Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VII. !!! - Klikni zde pro originální téma
guerilla
Zkusil bych přihnojit, takhle čistě světlé listy jsou "vyžrané" kytkou. Nejčastěji bývají k vidění při průplachu. A přelité je předpokládám nemáš, že? A ještě by na tom mohl mít podíl nedostatek světla.
Murph
Mě to přijde klasicky základní nedostatek dusíku, zkusil bych přidat více grow složky a pokud máš k dispozici prostředky, zvážil bych i koupi Fishmixu ve kterém je dostatek dusíku k tomu spoustu stopových prvků a enzymů, po kterých se květiny opravdu zazelenají.
dade
citace:
Původní příspěvek od guerilla
Zkusil bych přihnojit, takhle čistě světlé listy jsou "vyžrané" kytkou. Nejčastěji bývají k vidění při průplachu. A přelité je předpokládám nemáš, že? A ještě by na tom mohl mít podíl nedostatek světla.


Přelité určitě nejsou zalévám až je substrát suchý no možná to bude tím dusíkem ale hnojil jsem grow složkou a žádná změna ty první co jsou nejvíc žlutý byly přímo pod lampou takže nedostatek světla to asi nebude spíš přebytek, no dneska budu zalejvat takže přídám grow složku jinak by mi měl přijít ve čtvrtek EC metr takže změřím EC a uvidí se jestli hnojím málo, možné to je dřív jsem přidával grow složku 14 dní po přepnutí a pak už jenom bloom a kytkám to stačilo byly krásně zelené
MocnyOkurek
Hele podle fotek se mohlo stat ze doslo misto na koreny. Jde ti to taky odspodu. Me se to stalo z JH minule kolo. Z nejakyho titulu porad odhazoval hodne listi ve spod a pak jak sem videl korenovej bal mi doslo proc. Ani kulicka (hydroton) z toho nevypadla kdyz sem to vytahl z kvetinace. Jinak s tim mistem pro koreny tu nekde operoval crazyben.
dade
citace:
Původní příspěvek od MocnyOkurek
Hele podle fotek se mohlo stat ze doslo misto na koreny. Jde ti to taky odspodu. Me se to stalo z JH minule kolo. Z nejakyho titulu porad odhazoval hodne listi ve spod a pak jak sem videl korenovej bal mi doslo proc. Ani kulicka (hydroton) z toho nevypadla kdyz sem to vytahl z kvetinace. Jinak s tim mistem pro koreny tu nekde operoval crazyben.


No jsou to 11l květníky no uvidim až to seknu jak na tom budou kořeny
husokachna
Čau, rád bych poprosil o radu. Pročítal jsem poctivě forum, ale nejsem si stoprocentně jistej. Tohle mi udělaly kytky, začaly se na nich velice rychle množit tyhle listy. Naposledy jsem se díval tři dny zpět a bylo tam pár nažloutlých, dnes už to byl docela masakr. Kytky mám venku v kýblech, hnojím zkvašenýma slepičákama, poslední měsíc asi 1x týdně, cca dvě velký polévkový lžíce do konve, ke každé kytce půl konve. Zalévám cca jednou za tři dny. Vzhledem k tomu, že to začlo takhle rychle tak sázím na přehnojení. Co mám v případě přehnojení dělat?
Spikec
Ahoj, tusite co by toto mohlo byt? Psal jsem jeste o stranku drive.

bubler
teplota: 26-30 C
vlhkost: 50-60 %
PH: 5.4-6.0
EC: 0.5 - hnojiva AH

Takto mi zacinaji zloutnout listy + jsem nasel na par listech takovy stribrny maly flicky. Koukal jsem, ze to jsou asi trasnenky, ale nikde zadnou nevidim - ikdyz vim, ze jsou male. Prosim o radu. Moc dekuji.
Martin666
Na parasity Rock Effect
v případě přehnojení prolévat převařenou odstátou vodou, upřimně slepičincema bych nehnojil, to patří do středověku, což je věc názoru, ale představ si že ti to svinstvo pak putuje skrze plíce krví do celého těla
murmur
citace:
Původní příspěvek od Spikec
Ahoj, tusite co by toto mohlo byt? Psal jsem jeste o stranku drive.

bubler
teplota: 26-30 C
vlhkost: 50-60 %
PH: 5.4-6.0
EC: 0.5 - hnojiva AH

Takto mi zacinaji zloutnout listy + jsem nasel na par listech takovy stribrny maly flicky. Koukal jsem, ze to jsou asi trasnenky, ale nikde zadnou nevidim - ikdyz vim, ze jsou male. Prosim o radu. Moc dekuji.


Čau, vypadají hladově. Jestli máš vodu z kohoutku s EC 0,4, tak to moc živin nemají. A co kořeny?
Spikec
citace:
Původní příspěvek od murmur


Čau, vypadají hladově. Jestli máš vodu z kohoutku s EC 0,4, tak to moc živin nemají. A co kořeny?


Ahoj, moc dekuji za odpoved. EC z kohoutku mam 0.1. Koreny mam krasne ciste bile a rostou kazdym dnem dost rychle.
HOPIK
Ahoj , poradí mě někdo co se dějě nebo co schází kytičkám ...
noha1
Čaute zahrádkáři, prosím o pomoc při nemoci mé byliny.

Foto přikládám.

Při bližším zkoumání jsem objevil jen mšice (mladé i staré), ale jinak žádného jiného brouka ba ani žádné pavučiny. Některé listy mají takový šedo/stříbrný povlak, který nejde setřít. Co to může být?

Děkuji za rady!

Kdyby byly fota nedostatečná, můžu poslat další. Zespodu, zvrchu
Spikec
citace:
Původní příspěvek od noha1
Čaute zahrádkáři, prosím o pomoc při nemoci mé byliny.

Foto přikládám.

Při bližším zkoumání jsem objevil jen mšice (mladé i staré), ale jinak žádného jiného brouka ba ani žádné pavučiny. Některé listy mají takový šedo/stříbrný povlak, který nejde setřít. Co to může být?

Děkuji za rady!

Kdyby byly fota nedostatečná, můžu poslat další. Zespodu, zvrchu


Ahoj, ten povlak, by tusim mely byt trasnenky. Nicmene ja mam take par malych stribrnych povlaku a nikde jsem si nevsiml zadneho maleho broucka. Nevim, zda to muze byt i neco jineho.
noha1
citace:
Původní příspěvek od Spikec


Ahoj, ten povlak, by tusim mely byt trasnenky. Nicmene ja mam take par malych stribrnych povlaku a nikde jsem si nevsiml zadneho maleho broucka. Nevim, zda to muze byt i neco jineho.


No já tam právě žádný pohyb nevidím a to ani lupou. Koupil jsem Rock Effect a uvidíme. Možná by to mohli být i mšice, těch tam pár je.
hokej97
zdar, mám takový problém. mám venku 2x No name kvítí asi 2,5 metru,celu dobu v pohodě rostli a teď to začalo dělat toto. hnojeno občas (canna). díky za pomoc
EverNo1
Zdravim, chci se jen ujistit jestli se nepletu. Myslím že se jedná o molice, je to tak? Ve skříni jsem viděl lítat malou bílou mušku (1-2mm)

Mám to na většině spodních listů..

Máte někdo zkušenosti s tabákovým výluhem? Jak to na ně zabírá?
Martin666
Nevymýšlej blbosti s tabákem, ten nefunguje...kup RockEffect, máš klid a kytka taky
hokej97
Co s tím mám dělat. :(
Martin666
Hokej, dodej nějaké info, co je to za odrůdu ? jestli tam nejsou nějací parasité, podle dodaných fotek není nic k poznání atd... fotka z blízka by pomohla
hokej97
Co to je za odrůdu netuším, je to od známého z nějakého mixu(pry tam měl euforii,orange bud, +ještě nějaké).Parazité tam nejsou to mám ošetřené. :D Zničeho nic to začalo až bělat od stonku (ne od konečků listu,jak to většinou žloutne).Na tom bílém, to sem tam rezaví a vypadá to, že to chcípá.Hnojil jsem to jednou týdně, se mi zdálo, že to bylo přehnojené,ale to tím asi nebude.Nějakou bližší fotku zkusím dodat zítra.
Martin666
Podívej se zde a porovnej http://www.growweedeasy.com/marijuana-symptoms-pictures
rubeli
Zdravim Vas,
je to uz 3.tyzden co su dievcata pod lampou. Posledny tyzden vsak nejako padaju. Zalievam dazdovou vodou a obcas vodou z kohutiku. Zalieval som podla potreby ked bola poda preschnuta, no listy zacali vednut, zacal som zalievat kazdy druhy den. Vrchy sa preberaju no spodne listy schnu a ohybaju sa. Su v Light Mixe od Biobizz, teplota 19(v noci) az do 26(cez den), vlhkost so zvlhcovacom 65-75%, maly ventilator na regulatori otacok. Raz som im dal Bio-Heaven a rastli dalej pekne. Skrina 100x100, svetlo su LED Vero29 220W. Vie niekdo poradit cim to moze byt?? Niesu na 3.tyzden rastu dake male?? Vdaka.
rubeli
ospravedlnujem sa, mobil trosku pootacal fotky.
Balon
nějaký růstový hnojivo jim dej... fish mix, biogrow, atd prostě něco s dusíkem
a správný pH dodržuj 6-6,5 idealně
krobak
Podľa mňa ich máš preliate+pH. Ako píše kolega Balon, daj si väčší pozor na pH aby Ti neblokovalo prijímanie živín. Hlina nieje zrovna precitlivelá na pH no dažďová voda býva často kyselá (nízke pH). Nech sa darí.
hokej97
Možná nedostatek síry? Jestli to tak půjde dál,tak je můžu za týden seknout a do kompostu. No nic, každý rok není posvícení.
hokej97
.
rubeli
mam bio-grow, chcel som ho zacat pridavat az ked sa spametaju ale skusim teda uz teraz. a ph substratu by malo byt fajn, tak testnem tu vodu snad to nejak vyriesim.
spachal
Mne to pripada spise na deficit nejakych kovu .. zelezo, med .. V kazdem pripade nasadit nejake komplexnejsi hnojivo, treba JIDB neni zas tak drahe a mozna se i podivat, jak na tom jsou koreny, i za cenu nejakeho poskozeni korenoveho balu. Vykopat, zvetsit 'diru', zasypat nejakym kvalitnejsim substratem a znova vsadit. Protoze jinak je to opravdu na odpis :/ ..
Martin666
vypadá to jak kdyby kytka natáhla z půdy nějaké svinstvo, spíš to beru z pohledu co je vidět, prolej půdu pořádně čistou vodou bez chemky, možná to pomůže...budu držet pěsti, každé uhynulé Zelené dámy je škoda
noha1
Čaute, před nedávnem jsem tady postoval fotky kytky napadané něčím neznámým ... v neděli ráno byla kytka ještě svěží, na oběd už gumovatěla a klesala a večer ... hotovo. Vůbec netuším, co to může být a doufám, že to nenapadne ostatní, které jsou v těsné blízkosti.
atila
citace:
Původní příspěvek od hokej97
.

Zdar tak to mám taky,vůbec nevím co s tím,nikdy jsem to neviděl. Čím myslíš že by to mohlo být?Buď něčeho málo,ale spíš něčeho moc.
Hroznýš
zdravím mám problem z rostlinstvem a jestly nekdo bude vedet ce stim tak bych byl moc vděčnej
ty fleky na listech sem vyčetl na foru že to bude nejspíš plísen takže lečba kuprikolem ale radši se zeptám akorát nechápu co ty větve jedna uplně žloutne ale dalším větvím se na kytce docela daří sou světlejší ale není to tak hrozná a další kytka má problem že ji jedna větev přes den zvadne a přes noc se krásně rozvyje nechápu co se děje
Hroznýš
tady dodávám ješte ty flíčky na listech
Hroznýš
a
spachal
>Hroznýš: ja bych to misto plisne videl spise na trasnenky, zkontroluj si listy pekne dukladne, abys na slecny nestrikal zbytecne nejake jedovate fungncidy ..
hokej97
citace:
Původní příspěvek od atila

Zdar tak to mám taky,vůbec nevím co s tím,nikdy jsem to neviděl. Čím myslíš že by to mohlo být?Buď něčeho málo,ale spíš něčeho moc.

Vůbec netuším,nevypadá to vůbec dobře.
Nehulto
Zdravim všechny growery.. potřebuji poradit s mými květinami. Holky jsou 14 v květu a hnojky ata organics, jedu podle schema dávkování, bohužel nemám ph a ec metr. Prolevam každý týden čistou vodou a stejně něco v nepořádku...
Nehulto
Osazenstvo je Orange bud diesel, White russian, Black domina. Femi seminka, hlína kupovaná mixlá perlitem, dno keramzit. Květináče 10 l a více.
Hroznýš
citace:
Původní příspěvek od spachal
>Hroznýš: ja bych to misto plisne videl spise na trasnenky, zkontroluj si listy pekne dukladne, abys na slecny nestrikal zbytecne nejake jedovate fungncidy ..


díky za odpověd mužeš mě prosím upřesnit trošku co hledat? na první pohled je vidět bílé tečky místy nekrozní fleky mám hledat něco určitého?
spachal
>Hroznýš: hmyz, hledat na spodní straně listů, cca 0.5mm. Likvidace chemií .. http://www.magazin-legalizace.cz/cs...enky?rubricId=3

>Nehulto: nečeho je nedostatek, možná také vysoké pH, možná fosfor? Mrkni treba zde: http://growmart.cz/jak-na-hnojeni-r...?v=928568b84963
Přitlačil bych i na dusíku, ta barva listů není úplně 'zdravá' ..
Nehulto
Díky... dusík si myslim také, fosfor si nejsem jist a ph bohuzel nemam jak zkontrolovat, holek mam 13, jen u tech dvou je tento problem, vsechny jedu stejne mychlim roztokem. Kazdopadne jedu proplach, voda ze studny.
Nehulto
Help
Nehulto
Foto zde..
spachal
pH merak stoji pakatel a voda ze studny moc zivin obsahovat nebude, takze to spise zhorsujes .. Kup si pripadne JIDB, michej podle tabulky, budes mit i vhodne upravene pH.
Nehulto
Ten koupim, jinak pridavam ziviny do vody.. ale diky za radu, kazda se hodi. At se zelena
odo
Voda zo studne bude dosť tvrdá. Ja mám EC 0,6 , takže si myslím, že k JIDB absolútne nevhodná k miešaniu a dodržiavaniu tabulkových údajov.
Strudlkokos
mam tento problem s listy nevite co to je bylo to jen tak na 8 listech
rukavica
http://grower.cz/home/viewer.php?userid=35952
Karholc
Zdarec,může někdo poradit prosím..14 dni květu,hnojeno Plagron alga bloom 4ml na 10l+enzymy 1ml na 1l.Je zpomalená,a celá bledne..Ostatní kytky co mám hned vedle v zemi jsou uplně ok.A zalivám je všechny uplně stejně..Diky moc
Karholc
citace:
Původní příspěvek od Karholc
Zdarec,může někdo poradit prosím..14 dni květu,hnojeno Plagron alga bloom 4ml na 10l+enzymy 1ml na 1l.Ostatní kytky co mám hned vedle v zemi jsou uplně ok.A zalivám je všechny uplně stejně..Diky moc
murmur
Alga Bloom se dává 4ml/1l, na 10l to ani nepoznají. Taky záleží na hnojení už v růstu. Jsou v zemi nebo v květináči?
Karholc
Ježiš promin,přepsal jsem se..Jo hnojim to 40ml na 10l..Jsou normálně v zemi..Za touhle kytkou jsou dalši 2 a jsou uplně v pohodě..Všechny hnojim uplně stejnou zalivkou právě..Tak vubec nevim co stim..Jestli proplachnout čistou vodou,nebo třeba přidat hnojivo na rust..Začla ta kytka blednout a žloutnout jak se začly dělat květy..Pak mam ještě v 50l květinačich a u všech žloutnou listy od spodu směrem nahoru..Hnojim taky všechno uplně stejně..
odo
Hm...ja by som povedal, že sa Ti tam vyčuralo nejaké zviera...
Karholc
Tak to vubec..To si nemyslim..To by se tam musel vychcat slon,a toho na zahradě nemám.. :-D
FenixStorm
asi by to chtělo detailní fotky.. takové příznaky má dusík buď moc nebo málo možná také mohou být přelité..
FenixStorm
citace:
Původní příspěvek od Nehulto
Zdravim všechny growery.. potřebuji poradit s mými květinami. Holky jsou 14 v květu a hnojky ata organics, jedu podle schema dávkování, bohužel nemám ph a ec metr. Prolevam každý týden čistou vodou a stejně něco v nepořádku...


Vypadá to na nedostatek vápníku.
Karholc
Všechny kytky zalivam uplně stejnou zalivkou..Druhou mam hned o metr vedle,a ta je uplně ok.Uplně každej list je brutálně zvadlej..a jdou všechny do žluta až uplně upadnou..Ted už je to o hodně horši..Dávám ji ještě tak 5 dnu.nechápu..nikdy se mě to nestalo.
crazyn
Zdravím , muže mi nekdo poradit ? Plagron Light Mix , růst , hnedé fleky , PH okolo 6 max 6,5 , EC neřeším , za X kol co jedu furt stejne nikdy nebyl zadný problem až ted , kdy jsem se zameril na snizovaní PH. Muže to byt tím ? Prosim o rady
crazyn
Nebo že by opravdu přehnojené ?
Yaakub
Zdravím, nastal mi problém. Začínají mi schnout listy, od spodních to jde pomalu nahoru. Mám tam svilušky celkem s nimi zápasím, v květinářství mi doporučili Mospilan 20SP, samozřejmě to nepomohlo. Tak jsem šel do HausSpezi, že chci Talstar 10EC nebo Vermitec 1,8EC. Ani jedno neměli, tak mi našli Nissorun 10WP. Zase nic moc účinky. Problém bude asi i v tom počasí, na balkon mi praží celej den. Jenže kytka začala kvést a tak po 14 dnech (teď) začínají usychat listy. Zajímalo by mě jestli je to fakt těma sviluškama (boj s nimi už pomalu vzdávám - u odrůdy je napsaná sklizeň konec září/začátek října) nebo je to normální, či sluníčkem, popřípadě čím to může být.
Odrůda - Cookies Kush (Barneys Farm)
Hnojivo - Green House - Powder feeding (short flowering) - NPK - 16-6-26 - hnojím 2x týdně, zalévám vodou každé ráno (cca půl litru)
Yaakub
Další foto
Martin666
pokud to nemáš napadené, tak je to normální, z pár suchých listů nedělej vědu, začíná podzim
Karholc
citace:
Původní příspěvek od Karholc
Tak jsem na to přišel.Uhnival kořen,a stonek uplně dole u kořenu pod slupkou.Nešlo to vidět.Ale nepřelival jsem ji!Šla ven...
Nadbuh
Dobrý den,
dle mého pátrání asi jsem moc přelil,ale pro jistotu se zeptám.
Děkuji za Vaše názory.
Martin666
zapátral jsi dobře, příště dávej do kokosu, nedrží se v něm voda, předejdeš přelití, hnilobě a překyselení
slamacek
For crazyn - Nazdar, já si myslim, že by si buď měl pozorněji číst návod na hnojivu a poměry míchání, nebo začít měřit Ec, protože podle mě jsou ty listy očividně spálený, totiž, že mají moc vysokou koncetraci hnojiva. Klidně se mohlo stát, že jak jsi měnil Ph, nevim čim, jakou kyselinou, tak jsi si skutečně mohl rozhodit to Ec. Ale je to od moc hnojiva...


For Nadbuh - teda podle toho do jak veliký nádoby jsi tu rostlinku zasadil, tak jsi asi čekal, že ti vyroste pořádnej stromek co? :) Já bych ji asi urychleně přesadil, jinak o ní možná přijdeš úplně. Zatím . . .

:sun:
Nadbuh
Slamáčku :)
Tvůj mikrogrow led mě usvědčil k registraci.
Zkusím to polopate.
Poprvé co vůbec něco pestuju,s myšlenkou si zahrávám cca od května.
V srpnu přišly semínka a jelikož jsem tu četl o pěstováni na okně,stromech,mikro a jiných parádičkách tak jsem si řekl že přes zimu zkusím aspoň jednu.
Do toho velkého jsem ji přesadil hned jak jsem zjistil že jsem ji nejspíš přelil.
Každopádně jsem zjistil že mě to baví 😊
xypepa
Ahojte, mám problém. Jedu ze semínka v kokosu (biobizz coco-mix). Hnojím JIDB dle návodu EC 1, PH 5,9. Teplota noc 24, den 28. Svítím 18/6, zářivka 6400 K, 21W, 85 cm, výška nad vrcholky cca 7 cm. Listy jsou svěšené a od špičky začínají šednout a vyrůstající nové lístky jsou od středu bílé, možná světlounce žluté. Guglil jsem a nevím. Je světlo moc nízko? Přelité? Přehnojené?
crazyben
vypadá jak spálený (a kdyby to nebylo v kokosu tak bych řekl že i přelitý)

ec si měl začít na mimina pěkně pomalu... 0,4 - 0,5 což má často i čistá voda z kohoutku (stačí jen kapka kořeňáku). A během dvou tejdnů pomalu zvedat jak poroste.

Ikdyž mě se to kecá, já v kokosu nikdy nepěstoval a v hlíně to neřešim. Světlem to určitě neni já mam prcky 1-2cm od trubice a vklidu.
zmijak
citace:
Původní příspěvek od xypepa
Ahojte, mám problém. Jedu ze semínka v kokosu (biobizz coco-mix). Hnojím JIDB dle návodu EC 1, PH 5,9. Teplota noc 24, den 28. Svítím 18/6, zářivka 6400 K, 21W, 85 cm, výška nad vrcholky cca 7 cm. Listy jsou svěšené a od špičky začínají šednout a vyrůstající nové lístky jsou od středu bílé, možná světlounce žluté. Guglil jsem a nevím. Je světlo moc nízko? Přelité? Přehnojené?




kde jsi videl davat takove ec na takoveho prcka jen korenak a vodu !!!!!!!!!!
Bundy
Může někdo poradit pls?Tohle se mi přes den objevilo na jedné kytce v boxu,na listech tmavé skvrny a listy jsou povadlé.
Zedy
citace:
Původní příspěvek od Bundy
Může někdo poradit pls?Tohle se mi přes den objevilo na jedné kytce v boxu,na listech tmavé skvrny a listy jsou povadlé.


Vypadá to spíš jako zaschlá skvrna od zálivku, nebo přímo hnojiva. Nepolil si je jenom? Bylo by to vysvětlení k výskytu jenom na jedné kytce, taky protože listy vypadají že je všechno v lati, na kytky v dobrý kondici.
Bundy
citace:
Původní příspěvek od Zedy


Vypadá to spíš jako zaschlá skvrna od zálivku, nebo přímo hnojiva. Nepolil si je jenom? Bylo by to vysvětlení k výskytu jenom na jedné kytce, taky protože listy vypadají že je všechno v lati, na kytky v dobrý kondici.

Je to možné uvidím co to řekne dnes až dojdu dom,dám vědět.
Bundy
Neměl jsem čas dřív napsat takže až teď,fleky se dělají na všech kytkách kromě jedné přehnojením to není protože jsem teď asi 8 dní nehnojil(na jedné rostlince žloutky mladé lístečky po vysazení hnojiv se vrátila do normálu) škůdce ani plísně jsem nenašel,zkusil jsem jednu kytku méně zalévat a mám dojem že listy přestávají schnout takže tak.Vsechny kytky pěkně mohutní a rozrůstají se.Potřeboval bych poradit,mám kytky přesadit do čerstvé hlíny nebo nechat tak a počkat až vyschnou?Myslím že kořeny nijak fatálně poškozené nebudou když kytky stále rostou.Poradite?
Rooftop
Umel by nekdo poradit v cem by mohl byt problem? Kytky rostou v light mixu od Biobizz pod 600W lampou, je to uz nekolikate kolo a nikdy nebyl problem - pouzivam stale stejna hnojiva (Nanogen - bloom, boost, growers edge a obcas enzymy), voda ze stale stejneho zdroje, teplota kolem 26 stupnu pres den a vnoci neklesa pod 20, vlhkost drzim na uzde protoze uz kvetou. Napiste svoje nazory prosim. Dekuji!
Rooftop
Dalsi foto
Samulele
To vyzerá na třásenky, je to roztoč a platí na ne Vertimec, viď. Svilušky, frcnúť 2x po týždni a je pokoj.
Mitch Buchannon
Přátelé prosím Vás o radu. Zasadil sem klony, už je tomu tejden, všechny jsou uplně v pořádku až na jednoho, kterýmu se takhle kurví nový listy. Jedu pod 250W růstovkou, zalívám vodou s kořeňákem, biobizz grow a hesi power zyme – pH upraveno na 5,9-6,0 + postřik spray mix od hy-pro. Tohle se mi ještě nestalo, proto píšu právě sem. Pomozte prosím :/

Edit: Nemůže to bejt třeba přehnojený??
FLVEK
Zdravím, tak mě to taky postihlo :-D Kytky jsou ještě ve fázi růstu, ale do 2 dnů by se měly přepnout, mám to pod 400w, hnojím sem tam micro, bloom, grow...z 9 kytek je 1 celkem v zajímavém stavu, druhá jen tak trochu..snad poznáte podle přílohy a poradíte mi, jako myslím si, že nedostatek draslíku, ale nejsem si jistý, tak zkouším tohle forum :) Děkuji !
Martin666
Mitch Buchannon, možná genetická vada..už se mi to také několikrát stalo..nic s tím neuděláš, kytka má naprogramovaný v genech postup jak se vyvíjet, většinou se z toho vyhrabe a další patra budou lepší, ale to je jen slabá útěcha..možná to dopadne špatně..prostě uvidíš

FLVEK, přehnojené, přelité...prostě průser...uber páru zahradníku

Rooftop, to nevypadá moc dobře..pokud nepomůže co ti psal kolega, tak zkus RockEffect, většinou zabírá na všechny problémy
FLVEK
Marin666 : Ouch, tak to jsem si vůbec nemyslel, každopádně díky moc ! Co bys doporučil ? nehnojit a nezalívat třeba až do neděle ? díky..
Martin666
prolej to převařenou odstátou vodou a pak nech pár dní / např. 3 / proschnout, nesmí být dlouhodobě ani v misce pod květníkem voda, poté pokračuj, ale v klidu, žádný extrém...nejlepší substrát je kokos, nehrozí přelití ani přílišná okolní vlhkost a je vzdušný, prostě pohoda
FLVEK
ahá, takže kokos pro příště, dobré vědět ! Díky moc, dnes to zaliju jak říkáš a uvidíme :) Moc díky !
dr.chlup
zdarec borci nevíte nekdo co stím už si nevím rady hydro bubler ec1.3 ph 5.8 big bud senzi sendhttp://
mr.strawberry
zdravíčko, na listech se mi objevilo tohle
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/14542645_10207262811829075_1828889844_n.jpg?oh=34b6708ed3856fd7d62fcc566bd5dc58&oe=57F0E8D0

po důkladném prozkoumání listu i ze spodu, pročtení různých fór apod. jsem došel k závěru, že to jsou svilušky. Problém je ten, že teď ve fázi květu je nechci stříkat žádným bordelem - kytičky teď vypadají takhkle:
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/14509274_10207262811669071_1136151637_n.jpg?oh=2a9ebe3f03ce82be7dfe561cf53f61bc&oe=57F0D9C6

Jelikož je to poprvé co pěstuji, nepoznám za jak dlouho budou zralé a teď nevím co s těmi napadenými listy... mám je všechny ostříhat? Kropit vodou bych asi neměl, kvuli plísni, že? Nebo to nechat být, vydrží to do sklizně?

Druhá otázka se týče použití listů... chtěl jsem je vyluhovat, udělat si brkovici, takhle když je napadená, tak to asi není dobrej nápad? Ale na mast by to nemuselo vadit? Samozřejmě bych použil jen ty co vypadají ok, ale oko takhle dobře nevidí....
Martin666
to vypadá na padlí, jestli to neošetříš RockEffectem, za pár dní ti kytka uhyne
mr.strawberry
Aha, super.. tak hned zítra to jedu nakoupit, snad to někde seženu.. předpokládám, že napadené listy ostříhat a zbytek potom postříkat?
Martin666
přesně tak, napadené ostříhat a nejlépe spálit...kytku ošetřit RockEffectem a neboj se o květy, roztok obsahuje pongamový olej, který je přírodní BIO látka z indického stromu Pongamia pinnata
Přestože to tady RockEffect celé roky propaguji, tak moc lidé nevěří, samoz. je důležitá prevence a včasné ošetření, když už je kytka napadena čímkoliv, většinou už je pozdě a tím myslím parasity i houby.
foto...Pongamia pinnata je krásný strom..
Ještě pro zajímavost, tento postřik vymyslel šikula z Čech.
odo
Dr chlup
Divné foto - myslím, že to máš prepálené.Možno si to mal aj prehriate. Na Bubbler EC 1,3 je dosť. Aké máš Ec vstupnej vody?
dr.chlup
odo
vodu mám z ozmozi nikdy sme stím problém neměl našel sem nejaký potvory na listech třásněky je to možný že to je kvuli tomu
savy
Zdravím pánové a dámy

Mám problém jak s listy tak s "palicemi " . Listy žloutnou až na konec plně upadnou a to celkem ve velkém množství + paličky jsou nějaké zakrnělé no prostě hrůza . Je to 20 dní na květu . Hnojivo mam od AH a hnojím Grow 0,5ml/L ,Bloom 1ml/l ,Micro 0,5ml/l , bloom axce. 0,5ml/l ,enzym 0,5ml/l . Ph držím okolo 6,0 , vlhkost 40 az 50 . Teploty den 28 noc 22 .
MatesMaty
Zdravim, je to 2. den od presazeni do bubbleru. Ph 5.5 a hnojky lehce Bcuzz. Takhle markantne to bylo jen u 2 kytek a ty jsem vyhodil. Ale jeste se to obcas nekde objeví tak ten list hned ustrihnu. Klony mam svoje a byly zdravé. Díkec
savy
MatesMaty

jaké máš EC vody a teplotu vody ? Něco podobného mi to dělalo když jsem měl moc studenou vodu.
MatesMaty
EC vody je 1.2 ( mám 1.1 už z kohoutku ), voda má uprostřed dne 27 °C a večer to chladím ledem ( ale přiměřeně ). Navíc předtím to udělaly jen 2 kytky a během 1 dne byly na vyhození.Takže třeba plísen to není ? Voda tehdy byla studená z kohoutku ( ale neměla třeba 15°C ), navíc mám v boxu jeste dost teplo takže ta voda v tom bubbleru se ohřívá strašně rychle. Ještě bych měl jednu otázku na kterou jsem nenašel jednoznačnou odpověd. Měl jsem novej system ( velkej home made bubbler ) a během prvních 3 dnů se mi na kořenech objevil sliz, kořeny byly průhledné a odpadávaly. Nalil jsem tam tehdy peroxid ale raději jsem to vyhodil komplet všechno. Ten systém jsem ted dokonale vydezinfikoval peroxidem ale nemám odvahu to v něm rozjet znova. Tudíž otázka: Čím je ten sliz způsobenej a eventuálně jak se ho zbavit.
spachal
Jen poznamka, pokud mas vodu 'z kohoutku' uz s EC1.1 a vysledna zalivka je EC1.2, nemuze to proste fungovat, napriklad dusiku tam bude naproste minimum .. V tom bych hledal hlavni pricinu problemu :]
odo
Súhlasím so Spachalom. Okrem toho teplota 27 je do bubblera kontraproduktívna. Ja som pozoroval zastavenie rastu už pri 25. Tento hydrosystém je veľmi citlivý na všetky zmeny. V tak teplom živnom roztoku je dosť málo kyslíku a keď je málo kyslíku , tak sú korene náchylné k zahnívaniu - aj preto ten sliz. Ak to máš prehriate na 27 a navalíš tam studenu vodu z kohútika na korene, tak to je parádny šok pre kvetinu. Ec 1,1 na vstupe je abnormálna - ak skutočne Ti toto tečie z vodovodu, tak doporučujem použiť dažďovku, alebo vodu z osmozy. Pripadne to miešať s vodou z vodovodu, aby si mal na vstupe 0,1 - 0,2 max, alebo miešať hnojivo z koncentrátu výrobcu, ktorý má receptúru k tvrdšej vode prispůsobenú. Každopádne od 0,4 a vyššie je už voda celkom nevhodná k príprave vyváženého živného roztoku. Tie klony si nemusel hneď vyhodiť. Stačí upraviť podmienky a bude to ok. Možno by si mal zvážiť možnosť iného pestu, než v bubbleri, ale rozhodne si uprav parametre vstupnej vody tak, ako som písal. Použitie peroxidu je ok. Doporučil by som preplach koreňov v čistej pH upravenej vode s peroxidom cca na 24 hod. Peroxid sa nemusí znášať s určitými hnojivami, lebo spůsobuje degradáciu niektorých zložiek. Samozrejme aj ten oplach realizuj vodou, ktorá má teplotu prostredia, aby si tie korene nešokoval zmenou teploty živného roztoku.
MatesMaty
Ten sliz ale nebyl v té teplé vodě, to bylo v jedné nádrži o 150 litrech kde teplota vody byla ok. Osmozu bohužel nemám, do tedka jsem problemy s vodou neměl, kolikrát ani v létě. Hnojiva jsem dal minimální poměr podle tabulky takže nedostatkem hnojiva to nebude. Kyslíku mají opravdu hodně, na cca 17 litrů vody mam cca 370-570 litrů/h ( vzduchování ) což je tak 3x víc než je potřeba.Teplotu stáhnu vždycky velkou kostkou ledu a ta mě vystačí třeba na 3-4 bubblery a vodu tím stáhnu cca o 2-3 stupně což myslím není žádný velky šok. Bcuzz používám pořád a nikdy s nima problém taky nebyl.
Lara & Jack
Zdravím všechny grower. Jedu nft a začínám 4 týden květu, kořeny už přesahují tak, že jsou ve vodě od jedné z holek a zrovna na téhle se zacly objevovat tyto fleky. Může to být tím že jsou ty kořeny ve vodě? Nebo případně něčím jiným? Diky za rady.
MatesMaty
No tak já to mám ted taky akorát horší stádium a taky nevím co to je, nikdo neporadí


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma