Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VI. !!! - Klikni zde pro originální téma
Martin666
Dle popisu je tvé děvče mexicko- kolumbijský a afghánský hybrid, který vyžaduje slunce a teplo, nevhodný pro zdejší pás podnebí při pěstování venku. Special Queen se ti asi kroutí protože je jí zima a vlhko. Já se už několik dní také klepu a kroutím kosou, tak se nediv kytce, která má ráda teplo sucho. Letošní srpen se prostě nepovedl, nepřeje to venkovnímu pěstování, loni bylo lépe.
bubik
citace:
Původní příspěvek od Mr.MEN
Tak že ta druhá rozhodně nejsou svilušky ty by si určitě poznal. Ty vysávají list a dělají takové bíle tečky ale všude po listu. Popravdě ani nevím co tohle dělá, má to můj kámoš taky na outu ale jen na vrchních max 10 listech. Žádný brouk tam není na všech to není tak to neřeším. :)
A ta první vypadají jako kdyby si to kropil za slunka tak že tam máš propálené dírky.



http://grower.cz/forum/showthread.p...2281#post442281
bubik
citace:
Původní příspěvek od Ujfaluzi
Ahoj, chtěl bych poprosit o radu. Mám venku Special Queen od RQS. Asi před týdnem se mi začali kroutit všechny vrcholky na jedné kytce. Pomalu se to začíná rozjíždět i u dalších...Nevíte čím by to mohlo být?? Jsou pouze v zahradnickém substrátu namíchaném s hnojem. Díky Ujfaluzi.


...tohle je virova kaderavost konopi - neudelas s tim nic...
Ujfaluzi
Díky, takže se jedná o genetickou vadu předpokládám??
Mitch Buchannon
Zdarec, mám problém s řízkama.
Pěstuji mikro a svítím 2x25W. Rostou už 6. den a začaly jim od spodu žloutnout listy, které následně uvadají. Pomalu se to dostává i k horním listům. Z pěti kytek to mají čtyři. Ph by mělo být v pořádku, půda je směs substrátu pro výsev a množení, perlitu a písku. Zatím jsem je nehnojil (může to být tím?). Dostávají pravidelnou zálivku.

Je to můj první pěst a rád bych z toho něco málo měl tak prosím poraďte ;) Za dobré rady přiletí karma :).

1. a 2. jsou bílí draci
nice bloom
zdar.

pokud nehnojis tak jim to zkus osolit alespon polovicni davkou na litr zalivky. je .mozne ze maji nedostatek dusiku tudiz odebiraji ziviny listu ale ten ph test bych urcite poridil je to relativne levne oproti elektronickym merakum . proste to pohnoj a uvidis hlavne to neprezen jinak to spalis
peace
M@gic
citace:
Původní příspěvek od Martin666
Dle popisu je tvé děvče mexicko- kolumbijský a afghánský hybrid, který vyžaduje slunce a teplo, nevhodný pro zdejší pás podnebí při pěstování venku. Special Queen se ti asi kroutí protože je jí zima a vlhko. Já se už několik dní také klepu a kroutím kosou, tak se nediv kytce, která má ráda teplo sucho. Letošní srpen se prostě nepovedl, nepřeje to venkovnímu pěstování, loni bylo lépe.

Já nevim, spousta lidí pěstuje exotický kytky a tohle se jim neděje...navíc Special Queen by měl být de facto starej dobrej Skunk,
kterej by neměl být náročnej, vedle toho tenhle model tu má víc lidí, a zatim nikdo nic takovýho nepsal.
Netvrdim, že vim co to je, nebo že to nemůže být ta zima, ale osobně se mi to nezdá. Mír!
Ninewalls
Ahoj, potřebuju poradit, nevím co s tím.Vypadá to na málo dusíku u první fotky?Kytka je povadlejší a spodní listy padaj, žloutnou..... začalo to tak, před týdnem.Kytka je ve fázi květu
http://ulozto.cz/xtQP44JM/dsc-0008-jpg

U druhé fotky nevím.Je to hrozný, kytka není povadlá, příjde mi, že je napadená nějakým hajzlíkem a nebo přehnojená?Používám biobizz, ale až teď ve fázi květu.
http://ulozto.cz/xSiLDDzx/dsc-0007-jpg
MajklRyder
citace:
Původní příspěvek od Ninewalls
Ahoj, potřebuju poradit, nevím co s tím.Vypadá to na málo dusíku u první fotky?Kytka je povadlejší a spodní listy padaj, žloutnou..... začalo to tak, před týdnem.Kytka je ve fázi květu
http://ulozto.cz/xtQP44JM/dsc-0008-jpg

U druhé fotky nevím.Je to hrozný, kytka není povadlá, příjde mi, že je napadená nějakým hajzlíkem a nebo přehnojená?Používám biobizz, ale až teď ve fázi květu.
http://ulozto.cz/xSiLDDzx/dsc-0007-jpg


Zdar tak pokud žloutnou listy odspodu když už kytka kvete tak tj normal bere si živiny co potřebuje z listů ....

Jinak ta druhá fotka mě přijde že je to napadle sviluškou,podívej se zespodu listu jestli ti tam běhaj takové malé mrdky,kladou mini bíle vajička to poznáš....
Čus ať se daří
Fíče
Zdravim G. Prosim o radu. Dve kytky se mi začli srát, jsou hned vedle sebe. Mám od stejného modelu dalši mimo tyto, a ty jsou ok. Takze nepředpokládám že by problém byl genetický ale spíše nějaký lokální. Problém je ten že se kroutí listy, ale i vršky rostlin, trochu to i zahnívá a nejede dál. Mrkněte na fotky a napište zda-li vás něco napadá... Co jsem tu tak brouzdal tam mi to sedělo podle vašich příspěvků a rad nejvíc na svilušky, ale nejde mi do hlavy že by s tím dokázali takový věci :-/
bubik
citace:
Původní příspěvek od Ujfaluzi
Díky, takže se jedná o genetickou vadu předpokládám??


...ne, je to virove...mozna by ti pomohl postrik Kuprikolem nebo jinym fungicidem /v tehle fazi kvetu je to jeste OK.../, ale udelal bych to vazne co nejdrive...
MocnyOkurek
Zdravim pratele drobneho pestovani, poridil sem si domu rizky ale bohuzel nedoraizly uplne v pohode. Bordel sem odstrihal kytkam daval zalivku o PH 5.9 na zacatku jeste s root juicem a pak uz jen s malinko growem, kytky uz zacinaly vypadat dobre, ale tedka se mi tak trosku u asi 3 rizku krapati listi. Ale je to tak ze se z krapati jen treba jeden ci dva prsty + se na novych vrscich objevuje jakoby husi kuze. Kamarad co mel stesti a ma stejnou varku jako ja ma na kytkach rez. Zde v nejakem threadu sme se dohledali ze se nejspise jedna o preliti a prehnojeni kytek. Ja v tom nejsem moc zkuseny a proto to nejsem schopen posoudit. Prikladam i fotku. Rizecky jako takove uz nevypadaj spatne jen bych je rad dostal do temer 100% stavu. Bohuzel nepodarilo se mi vyfotit tu husi kuzi ale jen krapeteni. Ta husi kuze je na moje ruce a fotak co mam prilis mala aby to fotak vzal ostry. Za kazdou radu budu rad. Dik
montego1
Zdravim,nekdo tu psal ze na plisen je super kuprikol. Ale nikde sem se nedocetl davkovani postriku. Diky za popis.
radowann
Zdarec groweři,mám problém u kytek pěstovanejch na balkoně.jedna kytka povadlá a na ostatních žloutnou špičky listů.jsou to nonamy v hlíně,zalívám 1-2krát týdně a jednou týdně tomu dávám menší dávku slepičinců.ph 6-6,5;EC newim.poradte pls
nice bloom
zdarec.

jak dlouho uz kvete?? zluty spicky byvaji od prebytku zivin teda prehnojeni.
ale na foto vypada vse ok ty listy myslim taky nejsou nak morbidne ovadle. ale pocasi nam moc nepreje jestli to neni tim ochlazenim. jak casto zalevas??
peace at ti to roste.
!ZAU!
http://www.ridex.cz/userdata/produc...kuprikol-50.pdf
Google.cz ?
radowann
no ta nejpovadlejší kvete cca14 dní a zbytek už tak měsíc,zalejvám max.jednou za tejden.no newim,přehnojenim to asi nebude,jednou týdně 4 litry vody na víčko slepičáku.....tak at se daří
frek
Zdravim komunito.

Vyskytl se mi problém na jedné kytičce. Jedna o Jacka Herrera z řízku. Někdy začátkem srpna byl uplně v pohodě, a pak, když jsem přijel 20. srpna, Tak na velkém množství se vyskytovaly hnědo-černé fleky. Postihlo to dobrých 25-30% zelené plochy,
Probíhá to tak, že se na listech udělají rezavé flíčky. List postupně začne žloutnout, flíčky se rozmnoží a stmavnou. Nakonec list uschne a upadne.

Hnojeno 1x týdně BioThrive 2ml/l od GHE.

Řekl bych, že teď už to téměř ustalo, nově poškozené listy se už skoro neobjevují.

Ale zajímalo by mě, co to je.

Předem děkuji za odpovědi, frek.
jake4548
Zdar groweři. :) jedu svůj první idnoor, 10x white widow z klonů. Všechny kytky vypadaj relativně v pohodě, kromě téhle chuděry. Jedu drip systém s hnojkama od hesi, Ph 5,8..Bohužel vlhkost je nízká, kolem 60%. Poradil by mi někdo co s kytkou prosím? ev. čím je to způsobeno?
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t35.0-12/10511385_10202737282372874_5834444056436135591_o.jpg?oh=bc25885239bb4be3e36aae1596d109bb&oe=5407A1EA&__gda__=1409755609_e5aecd9280033078ebc119a9b340a570
Hardy
Čus, jsi si jistý, že ti vytéká pH 5,8? Mně přijde, že se jedná opravdu o nedostatek nějakého prvku. Hnojíš doporučenou dávkou? Na tak mladou rostlinku by mělo stačit EC kolem 0,6. Jestli nemáš EC metr, tak doporučuj nasadit polovičku doporučené dávky.
Ať se daří ;)

EDIT: Jinak určitě ti doporučim projet FAQ + nejvíce se naučíš čtením vláken ostatních zkušenějších členů. Já jsem to nedělal jinak... Chce to prostě dát si tu práci. Nečteš, nevíš! PEACE :rasta:
bubik
citace:
Původní příspěvek od radowann
Zdarec groweři,mám problém u kytek pěstovanejch na balkoně.jedna kytka povadlá a na ostatních žloutnou špičky listů.jsou to nonamy v hlíně,zalívám 1-2krát týdně a jednou týdně tomu dávám menší dávku slepičinců.ph 6-6,5;EC newim.poradte pls



..me neprijdou nejaky spatny...snad s vyjimkou tech palic napravo co jsou na horni fotce takovy hnedy - to vypada jako komplet plesnivy...zkus to jeste jednou vyfotit detailne...
nice bloom
too radowann:
zdarec, no bubik to asi trefil koukal sem na to znovu a ta vpravo dole vypada naka hneda pokud to neni nakej stin neb kvalita foto. je klidne mozne ze to plesnivy a ani se neni cemu dibit v tomhle pocasi. peace a at ti to nesplesnivy :)
sWei
citace:
Původní příspěvek od nice bloom
too radowann:
zdarec, no bubik to asi trefil koukal sem na to znovu a ta vpravo dole vypada naka hneda pokud to neni nakej stin neb kvalita foto. je klidne mozne ze to plesnivy a ani se neni cemu dibit v tomhle pocasi. peace a at ti to nesplesnivy :)


mě to teda spíš přijde jako fialka
sWei
Nevíte čím to je? je to jen na velkých listech
nice bloom
zdarec

to mas jenom jeden list takovy spatny?? co hnojky? mam taky out v pod. stadiu kvetu a od spodku sem mel taky takhle zezloutly listy ale neuschli. pridal sem trochen vic grow slozky (plagron-terra grow a jeste se zazelenala. po dvou tydnech od pridani zloutnou znovu ale uz to nexham bejt . jo a jak si psal ze by to mohla byt fialka. no kdyby radowan poslal naky dalsi detailnejsi fota tak se to pozna lip ja tam nevidim ani ty zlute listy jak on tam popisoval. peace kolego at ti to roste.
sWei
hnojim jen biobizzem bloom je možný že ji chybí růstovka, je to na všech těch velkých listech .... jo a kdyžtak jsem kolegyně :D
nice bloom
too sWei:

no jesli mas dost casu do finale co me neprijde tak jim dej grow slozku a urcite se zazelenaji.kolik myslis ze ma do konce??
sWei
no jelikož je to spíš sativa tak bych řekla ještě tak 25 dní ale grow už dávat nebudu tak za týden to flushnu ;)
frek
citace:
Původní příspěvek od frek
Zdravim komunito.

Vyskytl se mi problém na jedné kytičce. Jedna o Jacka Herrera z řízku. Někdy začátkem srpna byl uplně v pohodě, a pak, když jsem přijel 20. srpna, Tak na velkém množství se vyskytovaly hnědo-černé fleky. Postihlo to dobrých 25-30% zelené plochy,
Probíhá to tak, že se na listech udělají rezavé flíčky. List postupně začne žloutnout, flíčky se rozmnoží a stmavnou. Nakonec list uschne a upadne.

Hnojeno 1x týdně BioThrive 2ml/l od GHE.

Řekl bych, že teď už to téměř ustalo, nově poškozené listy se už skoro neobjevují.

Ale zajímalo by mě, co to je.

Předem děkuji za odpovědi, frek.

Holá, lidé. Nikdo neví? :D
nice bloom
to bych uz moc teda neresil kyti aspon spotrebuje co ma nastradano. jinak to mas hezky at se ti dari peace.
donf123
zdravím netušíte čím to je že kytky žloutnou docela rychle odspodu ...růst 14 den
ZOO68
jestli žloutnou odspodu, tak dusík, popř. přelito a nedostatek vzduchu pro kořeny ;)
Lansence
Zdravím mám problém s listy.Tento problém řeším už 3 roky, a vůbec si nevím rady, proto jsem se obrátil na toto fórum.Žloutnou mi listy a oběvujou se na nich hnědé tečky, a následně celý list uschne a upadne.Hnojím lignohumátem 1x za 14 dní, a upravuji PH přípravky AH of Holland (grow,bloom).PH mám v normě a zalévám vodou z hydrantu taky s upraveným PH.Substrát mám zahradnický s aktivním humusem a míchám ho s kokosovým napůl.Květináč mám kulatý 20cm široký a 18cm vysoký.Zalévám vždy když je květináč lehký a vidím že je substrát suchý na povrchu.Květiny jsou ve fázi růstu a začala tvořit pestíky "(nechápu)" a některé jsou červené až hnědé.Rostliny začali tvořit pestíky před cca 2 měsíci.Semínka jsem zasadil na začátku dubna a jsou regulární z vlastní sklizně.Květináče mám na zemi a myslím že mi na ně kočky močí,protože to rychle začalo žloutnout od spodu nahoru.Dále přikládám obrázky:
Kenway
Myslím že to nebude tou močí , zkus to propláchnout a uvidíš a jinak něco ti je žere podívej se zespoda listů jestli tam něco není
Lansence
Právě jsem se podíval na ty listy zespoda, mám tam žluté parazity.Co mám s tím dělat? Díky
dastt
nejvic napadeny listy bych ostrihal a zbytek postrikal mospilanem nebo necim podobnym
caseage
měl bych problem 38 den 12/12 a bohužel ph a ec nemám hnojim podle navodu AHA a v kokosu poradíte mi nekdo
ZOO68
caseage: nedostatek nebo blokace vápníku

BTW, kokos je jako hydro, takže jet to bez Ec a pH metru je celkem odvaz ;)
radowann
zdarec lidi,bych se po pár dnech odmlky vrátil k balkonovkám.....Tři kytí sklizený,jedna fakt fialka jak svina a jedna ještě roste.no a má problémy,newíte co s tím,proč je jaká je?posílám fota........díkec
radowann
tak ty fota......
kvadru
zdravim growers
pestuju autoflower deimose 75. den z toho kvete +- 45 dni v kvetniku na terase, tzn. ze pokud prsi jde kytka okamzite pod strechu - primi dest na ni za celou dobu kvetu nesel.
co je muj problem?
pred par dny jsem zaznamenal na par listech bile fleky - jakoby na ne neco ukaplo, ale nevenoval jsem tomu pozornost.
dnes jsem si kytku prohlizel a objevil techto bilych stop povice, ale co hur uz bylo timto bilym povlakem napadeno par palic, ale nastesti ne vrcholovek od vetvi, ale spise tech nezralejsich z prostred kytky.
napadene palice a flekate listy jsem odstranil - staci to nebo se plisen opet ukaze?
tu jsem se docetl, ze by se mohlo jednat o neprave padle a ze je s nimi tezka prace, navic kdyz ma kytka je uz 10 dni na flushingu, ale jeste tak tyden by chtela dozrat.
co navrhujete za nejlepsi postup? predcasne se mi sklizet nechce pac pocasi ma byt pekne.. a taky z ceho to vznika kedze je ma kytka fakt co nejvic na slunci a hlavne ne na desti.
dekuji vsem za precteni a taky za nejaky nazory co je nejlepsi pro uspesnou a chutnou sklizen
ZOO68
nemám foto, ale podle toho, co říkáš, tak to podle těch skvrnek, co vypadají, jako zaschlá kapka tipoval na padlí
z čeho to vzniká - prostě ve vzduchu jsou spory a je vlhko, takže ideální podmínky
výhoda je, že padlí není pro palice až zase tak agresivní, jako běžné plísně
asi bych poradil postřik Polyversum, protože na Discus je už asi pozdě
free.89
Zdravim mám hned několik problémů.. nebo to může být jeden :/ posílám foto.... vše to začlo po boji se sviluškama :/ a použití spider mite control a biooil.
free.89
a krásně odpadávaj i zelené listy :// za chvíli z toho bude jen košťátka :/
bubik
citace:
Původní příspěvek od kvadru
zdravim growers
pestuju autoflower deimose 75. den z toho kvete +- 45 dni v kvetniku na terase, tzn. ze pokud prsi jde kytka okamzite pod strechu - primi dest na ni za celou dobu kvetu nesel.
co je muj problem?
pred par dny jsem zaznamenal na par listech bile fleky - jakoby na ne neco ukaplo, ale nevenoval jsem tomu pozornost.
dnes jsem si kytku prohlizel a objevil techto bilych stop povice, ale co hur uz bylo timto bilym povlakem napadeno par palic, ale nastesti ne vrcholovek od vetvi, ale spise tech nezralejsich z prostred kytky.
napadene palice a flekate listy jsem odstranil - staci to nebo se plisen opet ukaze?
tu jsem se docetl, ze by se mohlo jednat o neprave padle a ze je s nimi tezka prace, navic kdyz ma kytka je uz 10 dni na flushingu, ale jeste tak tyden by chtela dozrat.
co navrhujete za nejlepsi postup? predcasne se mi sklizet nechce pac pocasi ma byt pekne.. a taky z ceho to vznika kedze je ma kytka fakt co nejvic na slunci a hlavne ne na desti.
dekuji vsem za precteni a taky za nejaky nazory co je nejlepsi pro uspesnou a chutnou sklizen



...ahoj, jestlize se jedna o padli a mas tyden do sklizne tak zkus pouzit BioBlatt... sice se pouziva spis jako prevence, ale snad si to s tim nejak poradi...je to bio a nema zadnou ochrannou lhutu, takze kdyz kytky pred sklizni poradne vysprchujes vodou nemelo by to mit zadny vliv na chut...

http://www.neudorff.cz/vyrobky/vice...roti-padli.html
koles
citace:
Původní příspěvek od free.89
Zdravim mám hned několik problémů.. nebo to může být jeden :/ posílám foto.... vše to začlo po boji se sviluškama :/ a použití spider mite control a biooil.


Něco vypadá jako přehnojení (listy s hnědýma koncema) a něco jako pH problém (zkrabacené). Zkus si aspoň změřit pH na výstupu - co proteče květináčem.
free.89
citace:
Původní příspěvek od koles


Něco vypadá jako přehnojení (listy s hnědýma koncema) a něco jako pH problém (zkrabacené). Zkus si aspoň změřit pH na výstupu - co proteče květináčem.

ph vstup mám od 6,5- 6,8 - v perlitu 1 , coco 5 substrát 2 a keramzit 1,5 dílu.
a ph výstup je od 6.6- 7
Lansence
Zdravím,jen stručně, mám problém s listy.Pomalu žloutnou od spodu ale jenom chlavní listy, a nevím co to může být.Dále přikládám obrázky. Díky předem
kseroks
citace:
Původní příspěvek od Lansence
Zdravím mám problém s listy.Tento problém řeším už 3 roky, a vůbec si nevím rady, proto jsem se obrátil na toto fórum.Žloutnou mi listy a oběvujou se na nich hnědé tečky, a následně celý list uschne a upadne.Hnojím lignohumátem 1x za 14 dní, a upravuji PH přípravky AH of Holland (grow,bloom).PH mám v normě a zalévám vodou z hydrantu taky s upraveným PH.Substrát mám zahradnický s aktivním humusem a míchám ho s kokosovým napůl.Květináč mám kulatý 20cm široký a 18cm vysoký.Zalévám vždy když je květináč lehký a vidím že je substrát suchý na povrchu.Květiny jsou ve fázi růstu a začala tvořit pestíky "(nechápu)" a některé jsou červené až hnědé.Rostliny začali tvořit pestíky před cca 2 měsíci.Semínka jsem zasadil na začátku dubna a jsou regulární z vlastní sklizně.Květináče mám na zemi a myslím že mi na ně kočky močí,protože to rychle začalo žloutnout od spodu nahoru.Dále přikládám obrázky:


heya tu bude vicero problemu najednou.... dle prvnich fotek tipuji za 1. napadeni sviluskami... to sou ty drobny mikrotecky na prvnich fotkach... pouzij treba vermitec da se to dehnat v kazdym zahradkarstvi... nared dle navodu a postrikej predevsim zespoda listu... dale se mi zda blbe ph, a mozna i malinko prepaleny ikdyz nevim... proc hnojis do zeminy ahckama?? zkus pouzit nejake oraganicke hnojivo jako biocanna ci plagron alga... kyti maji evidentne problem prijmat ziviny... v ramci kompexniho reseni bych doporucil vermictec v kombinaci s wuxal super ktery se da aplikovat coby vyziva i postrikem... jen dodrz spravnou kocentraci... no a po par dnech uvidis...........
Rak
Zdravím všechny zahradníky!
Prosím vás o pomoc při identifikaci mého problému s listy. Nikde jsem nic podobného nenašel, kromě smazaného příspěvku s "chodbičkami v listech". viz foto.

Dík Rak
bubik
citace:
Původní příspěvek od Rak
Zdravím všechny zahradníky!
Prosím vás o pomoc při identifikaci mého problému s listy. Nikde jsem nic podobného nenašel, kromě smazaného příspěvku s "chodbičkami v listech". viz foto.

Dík Rak

http://grower.cz/forum/showthread.p...362#post1043362
Rak
Děkuju mockrát. Ještě mě zajímá, jestli je možné použít výše uvedený postřik i teď v době květu nebo jenom odtrhávat listy? Prozatím jsem jenom trhal listy, ale potvora Vrtalka je tam pořád. Zavrtala se mě už přede dvěma měsíci, tomu jsme nepřikládal pozornost - při outdooru nějaký list nevadí. Nehrozí úplná zkáza?

Rak
kaspik87
Ahoj lidi prosím Vás o pomoc!!! Je to moje První grow :P

Takže jsem si domů donesl 6 šnilclů od místního člena (3x skunk 1 a 3x Oranžbádu).
Přesadil jsem je do 6.5l květníků s growmixem EC 1.2-1.4. První noc jsem nechal otevřený box, rozsvítil jim 125 CFL lampu na růst cca 15cm od vršků. Zapnul jsem ofuk, ale odtah zůstal vypnutý, pač jsem box nechal otevřený, když je chodím každých 20min rosit. V pondělí večer jsem šel spát, ráno se vzbudim a málém mě škráblo....2x OB a jeden SK1 byly uplně v tronu. suché listy položené dolů atd. Tak jsem na ně hodil igelitový pytlíky a snažím se je zachránit, ale už druhej den vypadají dost nemocně :( Přikládám fota listů.

Mám ztrach že je to plíseň. Jestli ne, tak bych řek, že to bude mix malé vlkosti,šoku ze světla nepřesné PH první zálivky, mám totiž ten kapátkový PH test, tak si to musím ještě vychytat. (200ml po 24 hodinách v hlíně).

Předem moc díky za pomoc :P
kaspik87
Foto
Rak
No, já nejsu odborník, ale myslím, že je to přelité a moc vlhkosti, každých 2O minut rosit je podle mě šílené. Suché listy nemusí znamenat nedostatek vody!!!
Rak
bubik
citace:
Původní příspěvek od Rak
Děkuju mockrát. Ještě mě zajímá, jestli je možné použít výše uvedený postřik i teď v době květu nebo jenom odtrhávat listy? Prozatím jsem jenom trhal listy, ale potvora Vrtalka je tam pořád. Zavrtala se mě už přede dvěma měsíci, tomu jsme nepřikládal pozornost - při outdooru nějaký list nevadí. Nehrozí úplná zkáza?

Rak



...ja uz bych to v tuhle dobu moc nehrotil, stejne budes asi brzo sklizet a vrtalka neni nic co by ti kytky znicilo nejak rychle...
kaspik87
Prosím help zahradníci :(

Viz příspěvěk č. 453, 454. Ať vim jestli je mám vyhodit a sehnat jiný dokud je čas:P

Díky moc
nokian
Kaspik já si myslím že je to spálený EC 1,4 je podle mě moc na takovýhle prcky ,,
kaspik87
Nj ale někde tu myslím Hlava psal, že dáva prcky rovnou do royalmixu, EC má ještě větší a v klidu si to dávaj. Ale je fakt, že já jsem je vsadil rovnou do 6.5l květináču, tak je toho možná na ně moc :P divný je, že zbytek je uplně ok.

Díky za Tip Rak i Nokian .) Ještě někdo nějáký názor? Hlavně mám strach, jestli to fakt není pliseň :P
A taky aby to mak nemělo tendenci zhermit :O
ZOO68
kaspik:
podle těch nekróz uprostřed velkých listů bych to viděl na spálení světlem. Je tam kombinace mokrých listů a silného světla (pokud řízky koření pod cca 36W trubicí, tak skok na skoro 4x silnější osvětlení je šok!). Takoví špunti nepotřebují CFL 15 cm vysoko, ale klidně 30 cm. A to vlhčení bych taky nepřeháněl. Pokud je neměl matkař ve velice vysoké vlhkosti, tak je není potřeba tolikrát rosit. Odtahy a ofuky taky není potřeba tak hrotit. Bohatě stačí, aby se boxu trochu točil vzduch. Kytky si musí vytvořit vlastní mikroklima.
Nůžky, nekrotická pletiva odstranit, zvednout lampu, nepřemokřovat...
nokian
zoo68_ spálení světlem je taková blbost že větší sem ještě neslyšel nevim kde to ty lidi vzali že se kytky spálí od světla ,jak je známo tisíc let tak tráva má ráda maximální palbu světla a žádný šokovani nehrozí když je dáš najednou na max když budeš mít v klidu ostatní věci vlhkost hnojení atd.. jedinej šok budeš mít možná z toho jak to roste , kup si měřák světla a zkus si kolik ti valí wattu v létě sluníčko a budeš koukat kolik to dává a běžně sem předpěstovávál pod zářivkama a pak to švihnul rovnou pod šesti nebo ven na slunce a šok byl jenom z toho jak to roste .. to máš to samý jako že maj kytky mít maximálně 26-28 stupnu celsia a já mám ve skleníku běžně v lete 50 stupnu a v klidku ..kort potom žejo cfl jak tady píšeš tak tu mužeš dat uplne dolu rovnou ,dál vlhčit v rustu na maximum určitě nic neposere když ty kytky budou mit porad mokry listy naopak maj to moc radi ale zase aby to nestalo ve vodě...a na to že odtahy a ofuky v uzavřenym prostoru není potřeba hrotit na to prostě no coment ... nesouhlasim s tebou kámo ...
artrixxx
Zdravím groweři, mám drobný problém a chtěl bych požádat o radu. Jedu letos svůj druhý grow a nemám zatím moc zkušeností.
Mám 2 kytky a u obou mi začínají žloutnout listy (převážně hlavní stonkové). Probíhá to tím způsobem, že list nejprve začne ztrácet barvu až úplně zežloutne a poté téměř na pouhý dotek odpadává. Jsem přibližně v 5. a 3.týdnu květu a děje se to přibližně 2 týdny (u později nakvetlé to začlo později).
Pěstuju outdoor v 20L kýblech v pěstebním substrátu ph 5,5, hnojivo Biobizz Biobloom, dávám 4ml/l ob den každé kytce. Nejdříve jsem myslel, že je to nedostatkem živin, tak jsem zkusil zalívat stejným množstvím denně, protože mi přišlo, že substrát bývá vždy už poměrně suchý, ale nezlepšilo se to. Naopak mi přišlo, že se na některých listech začly objevovat známky přehnojení (spálené listy).
Mohl by to být tedy opačný problém, že jsem už původně hnojil moc? Nebo kytičkám schází něco jiného? Díky za rady :)

http://www.imgup.cz/images/2014/09/18/2014-09-1817.08.19.jpg
http://www.imgup.cz/images/2014/09/18/2014-09-1817.08.58.jpg
http://www.imgup.cz/images/2014/09/18/2014-09-1817.09.38.jpg
http://www.imgup.cz/images/2014/09/18/2014-09-1817.11.07.jpg
http://www.imgup.cz/images/2014/09/18/2014-09-1817.10.15.jpg

edit: pardon za odkazy, ale nevím jak to udělat aby to hodilo přímo fotky :)
nokian
artrixxx- je to přirozený odpadávání starých listu vůbec si s tím nelámej hlavu
Alex_88
Zdravim, panove cim to muze byt? Oudor RQS Special Queen
Hnojim HESI Bloom complex, Fosfor plus, Supevit, Power zyme vse dle navodu 2x tynde. Dekuji
ZOO68
citace:
Původní příspěvek od nokian
zoo68_ spálení světlem je taková blbost že větší sem ještě neslyšel nevim kde to ty lidi vzali že se kytky spálí od světla ,jak je známo tisíc let tak tráva má ráda maximální palbu světla a žádný šokovani nehrozí když je dáš najednou na max když budeš mít v klidu ostatní věci vlhkost hnojení atd.. jedinej šok budeš mít možná z toho jak to roste , kup si měřák světla a zkus si kolik ti valí wattu v létě sluníčko a budeš koukat kolik to dává a běžně sem předpěstovávál pod zářivkama a pak to švihnul rovnou pod šesti nebo ven na slunce a šok byl jenom z toho jak to roste .. to máš to samý jako že maj kytky mít maximálně 26-28 stupnu celsia a já mám ve skleníku běžně v lete 50 stupnu a v klidku ..kort potom žejo cfl jak tady píšeš tak tu mužeš dat uplne dolu rovnou ,dál vlhčit v rustu na maximum určitě nic neposere když ty kytky budou mit porad mokry listy naopak maj to moc radi ale zase aby to nestalo ve vodě...a na to že odtahy a ofuky v uzavřenym prostoru není potřeba hrotit na to prostě no coment ... nesouhlasim s tebou kámo ...


nokian: díky za zápornou karmu, ale za hlupáka jsi Ty! Nebo prostě jen nerozumíš psanému textu... ;)

Zkus se někdy podívat pod mikroskopem, jak se chovají chloroplasty, když jim náhle zvýšíš osvětlení (to je základní laboratorní úloha fyziologie rostlin).
Ale asi tomu fakt ani já ani nikdo na Ústavě ... nerozumíme. ;)

BTW, s tím osvícením na "plné koule"... Zkus si vygooglit termín "deprese fotofyntézy". Tam se můžeš dočíst, že rostlina během dne vypíná fotosyntetický aparát i za plného osvětlení.

Aby rostlina mohla plně využívat světelné záření, tak na to musí být připravena (namnožené chloroplasty, stabilní chlorofyl, aktivní fotosyntetické centrum etc.). Je to jako když půjde netrénovaný člověk běhat a bude mít jak dokonalý přísun živin a kyslíku, tak dokonalý odvod metabolitů, stejně lepší nebude, protože na to nemá "nachystanou" kosterní svalovinu... ;)

I kytka potřebuje aklimatizaci. Neber rostliny, jako živý organismus, ale jako směs biomolekul, které se řídí chemickými a fyzikálními zákony... Chemii ani fyziku neočůráš - tam přes to prostě nejede vlak ;)
nokian
hele fyzikáři já vím jak se chovaj kytky v praxi to mi stačí , a prostě žádnej šok se mi nikdy neděje , už sem šel i na kytky od semínka šestikilem a prostě nic ... no nebudu se hádat dělej jak myslíš....
radowann
zrarec groweři,mám problém s jednou balkonovkou.....je povadlá,na palicích i listech jsou drobné pavučinky(a žádný potwory sem nenašel) poradíte?
stalada
čau hledal sem tu dlouho co to asi může bejt ale každej píše něco jiného.hnojem Bio Bizz-bloom 10-15 ml na 10l a ph ani ec sem nikdy nemeril.potřeboval bych vědět jestli to je něčím napadený.kytky sem včera vyndal z boxu aby to nechytli ostatní.prosim o nějaké rady .díky
Maxeaux
citace:
Původní příspěvek od stalada
čau hledal sem tu dlouho co to asi může bejt ale každej píše něco jiného.hnojem Bio Bizz-bloom 10-15 ml na 10l a ph ani ec sem nikdy nemeril.potřeboval bych vědět jestli to je něčím napadený.kytky sem včera vyndal z boxu aby to nechytli ostatní.prosim o nějaké rady .díky


cau, mal som nieco podobne, zacalo to teckou ktora sa zvacsovala a nakonec to pohltilo cely list. dal sa drolit na prach. hladal som, sice ako vravis, kazdy pisal o tom neco ineho ale som si vsimol ze vsetci u koho sa toto vyskytlo pouzivali biobizz bloom (vratane mna). podla mna niektore kytky nemaju radi tento druh hnojiva. inac fakt nevim... chcelo by to objektivny test.
2echy
Zdar chlapy!Mám to samí na jedný kytce a řekl bych,že to bude spíš plíseň.Hnojim iguana juice..
stalada
zajímaví.no budu sledovat jestli se to bude šířit dál a uvidíme.dvě zatím nechávám venku z boxu.díky moc
ZOO68
stalada: myslím, že to málo krmíš...
schválně jsem zkusil proměřit tebou udávanou dávku hnojek

moje měření:
výchozí hodnoty: pH 5.8, Ec 0.05 (dešťovka)
přidání 15 ml BioBizz Bloom na 10 l čisté vody, hodnoty: pH 5.85, Ec 0.26

doporučená dávka tohoto hnojiva je 5-6 ml/l
2echy
to ZOO68:Přikrmit to může,ale to mu problém s tim hnědnutím nevyřeší..
Jináč biobizzem se mi letos poprvé podařilo popalit outdoor,jenom jednu kytku(nejspíš byla nějaká nachylnější)..Nepřekračuju 4ml/l..
Pic a ať to roste
stalada
ZOO68 dík moc že si kvůli mě udělal takoví rozbor dost si mi pomohl.
2echy taky dík moc.vazim si toho že dokážete poradit.doma mám ph meric Milwa.... ale nevím jak často se to musí kalibrovat atd.o starost navíc a ec neresim ale přidám mna hnojkach.díky
Einsteinus
Zdravím všechny....
Ikdyž jsem se nějak tak proplejtal v předchozích zprávách, asi jsem nenašel můj problém, nebo jsem ho přehlédl...
Nemá někdo ponětí co je příčinou ?
(žloutnutí konečků listů)
jake4548
Zdar groweři :)..asi před 2 dny se mi na pár listech udělalo takovéhle poškození..nevim o co jde a radši to hodim sem aby se nic nepodcenilo. Nevěděl by někdo čim je to způsobeno? :) díky..(kytky jsou v prvním týdnu květu)
Kenway
Je to jen na jednom listu ?
jake4548
začíná se to pomalu šířit, ale ještě z toho nejsem schopnej poznat co by to mohlo být za hnus. Některý listy maj jakoby prožraný malý cestičky.. zkusim udělat ještě pár fotos
2echy
to Einsteinus,připiš víc info..
jake4548

info.( 1. týden květu, teplota ve dne 27, v noci 21, hnojivo hesi bloom 100% dávka, ph 6,2.)
některý listy se začínají na konci kroutit. nevim co stim poradte prosim
Einsteinus
to 2echy

Nevim jaký přesně bys chtěl info, nemám naměřený ani PH...Ale hnojivo HESI TNT Complex, odrůda BIg bud XXL, světla mám 2x 32w CLF + 1* 20w, teplota vzduchu kolem 26 °C , malej box asi 70cm vysokej, ale světla jsou od toho dost daleko.... A hodil jsem tam dva větráčky od PC....

Nevim jestli ti to pomůže teda :) Přiložim ještě fotku další......
nokian
EINSTEINUS
to máš tak hele, nenapíšeš sem nic o tom jaký dávky hnojiv jak často kolik litru na jednotlivce do jakyho objemu hlíny , jakej prostor na jak silný větraky jaky je EC a PH v čem to máš vůbec ?jak z toho co si tady nasral má někdo radit teplota vzduchu kolem 26 C to je co jako v noci rano nebo pořad ? dej si pivko špek a rozepiš problém určitě ti někdo pomuže
Einsteinus
Možná pro někoho jako ty to vypadá debilně, ale já nemám nic na měření PH, EC nevim ani co to je, ani teplotu neměřim jednou ve dne, jednou odpoledne a večer ..... Dávkování hnojiva mám 50ml na 10l tak jak to bylo napsaný na letáčku co mi dal frajer v shopu..... Mám to v obyčejnym substrátu kterej jsem koupil v OBI na zelený rostliny s třetinou perlitu ........ Nevim jestli tohle co jsem nasral teďkon je lepší, ale fakt nepotřebuju radu jako si mi napsal ty....Spíš by mi pomohlo kdyby si řekl že to může bejt protože tohle, tohle, tohle..... Zasadil jsem poprvý a promiň, ale fakt se v tom nevyznám tak píšu na fórum a myslel jsem, že zrovna od toho fórum je, nepíšu to sem pro zábavu "zkušenejch" týpků jako seš asi ty.....

Moc děkuju ;-)
koles
Einsteinus: Přehnojený. Zalejvej jen upravenou vodou, než se zberchá. Klidně dva týdny, pak uvidíš. A zatím studuj :)
nokian
Einsteinus
no vidíš aspoň něco si napsal :D jak ti má člověk poradit když nevím jestli to třeba nezalejváš vodou s jarem .... a máš tady toho spoustu k přečtení jak se pěstuje ... a neber to že sem tě chtěl nějak urazit ale je tady toho napsáno tolik o trávě kdyby si trošku hledal třeba Jackerspecktlyho problémy s výživou rostlin ... tam kdyby sis to zapnul tak hned výš že to máš přehnojený .... je tam zrovna fotka přesně jak máš ty a stojí tam že kytky čtrnáct dní ze semene pohnojený znamená špatně..... nahoře máš faq se kterým si tady lidi dali velkou práci tak si to přečti pak se ptej... at ti to roste ahoooj
Einsteinus
Výborně :-) Díky moc
nice bloom
Hoj

Prehnojeny nejspíš a hledal si špatně tohle je tady na 100pero. Pic
nice bloom
Pls smazat jsem mimo :-) sem nechtěl dat sem
3181989
Ahoj mám problém s listy poradí nekdo??
3181989
problém s listy podadí někdo?
jake4548
čau lidi, nevíte co by to mohlo být? přehnojení nebo nedostatek něčeho?
v0ck0
Zdravím všechny growery, už dva roky se nemůžu na kytkách zbavit tohohle.. asi jsem to ani za ty dva roky nedokázal pořádne identifikovat..
Shodou náhod při hledání jsem narazil u někoho na stejný problém bez odpovědi.. v 1. části tohohle threadu a taky o stránku z5 se mi zdá, že jack4548 má to stejné.. foto1 Tak to zkusím znova. Všem moc díky za postřehy, rád bych věděl alespoň s čím bojuju.. foto2

Vyskytuje se to převážně na spodní polovině rostliny a co jsem za ty dva roky vypozoroval, tak dost v blízkosti ofuku. peroxid na to moc nezabírá, discus tak napůl.. všimněte si sem tam i bílích chloupků na vrchní straně listu. Hodně to začíná od špičky listu.
v0ck0
jake4548:

podle mne posledni tvoje foto je vysoky rozdil teplot mezi rezimy tmy a svetlem (ta svetlost kytek) a ty konce je mozne, ze prehnojeno a vysoka teplota (lampa moc blízko? nevím..)
Mac
Je to přelite?Nebo málo dusíku?
dur@ngo
Zdravíčko,
letos se mi u jedné z kytek objevily na listech tyhle flíčky.Kytka už je sklizená.Netušíte někdo co by to mohlo být?Nějaká listová plíseň?
tucnak229
Taky mám problém s plísní jak na listech (ty bez problémů otrhám) tak i na palicích. Jeden druh plísně je jen u palic a druhá je jak na palicích tak na listech ....
Ahoj, pozna nekdo kde je problem v tech nazloutlych listech?Cetl jsem na tohle tema dost ale zkusenosti jsou v tomhle asi lepsi,hnojim canna biovega ale jen mininalne a rostliny rosim cistou odstatou vodou.http://www.imghosting.cz/images/87rps20141020_094658.jpg
krokodilko
ahoj kytky zacali mat chlorozu ph vytoku v hline bolo 6,6 zespodu listu se ale ted zacali delat fialove fleky hnojim jidb ec davam 1,8-2,2 ph upravujem na 6,1-6,4 je to pod 600w je to model od dinafemu cheese,

v druhem boxu coco ph vytoku 6.1-6,3 ec davam 1,8-2,2 listi zelene na neketerych vytkach se objavuju zlte skvrny na listech spodni palice jdou pekne ale vrchni hlavni palice je to ridke a divne na to ze je to v 6 tydnu kvetu male listky v palicich se krouti listi jsou dosti zelene zkousel sem to 2x v prubehu 5 dnu proplachnout a pak zacal zase od ec1.8 ale neprijde mi to zeby se neco zmenilo zeby sem tam hodil moc dusiku???a taky se na listech kde je zluty flek objevuje zespod listu fialovy flek nebo celek ne jenom flek
Fista
Čus zkušenější, zkouším první kolo hlína lightmix od biobizzu, 600w box, ph vody na zalejvání 5,7 - 5,9, teplota přes den 25 - 28 v noci 19 - 23. Vlhkost kolem 50 - 60% což je málo já vim ale asi to nebude příčina problému. Žloutnou mi konce listů a stáčí se do ruličky na pár rostlinkách. Některý jsou v pohodě fresh ale některý chytají žlutou barvu a občas se udělá i dirka v lístku. Nevíte někdo čim by to mohlo bejt? Jsou ještě nehnojený pouze zalejvaný odstátou vodou. A mám takovej osobní tip, že jsem ty 4 asi ulil. Nebo ne? Něco horšího? Omlouvám se případně za debilitu svýho dotazu ale jsem úplnej začátečník takže díky za každou radu a poznatek. Kdyby bylo málo nebo blbě na fotkách vidět můžu dofotit. Čus Fista
TomasD
citace:
Původní příspěvek od serfar
Ahoj poradi nekdo 400wsodik aeroponie rostlinky 62 dni 31 byli na 18/6 vybojka a advancet hydroponics rust pote prepnuty a zmnena slozeni hnojiva na kvet vybojka na kvet a 12/12 ale nechteji kvest jen asi po celkem 50 dnech se objevili naznaky kveteni pestiky ale jinak zadna zmnena, EC kolem 2,1 ph by melo byt kolem 5,5-5,8(odesel ph metr :( ) takze nevim presne jinak jsou pekne silme krasne vybarvene jen mi porad rostou pri prepnuti meli cca35cm dnes cca95-100 ale zatim bez kvetu Dik




Hoj
nesvítí ti tam někudy světlo ?
jinak si myslim že u některejch modelů nákvět je pomalejší resp. po přepnutí 3 tejden už je na čase aby lezly paličky :)


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma