Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam IV. !!! - Klikni zde pro originální téma
Hy3nA
citace:
Původní příspěvek od Nickes
zdravím, mám tu fotky dvou různých kytek a na každém je nějaká spálenina listu? Nevíte co by to mohlo být ? Děkuji


to první vypadá na nedostatek N, ale pravděpodobně to je nějakej starej velkej list, co roste ze stonku ne? ty v hlíně odumíraj časem běžně
eso1111
ahoj! Tak mám asi stejný problém jako o pár příspěvků víš jadr.m,myslím že to bude nějaká plýseň,nebo padlí,děje se mě to už třetím rokem na tom samém místě v dubové školce,na jiných flekách sem nikdy nic podobného neměl.přikládám i dubový list,bude to nakažené od těch dubů určitě.
like
zdravim :)
Mam problem s listy ve spodni casti rostliny postupne se to rozsiruje nevedel by nekdo nakou radu diky?
vylefi
like: strana 47, příspevek ode mě. Vypadá to dost podobně (některé mé listy vypadaly jako tvoje.). Byla to plíseň..... -otrhat napadené listy (vyhodit, zničit) a kytku postříkat kuprikolem (pořádně všechny listy).
Ze začátku to začlo nevině, pak se to začlo šířit (každý den jsem viděl postup). Po zásahu vše ustalo (zedne na den) a kytka je zase krásně zdravá.
fasmos
Zdravím také se mi začly dělat fleky na listech je to Jack Herrer mam to za oknem v truhlíku začlo to už před 3mi týdny tak jsem je pohnojil začal více zalévat pak se to uklidnilo a ted se to zas vrací čím by to mohlo být ? Postupně to leze i na čerstvé listy,svilušky to nejsou...děkuji za rady


http://grw112.rajce.idnes.cz/nastenka/#P1010127.jpg

http://grw112.rajce.idnes.cz/nastenka/#P1010126.jpg
like
vylefi: dík za radu, dneska sem koupil kuprikol a dám jim postřik tak uvidim jak to zabere:) ješte nevíš jaký davkování? mam použit to co je na obalu? diky
Pacho_007
cawte ludia ,som zaciatocnik ,rozhodol som sa pre autoflower Think Diferent od Dutch pasion,som sa docital ze je to novinka a ze je to kvalitka z velkym vynosom.. ..rastlinky su v piatom tyzdni rastu ,ale nieco mi zerie listy...pridam aj fotku tak si to mozte pozret a bol by som velmi rad, keby niekto poradil co s tym ,nazdar :)
Čau mám problém s listy... nějak podivně začala žloutnout jedna kytka na kraji boxu a přijde mi jako kdyby začínali pomalu i ty okolo. Jedu NFT.. už několikáte kolo... a nikdy jsem problém neměl. Vypadá to jako nedostatek něčeho a nebo přelití.
Vanu jsem ještě víc naklonil a na noc vypnul čerpadlo abych zabránil tomu přelití... no a jinak EC tam bylo max tak 1.8. Hnojím AH.
Na některých kytkách jsou kraje listů trošku spálené od hnojek. Jinak kořenový systém je krásně rozrostlý a bílý... teploty vody i vzduchu taky ok.
Někde jsem se dočetl že to může být i materiálem kalfasu.. Jsem si právě koupil jeden nový... a je to v něm. Takže dnes ho vyměním a uvidíme.
Mě hlavně přijde divné že se každá kytka tváří jinak a přitom mají stejné podmínky :D

Pomozte mi pls čím by to mohli být. Vzorek je White widow a je polovina květu.
norbit
zdravím, mam automat syrup (seminko z legalizace) už je v květu, ale i tak se chci zeptat co by mohlo být za potvoru co mi to žere. Aspon se poučím...ty dírky jakoby vypálené v listech, tak jsem se tady dočetl že by to mohla být píďalka podzimní, ale já ji nikde na listech a na kytce nenašel, ty flíčky na lístcích u palic-mohlo by to být přehnojení? protože jsem už tak 2x hnojil biobizz bloom a dal jsem 0.04l na 1.5l vody a zaleval třeba 0.5l na den a druhej den dalších 0.5l...dal jsem hnojil hnojivem z kopřiv a popela ze dřeva na růst, tak nevim jestli je možny tu kytku přehnojit i timto když je to bio hnojivo (tím by mohly být zpusobeny ty dírky v listech) Možná jsem spíš neměl hnojit na rust vůbec, protože je tohle muj prvni automat, tak jsem o tom moc nevěděl co a jak, ale ted bych řekl že automat se na rust hnojit vubec nemusi a možná by i neměl se hnojit na rust, jo a ještě jsem tam nasypal zhruba 200g guana práškovýho tak fakt nevím...budu moc rád za každou radu :)
RebeldeWild
Tohle se mi začalo dělat na listech nevíte někdo co to může být :( Je to můj první grow a hned takové komplikace :D
Hy3nA
citace:
Původní příspěvek od RebeldeWild
Tohle se mi začalo dělat na listech nevíte někdo co to může být :( Je to můj první grow a hned takové komplikace :D


řekl bych nedostatek P, kdyžtak mě opravte..
vylefi
Like: Dávkování ti moc neporadím, já jsem taky nevěděl :). Použil jsem dávkování stejné jak na rajčata tuším (Je to na krabičce ... 30-40mg/l?).
BBlop
Listy??????????
KOSMEJ
Předpokládám, že to šlo z největších a nejstarších listů - a pak to pokračuje na mladší a mladší. A ta černá záležitost že úplně vyschne a drolí se. Pokud tomu tak je, tak kytka má nedostatek živin. Buď málo hnojíš nebo máš blbé PH, které kytce zabraňuje žrát.

A chtěl jsem napsat, že by to mohla být i plíseň, ale u té by to nepostupovalo tak, jak jsem popsal výše - a navíc mi to spíš připadá jak ten nedostatek živin.
Madical-Strains
PADLI A JINE PLISNE,HOUBY.
Udajne nejrychlejsi a nejucinnejsi a paradoxne nejlevnejsi !-Proti padli a jinym plisnim,houbam je postrik jedle sody Hydrogenuhličitan sodný NaHCO3,mydla....Ale i tak to chce cca 1. tyden trpelivosti.
A-Odstranit nejvice napadene casti rostlin,B- aplikovat denne postrik vodou s upravenym PH cca pul hodiny pred rosvicenim aby kyti stacila uschnout a nevznikaly jine plisne. Padli paradoxne nutne potrebuje k rustu suchy list! Nesnasi vodu !
C-aplikovat Hydrogenuhličitan sodný NaHCO3,mydlo......
nejdrive jen na 2.nebo 3.napadena mista na kyti,klidne i na malou bezvyznamnou palicku ,nasledne pockat 24 h a kdyz roztok kyti neposkodi tkan na listech nebo stonku tak pak vesele aplikovat na cela zamorena i nezamorena mista.
-----------------------------------------------------
Interestingly enough, the most effective measure in preventing and treating powdery mildew is to spray the foliage of your plants daily with plain water from the hose. Powdery mildew hates water! The only caveat with this method is to be sure you do it early in the day so that the foliage completely dries before cooler evening temperatures arrive, otherwise you may invite other fungal diseases, such as black spot, into your garden.
------------------------------------------------------
V tomto odkazu viz.nize dokonce i jeden cesky pestitel potvrzuje ze padli primo nesnasi vodu za to miluje vysokou vzdusnou vlhkost.
http://kiwiforum.cz/forum/viewtopic...&t=52&start=525
------------------------------------------------------
http://organicgardening.about.com/o...wderyMildew.htm
Pro toho kdo nemluvi anglicky lze to vlozit do googlu najit vyhledavacem a kliknout na prelozit pod podtrzenym odkazem a ona se prelozi cela stranka do cestiny.

http://www.fichema.cz/hydrogenuhlic...100g-p-950.html

A jeste jeden jiny tip od jednoho borce !!!
http://www.theweedblog.com/jorge-ce...powdery-mildew/

Presto ze zatim, nastesti jsem nemel s padlim tu cest dovoluji si vlozit tento zajimavy prispevek ktery muze pomoci ostatnim growerum kteri se s padlim ci jinou plisni prave potykaji a mohou tak zachranit svou vzacnou sklizen.
Podle toho co jsem si o padli,houbach a plisnich dozvedel je lepsi nepodcenovat prevenci nez s ni pak nasledne bojovat !!!
BBlop
JJ. Dneska mi přišel půdní PH metr(Luxus za 350,- měří PH, vlhkost, teplotu substrátu a míru osvětlení) a naměřil jsem Ph 5. Což je na ganju kyselý. Myslel jsem si to. Myslím že má nedostatek P. Akorát teď nevím, jak rychle zvýšit PH. Dal jsem tam před 4 dny vápenec a nahoru to neleze. Nevíte někdo jak to udělat? Dík
KOSMEJ
citace:
Původní příspěvek od BBlop
JJ. Dneska mi přišel půdní PH metr(Luxus za 350,- měří PH, vlhkost, teplotu substrátu a míru osvětlení) a naměřil jsem Ph 5. Což je na ganju kyselý. Myslel jsem si to. Myslím že má nedostatek P. Akorát teď nevím, jak rychle zvýšit PH. Dal jsem tam před 4 dny vápenec a nahoru to neleze. Nevíte někdo jak to udělat? Dík


Jestli máš na mysli dolomitický vápenec, tak ten se rozpouští dlouho. Proto ho taky vůbec nepoužívám - většinou zabere až ve chvíli, kdy mám jiný problém a pak napáchá škodu. Jedlá soda je rychlejší - používá se např. pro rychlou neutralizaci kyselin na popáleném těle.
RebeldeWild
KOSMEJ: A co může být to moje ?? Taky nedostatek živin a nebo plíseň ? Díky za odpověď
řekne mi někdo co to může být s těma mýma žlutýma listama? viz příspěvěk č. 810.

Díky!
Onelove
zdravím, vie mi niekto poradiť čo sa deje s mojou rastlinkou ? môj prvý indoor

je to Jack Herer od Fair Seeds ...má približne 115 dní od vyklíčenia z toho 35 dní na kvete

býva v 3,5 l kvetináči s univarzálnym substrátom na zelené rastliny s agroperlitom

hnojené do každej zálievky(3-4x za týždeň) 2,5ml BioBizz Grow + 2,5ml BioBizz Bloom do 0,5l vody

pH nikdy nemerané ani neupravované...

môže to byť teplom? ..mám v boxe skoro pravidelne 35°C ...ale do teraz s rastlinkou nebol žiadny problém ..okrem toho tepla no.. ale vzhľadom na podmienky v ktorých pestujem sa stým nič nedá zatiaľ robiť:/

..na pár paliciach mi začali schnúť a umierať spodné listy a postupne sa to šíri ďalej..substrát suchý nie je

vopred ďakujem za rady ľudkovia :rasta:
KOSMEJ
citace:
Původní příspěvek od RebeldeWild
KOSMEJ: A co může být to moje ?? Taky nedostatek živin a nebo plíseň ? Díky za odpověď


Sorry, ale u tebe si nejsem jistý. U kolegy to byla klasika, se kterou mám zkušenosti. Ale kdybych si musel vasdit, tak bych taky hádal nějaký výživový problém - Fosfor, draslík???
norbit
a co ta moje kytka? strana 51, mam problem s proděravělími listy a světlými fleky na listech u palic ktery se tam ted objevili a přibívají...poradte prosím
myshak
mám ak 47 a nejaky no name a toto se mi objevilo v prubehu tydne a každým dnem kytky zloutnou vic a vic,hnojím plagronem ,hlína je pro pokojove rostliny.prikladam foto pro predstavu,budu moc rad za pomoc
myshak
prosím o pomoc kytky už jsou ve 3-4 tydnech kvetu
myshak
mám ak 47 a nejaky no name a toto se mi objevilo v prubehu tydne a každým dnem kytky zloutnou vic a vic,hnojím plagronem ,hlína je pro pokojove rostliny.prikladam foto pro predstavu,budu moc rad za pomoc
myshak
jo jinak to mám pod sodikem 400W
Spikec
ahoj vsem, mam takovy dotaz, kytka mi roste patym tydnem na balkone a na par listech se objevily takovy jakoby cesticky od slimaka, ale na balkone? Je to spis na spodnich listech, tak nevim, jestli se jichy kytka zbavuje, ale prijde mi to jako neco jiyho + vedle mam rajce a na vrchnim listu jsem nasel neco podobnyho...prikladam foto....predem diky za jakykoliv info
jkb
Hoj, jukněte na moje listy... Zdá se mi, že prokroucení a zesvětlání listů je vysokým Ph, ale to mám 6.0 ±0.2. První zálivka byla ale vyšší, okolo 7.0. Myslíte, že by to mohlo být něčím jiným? Dík za info:)
KOSMEJ
citace:
Původní příspěvek od Spikec
ahoj vsem, mam takovy dotaz, kytka mi roste patym tydnem na balkone a na par listech se objevily takovy jakoby cesticky od slimaka, ale na balkone? Je to spis na spodnich listech, tak nevim, jestli se jichy kytka zbavuje, ale prijde mi to jako neco jiyho + vedle mam rajce a na vrchnim listu jsem nasel neco podobnyho...prikladam foto....predem diky za jakykoliv info


Kdybys jen trochu hledal, viz:

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=64627

Vrtalka zahradni.
Spikec
citace:
Původní příspěvek od KOSMEJ


Kdybys jen trochu hledal, viz:

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=64627

Vrtalka zahradni.


tyjo, snazim se vzdy nejdriv hledat, nejak jsem to prehlidnul, za to se omlouvam....kazdopadne dekuju moc
myshak
co myslíte že to je?
Zdravím Vás,

špičky listů schnou a kroutí se nahoru, okraje listů žloutnou (fotografie 01).

Na listech se objevují žluté skvrny (foto 02).

Čím to může být?
Další obrázek nekrózní špičky listu stočené nahoru (foto 03).

Další žlutá skvrna (foto 04).
zajonc
http://grower.cz/forum/image.php?at...68957&size=full

stačí jen víc hledat.. a pak se ptát :) ale koukám že sis kvuli tomu i zalozil profil :-D takže te ten 1 flíček asik dost vadí :D
já jsem nechtěl po sté vidět tento obrázek
mě zajímá názor zkušeného praktika
KOSMEJ
citace:
Původní příspěvek od Kukin
já jsem nechtěl po sté vidět tento obrázek
mě zajímá názor zkušeného praktika


Čeče, list zvládá jeden z nejrychlejších procesů ve vesmíru - tj. zachytávání a zužitkovávání fotonů. Tak občas se na nich tyhle flíčky ukážou, ale nemusí to znamenat žádný problém, ale pouze to, že starší listy už tak dobře neregenerují.
vočko
zdarec borci,mám devět vdov a 32 dní květu,tak před týdnem začli konečky listů bělat postupně jako by se z listů vytrácela zelená a zůstala bílá teď už jsou žluté.Ph měrím každou zálivku 6+-takže nějaký deficit kvůli špatnému ph bych mohl vyloučit.Hnojím plagronem květ a přidával jsem pkčko. Takže.. poslední dvě zálivky enzymy a pak voda ale žádná zněna,květ se taky viditelně zpomalil.Večer chci zalívat,zná někdo řešní tohoto problému?předem dík! foto nic moc sry..mobil
KOSMEJ
Řekl bych, že je to nedostatek draslíku.
Bertak
Caute, chcel by som niekoho skusenejsieho poprosit o radu.

Na listoch sa tvoria v okoli ziliek mapky, ktore je mozne pozorovat na fotkach. Zacalo za to objavovat skor na starsich listoch, ale pomaly to postupuje hore. Na niektorych viac postihnutych listoch sa objavuju vacsie, odumierajuce flaky. Novovyrastene listky su zlahka skrutene do tvaru rulicky/spiraly, ale inak vyzeraju zdravo.

Hnojim Plagronom(Alga Grow) podla davkovania, no po objaveni tohto problemu(cca 3 tyzdne dozadu) som hnojivo pre istotu vysadil.
Prosim berte do uvahy, ze rastlinku pestujem v domacich podmienkach - na balkone, na okne...bez ziadnych pristrojov na meranie pH, EC a pod.

Zacinam sa obavat, ze pojde prave o pH, kt.momentalne nemam moznost zmerat. Poradi mi prosim niekto, ci som na spravnej stope a ak ano, ci ide skor o zvysene, alebo znizene pH?
Upravovat pH bez merania sa da asi len tazko, vsak? :)))

Dakujem za vsetky odpovede a rady.
BLENT
Zdravím
Vyskytl se každoroční problém který jsem ještě nevyřešil.
Pomuže mi někdo. ph pudy rozmezí 5,2-5,5
spunkmajer
myshak : Sám jseš sráč. Nevíme vole. Na to ti jen tak někdo stoprocentní odpověď nedá. Nejsme vševědi. Něco tomu chybí asi. Nebo špatné ph. Hnojíš to? Měříš to?
spunkmajer
BLENT : Ph 5,2 je v hlíně strašně málo. Zvedni to klidně na 7.
doxenon
Bertak: tohle vypadá právě zrovna na špatný ph, kup si aspoň papírky za pár kaček když nemáš ph metr.

BLENT: Takhle vypadali moje listy když jsem to přepískl s hnojkama, takže si myslím že je máš i přehnojený a navíc to nízký ph, má pravdu předseda spunkmajer.
EDA45
citace:
Původní příspěvek od spunkmajer
BLENT : Ph 5,2 je v hlíně strašně málo. Zvedni to klidně na 7.


7 je moc.. 6,5 je do hlíny cca ideál..
Hy3nA
k tomu bych se taky přiklonil
bubik
citace:
Původní příspěvek od BLENT
Zdravím
Vyskytl se každoroční problém který jsem ještě nevyřešil.
Pomuže mi někdo. ph pudy rozmezí 5,2-5,5



myslim ze tohle je dirkovitost listu /Phyllosticta cannabis/ coz je houbovita choroba - mel by na to pomoci Kuprikol...
vočko
ok přidáme a uvidíme... díky za spolupráci! zatím zdar
Hy3nA
příště podobné dotazy sem:

http://grower.cz/forum/showthread....151#post1044151
Bertak
doxenon, diky za radu, kupil som teda vcera Akvin ph test, vyslo mi:
pH odstatej vody - 7.8-8.0
pH vody zarobenej s hnojivom - 6.8-7.0
pH vyluhu pody v destilovanej vode - cca 6.6


posledne dve merania nemusia byt uplne presne, kedze sa mi vodu nepodarilo prefiltrovat uplne do cira.
kupil som pripravok Sera pH minus a budem polievat uz len zalievkou s pH cca 5.8-6.0, tak snad to pomoze

ak nieco robim nespravne, alebo by som mohol robit lepsie, prosim upozornite ma, diky :)
cannastrike
zdar chlapi,
muzete na to kouknout?
darkroom, 250W v cooltube, hlina cannatera, vsechno ze semen, je to nejakych +- 20 dni na rustu, hnojeno jen jednou trosicku ata root-c, o polovinu min nez na navodu, ph vody 6-6,5, teplota a vlhkost nevim,

zloutneto nejdriv od spodu a od spicky listu dovnitr

dalsi info pripadne dodam

dik predem
cannastrike
zdar chlapi,
muzete na to kouknout?
darkroom, 250W v cooltube, hlina cannatera, vsechno ze semen, je to nejakych +- 20 dni na rustu, hnojeno jen jednou trosicku ata root-c, o polovinu min nez na navodu, ph vody 6-6,5, teplota a vlhkost nevim,

zloutneto nejdriv od spodu a od spicky listu dovnitr

dalsi info pripadne dodam

dik predem
Teplotu by to chtělo změřit, přez den a noc, a zkusil bych to vlhčit rozprašovačem, v růstu mají rády vysokou vlhkost, a ty žlutý lístky bych ostříhal, a kde je to třeba do pulky listu tak ho šmikni jen v pulce, ať jich co nejvíc zůstane ale ať tam nemáš plíseň ( ale je to teda usušený na troud :D )

A zkusil bych začít hnojit podle toho co máš, možný je že nemají dostatek živin na 20 dní se mi to zdá totiž trochu malé
KOSMEJ
Čeče, to asi bude něco s kořenama, pokud bych si měl tipnout. Jestli náhodou neodumírají vlivem toho, že hnijou v příliš přelitém substrátu?!
Smajda92
Zdravím Groweři..
Asi se to sem nehodí..
Potřeboval bych rychle poradit smíchal jsem 3hlíny dohromady a dotoho jsem ještě přimíchal konskej Hnůj, přesadil jsem do substrátu všechny kytky. A tetka mě začaly od Vrchu brutálně žloutnou včetně listu proste celí Vrch cca 3patra. :/
Nevíte někdo čím to muže být setkal jste se s něčím podobným ? ? muže to být špatné Ph ? nebo moc kyselá půda ? Pls poradíte někdo jak se toho Zbavit co mám udělat ? :/
Spála
citace:
Původní příspěvek od Classic
Teplotu by to chtělo změřit, přez den a noc, a zkusil bych to vlhčit rozprašovačem, v růstu mají rády vysokou vlhkost, a ty žlutý lístky bych ostříhal, a kde je to třeba do pulky listu tak ho šmikni jen v pulce, ať jich co nejvíc zůstane ale ať tam nemáš plíseň ( ale je to teda usušený na troud :D )

A zkusil bych začít hnojit podle toho co máš, možný je že nemají dostatek živin na 20 dní se mi to zdá totiž trochu malé


Souhlasim s classicem rekl bych ze to budes mit vysokou teplotou spaleny listy nedostatek zivin tim to nebude a preliti by se chovaly taky jinak
Smajda92
Zdravím Groweři..
Potřeboval bych rychle poradit smíchal jsem 3hlíny dohromady a dotoho jsem ještě přimíchal konskej Hnůj, přesadil jsem do substrátu všechny kytky. A tetka mě začaly od Vrchu brutálně žloutnou včetně listu proste celí Vrch cca 3patra. :/
Nevíte někdo čím to muže být setkal jste se s něčím podobným ? ? muže to být špatné Ph ? nebo moc kyselá půda ? Pls poradíte někdo jak se toho Zbavit co mám udělat ? :/
KOSMEJ
citace:
Původní příspěvek od Spála


Souhlasim s classicem rekl bych ze to budes mit vysokou teplotou spaleny listy nedostatek zivin tim to nebude a preliti by se chovaly taky jinak


Myslíš? Má to pod výbojkou, tak by teplota postihla vršky. Ale těžko říct, já bych si ale vsadil na odumírající kořeny.
bubik
citace:
Původní příspěvek od Kukin
Zdravím Vás,

špičky listů schnou a kroutí se nahoru, okraje listů žloutnou (fotografie 01).

Na listech se objevují žluté skvrny (foto 02).

Čím to může být?


ahoj - mozna ti pomuze tohle...:

Panašování se na konopí vyskytuje poměrně dosti často a projevuje se tím, že celé
listy nebo jen díly čepele jsou světle žluté. Panašování může být způsobeno
nedostatkem mobilních živin (N, P, K, Mg, B, Mb), příznaky se projevují na velkých
listech na spodní části rostliny. Při nedostatku méně mobilních živin (Mn, Zn, Ca, S, Fe,
Cu) začnou příznaky na mladých listech a postupují směrem k vrcholu.
cannastrike
zdarec, dik za reakce,
je pravda ze zacatku jsem mel problem s vysokou vlhkosti, bo se mel nap***u odtah, ale to je vic nez 2 tydny zpatky, jinak lampa je v cooltubu a na kytky nonstop fouka ofuk,
pridavam foto vsech kytek najednou pro obrazek,ze ne vsechny jsou az tak postizeny, takze fakt nevim
canna
krupier77
tyhlety fleky jsem měl letos na venku taky a nakonec se z toho vyklubala okurková plíseň... kuprikol zabral a již bylo všechno cajk, dál se to nedělalo :-) Ona kolikrát plíseň vypadá fakt jako jinak než plíseň :-D
krupier77
cannastrike ale jelikoz to mas v indooru, tak se mi moznost okurkove plisne nejak nezda :-D ale kdo vi, mozna ze to nemusi prenaset jenoem okurky :-) ale rikam...mel jsem to uplne stejny na venku... :-) nevim jak se k tomu vyjadri zkusenejsi... ;)
ramsta
poradte co to na skudce to nevypada
cardy
cau mam problem s listy.viz foto.prosim o radu.diky.je to pamir.hnojeno plagronem start up.1-2 tydne pythamin nebo super vit.Univerzální Zahradnický substrát B + keramzit + perlit.vice foto na http://listyyy.rajce.idnes.cz/kytky
ad1 !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam IV. !!! http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=61404
ad2 už je to druhý téma co jsi kvůli tomu založil
ad3 v pravo nahoře "HLEDAT" nebo si ulož do záložek tenhle thrýd http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=1 a nauč se v tom hledat
cardy
do pi.. smazat to nemuzu kdyz sem rozklik podsekci s listama a dal zalozit novy tema . tak me to znova souplo sem takze kokotina na entou.tak at to uz nekdo smaze a ja potvrdim odpovedet v ty podsekci s listama nebo ta to tam nekdo presune s tema obrazkama a to dalsi tema bez tech obrazku at smaze dik.
doxenon
Rád bych poradil kámo a určitě i víc lidí ale bez fotky to bohužel nepůjde.
BLENT
doxenon:přehnojené to asi nebude mám to na 3 kytkách z8 všechny stejné dávky hnojek (alga grow,fish mix,cropmax)

bubik: kuprikol doma mám tak to vyzkouším
jinak všem dík
suri
Pestovane v kybli. Ak hnojis (a hnojis vela) vysoke Ph a nasledni nedostatok zivin. Alebo ak nehnojis nedostatok dusiku ci ineho makroelementu. A sekcia problemy z listami podla mna nefunguje. Riesenia uz najdes v hladani. A inak presunut. dik.
meciin
zdravím.tenhle problem s listama jsem mel minulej pest.a zjistil jsem ze jsem zalejval spatnou vodou mela na pi.. ph.jakou vodou zalejvaš?
cardy
cau zalejvam destovou vodou.ph sem nemeril nemam cim.zkusim kamose jestli nema ph metr.druhej den uz nehnojim tak uvidim.hnojil sem tim plagronem a zjistil sem ze ten substrat mel v sobe hnojiva na 3-4 tejdy ale deje se mi to tak tejden max dva.
citace:
Původní příspěvek od KOSMEJ
Čeče, list zvládá jeden z nejrychlejších procesů ve vesmíru


Čéče to je odpověď jak z pořadu "volejte vedmě".

Na zdravé kytce staré 2 měsíce (outdoor) se tyhle flíčky a nekrózní špičky nevyskytují.

Nakonec si myslím že je to buď přelití (hodně prší), nebo fytotoxicita způsobená smáčedlem Silwet Star (málo pravděpodobné) nebo listovým hnojivem Harmonie Mikroprvky od Agrobio Opava jehož pH je 5 což by sice nemělo vadit.. ale něčím to být musí..

Uvídím jak bude šíření flíčků pokračovat.
meciin
AHA NO DESTOVKA BY MELA BEJT V POHO.BYT TEBOU TAK ZMEŘIM TO PH VODY I TE PUDY.
bubik
citace:
Původní příspěvek od cardy
cau mam problem s listy.viz foto.prosim o radu.diky.je to pamir.hnojeno plagronem start up.1-2 tydne pythamin nebo super vit.Univerzální Zahradnický substrát B + keramzit + perlit.vice foto na http://listyyy.rajce.idnes.cz/kytky


ahoj - me prijde ze je to jen malo hnojene - zkus tomu nalozit nejakou rustovou hnojkou /treba Plagron Alga-Grow../ a uvidis ze se to zlepsi..
Subaru
Co jim chybí? :)) Stalo se to po prolity květináču pod sprchou, myslím že to způsobilo vadné PH. Hned potom sem je zalil s ph 6,2 všechny, ale asi to nestačí. Dnes bude v pořadí třetí zálivka s upravenym ph 6,2 (od propláchnutí)
cardy
citace:
Původní příspěvek od bubik


ahoj - me prijde ze je to jen malo hnojene - zkus tomu nalozit nejakou rustovou hnojkou /treba Plagron Alga-Grow../ a uvidis ze se to zlepsi..


vcera a predevcirem sem prolejval vodou, dneska prohnojeno tou algou + korenak AH a super vit tak uvidim co to bude delat dal
HorrigEn
čáu, která moudrá hlava mi poradí?
černé tečky na řapíku, žloutnutí listu, objevuje se tak na 1% mého windooru. zalívám jen odstátou vodou, organickou hnojku mám až na květ. ph necelých 7 (pokojové rostliny/rašelina - 2/1 + perlit) díky!
Jarisak
Zdravim,
mám problém se Syrupem od Buddha Seeds a NL #5 x Haze od Sensi Seeds, na všech se objevují malé světlé tečky, tipl bych to na svilušky nebo vysoké pH. Kytky nebyly hnojeny. Přikládám fotky a díky za každou radu. Jinak kytka na obrázku je v malém květináči, jelikož se zlomila, ale chytla se a momentálně se chystám přesadit ji ven.
EDA45
citace:
Původní příspěvek od Jarisak
Zdravim,
mám problém se Syrupem od Buddha Seeds a NL #5 x Haze od Sensi Seeds, na všech se objevují malé světlé tečky, tipl bych to na svilušky nebo vysoké pH. Kytky nebyly hnojeny. Přikládám fotky a díky za každou radu. Jinak kytka na obrázku je v malém květináči, jelikož se zlomila, ale chytla se a momentálně se chystám přesadit ji ven.

Vypadá to na sviluše,jsou vidět pouhým okem,tak pořádně prohlídni spodní strany listů...
Rychlá pomoc = postřik chemie Vermitec,nebo bio Celaflor..
KOSMEJ
citace:
Původní příspěvek od HorrigEn
čáu, která moudrá hlava mi poradí?
černé tečky na řapíku, žloutnutí listu, objevuje se tak na 1% mého windooru. zalívám jen odstátou vodou, organickou hnojku mám až na květ. ph necelých 7 (pokojové rostliny/rašelina - 2/1 + perlit) díky!


Doufám, že ti někdo odpoví, páč teď jsem koukal, že ty černé tečky mám na řapíkách taky. Ale v podstatně menším množství - a jen na některých. V zásadě mi to nijak nevadí, protože kytka odpočítává poslední dny květu, ale i tak bych rád věděl, o co kráčí.
doxenon
citace:
Původní příspěvek od HorrigEn
čáu, která moudrá hlava mi poradí?
černé tečky na řapíku, žloutnutí listu, objevuje se tak na 1% mého windooru. zalívám jen odstátou vodou, organickou hnojku mám až na květ. ph necelých 7 (pokojové rostliny/rašelina - 2/1 + perlit) díky!


Ph 7 je moc, myslím že tohle je ta příčina, stáhni to na minimálně 6.5 (klidně i 6.2)
sw3ap
Special Kush v 10l kýblu,110 cm,hnojeno 1x týdně Terra Grow
koles
citace:
Původní příspěvek od sw3ap
Special Kush v 10l kýblu,110 cm,hnojeno 1x týdně Terra Grow


Asi by to chtělo ještě další info. Takhle to vypadá jak nějakej deficit - asi N.
bubik
citace:
Původní příspěvek od sw3ap
Special Kush v 10l kýblu,110 cm,hnojeno 1x týdně Terra Grow





Dávkování TERRA GROW:
Pro přípravu živného roztoku resp. zálivky přidejte 5ml Terra Grow na jeden litr vody (1:200). Používejte zálivku při každém zalévání....

nekdy staci cist navod...
sw3ap
citace:
Původní příspěvek od bubik





Dávkování TERRA GROW:
Pro přípravu živného roztoku resp. zálivky přidejte 5ml Terra Grow na jeden litr vody (1:200). Používejte zálivku při každém zalévání....

nekdy staci cist navod...


Sory,napsal sem to špatně,ne 1x týdně,zálivku přidávám při každým zalívání.
Nickes
Zdravím, potřeboval bych nutně poradit, jak mám zabránit opadavání a žloutnutí listů.

Substrát - Biobizz All-Mix
Hnojení - Biobizz (Fish-mix, Bio-bloom, Leafcoat)

Moje zálivka se skládá z Fish-mix 10-15ml, Bio-bloom 10-15ml na 5 litrů vody. Zalívám až usoudím že je substrát dostatečně suchý, jinak asi co 2-3 dny to zalijí.

Vodu čerpám ze studny do kotle, kde ji nechávám uležet několik dnů, ale její Ph opravdu nevím, ale je čistá a nijak nezapáchá a babi se vní po převaření koupe :D

Mám zde fotky 4 kytek a na každé je problém, dá se říct totožný.

1. Ice od RQS
2. NoName nějaká indika

Děkuji za každou radu :) = K+
SOMBruno
No nevem... Ja osobne by som povedal že je to prehnojené...
Nickes
3. NoName
4. NoName sativka

No, květináče měnit už nechci, jelikož všechny kytky už nakvétají a nechci je brzdit. Prý je to přehnojené, tak to zkusím prolívat a nasadím hnojky až později.
Subatomic
cau..problem bude mozna ve velikosti kvetniku, na tak velkou kytku to chce aspon 20L, tyhle co mas maj nejakych 11L ne?
kammo
Presne takto vyzerala moja herihuana v 6 litrovom kvetinaci....substrat bol vydatne prehnojeny hostickym guanom.Ostatnym rastlinkam to nevadilo ale tomuto strainu ano.Po presadeni do volnej zeme a poriadnom preliati sa heri rozbehla ako diva. :)
Bárt
citace:
Původní příspěvek od cardy
cau mam problem s listy.viz foto.prosim o radu.diky.je to pamir.hnojeno plagronem start up.1-2 tydne pythamin nebo super vit.Univerzální Zahradnický substrát B + keramzit + perlit.vice foto na http://listyyy.rajce.idnes.cz/kytky

Některé listy vypadají na třásněnky a jinak nedostatek dusíku, tak přihnoj.
1b2
Zdravím milí pestovatelia, na mojej rastlinke sa mi začali vyskytovať, teda presnejšie na listoch dierky, na viacerých. Bude to asi nejakým hmyzom ale neviem akým, nevidím ho tam ... môžete poradiť, čo by som mal vyskúšať ? prikladám fotku .. veľmi pekne ďakujem .. je to orange bud


FOTKA

(neviem ako sem dať ešte fotku, tak preto cez hento, nebojte sa..prosím o pomoc, som úplny začiatočník a keď je už taká pekná, veľká škoda by jej bola, ďakujem !! :( )

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=25483 .. môže to byť toto ?

asi nie, nie osm si istý, lebo som po nej ponachádzal nejaké čierne fliačky, ktoré idú jemne z nochtom zoškrabkať dole ale neviem či je to živé, nedokážem to rozoznať, je to veľmi veľmi malé...odfotiť to tiež nie je možné
mysak
Cus mam takovou rozepř,i bylo mi řecono ze je to plisen ,ja tvrdim ze ne....
myslim si že je to ,,vapnik,,+ mam pocit ze jsou priliš tmave,,hodne dusiku,,takže prehnojene?!Organikou nelze přehnojit?!nebo se mylim..
Nebo je na vine spatne PH
..jede se v hline
hnojky BAC zalivka kořenak ,(grow na litr 0,1)podle tabulky ..posleze
myslim ze davka byla zdojnasobena(grow) kytky jsou vysoke 15-20max klony
hnoji se cca 2 tydny/ +- 2dny
a Ph se nemeri jak na vstupu tak na vystupu
Diky
doxenon
citace:
Původní příspěvek od 1b2
Zdravím milí pestovatelia, na mojej rastlinke sa mi začali vyskytovať, teda presnejšie na listoch dierky, na viacerých. Bude to asi nejakým hmyzom ale neviem akým, nevidím ho tam ... môžete poradiť, čo by som mal vyskúšať ? prikladám fotku .. veľmi pekne ďakujem .. je to orange bud


FOTKA

(neviem ako sem dať ešte fotku, tak preto cez hento, nebojte sa..prosím o pomoc, som úplny začiatočník a keď je už taká pekná, veľká škoda by jej bola, ďakujem !! :( )

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=25483 .. môže to byť toto ?

asi nie, nie osm si istý, lebo som po nej ponachádzal nejaké čierne fliačky, ktoré idú jemne z nochtom zoškrabkať dole ale neviem či je to živé, nedokážem to rozoznať, je to veľmi veľmi malé...odfotiť to tiež nie je možné


Ten odkaz na foto je nefunkční ale co popisuješ je na 100% píďalka podzimní, taky jsem ji tam měl, ty černý tečky jsou její hovna, já použil postřik "Karate" kluci tady něco jinýho, jen si teď nevzpomenu co.
doxenon
Ty postřiky máš vyjmenovaný v tom threadu co máš vloženej v tvým příspěvku, tak at dopadne boj s havětí pro tebe dobře.
EDA45
citace:
Původní příspěvek od mysak
Cus mam takovou rozepř,i bylo mi řecono ze je to plisen ,ja tvrdim ze ne....
myslim si že je to ,,vapnik,,+ mam pocit ze jsou priliš tmave,,hodne dusiku,,takže prehnojene?!Organikou nelze přehnojit?!nebo se mylim..
Nebo je na vine spatne PH
..jede se v hline
hnojky BAC zalivka kořenak ,(grow na litr 0,1)podle tabulky ..posleze
myslim ze davka byla zdojnasobena(grow) kytky jsou vysoke 15-20max klony
hnoji se cca 2 tydny/ +- 2dny
a Ph se nemeri jak na vstupu tak na vystupu
Diky


Organikou lze přehnojit úplně "v klidu"..Její záludnost je v tom,že účinek zahnojení nasstupuje cca až po týdnu..U moderních hnojiv jsou mikroprvky i vápník v poměru,jakej maj kytky dostat,z čehož plyne,že při správným ph a dádkování hnojiv mají kytky všeho tak akorát..Ph ale neměřeno,tmavý je to moc,podle mě ste to spálili,co máte za hlínu,něco předhnojenýho..??A proč hned od druhýho tejdne zdvojnásobujete dávky..? To je taky podle návodu..?
A chodit do indooru bez měření ph je hazard,úplně zbytečnej...
mysak
jo moje kytky to nejsou jen to jede (poprve) ,jinak medium je BAC lava soil.A 2dvojnasobek nedavali..
PH nemeril stim, ze mirekl ze si BAC upravuje PH samo
diky za koment
Ahoj, na kytkách se mi začaly rojit díry a ať jsem se v tomhle ohledu vzdělával jakkoliv, nedokáži přesně určit o co jde. Nikdy jsem neviděl žádné housenky, ani na listech nic není, jen ty díry, nemá s tím někdo zkušenosti?

Děkuji.
GanjaMassive
Mam problem s listy prosim poradte cim to muze byt ???
sw3ap
citace:
Původní příspěvek od GanjaMassive
Mam problem s listy prosim poradte cim to muze byt ???


Mám asi stejný co ty,viz. předchozí strana,prej nedostatek Dusíku,zkus přihnojit.
doxenon
citace:
Původní příspěvek od DexterBzuk
Ahoj, na kytkách se mi začaly rojit díry a ať jsem se v tomhle ohledu vzdělával jakkoliv, nedokáži přesně určit o co jde. Nikdy jsem neviděl žádné housenky, ani na listech nic není, jen ty díry, nemá s tím někdo zkušenosti?

Děkuji.


Píďalka podzimní, řeší se to pár příspěvků nad tvým, nebuď shnilej hledat, je tu o tom psáno spoustu. FAQ.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma