Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VII. !!! - Klikni zde pro originální téma
Mard
citace:
Původní příspěvek od Nachtenzacht
Cau , mam problem. Predevcirem jsem privezl rizky. z rw kostky slo videt maximalne 1cm korinek , u nekterych treba jen par mm z rw. Presadil jsem je do hliny a okamzite zacli umirat a cele si lehly a vadly.


No domnívám se že v tomhle je nějaký zakopaný pes. Ta hlína nebyla nějaká už použitá, šlo o nově koupený substrát? A po zasazení byl květináč se substrátem mírně zalit? Čistou vodou? pH bylo správné? Tohle vypadá jako kdyby kytka dostala těžký šok - například zalití silně kyselou vodou nebo silně slanou vodou.
Nachtenzacht
Mard: Hlina z minuleho kola , takze pouzita. Zaleto bylo spravnym PH. Uz se pomalu brchaji,ale zacinaji po obvodu zloutnost listy a vevnitr zustavaji tmavsi. A na nekterych se objevuji fleky. Asi bude ve hline neco spatne a nelibi se jim to. Prolel jsem je jeste vodou a na to zalel mirne rustovym hnojivem a zalibilo se jim to,ale ta barva neni OK... nevim jestli jim neco chybi nebo pribejva. Jestli presadit do nove hliny nebo staci zacit hnojit. Podle novych listku to vypada na nedostatek zinku a horciku... zkusil jsem jim prilozit vice hnojiva a dodal korenak jeste... tak uvidim jak se zachovaji
Mard
citace:
Původní příspěvek od Nachtenzacht
Mard: Hlina z minuleho kola , takze pouzita.


No to 9 z 10-ti pěstitelů nedoporučuje :-(

Když mám šílenou nouzi o hlínu a potřebuji rychle něco zasadit, tak hodím do kýble potřebné množství hlíny, zaleji vodou až po okraj, nechám pár hodin máčet a pak to přefiltruji. A stejně se bojím že tam jsou nějaké soli a odpadní látky. Obecně se opravdu nedoporučuje znovu použít hlínu a zejména na sázení nových malých rostlinek. Použitou půdu lze využít například k dosypání hlíny do květináče.

A neexperimentuj moc, přílišnou péčí ty kytky spíš zabiješ! Doporučuji hnojit skutečné minimum a pořádně prolejt tu znečištěnou půdu čistou vodou se správným pH. Podle mne když tam jsou nějaké sole po předchozím hnojení z minulého pěstu, tak to může rozhodit šíleně pH. Změř si pH toho co vytéká ven po zalití čistou vodou a budeš mít jasnější představu co tam asi v té půdě je.
Nachtenzacht
Kytky jsem nehnojil , jen jsem se staral o vlhkost atd.. ridim se pravidlem radsi min nez vic. Kdyz jsem pudu smichal s destilkou, mela 6.2 PH , a zaleval jsem PH cca 5.9. Ale asik si dam tu praci a bud to cele presadim , nebo poradne proleju...
WAMParjan
to je to samé bych řekl co to dělalo mě . .já
musel všechno vyhodit
Nachtenzacht
WAMParjan - taky jsi dal rizky do pouzite hliny ? Ja uz presadil do cisteho light mixu ale zustavaj zakrnele nove listecky , dam jim jeste par dnu snad se zbrchaj , jestli si nebudu 100% jisty ze jsou FIT tak je vyhodim at zbytecne nesvitim dlouho na mrzacky a rubnu nove no :-// Podminky maj myslim slusne , a dostali lehky postrik phytaminem.
ViruS1337
Zdravím, pestoval som na balkone keď bolo leto potom som rastlinu presunu pod lampu začali mi zomierať listy už asi 5 ich odpadlo teraz sa pozeram bližšie a su tam niaky zelený chrobaci a niake čierne bodky tiež proadte prosím tu su fotky : http://postimg.org/gallery/37b0b7nuk/
Mard
citace:
Původní příspěvek od ViruS1337
Zdravím, pestoval som na balkone keď bolo leto potom som rastlinu presunu pod lampu začali mi zomierať listy už asi 5 ich odpadlo teraz sa pozeram bližšie a su tam niaky zelený chrobaci a niake čierne bodky tiež proadte prosím tu su fotky : http://postimg.org/gallery/37b0b7nuk/


Dle mého soudu svilušky.
Jointza
wtf????

c1. jako by byly mokré (26C)

6 měsíců bez jediného problému
Advanced nutrients ph perfect + obcas B52 ,voodoo juice
kwb
ahoj,potřebuji poradit co by to mohlo zapříčinovat

Critical z řezu
3. Týden květu
na růstu alga grow 3ml/l
na květu ze začátku hesi pk 13/14 1ml/10l + 2ml/l grow
pak jen jednou hesi pk 13/14 2ml/10l
kytka je volně v zemi v jámě cca 1m3 zahradní substrat +perlit ale určitě už dávno prorostla do okolní hlíny.

Za rady děkuju
stredocech
Zdravim. Kamarad me pozadal zda by jste se nemohli mrknou na jeho tri listy ktere se mu objevili ve skřínce.
Zatim si myslí že je to od toho kdyz vyndaval kyticky ze nejakou zavadil o lampu ale rad by nejakou zkušenější radu. Díky předem
stredocech
DALSII
stredocech
nasli se pouze tyhle tri listy asi na deseti kytkach...mozna je jeste nekde schovany nejaky..jedna se o vrchni listy
jointrox
Zdravím. Mam problem s listy a vubec mě nenapada čím to muže byt. Tak moc prosim o radu . Dik .
ventrilllo
Ahoj kluci uz delsi dobu asi mesic mam problemy s listama, hledal jsem vsude mozne ale najit to prave.

Listy mi od spoda rostlyny zloutnou, smerem dovnitr pak uplne uschnou. Zloutnou i nove male listy na vedlejsich vetvich. Pouzivam hnojivo BioBizz Grow... Nic vic... Zalejvam podle potreby cca po 2 dnech...

Kazdy den nazloutne cca 2-3 listy... Zalejvano neposled vcera vecer, vim ze ta jedna vypada jako prelita... :beer:

Prosim o radu prikladam foto...
WAMParjan
boha v čem to máš zasazené ?
ventrilllo
Na to jsen se neptal, ;-) kazdopadne je to zasazene v sterilizovanym zahradnim substratu a ten pisek tam je kvuli smutnicim... 1 cm...
hydromann
Hilfeeeeee
hydromann
Hilfeeeee
hydromann
Sory mam problem poradi nekdo?
ventrilllo
Tak dneska jsem nato koukal a porad to zloutne spis mi to pripada jak nejaka plisen cico :-(
Sony
Strašne moc by som ocenila vaše rady.Vie niekto,co jej chyba?Su pos lampickou,necely mesiac a pol,mám to na vsetkych bonsajkach.Dúfam,ze tie fotky odkazem nahrát.Vopred dakujem za kazdu radu.
mysak
TĚŽKO ŘICT TAK Z HLAVY MOŽNA Mg Zn ...moc infa jsi nedala ... http://grower.cz/forum/showthread....938#post1149938
Sony
Svetlo 400w HPS

Teplota a vlhkost: den/noc 25/18C,

Hnojiva:trojzlozkovy advanced hydroponics.Listy začínají zltnut zvonku do vnutra
Sony
A este by som sa chcela spytat.AK pridam už do pripravenej zalievky peroxid,moze to nejako ublížit,alebo naopak prospet? AK ano,tak v akom pomere?Jedny mám totiž na rasté asi mesiac a pol,a druhé asi mesiac na kvete.🐄Hm,no prosto blondýna💣
ventrilllo
Je to problem s dusikem?? Nebo se pletu uz me to trapi skoro mesic :-(
Mard
citace:
Původní příspěvek od Sony
A este by som sa chcela spytat.AK pridam už do pripravenej zalievky peroxid,moze to nejako ublížit,alebo naopak prospet? AK ano,tak v akom pomere?Jedny mám totiž na rasté asi mesiac a pol,a druhé asi mesiac na kvete.🐄Hm,no prosto blondýna💣


No peroxid zabije bakterie a plísně v hlíně. Tudíž když hnijí nebo plesniví kořeny, tak aby to nezlikvidovalo kytku, tak se tomu zabrání peroxidem. Ten ale zabije i užitečné baktérie, takže kytí pak roste pomaleji. Dávkuji 1 ml 30% H2O2 na 1 l odstáté vody.
Ty bys nejdřív hlavně měla zjistit co se děje a proč. A až pak řešit a léčit. Dle mého soudu jde dle fotek o moc špatnou hladinu nějakého prvku, tudíž peroxid IMHO nepomůže. Kytky jinak vypadají zavodněné dobře, takže asi ani nepřeléváš ani je netrápíš žízní. Jak mícháš ty AH hnojiva? Popiš to podrobněji a snad najdeme problém.
PS: já kdybych měl kytku v takovém stavu, tak bych jí šoupl do jiného květináče a přitom dal částečně novou, nepoužitou hlínu. Každopádně bych to neudělal se všema ale jen s jednou a podíval se zda to kytce prospělo.
Mard
citace:
Původní příspěvek od ventrilllo
Je to problem s dusikem?? Nebo se pletu uz me to trapi skoro mesic :-(


Já bych se na to vykašlal a klidně jel dál. Občas se to stane. Zalévej méně a třeba se to spraví.
Severus
citace:
Původní příspěvek od Sony
Strašne moc by som ocenila vaše rady.Vie niekto,co jej chyba?Su pos lampickou,necely mesiac a pol,mám to na vsetkych bonsajkach.Dúfam,ze tie fotky odkazem nahrát.Vopred dakujem za kazdu radu.


Viděl bych to stejně jak píše mysak, jaké máš pH zálivky a pH výtoku zespod květináče?
Severus
citace:
Původní příspěvek od ventrilllo
Tak dneska jsem nato koukal a porad to zloutne spis mi to pripada jak nejaka plisen cico :-(

Cago, tohle bych videl na nedostatek draslíku
To může být tím, že je v substrátu příliš vápníku/dusíku, popř zkontroluj pH zálivky..

"Chyby zacatecniku"
toto ti snad pomuze priste rychleji
ventrilllo
citace:
Původní příspěvek od Severus

Cago, tohle bych videl na nedostatek draslíku
To může být tím, že je v substrátu příliš vápníku/dusíku, popř zkontroluj pH zálivky..

"Chyby zacatecniku"
toto ti snad pomuze priste rychleji
Dik za info opravdu to vypada ze by to mohlo byt ono... Zkusim to poresit na zmerim to PHcko...
Severus
Tak dej vedet, jak to dopadlo..
Prostěprd
Ahoj, prosím o pomoc.
Mám problém s listy, nevíte o co by mohlo jít? Je to výživou, nebo nějaká plíseň?
Pěstuji v hlíně Plagron lightmix 100% TERRA, smíchanou s PLAGRON Cocos premium (který je ale určený pro hydro) v poměru 2:1. Hnojim PLAGRONEM TERRA GROW.
Zalívám odstátou vodou z kohoutku. PH vody i hlíny se zdá být 6,9 (měřeno indikačním papírkem) Teplota/vlhkost přes den 26.5/66% noc 21.5/63% nejvýšší naměřená teplota byla 32.5 a to v důsledku, že došla voda ve zvlhčovači (stalo se dvakrát tak na dvě hodiny) Kytky jsou 18 dní v růstové fázi, tenhle problém se zdá být u jedné z pěti. Týká se to hlavně horních listů. Svítí na ně HPS 400W red spektrum. Díky za případné odpovědi...
Prostěprd
Nejdou mi přidat fotky, hodim je sem po úpravě..
Prostěprd
Fota
mysak
Máš nejspíše vysoke pH
petr616
Zdravim, mam takouvou rez na listech, novych i starych, zatim nic fatalniho, mam to nejak resit, 3 tydny do kosy.
petr616
fotos
petr616
Tak sem osmikal vsechny napadene listy a vecer na to supnu Ridomil Gold MZ, snad to zabere, je to sirokospektralni preparat s kratkym polocasem rozpadu na houbove plisne, tak snad to bude ok.
Honza0066
Ahoj kluci Prosím může mi někdo poradit dělají se mi na kytce bílé tečky na listech je to plíseň?
ventrilllo
citace:
Původní příspěvek od Severus
Tak dej vedet, jak to dopadlo..
Tak ph jsem nameril u vsech mezi 6-7 coz je si myslim ideal... kazdopadne zacal jsem hnojit hnojivem s vyssim obsahem drasliku. Moc to nopomohlo a dalsi dve co byly ok zacali kolabovat na dusik. Zajimava to vec :-)
javol
ahoj, potřeboval bych radu, dostal jsem kytku od kamaráda, který jí měl doma týden bez ničeho a před tim byla ve skříni. Teďka je zase ve skříni a nevypadá vůbec dobře. Nevím, zda se dá ještě zachránit nebo jestli už je po ní, dam foto, tak snad poradíte co sní. Děkuji :)
Mard
To se už zachránit IMHO nedá.
WAMParjan
citace:
Původní příspěvek od javol
ahoj, potřeboval bych radu, dostal jsem kytku od kamaráda, který jí měl doma týden bez ničeho a před tim byla ve skříni. Teďka je zase ve skříni a nevypadá vůbec dobře. Nevím, zda se dá ještě zachránit nebo jestli už je po ní, dam foto, tak snad poradíte co sní. Děkuji :)

:D :D :D
javol
Ahoj, jsem začátečník a před pár dny jsem to rozjel z řízků. Na listech mam bílé až našedlé tečky viz. foto, poradí mi někdo co to může být? popřípadě co té kytce chybí? Ocenim každou radu. Děkuji Vám a ať to roste ;)
koles
citace:
Původní příspěvek od javol
Ahoj, jsem začátečník a před pár dny jsem to rozjel z řízků. Na listech mam bílé až našedlé tečky viz. foto, poradí mi někdo co to může být? popřípadě co té kytce chybí? Ocenim každou radu. Děkuji Vám a ať to roste ;)


To vypadá na svilušky :( Je něco naspodu poškozených listů?
javol
Jj něco tam je :( , co na to použít?, nějaký postřik? Četl jsem heřmánek, cibule a z toho odvar. Pak to postříkat a nebo nějakou chemii? :O Děkuji
Severus
Mužu doporučit nimbový olej,, kupoval jsem od plagronu mighty neem a vždy se osvědčil
Mard
Na takhle mladý kytky klidně použiji i chemii. Já to spolehlivě likviduji pomocí Vertimec 1.8, kytky tím stříknu i preventivně, když v okolí něco najdu. Je to v každém hobby marketu.
javol
Ahoj, moc děkuji za rady, stačí postříkat shora nebo musím i ze zdola? :)
Mard
citace:
Původní příspěvek od javol
Ahoj, moc děkuji za rady, stačí postříkat shora nebo musím i ze zdola? :)


Mighty neem je olej, takže skrz listy neprostupuje a musíš stříkat z obou stran listu, zejména však ze spodní strany, která těm potvorám dle mého soudu více chutná. Nové listy jsou bez olejového povlaku - je třeba stříkat opakovaně.

Chemka Vertimec je translaminární, takže projde sama přes list, tudíž stačí postříkat jen z jedné strany. Nové listy jsou ještě nějakou dobu chráněny - není potřeba stříkat opakovaně.
javol
A co se týče doby postřiku, tak je to lepší nanést, když mam rozsvíceno nebo když mam zhasnuto? Děkuji moc jste mi pomohli :)
Mard
No ve tmě bych se blbě na kytku trefoval postřikovačem :frog:
Pro příště doporučuji si přečíst návod! Postřik těsně před zhasnutím.
Resp: zhasnout velkou lampu a posvítit si na práci něčím, co nehrozí roztříštěním při náhodném zasažení tekutinou z postřikovače.
javol
Však víš, jak jsem to myslel ;) díky
luckaaduck78
Pánové mám šestý týden v květu a takhle se tahnou vrchní listy nahoru, nevíte čím to může být? Světlo je vysoko cca 30cm tam problem není.
Samulele
citace:
Původní příspěvek od Mard


Mighty neem je olej, takže skrz listy neprostupuje a musíš stříkat z obou stran listu, zejména však ze spodní strany, která těm potvorám dle mého soudu více chutná. Nové listy jsou bez olejového povlaku - je třeba stříkat opakovaně.

Chemka Vertimec je translaminární, takže projde sama přes list, tudíž stačí postříkat jen z jedné strany. Nové listy jsou ještě nějakou dobu chráněny - není potřeba stříkat opakovaně.


Práve že sa musí opakovať postrek vertimecom... vyhubíš síce dospelce ale vajíčka prežijú, takže opakovať je nutné po cca 5-7 dňoch. Druhým postrekom sejmeš čerstvo vyliahnuté kundy& a je kľud.. tuším to tak píšu :D
Mard
citace:
Původní příspěvek od Samulele


Práve že sa musí opakovať postrek vertimecom... vyhubíš síce dospelce ale vajíčka prežijú, takže opakovať je nutné po cca 5-7 dňoch. Druhým postrekom sejmeš čerstvo vyliahnuté kundy& a je kľud.. tuším to tak píšu :D


Návod k použití je zde: http://mercata.cz/pdf/ET2012//Vertimec%201,8%20EC.pdf

Doporučuji přečíst poznámku č. 1 na str. 3. (Chmel je příbuzný s konopím). A ochranná lhůta proti sviluškám je 28 dní a osobně mám vyzkoušeno že zhruba po tuto dobu není kytka opět napadena sviluškami ani když je těsně vedle kvetoucí kytky plné svilušek.
Samulele
Ochranna lehota sa vztahuje na konzumáciu.. a doporucujem prč. poz. č. 2 a dalej --- Abamectin má omezené
systemické působení, avšak vyznačuje se translaminárním pohybem.---
Tiež píšem z vlastnej skusenosti že po aplikácii sa za nejakú dobu objavili znovu a je dost možne že si grower takto vypestuje generáciu odolnú voči účinnej látke..takže v matkárni celkom pohroma..ale necham na každom, nech si uváži sám.
Honza0066
Ahoj prosím žloutnou mi listy a trochu se mi krouti je divné že kytek mám 8 vsechny mají stejné podmínky a 6 jsou krásné a 2 zloutnou pořadí mi někdo co zkusit děkuji
Prostěprd
Může kytka plesnivět i v růstové fázi?
Mard
citace:
Původní příspěvek od Prostěprd
Může kytka plesnivět i v růstové fázi?


Plíseň se vytvoří vždy, když:
1. Je teplo 25-40C
2. Je vlhko 50-90% relativní vlhkosti
3. Existují ve vzduchu spóry plísně.

Takže stačí že je teplo a vlhko, neboť spór plísně je vždy kolem dost.
Rookie
Ahoj prosím o pomoc mám něco s listy jsou ještě malinké, tak aby mi neumřeli. Fialový řapíky větších listů a nové se kroutí. Na mém tématu jsou fotky a bližší popis.
Mám dojem, že je to problém s hnojením. Řekl bych málo dusíku?

Miminka jsou v bubbleru.

http://grower.cz/forum/showthread.p...679#post1151679
1+1=2
Mám pocit, že jde o Padlí. Doufám, že si mýlim. Neni to moc rozšířený ale dříve už jsem se setkal s touto chorobou a celkem rychle se šířila. Holky mám dneska přesně v 33 dnu květu a dávám si otázku, zda-li je mohu ještě pokropit nějakým pesticidem. Děkuji
1+1=2
a ještě jedna fotografie
JayCutler
Ahoj mám problém se zloutnutím listů, pouzivam plagron royal mix, hnojiva od plagronu podle tabulek. Měřím ph ktere drzím od 5,8 do 6,5. Celou dobu v pohode, ovšem v cca 14-20. dnu květu zacaly odspoda zloutnout listy viz foto. Nevíte co s tím?
Jointza
vypadají hladově... máš EC metr? PH by mělo být 6,5. Ph mezi 5,8-6,5 máš 70 jednotek rozdíl. Btw: fotka je docela tmavá
JayCutler
ec metr právě nemám, myslel jsem ze stačí jet podle tabulek, jj právě si taky myslím, ze mají malo zivin, zkusim zalejvat castejc a s trochou vic hnojiv. Dávám alga bloom, green sensation a enzymy, ph zkusim drzet na tech 6,5
JayCutler
listy mají celkově dost světle zelenou barvu, na zacatku byly tmavsi, vlhkost 50 procent, teplota 21-26
Kifo
zdravim groweri:) Viete mi poradit,co sposobuje krutenie listov?
Efendy
Kterým směrem? Nahoru - teplem protože je blízko lampa?
Kifo
svetlo je 35cm od vrcholkov,LED-ka. Krutia sa dohora ano...
frek
Tak třeba by jsi sem mohl dát nějaký fotky, rozepsat se trochu víc, co pěstuješ, jak, kde... A taky si napřed projdi pár vláken v sekci Nemoci a problémy, kam by mělo patřit i tohle Tvoje vlákno. A nejspíš tam najdeš odpověď na to, jaký máš problém, pokud ovšem víš, co znamené slovo "hledat".

frek.
Kifo
teplom to nebude zrejme,LED nedava takmer ziadne teplo
Kifo
ano ano...napadlo ma to az potom,ked som to uz napisal....a nasiel som nejake ohladne toho. Takze pardon,ze to tu zahlacujem
Raptile
Zdravím mám problém s kytkami jedna se o bílou wdovu+ skunk. Jsem začátečník.
Půda: pelargonie +perlit+písek=10l květinač
délka růstu asi měsíc a půl
svitim 250w 16h
celkem byly kytky hnojené 2 krát hnojivem na růst od te dobý jsou konce listu ztočene nahoru a některé dokonce usychaj a jsou flekate viz obrázky. četl jsem že by to mohlo byt nedostatkem Mg. Dodal jsem jim mg dvakrát za týden ale nelepší se to, jinak zalívam 300ml vodu denně na kytku. asi špatné ph nebo se pletu?

Díky za rady

http://www.imgup.cz/image/Dh9
http://www.imgup.cz/image/Dhr
JayCutler
K tomu mému problému viz výše. Myslím si ze je to způsobený špatným ph. Tak jsem zalil s ph 6,5 a zároveň jsem změřil vodu která zespod vytekla z květináčů a ta byla 6,8. Ovšem tady nastává problém protoze kazdou předchozí zálivku jsem měl ph 5,8-6,5. Substrát Plagron Royalmix má ph 5,8-6,2. Jinak hnojím podle tabulek plagronu takze nechápu kde je problém. Mohl by mi někdo prosím poradit co zlepšit? nebo čím by to mohlo být způsobené?
DonDoDo
Hola hoj. Mojim holkam neco chybi.
Jedna je komplet v Coco a je svetle zelena vic nez ostatni a otstatnim holkam zacinaj svetlat topy.
Co holkam chybi a kde ty dobroty sezenu pls.
Hnojky advavnced hydrop. Jim davam a snad i spravne. dík díky za nápady. Díky
JayCutler
tak jsem zjistil, ze moje problémy jsou způsobeny malými květináčemi. Má cenu přesazovat cca 20 dní před sklizní?
WAMParjan
to nebude malýma květináčema přesazovat to ničemu už ted nepomuže
JayCutler
citace:
Původní příspěvek od WAMParjan
to nebude malýma květináčema přesazovat to ničemu už ted nepomuže


A nevíš čím by to mohlo být? ph sem měřil celou dobu a hnojím podle tabulek plagronu, vypadá to na nedostatek dusíku, ale nevím proc....
Marek4455
cau groweri,

chci se zeptat co delam spatne? mrknete na fotky kytkam zloutnou listy a maji nejakou moc svetlezelenou barvu.. kde muze byr problem? hnojiva atami a b, root. asi mi nefunguje moc odtah muze to byt tim?.. teplota max 30 a min 16, vlhkost 60-65..
Rookie
Prosím o pomoc. Holky jsou v bubbleru. Listy mi od konců žloutnou u stonku jsou celkem zelené.
EC 2,0; ph 5,8; teplota roztoku 21°C; teplota(salave teplo) 30°C produci vzduch 22°C;
Vůbec nevím co je špatně :-(
Vic info u me na pestu "Grow #2 aktualni"

Edit
Roztok je tam 8 dni, pouzivam advanced hydroponics. Koreny teprv prolezly kosicky je jich malo ale jsou krasne bile a vyvijeji se. problem se vzduchovanim bych taky nerekl pac ma byt 10-15l vzduchu na 1l vody za hodinu coz je na muj 80l kalfas 1200l. Mam 3600l/hod...kompresor je dostacujici :D
Mard
citace:
Původní příspěvek od Rookie
Prosím o pomoc. Holky jsou v bubbleru. Listy mi od konců žloutnou u stonku jsou celkem zelené.
EC 2,0; ph 5,8; teplota roztoku 21°C; vzduchu 30°C;
Vůbec nevím co je špatně :-(
Vic info u me na pestu "Grow #2 aktualni"


Mám pocit že jsem už tenhle dotaz někde viděl. :-(
EC=2 je nejspíš moc, ale záleží na hnojivech co používáš. Podívej se na kořeny, chyba bude pod deklem.
Jinak mezi námi, tenhle dotaz je blbě formulovaný - žádné informace o typu hnojení, jak dlouho je tam roztok, jak vypadají kořeny, zda jsi zkusil nějakou výživu listem, atd. Se nediv že moc odpovědí nedostaneš, na tohle by mohl odpovědět leda kouzelník nebo jasnovidec. Pochybuji že se někomu bude chtít přelouskat celý tvůj thread aby zjistil jaké máš podmínky v bubbleru.
zmijak
jako nevim proc jsi daval na tak maly a pritom jeste nevyvinutymy koreny takove velke ec
to nemas napsane ani nikde v tabulkach ja osobne bych nedaval ani na velke rostliny takove ec ma 1.6-1.7 vic ne a v teto fazi co mas ty bych dsl tsk 1.1 za dalsi vec at to shrneme nezapomen ze u hydra se hnoji mene nebot mas to ponorene neustale v roztoku podle me kytky se blokli s neprijimaji ziviny a vypadaji dost bidne a navic to vidis na fijalovem stonku pokud to nestahnes tak bych je radsi vyhodil jinak vzduchovani mas dobry ph taky at se ti dari
zmijak
citace:
Původní příspěvek od Marek4455
cau groweri,

chci se zeptat co delam spatne? mrknete na fotky kytkam zloutnou listy a maji nejakou moc svetlezelenou barvu.. kde muze byr problem? hnojiva atami a b, root. asi mi nefunguje moc odtah muze to byt tim?.. teplota max 30 a min 16, vlhkost 60-65..




nevim jak hnojis ale pripada me to prehnojene nebot vidim ze mas listy aj spicky spalene jake mas ec a ph tam lejes
mysak
citace:
Původní příspěvek od Marek4455
cau groweri,

chci se zeptat co delam spatne? mrknete na fotky kytkam zloutnou listy a maji nejakou moc svetlezelenou barvu.. kde muze byr problem? hnojiva atami a b, root. asi mi nefunguje moc odtah muze to byt tim?.. teplota max 30 a min 16, vlhkost 60-65..

CO PH
?
Marek4455
Leju tam ph 6-6.5.. roztoh má fakt hodně světle zelenou barvu až do žluta. Ec metr nemám.. Hnojiva ATAMI A B, 3ml na litr, ob jednu zálivku. před 3 dny jsem to přepl na květ už je to moc vysoké na tak malý box.. Včera jsem ty květináče jsem prolil 10 l vody s upraveným ph na 6.. tak uvidím, kdyžtak to ještě snížím.
mysak
tak asi nejspise to ph ,všechno se nevstřeba... a kolik ti vyteklo? muže ti ještě vytect o 1-3 desetiny více(snad to jsou desetiny)
mam na vstupu 5.8 5.9 vyteče 6-6.1

jinak bych asi neřekl ze je to prehnojene...ty špičky jsem viděl horší
vidim že listy postupně světlají, středy jsou tmave i vrchy jsou deformovane ...nove ,posupem se budou přidavat dalši prvky
Jointza
Sem tam se mi to objeví na nějaké kytce, proplach to napraví ale i tak za boha nevím proč se to děje? :(
XXXdavidXXX
Prosím co může být špatně? Teplota udržována od 23 do 27C vlhkost 60+-10 %, hnojene od AHS podle tabulky ovšem poloviční dávkou protože jedu hlínu light mix od biobizz, na kyti svitim 2×400w na plochu 180×140 s výšky lampu nad vrcholky cca 60cm . odtah zapnutý nonstop stejně tak vetraky. PH nevim nebo nemam test. Prosím o rady děkuji
Jointza
citace:
Původní příspěvek od XXXdavidXXX
Prosím co může být špatně? Teplota udržována od 23 do 27C vlhkost 60+-10 %, hnojene od AHS podle tabulky ovšem poloviční dávkou protože jedu hlínu light mix od biobizz, na kyti svitim 2×400w na plochu 180×140 s výšky lampu nad vrcholky cca 60cm . odtah zapnutý nonstop stejně tak vetraky. PH nevim nebo nemam test. Prosím o rady děkuji


podle mě máš v roomu tak 50% vlhkost... popř. zimu
XXXdavidXXX
Prosím o pomoc už mám s toho fakt strach jak to dopadne..
Negative Creep
Davide zřejmě karma... páč tohle jsem vživotě neviděl.
MethodMan
Davide, nejsem odborník, ale může to být klidně genetická deformace a s tím nic neuděláš. Zkus vypnout zvlhčovač a počkej, jestli se to zlepší.
Mard
citace:
Původní příspěvek od XXXdavidXXX
Prosím o pomoc už mám s toho fakt strach jak to dopadne..


No to dopadne blbě, budou z toho mrzáci. Nějaký problém s živinami. Bych to odhadl na mnohonásobek enzymů nebo podobné sračky. Případně do toho někdo nalil vodu se saponátem :-)
Pecik
Ahoj, potřebuji poradit, pokusím se vám toho napsat co nejvíce.

Libra drip bez cirkulace.
5x zálivka po jedné minutě

2. týden květu
EC voda 0,7 + AH1,2,3,PV,CO tableta,ph- =EC 1,5/PH 6

Některé listy začali žloutnout od okrajů až k žilkám. Domníval jsem se že jim něco chybí, proto jsem se další týden(3.) řídil podle nové tabulky od AH, kde je zvýšeno dávkování. A taky jsem do zálivky přidal zbytek Green Sensetion od plagronu 30ml. 60L v nádrži.


3.týden
EC voda 0,7 + AH1,2,3,PV,CO,ph-,GS =EC1,8/PH 6

Po čtyřech dnech se zatím nic nemění, i když je asi brzo stejně se radši ptám jestli jsem postupoval dobře a stačí tomu dát čas a nebo bych měl rychle něco napravit.


Momentálně mám na kůži plíseň, dá se přenášet z člověka na člověka, mezi člověkem a zvířetem, ale na rostliny jsem se neptal radši.

(Mám tu ještě Cannacure postřik na listy a Spruzit od neudorf.)
Pecik
Ty postřiky píšu jen že je mám k dispozici, ale nepoužil jsem.

Listy se nijak nestáčí pouze mění barvu až nakonec seschnou.

na druhé fotce je vidět konečné stádium.
whiteT
Ahojte som tu novy a mam tiez problem so zltnutim listov. :(
Idem prvy krat indoor a potreboval by som poradit od skusenejsich. :)
Semiacka su od Dutch Passion, konkretne Auto White Widow a Auto Mazar. (3 + 1)
Neviem preco som si zvolil na indoor Automaty ale budis. Kazdy sa uci... :D

Box: Growlab 60x60x160
Hlina: Plagron Bat Mix
Kvetinace: 6,5L
Svetlo: LED 300W ebay
Odtah: PC vetrak
Pritah: PC vetrak
Ofuk: 12cm, 5w ventilator
Teplota: teraz okolo 27°C nad 30° sa nedostavam!
Vlhkost: teraz okolo 40% +-5%
Hnojivo: BLOOMBASTIC, NPK 0-20-21 (W/V)

Rastliny idem od semiacka, vsetko bolo v pohode az do cca 6. tyzdna rastu rastliny.
Rastliny maju bez dvoch dni 8. tyzdnou od vyklíčenia a zasadenia do hliny.
zacali dost vyrazne zltnut listy vid. foto. Nevim ci su preliate ( zálievka tak 1x za dva dni) alebo maju malo hnojiva napr. Dusiku.... Parazity som spozoroval, e šte vo vegetativnej faze. Male musky ktore som vyhubil zltymi lepivymi pasikmi.( nebolo ich vela). Hlina čista, spodky listov su nedotknute. Iba zilky na niektorych zltych listoch maju trosku fialovkasty nadych, tak isto aj stonka listu...
Myslim ze rast sa aj z casti pozastavil a len zltnu listy, potom schnu na koncoch sa tocia a opadnu.
Viem rastlinky nic moc, ale je to moj prvy pest a tesim sa z neho. :)

Chcel by som Vás len poprosit o radu, chel by som ich este zachranit ak by to bolo mozne :(

Za odpovede Vam velmi pekne dakujem :)
whiteT
Ahojte som tu novy a mam tiez problem so zltnutim listov. :(
Idem prvy krat indoor a potreboval by som poradit od skusenejsich. :)
Semiacka su od Dutch Passion, konkretne Auto White Widow a Auto Mazar. (3 + 1)
Neviem preco som si zvolil na indoor Automaty ale budis. Kazdy sa uci... :D

Box: Growlab 60x60x160
Hlina: Plagron Bat Mix
Kvetinace: 6,5L
Svetlo: LED 300W ebay
Odtah: PC vetrak
Pritah: PC vetrak
Ofuk: 12cm, 5w ventilator
Teplota: teraz okolo 27°C nad 30° sa nedostavam!
Vlhkost: teraz okolo 40% +-5%
Hnojivo: BLOOMBASTIC, NPK 0-20-21 (W/V)

Rastliny idem od semiacka, vsetko bolo v pohode az do cca 6. tyzdna rastu rastliny.
Rastliny maju bez dvoch dni 8. tyzdnou od vyklíčenia a zasadenia do hliny.
zacali dost vyrazne zltnut listy vid. foto. Nevim ci su preliate ( zálievka tak 1x za dva dni) alebo maju malo hnojiva napr. Dusiku.... Parazity som spozoroval, e šte vo vegetativnej faze. Male musky ktore som vyhubil zltymi lepivymi pasikmi.( nebolo ich vela). Hlina čista, spodky listov su nedotknute. Iba zilky na niektorych zltych listoch maju trosku fialovkasty nadych, tak isto aj stonka listu...
Myslim ze rast sa aj z casti pozastavil a len zltnu listy, potom schnu na koncoch sa tocia a opadnu.
Viem rastlinky nic moc, ale je to moj prvy pest a tesim sa z neho. :)

Chcel by som Vás len poprosit o radu, chel by som ich este zachranit ak by to bolo mozne :(

Za odpovede Vam velmi pekne dakujem :)
DOCtom
NPK 0-20-21
Tady je ten problém, když nedostávají žádný dusík. Vyžraly ten batmix a jsou v koncích. Nevím, jak to máš ještě do konce, ale už toho moc nezachráníš.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma