Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VI. !!! - Klikni zde pro originální téma
TomasD
citace:
Původní příspěvek od jake4548

info.( 1. týden květu, teplota ve dne 27, v noci 21, hnojivo hesi bloom 100% dávka, ph 6,2.)
některý listy se začínají na konci kroutit. nevim co stim poradte prosim


Čéče koukni pořádně na ty tvoje lepový desky , dost mi to připomíná napadení kořenů třásněnkama , bojoval jsem s nima v hydru vcelku úspěšně proplachem vody s peroxidem , v hlíně mi to bylo houbelec platný kytky dokvetly ale bylo to takový zoufalství spojený s některejma hermafroditama

je to běh na dlouhou trať , tzn opakovat opakovat opakovat , něco sundáš postřikem a něco je porád v pěstebním mediu , tušim že i omite s tim dokáže něco udělat

PS: koukám Že máš hydroton jako já , tak do zálivky i postřikem a vyměn po týdnu ty lepový desky ať vidíš změnu , tahle verbeš je dost hustá v okamžiku kdy máš na lepovkách pár mušek tak ti garantuju že na kořenech to žije a odebírá kytce živiny , ty kanálky dělaj ty mušky
Gramy
Ahoj,
mám problém s rezavými fleky na listech, nevíte čím by to mohlo být?

Jedu hlínu hnojim plagron alga + topmax podle návodu 4ml/litr
Může to být přehnojené? je to 27. den květu vlkhost se drží okolo 40 %
Žádný brouky ani nic podobnýho jsem nezpozoroval, ani pod těma rezavejma listama...
Bajt
dobra vychytavka kdo ma problem s listy zde se dozvi cim by to mohlo byt nasel jsem to na 420magazine.com
adiotron
ahoj chtel bych strasne moc porosit o radu co by to mohlo byt ?
koles
citace:
Původní příspěvek od Gramy
Ahoj,
mám problém s rezavými fleky na listech, nevíte čím by to mohlo být?


Jaký máš pH na výstupu? Možná deficit Ca vlivem nízkého pH.

citace:
Původní příspěvek od adiotron
ahoj chtel bych strasne moc porosit o radu co by to mohlo byt ?


Taky, změř pH na výstupu. Nevhodná hodnota tohle kroucení může způsobovat. Jinak, asi se mi to zdá (nebo to dělá fotka), ale máš to hodně zelený.. to může znamenat přebytek N - viz obrázek výše.
adiotron
zmeril jsem ph bylo oka ale ec bylo kolem 4 uff je to v druhem dnu v kvetu prolil sem to poradne vodou az ec bylo kolem 1,7-1,9 myslite ze se spomatujou ? nehnojil sem hlina je totiz royal mix vzdycky sem sni jel seminka az ted jsem skusil rezy a vono tohle uff
koles
citace:
Původní příspěvek od adiotron
zmeril jsem ph bylo oka ale ec bylo kolem 4 uff je to v druhem dnu v kvetu prolil sem to poradne vodou az ec bylo kolem 1,7-1,9 myslite ze se spomatujou ? nehnojil sem hlina je totiz royal mix vzdycky sem sni jel seminka az ted jsem skusil rezy a vono tohle uff


Jo, vzpamatujou, ale moc jim nenakládej.. měř EC na výtoku a podle toho hnoj (nebo teď spíš nějakej čas nehnoj) ;)
adiotron
dekuji moc za radu :-)
Gramy
Díky za radu, PH a EC neměřim no.. metry budou do budoucna :D

ale přesto díky
koles
citace:
Původní příspěvek od Gramy
Díky za radu, PH a EC neměřim no.. metry budou do budoucna :D

ale přesto díky


Na pH stačí akvaristické kapky za 50 nebo 70 korun - seženeš ve zverimexu. EC se řeší spíš u hydra, v hlíně to měří málokdo.
MocnyOkurek
Zdravim panove, bohuzel se mi na listech objevily kulate skvrny a rezave fleky. Kdyz jsem si cetl co by to mohlo byt je tu nekolik moznosti. Ja sam si nejsem jisty podezrivam dve moznosti mozna i dokupy :(. Kytky zalivam cca 2x hnojky a cca 1x voda popr voda s enzymy.. Drive bylo zalivani co 2 dny ale co jsem doplnil uplne kokos az ke kraji staci nyni co 3 dny. Casto sem daval i mensi zalivku treba v 30 dnu kolem 0.7 EC abych to stahl atd... Vytoky PH uz mam par tydnu kolem 4.2- 4.8PH. Co sem tu ale cetl tak v threadu kde resili vytok z kokosu, tak to koncilo sere to pes tak prave nevim jestli toto neni zdroj tec h problemu. Co jsem pochopil snizovani PH delaji nejaky zbytky z hnojiv. Ja osobne mam podezreni ze je to nedostatek Kacka, Mg a mozna jeste nejakyho prvku. Nektere listy zloutnou jine ne. Ale vsechny maji spolecne ty kulicky nebo rezavou plochu. Taky mam podezreni jestli to uz neni plisen. Ale teplotu mam 27 stupnu a u vrsku je vlkhkost kolem 35-45% tak si rikam ze tohle neni dobry prostredi pro plisen ale zase kytky sou na sebe dost nalepeny tak by to klidne mohlo bejt tady z toho jak se o sebe otiraj. Ofuk mam 1x odtahovy ventilator mam tt160 na 120x120 box. Byla by skoda cca ve 42 dnu o tu ourodu prijit. Dneska planuju kazdou kytku prolit cca 5 -10litrama cisty vody at se to kdyztak uz spise zlepsuje nez zhorsuje. Kazodpadne za kazdou vasi radu budu rad a predem dekuji.

PS ta fotka listu je z jeden den starych listu tak vyphadaj trosku pomuchlane sbiral sem to s krabicky na bordel
Chikoo
čau už opravdu nevim ...
2týden rust,kokos,PH 6,0-6,2,honojeno dle návodu GHE
dělaný postřik rustovou hnojkou bez vysledku
postřik BIOOL jako prevnece taky bez naznaku zlepšení

ze začátku jsem měl pocit jako kdyby byli nenažraný
tak jsem hodně zalejval a ted mě přídou možná až moc prolitý
je možný že jsem přelil kokos ?
dík
Orsek
Kytky mají na sobě černé skvrny a listy po okrajích nažloutlé. V čem je prosím problém? Nedostatek nebo přebytek živin? Jedu poprvé v kokosu a docela bojuju.

Kytky jsem před 4dny zasadil.

Ph čisté vody - 7.2
Ec čisté vody - 0.8

Ph-vstup: 5.8
Ph-výstup: 6.8
Ec-vstup: 1.1
Ec-výstup: 1.25

Teplota:
noc: min. 18.5, den:21-26

Zalévám 2x denně. Dával jsem od AH 0.7ml/l hnojky na růst, 1.5ml/l kořenáče, 1ml/l enzymů.
nokian
čau zkus to snížit Orseku klidně to ph na 5,5 jak holandáci tím nic nezkazíš ec v poho teplota v poho tak to je jediný co mě napadá
MocnyOkurek
Ty jo co to mas za vodu ze ma EC 0.8 v defaultu. To mas ze studny? Jestli prave neni problem v tom ze obsahuje nejaky bordel co kytkam nevoni.
nokian
nojo ty blaho to sem zase jednou blbě četl ec 0,8 čistý vody to je country jako prase :-)
Orsek
Díkec za odpovědi. Ph teda postupně snižuji s každou zálivkou a uvidím co to udělá. Jo, bohužel tahle voda je ze studny, vím, není to ideální, jenže kohoutková voda je s EC na tom podobně. Přemýšlím že bych zředil moji vodu s destilovanou. Mám možnost sehnat za 2kč/l, ale nejsem si jistej zda se mi to vyplatí. Na stránkách http://www.canna-cz.com/ mě v kalkulátoru vyběhlo, že s touto vodou bych mohl jít na ec klidně i 1.5, můžu jim tedy ještě trochu přihnojit? Momentálně furt liju 1.1 - 1.2ec vstupu, výstup je podobný.

A na co jsem zapomněl, tak že jsou fialový stonky.
TommyGun
Orsek:
Zdar, určitě bych je nezaléval 2x denně, máš to přelité.. Na takhle malé kyti stačí zálivka 1 za 3dny.. Jestli máš na výtoku větší Ec než na zálivce tak uber hnoje.. pH 5,8 je ideální ale musíš ho mít i na výtoku.. Tak že jsi tam musel nějaký pátek dávat špatné pH..
nokian
tommygun


on ma ec čistý vody 0,8 .......
TommyGun
nokian:
jj vím, že má Ec čistý vody 0,8 což je extrém, ale jak mile bude mít vyšší Ec na výtoku než při zálivce tak to znamená, že kytky nežerou hnoje..
MocnyOkurek
citace:
Původní příspěvek od MocnyOkurek
Zdravim panove, bohuzel se mi na listech objevily kulate skvrny a rezave fleky. Kdyz jsem si cetl co by to mohlo byt je tu nekolik moznosti. Ja sam si nejsem jisty podezrivam dve moznosti mozna i dokupy :(. Kytky zalivam cca 2x hnojky a cca 1x voda popr voda s enzymy.. Drive bylo zalivani co 2 dny ale co jsem doplnil uplne kokos az ke kraji staci nyni co 3 dny. Casto sem daval i mensi zalivku treba v 30 dnu kolem 0.7 EC abych to stahl atd... Vytoky PH uz mam par tydnu kolem 4.2- 4.8PH. Co sem tu ale cetl tak v threadu kde resili vytok z kokosu, tak to koncilo sere to pes tak prave nevim jestli toto neni zdroj tec h problemu. Co jsem pochopil snizovani PH delaji nejaky zbytky z hnojiv. Ja osobne mam podezreni ze je to nedostatek Kacka, Mg a mozna jeste nejakyho prvku. Nektere listy zloutnou jine ne. Ale vsechny maji spolecne ty kulicky nebo rezavou plochu. Taky mam podezreni jestli to uz neni plisen. Ale teplotu mam 27 stupnu a u vrsku je vlkhkost kolem 35-45% tak si rikam ze tohle neni dobry prostredi pro plisen ale zase kytky sou na sebe dost nalepeny tak by to klidne mohlo bejt tady z toho jak se o sebe otiraj. Ofuk mam 1x odtahovy ventilator mam tt160 na 120x120 box. Byla by skoda cca ve 42 dnu o tu ourodu prijit. Dneska planuju kazdou kytku prolit cca 5 -10litrama cisty vody at se to kdyztak uz spise zlepsuje nez zhorsuje. Kazodpadne za kazdou vasi radu budu rad a predem dekuji.

PS ta fotka listu je z jeden den starych listu tak vyphadaj trosku pomuchlane sbiral sem to s krabicky na bordel


Tak mozna to nekomu pomuze, problem byl nizka teplota vecer a nedostatecny ofuk. Stalo me to 2 bocni krasne palice a jeden stred z AK47. Zajimavy ze to chroni ani bb nemaj. Asi to Ak je na to citlivejsi. Ak totiz zacalo pak plesnivet.
KALAJDY
Lidi akutně potřebuju pomoct... s kytkama je to horší a horší jsou pod 250w na 15 dnu růstu... Nevíte čím to muže být ?
vencis
Zdravím jedu poprvé homebox dark street 2 120*120*180, 400w dual spektrum,hnojky jungle in the box.
Potřeboval bych poradit s listy viz foto,vyrašilo mi to před dvěma dny a jen jede dál nevím co stím.Díky moc za každý názor.
Pěstu zdar :)
Seky
Ke zjištění a řešení problému je nezbytné znát alespoň hodnotu ph - zálivky/výtoku. Podle všeho se nejedná o plíseň ani o škůdce, na vině tedy pravděpodobně bude právě špatné ph.

http://grower.cz/home/potw.php?a...&photoid=549766
http://grower.cz/forum/showthread.p...7215#post527215
eddie87
Ahoj chlapi jse, tu dnes poprve...
Po prvni runde kdy pod 600w bylo jen 100g autoxtremu z duvodu napadeni skudci, tohle druhe kolo chci jet poradně..
ted jedu 6l kvetniky s biobiz all mixem
jhednou jsem dal start up od plagronu a jeste sem dvakrat tydne strikal croopmaxem (vitastart). holky maj cca 3 tyden a je to automix od budhaseeds
u jedne zalevky jsem asi prehnojil a chytli mi par konecku zlutou, ale uz si to hlidam, ale na listech se mi neco objevuje a ja si nevim rady faq,a temata projizdim tak tyden ale ne a ne si pomoci tak vas zkusenejsi zadam o radu snad mi poradite co stim....

hodnoty nemerim
jel jsem 2,5 tydne 250w mh
ted z duvodu druheho boxu sem musel vymenit na 400w
teplotu hlidam okolo 21 noc-28 svetlo
obcasstriknu phytamin
eddie87
a tady jeste dve fotecky
Mr. Travex
Zdravim. Mám také problém s listy.Byl bych rád za každou radu od Vás všech. Jedu v substrátu s kokosem a perlitem, teď už 2 týdny květovku 400 W.Jinak ph 5.9 - 6.1 ... teplota pres den 25 C, u vrsku 28 max, v noci 22. Bohužel se mi i u nich zastavil razantně růst. Měl jsem tam svilušky, tak jestli ony nezastavily růst. Ty jsem teďka po týdnu skoro daří vyhubit. Hnojivo požívám bio na květ samozřejmě.Nejdřív mi listy zežloutnou, pak zhnědnou a uplně jsou zdá se suché a poté následně upadnou. Rád bych jsem hodil důležité fotky ale nevím jak tak prosím poraďte jak nejdřív sem k tomu přidat foto. Díky za odpovědi
nokian
zdar mr .tr.

jak si sem daval příspěvek tak tam mas napravo pripojit foto ........
Mr.Sordo
citace:
Původní příspěvek od Mr. Travex
Rád bych jsem hodil důležité fotky ale nevím jak tak prosím poraďte jak nejdřív sem k tomu přidat foto. Díky za odpovědi

http://grower.cz/pestovani/navody/d...azky/16.html#93
nokian
mr.travex

sem si jistej na 110 procent že deficit fosforu ... v kokosu to žere jak kráva ... já byt tebou tak to bud cely ostřiham a hodim zase na rust .... nebo rovnou vyhodit a udělat novy ... už je to docela zašlí dost daleko ..... vem si že kokos nemá žadny živiny tam je prostě potřeba to hnojivo prát měříš EC? kolik máš vstupní a vystupní?
nokian
jinak určitě tohle není od svilušek... to si bud jistej
HorrigEn
čaute, prosím o identifikování problému. můj amatérský názor je že jde o nedostatek živin. kytky jsou hnojeny jen kořenovým stimulátorem až dnes poprvé dostaly bio-heaven od biobizz. teplota v boxu kolem 28°c, 70% vlhkost, kytky byly napadeny larvama smutnic ale ty sežraly hlístnice od biocont laboratory. začíná to nažloutle na větších listech, pak tmavne. předem díky!
Mr. Travex
No prave ec metr nemam snazim se to hnojit kazdou zalivku.... obcas prolit cistou vodou
Mr. Travex
Zdravim Nokiane. Hele a bude to ok kdyz to prepnu zpatky na rust tak na dva tydny aby to dorostlo? Popravde to zloutnuti zacalo ihned pri prepnuti na kvet..
nokian
ostřihej všecky špatny listy hod to zase na 18/6 a čekej až se stav zlepší cca tři tydny mesic a pak zase zkus 12/12
MocnyOkurek
pokud si mel svilusky lij tam rootak. Mozna ti nejak poskodily brutalne koreny a je je treba znovu nahodit pak se kytka rozroste.
nokian
Okurka

to voni ty kurvy jdou i po kořenech joo ? to sliším poprvé já myslel že jenom sajou štávu z listu ,,vit ty bílí tečky co se ti dělaj na listech ze zhora a ze spoda jdou vidět ty bílý mrdečky
Mr. Travex
Nokian

Tak ted jsem se docetl ze je to spise nedostatek drasliku. Tak uz fakt nevim. Ostrihal jsem ty spatny listy a hodil zpatky MH vybojku na 18/6 tak snad se jeste vytahnout.... doufam, protoze uz se jim po tech 2 tydnech pod 400w sodikem rozjeli palicky :-(
nEophyte
Ahoj,od doby co jsem přepl na květ a přehodil cfl na hps,kytky jsou pořád jakoby lehce povadlý,nejsou ani přelitý ani málo zalitý,hnojil jsem každou zálivku tak jsem zkusil dát vodu s upraveným ph + enzymy a další záliv
ku zase jen upr. vodu a stále se to nezlepšilo,nepozná někdo kde by mohl být problém?Jediný co mě napadá že jak mi ted s hps běží odtah nonstop tak mám vlhkost asi jen 30% Nemůže to být tím?Díky moc!
EDIT:ta druhá fotka pro porovnání jak pěkný byly pod cfl za růstu.. :(
Negative Creep
Tohle vypadá na mokrý nohy.


Nemáš kaluž na zemi?
nEophyte
Mokry nohy? :D nene je tam sucho,zalivam vzdycky tak ze do podtacku vytece jen malinko vody..
blafuzo
zdarec nějaka rada ?
strýček_Pompo
ahoj,věděl by někdo co s tím? Ph5,9 EC1,3 na výtoku PH5,7 EC1,9 hnojky AHáčka
zlobivejkluck
nEophyte: Fakt to vypada na preliti, mozna jestli jsi hned po prepnuti nezacal davat krmeni na kvet, jeste nejakou chvili davej na rust ,.)
Jinak pro vsechny kdo maj podobny problemi posilam odkaz, nevim kdo tuhle esej sepsal ale dal bych mu pusu,jsou to spis vytahy odevsad moznad i odsud ale je to krasne uceleny a casto mi to pomuze, jakmele se neco bidnyho semele hned to otviram a vetsinou to pomuze. http://ulozto.cz/xGxR7VW/bolesiny-b...i-vse-o-nem-pdf
jake4548
zdar lidi :) před 2 dny jsem zasadil klony do royal mixu a pustil na ně 400w mh..na jedné kytičce přímo pod světlem se udělali tyhle spáleniny..myslíte že je to spálení světlem, nebo předhnojeným substrátem? zalévám jednou denně den odstátou vodou 250ml s ph 6,2 s Hesi root. vlhkost během svícení je v rozmezí 55-60 % v noci 80% a teplota nad vrcholky je cca 25 C během dne, v noci pak 21 C. Teď jsem umístil výbojku cca 65 cm nad vrcholky, ale včera byla asi 40 cm. díky za všechny rady
Negative Creep
Víc faktorů.... přelití/vyschnutí/stres/nízká vlhkost/šok ze změny EC/pH/ přílišná intenzita světla.
jake4548
jo teď mi došlo že zálivka jendou denně na takovouhle kytku bude asi moc kort když je v 11 l květníku
sirup
Ahoj,


mam mensi problem v prckama...

vcera poprve dostali zavlahu ve vane (jedu EBB and flow) a dneska rano jsem si vsiml techto skvrn. Predtim byly 14 dni pouze na vode a RW kostky uz jsou prorostle... Muze to bejt nedostatek dusiku? Jde to odspoda a nekroza ma svetle zelenou barvu (coz je podle Jackerspackleho dusik).

Predevcirem jsem je jeste preventivne postrikal NISURIN, nebo jak se to jmenuje (proti sviluskam) - takze tohle by taky mohal bejt pricina ne?

Ted k hodnotam:

PH - 5.8
EC - 0,5
hnoje zatim pouze HESI TNT + Root complex (50ml od kazdeho na 30l rezervoar)


Diky
Bouřekk
zdravím jsem tu nový potřeboval bych přidat fotku ale nevím jak vůbec se mi to nedaří...mám problém s listy jsem ve 30 dni květu...a dělají se mi rezavé vleky na listech nejdrřív na větších starších ale už u dvou rostli jsem mi to dělá na vrškách listy se kroutí a jsou jakoby uschlé a rezavé... díky za odpovědi...
Bouřekk
tak už se snad povedlo
Bouřekk
foto.č1
Bouřekk
foto
Bouřekk
no konečně sem na to přišel...
Bouřekk
všechny listy co byli sem otrhal asi 23.listopdu,z počátku sem hnojil bio canna flores a bloombastic..myslel sem že sem to přestřelil fosforem hned sem prolil květináče sprchou,už je to asi 6 dní hned co to proschlo dal sem jim proti šoku cropmax,a poloviční dávku terra leavs od atami a tímto hnojvem chci i hnojit jsem na něj zvyklej... takže bio canna už nepřpadá v úvahu ale nevím jestli je to tím prosím tedy o radu,jinak sem měřil kohoutkovou vodu a ta má Ph i odstátá 7.6 takže sem koupil od Ah Ph down v květu...prosím o rady jedná se o model white widow od fair seeds... asi 27 den květu přiložené fotky jsou asi hodinu starý...
zlobivejkluck
hned me napadlo PH,
Bouřekk
no díky tý kouhoutkový odstátý vodě kterou zalejvám,budu muset každou zálivku snižovat asi PH...z těch 7.6 asi na těch 6.. včera sem zalil vodou s Ph 5.6 a atazymem od atami tak uvidíme...kdyby jste někdo věděl jak pomoci každou radu uvítám.
Smokáček
to Bouřekk :http://www.growweedeasy.com/marijuana-symptoms-pictures já bych tipnul málo fosforu....
Bouřekk
Smokáček díky za odkaz,jj to si taky myslim ale furt se to zhoršuje,bojim se abych nezačal dávát víc fosforu a ono to pak nedopadlo zle.... tohle jsou fotky dvou větších listů který jsem utrhl včera..
Bouřekk
vypadá to jako kdyby těch faktorů bylo víc naráz...
Bouřekk
co si myslim je to asi tohle http://www.growweedeasy.com/potassi...ciency-cannabis je to možný????
Smokáček
hele jestli si to zalejval vodou s PH 7,6(koukám až ted) :-) tak to asi bude samo víc věcí protože kytka při tomhle PH nepříjmá hodně prvků...taky neni uplně dobrý kombinovat hnojky od různých výrobců, držel bych se jedný řady od jednoho výrobce..
nEophyte
citace:
Původní příspěvek od zlobivejkluck
nEophyte: Fakt to vypada na preliti, mozna jestli jsi hned po prepnuti nezacal davat krmeni na kvet, jeste nejakou chvili davej na rust ,.)
Jinak pro vsechny kdo maj podobny problemi posilam odkaz, nevim kdo tuhle esej sepsal ale dal bych mu pusu,jsou to spis vytahy odevsad moznad i odsud ale je to krasne uceleny a casto mi to pomuze, jakmele se neco bidnyho semele hned to otviram a vetsinou to pomuze. http://ulozto.cz/xGxR7VW/bolesiny-b...i-vse-o-nem-pdf

Prelity to urcite neni zalivam vzdycky az je hlina uplne sucha...problem stale pretrvava..
Bouřekk
Smokáček: no v růstu problémy nebyli hnojil sem Canna Bio,poprvé jinak jedu ještě jeden pěst a jsem zvyklej na Atami tera leaves,tera max,atazyme ata Xl atd a v poho ale asi ve 14 dnech květu se to začalo takhle mrvit,takže přišel proplach pod sprchou,pak sem začal s hnojvama co mám oskoušený a to je to atami nicméně sem pak zjišťoval co by to mohlo bejt a narazil sem na tom Ph voda měla při měření 7,6 takže budu muset snižovat na 6,0 nebo 5.8 a to zálivku s hnojvem nebo i bez...budu doufat že se to zlepší...mám tak posledních 30 dní a to už na moc experimentů a zkoušek čas není. :hanged:
Astronautr
citace:
Původní příspěvek od strýček_Pompo
ahoj,věděl by někdo co s tím? Ph5,9 EC1,3 na výtoku PH5,7 EC1,9 hnojky AHáčka

mozna neljt k takovymu prckovy ec 1,3 kor v predhnojenym substratu soude dle.toho ze ti vyteklo.dokonce.1,9oooo
Smokáček
huuu tak bych taky potřeboval radu už fakt nevim ....

kytky ve 3 tejdnu květu, v růstu hnojeno JIDB a už se to na pár listech začalo objevovat a stejně mi došla složka B, tak jsem se rozhodl na květ přejit na Biobizz, lil jsem každou 2 zálivku hnojky dle tabulek, ale pořád se to zhoršuje, vypadá to jako málo dusíku a fosforu že? tak jsem začal lejt každou zálivku (což doporučuje si sám Biobizz )koupil jsem i PK které jsem dal do minulé zálivky ale už 4 - tá zálivka a pořád horší a horší.. PH 6,3 - 6,5, když změřim EC tak naleju třeba 1,90 a vyteče 2,10 prej normální u BIO hnojů?teplota 25 den, 19 noc, vlhkost 50%, leze to odspodu..
Bouřekk
Smokáček to máš to samý co sem měl já :D hele já se vyprdnul na ty Bio Canna a jedu ověřený atami otrhal sem všechen ten hnusnej list a je klid hele...mohla by se z toho třeba rozjed prý slušná plíseň jsem na květu Ec mám 1.94... :: 0.24 má voda z kohoutku plus 1.7 hnojka a PH 6.0...4 dni takhle a je to lepší,už to bobtná jak ďas...
Smokáček
jo je to dost podobný :D no prostě to vypadá že maj něčeho málo ale si řikám že to přece neni možný když jim tam leju každou zálivku ec 1.9 - 2.10, že by to mělo spíš bejt přehnojený když už ale to zase vypadá jinak...jiný hnojky se mi pořizovat teď nejchtěj ten komlept biobizz byl celkem drahej a mělo by to kurva hnojit za ty prachy :D
Bouřekk
no a jestli Ti vyteče EC 2.10 tak nasaď průplach enzymama to je dost na výtoku to asi kytky nepapaj hele držej se Ti tam soli....
Smokáček
to jsem si logicky řikal taky, ale to zase je prej normální u bio hnojek viz např. http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=65817
Bouřekk
početl sem a nebo sem si říkal jestli to nemůže být houbová nákaza ale netuším hele všechno sem otrhal a uvidim snad se to dá dokupy nebo jestli to prostě není v kytce mám vdovu a o těch je známo že jsou náchylný na plísně...ale na výtoku mi stejně příjde že je 2.10 hodně....
Bouřekk
jo teď koukám že to dáváš pokaždý s hnojvem kolem 2.00 jestli to není v tom,já třeba jedu hnojva pak voda pak zase hnojva pak zase voda atd... třeba to nestačí žrát hele a má obalený kořeny tak nevstřebává živiny...
Smokáček
jo dával jsem ob zálivku, když se žačal projevovat tenhle problém, začal jsem každou(jak mi doporučil i výrobce hnojiva), no nic dneska jsem všechny propláchnul 12l vody s EC 0,4 a ze začátku z toho teklo i 1,3 ke konci 0,6, na závěr jsem jim dal ještě enzymy, tak pak dám vědět jestli jsem to tim dojebal nebo spravil :-)
Bouřekk
tak snad si to nedojebal :D dej pak vědět jak to dopadlo třeba tak po týdnu si myslim že to poznáš...
jarinek69
Zdarek lidi, nevite cim by mohlo tohle bejt? Lepsi foto bohuzel nemam, ale kroutej se listy na koncich a treba pulka cepele vypada jak kdybych ji vzal smirglem a je to takovy svetly..
Jamal_BUFU
Zdar lidi, mohl by mi někdo poradit, na některých listech se mi objevili tyto žluto/hnědé flíčky. je to velmi zřídka, ale raději řeším dřív než pozdě.Občas se na listech ukazuje zvrásnění a některé okraje se točí nahoru. Kvítí je staré 30 dní, hnojím Junglem, EC i PH si hlídám,hlína BioBizz. Díky moc za rady
marw
Jamal uber trochu na hnojkách,máš to jemně přehnojené.Ono je dobré občas hnoje vynechat a dát jen čistou vodu,nebo vodu a enzymy.
Jamal_BUFU
citace:
Původní příspěvek od marw
Jamal uber trochu na hnojkách,máš to jemně přehnojené.Ono je dobré občas hnoje vynechat a dát jen čistou vodu,nebo vodu a enzymy.


Před posledním hnojením, jsem 3x prolíval jen vodou a EC bylo pořád 1,6-2 nechápu...Sice před jsem to přesazoval, pak jen prolíval..Takže je to způsobené přehnojením?
RunnerXXX
Ahoj potreboval by som poradiť.

Mam kytky 2 tyzden v kvetu a zacalo sa mi na listoch objavovat toto viz foto.

Doteraz boli celkom v pohode ,, pottreboval by som poradit co kytkam chyba.

Dakujem
malťan
Zdravim, prosim vas poteboval bych poradit popripade pomoci s plisni, nejsem si jisty o jaky druh se jedna, tudiz nevim jaky postrik.. Kyti byly posledni dobou dost ve stesu.. Problemy s ph a teplota muze prave tohle za vznik plusne? Vlhkost cca 80% Povlak je jen n par listech a ne uplne na vsech kytkach, ale je i na stonku, nevite nekdo co s tim ? Diky za jakoukoliv radu..
Astronautr
da se to setrit a je to takovej jakobyprasek? jesli jo tak je to padly a rech se jen tak nezbavis muzes cistit holit osetrovat ale v tomhle stadiiu to spis jen zpomalis.
myguláš
RunnerXXX-to vypadá na velkej problém ale jak je tu psáno a dáno musíte se o problému víc rozepsat jinak takhle s kusu fotky ti nikdo nedokáže pomoc ale asi jestl hnijou kořeny tak už jen přesadit a čekat
malťan-postřiky na padlí když to nejni zrovna už rozlezlí do extrému pomůžou ale opět velkej problém se rozepsat,pěstuješ ve skleníku? dúležité pořešit kde to vlastně pěstuješ protože je celkem důležitá výměna a cirkulace vzduchu
dvojka-trojka
taky mám problém s listama ......................
sWeed23
Ahojte, prosim o radu. Mam zhruba mesic kvetu - hnojeno biobizz grow, bloom, top max a objevilo se mi pomerne dost zažloutlejch listu, sem tam jsou az mrtvolne hnedy. Zatim zacali spodni a stary listy ale mam strach aby se to nerozhelo vsude :-(
CannabisForMan
Čau nějak mi zloběj kytky..Nikdy předtím jsem se tímto nesetkal..Nejdřív se to začlo objevovat na jedný a pak skoro na všech..pH vody je 5.8 výtok 5.5..Zatim sem ještě nehnojil možna je to tim..Jinak myslíte že bych to mohl zalít hnojivem na květ ? Má to o 2% více P než na růst jinak v tom rozdíl neni..Za každé rady jsem rád..Tady jsou fotky :
http://2i.cz/440385af7c
http://2i.cz/551294be6d
sWei
citace:
Původní příspěvek od CannabisForMan
Čau nějak mi zloběj kytky..Nikdy předtím jsem se tímto nesetkal..Nejdřív se to začlo objevovat na jedný a pak skoro na všech..pH vody je 5.8 výtok 5.5..Zatim sem ještě nehnojil možna je to tim..Jinak myslíte že bych to mohl zalít hnojivem na květ ? Má to o 2% více P než na růst jinak v tom rozdíl neni..Za každé rady jsem rád..Tady jsou fotky :
http://2i.cz/440385af7c
http://2i.cz/551294be6d


to pěstuješ v hlíně? Jestly jo tak to PH je hodně španý tohle ph se jede v kokosu v hlíně to má být 6.0 -6.5
CannabisForMan
Ano pěstuju v hlíně..Takže říkáš zvětšit pH ?
sWei
ano
Bárt
citace:
Původní příspěvek od malťan
Zdravim, prosim vas poteboval bych poradit popripade pomoci s plisni, nejsem si jisty o jaky druh se jedna, tudiz nevim jaky postrik.. Kyti byly posledni dobou dost ve stesu.. Problemy s ph a teplota muze prave tohle za vznik plusne? Vlhkost cca 80% Povlak je jen n par listech a ne uplne na vsech kytkach, ale je i na stonku, nevite nekdo co s tim ? Diky za jakoukoliv radu..

Máš neparavé padlí , použij Discus , ten jediný toto umi dobře likvidovat, stojí cca 50,- v zahradnictví a udělej to pořádně, úporně se to vrací a šíří se to rychle vzduchem.
Bárt
citace:
Původní příspěvek od CannabisForMan
Čau nějak mi zloběj kytky..Nikdy předtím jsem se tímto nesetkal..Nejdřív se to začlo objevovat na jedný a pak skoro na všech..pH vody je 5.8 výtok 5.5..Zatim sem ještě nehnojil možna je to tim..Jinak myslíte že bych to mohl zalít hnojivem na květ ? Má to o 2% více P než na růst jinak v tom rozdíl neni..Za každé rady jsem rád..Tady jsou fotky :
http://2i.cz/440385af7c
http://2i.cz/551294be6d

To máš v kokosu? A EC na výtoku je kolik? A napiš, co vše dáváš do zálivka a jakým EC zalíváš? Zatím to vypadá, že tomu chybí dusík, takže odhaduji, žes málo hnojil.
CannabisForMan
Bárt: Nene nejedu to v kokosu normálně v hlíně a bude to nejspíš tim že sem ještě nehnojil a došla mi hnojka na růst..myslíš že mužu použít květovou hnojku ? Má jen o 2% P víc jak na růst..
radowann
Zdarec lidičky,prosim vás o pomoc a radu....Jedu svuj první grow,pod ledkama a od samého začátku maj kytí problémy.sou ted ve 4.tydnu a listy jakoby spálené,od spodu schnou nebo co.Napadlo mě že přelejvam,(protože květníky hodně pomalu prosychaj,i týden,tak nečekam až sou suchý),tak jsem přestal zalívat a pouze rosim vodou o ph+-6,EC1 a přidávám peroxid.dělam dobře,nedělam?diky za rady,pojedu ted pryč na 4-5 dní a newim jak holkam udělat pohodlí:-)
Bárt
citace:
Původní příspěvek od CannabisForMan
Bárt: Nene nejedu to v kokosu normálně v hlíně a bude to nejspíš tim že sem ještě nehnojil a došla mi hnojka na růst..myslíš že mužu použít květovou hnojku ? Má jen o 2% P víc jak na růst..


Použij rustové hnojivo, potřebují N a hnojivo ti zrovna podrží PH, má být +- 6 , ale od 5,5- 6,8 je to v klidu, hlína si ho umí srovnat a nech vždy trochu vyschnout i hlinu do příští zálivky.
Bárt
citace:
Původní příspěvek od RunnerXXX
Ahoj potreboval by som poradiť.

Mam kytky 2 tyzden v kvetu a zacalo sa mi na listoch objavovat toto viz foto.

Doteraz boli celkom v pohode ,, potreboval by som poradit co kytkam chyba.

Dakujem

Že jsi začal hned hnojit na květ? Vypadá to na málo dusíku.
Bárt
citace:
Původní příspěvek od radowann
Zdarec lidičky,prosim vás o pomoc a radu....Jedu svuj první grow,pod ledkama a od samého začátku maj kytí problémy.sou ted ve 4.tydnu a listy jakoby spálené,od spodu schnou nebo co.Napadlo mě že přelejvam,(protože květníky hodně pomalu prosychaj,i týden,tak nečekam až sou suchý),tak jsem přestal zalívat a pouze rosim vodou o ph+-6,EC1 a přidávám peroxid.dělam dobře,nedělam?diky za rady,pojedu ted pryč na 4-5 dní a newim jak holkam udělat pohodlí:-)

U ledek se musí dávat trochu vyšší EC,předpokládám, že barva listu není sytě zelená, ale do žluta, škoda že jsi neudělal fotku na normálním světle, podle tohoto není nic poznat, ale bude to podvyživené, dej EC 1,6 a za pár dní uvidíš pěkné přírustky, koukej jen na nové listy a stonek, jakmile uvidíš nový zelenější stonek, tak je to ok a dál tomu dej čas, staré listy se už moc nespraví. Vodou to nepostrikuj, postřik bez hnojiva zhoršuje stav a o to déle ti vysychaji květináčky. Zalévej jemně, ať ti to tak dlouho nevysychá a je to vzdušnější.
montego1
Zdravim . Uz po druhe mam na kviti tyto fleky a vzdy to sezere vsechny kytky. nevim co to je,skudce sem zadne nenasel.
Po posledni varce jsem box cely vydesinfikoval savem a zase zase zase.
montego1
citace:
Původní příspěvek od montego1
Zdravim . Uz po druhe mam na kviti tyto fleky a vzdy to sezere vsechny kytky. nevim co to je,skudce sem zadne nenasel.
Po posledni varce jsem box cely vydesinfikoval savem a zase zase zase.
mazda32003
Zdravim,nevite co by tohle mohlo byt.Ted jedu prvni indoor ale to same mivam i na venkovnich kytkach v kvetinaci...Rostliny to prezijou v pohode protoze to nejak zasadne neroste ale zajimalo by me to proc to mam na kytkach i na zahrade a i ted v indoru...jedine co me napada tak hlina a hnojky co pouzivam uz nekolik let stejne...biobizz light mix + plagrony grow,bloom + phytamin.
mazda32003
Zdarec,nevite co by tohle mohlo byt,nebo spise cim by to mohlo byt? :)

Bárt
citace:
Původní příspěvek od montego1

Vypadá to na plíseň bramborovou, na to použij DITHANE DG Neotec
zoltangulas
Mám problém s mladýma kytkama - žloutnutí listů (hlavně spodních), na konci úplně seschlé (viz obrázek). Kdyby šlo jen o žloutnutí, tipoval bych to na nedostatek dusíku, ale nezdají se mi ty suché konce - to bych skoro tipnul na přehojení. Při těhle dvou protichůdných odhadech vůbec netuším co dělat.

Kytky rostly ze semínek, z hlíny vykoukly před necelými třemi týdny. Od té doby dostávají 1x týdně Plagron Startup, a do každé zálivky Plagron enzymy a nějaký B vitamíny nebo co (značku si nepamatuju, bílá lahvička s tušim že žlutou etiketou - má to pomáhat proti stresu, nevim, jestli jsem to neměl spíš pít já). Dávkování všeho podle návodu. Ostatní kytky vypadají v pořádku (akorát se mi zdá, že všechny rostou trochu pomalu).

Teď jsou pod 150W CFL, teplota ve skříni 21-27, vlhkost okolo 50%, zalévám cca. každý druhý/tředí den, když je půda na pohled suchá, a květináč trochu lehčí. Nejsem si úplně jistý kvalitou substrátu.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma