Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VII. !!! - Klikni zde pro originální téma
crazyben
biobizz ma ph stabilizatory... neni to dokonaly, ale kdyz je voda v naky norme, tak merit nemusis. Ale porad mas tu vodu tvrdou, kdyz pridas korenak ec jeste mirne zvysis, takze dokud nebudes mit mekci vodu tak ho radsi vynech.
flyfish215
Zdravím všechny pěstitele,chtěl bych požádat o pomoc s mým problémem.Listy mi začaly od krajů usychat a kroutí se směrem dolů.Asi jsem trochu zanedbal PH, liju tam hnojky Biobizz,grow,bloom,heaven,topmax,algamic a acti vera.Dávkování 2-4ml na 1L. Trochu jsem zapoměl měřit PH a odskákali to listy.A i celkově kytky moc nerostou. Hlína je Biobizz Allmix,lampa 200W CFL grow.Nevím jestli jsem přehnojil nebo je to nějaký deficit.Kytky jsem včera přesadil do Light mixu a zalil Cannou vápník,hořčík a PK 13-14,vše v dávce 2ml na 1L.Poraďte prosím co jsem podělal!!!! A ještě poprosím o výši správného PH. Děkuji všem
flyfish215
A další fotos
flyfish215
A další
Twinko
Čau,
hele mam problém na jednej z kytek, všechny rostou skvěle, ale tahle jediná ne a ne něco dělat, připadá mě že se zasekla, listy se kroutí směrem nahoru a nechtěj tvořit další patro.
Hlínu mam předhnojenou growmix od plagronu přidávám 1ml enzymů a 1ml power roots na litr zálivky, taky od plagronu.
400W MH na růst cca 45cm od kytek.
Teplotu udržuju na 28° den 19° noc, vlhkost 70-90% a ph vody výtoku je +-6,2.
Semeno WW od Nirvany.
10 den růstu, je v rašelinovým květináči, který jsem položil do 11l květináče zalívám jen střed kde je "květináč" položený a kontroluji kdy začnou prorůstat kořeny.

Napadá vás něco?
Twinko
Nevim no ..
Vypadá to, že další patro asi nebude
Mordrull
Listy zežloutly vlivem vysokých teplot v boxu.
Teplota byla 32 Stupnu a někdy í více.
Nyní vyřešeno a teplota 26,2 Stupnu Stabilně.
Upravou Boxu.
MagiCman
citace:
Původní příspěvek od Twinko
Nevim no ..
Vypadá to, že další patro asi nebude


neřeš,vadné semeno,vyhodit
Muminex
Ahoj, mám trochu problém s listy na dvou nebo třech kytkách, ostatní jsou mi přijde úplňě v klidu. Je to Critical 2.0+ aero a hnojím AH podle schématu. Teplota 22-26 v růstu a vlhkost byla první dva týdny tak 30-40%, teď je to kolem 60% už. Kořeny rostou krásně a jsou srvonatelné s ostatními, ale byly ze začátku takové slabší a na listech to jde pořád vidět, trochu i na rozsahu horní části kytky.

Kdyby někoho věděl co by kytce prospělo, tak prosím dejte vědět.

Případně kdyby měl někdo cokoli jako postřeh na celkové fotce co by se dalo zlepšit, nebo udělat lépe, rád si nechám poradit.

Díky
Muminex
Ještě kořeny, pokud by to mohlo být užitečné.
Twinko
Čau, čau,

za 1. chci poděkovat MagiCmanovi za odpověď a teď k věci.

Mam takovej problém na kytkách, tvoří se nesouměrně a na každé kytce je jeden list takhle poškozenej.

Kytky jsou v 11 litrech, jedná se o 3x Special Kush 1 a 2x WW
Před 5 dny jsem kytky prolil proplantem.

Ph výtok +-6,4 Zalívám Ph +-6,5
Substrát Plagron growmix
Světlo 400w cca 45cm od vrcholů
Box Homelab 80x80x180
Hnojiva Top grow box Terra - zalívám od květu 5ml bloom a od začátku 1ml power roots a pure zym ještě jeden týden a pak místo zymu a rootu - green sensation.

S hnojením postupuju podle tabulek z plagronu - Terra - Pots - ... - ...
https://www.plagron.com/en-ES/grow-schedule-calculator


Jsem v 11. dni květu
kostakosta88
čím by to mohlo být
kostakosta88
citace:
Původní příspěvek od kostakosta88
čím by to mohlo být


poradíte díky moc
zmijak
citace:
Původní příspěvek od Twinko
Čau, čau,

za 1. chci poděkovat MagiCmanovi za odpověď a teď k věci.

Mam takovej problém na kytkách, tvoří se nesouměrně a na každé kytce je jeden list takhle poškozenej.

Kytky jsou v 11 litrech, jedná se o 3x Special Kush 1 a 2x WW
Před 5 dny jsem kytky prolil proplantem.

Ph výtok +-6,4 Zalívám Ph +-6,5
Substrát Plagron growmix
Světlo 400w cca 45cm od vrcholů
Box Homelab 80x80x180
Hnojiva Top grow box Terra - zalívám od květu 5ml bloom a od začátku 1ml power roots a pure zym ještě jeden týden a pak místo zymu a rootu - green sensation.

S hnojením postupuju podle tabulek z plagronu - Terra - Pots - ... - ...
https://www.plagron.com/en-ES/grow-schedule-calculator


Jsem v 11. dni květu


proc zalivas tak velkym ph sniz jej aspon na 5.8 a pak to prolej az se ti ph ustali jednoznacne je to spatnym ph
zmijak
citace:
Původní příspěvek od Muminex
Ahoj, mám trochu problém s listy na dvou nebo třech kytkách, ostatní jsou mi přijde úplňě v klidu. Je to Critical 2.0+ aero a hnojím AH podle schématu. Teplota 22-26 v růstu a vlhkost byla první dva týdny tak 30-40%, teď je to kolem 60% už. Kořeny rostou krásně a jsou srvonatelné s ostatními, ale byly ze začátku takové slabší a na listech to jde pořád vidět, trochu i na rozsahu horní části kytky.

Kdyby někoho věděl co by kytce prospělo, tak prosím dejte vědět.

Případně kdyby měl někdo cokoli jako postřeh na celkové fotce co by se dalo zlepšit, nebo udělat lépe, rád si nechám poradit.

Díky



rekl bych ze je to nesostatek dusiku muzes mi napsat ec jake mas
zmijak
citace:
Původní příspěvek od flyfish215
A další



videl bych to na plisem uplne to samy jsem mel kdysi davno jak jsem mel kytky ve skleniku a velika vlhkost pomohl mi kuprikol jinak jakou mas vlhkost
Twinko
citace:
Původní příspěvek od zmijak


proc zalivas tak velkym ph sniz jej aspon na 5.8 a pak to prolej az se ti ph ustali jednoznacne je to spatnym ph


Ok, ok díky moc, nevim hele, pročetl jsem hodně stránek a dospěl sem k názoru, že 6,5 je ok pro hlínu.
Je to můj 1st pěst.

viz. http://grower.cz/home/potw.php?a...&photoid=568331

http://www.growweedeasy.com/sites/g...t-marijuana.jpg

https://2.bp.blogspot.com/-3MIEhikE...2Bmarijuana.jpg
Kazimír
pH je ok, ale v hline se casto objevujou ruzny deficity, je to dano tim, ze hlina je jedna velka neznama, kdyz je dobra tak to roste bez problemu ale s tim jsem se setkal v zivote jen parkrat, aby sem mel kytky v hline uplne bez problemu, ale kokos nebo hydro, to je jiny kafe....ja osobne v hline uz nikdy nepojedu
kostakosta88
čím by to mohlo být díky za radu
Twinko
citace:
Původní příspěvek od Kazimír
pH je ok, ale v hline se casto objevujou ruzny deficity, je to dano tim, ze hlina je jedna velka neznama, kdyz je dobra a s tim jsem se setkal v zivote jen parkrat, aby sem mel kytky v hline uplne bez problemu, ale kokos nebo hydro, to je jiny kafe....ja osobne v hline uz nikdy nepojedu


Takže ph nemam řešit? Jen tak pro zajímavost, kokos je taky hydro, že? Takže, kdybych jel příští kolo kokos, mam udržovat pH na 5,8?
alpine
Kolego,mohl by jsi definovat ty ruzny deficity? Ona,hlina je hrozny slovo,pokud si sam pripravis substrat,nejsou zadny problemy,jedu leta svuj substrat a pouze jednou,moji hlouposti, jsem holky trochu pripalil. A pro "Twinko",pripada mi to jako prehnojeny,spaleny,zalivej pod PH- 6,klidne PH-5.5,ono se to stejne zvedne. Tot muj nazor. At se dari.
Kazimír
mel si stesti, nebo mas zlaty ruce, ale pro mne je hlina/soil passe......

jinak jo pro koks je nejlepsi pH 5,8, ale muzes jet i 5,5 az 6,2

jo a ty deficity.. napr. deficit vapniku, horciku a nebo drasliku
schvalne sem nezminil dusik, protoze ten se sice objevuje casto, ale da se taky snadno napravit....

hodne stesti pratele :)
zmijak
citace:
Původní příspěvek od Kazimír
pH je ok, ale v hline se casto objevujou ruzny deficity, je to dano tim, ze hlina je jedna velka neznama, kdyz je dobra tak to roste bez problemu ale s tim jsem se setkal v zivote jen parkrat, aby sem mel kytky v hline uplne bez problemu, ale kokos nebo hydro, to je jiny kafe....ja osobne v hline uz nikdy nepojedu



ph je ok? to nevim no na vstupu lit ph 6.5 je docela hodne proste ph na vstupu se lije 5.5-6.1 ale spise bych lil pod 6 ne vice
Twinko
Dobře, moc děkuju všem, ph na vstupu dam 5,9 a uvidim co se bude dít :) A dlouhodobě bych měl mít na výstupu jaký ph? Okolo 6?

Ale, když se ještě kouknete nahoru na ty odkazy, neni logicky lepší pro květ nejít pod 6? Fosfor se podle všech tabulek vstřebává od 6 výš. Podle 1. odkazu dokonce od 6,5
Twinko
Hodim sem místo odkazů rovnou zmíněné obrázky
3. je z groweru tak tu nebudu spamovat.
odo
caf,
ideš hlinu, takže pH je OK. Vidím to na nedostatok, alebo nevyváženosť hnojky. Predpokladám, že to chce Ca, možno P a aj N Akú máš vodu na vstupe? Kukni v návode, že aké parametre má mať voda na vstupe a porovnaj s tým, čo tam používaš.
Kazimír
to zmijak : jo pH 6,5 pro soil je v pohode, muze bejt i 6, ale 5,5?? to si delas asi srandu, az vypestujes neco v hline s pH 5,5 dej mi vedet, budu te pak uznavat....a klanet se ti....
Twinko
citace:
Původní příspěvek od odo
caf,
ideš hlinu, takže pH je OK. Vidím to na nedostatok, alebo nevyváženosť hnojky. Predpokladám, že to chce Ca, možno P a aj N Akú máš vodu na vstupe? Kukni v návode, že aké parametre má mať voda na vstupe a porovnaj s tým, čo tam používaš.


Hnojku používam od plagronu Alga bloom podle tabulek který sem si sám přizpůsobil, maj na netu konfigurátor kde si nastavíš květináče, substrát kterej používáš (u mě growmix), jak dlouho máš růst, květ a vyjde ti kolik máš dávat, takže říkáš že mam přidat? teď dávam 5ml alga bloom na litr a k tomu po 1ml power roots a pure zym.
Přikládam tabulku z plagronu

To:Kazimír A z tvýho pohledu mam snížit ph na vstupu aspoň na těch 6?
Kazimír
pHckem to nebude, 6,5 je u hliny stejne dobry jako 6, malo by bylo az 5,8 a moc by bylo az pH 6,8.....

spis to bude ta nevyvazenost zivin, nebo neni substrat dostatecne vyzraly/ulezely....
Twinko
Takže asi propláchnout... a hnojiva přidat, nebo pokračovat v 5ml/litr Alga bloom?
odo
Teoreticky ano. Záleží veľa od kvality vstupnej vody. Ak je na vstupe moc tvrdá voda s vysokým Ec a pridáš predpísané množstvo koncentrátu v ml, tak na celku sa to bude javiť, ako vysoké Ec - vyššie, než je predpísané. Ak ale budeš miešať podľa toho, čo ukáže Ec meter, tak to ,môže byť podvyživené a prejavia sa tam nedostatky na listoch.
Ak ideš hlinu, tak pH drž nad 6
ak hydro - čistý cocos. tak pod 6
Twinko
Hele, mam filtr eSpring, v podstatě vychází čistá voda s ph okolo 6 a Ec 0.
Takže v takovej situaci je asi vpohodě jet podle tabulek co?
Díky moc :)
Mordrull
Zdravím, rostlinky rostou co jsem tu byl naposled a mám takový problémek s listy.
Spodní listy začaly žloutnout, čím to může být ?



Málo místa ? je třeba přesadit ? (vidím totiž spousy kořínků)
Nebo mám začít hnojit NPK hnojivem ?
Nebo je jiný problém ?

Teplota 26-29 Stupnu, 66 Vlhkost +

(Teplota brzy klesne z těch 29 Stupnu, dal jsem je dneska na nové místo aby měly dost prostoru, chybí mi tam odtah teplého vzduchu, a odrazová folie, do 3 dnů bude hotovo)
(Jelikoz jsou zluté listy cca 3 Dnem tak to tímhle pravděpodobně nebude)

Jinak ta zelená nádobka jak vidíte na fotkách je z pet lahve, samozavlazovaci kvetinacek :D mám s tím skvělé zkušenosti, nepřeleju, a přitom je půda stále vlhká.


Update: Přesadil jsem do větších nádob, uvidíme zda to bylo tím, rostlinka má ted více místa pro kořeny.
Mordrull
Tady je současný GrowBox, kterej do 3 dnů upravím.
(Odvod teplého vzduchu, přívod čerstvého vzduchu, odrazová folie)

Mimochodem tamto co není Konopí, je Chilli Paprička - Carolina Reaper :) (myslím že zatím nejpálivější na světě)
Twinko
Nevim jestli sem ten pravej k radění, spíš bych jen řekl pár tipů k tvýmu vybavení, o samozalívacích květináčích sem ještě neslyšel, ale jedno na čem se tady na groweru shodli je, že kytky maj rády vlhké a suché období. Jelikož jsem taky nováček nedokážu ti říct jestli neustálá vlhkost je dobrá nebo špatná :D

A pak vidim že máš zvlhčovač od sencoru, taky sem ho měl a po zjištění že parní zvlhčování kytkám nedělá dobře, jsem ho vrátil a koupil sem Joycare s ultrasonickou/ultrazvukovou technologií při kterej to nevytváří páru ale malé kapičky vody.

Každopádně k těm listům... koukni se na tyhle stránky, podle nich se to snažim kontrolovat aspoň já :)

https://www.semena-marihuany.cz/cs/...estovani-konopi
http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=1

a ještě nějaké obrázky, snad jsem pomohl :D
Good luck :)
Mordrull
Díky za radu Twinko.
Zatím jsem je přesadil do většich nádob zda se to nezlepší.
Kořínky se tam začaly hromadit jak vlasy na hlavě. :D

Možná bych se měl pomalu dívat i po hnojení NPK hnojivem které mám připravené, ale nevím zda je na to už vhodná doba, budu se tu muset v patřičném tématu poradit.
Díky za ty odkazy a fotky s nemocemi rostlin.
d2n5k@seznam.cz
Twinko : Hodně dobrý obrázek si tu dal konečně něco kde je to pořádně vysvětleno :)
Twinko
Sem rád, že jsem pomohl :)
Mordrull
Bump
leela148
Zdravim....tusim ze je to fosfor ? 3tyden kvetu ....objevilo se to zatim tak na 3lit3litech u jedne kytky ....
Mordrull
Zdravím, mám problém s listy, jsou žluté a žilky jsou nahnědlé, vypadá to na nedostatek manganu. Doporučíte mi nějaké hnojivo ? zatím použávam od Bioblizzu na Růst.
petr153624
poraďte čim to je ze mam na listech take fleky už nevím co mam udělat. mam to v cocosu ph zálivky 5,0 a na výtoku 7,5!!!! ec mam 1,8 a na výtoku 1,4. už jsem je dvakrát prolil upravenou vodou a stale nic tak nevím děkuji za radu
zmijak
citace:
Původní příspěvek od petr153624
poraďte čim to je ze mam na listech take fleky už nevím co mam udělat. mam to v cocosu ph zálivky 5,0 a na výtoku 7,5!!!! ec mam 1,8 a na výtoku 1,4. už jsem je dvakrát prolil upravenou vodou a stale nic tak nevím děkuji za radu



nech to proschnout pak se vrhni na upraveni ph muze to byt prelite koreny nedychaji a bunecna stena se rozklada lampu dej co nejvyse a pak uvidis
zmijak
a pouzij enzymy na proliti
petr153624
ok diky
Seky
Pokračujte zde http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=78528


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma