sem moc holky nekrmil a dostávali ec kolem 1.o a ph 5.5
Celou dobu jedu holkám komlpet metrop. Před 5 dny sem přesedlal na komplet ghe a dal holkám trochu nakrmit v podobě ec 1.35 jelikož se mi zdaly podvyživený a hlavně abych se ujistil že na vině není metrop. Teploty a vlhkost držim v dobrých normách.
Už popravdě nevím čim jím mám pomoct a budu rád za každý nazor který pomůže při lečbě
blykatko
Zdravim mám problém s listy nějak mi usichaj a dělají se mi tam bílé tečky no jsou nějaké světle a nevím proč pořadí mi někdo prosím .
sirup
citace:
Původní příspěvek od blykatko
Zdravim mám problém s listy nějak mi usichaj a dělají se mi tam bílé tečky no jsou nějaké světle a nevím proč pořadí mi někdo prosím .


ten list vypada jako obsazenej sviluskama, podivej se z druhe strany co tam je za verbes...
blykatko
No byli tam ale jen vajíčka tak sem to dneska postrikal tak snad to pomůže ale už je to ve 4 týdnu kvetu tak snad to bude ok
tuffgong1
zdravím mám takový dotaz
kamarád má new box a pořídil klony , ale po pár dnech se mu začalo dělat tohle (foto) na listech

Jedná se o Critical + a Legendary Ultimate Indica

Teplota 24 C den 20 C noc
Ph 6
Ec +- 0,4
Hlína Light Mix

Podle mě je to nedostatek nějakýho prvku ,protože kytky jsou asi 15 dní od prokořenění Rw, 3,5 l květináče jsou už taky prokořeněný , jsou v light mixu a jediné co jedli byl občas kořeňák. Myslím že by to mohl být draslík a mangan , nebo nějaká podobná šílenost (a nebo taky něco uplně jeiného) :-)

Byl bych rád kdyby ste se k tomu vyjádřili :-) předem děkuji
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od tuffgong1
zdravím mám takový dotaz
kamarád má new box a pořídil klony , ale po pár dnech se mu začalo dělat tohle (foto) na listech

Jedná se o Critical + a Legendary Ultimate Indica

Teplota 24 C den 20 C noc
Ph 6
Ec +- 0,4
Hlína Light Mix

Podle mě je to nedostatek nějakýho prvku ,protože kytky jsou asi 15 dní od prokořenění Rw, 3,5 l květináče jsou už taky prokořeněný , jsou v light mixu a jediné co jedli byl občas kořeňák. Myslím že by to mohl být draslík a mangan , nebo nějaká podobná šílenost (a nebo taky něco uplně jeiného) :-)

Byl bych rád kdyby ste se k tomu vyjádřili :-) předem děkuji


Light - Mix je hluchej.. to bude z hladu..
tuffgong1
dik :-)
Kulda
citace:
Původní příspěvek od Kulda
Zdar a silu všem ! :-))
Vyskytl se u mě určitý problém a abych zbytečně netrápil holky (myslím že už toho fakt maj dost) tak se raději obracím na zkušenější...
Problém začal podle mě už v tom že sem špatně napufroval rohože...sice dostali 24h a ph 5.2 ale voda měla tendenci po určité době ph neustále zvyšovat . Vodu sem nabral ze studny. Zdála se nejlepším řešením jelikož po vyzkoušení vody z kohotku která měla ec 0.87 se mi zdála voda ze studny lepším řešením i když její ec bylo 0.91 Neustále jsem žil v domění že na napufrování rohoží to půjde jelikož balík z RO ještě nedorazil. Ted už vím že to tak nejde...i když jsem hned od začátku zavlažovacích cyklů jel vodu z RO. Tak při 4 zavlažovacích cyklech se moje ph z odpadu pohybovalo mezi 6.7-6.8 a vstupní voda byla na hodnotách 5.5 a ec 0.70 Myslel jsem že proplachem vše zpravím. Ale ani po proplachu 15o l s ph 5.4 mi ph nešlo pod 6.4 Celkem holky dostaly už přes 4 proplachy (PH5.5,EC0.3). Dnes jsem se konečně přiblížil na hodnotu odpadu s ph 6.0 a ec 0.88 Moje dedukce je že kůli právě takhle vysokýmu ph se u nich zastavil příjem P a ostatních živin a snážil i rust. Kůli tomu jsem dělal i ty proplachy abych ho snížil. Ale jelikož po každym proplachu sem je musel nechat den vyschnout tak sem moc holky nekrmil a dostávali ec kolem 1.o a ph 5.5
Celou dobu jedu holkám komlpet metrop. Před 5 dny sem přesedlal na komplet ghe a dal holkám trochu nakrmit v podobě ec 1.35 jelikož se mi zdaly podvyživený a hlavně abych se ujistil že na vině není metrop. Teploty a vlhkost držim v dobrých normách.
Už popravdě nevím čim jím mám pomoct a budu rád za každý nazor který pomůže při lečbě

Nikdo nic?
Frydrych
cus lidi vubec nevím co to je a ten to problém mam při každem indooru .

box 90x90x160
hnojky komplet AH
16xcriticál+
ph 6,0 6,5
hlína s pertĺitem

moc vám děkuju za odpověd jsem ztracenej
citace:
Původní příspěvek od Kulda

Nikdo nic?
tak tady to je jasnej deficit fosforu na 100 procent .
The Chemical
http://uloz.to/xqkMtRe/kyti-zip
Nevíte někdo co s tím? Kytky vypadaj na fotkách celkem v pohodě, protože foťák to neumí zachytit, ale vršky maj už úplně vybělený jako v MyNameStichově threadu při nedostatku železa. Myslíte, že je mám zkusit lehce pohnojit? Na druhou stranu jsem použil dost výživný Zahradnický substrát univerzální od firmy Agro, takže mi to přijde divný :( Rozměr boxu 57x52x160, substrát viz výše + perlit, teplota u vršků 26-29, HPS 250W, ventilace VK 125 360m3 ztlumený triakem na půl + cirkulační větráček + ofuk lampy malým větráčkem; pH zálivky mezi 6-7 (snažím se držet 6,5), vzdálenost od lampy kolem 40-45cm. Problém je na všech kytkách nezávisle na poloze pod lampou. Kámoš, kterej bral stejný řízky problém nemá, takže je u mě něco špatně :(
honzacek
Tak i na mě už došlo, na listech se mi objevily malinké rezavé mikroskvrny. Kytky jsou 5 den na 12/12, pH 6,2 EC 0,7 . V plný velikosti fotky je to vidět lépe. Díky za radu jak se toho zbavit
H.
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od honzacek
Tak i na mě už došlo, na listech se mi objevily malinké rezavé mikroskvrny. Kytky jsou 5 den na 12/12, pH 6,2 EC 0,7 . V plný velikosti fotky je to vidět lépe. Díky za radu jak se toho zbavit
H.


Prohlídl jsi to na potvúrky? Jinak to vypadá na Vápník http://grower.cz/forum/showthread....6422#post366422
honzacek
Nic mi tam neleze, ale preventivně to stříknu na svilušky a kvůli tomu Ca dám pH na 6 a zvednu to GHEmicro do EC 1 a snad se to probere. Díky ti


H.
ufonecc
ahojte potrebujem surne poradit zacalo sa mi toto robit po listoch
spodnych ale uz aj hornych a postupne pribudaju dalsie rastliny
ph zalievky 6-6,3 teplota zalievky 22 c
ph pody 6,1
ec pody 0,9-1
ec zalievky 0,3, pri hnojeni ec 0,89
3 tyzden rast
18/6 teplota 26 priestor/ 21 noc
hnojenie biovega plagron alga press podla davkovani a trichoderma
dnes som to postriekal dithane.
poda perlit dazdovkovy trus raselina
svetlo 400w na rast
raymond
zdravím, po přesazení mi na kytkách vyskákali žluté fleky, prosím o radu :)
hnojim zatim jen biorhizotonicem
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od ufonecc
ahojte potrebujem surne poradit zacalo sa mi toto robit po listoch
spodnych ale uz aj hornych a postupne pribudaju dalsie rastliny
ph zalievky 6-6,3 teplota zalievky 22 c
ph pody 6,1
ec pody 0,9-1
ec zalievky 0,3, pri hnojeni ec 0,89
3 tyzden rast
18/6 teplota 26 priestor/ 21 noc
hnojenie biovega plagron alga press podla davkovani a trichoderma
dnes som to postriekal dithane.
poda perlit dazdovkovy trus raselina
svetlo 400w na rast


Jak vypadají hodnoty odpadní (proteklé) vody? Vypadá to na zasolení, či přelévání.
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od raymond
zdravím, po přesazení mi na kytkách vyskákali žluté fleky, prosím o radu :)
hnojim zatim jen biorhizotonicem


To je kořeňák, ne hnojivo.. udělej lepčí foto problému, na listech jsou zřejmě skvrny po postřiku a zmíněné fleky se mi špatně identifikují.

Ale jestli myslíš to světlání okrajú na jednom ze spodních listú. To bude genetická odchylka. Nestresuj z toho a v klidu dojedeš.
mysak
citace:
Původní příspěvek od jarmil194
tak tady to je jasnej deficit fosforu na 100 procent .

Podle čeho soudis Jarmile..
ješte jsem myslel ze by to mohlo byt přebuřene dusikem
gogoslav
Zdravicko....nevite nekdo cim muze byt ze se na listech delaji suche fleky az do tmava . postupne pres cely list ktery uschne..nejdrive jsem to mel jen na par listkach behem tydne je to na vsech kytkach.
je t 5 dni co prorostly korinky kostkou rokwool a dal jsem je na rohoze. koreny jsou prorostle do rohoze ale kytka se zastavila a bojim se ze do tydne bude ponich..:-(..
aresek
to jsem měl přesně taky, ale jen na prostřední kytce, ostatních osm bylo úplně v pořádku,takže ph, ec a podobně jsem zavrhl. nechal jsem ji tam, a vypustila jen jednu delší větvi ale jinak je bezezměny. Myslel jsem si že to je nedostatečným prokořeněním, ale když říkáš že to je v pořádku, tak nevím no...někdo zkušenější ti určitě poradí.
mimacka
To gogoslav,
vypadá to na listovou plíseň,
-nepíšeš jakou mají vzdušnou vlhkost (předpokládám,že to máš v nějakém boxe) a jak to zalíváš. Třeba by postačovalo nechat RW kostky troch proschnout aby bylo v kořenovém systému víc vzdušnosti,pokud nedáváš čistou vodu ale mícháš hnojení,tak to nemusí slabý kořenový systém skousnout.
Takže dej víc detailů,tím se může upřesnit diagnóza.
Pokud ti tady nikdo neporadí,skus třeba požádat přes PMko některého moderátora,kluci jsou ochotní a jak si najdou čas tak odpoví.
gogoslav
Vlhkost je asi 60% zalyva 2x pred noci a pred dnem naredenym risotonikem
... Zda se mi ze je to ze dne na den horsi ...:-( je to v boxu svetlo 600w teplo den- 26/27
V noci 18/19 rosim jen na noc.
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od gogoslav
Vlhkost je asi 60% zalyva 2x pred noci a pred dnem naredenym risotonikem
... Zda se mi ze je to ze dne na den horsi ...:-( je to v boxu svetlo 600w teplo den- 26/27
V noci 18/19 rosim jen na noc.


A co dostávají jíst? Rizotonic je kořeňák.. už pátej den je držíš o hladu, z čeho má rúst? No tak roste z živin uloženejch ve spodních listech a ty odcházej.
gogoslav
daval jsem jim hnojivo jen postrikem na listy...redene bylo dostatecne myslim, protoze jsem nechtel davat malym kytickam velkou davku( nebo standartni), takze jsem redil o trosicku vice..
nechtel jsem zalyvat z duvodu ze jsou asi prelite..:-(....pokud nekdo vite jak toto nejak rychle vyresit a dostat prebytecnou vodu z rokwoolu, budu vdecny za radu...
dale se mi obevilo na kostkach zelene fleky..jak rasy...predpokladam ze je to plisen...vite nekdo o hodnem prostredu nebo postupu jak se toho zbavit...?
gogoslav
....s rokwoolem nemam zkusenosti je to prvni pokus. bylo mi receno ze pokud maji kvetniky odvod vody, tak ze nelze prelit....skutecnost je asi trohu jina..:-(..drzel jsem se rad a ted nestacim napravovt problemy/skody...-(
raymond
citace:
Původní příspěvek od bezdechu


To je kořeňák, ne hnojivo.. udělej lepčí foto problému, na listech jsou zřejmě skvrny po postřiku a zmíněné fleky se mi špatně identifikují.

Ale jestli myslíš to světlání okrajú na jednom ze spodních listú. To bude genetická odchylka. Nestresuj z toho a v klidu dojedeš.


Mám ty klony 3 dny, přesadil jsem je do BioCanna Bio Terra plus a nic kromě toho BioRhizotonicu jsem tam nedával. Tady je snad lepší fotka. Žádný postřik na nich není. Dík
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od raymond


Mám ty klony 3 dny, přesadil jsem je do BioCanna Bio Terra plus a nic kromě toho BioRhizotonicu jsem tam nedával. Tady je snad lepší fotka. Žádný postřik na nich není. Dík


Tak to jsem ještě neviděl.. je to i na novejch listech?
raymond
citace:
Původní příspěvek od bezdechu


Tak to jsem ještě neviděl.. je to i na novejch listech?


Jo, ale ne na všech kytkách.
Fotka bez ruky je jiná kytka, to jaksi divně žloutne, fotka s rukou je stejná kytka.
bezdechu
Aby to nebyla nějaká plíseň.. fakt netuším..
Kulda
citace:
Původní příspěvek od mysak

Podle čeho soudis Jarmile..
ješte jsem myslel ze by to mohlo byt přebuřene dusikem

na přebytek dusíku bych to neviděl, jelikož jak jse psal proběhly proplachy... ten deficit je mi milejší/:)
ZkourenejPes
NA listech se mi delaj tecky takovy rezavy tecky a listy jakoby zesvetlej , ale jenom treba pulka listku nebo rapiku . Nvm co to je este sem nemel , a na listech sou takovy bily carky , ale to mi prislo ze je usazena voda , tak nvm.
ZkourenejPes
Kytky vypadali super , kdyz byli na rustu . Ted sou 19 dni po prepnuti na12/12 a kvetou asi 11 dni . Nvm hnojeni , ph a takovy veci funguju uz dva roky porad stejne a tohle se mi nikdy nestalo u zdany odrudy. Tak prosim poradte . Jestli to neni nakej hmyz sem este premyslel , dvakrat sem si vsiml , ze mi z boxu vylitla takova mala okridlena potvora , ale , kdyz sem po necem partal , tak sem nic nenasel , akrot ty rezavy tecky sou jakoby z obou stran listu , ale jinak na spodni strane listu nic neni podle me.
skunk2
citace:
Původní příspěvek od raymond


Jo, ale ne na všech kytkách.
Fotka bez ruky je jiná kytka, to jaksi divně žloutne, fotka s rukou je stejná kytka.


Ahoj.
Zrovna to mám taky. už jsem to měl na řízcích, když jsem je donesl domů a nezbavil jsem se toho do teď. jsem ve 20dni květu.
kdesi jsem četl, že to bude nějakej druh plísně, ale na postřik to nereaguje. listy jsou světle zelené a flekaté, jak zebra. kroutí se na tu stranu, kde světlaj.
už to nestříkám a to, co tak zesvětlá a začne se kroutit odstřihnu a je ;)
ostatní listí krásně zelené a prospívá.
IcanLearnUgRow
čau lidi co myslíte že by tomu mohlo chybět? nějaká blokace živin vlivem ph myslim, protože ho nijak neupravuju ani neměřím a pražská voda má kolem 7 mi řikal kámoš.
mysak
citace:
Původní příspěvek od IcanLearnUgRow
čau lidi co myslíte že by tomu mohlo chybět? nějaká blokace živin vlivem ph myslim, protože ho nijak neupravuju ani neměřím a pražská voda má kolem 7 mi řikal kámoš.


vapnik mozna i bor ?
a proc nemeřiš? kapky nestoji tolik
IcanLearnUgRow
hle myšáku, ale ono nejde poznat jestli se jedná o nadbytek nebo nedostatek, ale hnojim podle návodu, postupně zvyšuju, těd už jsem tam sypal 1.5ml pk13-14 + 3ml A +3mlA B od atami a pravidelně střikám phytaminem, musí to bejt nadbytek myslím, proto jsem to propláchnul atazyme. Abych Pravdu řek, nemůžu přijít na důvod proč neměřim ph :D možná lenost :D já mám doma ph metr, ale pochybuju že meří dobře :D mám ho půjčenej od kaámoše a ten ho nikdy nekalibroval,nechal ho i vyschnout.asi ho zkusím nějak zkalibrovat
koles
Pls help!

Už jsem postoval jeden příspěvek, ale nikdo mi neodpověděl, takže to zkoušim znova.

Problém je vidět na fotkách - hnědé skvrny na listech. Objeví se malé, zvětšují se a list zároveň žloutne, až ho to zničí.

Ze dvou modelů, co jedu, má problém jen jeden (3 kytky, na jedný je to nejvíc, ostatní dvě jeví známky, ale míň). Druhej model nic, úplně ok! Problém se týká jen nejspodnějších velkých listů. Ty ale pomalu odcházejí, takže se to posunuje..

Substrát BioBizz light-mix, hnojivo BioBizz Grow + Bloom každou zálivku podle doporučenýho dávkování (poslední 4 zálivky jsem už jel na střídačku s čisou vodou). pH se snažim držet, takže na výtoku je do 6,5 (měřim kapkama, takže ne úplně přesně). Holky jsou teď na květu skoro měsíc.

Prosím o radu, co by to mohlo být a jaký mám udělat opatření. Díky!
bezdechu
To vypadá jako plíseň. Ale taky to múže být jen prosté odhození již nepotřebného spodního listu, což je za květu běžné.. Ale spíš to vidím na tu plíseň
koles
citace:
Původní příspěvek od bezdechu
To vypadá jako plíseň.


A neni divný, že by byla jen na jednom modelu, ač se všechny kytky dotýkají?

Pokud by to byla plíseň, co doporučuješ? Mám cca měsíc (spíš míň) před sklizní, takže něco bio?
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od koles


A neni divný, že by byla jen na jednom modelu, ač se všechny kytky dotýkají?

Pokud by to byla plíseň, co doporučuješ? Mám cca měsíc (spíš míň) před sklizní, takže něco bio?


Kontroloval jsi kořenovej bal?
koles
citace:
Původní příspěvek od bezdechu
Kontroloval jsi kořenovej bal?


Jo, kořeny jsou bílé.

Ještě jedna věc: nejpodobnější problém má kolega tady a tam to vypadalo na pH problém. Jinak jsem nic podobnýho nikde nenašel.
CerebralEnema
Zdravím, přispívám s problémem, který je mně obrovskou záhadou už druhé kolo a zdrojem mnoha vrásek na čele, neřkuli slz. Zničil mně komplet první úrodu a objevil se zas. Vylučovací metodou jsem nepřišel na žádné řešení.

Minulé kolo jsem jel kokos, hnojeno AH, po týdnu se začaly objevovat na listech známky PŘEHNOJENÍ, takže následoval proplach. Proplachoval jsem a proplachoval a proplachoval, ale další a další listy to odnášely. Po přepnutí jsem začal hnojit aspoň EC cca 0.7, výsledek byl 80g suchého matroše pod 800W.
Myslel jsem si, že to bylo smutnicemi (mušky, co kladou larvy, které žerou kořeny) - kytky neměly téměř žádné kořeny.

Průběh tohoto kola:
- Tohle kolo jsem ve 14. dnu, místo kokosu jedu Rockwool.
- První týden řízky hezky prokořenily kostkami, dostávaly AH o poloviční koncentraci s EC 0.7 a PH 5.6.
- 7. den - po nasazení kostek na rohože - začalo opět to stejné jako minule - listy začaly schnout - zlátnout, jako při přehnojení. EC zálivky přitom bylo při vzniku problému 0.95, což na týdenní kytky, které předtím měly EC 0.7, není zas tak moc. VŽdyť jenom ten Rockwool se máčel v roztoku o EC 0.9. Takže od 8. dne opět proplach. Proplachuju už 6 dní, ale další a další listy jdou do řiti, přitom vytéká EC 0.7. Několik kytek už týden vůbec neporostlo.

Zkoušel jsem pro zajímavost jednu kytku zalívat jen destilovanou vodou s uprav. PH, abych urychlil proplach, ale vůbec jí to nepomohlo. Těch smutnic tam mám jen pár, larvy jsem na kořenech žádné nenašel.

Popis problému:
Středové, velké listy schnou od krajů ke středu. Předchází blednutí zelenosti.
Konečky kořenů jsou hnědé - vypadají jako spálené, jinak jsou kořeny většinou bílé.
více viz foto


Zde výčet parametrů, které by neměly být příčinou:

Sadba:
Critical a Power Skunk, stáří 14 dnů
osvědčený zdroj

Světlo:
2krát 400W metalhalid Philips HPI-T
Jedna z výbojek je jetá jen 1 kolo, takže opotřebením to nebude.
Stínidlo je slušné.

Teplota den: 30°C max
Teplota noc: 22°C min
Teplota roztoku: to samé, je uvnitř
Vlhkost: 50-70%

Přívod vzduchu: 450-900m3/h
Ofuk: je dostatečný

Médium:
řízky v Jiffy kokosových bobcích
Grodan master RW rohože a kostky, obojí bylo máčeno 24 h v roztoku z hnojiv AH o EC 0.9 a PH 5.2, upraveno AH PH minus Grow
Nevymačkáváno.
Libra truhlíky s L - vyústěními

Hnojiva:
AH, poměr složek dle etikety pro růst, už týden nehnojeno.

Zálivka:
Nyní voda, EC 0.3, voda v mém městě pro pěstování ověřena jako vhodná, PH upravováno na 5.5 pomocí AH PH minus Grow
Výstup: EC 0.7
Drip, 120ml/kytka/den v 7 cyklech, z toho 5 v noci
Důkladně provzdušňováno

Paraziti:
sem tam se vyskytne pár smutnic, nic drastického

Ostatní:
- Nádoby na roztok by neměly být toxické ani uvolňovat nějaké zbytky čehokoli, zkoušel jsem totiž namátkově změnu nádoby.
- V místnosti jsou nátěry Primalexem Fortissimo, takže neškodné, podlaha PET, taky neškodná.
- Vzduch beru z bytu, tam se nasává škvírami v oknech, vzduch v místnosti se slušně vyměňuje.
- PH a EC mtery pravidelně kalibruji, pufry pravidelně měním.
- Nedošlo k takřka žádným extrémům, výkyvům v PH, teplotě, vlhkosti... Jen jednou jsem stříkal Phytaminem, který je starý asi rok a byl namícháný den, už trochu smrděl. Další den se sice objevily první symptomy přehnojení, ale tímhle to nebude, protože kytky, které byly ještě potom pár dní v pohodě, od se od včerejška přidaly k ostatním.


Budu vděčný za všechny možné příčiny, které mě ještě nenapadly.
CerebralEnema
Fota
CerebralEnema
Fota
CerebralEnema
Fota
skunk2
ahoj.
nevyznám se v pěstění v hydru jak to máš, ale u těch kytek se mi zdá moc vody. kořen nedýchá a neroste, to má za následek nedostatek některých prvků z těch listů, vypadá to na Zn, ale těško říct. listy jsou světlejší aji ty nové.
Všechno co tu píšeš je samozřejmě v pořádku, proto nevím, proč ti to dělá a nic jinýho, než že ty kořeny dusíš mě nenapadá. Zkus jim prostě uškrtit vodu a ty kostky třeba u jedné kytky dát do síťoviny.
taky koukni, jestli se ti někde netvoří řasa, to pak by bylo jasný.
no uvidíš ;)
Luftpumpa252
Zdravim, mam problem se zloutnutim spodnich listu s naslednym cernanim okraju. Teplota je 25°C a vlhkost 65%. Svitim jim 250W sodikem ktery je od kytek cca 30 cm. Kytky jsou v All mixu od Biobizzu. Zalivam tak jednou za 3 dny a do vody pridavam pokazde Bio grow, Alg a Mic a Bio Bloom. Kytky jsou ted 3ti tyden v rustu. Za vsechny rady predem diky.

http://imageshack.us/photo/my-images/442/img4388m.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/808/img4391a.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/808/img4391a.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/856/img4395gb.jpg/
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Luftpumpa252
Zdravim, mam problem se zloutnutim spodnich listu s naslednym cernanim okraju. Teplota je 25°C a vlhkost 65%. Svitim jim 250W sodikem ktery je od kytek cca 30 cm. Kytky jsou v All mixu od Biobizzu. Zalivam tak jednou za 3 dny a do vody pridavam pokazde Bio grow, Alg a Mic a Bio Bloom. Kytky jsou ted 3ti tyden v rustu. Za vsechny rady predem diky.

http://imageshack.us/photo/my-images/442/img4388m.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/808/img4391a.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/808/img4391a.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/856/img4395gb.jpg/


Bio Bloom vynech, ten se dává až za květu. V jaké koncentraci hnojíš? A jak moc necháváš vyschnout květník?

Jak vložit fotky? http://grower.cz/pestovani/navody/...azky/16.html#93
Nejdou Ti vložit fotky? http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=52323
Luftpumpa252
Tak zalevam az je po zapichnuti clanku prstu na ruznych mistech hlina skoro sucha.
Bio Grow 4ml/l a ALg A Mic 5ml/l a ten bio bloom sem daval jen jednou 1ml/l budu ho tedy davat az na kvet. Jinak koncentrace hnojiv sem pomalu zvedal od 1ml/l. A vody davam cca 350ml na kytku.
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Luftpumpa252
Tak zalevam az je po zapichnuti clanku prstu na ruznych mistech hlina skoro sucha.
Bio Grow 4ml/l a ALg A Mic 5ml/l a ten bio bloom sem daval jen jednou 1ml/l budu ho tedy davat az na kvet. Jinak koncentrace hnojiv sem pomalu zvedal od 1ml/l. A vody davam cca 350ml na kytku.


Moc jim dáváš.. http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=22139
CerebralEnema
skunk2:

To, co píšeš, by fungovalo v hlíně. Rockwool je hydroponní médium, které zaručuje vzduchovou prodyšnost, takže můžeš v podstatě zalévat, kolik chceš. Zalévám tak, abych měl odpad cca 30%. Toto jsou osvědčené metody.
V9m, že to vypadá, jako když uhnívají kořeny kvůli přelití, ale to je v mém případě opravdu nepravděpodobné.
Luftpumpa252
citace:
Původní příspěvek od bezdechu


Moc jim dáváš.. http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=22139


Ok budu se teda drzet tabulky.Jinak ale ten alg a mic v te tabulce u all mixu neni takze ho mam taky vysadit a jet az v kvetu? Nebo jet alg a mic s bio growem oboje po 1 ml/l a v kvetu u toho micu jet podle tabulky?A hnojit pokazde kdyz zalivam nebo to stridat jednou s hnojkama a jednou jen vodu?
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Luftpumpa252


Ok budu se teda drzet tabulky.Jinak ale ten alg a mic v te tabulce u all mixu neni takze ho mam taky vysadit a jet az v kvetu? Nebo jet alg a mic s bio growem oboje po 1 ml/l a v kvetu u toho micu jet podle tabulky?


Já dávám Alg a Mic až když jedu v All-Mixu druhý kolo a ty další. Pokud je All-Mix čerstvej tak jen na rúst Grow a já přidávám občas ještě Fish Mix na list nebo do zálivky.
Luftpumpa252
A davas hnojky pri kazde zalivce nebo to stridas s cistou vodou?
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Luftpumpa252
A davas hnojky pri kazde zalivce nebo to stridas s cistou vodou?


Dávám při každé, jednou za 14 dní voda s enzymy. Ale klidně to střídej. Když uvidíš, že mají hlad vždycky jim múžeš přidat.
hary
CerebralEnema jaké ec máš čisté vody??? mě to příjde nedožrané
CerebralEnema
hary

EC čisté vody 0.3. Nedožrané jako málo hnojené?
hary
já mám zdrojovku ec 0,2 a na start dávám ec1 ale to není zase takový rozdíl že by se to mělo takhle srát no zkus jim přihnojit třeba na těch 1,1 a uvidíme
hary
co máš za box nemáš plantabox??????
CerebralEnema
hary:
vůbec, normální místnost
mysak
citace:
Původní příspěvek od IcanLearnUgRow
hle myšáku, ale ono nejde poznat jestli se jedná o nadbytek nebo nedostatek, ale hnojim podle návodu, postupně zvyšuju, těd už jsem tam sypal 1.5ml pk13-14 + 3ml A +3mlA B od atami a pravidelně střikám phytaminem, musí to bejt nadbytek myslím, proto jsem to propláchnul atazyme. Abych Pravdu řek, nemůžu přijít na důvod proč neměřim ph :D možná lenost :D já mám doma ph metr, ale pochybuju že meří dobře :D mám ho půjčenej od kaámoše a ten ho nikdy nekalibroval,nechal ho i vyschnout.asi ho zkusím nějak zkalibrovat

Původní příspěvek od IcanLearnUgRow
čau lidi co myslíte že by tomu mohlo chybět? nějaká blokace živin vlivem ph myslim, protože ho nijak neupravuju ani neměřím a pražská voda má kolem 7 mi řikal kámoš.

No pokud postupne zvysujes tak by to nemuselo byt prehnojene barva listu tmave zelena by mohl maskovat ten phytamin,ale co je podstatne je to co jsi psal ,,ze nemeřis a ma Ph7 (voda)tak ze by se nektere ty prvky nemuseli dostat ke kytce.Ja myslim ze bude jeste o neco větši to Ph vody
Kdyz to přemeřis tak to bude zase o neco lehči najit přicinu :) A ješte ho mas doma!:D
Piše se tu :nepřelivat kytky merit Ec a Ph! (samo ze vice veci)z tech 3 bych vychazel
hary
CerebralEnema: tak tomu více hnoj když napufruješ rohože i kostky nA 1.1EC A NA 5,8ph musí to rust jestli ani ak né hledej problém jinde
The Chemical
Pro velkej úspěch ještě jednou:
Ahoj,
prosím vás o urychlenou pomoc nebo spíš váš názor. Řezany mi po zasazení do substrátu začaly bělat - chloróza nových listů. Identifikoval jsem to jako nedostatek železa, zřejmě v důsledku nadbytku jiných prvků. Univerzální substrát ve kterém to bylo zasazeno je totiž předhnojen ještě o něco víc, než zde hodně používaný substrát pro pelargonie, takže jsem to přičítal nadbytku dusíku (viz MyNameStich thread). Stříkal jsem tekutým železem a listům se začla vracet barva, ale po pár dnech začly totálně usychat a kroutit se (nejdříve ty spodnější zelené, ne ty vybělené chlorozou). Dal jsem tomu pár dní na stabilizaci, ale bylo to horší a horší. Nakonec jsem se teda rozhodl k radikálnímu opatření - sprchování kořenů a přesazení do light-mixu od plagronu. Kroucení ale pokračuje dál. Momentálně to ve skříni vypadá tak, že jsou tam jako by spálený zkroucený listy (už jen pár) a stonky se zárodkama nových výhonků. Nové výhonky se zdají mít relativně normální barvu (oproti zbytku), ale skoro nerostou - jsou total zabržděný (není se co divit). Předtím, než to vzdám a vyhodím to, bych se s váma chtěl poradit. Může mi tedy někdo pomoct identifikovat problém?
Set-up: Skříň 57x52x160, HPS 250W, vzdálenost kytek od výbojky asi 45cm, odtah VK 125 (360m3, staženej triakem + pacháč 160m3 (nebyly prachy na větší), přítah pasivní, zálivka odstátá voda sražená HNO3 na pH okolo 6, malej pc fan na ofuk výbojky, o něco větší pc fan na ofuk kytek, teplota u vršků 25-28 (noc 19-21), vlhkost nemám bohužel jak změřit (ale asi nebude kdovíjak vysoká). Substrát light-mix od plagronu - předtím ale univerzální od agra (tomu připisuju všechny problémy, ale rád bych, aby mi to někdo potvrdil). Jednou dostaly třetinovou dávku alga-grow (ještě v univerzálním), ale začly reagovat přehnojením, takže zalévám už jen čistou vodou. V tom light-mixu jsou necelý týden.
Foto: jedna jsou umírající řízky při přesazování do Light-Mixu, druhá zachycuje otrhané listy
The Chemical
ještě dvě, fota nejsou aktuální, momentálně to vypadá ještě hůř :( Jak tak na to koukám, může to vypadat, jako kdyby je pálilo světlo, ale to je jen zdání, schnou všechny, relativně rovnoměrně nezávisle na pozici pod sluníčkem
CerebralEnema
hary: s tou otázkou na plantabox jsi mně vnuknul, že bych měl pozjišťovat, co mám v pěstírně za materiály, a ejhle, podlaha není z PE, jak jsem se domníval, ale z PVC - je to jezírková folie. Přijde mně, že kytky na fotkách lidí, co jim nekvalitní stany z PVC poškodily kytky, vypadají podobně jak moje. Dnes tu podlahu vyhodím a uvidíme.
Musím s tebou souhlasit v tom, že EC 1.1, natož 0.9 v mém případě, nemůže při správném PH zničit kytky. S výživou tu zkrátka problém asi nebude.
mysak
cus .jak jsou stare ?myslel jsem ze nemaji kořeny a tak maji malo vody-mala vlhkost..mmm ale to asi ne nic z toho
nejaky skudce?taky neee?
no tak jeste tomu bude chybet P. je klidně mozne ze si tim postřikem vytlacil to ,,Pečko,,
a je celkove přesolena...
:teef:
koles
The Chemical: Řeknu ti, co bych udělal já. Ty nemocný vršky bych ustřih (stejně se nevzpamatujou), aby pod tím zbyly dvě tři zdravá patra. A pak čekat, jestli se to začne růst. Pokud jim ještě zbyl nějakej potenciál, v novym médiu by se měly rozjét, ikdyž pomalu.
Matho
Noname este som nehnojil.. 150W ziarovka na teplo. Vrchne listy zacinaju zltnut asi chyba sira ?
WTF ??

Vypadá takhle vybělení světlem?
EnemYD
Nevi nekdo co to zpusobuje ? deje se to pouze u dvou kousku ( Alegrie a Veneno ) napada me zelezo ale ze by ho meli moc/malo jen dve kdyz je o vsechny starano stejne ? :)
Vypadá takhle vybělění světlem ?

/ Nemám práva si smazat tenhle duplikát/ :titanic:
honzacek
Zdarec growerstvo, prostě mi není tenhle pěst přáno - po stresu po přesazení přes nedostatek fosforu jsem se dostal to fáze takové : Už kvetu, prosím pomožte !!
čest, s listy se mi děje to, že mi okraje jakoby zhnědnout. Někdy se to udělá třeba i uprostřed listu. Svítím 2x 24w, zalévám 1 týdně a hnojím co 2 týden. Mám problém i se smutnicema, to ale řeším lepovými deskami. Přihodím i foto...
Díky za odpověď, stačí poslat PMkou.
ještě
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od KME
čest, s listy se mi děje to, že mi okraje jakoby zhnědnout. Někdy se to udělá třeba i uprostřed listu. Svítím 2x 24w, zalévám 1 týdně a hnojím co 2 týden. Mám problém i se smutnicema, to ale řeším lepovými deskami. Přihodím i foto...
Díky za odpověď, stačí poslat PMkou.


Lepová deska je v případě smutnic použita víceméně jako indikátor. Smutnice samy o sobě rostlinám nijak extra neškodí, samičky ale nakladou do půdy vajíčka a z nich vyrůstají larvy, které se živí kořínky především mladých rostlin a ty následně usychají.
jj, to vím, já se ale ptám proč odumirají ty konečky.
EnemYD
Nikdo nevi co to zpusobuje a hlavne jak to napravit ? pls prispevek cislo 276
mysak
citace:
Původní příspěvek od EnemYD
Nevi nekdo co to zpusobuje ? deje se to pouze u dvou kousku ( Alegrie a Veneno ) napada me zelezo ale ze by ho meli moc/malo jen dve kdyz je o vsechny starano stejne ? :)
J

jo to zelezo by tam sedelo
mysak
citace:
Původní příspěvek od Grunger
Vypadá takhle vybělění světlem ?

/ Nemám práva si smazat tenhle duplikát/ :titanic:

me to připada normali...zdrava kytka
myguláš
Nezapomínejte při jakémkoliv větším problému bývá na vině ph,proto nejni od věci čas od času si zaměřit(zálivka-půda-výtok,,teda pro hlínu)..Co dáš to dostaneš..
EnemYD
Mysak dik za nazor , nevis jak ten nedostatek napravit nebo spis cim ho napravit . PH zalivky mam 6.2 a ph vytoku 5.5 to je asi malo na hlinu co
mysak
citace:
Původní příspěvek od EnemYD
Mysak dik za nazor , nevis jak ten nedostatek napravit nebo spis cim ho napravit . PH zalivky mam 6.2 a ph vytoku 5.5 to je asi malo na hlinu co

nooo takovy problem jsem zatim neřesil ale +-3 strany z5 tu nekdo aplikoval nejaky postrik ze železa a mel naopak deficit fosforu..pohledej :)
jinak to zvedni-PH to je min co muzes udelat zatim pro tu kytku..
myguláš
spíš maximum myšáku pokud píše že má na výtoku 5,5 tak tipuju ph hlíny někde kolem 5,2 a to je snad jasné že nejde o žádný deficit železa protože to se při nízkěm ph právě dobře vztřebává ale ty nejdůležitější prvky pro rostlinu se při tomhle ph vylučují a kytka je moc nevstřebá..prolej to odstátou vodou dokud nebudeš mýt dobrý výtok a počítej stím že ti bude nadále padat..je teda na uváze čím si to ph v růstu tolik stáhnul mě spíš létá nahoru..pěstu zdarr
spartakuss
tohle se mi dela na listech uz druhe kolo sem z toho v pasti :((
desinfekce boxu i mistnosti nezabrala totez postriky :((
nevíte někdo prosím?
citace:
Původní příspěvek od spartakuss
tohle se mi dela na listech uz druhe kolo sem z toho v pasti :((
desinfekce boxu i mistnosti nezabrala totez postriky :((
nevíte někdo prosím?

Tohle je jedině z více špatných faktorů.
Špatná zálivka, horko v boxu, špatný pH, málo čerstvýho vzduchu.
Přehnojení, nebo nedohnojení. Stále vlhký substrát bez přístupu vzduchu. Kořeny nemohou fungovat.

Na to hold budeš muset přijít sám.
blazerryo
zdravím protřeboval bych radu mám nějaké divné listy světlo 250w osram powerstar hqi-t(světlo cca 20cm nad kytkou) teplota noc- 20 C den- 24 C,vlhkost cca 75 %, ph 5,5, Ec 1,7 (zálivka každý den cca 300 ml, jednou za týden prolévám čistou vodou), substrát kokos plagron a hnojky a+b též plagron kupovaná sada, semínko green house seeds White rhino 11 den ven z hlíny. dík za všechny rady
Mr.MEN
Kámo z toho co tady píšeš si začátečník jak poleno. :D
Každý začátečník to moc všechno hrotí a vetšinou to i přehání.
Tak že kytka vypadá ok.
EC 1,7 není to trošku moc? To je skoro na dospělé kytky. Takového prcka zalévej jen čistou vodou kdyť má živiny v hlíně.
A ze začátku je RockWool nejlepší protože je vzdušný a krásně drží vlhkost. :)
Toť vše, a nehroť to tolik kdyť je to jen plevel. :D
VejusQin
Aohjte groweri :) pestujem mikro, všetko šlo fajn, až do 12. dňa rastu, kedy jedna z rastliniek začala žltnúť.. čím konkrétne to je? dík


grow + setup v podpise
EDA45
citace:
Původní příspěvek od spartakuss
tohle se mi dela na listech uz druhe kolo sem z toho v pasti :((
desinfekce boxu i mistnosti nezabrala totez postriky :((
nevíte někdo prosím?


Může být příliš koncentrovaným nebo v nevhodnou dobu(při rozpálených výbojkách) aplikovaným postřikem..
EDA45
citace:
Původní příspěvek od Mr.MEN
Kámo z toho co tady píšeš si začátečník jak poleno. :D
Každý začátečník to moc všechno hrotí a vetšinou to i přehání.
Tak že kytka vypadá ok.
EC 1,7 není to trošku moc? To je skoro na dospělé kytky. Takového prcka zalévej jen čistou vodou kdyť má živiny v hlíně.
A ze začátku je RockWool nejlepší protože je vzdušný a krásně drží vlhkost. :)
Toť vše, a nehroť to tolik kdyť je to jen plevel. :D


Myslim že začátečníkovi moc nepomůžou rady typu "si začátečník jak poleno" nebo "nehroť to,dyť je to plevel.."
Co takhle všimnout si toho,že takovýho mrňouse prolévá nesmyslně každý den
trojdeckou vody..? :rolleyes:

to blazzeryo :
Alespoň 4-5 dní nezalévej,kytka se přestane topit,začne růst a ty jakoby pomuchlaný listy se srovnají..Po zálivce i do budoucna nech vždy pár dní prosychat a pak teprve další vláhu..
bezdechu
Dyk to má v kokosu, ale taky bych řek, že denně 3dcl je zbytečně moc, jo to EC je hódně vysoko.. z toho ty skvrnky. První lístky bejvaj všelijak pokroucený a blanitý to je normální.
EDA45
citace:
Původní příspěvek od bezdechu
Dyk to má v kokosu, ale taky bych řek, že denně 3dcl je zbytečně moc, jo to EC je hódně vysoko.. z toho ty skvrnky. První lístky bejvaj všelijak pokroucený a blanitý to je normální.


Tak to sorry,ten kokos sem přehlíd,ale vypadá to tak 1/1 s perlitem,ten drží vodu dobře a ten květník je tak dvou,max třílitr,a to sou ty 3 deci denně fakt moc..Kořenovej systém takhovýdleho mrňouse to vůbec nestíhá z média odsávat a vstřebávat,to množství vody i živin, to se pak zasoluje a EC zákonitě letí nahoru....
scunk
Kluci, řešíte totálně bezvýznamný sračky. Kytka potřebuje živiny...né moc ani málo. Pokud pěstujete v předdělanejch hlínách, tak to nemůžete dotovat hnojivama a čekat, že se kytka popere s nadbytkem živin. Spálíte jí.. Uvědomte si, že roste v podmínkách které jsou umělé. Pěstuju indoor 11 let(na Grower jsem se registroval až teď) a můžu říct, že sledování různých ptákovin jako je Ph vody a hlíny je svým způsobem na hovno. Pěstuju celou dobu v zahradnickém substrátu smíchaným s perlitem a maximální spokojenost. Všechny ty "ideální" hlíny jsou akorát tahání prachů z lidí a hlavně....každý má tendence udělat rostlinám to nejlepší(chápu..). Takže nepřelejvat a nepřehnojovat....toť rada má...
EDA45
citace:
Původní příspěvek od scunk
Kluci, řešíte totálně bezvýznamný sračky. Kytka potřebuje živiny...né moc ani málo. Pokud pěstujete v předdělanejch hlínách, tak to nemůžete dotovat hnojivama a čekat, že se kytka popere s nadbytkem živin. Spálíte jí.. Uvědomte si, že roste v podmínkách které jsou umělé. Pěstuju indoor 11 let(na Grower jsem se registroval až teď) a můžu říct, že sledování různých ptákovin jako je Ph vody a hlíny je svým způsobem na hovno. Pěstuju celou dobu v zahradnickém substrátu smíchaným s perlitem a maximální spokojenost. Všechny ty "ideální" hlíny jsou akorát tahání prachů z lidí a hlavně....každý má tendence udělat rostlinám to nejlepší(chápu..). Takže nepřelejvat a nepřehnojovat....toť rada má...


Tak toje supr,že se tu všichni konečně dozvěděli jádro pudla..
Tak teď už to půjde všem samo,aleluja...


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma