Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VII. !!! - Klikni zde pro originální téma
Fikus obecny
Prosím o radu,nevíte někdo náhodou čím by to mohlo být.Všechny kytky mají normální barvu,až na jednu.Viz foto.
Děkuji za každou radu :rasta:
Ph:6
Ec:2,4
5.týden květu
zmijak
vypyda to nejspise na nedostatek dusiku ale ec mas dosti velke zkusil bych udelat zalivku na rustovou fazi a pak uvidis jinak jsem si vsimnul ze kyti ma nejake geneticke vady na listech
whiteT
Dik za rady chalani...Myslel som si, ze nieco nieje ako ma... :-/ Dusiku veru Bloombastic neobsahuje vela,skoro nic..
Uz mozno asi nezachranim rastlinky :/ Ale pokusil by som sa este! :) Co by ste mi odporucili kupit na doplnenie ku Bloombastic? :/ aby im zase stupla nalada zit :D dakujem este raz...
doxenon
Je to tak jak psal DOCtom, s těma už nic neuděláš, listy jsou v kopru a drobný nový ti zableší vrchy a to je málo. Kup si kvalitní řezy pokud spěcháš, nebo kvalitní fem. semena pokud nespěcháš a jeď znovu, uvidíš že se hlavně tobě zlepší nálada, tyhle holky z fotek to mají za sebou :-(
whiteT
Caute, myslite ze to este zachranim s pridanim nejakeho hnojiva s dostatocnym obsahom dusiku + Bloombastic? Niektore listy su uz pokrutene a suche. :-( este to veru nechcem kosit..
whiteT
Dakujem za odpoved.. V prvom rade sa ospravedlnujem za duplicitne prispevky! Este sa "zoznamujem" s forom. No myslel som si ze to uz je paska. Idem to teda skosit a zacnem od znovu..
doxenon prosim ta kde by som kupil tie rezy? Vies nie som z CZ. Tak to je asi problem trosku... Heh
doxenon
Mrkni do bazaru tady, třeba je tam i nějaký brat zo tvojej zeme.
whiteT
citace:
Původní příspěvek od doxenon
Mrkni do bazaru tady, třeba je tam i nějaký brat zo tvojej zeme.

Dakujem este raz. Prosim ta ked uz sme v debate. Vedel by si mi odporucit nejake dobre hnojivo k doplneniu ku Bloombastic? Po druhy krat nechcem takto skoncit :(
doxenon
Bloombastic je prostředek na zvýšení výnosu ve druhé fázi květu, takže to není hnojivo jako takové ale jen doplněk, ty potřebuješ po celou dobu života kytky hlavně základní hnojiva která mají poměr N-P-K pro určitou fázi života.
doxenon
Od jakého výrobce ten Bloombastic máš, tam kup i základní růstové a květové hnojivo.
whiteT
citace:
Původní příspěvek od doxenon
Od jakého výrobce ten Bloombastic máš, tam kup i základní růstové a květové hnojivo.

Je to od ATAMI. :) no idem kuknut nieco teda..
Jamal_BUFU
Zdar, mohl by mi někdo poradit co jí chybí? Objevuje se to jen na pár listech na jedné kytce na straně u přítahu do boxu. Médium hlína, 3 týden květu.
Dík jak c :)
Dexter-84
Ahoj,

Mám na listech nějaký flíčky a vypadá to že se to šíří. Je to asi v prde.. 15 den v květu :(. Neporadí prosím někdo co by to mohlo být? S hnojením to nepřeháním.
Mard
citace:
Původní příspěvek od Dexter-84
Ahoj,

Mám na listech nějaký flíčky a vypadá to že se to šíří. Je to asi v prde.. 15 den v květu :(. Neporadí prosím někdo co by to mohlo být? S hnojením to nepřeháním.


Koukl jsi se lupou dospod? Je tam nějaký hmyz?
Dexter-84
Není tam žádný zvířectvo. Aspoň nic nepozoruji, ani jedna muška či jiná havěť. Jsem z toho nešťastnej:(
mysak
citace:
Původní příspěvek od Dexter-84
Ahoj,

Mám na listech nějaký flíčky a vypadá to že se to šíří. Je to asi v prde.. 15 den v květu :(. Neporadí prosím někdo co by to mohlo být? S hnojením to nepřeháním.


ty tečky to bude nějaky prvek .. ca ... to je normali fotka ? je to nějake fialove
MocnyOkurek
To bude fotka pod ledkou. JInak canna tedka rozdaval prima letak (dostal sem jak sem cosi kupoval v growshopu) a tam jsou krasne velke fotky listu a vysvetlene co jim chybi. Dopourcuju si sehnat.
mysak
citace:
Původní příspěvek od Jamal_BUFU
Zdar, mohl by mi někdo poradit co jí chybí? Objevuje se to jen na pár listech na jedné kytce na straně u přítahu do boxu. Médium hlína, 3 týden květu.
Dík jak c :)


ono to vypada cekově ..že potřebude přihnojit
nic podobneho jsem zatim neviděl-plísen?
co ten stonek červeny? je to takova odruda,nebo to ma jen tahle kytka
Dexter-84
Když jsem to fotil tak trochu na to svítila ledka. Ale ty tečky vypadaj v realu stejně jak na fotce možná více oranžový. Do hlíny jsem dal pár granulek koňských hov. když jsem to sázel. Hlína byla nová neprohnojená. Jesi to není od toho.
Co jsou to ty prvky ...cr ? Ten letách bych chtěl, kde ho můžu sehnat? Díky.
Mard
citace:
Původní příspěvek od Dexter-84
Když jsem to fotil tak trochu na to svítila ledka. Ale ty tečky vypadaj v realu stejně jak na fotce možná více oranžový. Do hlíny jsem dal pár granulek koňských hov. když jsem to sázel. Hlína byla nová neprohnojená. Jesi to není od toho.
Co jsou to ty prvky ...cr ? Ten letách bych chtěl, kde ho můžu sehnat? Díky.


Aha. Tady nejspíš bude zakopaný pes. Ty dáváš hovna na indoor?!? A předpokládám že ještě navrch jim leješ vodu s hnojivy, že ano? To není nejlepší nápad.
Při indooru se hnojí zálivkou aby bylo možné reagovat na potřeby kytky a dát jiné hnojení pro květ. Když tam dáš granulovaný hnůj, tak ten uvolňuje živiny dlouho a nejde to regulovat jako když víc naředíš hnojky v zálivce.
mysak
citace:
Původní příspěvek od Dexter-84
Když jsem to fotil tak trochu na to svítila ledka. Ale ty tečky vypadaj v realu stejně jak na fotce možná více oranžový. Do hlíny jsem dal pár granulek koňských hov. když jsem to sázel. Hlína byla nová neprohnojená. Jesi to není od toho.
Co jsou to ty prvky ...cr ? Ten letách bych chtěl, kde ho můžu sehnat? Díky.


CHROM ...ALE TO JSEM NAPSAL BLBOST myslel jsem tim jespíše Cu .Takže bych tam viděl hlavně asi ten vapník
Jamal_BUFU
citace:
Původní příspěvek od mysak


ono to vypada cekově ..že potřebude přihnojit
nic podobneho jsem zatim neviděl-plísen?
co ten stonek červeny? je to takova odruda,nebo to ma jen tahle kytka


Plíseň nevím no vzduchotechnika jede stále a ty hnědé flíčky jsou jen na pár listech. Týká se to pár jedinců a jsou celkově světlější než ostatní, ale přitom je hnojím stejně jak ostatní a ostatní jsou hezky tmavé a bez problému. A zdá se mi že už tak hnojím často co 2-3 dny EC zálivky je 1,3 a výtok 2-2.2. Takže nechápu kde by mohl být problém.
Model je to AK 48 a ty červené stonky má většina kvítí, myslel jsem jestli to není teplotou, ale pod 18 mi to nikdy nešlo, max je 30 kdy mi spíná naplno vzduchna. Může to být teplotou to začervenaní stonků k listům?
Na fotce jdou vidět ty světlé, první řada, levá a prostřední holka.

Dík za rady
Samulele
citace:
Původní příspěvek od Jamal_BUFU


Plíseň nevím no vzduchotechnika jede stále a ty hnědé flíčky jsou jen na pár listech. Týká se to pár jedinců a jsou celkově světlější než ostatní, ale přitom je hnojím stejně jak ostatní a ostatní jsou hezky tmavé a bez problému. A zdá se mi že už tak hnojím často co 2-3 dny EC zálivky je 1,3 a výtok 2-2.2. Takže nechápu kde by mohl být problém.
Model je to AK 48 a ty červené stonky má většina kvítí, myslel jsem jestli to není teplotou, ale pod 18 mi to nikdy nešlo, max je 30 kdy mi spíná naplno vzduchna. Může to být teplotou to začervenaní stonků k listům?
Na fotce jdou vidět ty světlé, první řada, levá a prostřední holka.

Dík za rady


Písal si že je to u prítahu ..studeneho vzduchu predpokladám..takže tá strana može byt trošku podchladená? vylúčené prvky atd..
Dexter-84
Dávám asi pět granulek do 6l hlíny - nepatrné, poprvé když jsem to zkoušel dával jsem 20 a listy byli v pohodě. Poradil mě to borec co mívá slušnou úrodu. To tak dělám už asi 20 kolo a nikdy nic.
Nedávám žádnou zálivku:) to by bylo už dávno přehnojené a taky bych padl smrady.. Každý ví že se granule dlouho rozkládají. Mám dost chem. hnojek na květ ale přihnojuji jen podle potřeby. Dříve se mě stalo že jsem to trocha přehnojil. Mysak díky bude to ten vápník už mě to řeklo více lidí. Ty granule mají taky vápník tak je možný že jedna je moc blízko kořene. Kytky vypadají fajne to bude ok. Na fotce je ten nejvíce napadenej list a to byl jedinej tak hroznej. Jinak občas malá tečka na dvou dalších ale vypadá to že se to zastavilo a nejde to dál. Ale docela mě to vyděsilo. Díky za rady.
marty159
d2n5k@seznam.cz
zkontroluj jestli na nich nejsou něácí škůdci moc se v tom nevyznám ale sou tady na netu hodně stránky kde jsou ty nemoci všechny popsané :)
d2n5k@seznam.cz
http://marijuana-seeds.net/marijuana-plant-problems



tady to je
marty159
právě, že žádní škůdci, podle mě to může být třeba nějaká plíseň, ale težko říct... Na odkaz jsem koukal ale nic z toho se mému problému nepodobalo...
d2n5k@seznam.cz
zkus to prolít těma hnojkama jak sem psal aby se ti ustálilo ph no a kdyžtak si kup nějaký postřik proti plísním, kdyyžtak se poraď s tím týpkem v shopu měl by vědět
javol
Ahoj, neví někdo co jí chybí? , děkuji :)
WAMParjan
tohle je genetická vada odchylka . nejspíš není to na všech listech jenom ten jeden ne ?
javol
Skoro na všech listech :/, ale jen u jedné kytky, thx :)
javol
Takhle to vypadá
murmur
Měl jsem něco podobnýho, jen na dvou listech, ničemu to nevadilo.
LonGermaX
citace:
Původní příspěvek od murmur
Měl jsem něco podobnýho, jen na dvou listech, ničemu to nevadilo.


Přikloním se taky k názoru ke generický odchylce na výsledek to nemá vliv. Sám si beru klony od matkaře a jsou kusy na kterých tato vada je.
pAliCZaKoff
čau ahoj, týden nejsem u boxu a najednou vidím toto.. Nevíte kde sem to mohl podělat? Mám před sklizní a z tvrdých pálek jsou měkké a ktomu ještě takový zvar. Druhá věc je že to nemám u všech v boxu ale jenom pár a to takhle do maxima. Díky za reakce
WAMParjan
nepodělala se zavlaha u tech par kytek ?
DOCtom
To pAliCZaKoff
Když vezmeš za ty lístky nevyjedou ti lehce ven? Mohlo by to uvnitř plesnivý, když říkáš, že to změklo.
pAliCZaKoff
Některé listy jdou odtrhnout ale spíš jakby odumřely protože jsou suché. A ty palice jakby najednou řídly.
DOCtom
Asi bych jednu paličku rozpitval a když nic, tak bych kouknul jestli není problém v zavlažování u postižených kytek. Teda jestli jedeš aero, multi flow, kapiláry a pod. Ještě mně napadlo časování světla, ale to nvm jak by vypadalo. A plíseň u kořenů.
pAliCZaKoff
Mám je v kokosovém substrátu a fakt je možné že dostaly tuhle dlouhodobou dávku která je začala likvidovat a proto se i květy přestaly tvořit. Pak se i vytratilo aroma no nejspíš to do sebe takhle zapadá. Díky za help !
Milan.greg
Vcera rano sem obevil toto na listecku jedny z rostlinek a dnes se to malinko udelalo na druhe.. Muzete mi poradit cim to je co to je a jak to vyresit? :/ diky za odpovedi
paluba
Hele,
Tak trochu se nedivím, že ti nikdo neporadil. Bez pořádného popisu: (Faze, teploty, ph, tvých posledních kroků ..atd.)

Podle mého názoru-list spálený z velké intenzity světla. Zavěs výbojku víc nahoru a sleduj. Když to pomůže
...popros admina ať to zde smaže a příště víc hledej.
Milan.greg
Teplota je okolo 25°C ph 6,5 a prepl jsem na kvet 12/12.. Obevilo se to asi druhe rano po prepnuti ..
Zelená zahrada
Ahoj lidi.
Já vím že se tu hodně lidí pořád ptá co čemu je a proč atd sic je mi blbý vás otravovat ale podobný případ jsem tu nenašel.
mám 10 dní přesně starý kytky. svítím sodíkovkou 400w. větrání + ofuk vše na 100% vlhkost 45% teplota 27-29 D 19 - 21 N
všechny kytičky mají jemně srulované konečky listů směrem dolů. nic hroznýho ale trochu mě to jako úplného začátečníka znepokojuje.
Ale největší problém je s jednou kytkou která se celkově nějak kroutí listy se derou nahoru a rulují se směrem dovnitř. viz foto.
nevím čím by to mohlo být ale je důležitý dodat že ta kytka je taková už co vylezla z hlíny.
Genetiku mám OG Kush používám hlínu a momentálně hnojení nevedu jen na doporučení známého sem tam přidám trochu superthrive na odolnost.

předem všem děkuji za odpovědi.


PS. Kdyby měl náhodou někdo čas si se mnou ohledně pěstování pokecat a rozebrat se mnou různé postupy byl bych vděčný. Sbírám zkušenosti kde můžu.

Mějte se R.
murmur
Čau, ta teplota je přes den celkem vysoká, jak vysoko máš tu lampu? Jestli je všechno O.K., tak zbývá hlína, jaký máš pH hlíny a zálivky.
Zelená zahrada
PH 6,4 lampu mám 65 cm vysoko. na radu člena MARD jsem dal lampu výš a už se to lepší dokonce i růst se trochu zrychlil. každopádně všechny kytky zalívám tím samým ph všude stejný jen tato jedna potvora se nějak kroutí ale že by vadla měla fleky to ne jen roste jak koště.
Efendy
Ahoj, poradí někdo co tomu schází nebo kde je problém? Je to kámoše, problémy která jsem z něj dostal a mohlo by být příčinou:
1/ po týdnu šel zkontrolovat a zjistil že odešel odtah
2/ PH na výtoku 5,6 (hlína)
3/ slabá lampa CFL a posazená cca. 7cm nad vrcholkama

Škůdci to nejsou fotka je rozdělená na dle mého názoru stádia problému.
Jedná se zejména o vrchní část kytky a co jsem já vyčetl bych typoval na nedostatek Mg - vlivem nízkého PH a ještě jsem našel fotky podobného typu z nedostatečné ventilace - což by mohlo být tím odtahem.

Takže, vaše rady jak z toho ven, prosím.
nice bloom
citace:
Původní příspěvek od Efendy
Ahoj, poradí někdo co tomu schází nebo kde je problém? Je to kámoše, problémy která jsem z něj dostal a mohlo by být příčinou:
1/ po týdnu šel zkontrolovat a zjistil že odešel odtah
2/ PH na výtoku 5,6 (hlína)
3/ slabá lampa CFL a posazená cca. 7cm nad vrcholkama

Škůdci to nejsou fotka je rozdělená na dle mého názoru stádia problému.
Jedná se zejména o vrchní část kytky a co jsem já vyčetl bych typoval na nedostatek Mg - vlivem nízkého PH a ještě jsem našel fotky podobného typu z nedostatečné ventilace - což by mohlo být tím odtahem.

Takže, vaše rady jak z toho ven, prosím.


Hoj

Na té fotce vlevo, pokud na tom listu nejsou svilušky neb jiné breberky, tak tomu těžce chybí vápník nejspíš vlivem špatného ph, v půdě je 5,6 hodně nízko, GL peace
Dope420
Zdar na nějaké rostlině tak 2-3 spodní listy vypadaj takto .. možná je to normalní, protože rostliny vypadaj zdravě, hnojím s JIDB + enzymy pH - 6,4 - 6,6, půda plagron light mix
Hitchhiker
Zdravim mazaci, po dvou tydnech na rustu me tenhle jedinec zlobi ale pomalu zacinaj i ostatni :(
Listy se krouti smerem nahoru a pomalu jakoby usychala, kdyz se prepne na noc tak pomalu uvada a kdyz se rozsviti tak se zase napruzi.(mohlo by to bejt teplotou kdyz je zhasnuto tak teplota je cca 20stupnu?)
MethodMan
Spíš bych vsadil na to, že je jim vedro. Pod čim to máš?
Hitchhiker
citace:
Původní příspěvek od MethodMan
Spíš bych vsadil na to, že je jim vedro. Pod čim to máš?

2x600w cca 25cm nad prckama
MethodMan
Zkus dát ty lampy vejš, zvyš pořádně vlhkost :)
MatesMaty
Zdravím, mam problém v žloutnutí listů. Už tak tyden a pul strašně žloutne listi ( vrchní i spodní ), je to málo dusíku ? Bubbler, b cuzz hydro, EC 1,4 Ph 5,7
MatesMaty
Ještě fotky :)
murmur
Čau, jak často měníš roztok? To EC se mi zdá celkem vysoký, vypadá to tak na tři týdny po přepnutí. Osvědčilo se mi po přepnutí měnit náplň častěji, kvůli poměru živin.
MatesMaty
Měním každých cca 12 dní. Ted jsem tam dolil extra dávku A Bcuzz abych doplnil dusík
Davidino
Zdravím potřeboval bych poradit jede OG Kush řezy z vlastní matky (Humbolt seeds), která je aktuálně také součástí květu. Kytí maji cca 20den květu ( jedou přes noc)
BOX 60*60*140 Odtah VK100 s pacháčem přítah TT100 s prachovým filtrem, Teplota den 28-31 noc cca 20. Hnojím podle tabulky hnojiva BioBizz... Kytí byly 40 dní na růstu.Nelíbí se mi listy kytky jsou takový divný paličky sice hezké ale na listech se objevuje cosi...
Navíc jsem objevil černé mušky v boxu a takový mikro broučky šedé barvy které ani chytit nedokážu natož vyfotit je to prostě celé nějaké divné :D Prosím o radu budu vděčný za jakoukoliv pomoc.
Díky všem co se zapojí ;)
hagioo
Ahojte,

mám problém s listami, už sa to prejavilo na všetkých rastlinkách. Kvatiny majú cca 3 týždne. Nepoužival som žiadné hnojivá. Použitý zahradnicky substrát, kokosová drť, kerzmzit a perlit.
DIK za info
Madmax
citace:
Původní příspěvek od hagioo
Ahojte,

mám problém s listami, už sa to prejavilo na všetkých rastlinkách. Kvatiny majú cca 3 týždne. Nepoužival som žiadné hnojivá. Použitý zahradnicky substrát, kokosová drť, kerzmzit a perlit.
DIK za info

keramzit? pufrovaný hydroton nebo obyčejný? pokud obyč vyhodit! mění ti ph.
Mard
citace:
Původní příspěvek od Davidino
Zdravím potřeboval bych poradit jede OG Kush řezy z vlastní matky (Humbolt seeds), která je aktuálně také součástí květu. Kytí maji cca 20den květu ( jedou přes noc)
BOX 60*60*140 Odtah VK100 s pacháčem přítah TT100 s prachovým filtrem, Teplota den 28-31 noc cca 20. Hnojím podle tabulky hnojiva BioBizz... Kytí byly 40 dní na růstu.Nelíbí se mi listy kytky jsou takový divný paličky sice hezké ale na listech se objevuje cosi...
Navíc jsem objevil černé mušky v boxu a takový mikro broučky šedé barvy které ani chytit nedokážu natož vyfotit je to prostě celé nějaké divné :D Prosím o radu budu vděčný za jakoukoliv pomoc.
Díky všem co se zapojí ;)


Dej tam žluté lepicí desky ať aspoň uvidíš co tam je. Pak budeš moct najít řešení.
Davidino
Žluté pásky tam mám... Jsou na nich nalepené černé mušky - ale to může způsobovat ten problém s listami mě to spíš přijde jako problém ve výživě... A ještě mam dotaz, kdybych chtěl přejít ze země na kokos vyřeším tím problémy s těmito potvorami???
Mard
citace:
Původní příspěvek od Davidino
Žluté pásky tam mám... Jsou na nich nalepené černé mušky - ale to může způsobovat ten problém s listami mě to spíš přijde jako problém ve výživě... A ještě mam dotaz, kdybych chtěl přejít ze země na kokos vyřeším tím problémy s těmito potvorami???


Černé malé mušky, tak 1,5 mm velké? To jsou octomilky, ničemu dle mého laického soudu neškodí. Mám je taky skoro furt, žluté lepicí desky redukují jejich počty, ale jsou otravné.
Já mám v kokosu jen 3 mrňata, takže zkušenosti nemám. Ale ty mrchy sedaj i na nacucaný klonovací kostky z grodanu :-( Takže odhaduji že jim nejspíš kokos vadit nebude.
krobak
citace:
Původní příspěvek od Davidino
Žluté pásky tam mám... Jsou na nich nalepené černé mušky - ale to může způsobovat ten problém s listami mě to spíš přijde jako problém ve výživě... A ještě mam dotaz, kdybych chtěl přejít ze země na kokos vyřeším tím problémy s těmito potvorami???


Ahoj, kokos majú ešte radšej. V hline som bol bez škodcov, maximálne chvostoskok (ten je neškodný). V kokose plné lepové dosky, na listy mi nechodili, celkom slušne ich redukovali.
Davidino
Ano pásky je redukují to je fakt ale octomilky nemají takovou černou brvu ne? Nemůžou to být třeba smutnice??? Občas jsem na nějakých listech zahlédl jakoby lesklý film, kterým byl list pokryt čím to?
Zelená zahrada
Zdravím. Potřeboval bych se zeptat co by to mohlo být.
Je to asi 2 dny zpět co se mi na listech začaly dělat tyhle fleky (foto) a ještě mám nažloutlé špičky listů (všech) nové i staré
Podle mně je to nedostatkem mědi a vápníku? Pravda nebo se pletu?
Jsem v 29 dni růstu v sobotu dostanou první den 12/12
Hnojiva AH hlína wormhummus
Mám pocit že dostaly víc hnojiva a zamezil se přístup stopových prvků
Každopádně dnes je proliju čistou vodou s ph 6,5

Předem díky za odpovědi :)
Davidino
Prosím o radu udělal jsem foto 2 listů zespodu kde mají žilky nevíte někdo co by to mohlo být?
Davidino
PS: dodatek takhle vypadají...
Zelená zahrada
myslím si že na prvních fotkách jsou to svilušky a na dalších to vypadá na akutní problém s ph
Mard
citace:
Původní příspěvek od Zelená zahrada
myslím si že na prvních fotkách jsou to svilušky a na dalších to vypadá na akutní problém s ph


Ano, taky bych to viděl na svilušky. Mizerný a hnusný spider mites :-( Okamžitě začít likvidovat, jinak hrozí katastrofa. Brutální je Vertimec, po něm chcípaj hromadně.
Ty listy můžou být žluté od toho jak jim svilušky vysávají mízu, to nemusí být problém s pH (ale může).
kERkyyy
Ahoj, začínam panikáriť, poradíte mi? Čítal som,že to môže spôsobovať mokrá hlina.

http://www.upnito.sk/0/q545sgut6j62dk98n8z6c3hzzfamyrer.jpg
http://www.upnito.sk/0/sw43bxzq867f85t9ywwj8mns7zs3gsh5.jpg http://www.upnito.sk/0/8ef95mw288pwc7k8vgthu3r5tasw6j33.jpg
Davidino
OK díky za radu zkusím tedy postříkat... Jsou sice už v květu ale to snad nevadí ne? lepší postříkat než je nechat to sežrat ne? Ještě mám dotaz kdy a jak postříkat? Myslím že jsem se dočetl že se nesmí stříkat když do nich praží lampa je to tak??? Takže tedy kdy je nejvhodnější postřik aplikovat? Třeba hodinu před startem je vyndat a postříkat? Listy asi hlavně zespodu kde ty mrchy jsou že?
PH neměřím zalévám jen odstátou vodou z kohoutku....
Zelená zahrada
postříkej to za tmy já to dělám po zhasnutí.
jinak pokud neměříš ph je to chyba kup si alespoň ty ph papírky
odstátá voda z kohoutku mívá ph okolo 7-7,8 (záleží jaká u vás je já mám 7,6) což je špatně páč ty potřebuješ ph 6,5
Peterer
Zdravím,
mám pár rastlín zasazených ve skrini ale nejak im ubýva barva. Končeky listov su krútia a vysychajú. Nejvic se to prejavuje na nejvetšich listech. Zasazene to je v kokos/substrat 70/30 a hnojím to FishMix-om od Biobizzu tak 2-3x týzdenne. Mám podozrenie na nedostatok dusíku ale neviem to naisto.
Vedeli by ste mi prosím poradiť ako to napraviť?
Davidino
Zdravím začalo se mi tvořit na listech toto nevíte co by to mohlo být?
Samulele
citace:
Původní příspěvek od Peterer
Zdravím,
mám pár rastlín zasazených ve skrini ale nejak im ubýva barva. Končeky listov su krútia a vysychajú. Nejvic se to prejavuje na nejvetšich listech. Zasazene to je v kokos/substrat 70/30 a hnojím to FishMix-om od Biobizzu tak 2-3x týzdenne. Mám podozrenie na nedostatok dusíku ale neviem to naisto.
Vedeli by ste mi prosím poradiť ako to napraviť?


Vyzerá to preliate, uber na zálievke nechaj im suchý -mokrý cyklus..neviem ako si na tom s hnojením, ked tak malinko pritlač.
kukiess
Zdravím, mám problém s malými listy kolem tvořících se paliček.. V celé výšce rostlin.. Jsou povinné, kraje stočené dolů. Větší listy vydají v pořádku, nejsou povislé. Myslel jsem jestli není problém se zálivkou, málo / hodně.. Ale nějak se to nemění.
petr616
citace:
Původní příspěvek od Peterer
Zdravím,
mám pár rastlín zasazených ve skrini ale nejak im ubýva barva. Končeky listov su krútia a vysychajú. Nejvic se to prejavuje na nejvetšich listech. Zasazene to je v kokos/substrat 70/30 a hnojím to FishMix-om od Biobizzu tak 2-3x týzdenne. Mám podozrenie na nedostatok dusíku ale neviem to naisto.
Vedeli by ste mi prosím poradiť ako to napraviť?


Ph mas skontrolovany ? me to delalo to samy, staci snizit ph pokud zalivas panelakovou vodou (u me ph pres 7) 10 kapek octa a je to hnedka lepsi (cca 6-6,5).
kukiess
Pravda, pH je vyšší.. 6.7 doteď to bylo v pohodě..
petr616
citace:
Původní příspěvek od kukiess
Pravda, pH je vyšší.. 6.7 doteď to bylo v pohodě..


ty ne, ty to mas spis prelity.
kERkyyy
citace:
Původní příspěvek od kukiess
Zdravím, mám problém s malými listy kolem tvořících se paliček.. V celé výšce rostlin.. Jsou povinné, kraje stočené dolů. Větší listy vydají v pořádku, nejsou povislé. Myslel jsem jestli není problém se zálivkou, málo / hodně.. Ale nějak se to nemění.


Ahoj, máš to preliate. Vo fáze kvetu nieje protrébné toľko vody.

POZOR NA PLESEŇ!!! Nechaj preschnúť substárt nech sa prevzdušní substrát.
kukiess
Tak nakonec jste měli pravdu.. Bylo to přelité, už vypadají lépe. Díky za radu.
kukiess
Mám problém s listy, zatím v malé míře, ale list začne od špičky žloutnout a zasychat.. až je žlutý, jsou na něm i takové tečky, viz. foto. Většinou jde o starší a větší listy. Rostlinky jsou cca metr vysoké, tři týdny květu.
Jaká je toho příčina?
growluky
Ahoj, prosím o radu na pár kytičkách se mi takhle zkroutil list. Zajímavé je že vždy jen jeden na celé kytce. Zbytek kytky vypadá v pohodě. Děkuji za rady
murmur
http://grower.cz/forum/showthread....067#post1155067
growluky
Napadla mě genetická vada. Nevíš náhodou zda to může mít vliv na úrodu? Nebo je problém jen ve vzhledu ? Dík za rady
Karlitko1404
prosím o radu mám problémy s lístky!!!viz foto
Mr.MEN
Trošičku přehnojené. :) Ale nevěš hlavu tohle nic není ty spodní listy jsou rychle pryč. :) Nic se s tím neděje jen bych ještě chvilku nehnojil.
Karlitko1404
Děkuju moc
Dr_paradox69
custe growerstvo,po dlouhe odmlce sem tu zpet a hned s problemem na matkach,nejka zloutnou listy od konecku,myslel sem ze tomu chybi nejakej vitamin tak sem jim koupil mam8 od metropu,a ono zadna zmena spis je to jeste horsi,please help co s tim?
Samulele
Neboli náhodou trošku preliate, a potom následny prepal metropom? a čo podmisky, vylievaš poctivo?
Dr_paradox69
no napred se mi zdalo ze je to prelitim,ale od prvniho vyskytu sem to urcite neprelil,podmisky nemaji,zas tak moc to prave nezalivam,davam sedmicku sklinku na 10l hliny,kdyz sou na pepr suchy tak dve a stejne nic neprotece,max par kapek,nikdy to nestoji ve vode...co s tim?zkusit to proplachnout?blby je ze mi pomalu vysychaji bo sou jenom pod 250 takze kdyz je proleju tak by mohli zacit uhnivat prave...
Mard
Aha. Tady je zase jeden, co zalejvá tak, že nic nevyteče. No začal bych tím že bych si přečetl FAQ.
Zasolení substrátu je skutečně možné se bránit tím, že kytky dám do obrovských květináčů a pak zalejvám blbě a doufám že to substrát napufruje. Zasolení se pozná tím, že kytka začne vadnout a žloutnout a vyráží malinké lístečky, jak si snaží zachránit si život.
Dr_paradox69
jo zalivam matky uz x let blbe,ale teprv ted je s tim problem...
Samulele
To zasolenie nemusí byť daleko od pravdy..
Eventuelne kontrola kor. balu nezaškodí, prípadne trošku orezať korene a vrchy/zmladzovací rez/ a hodiť to do nového light mixu..
Dr_paradox69
ja to samozrejme obcas prolivam,a nekdy taky zalivka jenom voda.A cely to zaclo prave po zastrihu,taky uz pomalu premyslim o presazeni...
stredocech
ZMĚŘIL BYCH ph:-)
BRooT
Zdravím,

mám problém. Na kytkách auto berry 5 dní staré (ještě nehnojím) se mi dělají světle hnědé až bíle flíčky, nevíte co by to mohlo být ?

Info :
250W cca 20-25cm nad kytkama
Kokos, PH zálivky 5,6-5,8 (PH Kokosu na začátku nevím, ale v roztoku s destilkou mi to ukazuje 7, ale mělo by se to při zalévání snížit)
Vlhkost: 39-42% (Nevím proč mi to tak spadlo, koupil jsem zvlhčovač , teď jsem ho tam dal
A jeden kytka se mi kroutí listy dolů, jak kdyby vadla... To by mohla dělat vlhkost že ? Ale co ty bílé flíčky ? Budu rád za každou radu děkuji ...
BRooT
Edit, jsem pěkný kretén. Vůbec mi nedošlo, že jsem měl upravit v kokosu to PH před zasetím... Ahhh, chyba prvního... Na výtoku mám tak 7!! Jinak prosím vás, jak upravím ph celé půdy ? Prolít vodou se sníženým PH ? Děkuji


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma