Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VII. !!! - Klikni zde pro originální téma
Paskalm
Napadlo mě ještě kytku přesadit z 6,5L květníku do 11L květníku, ale nevím jestli se to může když je kytka v květu ...

foto kytky
http://s31.postimg.org/k3xdco4xn/IMG_20160421_071244.jpg
Váchy 55
Zdravim tě.. Podle všeho je to delší dobu trvající deficit dusíku a špatné pH. 6,7 je hodně. EC jestli je 3,23 tak je to taky moc. To se zvedlo, ale jak si mel špatné pH a furt si tam lil hnojiva. Lej čistou vodu s menším pH dokud se nesrovna EC. Pak bych dal slabší roztok grow+bloom. Nevim nevim ale
Paskalm
Nebylo by lepší to přesadit do čisté hlíny ? ( plagron light mix nebo grow mix ) a dát do většího květináče ? Jinak jsem zapoměl dodat že to jedu v hlíně.

Nebo pořídit kostní moučku a udělat z ní roztok a zalévat ?
pištacze
Čau. Neví někdo co to je? Jedu hlínu 600w, sem v 6.tydnu, hnojim každej den mam 11x chronic ,10x critical jack a ten chronic je na tom docale špatně. Takhle mě začali zlobit listy. Řekl bych nedostatek Ca...Což?
Pioneer001
a jeeeeje dalsi no ty vole uz snad i vaham zda to byla moje chyba protoze zmer vytzok ph a vsadim botu na ph pod 5 ..... uz bych snad odhadoval na jakehosi parazita nebo plisen ktera rapidne zacne menit ph a zaroven zasekne kytky kdyz to postoupi moc ... bohuzel boj sem jiz vzdal...CA sem dopridal ph zvedl ale stejne konecna¨
alpine
Tak ja mam presne to same,hlina,ph 6.7 ctvrty tyden kvetu,na omak jsou listy jakoby suchy a drsny,pridal jsem i Cal-Mag,ale stale stejny. Dela to jen na nejvetsich listech.
pištacze
Ale je zajímavý že to mam jen u chroniku. KJ je na tom skvělě a to je mam pod jedním sluncem a krmim je stejnou baštou ze stejnýho kýble.....
Notorious96
Kroutí se mi listy na 3 kytkách. Nevíte čím to může být?
Ph, 5,8.
Teplota 23-27.
Vlhkost 40-50%
A kytky jsou 15 dní staré.
PS: Foceno za tmy.
anon383596
teplotou vysokou a suchy jak stara vagina
Pioneer001
Voda te..plo
Notorious96
Myslíte že to bude teplotou? Mám tam max 27°C.
Lampu držím +- 35 cm od vrcholků (250w sodík). Nemám to dát výš?
murmur
To mᚠv hlíně? To pH 5,8 je tak pro kokos, na hlínu je dost nízký. Teplem se kroutí hlavně vrchní listy u lampy.
Notorious96
Není problém to zvýšit, tak s další zálivkou. Divné je že ty vrchní jsou ok, ale ty spodní se kroutí. A k tvojí otázce, ano mám to v hlíně.
Notorious96
Takhle to vypadá a už z toho začínám být nervní. Přelité to asi být nemůže.. zalívám fakt jednou za 4 dny a to tak, že proliju celý květináč. Někdo Heeelp.
batytuta
Mam to v nft takze hydro a ec me vody bez osmozy je 1.2 tak ze mazec.skudil jsem prydat obyv vodu do 50oso+30 obycejne.tak uvidim ec 1.8 ph 5.6.
Zelená zahrada
Zdravím vás. chtěl bych vás poprosit o radu.
Mám 22. den 18/6 8x the ultimate od Dutch passion
Kytky nedávno prošly světelným stresem a asi 1,5h se pekly při 36 stupních. (oklamala mě ventilace) už týden jsou v poho a rostou jak mají jen se strašně kroutí nevíte čím by to mohlo být?
Hnojím AH
Teplota den 25-27 noc 19-20
vlhkost 55-63
Jinak ještě svítím 2x 300w

Předem díky
Zelená zahrada
Už mám typ.. mohou to být roztoči? a máte tady někdo zkušenosti s podáním aspirinu?
Zelená zahrada
Opravdu mi nikdo neporadí co mým kytkám je?
anon383596
Jo aspirin si beru když jsem marod :-) tip- genetickej defekt mel jsem to kdysi taky na necem ale nepamatuju si to
Srovnaj se ty listy jak rostou? Nestrikal si to něčím?
MocnyOkurek
Za me to trosku vypada jako PH. Takovej krepak se mi delal tusim u vysokeho PH.
stredocech
Tohle jsem viděl u autoflorů přehnojených kristalonem a podáváním špatného PH vody
Zelená zahrada
Je pravda že to pomalu odrůstá ale jedna větev je pořád nějaká divná. Každopádně musím dodat kytky jsem zalil enzymes ++ a na noc jsem je totálně odshora až dolů zkropil canna cure spray. kytkám to evidentně udělalo dobře ale když jsem si projížděl různé nemoci tak tyto symptomy se srovnávají s výskytem roztočů a nebo mšic. tak jsem si vzal mikroskop projel všechny nemocný listy stonky a dokonce jsem si i zahrabal do hlíny a koukal jestli tam není nějaká ta potvůrka a nic. Je to pro mně celkem záhadou a nevím jestli mi to neovlivní výnos. Každopádně ta genetická odchylka je velice možná protože co tak čtu tak poslední dobou Dutch passion posílá do světa pěkně zhybridizovaný šméčka.

Ph zálivky mám 6,4-6,5 na výtoku mi to jede 6,2-6,3
před 10ti dny bylo na výtoku ph 6,0 takže pomalu opravuju ale pochybuju že rozdíl 2 desetiny by je zkroutil jak paragraf
Notorious96
Nevíte co to může být? Teplota- 21-23, Vlhkost 50-75%.
20 den růstu, Hnojeno od 15 dne. 0,7ml/l Biobizz grow.
Jedu Substát od plagonu.
Notorious96
2.
Jeraldino
Mám menší problém. Před koncem minulé sklizně se mi na listech objevilo toto a stále se zvetsovalo. I na proplachu vodou.
Teď mám malé řízky a už na jdou jsou tyhle fleky. Myslel jsem že jsou spálené ale nevím.
Raptile
Zdravím všechny zkušené pěstitelé. Mám Dva problémy. První foto je asi nekróza listu od vrchu. Kytka vadne a neroste dál. Mam je v hydru bubbler. Ec vody 1, Ph 5.6-5.9. Měl sem je pot hps 250w ale musel jsem je přesunout do skříně a založit novy bubbler. Svítím na ně obyč led žárovky. Takhle trpí všechny 3 kytky,které jsem tam přesunul.

Problém číslo 2 je 5 kytek mají od vrchu světlejší listy od středu listu. 3 mám v bubbleru a 2 v květináčů. Všechny jsou takhle světlé.
Bubbler ec 1.7, Ph-5.9
Květinač ph 6.5
Ec- neměřil jsem.
světlo hps.
Myslím si že to je nedostatek železa,ale nejsem si jisty.

Děkují Vám za rady.
Mard
Mᚠten pH metr zkalibrovanej? Na mne to dělá dojem spíše pH 4
Raptile
citace:
Původní příspěvek od Mard
Mᚠten pH metr zkalibrovanej? Na mne to dělá dojem spíše pH 4

Zpočátku 3 dny to ph kolísalo bylo tam i 4 ale teď drží a kytky 2 týdny neporostly jsou furt stejné mam dvě v bubbleru a jeden v hlíně a ta v hlíně je stejná. Ph metr mam asi 3 měsíce je nový zkalibrovány, jak jsem ho kupoval tak sem ho kontroloval hodnoty seděly. Mě spíše přijde že by to mohly dělat ty ledky. V té skříni mam i řízky těm se dáří a pak tam mam malé ze semínka jsou asi 10cm vysoké bylo jich 10 a zbyly 4 - začali umírat normálně jakoby začali usychat,zvadly a umřely. Skříň mám v mistrnosti jen plentou zadělanou takže odvětrání ventilátorem sem nedělal. Teď jsem tam umístil dočasně ventilátor protože už fakt nevím
pankytka
Jak jsou na tom koreny?
Raptile
citace:
Původní příspěvek od pankytka
Jak jsou na tom koreny?

Bíle, vypadaj zdravě ale jsou malé
hnojivo AH
Mard
citace:
Původní příspěvek od Raptile
Mě spíše přijde že by to mohly dělat ty ledky.


Já jedu pod ledkama a nic podobného jsem nikdy nezažil.
Raptile
citace:
Původní příspěvek od Mard


Já jedu pod ledkama a nic podobného jsem nikdy nezažil.

no ja taky nic takého neviděl. Dám tomu týden a jak nic tak pudou ven
Milosx
Zdravím,
vysel jsem 3 druhy CBD strainů od Royal Queen Seeds a mám problémy jen s Royal Medic. Kroutí se mu listy a vůbec vypadají chlorotické - pobledlé. Myslíte, že to je špatnou genetikou ?

Všechny jsou zasazeny ve směsi kokosu, zahradnického substrátu a perlitu.

Foto přikládám:
http://s32.postimg.org/kznz3iubp/IMG_3895.jpg
frek
Spíše pH... Jestli mᚠmožnost, tak změř pH výtoku.
Pastacombi
Ahoj vsem mam problem z holkama resp.listy nektere maj zasazene jen vrsky jine jsou temer cele.listy jsou zkroucene vypadaj jak ohryzany od nakyho muribundusu.havet nenalezena nejsem si jistej ale nejspis to bude lampou 600w byla cca 55 cm nad vrcholky nyni 70 cm + ofuk a brzy i tepelny stit.jestli je to spaleny tak mi nejde do hlavy ze nektere jsou v poho a jina komplet az dolu zasazene.

2 tyden kvet
Ph 6-6,2
Ec 1,3
Teplota 26-29/20-22
Vlhhost 60-70
Zalivka adh 3dene teplota 20-24
1xtydne phitamin
2xofuk
120x120x180
Rw kostky keramzit
Jsem uplnej amater proto budu rad za kazdou radu i kritiku jen chci aby se holky meli k svetu.

Nikde sem fotku s podobnym problemem co mam ja nenasel,nejspis to tu bude,tak sorac ze to tu zasiram.jen si chci bejt jistej cim to je nez se v tom zacnu rejpat.
matz
Zdravím nevíte co by to mohlo být během týdne a půl začli kytky žloutnout ze spoda a u jedné z nich se listy totálně zkroutili. (Viz. foto 2) pomalu to pokračuje k horním patrům. Kytky jsou ve skleníku, substrat klasický s kompostem. Prvně mě napadlo přelití, ale ted se nechávali trošičku vyschnout, ale ničemu to nepomohlo.
matz
další foto
WAMParjan
citace:
Původní příspěvek od Pastacombi
Ahoj vsem mam problem z holkama resp.listy nektere maj zasazene jen vrsky jine jsou temer cele.listy jsou zkroucene vypadaj jak ohryzany od nakyho muribundusu.havet nenalezena nejsem si jistej ale nejspis to bude lampou 600w byla cca 55 cm nad vrcholky nyni 70 cm + ofuk a brzy i tepelny stit.jestli je to spaleny tak mi nejde do hlavy ze nektere jsou v poho a jina komplet az dolu zasazene.

2 tyden kvet
Ph 6-6,2
Ec 1,3
Teplota 26-29/20-22
Vlhhost 60-70
Zalivka adh 3dene teplota 20-24
1xtydne phitamin
2xofuk
120x120x180
Rw kostky keramzit
Jsem uplnej amater proto budu rad za kazdou radu i kritiku jen chci aby se holky meli k svetu.

Nikde sem fotku s podobnym problemem co mam ja nenasel,nejspis to tu bude,tak sorac ze to tu zasiram.jen si chci bejt jistej cim to je nez se v tom zacnu rejpat.

změř ec a Ph vytoku a budeš mít jasno . .tipl bych že keramzit mᚠze zehradnictví jinak by to byl hydroton a nijak jsi ho nepufroval ?!he?
Pastacombi
Kupoval sem ho v growshopu proplachnul nekolikrat horkou vodou,nepufroval.rano upravim ph na cca 6 vecer po 3 zalivkach ma 6,5 tak rano pred 1 zalivkou znova upravim.takhle furt dokola je to vopruz ale co bych pro holky neudelal.vytok je identicky jak na ph tak ec.proplachnu je cistou vodou+korenak+enzymi a namicham jim novou varku dobrot.je mozny ze by lehce rozdilny ph kyti takhle poznamenalo?
Notorious96
Nevite co to muze byt? :( Delaji mi to vsechny spodni listy a vadnou mi kytky. :( Ph-5,8-6,6. Zálivka: 0,5l co 3dny. Kvetnik:5,7l
kokisak
zdravím, mám problém, led 400w hlína plagron lightmix, cana. kush, řezy,
nevíte co by to mohlo být ? prosím ?
WAMParjan
citace:
Původní příspěvek od kokisak
zdravím, mám problém, led 400w hlína plagron lightmix, cana. kush, řezy,
nevíte co by to mohlo být ? prosím ?

třasněnky 99%
Dexkell
Cágo místnímu osazenstvu a žádám o radu...
Co toto ??

PS: nikde žádný paznechti ale jsem krapet vyschýzovanej no.
MagiCman
Čaute

Neví někdo od pohledu co tomu chybí?Ec ani ph se neměří.Jedu základ cocos canna a+b, ata xxl,ah growbloom exce... Je to v kokosu 14 dní na květu.Za pomocníky díky
MagiCman
celá
bylinkar90
Zdravim potřebuju radu čim by to mohlo být ....Substrát je Plagron - Growmix a hnojiva jsou taky od Plagronu dávám podle návodu ted hnojivo na růst 5ml na 1litr vody ...Napadlo mě zda to nebude hodnotou ph proto jsem koupil ph metr a ač držim hodnotu mezi 6-6.8ph tak se to nijak nelepší. Děkuju za rady :-)
JAHmaican
citace:
Původní příspěvek od bylinkar90
Zdravim potřebuju radu čim by to mohlo být ....Substrát je Plagron - Growmix a hnojiva jsou taky od Plagronu dávám podle návodu ted hnojivo na růst 5ml na 1litr vody ...Napadlo mě zda to nebude hodnotou ph proto jsem koupil ph metr a ač držim hodnotu mezi 6-6.8ph tak se to nijak nelepší. Děkuju za rady :-)


Ahoj,
jednoznačně malé květníky. Přesaď do větších, rostliny si tahají živiny ze spodních listů.
Jo a co jsem koukal na fotku v tvém úvodu do groweru, tak už jsi měl dávno přepnout ( za předpokladu, že je mᚠna květ).
bylinkar90
Jako fakt jo??kamarad rikal ze je to brzo ze nemaj chloupky ......ze je mam jeste nechat a ty na fotce poznas ze je na to cas ....profik dekuju za radu ....a fakt jim treba nemuze neco chybet?? Jsem zacinajici dekuju za trpelivost ☺☺
JAHmaican
citace:
Původní příspěvek od bylinkar90
Jako fakt jo??kamarad rikal ze je to brzo ze nemaj chloupky ......ze je mam jeste nechat a ty na fotce poznas ze je na to cas ....profik dekuju za radu ....a fakt jim treba nemuze neco chybet?? Jsem zacinajici dekuju za trpelivost ☺☺


Jo, chyběj jim živiny, proto si je berou odspodu z listů.
Kamarádoj řekni, že "chloupky" se začnou dělat až po přepnutí 12 hod. světlo/12 hod. tma ( pokud to není AF, o čemž při velikosti pochybuji). Jinak budeš čekat několik let a stejnak se nedočkᚠ:D

Až přepneš, tak teprve začnou kvést a v závislosti na odrůdě se můžou zvětšit třeba i o 300%
Ale vše :faq: http://grower.cz/pestovani/navody/?

Měj se.
bylinkar90
Super dekuju uz jsem mu to rikal ☺☺ diky a jakou velikost doporucujes??
murmur
Čau,
moje první paprika trochu strádá, nevěděl by někdo, co s tím? Díky.
WAMParjan
tohle sem nepatří :) jiank normalně list co nepotřebuje upadne . .co stím utrhnout
snoweagle
Zdravím, mám problém s listami, stonky listov sú fialové, rastlinky sú svetlejšie ako ostatné toho istého druhu, seldujem spomalený rast a rastlinka spotrebováva málo vody, meral som to kvetináčovým vlhkomerom, prehnojená by nemože.
Rast 30 dní
Aktuálne som v 22. dni Kvetu

Vlhkost 50%
Teplota den 22*C/ noc 27*C
Polievanie 1 x za týžden kompletné preliatie kvetináču nad vaničkou.
Hnojivo Plagron Alga Bloom 2ml/l + Green Sensation 0,7ml/l (zatial kedze substrat je predhnojeny)
Plagron Royal MIx

Napadá vás čím to moze byt ?

Dakujem za rady
Pioneer001
tohle je malo dusiku :) a sptne ph :)na to ze kvetes je hodne svetla :) a fosfor ti muze zbirat vapnik :)
stredocech
Spíš bych ji dal nažrat..kdyby ji něco chybělo projevovalo by se to i na listech nahoře ale ty mᚠv pořádku..nakrm ji:-)
snoweagle
Ďakujem za rady. Da jej nažra znamená čo? ... polieva ju už velmi nechcem, nakolko nespotrebovava vodu. Mam obavy aby nezačal hni koreňový system. Listy sú aj na vrchu bledšie ako pri ostatných z toho istého druhu.
Dnes jej vyskúšam da Alga Bloom v koncentracii v akej má počas kvetu by, tj 40ml /10l vody + zmeram ph roztoku vytekajuceho z kvetinača.
amatéris
Zdravím,
mohl by mi prosím někdo poradit, co vadí mé rostlince? Sice pěstuju poprvé, ale vše jsem se pokusil nastudovat. Všechny moje ostatní rostlinky vypadají v pohodě, ale jedna je prostě divná. Rostlinu se snažím nepřelévat, pH se snažím udržovat v normě, zatím nehnojím. Ráno je nechávám u okna a jakmile se vrátím domů, tak putují pod umělé osvětlení+jsou ofukovány pc větrákem. Problém na obrázku se vyskytl přednedávnem (hnědá skvrna). Deformované listy jsou na ní už od počátku. Prosím o jakékoli rady a nejlépe i o dobře popsané řešení.
p.s. neukamenujte mě prosím, jsem vážně nováček
paluba
Ahoj,
....je dost klidně možný, že uvedená rostlinka je geneticky slabá (s tím se nedá dělat nic-da se radovat ze ostatní jsou ok). Jinak s tou vlhkosti hlíny to moc neprehanet-casta začátečníka chyba. I těmto malým rostlinkam se líbí když medium přirozené vysychá. Jinak na to přenášení bych se vykaslal. Zbytecnej stres. Půjde to na out-nechat za oknem, In-normalne bych nechal v boxu. OFUK NE-NAPRIMO, VLHKOST VZDUCHU!
A se zbytku daří ;)
amatéris
Díky moc za radu. Ta genetická slabost je pravděpodobná, semínka jsem totiž dostal od kámoše a předpokládám, že to jsou nějaký noname. Ale ještě mě zajímá, co je ta hnědá skvrna na listě a čím je způsobena.
MatesMaty
Zdravím, mám akutní problém. Asi jsem přehnojil matkárnu a kytky velice rychle chřadnou. Postupuje to od vrchních pater a pomalu dolů. Usychají okraje listů až nakonec uschne cely list. Propláchnuto každý květináč 25 L vody a nyní zaléváno pouze vodou. Není to také plíseň ??? Díkec
MatesMaty
Fotky
MatesMaty
Další
plyn
prosím o pomoc,rostliny jsem přesazoval po třech zmrzlích ven,pul měsíc jsem je předpěstovaval pod usporkama přibližně 50w,rostliny byli do té chvíle zdravé až po přesázení ven,sadil jsem je do čistýho kompostu nabraného v kompostárně v tu chvíli se zasekli v rustu a na koncích listu osychat,je kompost příliž agresivní nebo mu něco schází?dík za každou radu..
Sajmonn
Ahoj, po kliknutí na odkaz se akorát mrkni na příspěvek od "viridise", který se tam o tom moc pěkně rozepíše, doporučuji pročíst a pokud bude dál problém, řešit dál.
http://grower.cz/pestovani/marihuana/tema/t-3657.html

PS.: Doufám že jsem pomohl :bounce:
plyn
četl jsem to,a žlutý konečky listu jsou způsobeny but,Přehnojené, přelité, poškozené kořeny nebo půda s nedostatkem vzduchu,a myslím si právě že kompost je agresivní na rostlinku čili přehnojené,ale co sním ted udělat,nehnojím jen zalévám deštovkou obden abych rostliny nepřelil a kompost deně rukou prohrabuji aby se provzdušnil
gorgano
Ahoj,myslĂ­te ze se jedna o tzv rust mold? PlĂ­së? Objevuje se na listech cele rostliny. Diky za info..co s tim kdyĚĞ kuprikol nezabral? Ty bĂ­lĂ© fleky jsou od kuprikolu.
gruber
zdravím,jsem dalo by se říci začátečník a mám problém a nevím jak ho řešit,jsem ve čtvrtém týdnu S.A.D. auto a objevují se mi na listech fleky,jedu druhe kolo a postupuji jako předešlé kolo kdy žadný problém nebyl,hnojím komplet AH,substrát dědova hlína,slunce 600w,ph a ani ec neměřím,dokáže mi někdo poradit jak postupovat dále,díky za každou radu
MocnyOkurek
sak mas o dva prispevky vyse odpoved. Typek ma stejne problem jako ty. Mas to asi presoleny. Jestli je to opravdu prehnojeny, coz je tezko 100% potvrdit kdyz nemersi EC metrem tak ti poradim proved pakrat zaliti jen cistou vodou. Dal bych 1-2. POkud mas doma enzymy pridej jen ty do vody a zalij tim take 1-2. Nejlepsi bys ale mel kdyby sis zmeril co ti to z toho tece za hnoje. Muze to byt spojene i treba s tim PH. ALe kdyz nemeris tak je to jako vesteni z logru kavy.
gruber
tak jsem sehnal aspon PH metr a zalivka ma PH6 a ven tece PH 5,2
M@gic
citace:
Původní příspěvek od gorgano
Ahoj,myslíte ze se jedna o tzv rust mold? Plíseň? Objevuje se na listech cele rostliny. Diky za info..co s tim kdyŞ kuprikol nezabral? Ty bílÊ fleky jsou od kuprikolu.


Vypadá to spíš fyzicky poškozený, tipoval bych housenky nebo něco v tom stylu.
Pastacombi
Ahoj,prosim o radu na par listech se mi co si objevilo.nejsem si jisty jestli je to vyzivou,hmyzem,plisni.brouky sem neobjevil,hnojim dle navodu Ah.par dni zpet novy roztok grow slozka nenamichana.5 tyden kvetu ph-5,8 ec-1,8 vytok totozny.vlhkost den -50,noc-60-70.bojim se plisne nedari se mi ji pres noc eliminovat(sklep).dekuji za kazdou radu
Pastacombi
Omlouvam se za duplicitni fotky ale nedari se mi je editovat.
M@gic
Pastacombi: Sice nevim, jak přeložit "par dni zpet novy roztok grow slozka nenamichana" do češtiny, ale mᚠto evidentně přežraný dusíku (zelenočerný listy, spáleniny od kraje)

Podívej se tady na tabulku: https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=35318&pictureid=834101
Pastacombi
Ahoj dekuji za rychlou odpoved.jedu ah hnojiva a cca.od pateho tydne uz se do roztoku nemicha skozka grow,ktera ma nejvetsi obsah dusiku.coz me zarazi ze by to bylo prezrany dusikem kdyz dostavaj mene nez pred tydnem,kdy vypadaly v pohode.tmave zelene listy maj uz dlouho.
gruber
Zdravím,tak jsem pořídil EC metr a podle rady proplachují jen vodou s enzymy,bohužel je to ještě horší,tak nevím co dál,EC zálivky jsem naměřil 0,5 a na výtoku 0,7 Ph je 5,8 a na výtoku 5,2.
Pioneer001
5,2 je malo
Cyra
zdravím všechny,potřeboval bych poradit,začaly se mi deformovat mladé lístky na kytce,jedná se o klasický venek-Power plant dva měsíce starý.Nevím,jestli se jedná o nějakého škůdce,chorobu nebo problém s hlínou.Díky za radu nebo názor.
gruber
tak mám za sebou čtyři dny bez hnojení,jen voda a anzym,no a nepříjde mi že se to nezastavuje,možná je to ješte horší :( opravdu je to přehnojené?
bylinkar90
Ahoj lidi , tak už Vás zase potřebuji. Mám Automatky White Widow a mam problem s dvouma holkama :-) Jsou nějaké divné ostatní jsou v pohodě ....Ph mam 6.4 a po výtoku 5.9 .....Substrát je Plagron : Growmix s Batmixem a lampa je sodík 400W . Díky za rady
LuckyBoy
citace:
Původní příspěvek od Cyra
zdravím všechny,potřeboval bych poradit,začaly se mi deformovat mladé lístky na kytce,jedná se o klasický venek-Power plant dva měsíce starý.Nevím,jestli se jedná o nějakého škůdce,chorobu nebo problém s hlínou.Díky za radu nebo názor.

pokud ti to začalo dělat až ted, je to pravděpodobně něčím napadený..na jednom lístku vydím dírku, na dalším jakési podezřelé tečky-havě..pořádně to prohlídni
LuckyBoy
citace:
Původní příspěvek od gruber
tak mám za sebou čtyři dny bez hnojení,jen voda a anzym,no a nepříjde mi že se to nezastavuje,možná je to ješte horší :( opravdu je to přehnojené?

přehnojený to určo je, ale zároveň i deficit vlivem špatného ph..srovnej ph výtoku a začni zas pomalu přihnojovat..
LuckyBoy
citace:
Původní příspěvek od bylinkar90
Ahoj lidi , tak už Vás zase potřebuji. Mám Automatky White Widow a mam problem s dvouma holkama :-) Jsou nějaké divné ostatní jsou v pohodě ....Ph mam 6.4 a po výtoku 5.9 .....Substrát je Plagron : Growmix s Batmixem a lampa je sodík 400W . Díky za rady

vypadá to na genetickou deformaci, špatný semena, slabý kusy..jak velký jsou ostatní? jestli se nerozjedou, vyhodil bych je
bylinkar90
Ostatni jsou takovehle ☺☺
Cyra
Zdravím LuckyBoy,díky za názor.No mᚠpravku mám trochu problém ze slimáky,kterých je letos hafo!I všelijaké mušky,snažím se jít přírodní cestou používám Biool,tj 55%řepkový olej.Mohl by jsi mi doporučit nějaký postřik co by jsi použil nebo případně nějaký s kterým mᚠzkušenost.Předem dík za odpověď.
LuckyBoy
citace:
Původní příspěvek od Cyra
Zdravím LuckyBoy,díky za názor.No mᚠpravku mám trochu problém ze slimáky,kterých je letos hafo!I všelijaké mušky,snažím se jít přírodní cestou používám Biool,tj 55%řepkový olej.Mohl by jsi mi doporučit nějaký postřik co by jsi použil nebo případně nějaký s kterým mᚠzkušenost.Předem dík za odpověď.

přírodní cesty sou fajn, ale v případě napadení rozhodně nefungují...za mě na žravý hmyz Vermitec, je to sice insekticid, ale vždy zabral...nepoužívat na květ
Cyra
Díky za radu.Jen teď nevim jak se rozhodnout,protože na vrcholovce už jsou vidět první pestíky.
Pioneer001
na hmyz se orientuju cockem :) drozdi cukr +pro kytky a -pro hmyz utopi se :D a laka je to
LuckyBoy
citace:
Původní příspěvek od Cyra
Díky za radu.Jen teď nevim jak se rozhodnout,protože na vrcholovce už jsou vidět první pestíky.

to můžeš bez obav stříknout..párkrát jsem musel i v půlce květu a v poho...
Hellraiser17
zdravím, mám problémy s kýtím. Nevíte, čím by to mohlo být? PH je v poho, teď jsem zkusil přihnojit guanem tak uvidím jestli se to nějak srovná... ale jedna už to měla ještě před přesazením, listy se kroutili to vrtule jako spirála a jinak nové výhonky takové zchřadlé...
mastifuk
Zdarek, mam problem s listama .. hlina koupena a smichana s perlitem .. Model BigBud XXL .. nevite co by to mohlo byt ..
Pastacombi
Ahoj prosil bych o radu na 2 paldach se mi objevil hnedy povlak na listkach.nejsem si jisty jestli je to plisen,mam 14 dni do kosy,tak bych to rad v klidu dojel.jen se bojim plisne,jak cert krize.od zacatku kvetu aplikuju root stop,pomohlo by polyversum,kdyby slo o plisen?dekuji za pomoc.
Sexy Lady
Ahoj všichni :) Prosím poraďte mi jak mám zachránit svoje holky. Jedu hydro v rockwoolových kostičkách. EC- 1.50 PH- 5.8 - 6.0. Řízky jsem kupovala od nějakého docela pochybného týpka ale až do teď nebyl žádný problém. Měly dost dlouhé stonky a proto jsem je zasadila do květináčů hlouběji. Zdá se mi že se to postupně rozšiřuje na ostatní kytky.
Zhulxus
Zdravím Přátelé :) jedu své úplně první kolo, takže bych rád získal nějaké vaše rady a zkušenosti. Mám problém s listy u jedné z kytek, nejsem si jist, jestli je to plíseň nebo třeba jen usazený prach (viz. foto) napadené jsou převážně spodní listy, ale mam pocit že se to šíří. Holky jsem zasadil do hlíny Plagron Lightmix, na rust jsem nehnojil a na květ použivam Plagron Terra Bloom. Osazenstvo je 1x Magnum a 2x Syrup od Buddha Seeds, jsou staré tak 45dní, ale problémy s listy má však jen Magnum. Tak co lidičky, jak se toho zbavím? :)))
housemd
Dobrý den,

na listech jsem objevil tyto žluté skvrny, je to v pořádku, nebo se jedná o nějaké škůdce?
https://s32.postimg.org/gfn2qgsjp/image.jpg


Druhá zajímavost je kytka z první linku. Kromě toho, že se vrchní část zapletla sama do sebe a tak se asi sama rozdělila na 3 vrcholy, tak je asi trochu požraná od něčeho, nicméně je tmavší barvou než ostatní kytky?! :/
https://s32.postimg.org/dk9zjlojp/image.jpg

pro porovnání jsem vyfotil snad jeji druhou kamarádku. Kytky jsou pár cm od sebe tak snad půdou by to být nemělo. Výživu dostávají stejnou a je to stejná odruda, asi :D kytky jsou z noname semen.
https://s32.postimg.org/qn5m2verp/image.jpg

Děkuji za názory :)
Jindrik
Ahoj, setkal se někdo s tímto problémem? Díky za rady
MarekVVV
Ahoj, mám dotaz. Jsem úplný začátečník, tasadil jsem si pár semínek, vše ze začátku probíhalo dobře. Pak jsem měl na kytkách (spíš ve hlíně) smutnice, koupil jsem tedy nějakou tu blbost proti nim. Ale listy mi začínají rezavět, nevíte čím by to mohlo být ? Posílám foto.

http://www.imgup.cz/image/Y09
http://www.imgup.cz/image/Y0r
http://www.imgup.cz/image/Y01
http://www.imgup.cz/image/Y0E
MarekVVV
http://www.imgup.cz/image/Y0l
http://www.imgup.cz/image/Y0n
http://www.imgup.cz/image/Y0Q
http://www.imgup.cz/image/Y0c
http://www.imgup.cz/image/Y0j

Detail
kwb
v prvním příspěvku 3. odkaz mi připadá jako svilušky, ale ty ostatní fotky mi to vyvrací. díval si se zespodu na listy? pokud by tam byli malí, opravdu malí broučči (pavoučci) šlo by o svišlusky. bio řešení by bylo použít postřik Biool s jarovou (mýdlovou) vodou. Pokud ti nevadí chemie tak mě se osvědčil Agrion Delta. Samozřejmě postřik provádět když je pod mrakem nebo navečer.

Jinak bych zkusil přeměřit PH. mělo by se v zemině pohybovat někde mezi 6-7.
Víc ti asi neporadím, počkej na další odpovědi a nebo hledej, tady na G toho je fůra.
s pozdravem KWB
MarekVVV
Koukal jsem, nic pod listama není právě. Jde o odrůdu:

Od "známého" jsem to koupil:

Semena silne odrudy konopi Mazar regular
Dovoz z profi soukromeho pěstu v Holandsku.
Vysoká klíčivost .
Thc : 20%
Odrůda : Mazar regular
Doba květu: 8 - 9 týdnů

Vše ze začátku probíhalo dobře, pak právě ty mušky nebo co to je, tak jsem udělal postřik Vertimec. Zálevku dle doporučení: Hnojivo pro pokojové rostliny (omezuje výskyt mušek smutnic). Floria.

Poslední týden právě začlo tohle "rezavění"..
Martin666
Jestli tam mᚠpotvory, postříkej RockEfektem, žádná chemka


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma