Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Konvenční Zahrádky » ...:::Moje Salvia Divinorum:::...
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
The Chemical
Stálý Člen

Karma uživatele The Chemical - 46% PěstitelskáKarma uživatele The Chemical - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 134  

...:::Moje Salvia Divinorum:::... Příspěvek č. 1



Takže...
Rozhodl jsem se vám představit svoji Šalvějku. Stáří asi dva měsíce, substrát pro venkovní květiny-vlastnosti substrátu nevím, dostal jsem ho i s řízkem. Zatím jsem nehnojil, nepoužívám ani žádný pařníček, šalvěj je dokonale přivyklá na pokojovou vlhkost. Nedávno jsem ji zastřihl a vrcholek dal zakořenit, tak doufám, že se chytne. Nevím ale, jestli jsem s tím zastřižením udělal dobře, šalvějka se zasekla a nevypadá, že má v dohledný době v plánu vyhodit dvě nový větvičky
Ještě ke všemu mě začaly odpadávat spodní listy. Další problém je, že se mi objevili škůdci, nevíte náhodou, co je to za mušky a jak proti nim postupovat?

Fotky jsou ze 4.6.07

Naposledy upravil The Chemical 09-11-2008 v 17:03 PM

Old Post 20-06-2007 v 18:10 PM
The Chemical je offline   Profil uživatele The Chemical   Find more posts by The Chemical   Foto galerie člena The Chemical   Click here to Send The Chemical a Private Message   Add The Chemical to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The Chemical
Stálý Člen

Karma uživatele The Chemical - 46% PěstitelskáKarma uživatele The Chemical - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 134  

A další fotečky :-) Příspěvek č. 2




A ještě nějaký novější fotečky, foceno dnes

Naposledy upravil The Chemical 09-11-2008 v 17:14 PM

Old Post 20-06-2007 v 18:19 PM
The Chemical je offline   Profil uživatele The Chemical   Find more posts by The Chemical   Foto galerie člena The Chemical   Click here to Send The Chemical a Private Message   Add The Chemical to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanos
Stálý Člen

Karma uživatele Hanos - 56% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 46 

Příspěvek č. 3

Na ty mušky bacha, jsou to potvory. Pokud je hned nezničíš, z rostlinkou se můžeš rozloučit!!!
tedy...: Jedná se o Molice, které sajou z listů "šťávu" a vylučují na ně lepkavé výkaly. Celá rostlina tím trpí a pomalu hyne .Tyto mušky jsou velice odolné. Pokud se jich chceš zbavit, použij nějaký chemický prostředek na hmyz (insekticid).
Osvědčil se mi -Mospilan- . Dá se koupit třeba v Baumaxu nebo v květinářství. Stojí to max do 100kč. Spíše kolem 60-70kč. Je to takový prášek, který se ředí s vodou a pak se celá rostlina postřikuje. Je to velmi účinný a známy insekticid.
Více o Molicích zde:http://www.chovatelka.cz/chovatelka...-a-ochrana.html
Jinak: hodně štěstí při pěstování Šalvěje divotvorné :-)

Naposledy upravil Hanos 04-07-2007 v 14:11 PM

Old Post 20-06-2007 v 20:46 PM
Hanos je offline   Profil uživatele Hanos   Find more posts by Hanos   Foto galerie člena Hanos   Click here to Send Hanos a Private Message   Add Hanos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The Chemical
Stálý Člen

Karma uživatele The Chemical - 46% PěstitelskáKarma uživatele The Chemical - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 134  

Příspěvek č. 4

Díky moc za radu, mě se zdálo, že ty bílý tečky jsou vidět i z vrchní strany listu-to asi bude tím, jak sajou tu šťávu. A já si říkal, že tak nějak odchází a myslel jsem, že to bude asi tím, že má moc mokrou půdu. Takže ještě jednou díky za radu i za popřání štěstí

Old Post 20-06-2007 v 21:37 PM
The Chemical je offline   Profil uživatele The Chemical   Find more posts by The Chemical   Foto galerie člena The Chemical   Click here to Send The Chemical a Private Message   Add The Chemical to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bluebeatle
Nový Člen

Karma uživatele bluebeatle - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 1  

Příspěvek č. 5

Zdravím, pozor taky na zahradnický substráty....většinou bývají semeništěm chorob a škůdců, před použitím bych doporučoval jejich desinfekci v mikrovlnce.S tím chemickým ošetřením raději neotálej, mě takhle molice zničily sbírku fuchsií.Šalvějce přeju brzké uzdravení, a Tobě hodně pěstitelských úspěchů! :0)

Old Post 22-06-2007 v 10:07 AM
bluebeatle je offline   Profil uživatele bluebeatle   Find more posts by bluebeatle   Foto galerie člena bluebeatle   Click here to Send bluebeatle a Private Message   Add bluebeatle to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mrzout
Stálý Člen

Karma uživatele mrzout - 100% PěstitelskáKarma uživatele mrzout - 100% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 203  

Příspěvek č. 6

Skus i tabakovy vyluh. Vem 10 nedopaku od cigarety a dej je do nejake sklenice s uzaviratelnym vrskem. Naplň vodou a nech 24-48 luhovat. Nasledne tim stříkej listy. Muzes do roztoku pridat i jar pro vitvoreni neproniknutelneho filmu na listech pro zabránění jejich množeni. Dal můžeš přidat i lih pro lepsi hubení skůdcú. Postřik aplikuj pravidelne az do uplneho uzdraveni. Preju mnoho uspechu. mrzout

Naposledy upravil mrzout 01-12-2011 v 11:08 AM

Old Post 09-08-2007 v 06:53 AM
mrzout je offline   Profil uživatele mrzout   Find more posts by mrzout   Foto galerie člena mrzout   Click here to Send mrzout a Private Message   Add mrzout to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

ten jar bych moc nedoporucoval... rostlinka ti skoro prestane tahat vlhkost

Old Post 10-10-2007 v 14:45 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 8

hmm... kdyz to tam pisou tak bychom tomu asi meli verit no... kazdopadne nejaky novy fotky by nebyly?

Old Post 13-10-2007 v 12:01 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The Chemical
Stálý Člen

Karma uživatele The Chemical - 46% PěstitelskáKarma uživatele The Chemical - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 134  

Příspěvek č. 9



Takže po dlouhé době jsem tu s aktualizací. Bohužel Vám musím oznámit, že Salvia téměř prohrála svůj boj se škůdci. Už si snad nikdy nekoupím substrát od firmy Agro! Jako dárek k němu mi dali molice, svilušky a stonoženky! A šalvějka teda postupně umírala...molice vymizely samy, na svilušky jsem aplikoval pár dní postřiku tabákovým výluhem a zmizely taky Ale zjistil jsem, že bohužel tabákový výluh neúčinkuje na stonoženky a ty mě dál postupně šalvějku žraly Takže jsem se rozhodl pro radikální řešení, vyškubnul jsem ji ze substrátu, osprchoval kořeny, kompletně jsem ji ostříhal a zasadil do nového substrátu. Jako nový substrát jsem použil směs kokosu a perlitu(mícháno od oka). Taky šla do nového květináče, objem může být tak čtyři litry...Přiklopil jsem jí petkou a asi po týdnu začala znova obrážet Teď se asi věnuje tvorbě nového kořenového systému a taky růstu nových výhonků

Naposledy upravil The Chemical 09-11-2008 v 17:20 PM

Old Post 05-12-2007 v 11:56 AM
The Chemical je offline   Profil uživatele The Chemical   Find more posts by The Chemical   Foto galerie člena The Chemical   Click here to Send The Chemical a Private Message   Add The Chemical to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The Chemical
Stálý Člen

Karma uživatele The Chemical - 46% PěstitelskáKarma uživatele The Chemical - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 134  

Příspěvek č. 10




Odstřižený vrcholek, o kterém píšu v prvním příspěvku, zakořenil a teď mi dělá docela radost
Už z něho vzešly dva další řízky, které jsem rozšířil mezi své kamarády, aby taky poznali, co lady salvia umí
Některé konce listů sice trochu usychají, ale tomu se nedivím, protože šalvějka je na okně nad topením, takže se jí snižuje vlhkost, když topení začne topit...ale nechci ji ničím přiklápět a udělat z ní zbytečně příliš choulostivou rostlinku. Spíš jsem si nedávno všimnul, že se okraje listů kroutí jakoby dolů, nevíte, čím to může být? Jo jinak substrát je čistej kokos

Naposledy upravil The Chemical 09-11-2008 v 19:31 PM

Old Post 05-12-2007 v 12:04 PM
The Chemical je offline   Profil uživatele The Chemical   Find more posts by The Chemical   Foto galerie člena The Chemical   Click here to Send The Chemical a Private Message   Add The Chemical to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Homer Jay
Stálý Člen

Karma uživatele Homer Jay - 65% PěstitelskáKarma uživatele Homer Jay - 65% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 106  

Příspěvek č. 11

Na tabák bacha, nikotin je taky herbicid, tak jestli to neni tím...
Skvělí příklad jsou trávníky okolo zastávek MHD, to není jenom vyšlapaný

Včeličky,bzzzzum.

Débil je efujemismus od na hlavu padený.

Old Post 20-04-2008 v 20:00 PM
Homer Jay je offline   Profil uživatele Homer Jay   Find more posts by Homer Jay   Foto galerie člena Homer Jay   Click here to Send Homer Jay a Private Message   Add Homer Jay to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The Chemical
Stálý Člen

Karma uživatele The Chemical - 46% PěstitelskáKarma uživatele The Chemical - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 134  

Příspěvek č. 12






Tak po dlouhý době nějaká aktualizace. Původní maminka už bohužel není mezi námi, ale její odkaz žije v podobě dalších generací jejích řízků. Rostlina , která je na posledních fotkách zdárně přežila zimu a na jaře mi poskytla pár kvalitních řízků, které jsem různě porozdával a pár si jich i nechal. A tady jsu nějaká fotozzz
Na obrázku č. 5 můžete vidět, jak se vyvinul řízeček z předchozího příspěvku

Naposledy upravil The Chemical 09-11-2008 v 19:39 PM

Old Post 20-07-2008 v 20:12 PM
The Chemical je offline   Profil uživatele The Chemical   Find more posts by The Chemical   Foto galerie člena The Chemical   Click here to Send The Chemical a Private Message   Add The Chemical to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od mrzout
Skus i tabakovy vyluh. Vem 10 nedopaku od cigarety a dej je do nejake sklenice s uzaviratelnym vrskem. Naplň vodou a nech 24-48 luhovat. Nasledne tim stříkej listy. Muzes do roztoku pridat i jar pro vitvoreni neproniknutelneho filmu na listech pro zabránění jejich množeni. Dal můžeš přidat i lih pro lepsi hubení skůdcú. Postřik aplikuj pravidelne az do uplneho uzdraveni. Preju mnoho uspechu. mrzout


Ty voe , jaky nedopalky ??? Tabákovej výluh od tabaku ne od vajglů , Při malém výskytu můžeme vyzkoušet babský recept na tabákový výluh – čtyřicet gramů tabáku zalijeme litrem vody, dvě hodiny vaříme a den necháme louhovat. Pak scedíme a výluhem potíráme spodní stranu listů. a ješte bych to naředil hodně. A i se to leje do substrátu , ....jestli to nefungovalo , jak tady píše , tak se nedivim , LOL .

Naposledy upravil Hlava 28-03-2011 v 04:28 AM

Old Post 23-03-2011 v 21:57 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The Chemical
Stálý Člen

Karma uživatele The Chemical - 46% PěstitelskáKarma uživatele The Chemical - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 134  

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od Hlava


Ty voe , jaky nedopalky ??? Tabákovej výluh od tabaku ne od vajglů , Při malém výskytu můžeme vyzkoušet babský recept na tabákový výluh – čtyřicet gramů tabáku zalijeme litrem vody, dvě hodiny vaříme a den necháme louhovat. Pak scedíme a výluhem potíráme spodní stranu listů. a ješte bych to naředil hodně. A i se to leje do substrátu , ....jestli to nefungovalo , jak tady píše , tak se nedivim , LOL .


Hehe, sice trochu zastaralej thread, ale myslím, že máte tak trochu pravdu oba, chlapi. Lepší postup je samozřejmě od Hlavy a podobně jsem to i dělal. Koupil jsem tenkrát nějakej levnější tabák, vyvařil a vylouhoval. Na obhajobu mrzouta musím říct, že recept s vařením nedopalků jsem tu také poměrně často potkával, ale nepřišlo mi to (už z principu) zdaleka tak vhodné, jako vyvařit čistý tabák. Tak jako tak, ani výluh z čistého tabáku na ty zasraný stonoženky (nebo co to bylo) neúčinkoval. Thread není aktualizovaný, protože mi bohužel při stěhování šalvějka pomrzla a už se nevzpamatovala. Kdyby někdo měl nějaký řízeček navíc za rozumnou cenu, nabídněte - dyžtak PM

Old Post 27-01-2012 v 22:51 PM
The Chemical je offline   Profil uživatele The Chemical   Find more posts by The Chemical   Foto galerie člena The Chemical   Click here to Send The Chemical a Private Message   Add The Chemical to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Foxx
Nový Člen

Karma uživatele Foxx - 26% Pěstitelská

Registrován: Aug 2010
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 15


Během měsíce bude k dispozici pár řízků. V případě zájmu pište PM.

Old Post 23-03-2012 v 00:41 AM
Foxx je offline   Profil uživatele Foxx   Find more posts by Foxx   Foto galerie člena Foxx   Click here to Send Foxx a Private Message   Add Foxx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
amper
Stálý Člen

Karma uživatele amper - 37% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 49  

Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od The Chemical
Takže po dlouhé době jsem tu s aktualizací. Bohužel Vám musím oznámit, že Salvia téměř prohrála svůj boj se škůdci. Už si snad nikdy nekoupím substrát od firmy Agro! Jako dárek k němu mi dali molice, svilušky a stonoženky! A šalvějka teda postupně umírala...molice vymizely samy, na svilušky jsem aplikoval pár dní postřiku tabákovým výluhem a zmizely taky Ale zjistil jsem, že bohužel tabákový výluh neúčinkuje na stonoženky a ty mě dál postupně šalvějku žraly Takže jsem se rozhodl pro radikální řešení, vyškubnul jsem ji ze substrátu, osprchoval kořeny, kompletně jsem ji ostříhal a zasadil do nového substrátu. Jako nový substrát jsem použil směs kokosu a perlitu(mícháno od oka). Taky šla do nového květináče, objem může být tak čtyři litry...Přiklopil jsem jí petkou a asi po týdnu začala znova obrážet Teď se asi věnuje tvorbě nového kořenového systému a taky růstu nových výhonků


Zažil jsem téměř totožnou zkušenost s mojí šalvějkou. A matka taky nevydržela.
Na počátku byl problém roztočík jahodníkový. Nasadil jsem chemii bohužel příliš pozdě. A s řízkem jsem udělal ještě jednu zkušenost. Šalvěj sice miluje vlhkost vzuchu, ale nesnáší přemokřené kořeny. Držel jsem tu půdu příliš mokrou v domnění, že tím při odparu zajistím nadzemní části dostatečně vlhké mikroklima, Na vzdušnou vlhkost to nestačilo a na půdu to bylo moc. Půda potřebuj občas trochu proschnout a být prodyšná.

Amper

Naposledy upravil amper 24-03-2012 v 21:35 PM

Old Post 24-03-2012 v 20:24 PM
amper je offline   Profil uživatele amper   Find more posts by amper   Foto galerie člena amper   Click here to Send amper a Private Message   Add amper to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:51 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
05-04-2012 - Salvia Divinorum - 33 odpovědí
24-05-2011 - Tarrakian Salvia divinorum - 125 odpovědí
29-08-2009 - Neon's Salvia Divinorum - 130 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0024390 seconds with 39 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív