Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam IV. !!! - Klikni zde pro originální téma
Jumanji
Ahoj Growers

Mozte mi pomoct ... na listoch sa zacinaju vyskitovat zlte bodky vid. obrazok (sorry za kvalitu ale mal som pri sebe iba mobil)

http://hidemyass.com/img/q7SXN/

Hnojky - Plagron Alga-Grow - 4ml/l - v 3tyzdni od zasadenia do zeme 5ml/l

Davam aj ako postrik 2ml/l

Dakujem za radu

o/
mysak
citace:
Původní příspěvek od KOSMEJ


Jo, kytky začnou vysávat energii z listů, jako by neměly žádný přísun živin. Asi tě nepotěším, stalo se mi to asi 3x a nikdy jsem nedokázal dešifrovat příčinu. Asi nějaký špatný poměr N + P+ K, protože PH není nijak hrozné, aby zastavilo přísun živin, navíc by listy měly specifické flíčky.


co železo chlapci,,?
mysak
citace:
Původní příspěvek od Patres92


Ešte som nehnojil .


no tak u hliny..
Hy3nA
citace:
Původní příspěvek od modifi
Ahoj, potřebuju poradit. Již druhé kolo mám stejný problém- kytkám se nějak nechce jíst, vždy to nastane cca v půlce květu, růst palic se zastaví, kytka začne žloutnout a listy následně usychat, do té doby jsou krásně zelené a jedou, jak mají.
Dnes jsem vyfotil 2 kytky:
1. je ve 45. dnu od přepnutí, na té je problém již hodně znatelný a určitě by se našla i nějaká, která je na tom hůře
2. je ve 30. dnu ud přepnutí- tam problém začal cca pred 5ti dny

Kytky dostaly průplach enzymy pred deseti dny a dnes zálivku pH 5,7 a EC 1,9 a přesto je na výstupu pH 5,6 a EC 3!.
PH metr jsem si projistotu ověřil kapkama a je OK.
Substrát je kokos, hnojiva Canna pro kokos + PK (1,1ml/l) + canna boost.
Za jakoukoli radu budu rád.


a nepoužíváš třeba ten substrát už po několikátý? není nějak zasolenej?
modifi
citace:
Původní příspěvek od Hy3nA


a nepoužíváš třeba ten substrát už po několikátý? není nějak zasolenej?



Substrát používám pokaždé nový
doxenon
citace:
Původní příspěvek od half_ant
Zdravím,

tak mi začala stonat Anesthesia. Rostla mi do krásy, hrubý stonek, velké listy... ale poslední dobou jsou listy povadlé a spodní začínají žloutnout. Přelil sem ji? To samé i dělají i dva "nounejmy", ale ostatní kyti jsou v klidu.

P.S. na fotkách se to moc nezdá, ale listy jsou opravdlu slehlé :/


Řekl bych že jsou přelitý, co tam máš za substrát? Máš na spodku nádoby dost děr na odtok? Myslím opravdu dost ne třeba pět.
half_ant
doxenon: univerzální substrát a domácí kompost... děr je tam opravdu dost :/ dneska sem je po delší době zalil a docela se zvedly, tak sem zvědavý...

edit: tak musím zaklepat, kytky sou už zase pěkné a v pozoru :)
Mr_green
Nevíte někdo co to může být a hlavně co s tím? Z ničeho nic mi začali jakoby vláčnět kraje listů a pak jakoby usychají a úplně zhnědnou až z skoro zčernají :-(
Mr_green
Takhle to zhruba začínalo..
Na píču hlína.
EDA45
citace:
Původní příspěvek od Grunger
Na píču hlína.


Jak na píču,jak to myslíš..
Mě to přijde přelejvaný..
Mr_green
citace:
Původní příspěvek od EDA45


Jak na píču,jak to myslíš..
Mě to přijde přelejvaný..


Hlínu mám sice nějakou levnou, ale udávané ph je mezi 5,5-7,0 a nikdy jsem s ní problém neměl. Mám je venku a jsou na nich určitě nějaký paraziti, ale tohle se s tou kytkou stalo během asi 4 dní, že z ničeho nic takhle chcípá.. Vzal jsem to i Spruzitem, ale přijde mi, že to moc nepomohlo a nějaký parchanti na ní jsou pořád :-(
gr0wer
zdravím, mám problém s listama.jsou děravé asi je žere nějakej hajzlík vypadá to na housenky.co by to mohlo být a jak se toho co nejlépe zbavit?díky
Kewin
Ahoj mam uplne stejnej problem ale ne tak hodne sezrany jsem zvedavej co na to reknou zkusenejsi,
ar45az
citace:
Původní příspěvek od gr0wer
zdravím, mám problém s listama.jsou děravé asi je žere nějakej hajzlík vypadá to na housenky.co by to mohlo být a jak se toho co nejlépe zbavit?díky


Podle me housenky/mali slimaci , ale spise housenky toto delaji, nebo se podivej jestli nemas svilušky..
gr0wer
citace:
Původní příspěvek od ar45az


Podle me housenky/mali slimaci , ale spise housenky toto delaji, nebo se podivej jestli nemas svilušky..


nene sviličky tam nejsou. Jedná se pouze o vrchní listy a u jednoho z nich jsem našel něco zakuklenýho tak počítám že housenky. Teď co snima?
Mr_green
Co s nima? Hoď si je třeba na pánev, jsou v nich proteiny... :-) To jsou otázky :-)
Efis
Čau groweři, mrknuli byste prosím na tyhle lístky? Co to může bejt? Začíná to odspodu, krom toho, že žloutnou, jsou tam ještě tyhle skvrny. Díky :)
blykatko
zdravím growery mám problém s listy muže to byt i teplotou ?? mam v boxe když svítím 31-34 někdy i víc stupňů je to tím nebo jim chybí něco jiného ?? děkuji za odpověď
da'Weed
Zdravím groweři.. jak mám bojovat proti tomuto? co to je?
Kulda
citace:
Původní příspěvek od sarakan
http://www.growshop.cz/katalog/deta...ron-bat-mix-50l takze to ze jsem je dal do tady toho rust byla pekna blbost?


:smash:
Mr_green
citace:
Původní příspěvek od Kulda


:smash:


je to plevel, stačí obyč hlína s upraveným PH
vylefi
Zdravíčko :)
Na jedné z mých WW mě od spodu začaly odumírat listy. Žloutnout a flekatět (viz foto). Myslím si (podle jednoho fota z minulých "problémů s listy") že jde o nedostatek fosforu. Asi vysokým PH půdy. Zaléval jsem vodou z vodovodu (podle lakmusu ph 7-8 .... měření kapkama nestačila stupnice (max 7.45)).
Hnojím plagronem alga grow.

2 měsíce bez problémů (proto jsem dříve ph neřešil).
Teď jsem prolél květník (40l substrátu) dešťovkou (PH 5-6). Dá se odhadnout za jak dlouho by se odumírání listů zastavit?


O co by se prosím mohlo tedy jednat? (Prosím o potvrzení popř vyvrácení mé teorie). Děkuji :)
vylefi
Zdravíčko :)
Jedné z mých WW začaly žloutnout, flekatět a odumírat listy. Zatím jsou zasažené jen spodní ale...
Dočetl jsem se že by to mohl být nedostatek fosforu (zablokován přísun vysokým PH).
Zalévám vodou z vodovodu (podle lakmusu PH 7-8, podle kapek nestačila stupnice (7.45)).
Kytka roste krásně 2 měsíce bez problémů (proto jsem ph neřešil).
Hnojeno plagronem alga grow.

Jako první opatření jsem prolil 40l "květník" dešťovkou (PH 5-6).
Do kolika dní by se mohla kytka uzdravit (konec odumírání listů). Jak dál postupovat?

Popř prosím o potvrzení nebo vyvrácení mé teorie. Děkuji :)
vylefi
Zdravíčko :)
Jedné z mých WW začaly žloutnout, flekatět a odumírat listy. Zatím jsou zasažené jen spodní ale...
Dočetl jsem se že by to mohl být nedostatek fosforu (zablokován přísun vysokým PH).
Zalévám vodou z vodovodu (podle lakmusu PH 7-8, podle kapek nestačila stupnice (7.45)).
Kytka roste krásně 2 měsíce bez problémů (proto jsem ph neřešil).
Hnojeno plagronem alga grow.

Jako první opatření jsem prolil 40l "květník" dešťovkou (PH 5-6).
Do kolika dní by se mohla kytka uzdravit (konec odumírání listů). Jak dál postupovat?

Popř prosím o potvrzení nebo vyvrácení mé teorie. Děkuji :)

Nefunguje nějak nahrávání fotek, takže obrázek zde:
http://imageshack.us/photo/my-images/191/dsc5477g.jpg/
miravlak
citace:
Původní příspěvek od doxenon
To miravlak: tohle vypadá na problém s ph, přeměř to.


zdravím,tak sem koupil PH- od AHH ale newim klk toho přimýchat do vody nebo jak ? díky :)
Jumanji
miravlak - treba to zmerat pH metrom :) a myslim ze sem tato otazka nepatri a taktiez ti odporucam pouzit HLEDANI ... o/

k veci hosi nejako ste nezaznamenali moj post (a mozno kvalita fotky nebola dostacujuca)

Tak tu este raz
http://hidemyass.com/img/yFyI0/

Info - http://grower.cz/forum/showthread.p...350#post1040350
Pandrhola
zdravím všechny growery,

prosím o radu co se to děje? po přesazení z rw do květináčů z klas zahr. substrátem se objevilo tohle, ty listy postupně úplně blednou a vysychají. Vegetují (...) venku. Nikdy jsem s tím neměl problém, zkusil jsem postřik kuprikolem před pár dny, ale zatím nic moc teda, možná se trochu snížila ta rychlost úpadku...dík moc za radu
Tomeekkk
Prosím lidi pomocte mi :( zničeho nic mi začali blednout spodní listy, nejprve zežloutly, potom zbělaly... nevíte čím to je ?? pěstuji v kokosu, Momentálně jsem hnojil crystalonem... ale Před týdnem.... Pomali to jde na celou kytku... pomoc

http://imageshack.us/photo/my-images/607/20120630083010.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/857/20120630083029.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/543/20120630083005.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/803/20120629194009.jpg/
aenema
kolik hnojíš,myslím jaký EC jim leješ, kokos je pouze medium bez živin,jak jsou starý?, podle fotek kytka jen pouští spodní listy. jo a změř si ec který vytéká když zalejváš
pomocte :D jo nejspíš málo živin
SOMBruno
Skús toto http://indoor.xf.cz/jacker/
KOSMEJ
Pokud pěstuješ v kokosu, tak bych být tebou hnojil lepším hnojivem než kristalonem. A když už Kristalon, tak častěji hnojit. A možná to taky máš na málo světlém místě. A zaštípni to, máš stonek jak párátko (a málo bočních výhonků).
ABORTED
Zdravim...Chtel bych poprosit o radu ohledne mojeho strádajiciho cheese...(seminko fair seeds)

Misto:Balkon

Hnojky:Bio grow+rizotronic+vermisulfid postrik (vse dle schematu)

Kvetinace: 15L cerne-oblepene bilou folii kvuli teplote

Hlina: Zahradnicky substrat (vypaleny na ohni)

Zalivani:Co dva dny odstatou vodou a kazdych 7 dni vyse zminene hnojiva...

Dekuji predem za kazdy nazor a radu!
Kambu
citace:
Původní příspěvek od ABORTED
Zdravim...Chtel bych poprosit o radu ohledne mojeho strádajiciho cheese...(seminko fair seeds)

Misto:Balkon

Hnojky:Bio grow+rizotronic+vermisulfid postrik (vse dle schematu)

Kvetinace: 15L cerne-oblepene bilou folii kvuli teplote

Hlina: Zahradnicky substrat (vypaleny na ohni)

Zalivani:Co dva dny odstatou vodou a kazdych 7 dni vyse zminene hnojiva...

Dekuji predem za kazdy nazor a radu!


To máš takové listy po celé kytce nebo pouze jen u spodku?
ABORTED
citace:
Původní příspěvek od Kambu


To máš takové listy po celé kytce nebo pouze jen u spodku?




Ahoj.

Zacalo to od spodu a ted uz pomalu i vrcholove listy vypadaji takhle akorat zacinaji hnednout ze stran...
Kambu
citace:
Původní příspěvek od ABORTED




Ahoj.

Zacalo to od spodu a ted uz pomalu i vrcholove listy vypadaji takhle akorat zacinaji hnednout ze stran...


pokud od spodu na horu,tak bych řekl že je to nedostatek dusíku,ten se projevuj na spodních tarších listech a postupuje směrem nahoru.Ato hnědnutí listů od krajů bych řek že nedostatek fosforu,ale možu se mýlit.
ABORTED
Děkuji za vase nazory...Zkusim tedy pridat vic BIO GROW a uvidim jak se dal bude vyvijet.
Pandrhola
tak určitě.

přesadím, obalím to alobalem a přestanu hnojit kristalonem
Kambu
citace:
Původní příspěvek od ABORTED
Děkuji za vase nazory...Zkusim tedy pridat vic BIO GROW a uvidim jak se dal bude vyvijet.


tak nejlepší by bylo kdyby si hodil fotku celé té kytky,ono podle jednoho listu je to težké poznat...¨

Pandrhola: co chceš obalovat alobalem??? pokud má málo živin (dusík nebo fosfor-můžu se mýlit je to jen můj názor) tak alobal ti může být k ničemu.
Pandrhola
citace:
Původní příspěvek od Kambu


tak nejlepší by bylo kdyby si hodil fotku celé té kytky,ono podle jednoho listu je to težké poznat...¨

Pandrhola: co chceš obalovat alobalem??? pokud má málo živin (dusík nebo fosfor-můžu se mýlit je to jen můj názor) tak alobal ti může být k ničemu.


ne obalovat nic, to je dost možný, dík za názor
sp3ct
Ahoj všem,
objevují se mi na listech "úkazy" viz. fotka..

Když se podívám zespodu, tak jsou tyto místa ohraničená malinkými černými tečkami. Jsou jakoby přímo v listu, takže nejdou utřít..

Nevíte někdo, co by to mohlo být? Nějak jsem k tomu nic nenašel.


Foto:
https://www.dropbox.com/s/y5mtoasuw...0701_111603.jpg

Dík za help.. :)

EDIT: nemohla by to být třásněnka? Na některých listech je takovej film, jako kdyby byly něčím politý..
miravlak
citace:
Původní příspěvek od Jumanji
miravlak - treba to zmerat pH metrom :) a myslim ze sem tato otazka nepatri a taktiez ti odporucam pouzit HLEDANI ... o/

k veci hosi nejako ste nezaznamenali moj post (a mozno kvalita fotky nebola dostacujuca)

Tak tu este raz
http://hidemyass.com/img/yFyI0/

Info - http://grower.cz/forum/showthread.p...350#post1040350


to mě taky napadlo že to asi nebudu měřit svinovacím metrem :D ale když nikde není napsané dávkování tak si to mám vycucat z palcu nebo máš lepší nápad?
Efis
Tomeekkk: Já taky jedu v kokosu a hnojím Plagronem cocos A + B. Zatím to vypadá celkem ok, akorát na listech jsem jeden den po hnojení našla nějaký skvrny, foto na str. 45. Taky začaly žloutnout, ale jen ty odspodu. Teď to vypadá zase dobře, každopádně mě napadlo vynechat jednu hnojku a dám jim dneska čistou vodu.
ABORTED
citace:
Původní příspěvek od miravlak


to mě taky napadlo že to asi nebudu měřit svinovacím metrem :D ale když nikde není napsané dávkování tak si to mám vycucat z palcu nebo máš lepší nápad?








FAQ!!!

A kdyz nevis kolik davkovat tak tim nehnoj :)
vylefi
citace:
Původní příspěvek od vylefi
Zdravíčko :)
Jedné z mých WW začaly žloutnout, flekatět a odumírat listy. Zatím jsou zasažené jen spodní ale...
Dočetl jsem se že by to mohl být nedostatek fosforu (zablokován přísun vysokým PH).
Zalévám vodou z vodovodu (podle lakmusu PH 7-8, podle kapek nestačila stupnice (7.45)).
Kytka roste krásně 2 měsíce bez problémů (proto jsem ph neřešil).
Hnojeno plagronem alga grow.

Jako první opatření jsem prolil 40l "květník" dešťovkou (PH 5-6).
Do kolika dní by se mohla kytka uzdravit (konec odumírání listů). Jak dál postupovat?

Popř prosím o potvrzení nebo vyvrácení mé teorie. Děkuji :)



Prosím o radu. Snižování ph nepomáhá a (asi) deficit nějakého prvku se projevuje dál. Jak to vyřešit? Zatím se jedná o spodní patra ale pomalinku to postupuje :(
Děkuji


EDIT: Sice nikdo neporadil, ale nakonec jsem zjistil, že se jedná o plíseň. Postřik kuprikolem a kytka je zase ok :)
miravlak
citace:
Původní příspěvek od ABORTED








FAQ!!!

A kdyz nevis kolik davkovat tak tim nehnoj :)


omg ja chcu ale shodit PH :-/
Pedroso
Zdravím všechny.V poslední době se mi tohle začalo objevovat na listech.Mám to na 3 automatech každý jiný druh od jiné seed banky.Rostliny zasazeny cca před 1a 1/2 měsícem.Zhruba 2-3 týdny již kvetou.Hnojeno Bio bizz grow + bloom+topmax.Žadné drastické dávky spíš poloviční co doporučuje výrobce.Jednou stříkano Spruzitem proti sviluškám.Ty byly objeveny v ranném stádiu( teda aspon doufám).Může někdo ze znalých poradit?Za každou radu předem děkuji.
Pedroso
Zdravím všechny.Tohle se mi začalo objevovat na listech. Mám to na třech různých automatech, každý jiný druh od jiné seed banky. Rostliny jsou staré cca 1,5 měsíce a cca 2 - 3 týdny v květu. Substrát bio bizz light mix, hnojeno bio bizz grow + bloom. 1x proveden postřik proti škůdcům - Spruzit. Nejdříve byly na listech světlé skvrnky, zřejmě nedostatek chlorofylu, tato místečka nyní hnědnou. Měl jsem obavy, že je to nějaký škůdce (žádného jsem pouhým okem nenašel), proto jsem rostlinu preventivně ošetřil Spruzitem. Nevím však, jestli to náhodou není nedostatkem fosforu. Za každou radu předem díky.
dorbukaj
zdravim

pestuju poprve a potreboval bych prvni pomoc - za posledni tyden se me na lystech objevyli hnede fleky a myslim ze na kytkach mam trasnenky (ale nemam moc skusenost tak si nejsem jisty).

Predevcirem sem striknul kytky s Neudosan (ucinna latka je draselna sul prirodnich mastnych kyselin) a prijde me ze ty hnedy skvrny se potom hodne rozsirili ... muze to byt postrikem???

Jinak pestuju v kvetinacich a hnojim jednou za 2 tydny s Plagron Alga Grow. Do nedavna vypadali spokojene ale ted to s nima jde rychle z kopce :o(

Skusim pridat nake fotky.

Moc bych ocenil vase nazory, chtel bych aby se kytky rychle uzdravili :o)

Dikec moc!
dorbukaj
tak tady naky fotky
dorbukaj
trasnenky?
Bárt
Ano, funguje na ně Biool a klidně přidej Jar dle návodu, kytky nebudou pak mastné.
cortez
Zdravím všechny pěstitele :-)
Hledám, někoho komu se objevil stejný problém jako mně. Na listech se před pár dny objevili dírky malé velikosti. Nemůžu si vysvětlit, jak se to stalo. Fotky jsou přiloženy. Děkuji všem za odpovědi a nápady.

http://img521.imageshack.us/img521/7942/20120703112346.jpg

http://img442.imageshack.us/img442/2268/20120703112314.jpg
dorbukaj
OK, dix, skusim to.

A co ty hnedy fleky? Nevyte nekdo co to muze znamenat a jak na to?
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam IV. !!!
cortez
Zdravím všechny pěstitele :-)
Hledám, někoho komu se objevil stejný problém jako mně. Na listech se před pár dny objevili dírky malé velikosti. Nemůžu si vysvětlit, jak se to stalo. Fotky jsou přiloženy. Děkuji všem za odpovědi a nápady.
PH: 5,8

http://img521.imageshack.us/img521/...20703112346.jpg
http://img442.imageshack.us/img442/...20703112314.jpg
cortez
Zdravím všechny pěstitele :-)
Hledám, někoho komu se objevil stejný problém jako mně. Na listech se před pár dny objevili dírky malé velikosti. Nemůžu si vysvětlit, jak se to stalo. Fotky jsou přiloženy. Děkuji všem za odpovědi a nápady.
ph 5,8
Bárt
citace:
Původní příspěvek od dorbukaj
OK, dix, skusim to.

A co ty hnedy fleky? Nevyte nekdo co to muze znamenat a jak na to?

To muže být od třásněnek , Biool působí i prevetivně proti houbovým nemocem.
Kewin
Zdravím a prosím o radu .Tohle se mi začalo objevovat na listech řízku nevím čím to muže bejt!-substrát-kokos ,PH: 5,8. a zatím nehnojeno. díky za rady
Efis
Pedroso: Tohle mám taky...

cortez: A tyhle dírky tam mám taky, prostě ti to sežrala housenka :) Já tam načapala jednu mrchu zelenou, mám pokousaných pár listů a momentálně to vypadá, že nic dalšího je nebaští.
Zdar Kewine, to je tim ze neni hnojeno, kokos potrebuje ziviny.
miravlak
zdravím,od spodu mě to začíná nějak žloutnout...díky za každou radu
Kewin
DMG- a bude stačit když jím dám třeba jen netopýří guano?
vinczenzo
Zdravím všechny! mám tady závažný problém, co vidíte na fotce se mi stalo u kytek, které jsou zasazeny od soboty (5 dní). Je to ve školce borovic, každá má cca 15l zahradnického substrátu, před přesazením byly všechny kytky v pohodě bez viditelných problémů. Na fotce je Ed Rosenthal, ale stejný problém (většinou v menší míře) mám i s dalšíma kytkama: BB, Mandala a jeden kříženec. Všiml jsem si, že něco podobného se vyskytuje i na okolních kopřivách, mám obavy, aby to holky daly.
zhuleny cap
caute lidi mam dve kyticky orange bud a jedna znich mi zloutne od spodu nicim to nehnojim kytky jsou venku na slunicko ve 40 l kyblikach zeminu jsem pouzil venkovni substrat foto bouzel nemam vubec nevim co ma delat poradte prosim
cortez
EFIS: mělas pravdu, byla to housenka, už jsem oběvil třetí, která dostala chuť :D
šapša
citace:
Původní příspěvek od vinczenzo
Zdravím všechny! mám tady závažný problém, co vidíte na fotce se mi stalo u kytek, které jsou zasazeny od soboty (5 dní). Je to ve školce borovic, každá má cca 15l zahradnického substrátu, před přesazením byly všechny kytky v pohodě bez viditelných problémů. Na fotce je Ed Rosenthal, ale stejný problém (většinou v menší míře) mám i s dalšíma kytkama: BB, Mandala a jeden kříženec. Všiml jsem si, že něco podobného se vyskytuje i na okolních kopřivách, mám obavy, aby to holky daly.
vzhledem k tomu co píšeš kde jsou, stav kopřiv, trávy která je okolo a taky to že tam máš svůj substrát a je vyloučeno,že už maj kořeny prorostlý durch tak se obávám,že ti je někdo vytunil Roundupem nebo něčím podobným a není jim u takhle malejch kytek pomoci... :rip:
šapša
citace:
Původní příspěvek od zhuleny cap
caute lidi mam dve kyticky orange bud a jedna znich mi zloutne od spodu nicim to nehnojim kytky jsou venku na slunicko ve 40 l kyblikach zeminu jsem pouzil venkovni substrat foto bouzel nemam vubec nevim co ma delat poradte prosim
pohnojit a uvidíš
KOSMEJ
citace:
Původní příspěvek od vinczenzo
Zdravím všechny! mám tady závažný problém, co vidíte na fotce se mi stalo u kytek, které jsou zasazeny od soboty (5 dní). Je to ve školce borovic, každá má cca 15l zahradnického substrátu, před přesazením byly všechny kytky v pohodě bez viditelných problémů. Na fotce je Ed Rosenthal, ale stejný problém (většinou v menší míře) mám i s dalšíma kytkama: BB, Mandala a jeden kříženec. Všiml jsem si, že něco podobného se vyskytuje i na okolních kopřivách, mám obavy, aby to holky daly.


a) lesní školka může být chemicky ošetřená něčím, co kytkám vadí

b) v lese nikdy nesázím - většinou blbé PH
chuta
zdravim potreboval bych poradit, co je to na listech za svetle fleky ?? diky
PataR1
Zdravím..mám kytky venku a na 3ech vedle sebe se na listech ukázaly žluté tečky ! Se škudci a nemocemi nemám doposud zkušenosti. Můžu prosit o radu oč jde? Zda je to nějaká potvota,nebo je to v pohodě,moc dekuju !! Fotky přikládám.
kammo
Zdravim vospolok...mam asi mensi probleem.jedna sa o herihuanu,dve mesiace staru rastlinku,zasadenu v obycajnom zahradnickom substrate prehnojenom organikou,konkretne hosticke granulovane guano.Doteraz vsetko ok,aj ked to rastie pomalsie asi vzhladom na genetiku,krasne tmavozelene listy,hromada slnka,pravidelna zalievka.Dnes som si vsimol ze niektore listy akoby stracali pevnost,krutia sa a vysychaju,skodcov som nezaznamenal ziadnych,akurat sem tam slaby naznak hrdzavych suchych skvrn,poradte co to moze byt?
KOSMEJ
citace:
Původní příspěvek od PataR1
Zdravím..mám kytky venku a na 3ech vedle sebe se na listech ukázaly žluté tečky ! Se škudci a nemocemi nemám doposud zkušenosti. Můžu prosit o radu oč jde? Zda je to nějaká potvota,nebo je to v pohodě,moc dekuju !! Fotky přikládám.


Ještě nikdo neodpověděl, tak alespoň já. Nevím, co to je konkrétně, ale něco to ožírá listy. Já to většinou řeším tak, že to postříkám vodou z vylouhovaného tabáku - a když nepomůže tahle organická metoda, tak jdu koupit nějakou chemii proti žravému hmyzu.
Efis
PataR1: Tyhle ďobky jsem dneska objevila na obou mých maličkých Polárních zářích... Chudinky :( Sweet purple jsou trošku ohryzaný, něčím jiným, ale zatím se celkem držej.
Disco_Stue
Zdravím všechny Growery,

jedu foliák (nemám pařník jen v kyblích) a začínám s tim mít problémy, hnojim zatim plagronem grow.
ted sem nebyl dvě noci doma takže trošku poschly, ale k věci, žloutnou mi listy na všech kytkách a na durban poisony se mi dostali náký svinstva.

Vypadá to jako by na nich byla špína, ale podle mě to sou náký paraziti, nebo plíseň ? listy žloutnou a jsou na nich takový černý tečky viz. foto 1.

Pak se mi tam dělaj takový hnědý tečky viz. foto 2. taky nevim co to je, napada me spatný ph, nebo málo Zn a Mn nebo dalších x věcí...

edit: Dostávaj všechno stejne jako holky venku a těm je krásně, možná dostali o postřik bioolu navíc, což by mělo spíš pomoc.
Disco_Stue
A ještě tohle dál dřevnatí nebo je to taky problém ? tuším že ta větev byla nalomená.
Děkuju za každou radu! Pěstu Zdar !!
Ffugy
zdarec,mám takovej problem na listech se udelaly žlutý tečky,listy začínaji od okraju pomalinku žloutnout poradi nekdo??
doxenon
Ffugy: podívej se zespod listů, podle mě je to typická sviluškovina :-(
Banány
Zdravím, mé problémy přetrvávají, tak se znovu obracím na vás. Menší popis situace. Nyní je kalfas v podkroví, vlhkost 35-55%, teplota od 20-30°C (ale nejvyšší naměřená u vrchů 27.5°C), ještě před 4 dni byly ale asi měsíc ve sklepě kde bylo 60-90% vlhkosti, 18-22°C. Květiny jsou ve 100% kokosu, který byl napufrován velice nevhodnou vodou, a to přímo z kohoutku, tudíž ec 0,2 mS a ph 7.5. Od té doby květiny dostali hnojiva z řady Flora od GHE a to v koncentraci 0.7->1.0-> a předevčírem 1.6 mS, mezitím byla také zálivka s čistou vodou + enzymy. Vše upraveno na ph v rozsahu 5.8-6.2.

Fotky zde
http://czechcannabis.ic.cz/20.den/ed1.jpg
http://czechcannabis.ic.cz/20.den/ed2.jpg
http://czechcannabis.ic.cz/20.den/edspodek.jpg
http://czechcannabis.ic.cz/20.den/haw.jpg
http://czechcannabis.ic.cz/20.den/euf.jpg
http://czechcannabis.ic.cz/20.den/obo.jpg
Boriss
Ahoj zdravim vsechny groowery.. Potrebuju od vas zkusenejsich poradit ohledne listu...jedna se o balkonove kytky moji sestricky :D zatim stale jeste v rustu maji zatim cca 80-100cm do nedavna nebyly ubec hnojene az tedka jsem ji dovalil AH co ja pouzivam ja na INDOOR.. namychal jsem ji to v 50 % konzistenci co je na etikete protoze to jsou hnojky na hydro a na hlinu se dava 50% (zkusenejsi urcite znaji)...s tim ze samozdrejme tam hned nenaprala plnou davku ale prihnojuje hezky pomalu a s tim ze mela problemy uz pred samotnym zacatkem hnojeni..je to podkrovni byt s balkonem takze sluniko tam sviti velkou cast dne ..kytky vypadaly krasne, zdrave vse az ted na ty fleky na listech ktery se postupne siri z kytky na kytku :(((

Prosim prosim o radu ptejte se na cokoliv rad odpovim :)

Edit: jeste bych mel asi upresnit ze fleky jsou jak na okrajich tak i pouze na stredu listu a je to vpodstate na vetsine listech...jediny ty novejsi na vrchu kytky jsou OK ale jinak se to zacina sirit
sWei
vypadá to na plíseň
hellping
Ahoj, na 1 kytce (out, feminiz. jack herrer GS seeds) se mi objevilo tohle, koukal jsem že se to tu už párkrát řešilo ale nikdo nedokázal odpovědět co to je. Tak jsem trochu googlil a našel jsem úplně stejnej problém na anglických fórkách.
Zdejší groweři přirovnávaj problém k tabákovému viru TMV (Tobacco Mosaic Virus), a druhá půlka říka že to je blbost, že cannabis nemůže tenhle virus dostat, a že to je deficit K. Takže fakt nevím, byl bych rád kdyby se mi ozval někdo kdo s tím má zkušenost, zda-li kytku zničit (má už přes 1m), otrhat napadené listy a nebo to ignorovat. Nechtěl bych aby se to rozšířilo i na ostatní kytičky co jsou kolem této.
Objevuje se to jak na nových tak i na starých listech.
Jo a ještě jsem se dočetl, že by to i možná mohla být práce roztoče Broad Mites, no tak už fakt nevím :)

foto zde: http://files.growery.org/files/g09-...5114_resize.jpg
bull
citace:
Původní příspěvek od hellping
Ahoj, na 1 kytce (out, feminiz. jack herrer GS seeds) se mi objevilo tohle, koukal jsem že se to tu už párkrát řešilo ale nikdo nedokázal odpovědět co to je. Tak jsem trochu googlil a našel jsem úplně stejnej problém na anglických fórkách.
Zdejší groweři přirovnávaj problém k tabákovému viru TMV (Tobacco Mosaic Virus), a druhá půlka říka že to je blbost, že cannabis nemůže tenhle virus dostat, a že to je deficit K. Takže fakt nevím, byl bych rád kdyby se mi ozval někdo kdo s tím má zkušenost, zda-li kytku zničit (má už přes 1m), otrhat napadené listy a nebo to ignorovat. Nechtěl bych aby se to rozšířilo i na ostatní kytičky co jsou kolem této.
Objevuje se to jak na nových tak i na starých listech.
Jo a ještě jsem se dočetl, že by to i možná mohla být práce roztoče Broad Mites, no tak už fakt nevím :)

foto zde: http://files.growery.org/files/g09-...5114_resize.jpg


čus, tohle jsem měl 2x na Chroniku, vždycky se to udělalo IN ještě v růstu a bylo to pouze na 1 listu na 1 - 2 kytkách. Zůstalo to až do sklizně stejný, nezvětšovalo se to ani nešiřilo, tak jsem to neřešil.. Přišlo mi to jako nějaká mutace způsobená 1. hnojenim + možná lehkým připálenim od světla + náchylnosti modelu.. ??
mickeymouse
citace:
Původní příspěvek od Banány
Zdravím, mé problémy přetrvávají, tak se znovu obracím na vás. Menší popis situace. Nyní je kalfas v podkroví, vlhkost 35-55%, teplota od 20-30°C (ale nejvyšší naměřená u vrchů 27.5°C), ještě před 4 dni byly ale asi měsíc ve sklepě kde bylo 60-90% vlhkosti, 18-22°C. Květiny jsou ve 100% kokosu, který byl napufrován velice nevhodnou vodou, a to přímo z kohoutku, tudíž ec 0,2 mS a ph 7.5. Od té doby květiny dostali hnojiva z řady Flora od GHE a to v koncentraci 0.7->1.0-> a předevčírem 1.6 mS, mezitím byla také zálivka s čistou vodou + enzymy. Vše upraveno na ph v rozsahu 5.8-6.2.

Fotky zde
http://czechcannabis.ic.cz/20.den/ed1.jpg
http://czechcannabis.ic.cz/20.den/ed2.jpg
http://czechcannabis.ic.cz/20.den/edspodek.jpg
http://czechcannabis.ic.cz/20.den/haw.jpg
http://czechcannabis.ic.cz/20.den/euf.jpg
http://czechcannabis.ic.cz/20.den/obo.jpg


Měl jsem stejný problém. Bylo to moc vysokým PH. Začal jsem tomu pak dávat PH 5,8 a další nové listy už pak byly v pořádku a ty už zkroucený se zlepšily ale ne uplně. Lej správný PH.
alyn
Zdravím,
skoro všechny kytky, v indooru i na balkónku, a to vč zeleniny a bylinek, mam skvrnitý jak od sviluší, ale po parazitech ani stopy, max v boxu pár mušek. fakt nevim. Používám sadu BioBizz. Přikládám fota.
Předem moc děkuju za pomoc.
NoobsteR23_cZ
mým rostlinkám začínají žloutnout listy od prostředka ke krajům a vrchol kytky uvadá , co s tím ? rostou v substrátu Plagron growmix s perlitem hnojím poloviční dávkou podle návodu Advanced hydroponics of holland 1 ; 2 ; 3 + kořenový stimulátor
díky za rady
NoobsteR23_cZ
mým rostlinkám začínají žloutnout listy od prostředka ke krajům a vrchol kytky uvadá , co s tím ? rostou v substrátu Plagron growmix s perlitem hnojím poloviční dávkou podle návodu Advanced hydroponics of holland 1 ; 2 ; 3 + kořenový stimulátor
díky za odpovědi
zajonc
deficit železa !!!! omg zdechlino prolez si to tu a neulehčujte si to pořád...... nic si nepřečtete a porad jen chcete radit ! :)))
NoobsteR23_cZ
mohl bys mi prosím říct taky co s tím mám udělat ? nebo vlastně co dělám špatně .. ? jak to zachránim ?
hellping
citace:
Původní příspěvek od bull


čus, tohle jsem měl 2x na Chroniku, vždycky se to udělalo IN ještě v růstu a bylo to pouze na 1 listu na 1 - 2 kytkách. Zůstalo to až do sklizně stejný, nezvětšovalo se to ani nešiřilo, tak jsem to neřešil.. Přišlo mi to jako nějaká mutace způsobená 1. hnojenim + možná lehkým připálenim od světla + náchylnosti modelu.. ??


Takže to podle tebe nemám nějak hrotit ? Já tu kytku dal zatím do karantény od ostatních, tak aby se jich aspoň nedotýkala listama.
No možná to bude v genetice, ze začátku to byl fakt takovej mrzák, pas se sekla na 3 týdny v růstu a už jsem myslel že z toho nic nebude. No ale nakonec se rozjela a teď je to nejvyšší kytka co mám.
Já měl hlavně strach aby to nenapadlo nějak úrodu (pokud nějaká vůbec bude :) ) a z toho co jsem četl na zahraničních fórkách jsem měl docela bobky.

No jestli letošní "out" dopadne dobře, tak hodím svůj 1. fotoreport na fórko, každopádně díkas za radu, že jsi se s tím už setkal.
NoobsteR23_cZ
A mohl by jste mi tu někdo teda říct co tej kytce chybí nebo přebejvá nebo co se to s ní vůbec děje jaký sou následky a jak tej kytce pomoct ?
KOSMEJ
A co je hnojit plnou dávkou?!
Taky bych to zkusil, většinou když mi to tahle žloutne tak maj málo žraní ;)
Hy3nA
co takle kouknout se na první thread v týhle sekci a nezakládat zbytečně další?

http://grower.cz/forum/showthread....641#post1042641
bull
citace:
Původní příspěvek od hellping


Takže to podle tebe nemám nějak hrotit ? Já tu kytku dal zatím do karantény od ostatních, tak aby se jich aspoň nedotýkala listama.
No možná to bude v genetice, ze začátku to byl fakt takovej mrzák, pas se sekla na 3 týdny v růstu a už jsem myslel že z toho nic nebude. No ale nakonec se rozjela a teď je to nejvyšší kytka co mám.
Já měl hlavně strach aby to nenapadlo nějak úrodu (pokud nějaká vůbec bude :) ) a z toho co jsem četl na zahraničních fórkách jsem měl docela bobky.

No jestli letošní "out" dopadne dobře, tak hodím svůj 1. fotoreport na fórko, každopádně díkas za radu, že jsi se s tím už setkal.


Jak pišu, já jsem se toho lekl, ale pak sem to neřešil. Nevim co to je, ale jestli se to rozšiřuje na dalši listy, tak to nebude moc dobré.. Bohužel sem to nikde ve svých fotkách nenašel, takže si nejsem 100% jistej..
Venku bych ten list utrh a neřešil, loni mi to přišlo do styku s tabákem, tak to může bejt klidně ono, ale v malym prostoru se mi to nijak nešiřilo..
Jadr.m
zdravim nevim si rady s kytkou a se spodními listy.Nejdřív jsou po celým listu bílé tečky pak zežloutne pak zhnědne a uschne.Jde to odspoda,takhle už třetí patro usychá postupně.Je to No name,mám to v zahradnickým substrátu B.Už asi měsíc to hnojim NPK.Připojim foto.Poradí někdo?
maaara666
zdravím vespolek-před dvěma dny jsem přesadil rostlinku outdooru a dnes jsem objevil na listech hnědé až černé skvrny-jsou napadeny celé listy-mám podezření buď na hmyz nebo aktivního souseda...nejvíce napadené listy jsem otrhal,ty méně napadené z poloviny odštípnul...zajímavé je že tato "neduha" napadla jen jednu ze tří rostlin...myslím že bude možné dodat popřípadě i foto...rostliny jsou v zahradnickém substrátu B s aktivním humusem,míchlé substrátem pro výsev a množení s obsahem perlitu a základních živin,jinak zatím nehnojené!poraďte prosím...děkuji
maaara666
floutek93
Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli nevíte co může být s touhle kytkou. Omlouvám se za kvalitu fotky, je to hnus :). Ale jinak na listech jsou nějaké fleky nebo co. Poradí někdo? :) Třeba jste měli někdo stejnej nebo podobnej problém. Předem díky :).
Nickes
zdravím, mám tu fotky dvou různých kytek a na každém je nějaká spálenina listu? Nevíte co by to mohlo být ? Děkuji


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma