Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VI. !!! - Klikni zde pro originální téma
Bárt
citace:
Původní příspěvek od 1+1=2
Nalezl sem jeden takovej zajímavej list viz. foto. Od tý dužiny to je uschnutý kompletně... nevím čím to může být, kytky vypadají zdravě... Mám je v 24. dnu květu a nerad bych aby mi to něco překazilo... Díky za rady...

Takto začíná bramborová plísen, začne to schnout od spod a pokračuje dál, až to napadne vše, během několika týdnů, tato houbová nemoc odebírá rostlině hořčík. Je potřeba držet spíše suché květináče a pokud to bude pokračovat, tak Kuprikol a nebo cokoliv co obsahuje hydrooxid mědi, měď není toxická, ale likviduje mycelium houbových nemocí, postup této nemoci zrychluje přehnojení dusíkem, mělo by to začínat od špiček listu, list postupně seschne a pokračují další.
Bárt
citace:
Původní příspěvek od spachal

Peroxid se obecne nesnasi s enzymy, pozor na to. Plus na strankach JIDB je to take popsane, nekombinovat.

Ano, peroxid degraduje veškeré organické části, kořenák atd, ale v připade nemoci muže jet rostlina jen na hnojivech, jiný zpusob likvidace kořenové plisně v hydru neznám. Je to jak u lidí, antibiotika také nejsou zdravá, ale v případě nemoci je to menší zlo.
1+1=2
Bárt: Moc díky za ujasnění :) Tak sem je vzal teďka kuprikolem a za 2 dny budu opakovat. Tak doufám, že to všechno dopadne dobře...

Ještě abych si ujasnil, kolik se tam dává kuprikolu na 1l? Tady na G jsem se někde dočetl, že 2g ale třeba tady: http://eshop.skudci.com/kuprikol-50-3x40g co sem tak vyčetl, tak dávaj 40g na 4-5l vody a z toho jsem na 8g na 1l.... tak jak teda?
Yuri420
nevíte někdo co se stím dá dělat ?? :/
Po měsíci co rostli za oknem sem je přesadil do většího a dal ven. Za 3-4 dny se začlo dělat tohle.. :(
za každou radu budu moc vděčný :)
Yuri420
[QUOTE]Původní příspěvek od Yuri420
[B]nevíte někdo co se stím dá dělat ?? :/
za každou radu budu moc vděčný :)

měl sem je doma asi měsíc, přesadím, hodím je ven a po 3-4 dnech se na nich začlo dělat tohle.. :(
psychoXXX
diky kolegove za zajem -info a nazory, zatim se to moc neleci, a male naznaky tam su.. dam pak vedet ako to postupilo..
wataz som znizil z 600w na 400w,
koncentrace roztoku h2o2 1% +
EC 1.8

ako casto dolevat a kolik h2o2 na 50L nadrz pre udrzani dlhodobej rozumnej koncentraci roztoku?
Mr.MEN
Yuri420: Spálené od sluníčka. Stává se mi to i na paprikách když je předpěstovávám pod zářivkou. :)
Yuri420
Díky za Info :) sázím 2. rokem a právě jsem ještě nezažil že by lístky ztratili barvu až do bleda. Myslíš že to muže být tím že sem to zalíval brzo z rána ? já to tak právě dělal furt a vždycky pohoda žadnej problem, protože co jsem hodně četl, tak když se zalívá na večer a třeba pak ještě sprchne tak se dost často dělají kořenové plísně z důvodu přelitého květináče. A stím já právě vubec zkušenosti nemam tak chcu tomu raději předejít :D každopádně jsem si ještě říkal jestli by to nemohlo být zimou přes večer a ranní studenou rosou, páč poslední 3 dny néni nějak extra dvakrát moc hezky a právě co je hnusně tak mi to začlo zlobit... :/ tak jsem je prozatím hodil do garáže kde je teplota asi průměrová mezi venkem a domovem, světlo tam svití a lístky co byly na odpis jsem ušmikl. Tak uvidíme jak to pujde dál :) Snad jenom k lepšímu. A ještě jednou díky za RADU :)
Rampepurda
Zdravím přátele zahradníci ;) Moc prosím o radu co se mi to deje s kytkama. Pestuju poprve a vubec nevim kde jsem udelal chybu. Za kazdou radu budu vdecny
scars22
citace:
Původní příspěvek od Rampepurda
Zdravím přátele zahradníci ;) Moc prosím o radu co se mi to deje s kytkama. Pestuju poprve a vubec nevim kde jsem udelal chybu. Za kazdou radu budu vdecny


Ahoj , vidím to hodně mokré, dodržuješ správnou zálivku s dostatečným proschnutím ? Vypadá to že to jde od spodu to zloutnuti ,tak to nebude nedostatek dusíku. Nechal bych proschnout.(kyprit,větrák..) Je v hlíně nějaký perlit? Přijde mi takový rašelinový (ten není asi moc vhodný) ten substrát. Jinak at se daří:-)
messer23
zdar poradí někdo ??
messer23
ejhle fotka není, tak teď už snad
bubblegum
Ahoj, prosím o radu. U pár nejspodnějších listů se začali objevovat žlutohnědé fleky, teplota v boxu 27 a vlhkost 40-50%. Jinak hnojím každý den hnojivy Canna Terra 1:200.
scars22
citace:
Původní příspěvek od bubblegum
Ahoj, prosím o radu. U pár nejspodnějších listů se začali objevovat žlutohnědé fleky, teplota v boxu 27 a vlhkost 40-50%. Jinak hnojím každý den hnojivy Canna Terra 1:200.



Nemám rád hledat na fotce co by mi řeklo stáří kytky,co je to za fenu (konkrétněji),substrát...A hlavně hodně napoví sem vyfotit a upnout celkový vzhled kyti :)
PeterPAN
ahojte, mam takyto problem, listy sa tak divno stahuju do seba (foto)

popis: pestujem zo semienka, je to feminizovany Frisian Dew od DP, je stary asi 2 tyzdne, rastie v parenisku pod sklom, teplota sa pohybuje v noci 15°C cez den az 40°C, samozrejme je tam spravene aj automaticke vetranie cez horuce dni, vlhkost sa snazim drzat okolo 50% (zalezi aj od toho ako je vonku)

dakujem za rady :)
krobak
citace:
Původní příspěvek od PeterPAN
ahojte, mam takyto problem, listy sa tak divno stahuju do seba (foto)...


Ja by som povedal že je to teplotný stres, inak jej podla fotky nič nechýba, až na tie extrémne rozdiely v teplote prostredia. Skús ju cez deň nechať mimo pareniska, dal by som ju tam na noc pokiaľ sú noci studené.
nickN
zdar bando! poradí někdo? jdu zatim sám hledat...su lehce nervozní...sacra!
vyTretHi
Tiež mi to robí v skrini . Čepele sú až nabudené . No teplota mi moc neskáče stalo se to jak boli na okne a odtiaľ šli rovno do skrine odvedy sú také dve . inak v poho .
nickN
[QUOTE]Původní příspěvek od nickN
zdar bando! poradí někdo? jdu zatim sám hledat...su lehce nervozní...sacra!

něco jsem vypátral....prolil jsem substrát a naměřil PH 5,4,vim že jsem to tu někde viděl u podobného problému.asi to má následek špatný příjem nějaké živiny...co fčíííl.....zkusit něčim zvednout PH a pátrat dál...
amelia.sky
zdravím, pěstuji letos poprvé a posledních pár dnů po přesazení mi žloutnou listy, jakoby od středu a uhnívají.. jsou zatím v substrátu na kaktusy.. možná to bude už někde řešeno, ale kvůli práci nemám vůbec čas na pročítání.. prosím pomozte, věcné rady čím pohnojit nebo co s tím udělat.
http://s23.postimg.org/km6oh9raz/20150513_061833.jpg
Kaatarinaa
ahoj, nevim kam mám to šupnout tak napišu sem. Jak mám aplikovat ten nimbovy olej - jako postřik ale nevim v jakich proporcjich? chci to nastřikat jako prevence indoor a outdoor - oboji ve hlině- diky...
PeterPAN
ahojte, viete niekto poradit prosim,

najskor sa divno stiahla do seba (vid. foto1) a za dva dni takto zoschli listy (vid. foto2)

popis: pestujem zo semienka, je to feminizovany Frisian Dew od DP, je stary asi 2 tyzdne, rastie v parenisku pod sklom, teplota sa pohybuje v noci 15°C cez den az 40°C, samozrejme je tam spravene aj automaticke vetranie cez horuce dni, vlhkost sa snazim drzat okolo 50% (zalezi aj od toho ako je vonku), substrat na vysev a mnozenie

dakujem za rady :)
lacix7
čau lidi....předem jsem omlouvám jesli se to tu už někde psalo ale potrebuju rychle poradit co je mím svěřencům..problém je v tom že od spodní část kytky nejvíce na listech se mi dělají hnedé až nafialovělé fleky a potom celý list zežlotne a stonek je také mírně nafialovělej
Martin666
To může být cokoliv, každopádně proboha proč už tak velkou kytku trápíš v malém plastovém průsvitném kelímku, když už musí mít víc místa pro kořeny, představ si, že by tě zavřeli do tak malého prostoru, taky by jsi sesychal a žloutnul..okamžitě přesaď do něčeho většího a kytce se omluv, třeba to ještě rozdýchá :-)
Liverone
2PeterPAN-tiež sa mi to stalo a to z dovodu velmi vysokej teploty takze byt tebou tu teplotu nejak znizim na 30 a menej °C, pretoze tak vysoke teploty ake tam tebe panuju nie su vobec vhodne pre naše ruzičky.
Zdarec.
senssistar
Toto se mi dnes objevilo na par listech je to plisen,padli???nemam cas sedet u pc a projizdet grower. Diky za pomoc.
sWei
vypadá to spíš přehnojeně a jestly myslíš ty bílý flíčky tak to mi spíš přijde jak uschlý kapky vody
senssistar
Hnojim biobizz podle tabulek bez enzymu.. a uschly kapky vody ?ja nepostrikuju:/
nickN
citace:
Původní příspěvek od nickN
zdar bando! poradí někdo? jdu zatim sám hledat...su lehce nervozní...sacra!

safra,má tam být fotka listu co je v púvodnim příspěvku. nejde mi to z telefonu editovat
Bárt
citace:
Původní příspěvek od senssistar
Toto se mi dnes objevilo na par listech je to plisen,padli???nemam cas sedet u pc a projizdet grower. Diky za pomoc.

Máš to na hranici přehnojení a ty rezavé skvrnky ukazují už zasolenost, potř. proplach.
senssistar
Ok dekuji dneska sem zalil vodou z upravenym ph staci?nebo ood sprchu??mam koupit enzymy??
BENSON
Ahojte Groweři početl jsme si tady dost ale stejně bych raději konkretni pomoc na můj problém Viz Listy - na konečkach se toči nahoru vypadaji jako by usychaly a oběvuji se na nich takove světle proužky nebo čárky Všiml jsme si že i stonky u kolena listu jakoby fialověli. Jednu NFT už 6 grow a je to muj prvni problém hnojky AH. zatim Druhy tyden pěkně prokořeněné bíle bez závad. Hnojivo zatim poloviční dávky dnes sem vyměnil vodu hnojky 3/4 Koncentrace podle tabulky všechno jedu jako všechny grovy...Světlo 400W přepnuto na digitalním předřadníku.
.. muže mi někdo poradit včem by mohl byt zakopaný pes děkuji moc
Mazar1000
Ahoj groweri,
mam asi 6 tydnu stare kytky v substratu predhnojenem na 6 tydnu...ted jsem to dvakrat pohnojil plagronem s polovicnim mnozstvim nez je doporuceno v zalivce a 2x postrik BioBizz a tohle mi zacali delat listy...
Je to prehnojeny nebo Ph..pH jsem meril a je 5.5
Anuvin
Objevil sem male cerne tecky na koncich nekterych spodnich listu.
Co myslíte ? Já zatim spider mites.

Mam doma uz dlouho přípravek PhyTol od Organic Nutrients, tak to alespoň vyzkoušim.
Píšou 100% Organic - Agricultural Grade - Super Concentrate Kills and Repels Eggs, Larva, Nymphs and Adults of: Mites... asi to budu muset opakovat jestli z tech vajicek neco vyleze.. jestli sou to fakt vajíčka :D

Tady je naněj link:
http://store.organicagsolutions.com...Code=phytol32oz


citace:
Původní příspěvek od Mazar1000
Ahoj groweri,
mam asi 6 tydnu stare kytky v substratu predhnojenem na 6 tydnu...ted jsem to dvakrat pohnojil plagronem s polovicnim mnozstvim nez je doporuceno v zalivce a 2x postrik BioBizz a tohle mi zacali delat listy...
Je to prehnojeny nebo Ph..pH jsem meril a je 5.5

O chorobách, škůdcích a problémech s pH: http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=22499
Jinak myslim ze tvuj problem by mohl byt tim PH 5.5 jestli ho drzis dlouhodobe.
Třeba nedostatek vápníku vypadá podobně jako tvoje foto:
Vápník bude vyloučen z látkové výměny při pěstování v hlíně při pH 2,0 - 6,4. Vápník se nejlépe vstřebává při pH 6,5 – 9,1.

NEPŘIDÁVEJTE ŽÁDNÉ ŽIVINY, ABYSTE NAPRAVILI NEDOSTATEK, DOKUD NESROVNÁTE PH ! Širší meze pro hlínu jsou 5,8 - 6,5 a já myslim, že by se mělo PH jednotlivých zálivek měnit v tomto rozsahu protoze kazdy prvek se nejlip vstrebava pri jinem PH.

citace:
Původní příspěvek od BENSON
Ahojte Groweři početl jsme si tady dost ale stejně bych raději konkretni pomoc na můj problém Viz Listy - na konečkach se toči nahoru vypadaji jako by usychaly a oběvuji se na nich takove světle proužky nebo čárky Všiml jsme si že i stonky u kolena listu jakoby fialověli. Jednu NFT už 6 grow a je to muj prvni problém hnojky AH. zatim Druhy tyden pěkně prokořeněné bíle bez závad. Hnojivo zatim poloviční dávky dnes sem vyměnil vodu hnojky 3/4 Koncentrace podle tabulky všechno jedu jako všechny grovy...Světlo 400W přepnuto na digitalním předřadníku.
.. muže mi někdo poradit včem by mohl byt zakopaný pes děkuji moc

Ten samej thread o chorobáh atd:
U tvejch fotek (chtelo by to foto za realnyho svetla!) mi to připomíná problém s Draslíkem kterej je u všech procesu spolecnejch s vodou a tobe se krouti listy nahoru jako kdyz je malá vlhkost.
Nedostatek draslíku = špičky listů, okraje se kroutí, jsou spálené a umírají. Na ilustracni fotce jsou listy stejne svraštilý a ohnutý nahoru jako utebe.
Pokud máte nízkou relativní vlhkost, můžete si vsadit na to, že se brzy dostaví nedostatek draslíku kvůli odpařování vody z rostlin.
Draslík bude vyloučen z látkové výměny při pěstování v hydro při pH 4,0 - 4,5, 6,0 – 6,5.
Draslík je nejlépe vstřebáván z hydro systému při pH 4,7 až 5,3 a 6,7 až 8,5.
Takže jestli máš spatny ph, malou vlhkost a velkou teplotu tak musis vsechny ty 3 veci napravit..
Jinak Červené řapíky a stonky jsou normální u mnoha druhů konopí, ale může to být také příčinou nedostatku (P), (A), (K) a (Mg) . - Takže to neni moc dobrej ukazatel. Kazdopadne mas na hdro asi normalni hnojiva ktery to vsechno obsahujou tak jestli kytka neco z toho neprima tak je na vině PH nebo Teplota...

To bate: Klony dost často prostě odhodí nejspodnější listy, a kdyz jich maj dost nahoře tak to neni problem. Tvoje kyti nevypadaj na nejidealnejsi podminky, ale dej jim cas, slunicko a jen obcasnou vodu s dobrym ph a oni se normalne rozrostou - vypadaji normalne.
bate
Zdravím přátelé,
klony jsou týden zasazeny v substrátu guanokolog. Zalivku provádím obden odstatou vodou záleží na vyschnuti. Dvakrát jsem daval guano extrakt. Rostlinky jsou venku a přes noc za oknem. Víte někdo co to muze být? Dik za help :beer:
Weed 4 Ya
Ahoj groweři, jedu 3 noname semínka AF pod 70W sodíkem, květníky 1,75l (přesazeno z 1l květníků kde se už mačkaly) se substrátem pro kaktusy a sukulenty z toho 30% perlit +dolomitický vápenec 30g na 5l substrátu, určitě nepřelívány, drenáž z keramzitu, zalévám až po vyschnutí hlíny odstátou vodou. Zezačátku jsem hnojil guánem z mořských ptáků NPK 3-6-3, ale pak se začaly objevovat tyto skvrny. Hledal jsem hledal ale nejsem si jistý co by to mohlo být, zda hořčík, vápník nebo draslík tak jsem začal hnojit Terra Growem od Plagronu NPK 3-1-3 ve 3/4 dávkování 4ml / l, jednou týdně provádím zálivku s 10 kapkami 30% peroxidu vodíku na 1l vody pro okysličení půdy, do zálivky jsem přidal maličko hořké soli a provedl postřik kuprikolem. Zatím se to zdá být zastaveno ale jednu kytku jsem musel prakticky skoro celou ošmikat (skoro lollipoping). Spíše se vyskytuje u starších listů ale postupně postihují náhodně celou rostlinu, také u žilek a mezi němi začínají být rezato hnědé skvrny a spodní listy jakoby vykazovaly deficit N.Ještě dodám že zásadně nepostřikuju pod světlem, teplota den 28, noc 21-23, ventilace nonstop, vlhkost 50-60%, konečné PH zálivky 5,8-6,2, upravuji kys. citronovou v prášku.
Shady93
Zdravím groweri, mam taky problem z listami jednej rastliny, vsetky ostatne su uplne v pohode, proste zacali jej schnut listy zhruba od stredu rastliny, suchnutiu predchádzali také zvlastne tmavé hnedé flaky takmer po celom liste. Co by to mohlo byt, myslim ze rastlina prestala aj rast, respektive dost sa spomalila . Mam to v hydropoonie s pouzivam startovaciu sadu metrop, myslite ze to je prehnojene? Kedze dodrzujem hnojenie podla tabuliek, ostatnym sbsolutne nic nieje. Dik za odpoved , prikladam foto

ps: ph je okolo 5,7 EC 1,2 . teplota cca 25C, vlhkost okolo 70
je to zaverecna faza rastu

http://grower.cz/home/viewer.php?userid=35334
LonGermaX
citace:
Původní příspěvek od BENSON
Ahojte Groweři početl jsme si tady dost ale stejně bych raději konkretni pomoc na můj problém Viz Listy - na konečkach se toči nahoru vypadaji jako by usychaly a oběvuji se na nich takove světle proužky nebo čárky Všiml jsme si že i stonky u kolena listu jakoby fialověli. Jednu NFT už 6 grow a je to muj prvni problém hnojky AH. zatim Druhy tyden pěkně prokořeněné bíle bez závad. Hnojivo zatim poloviční dávky dnes sem vyměnil vodu hnojky 3/4 Koncentrace podle tabulky všechno jedu jako všechny grovy...Světlo 400W přepnuto na digitalním předřadníku.
.. muže mi někdo poradit včem by mohl byt zakopaný pes děkuji moc



špatný PH
LonGermaX
citace:
Původní příspěvek od bate
Zdravím přátelé,
klony jsou týden zasazeny v substrátu guanokolog. Zalivku provádím obden odstatou vodou záleží na vyschnuti. Dvakrát jsem daval guano extrakt. Rostlinky jsou venku a přes noc za oknem. Víte někdo co to muze být? Dik za help :beer:


Možná trošku přihnojit ale zatím bych to neřešil stejně jak ten starý list, který bych časem utrhnul. Nové listy vypadají zdravě, takže bych u toho problém neviděl.
Fikus obecny
Nějaké kytky jsou žluté jiné v pohodě zelený.Viz foto.
Ph:6.1
Ec:2.0
Hnojení:AH
Fikus obecny
Teplota min:17 stupnu,max:27 stupnu
Green ROX
poradí někdo? plíseň? je to na jedné rostlině, ostatní okolo jsou zdravé, postižené jsou velké listy s tendencí nakazit mladé lístky, kytka je v kýbli venku.. díky za rady
krobak
Ahoj, začali sa mi prejavovať mierne zmeny na listoch, zatiaľ lokálne na dvoch rastlinkách 2z5. Podľa toho čo som sa dočítal mal by to byť asi nedostatok Mg následkom nespávneho pH. No niesom si istý. Po preplachu mam pH na výtoku 7,2. Ph zálievky upravujem na 6,5 kyselinou. Preplach prebehol. Čo myslíte, čím to bude? Ďakujem.

Hlina, 18/6, Teplota:24, Vlhkosť 50-55, hnojím JIDB podľa tab. 2+1 (deň)
LonGermaX
citace:
Původní příspěvek od krobak
Ahoj, začali sa mi prejavovať mierne zmeny na listoch, zatiaľ lokálne na dvoch rastlinkách 2z5. Podľa toho čo som sa dočítal mal by to byť asi nedostatok Mg následkom nespávneho pH. No niesom si istý. Po preplachu mam pH na výtoku 7,2. Ph zálievky upravujem na 6,5 kyselinou. Preplach prebehol. Čo myslíte, čím to bude? Ďakujem.

Hlina, 18/6, hnojím JIDB podľa tab. 2+1 (deň)


Podle mě málo hnojíš a tim se meni PH.
krobak
citace:
Původní příspěvek od LonGermaX


Podle mě málo hnojíš a tim se meni PH.


Ahoj, prisolil som, znížil pH. Som zvedavý ako zareagujú. Dík.
scars22
Ahojte , je to na listech díky teplu moc průser? Sem pár dní před kosou.Díky
ten_hodnej
scars - vypadaji uplne v pohode, nic bych neresil mas to moc pekny
Pixxel
Ahoj všichni, mám takový malý problém s automaty. Jeden automat na fotkách 1-3 by měl být automazar od jednoho zdejšího člena. Problém je z fotek hned zřejmý. Stonek u hlíny je seschlý. Příčina byla asi ta, že jsem jedno ráno dlouhý stonek trochu přikryl hlínou a večer jsem našel kytku položenou na hlíně a po odkrytí hlíny, kterou jsem nahrnul ke stonku, jsem našel takovou zlost.
Je možné rostlinku ještě nějak zachránit anebo to už nemá smysl?
Letos zkouším automaty prvně a tohle už je druhé kolo. V prvním kole mi taky z nějakého důvodu umřeli (asi jsem to přelil, fakt nevím). Zde jsem si dával bacha a zase se to nepovedlo. Pěstování automatu je asi fakt složité pač mám letos zasazeno celkem dost regularů a vše se má čile ke světu.

Další věc která jde vidět na mojem druhém automatu je to že kytka je stará už pomalu třetí týden a pořád má okolo 1 cm (tak stejně stará je i automazar na prvních třech fotkách ale ten je také divně malý na to jak je to staré). Při špatném počasí jsem je nechal pod barevnými LED pásky kdy jsem jim svítil 18/6 červenou a modrou a to se trochu "rozjely"xD.
Může mi prosím někdo říct, co dělám špatně?

Jinak obě jsou na balkoně, jižní strana, jsou v koši na odpadky 20-30l+-, hlína jest smíchanina ze dvou substrátu, které byly předhnojené.

Moc díky za každou radu
Pixxel
01 - Celý automazar
02 - Špatný stonek automazara
03 - Listy automazara
04 - Další malinkatý automazar (origo semínko, název neznám pač jsem ho už zapomněl:D)
Mr.MEN
Pixxel: Stala se mi stejná věc. A podle mě to bylo vysokou vlhkostí. Ale kytka už to nerozdýchá.
Ale jinak nevím.
Pixxel
Mr.MEN: díky za reakci. Asi to bude v tom co říkáš. Jak jsem to trochu přikryl tím substrátem a nepolil, tak se to asi na tom intenzivním sluníčku zapařilo. Chybama se člověk učí.
Dal jsem už klíčit další semínko automazara ale téhle poškozené kytce dám ještě šanci.
Kytku jsem včera večer dal horizontálně tím dobrým stonkem k zemi, posypal kořenovým stimulátorem, přikryl a zalil.
Zajímavé je, že i přes úplně poškozený stonek, který totálně seschl, pořád tečou živiny do listů skrz ten stonek. Dneska ráno jsem kytku kontroloval a na listech to vypadá, že kytce ten špatný stonek vůbec nevadí. Paradoxně se tam dělá malé nové patro:). No uvidíme, jak se s tím kytka popere.
Nicméně setkal se někdo s tak pomalým růstem, kdy je květině přibližně 1 centimetr a je už přes 14dní stará?

Díky
Weed 4 Ya
citace:
Původní příspěvek od Pixxel
Mr.MEN: díky za reakci. Asi to bude v tom co říkáš. Jak jsem to trochu přikryl tím substrátem a nepolil, tak se to asi na tom intenzivním sluníčku zapařilo. Chybama se člověk učí.
Dal jsem už klíčit další semínko automazara ale téhle poškozené kytce dám ještě šanci.
Kytku jsem včera večer dal horizontálně tím dobrým stonkem k zemi, posypal kořenovým stimulátorem, přikryl a zalil.
Zajímavé je, že i přes úplně poškozený stonek, který totálně seschl, pořád tečou živiny do listů skrz ten stonek. Dneska ráno jsem kytku kontroloval a na listech to vypadá, že kytce ten špatný stonek vůbec nevadí. Paradoxně se tam dělá malé nové patro:). No uvidíme, jak se s tím kytka popere.
Nicméně setkal se někdo s tak pomalým růstem, kdy je květině přibližně 1 centimetr a je už přes 14dní stará?

Díky


Vím že s af to není moc extra nápad ale zatím to vydrž a až bude dobrá větvička tak si z toho udělej řízek, sice tomu ubereš chvíli z doby kterou mají ale aspoň to bude ok.
Pixxel
Weed 4 Ya: uvidím zda to vůbec přežije. Pokud kytka zakoření z toho zbytku dobrého stonku, co jsem dal pod substrát, tak už pak asi nemá cenu dělat řízek když kytka zakoření a jede dál ne?...
Ono teoreticky ani nemá cenu z automatu dělat řízky pač klonu/řízku tikají vnitřní hodiny stejně jako mateční rostlině, takže pokud bych udělal řízek z automatu,
tak by začal kvést ve stejnou dobu jako mateční rostlina jestli se nepletu. Z toho vyplývá, že by řízek moc neporost. Nebo se pletu a u řízků, kde se tvoří nové kořeny, se vnitřní hodiny nulují?
To by pak znamenalo, že bych nechal jeden automat vyrůst a ještě předtím než by kytka přešla do květu tak bych udělal plno řízků a měl bych vystaráno z jednoho semínka plno automatků:).
Weed 4 Ya
Ty "hodiny" které kytka má by po udělání řízku pokračovaly dál, prostě by se to o tu dobu zkrátilo. Uvidíš jak bude kytka pokračovat každopádně gl, tohle vidím poprvé.
pinouš
Čau groweři, měl bych dotaz, rozjel jsem svůj první indor pomocí svých zkušenějších známých, ale nechci je otravovat každou chvilu s problémy,tak se chci zeptat mám víc druhů rostlin,které jsou v pořádku, ale listy na kytce Jack herrer mi blednou do světle zelena po okrajích a mezi cevkami a nevím proč? podle toho co jsem vyčetl zde na groweru bych řekl, že to způsobuje hořčík nebo zinek a jestli je to tak tak ani nevím jestli přebytek nebo ho je málo. Tvoří se ve středu rostliny. díky všem za rady jsem v tom nový a každá rada mi pomůže přikládám foto listů a celé kytky
mystic
citace:
Původní příspěvek od pinouš
Čau groweři, měl bych dotaz, rozjel jsem svůj první indor pomocí svých zkušenějších známých, ale nechci je otravovat každou chvilu s problémy,tak se chci zeptat mám víc druhů rostlin,které jsou v pořádku, ale listy na kytce Jack herrer mi blednou do světle zelena po okrajích a mezi cevkami a nevím proč? podle toho co jsem vyčetl zde na groweru bych řekl, že to způsobuje hořčík nebo zinek a jestli je to tak tak ani nevím jestli přebytek nebo ho je málo. Tvoří se ve středu rostliny. díky všem za rady jsem v tom nový a každá rada mi pomůže přikládám foto listů a celé kytky


žlutnou ti take listy? (zejmena konceky listov). kdyz ne, tak to bude asi nedostatkem hnojiv.. skus poslat foto..
AVICII
Čau Growers, vyskytli se mi problémy s listím na mých milovaných travičkách, nevíte někdo, o co se může jednat? Obě rostliny jsou Frisiany. Prosím komunitu o pomoc, děkujuu :)
pinouš
http://grower.cz/photos/035790/0001.jpg
pinouš
Foto listů co to může být
AVICII
PROSÍM O RADU. Čau Growers, vyskytli se mi problémy s listím na mých milovaných travičkách, nevíte někdo, o co se může jednat? Obě rostliny jsou Frisiany. Prosím komunitu o pomoc, děkujuu :)
kredenc
citace:
Původní příspěvek od AVICII
PROSÍM O RADU. Čau Growers, vyskytli se mi problémy s listím na mých milovaných travičkách, nevíte někdo, o co se může jednat? Obě rostliny jsou Frisiany. Prosím komunitu o pomoc, děkujuu :)


Čus. Jestli se to vobjevuje vod spoda tak bych to viděl že je to jen spálený hnojkama. Zalejvej, nepřelejvej, nehnoj a ona se chytí =)
AVICII
citace:
Původní příspěvek od kredenc


Čus. Jestli se to vobjevuje vod spoda tak bych to viděl že je to jen spálený hnojkama. Zalejvej, nepřelejvej, nehnoj a ona se chytí =)


To si nemyslím, že by bylo přehnojený, právě že od spoda jsou trošku našloutlý listy, což je spíše absence hnojení. Chybí tomu nějakej spešl prvek, jen nemůžu přijít na to, který to je. Napadl mě Mangan, ale pochybuju..
nice bloom
Hoj grower
To AVICII: Nejspíš stopové prvky mangan, hořčík, možná zinek. Používám vitality komplex od Agro. A vše v poho. Určitě ne prehnojeni. Spis málo hnoje přijdou mě naky světlý. Peace ať to roste.
nice bloom
;-)
nice bloom
.
pinouš
Čau prosím nemůžete mi poradit s listy přikládám foto předem díky za odpověď
mystic
citace:
Původní příspěvek od pinouš
Čau prosím nemůžete mi poradit s listy přikládám foto předem díky za odpověď


v akej faze si? medium? cim hnojis? kolik ec davas? to by este mohlo pomoct.. kazdopadne mi to pride da nedostatok zivin..
Liverone
Zdravičko,
Nehal som moje tyzdnove sadenicky v parenisku a cez den tam bolo take teplo ze sa spalili listy a uplne uschly, niektore su iba trocha spalene, no nie cele..
maji taketo kvitky esce sancu na prezitie alebo ich mozem rovno vyhodit ?

Prosim rychlo o pomoc a o radu co snimi mam robit :(
Mard
To už jsem viděl v nějakém jiném threadu :-(
Borda
Hola growerům :) . Dlouho jsem si nevěděl rady s častým problémem při přepnutí na květ který se projevoval na listech a pak menším výnosem. Nakonec jsem zde na foru zjistil že se jedná o deficit vápníku . Hodila by se mi rada nebo zda lze koupit nějaké hnojivo či přípravek na odstranění tohoto problému. Obrázky listů jsem našel na netu ale jsou úplně stejné jako na mých kytkách . PS : Prošel jsem si témata věnující se nemoci kytek ale nebylo tam toho moc o navrácení kytek do normálu a také jsem tam moc neviděl problémy s Ca.
nice bloom
Hoj.
Jaké máš PH?? Deficit vápníku je způsoben špatným pH, kvůli čemu nemůže kytka CA vstřebat.
"Vápník bude vyloučen z látkové výměny při pěstování v hlíně při pH 2,0 - 6,4. Vápník se nejlépe vstřebává při pH 6,5 – 9,1 (osobně nedoporučuji mít pH hlíny vyšší než 7). . Cokoli mimo toto rozmezí se podepíše na nedostatku vápníku." Peace ať to roste.
nice bloom
Jo jinak dolomitycky vápenec pokud samotná půda je důvodem projevu deficitu vápníku na kytkách dávkování si dohledej. ;-) peace
Alkaida
Zdravim groweri mam takovy problém nejak se mi zbarvily spicky listu,nevite cim by to mohlo byt?Neresil někdo to same?
Severus
citace:
Původní příspěvek od Alkaida
Zdravim groweri mam takovy problém nejak se mi zbarvily spicky listu,nevite cim by to mohlo byt?Neresil někdo to same?


zkus překontrolovat pH substratu a pH ze zalivky, ktera protece substratem
nice bloom
Spis jen pripaleny od hnojky. S tím teď už nenadelas nic, můžeš ostříhat ty špičky aby si měl dobrý pocit jinak to nijak kytkám nevadí. No stres bud v klidu bývá to i horší. Peace ať to roste.
dvojka-trojka
citace:
Původní příspěvek od messer23
výška 18-24 zkouším zaštipovat každou jsem vzal jinak... v neděli bude pět týdnů, substrát mix z místního shopu.... a teda k tomu hnojení myslíš že je to moc jo, tak teď jen vodu???
Sry, nevšiml jsem si, že to bylo asi na mě, ale musíš dávat quote, než píšeš otázku, aby bylo vidět koho se ptáš :)...Už je asi pozdě, tak alespoň napiš, jestli jsi to nakonec vyřešil.........směj se...............23
dvojka-trojka
citace:
Původní příspěvek od Alkaida
Zdravim groweri mam takovy problém nejak se mi zbarvily spicky listu,nevite cim by to mohlo byt?Neresil někdo to same?
Taky bych řekl, že je to přehnojený, zkus jednou místo hnojek jen vodu a uvidíš........pic 23
dvojka-trojka
citace:
Původní příspěvek od pinouš
Čau groweři, měl bych dotaz, rozjel jsem svůj první indor pomocí svých zkušenějších známých, ale nechci je otravovat každou chvilu s problémy,tak se chci zeptat mám víc druhů rostlin,které jsou v pořádku, ale listy na kytce Jack herrer mi blednou do světle zelena po okrajích a mezi cevkami a nevím proč? podle toho co jsem vyčetl zde na groweru bych řekl, že to způsobuje hořčík nebo zinek a jestli je to tak tak ani nevím jestli přebytek nebo ho je málo. Tvoří se ve středu rostliny. díky všem za rady jsem v tom nový a každá rada mi pomůže přikládám foto listů a celé kytky
Rozhodně bych první přeměřil Ph jak zalivky, tak i hlíny..........pic 23
danieCZ
citace:
Původní příspěvek od Borda
Hola growerům :) . Dlouho jsem si nevěděl rady s častým problémem při přepnutí na květ který se projevoval na listech a pak menším výnosem. Nakonec jsem zde na foru zjistil že se jedná o deficit vápníku . Hodila by se mi rada nebo zda lze koupit nějaké hnojivo či přípravek na odstranění tohoto problému. Obrázky listů jsem našel na netu ale jsou úplně stejné jako na mých kytkách . PS : Prošel jsem si témata věnující se nemoci kytek ale nebylo tam toho moc o navrácení kytek do normálu a také jsem tam moc neviděl problémy s Ca.



Jestliže půda obsahuje příliš málo vápníku, dá se to napravit pomocí magnezitu, sádry, saturačního kalu, křemičitanu vápenatého, křemičitanu hořečnatého, strusky, trojitého superfosfátu nebo dusičnanu vápenatého. A nebo Pěstování na půdě, která váže vápník
Přebytek ammonia (NH4+), draslíku, hořčíku a nebo sodíku v kořenovém prostředí. Amonium zabraňuje příjmu vápníku nejvíce, sodík nejméně.
Problémy s odpařování kvůli vysokým EC hodnotám nebo kvůli velké nebo příliš malé relativní vlhkosti vzduchu.
Každopádně bych zkusil vyměnit hnojivo
Mard
citace:
Původní příspěvek od danieCZ
[B]


Jestliže půda obsahuje příliš málo vápníku, dá se to napravit pomocí magnezitu, sádry, saturačního kalu, křemičitanu vápenatého, křemičitanu hořečnatého, strusky, trojitého superfosfátu nebo dusičnanu vápenatého./B]


Asi jsem hloupej koláč, ale magnezit je uhličitan hořečnatý a tak nechápu jak s ním můžu napravit nedostatek vápníku v půdě?!? Stejně tak křemičitanem hořečnatým a superfosfátem s vápníkem neudělám lautr nic :-(
danieCZ
citace:
Původní příspěvek od Mard


Asi jsem hloupej koláč, ale magnezit je uhličitan hořečnatý a tak nechápu jak s ním můžu napravit nedostatek vápníku v půdě?!? Stejně tak křemičitanem hořečnatým a superfosfátem s vápníkem neudělám lautr nic :-(


Je možný, že jsem hloupej já :D každopádně bych zmíněné věci zcela nezavrhoval... Například magnezit nebo jak si správně podotkl je uhličitan hořečnatý a jednou možností jeho vzniku je hydrotermální přeměna kdy se zatlačejí vápence a dolomitu za přínosu hořčíku a odnosu vápníku, kazdopádně obsahuje stopové prvky Ca, což pro naše potřeby zahradníků je ideální.. s tím křemičitanem máš pravdu, protože sem blbej já, měl sem na mysli křemičitan vápenatý(CaSiO3). Ten se v přírodě vyskytuje jako křída.
ghi16
zdravím vás prosím o radu z ničeho nic se mi začli kroutit listy nevím už co stím ta píší už sem
nice bloom
citace:
Původní příspěvek od ghi16
zdravím vás prosím o radu z ničeho nic se mi začli kroutit listy nevím už co stím ta píší už sem


To kroucení listů může mít vic důvodů. Ale jak na to koukám nevím jestli je to tou fotkou nebo jen špatně vidim:-) ale mam pocit ze ti žloutnou listy ze vnitř k okraji, co by sedělo na problém přijímání živin z půdy ve spojitosti se špatným pH půdy. Vypadá to jako deficit železa nebo manganu ( možná MO). Ale nevím to foto je matoucí hod foto listů. Jestli sou ty listy opravdu nazloutle jak sem naznačoval tak bych zkusil upravit pH zalivky i když out nevím jestli to bude mít význam a nějaký přípravek s obsahem stopových prvků. ( používám vitalitikomplex od Agro.) ale sou i jiné.
nice bloom
citace:
Původní příspěvek od ghi16
zdravím vás prosím o radu z ničeho nic se mi začli kroutit listy nevím už co stím ta píší už sem


V čem to mas tam zasazený?? Má to dno nebo ne?? Kolik čepelí mas na nových listech??
HustoKrutas
Mám problém s flekatými listy na mých AF Magnumech od Buddha seeds... Rostou teď asi 23. den, jsou ve 20l kýblech v substrátu pro pelargonie namíchaným s perlitem a keramzitem. Hnojivo používám od Bio Nova Autoflower SuperMix, dávám jim dle návodu už maximalni davku 5 ml/l. Čím to je, je to zlý? Díky
Green ROX
no substrát na pelargonie je sám o sobě dost osolený :) na hnojení je podle mě ještě dost času, otázka je jestli je vůbec potřeba, ale to není předmětem tohoto tématu takže to nebudu rozebírat dál. Možnost co mě napadá je ten keramzit namíchaný v půdě. je rozdíl pokud by byl pouze jako drenáž a pokud je rovnoměrně rozptýlen v celém objemu. jeho problém je ten že může snížit pH z čehož se potom odvíjí prakticky všechny problémy s výživou atd.
HustoKrutas
Ok, takže přestanu hnojit a změřím Ph půdy, uvidím co se bude dít.
Liverone
zdar,mam problem s žltnutím listov zo spodu rastlinky...nevie prosím vas volado čo s tým je alebo čo by to mohlo byť ?
Prosím rychlo o radu pretože začinaju žltnuť aj ostatné listy
nice bloom
citace:
Původní příspěvek od Liverone
zdar,mam problem s žltnutím listov zo spodu rastlinky...nevie prosím vas volado čo s tým je alebo čo by to mohlo byť ?
Prosím rychlo o radu pretože začinaju žltnuť aj ostatné listy


Čau

No jestli hnojis dostatečně tak má kytka problém to vstřebat tudíž nejspíš spatne pH. napadá mě ještě deficit železa, dusíku, neb hořčíku ale to jsou jenom domenky. Hodně nekvalitne foto na tom listu vůbec není vidět žilky, a na té druhé je vidět jak to žloutne hod lepší foto detail listů. Minimálně bych to prolil vodou s upraveným pH. Hoj peace.
Mard
Listy od středu světlejší. PH zálivky čas od času zkontroluji, snažím se udržovat mezi 5,6 až 6,0. Běžné růstové bezchlórové hnojivo 9-4-5.
nice bloom
http://grower.cz/pestovani/navody/z...-hnojeni/7.html

Tady najdeš odpověď. Peace
nice bloom
Jackerspackleho řešič problémů s výživou rostlin ;-)
nice bloom
citace:
Původní příspěvek od HustoKrutas
Mám problém s flekatými listy na mých AF Magnumech od Buddha seeds... Rostou teď asi 23. den, jsou ve 20l kýblech v substrátu pro pelargonie namíchaným s perlitem a keramzitem. Hnojivo používám od Bio Nova Autoflower SuperMix, dávám jim dle návodu už maximalni davku 5 ml/l. Čím to je, je to zlý? Díky


Hoj
Mám stejného mrzacka a myslím ze to bude kvalitou semen. Hned vedle něj je další kytka v jednom kýblu a je v pohodě. Nejspíš s tom neuděláš nic.
nice bloom
citace:
Původní příspěvek od nice bloom


Hoj
Mám stejného mrzacka a myslím ze to bude kvalitou semen. Hned vedle něj je další kytka v jednom kýblu a je v pohodě. Nejspíš s tom neuděláš nic.


Je to Blueberry automat fair seeds ;-)
AVICII
Kdo ví co by to mohlo být? Listy žloutnout na rostlinách odspodu, myslíte, že je to málo hnojené a chtělo by to přihnojit? DĚKUJU všem za rady! :)
nice bloom
citace:
Původní příspěvek od AVICII
Kdo ví co by to mohlo být? Listy žloutnout na rostlinách odspodu, myslíte, že je to málo hnojené a chtělo by to přihnojit? DĚKUJU všem za rady! :)


Jestli si nehnojil tak určitě ji prihnoj.ty špatný listy bych odstranil. Peace
noproblemo.
Zdravím, groweři. Může mi někdo z vás říct, co za tohle může? A jak tomu zabránit? :/ Díky!
nice bloom
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=25483

Hoj možná tady najdeš odpověď.
noproblemo.
Díky!!
Hunne
mam problem s listama uz to trva asi 2 tydny zloutnou vrchni listy a jen konce a pak se na tom udelaji i hnede tecky rust se zastavil odruda sweet afgan delicious fast verze
hlina kompost hnojim biobizzem grow ph nwm nemam zadnej meric.

za kvalitu fotek se omlouvam foceno mobilem


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma