Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VI. !!! - Klikni zde pro originální téma
DOCtom
Podle mě špatnej příjem živin z důvodu přemokření a tím malá vzdušnost substrátu. Co tím myslíš špatná kvalita substrátu? Ten pěst stojí námahu a peníze a kvalitní substrát je v tom zanedbatelná položka. Na tom bych nešetřil. Zkusil bych jednu kytku vyklepnout a mrknul na kořeny.
Včechny pak přesadil. Kytky ze semínka v třetím týdnu musejí vypadat jinak. :-)
yabasta
Ten substrat bude zasadni zjisti si na jak dlouho je predhnojeny , ja bych asi jeste nehnojil.a prijde mi ze to mas dost prelite,
JayCutler
Ahoj mám problém s listy. Od začátku bylo vše v pohodě měly krásně zelenou barvu ale od cca 2-3 týdne květu začaly žloutnout.
Jedu hlínu pod 250w. Tedka cca 32 den květu model Pepr. Vlhkost zhruba 45%. Teplota v noci nejmin 16 spis 17, ve dne cca 22-23. Ph a Ec bohužel neměřím, myslím si,že právě v ph bude problém. TAdy přikládám foto.

http://postimg.org/image/58a8fkuuf/

http://postimg.org/image/lkfx0y535/
adiotron
ahoj groweri tady je muj problem prosim pomozte..... pouzite hnojivo plagron alga bloom 4ML na dva litry plus 1 ml pk13-14 plagron.28 den kvetu vybojka 600 w. mozna malo hnojiva? tabulka udava jednou tolik .nebo moc? prolival sem jednu kytku vodou jen ctyri dny a beze zmeny, enzymy kazdy tyden.diky za pomoc grow up.
2echy
to adiotron: Málo dusíku..
zmijak
souhlas dej ji poradne nazrat dusiku udelal bych aspon 2zalivky na rust
adiotron
diky moc za radu myslite ten algagrow na rust? a vtom kvetu neni dusik ci co? a nebude stacit zvysit tu kvetovku na 8ML na dva litry plus 1 ml pk misto 4ML na litr plus 1 ml pk? nebo mam jeste dokoupit neco? diky za echo kluci
rogi4
Zdar, mám problém s listami. Už vážne neviem kde by mohla byť chyba lebo robí mi to vždy či in pod 150w aj 250w a tiež aj oout. Myslel som že je to voda ale teraz zalieva destilkou a robí to furt, je jedno či s hnojivom alebo bez. Ph držím okolo 6. Teplota deň 25-26 noc 19 vlhkosť okolo 50%. Robi to mazar, JH, WW aj passion #1. Neviem si rady..
KALAJDY
Jak vysoko máš lampu ? Mě to příjde jako spálení něco podobného mi dělalo když jsem vyměnil CFL za sodík a dal lampu moc nízko hned mi to začlo dělat stejný příznaky... řekl bych že to bude šok ze světla.
zmijak
citace:
Původní příspěvek od adiotron
diky moc za radu myslite ten algagrow na rust? a vtom kvetu neni dusik ci co? a nebude stacit zvysit tu kvetovku na 8ML na dva litry plus 1 ml pk misto 4ML na litr plus 1 ml pk? nebo mam jeste dokoupit neco? diky za echo kluci



nic bych nepridaval a nezvysoval davku az to neprehnojis normalne proste bych dal pomer na rust mas to na tabulkach davkovani ne jak se hnoji na rust
rogi4
Lampa je cca 10cm lebo je v cooltube tak teplota ok. Čerstvé lístky to ale nerobia spíš tie staršie a spodky.
Bárt
citace:
Původní příspěvek od rogi4
Zdar, mám problém s listami. Už vážne neviem kde by mohla byť chyba lebo robí mi to vždy či in pod 150w aj 250w a tiež aj oout. Myslel som že je to voda ale teraz zalieva destilkou a robí to furt, je jedno či s hnojivom alebo bez. Ph držím okolo 6. Teplota deň 25-26 noc 19 vlhkosť okolo 50%. Robi to mazar, JH, WW aj passion #1. Neviem si rady..

Vypadá to, že vubec nehnojíš, je to podvyživené, jak hnojíš a kolik?
JayCutler
Poradte prosím psal jsem sem před pár dnama příspěvek. Bohužel nevím jak mam vložit fotku tak je tam na fotky pouze odkaz. Je to sesychání a žloutnutí listů odspodu viz foto vlivem špatného ph nebo ne?
rogi4
hnojím 5ml/l alga grow, teraz už som v kvete tak bloom a striedam to s biobizzom product X tiež 5ml/l plus enzymes 1ml/l každá zálievka, cca každé 3 dni. EC bohužial nemeriam.
Bárt
citace:
Původní příspěvek od JayCutler
Ahoj mám problém s listy. Od začátku bylo vše v pohodě měly krásně zelenou barvu ale od cca 2-3 týdne květu začaly žloutnout.
Jedu hlínu pod 250w. Tedka cca 32 den květu model Pepr. Vlhkost zhruba 45%. Teplota v noci nejmin 16 spis 17, ve dne cca 22-23. Ph a Ec bohužel neměřím, myslím si,že právě v ph bude problém. TAdy přikládám foto.

http://postimg.org/image/58a8fkuuf/

http://postimg.org/image/lkfx0y535/

Nepíšeš nic o hnojení, pokud nehnojíš, tak velká podvýživa.
JayCutler
citace:
Původní příspěvek od Bárt

Nepíšeš nic o hnojení, pokud nehnojíš, tak velká podvýživa.


hnojim přípravkama od canny enzymy 5ml + zakladni na rust i kvet 10 ml to jsem v průbehu kvetu vymenil za 5ml booster na kvet
JayCutler
množství hnojiva je na 2l vody
rogi4
takéto vyblednuté a žltkasté sú niektoré listy...
Bárt
citace:
Původní příspěvek od JayCutler


hnojim přípravkama od canny enzymy 5ml + zakladni na rust i kvet 10 ml to jsem v průbehu kvetu vymenil za 5ml booster na kvet

Uplně ti nerozumím, ale pokud jsi vynechal hnojiva a dáváš jen booster, tak to je chyba, booster je navíc, ale hnojiva jsou základ, spočítej si EC hnojiv podle tabulky, ale na květu bys měl mít min EC 1,8 i v hlíně, bude už vyčerpaná. Enzymy nemají výživu, je to jen pomocný přípravek a booster bude obsahovat jen P a K a tobě bude chybět N , který je v té základní řadě hnojiv. Případně to rozepiš přesněji co, kdy a kolik . Kontoluješ PH toho, co tam leješ?
H+H
Poradíte prosím čím to může být a jak to vyřešit? Je to 4. týden 12/12, PH 6,5 v bubleru hnojeno základní trojsložkou GHE. Včera se mi moc potopilo vzduchování tak voda jen proudila a na hladině se udělal takovej škraloup kterej se pak romíchal v roztoku. Mám vyměnit roztok?
JayCutler
citace:
Původní příspěvek od Bárt

Uplně ti nerozumím, ale pokud jsi vynechal hnojiva a dáváš jen booster, tak to je chyba, booster je navíc, ale hnojiva jsou základ, spočítej si EC hnojiv podle tabulky, ale na květu bys měl mít min EC 1,8 i v hlíně, bude už vyčerpaná. Enzymy nemají výživu, je to jen pomocný přípravek a booster bude obsahovat jen P a K a tobě bude chybět N , který je v té základní řadě hnojiv. Případně to rozepiš přesněji co, kdy a kolik . Kontoluješ PH toho, co tam leješ?


ph právě neměřím budu ho měřit až od příští sklizně, mám za cca 14 dni sklizen mám to ještě dneska zalejt hnojivem? naposled?
sWei
citace:
Původní příspěvek od H+H
Poradíte prosím čím to může být a jak to vyřešit? Je to 4. týden 12/12, PH 6,5 v bubleru hnojeno základní trojsložkou GHE. Včera se mi moc potopilo vzduchování tak voda jen proudila a na hladině se udělal takovej škraloup kterej se pak romíchal v roztoku. Mám vyměnit roztok?


v bubleru máš ph 6,5? :D to je ph vhodný do hlíny ne do hydra , tam bys měl mít ph kolem 5,5 to nejspíš bude tvůj problém
H+H
citace:
Původní příspěvek od sWei


v bubleru máš ph 6,5? :D to je ph vhodný do hlíny ne do hydra , tam bys měl mít ph kolem 5,5 to nejspíš bude tvůj problém

Zkusím to snížit ale mám to tak celou dobu a problém nebyl. U testu na ph přímo od GHE je vyznačeno 6-6,5 jako optimální
2echy
to adiotron: Chlape,plagron alga bloom má poměr živin 1,5-13-14,takže tam je pramálo dusíku,jak už to tak u květovejch hnojiv bejvá..Ta alga grow má 2,9 - 4,9 - 6,9,to taky není moc,ale snad pomůže.Já bych dal grow místo jednoho,z těch dvou co používáš..
ať sa daří!
sWei
citace:
Původní příspěvek od H+H

Zkusím to snížit ale mám to tak celou dobu a problém nebyl. U testu na ph přímo od GHE je vyznačeno 6-6,5 jako optimální


koukni tady na nějaký hydro pěsty pročti jaký používaj ph já jela jen kokos tam je nej ph 5,8 ale v čistým hydru je to ještě nižžší tohle je opravdu vysoký ph na bubler
Mitch Buchannon
Slyšel jsem že Holanďani jedou v hydru 5,5 tak to zkus ;)
H+H
citace:
Původní příspěvek od sWei


koukni tady na nějaký hydro pěsty pročti jaký používaj ph já jela jen kokos tam je nej ph 5,8 ale v čistým hydru je to ještě nižžší tohle je opravdu vysoký ph na bubler

vyměnil jsem celý roztok s ph 5,5 protože ty škraloupy mi tam docela vadily... možná to tím bude ale vždycky jsem dával těch 6-6,5 a vždycky to bylo super, no uvidím zítra jak se to pohne. Díky za rady. Z nějakých nedostatků to být nemůže? Používám opravdu jen základní trojsložku GHE. Mám tam taky dost nízkou vlhkost asi 30% ale to asi nevadí když je to v květu. Jedná se o Euforii
sWei
vlhkost by problém být neměla, chybět tomu nejspíš něco bude ale to vše souvisí s tím PH, vstřebávání živin na něm závisí
H+H
To snad není možný, včera bylo PH 5.5 a teď to vylítlo až na 7 a nic jsem s tim nedělal... tak jsem to zas stahnul na 5.5 čím to může být?
sWei
necháváš tu vodu odstát než ji použiješ?
H+H
citace:
Původní příspěvek od sWei
necháváš tu vodu odstát než ji použiješ?

Ano, mám ji v barelu od pitné vody a mícham dopředu a měřím to ještě jednou než jim to naleju. Kdysi se mi to dělo v aeroponii a v bývalém hydroponicu mi poradili přidat 1/4ml/L micra a to pomáhalo udržet to stabilní ale nikdy jsem nepřišel na to proč to bylo. Teď jsem to změřil zase ze vzorku z bubláku a zase to vylezlo na ph 6 :(
Postman16
Zdar nevíte někdo čím tohle je? Nedostatek draslíku nebo přehnojené?
zmijak
citace:
Původní příspěvek od Postman16
Zdar nevíte někdo čím tohle je? Nedostatek draslíku nebo přehnojené?





spalene hnojkama to bude jake mas ec?
Postman16
EC 1.6 ph tak 5.3-6.0
adiotron
díky všem moc za radu měli jste pravdu stím dusíkem spravilo se to akorád mám další problém a nevím si rady poradíte prosím?
sWei
málo fosforu? Každopádně si to nechal dojít dost daleko
carlos
citace:
Původní příspěvek od adiotron
díky všem moc za radu měli jste pravdu stím dusíkem spravilo se to akorád mám další problém a nevím si rady poradíte prosím?
prepaleny a ph problem
adiotron
ph cajk davka hnojiva plagron alga bloom 4ml na litr po nasazeni pk 13-14 1ml na litr zaclo na te jedne schnout po tydnu pk vysazeno jen alga bloom plus tydne enzym
dvojka-trojka
citace:
Původní příspěvek od adiotron
ph cajk davka hnojiva plagron alga bloom 4ml na litr po nasazeni pk 13-14 1ml na litr zaclo na te jedne schnout po tydnu pk vysazeno jen alga bloom plus tydne enzym

čau,
hele to Ph zas tolik neřeš, pokud tam máš 6,5, nebo měl a teď jen fosforkou snižuješ na těch 5,5 zas takovej vliv to rozhodně mít nebude. Ono totiž srazit Ph kyselinou není až zas tak dobrá věc, kor jestli máš vodu po odstátí třeba 8,0, jako já. Je to tím, že z tý vody vyprchá chlor a co2, čímž se Ti to bude zvyšovat pořád dokola. Já měl kdysi NFT to nejmenší a denně jsem jak kkt měřil, než jsem zjistil, že to stejně pořádně neuhlídám a na kytkách jsem to zas tolik nepozoroval. Nakonec dneska to řeším reversní osmozou vody před zalejváním a je to NEJ co jsem zkoušel. Je tu někde ve FAQu dost dobrej článek, jak a proč se to Ph takhle mění i s velice podrobnejma tabulkama co s vodou dělá právě třeba kyselina fosf., nebo citronová, dusičná a zkus se po tom podívat a pak až to přelouskáš (je to dost dlouhý) zjistíš, jak to vlastně s tím Phčkem je, a jak je těžký to třeba pprávě udržet nižší alespoň 2-3 dny. Já našel alespoň tohle http://grower.cz/pestovani/navody/z...ojeni/7.html#97
, ale to je fakt hovno info oproti tamtomu. Měj se fajn............23

taky dobrej thread http://grower.cz/forum/showthread.p...light=%2Bosmoza

:mutant:
LuckerOne
caute..moze mi prosim niekto poradit.. na listoch mojej euphorie sa objavili hnede suche flaky.. ph mam v pohode (medzi 6,3-6,8) hnojim biobizz..pripajam foto : http://i61.tinypic.com/w7c65i.jpg
manastohovado
LuckerOne: to máš v hlíně nebo v hydru?
LuckerOne
je to v hline ale maju ten problem iba euphorie, mam tam i budhu a hashberry
rogi4
Zdravím všetkých, mám problém, potrebujem vaše rady. Som na začiatku 4-týždňa kvetu a po prepnutí na kvet a výmene výbojky za sodu mi začali listy strácať farbu- žltnúť a potom vysychať. Neviem kde môže byť problém.
Médium: Biobizz light mix
Teplota deň: 25-27
Teplota noc: 18-20
Vlhkosť:45-60%
Hnoje: Plagron Alga Bloom 4-5ml/l + Enzymes 1ml/l kažá zálievka
PH zálievky 6-6,1
EC nemeriam
Výška lampy cca 30-40cm
Lampa: Philips Master Son Pia-Plus 250W
Ďakujem za vaše rady!
http://grower.cz/home/potw.php?photoid=553014&action=show
http://grower.cz/home/potw.php?action=show&photoid=552300
sirup
ahoj,

mam problem cca u 2 kytek. Jedu Ebb and flow v hydro vane.
18. den kvetu
ph 5.8
EC +- 1.3
hnoje: Hesi bloom + fosfor + CO2 tabletka.
rezervoar: 30L

Spaleny by to bejt nemelo, pac EC mam jen 1.3 (ale nekde se kroutej cepele smerem nahoru).

Vcera jsem menil komplet roztok a namichal na 30l (150ml bloom Hesi + 7.5 fosforu) - zadne zlepseni zatim nevidim - spis opak ;(


Nejake rady???
hhaass27
zdravím mám problém jedu už týden pod 400MH 3xbubblegum a 3xsuper lemon haze v lightmixu od biobbizu zálivka ph6 teplota světlo 25 tma 20 vlhkost od 50 do 70 odtah + ofuk a hned po přesazení začla jedna bubblegum žloutnout myslel jsem že je to šok po přesazení ale po týdnu je čím dál horší nevím si rady hnojím plagronem alga grow ale zatim jen 2x protože mi nechce substrát vyschnout i po trech dnech se mi zdá stále vlhký :( prosím o každou radu jedu první grow takže zjišťuju co a jak za každou radu předem děkuju
hhaass27
tady je i zbytek osazenstva
kostě
přelití a uhnívaní kořenů bych to typ...
hhaass27
ja se toho právě taky bojím ale netuším jak mám udělat to aby to vyschlo tak jak má už sem i vysadil zvlhčovačku ale pořád je substrát mokrej
hhaass27
myslíte že pomuze prolit peroxidem s vodou a nechat pak proschnout ? a jestli tak v jakem pomeru peroxid a voda díky
myguláš
nic tam už nelej jestl víš že jsou přelitý jednoduše je přesad do novýho suchýho...
jo a kucí nahoře jak máte fota nedáváte ani jeden nic na růst tam sem viděl zakopanýho psa ale fota vypadaj i přepáleně neb rozhozené ph?asi bych zkusil změřit výtok a hlavně pak přidat N a co mám zkušenost tak Co2 tableta právě dost rozhazuje ph jak je dávkuješ ty tablety?..
Alex_88
zdravím... prosim o radu.. mam problémy z kitkama: mazar, hnojkky AH sada, ec zalivky 1.0 ph 7., odtah ufo+vetrak na ofuk.. teplota den 25-23 noc 23-20. vhlkost 35-45 vic na horu nejde mam zhvylkovacku pustenou na plni pecky, jsou v kokosu od pladronu..
RENE.2
vysoke ph na kokos ideal 5.8 - 6.0 malo živin nedostatek dusiku zvedni ec na 1.5-1.6
Alex_88
mam teda otázku.. čeho mam pridat z te sady AH? na zvyseni ec.. hnojim to dle tabulky.. a to ph necham srazit kiselinou citrónovou co? diky za odpověď
Balon
citace:
Původní příspěvek od Alex_88
mam teda otázku.. čeho mam pridat z te sady AH? na zvyseni ec.. hnojim to dle tabulky.. a to ph necham srazit kiselinou citrónovou co? diky za odpověď


čau, to ec podle mě ani zvyšovat nemusíš, každopádně když už ho zvyšovat budeš, tak musíš přidat všechny tři složky v poměru co máš v tabulce. což je tušim na růstu u všech složek stejný množství.
jednoznačně zde bude na vině to ph. to ti kytky nebudou žrát ani s ec10 když tam bude ph7. do kokosu se lije tušim 5,6-5,8(kdyžtak mě někdo opravte). a na snížení ph je nejlepší použít kyselinu dusičnou případně fosforečnou. s citronovou štávou to asi taky pujde, ale jak to bude stabilní a co to bude dělat dál nevim, to si tu najdi. každpádně nezapomen po namíchání hnojiv a přidání kyseliny počkat třeba 20 minut a pak to změřit, než to zaleješ. chvilku to trvá než se hodnota stabilizuje...
Alex_88
Děkuji všem pěkně za odpověď... a z tou dusicnou to neni spatny napad.. mam v práci koncentrat 45-50 tak asi ho necham pouzit je sice technicka kyselina ale nejaky extra vliv to bych mit ne melo
JamesFranco87
Čaues, prosím, je tu někdo kdo by mohl posoudit tenhle problém? Žloutnutí horních lístků, od těch nejmladších, kytky jsou povadlý, na starších listech se dělají kolem žilek tmavý skvrny, zastavení růstu. Asi špatná půda (hlína)? Jak to řešit? White Russian. Díky!!
CannabisForMan
Zdravim píši sem znova..Měl jsem stejný problem v růstu..Vyřešil sem to a jelo vše v pořádku..Ted na 20 dni květu se to ze dne na den začlo dít znova..Muže mi někdo říct co s tim mam dělat ? pH vody po upravení 6.6..Hnojeno Algra Bloom a Algamic menší dávky..foto: http://2i.cz/9b1e6b4192
CannabisForMan
Samozdřejmě je to na každý kytce a holky jsou v hlíně
vhisky
Ahoj, prošel jsem všech 42 stran. Mám stejný problém jako zde jeden uživatel (crapper) již psal, kokos 400W, EC jsem na 0,9, pH 6.0 a zlobí mě listy.. Hnojivo mám Plagron coco A a B.. Růst 17 dní, B nepoužívám, hnojím jen tím A.. Můžete mi prosím poradit, co je špatně?

Tady je i odkaz na obrázek se stejným problémem, jako měl zmíněný uživatel
http://grower.cz/home/potw.php?a...&photoid=541550

Předem děkuji za rady a pomoc :)
Postman16
vhisky: je to spalený bych řekl .. měl sem podobnej problem parkrát to prolej vodou s upraveným ph a sniž ec a mělo by to být v pohodě
hhaass27
píšu sem už po druhe kytky sem přesadil byl problem s prelitim a spatnym vysychani substratu ted uz vysychaj krasne jen problemy porad narustaji z5ti kytek uz vypadaly pouze 3 ze by prezili po dnesni noci se bojim ze sou v haji vsechny prosim o rychlou jednoznacnou radu co mam delat ph vody max 6.5 do toho plagron alga grow vlhkost pri svetle 60% tma 40% teplota pri svetle 24 tma min 18 sem zoufalej predem diky za kazdou radu
strýček_Pompo
ahoj,nevíte co by to mohlo být?
Kytky jsou cca 20dnu květu.Není to na všech kytkách ani na všech listech.Hnojky AHčka,kokos,teploty 20-26°C,PH 5,9 EC 1,6.
díky za rady,pic
hhaass27
k tomu co jsem tu měl výše: problém byl v přehnojení jen pro ty kteří budou mít stejný problém, zároveň mě mrzí, že tu není nikdo kdo by na naše nováčkovské problémy a dotazy odpovídal, vím že jsou tu pro ty zkušenější v podstatě trapné problémy a dotazy ale i vy zkušení jste na to nějak museli přijít :(
KALAJDY
To hhaass27: Chlape každýho si většinou donutí poradit situace :) Ale je to opravdu evidentně přehnojený... To poznáš už jen na tom jak máš hodně sytě zelený listy. Neni pravidlem že čím víc zelený tim lepší :) Když už to bude vždycky takhle hodně sytě zelené radší vynech hnojiva a prolej jen ! :) Je to nadbytek Dusíku takže jsi je prostě spálil.
Ať se daří peace
Sinedos
Zdravim mam takovy problem přivezl jsem si řizky a už to maji od te doby a nevim jestli to je nějaka mutace nebo jinej problem mněl byt to byt white russian nebo amnesia kush
teplota při sviceni 26-29 při tmě 16
Rookie
Ahoj prosím pomoc. Moje borůvky jsou nějaký nemocný. Jsou 9 dni v bubbleru kořeny maj.
Kreator1993
Zdravíčko. Prosim o pomoc. Začaly mi blbnout moje mimča. Přikládám foto... Skvrny se zatím objevily jen na pár listech tak bych to chtěl chytit pod krkem už v zárodku . za každou radu děkuji.
PS: DOPORUČUJI ZVĚTŠIT NAHOVNO FOŤÁK
Bárt
citace:
Původní příspěvek od Sinedos
Zdravim mam takovy problem přivezl jsem si řizky a už to maji od te doby a nevim jestli to je nějaka mutace nebo jinej problem mněl byt to byt white russian nebo amnesia kush
teplota při sviceni 26-29 při tmě 16

Na těch listech je to poškozené zřejmě od chem. postřiku , možná ještě na matce, to není problém, ale máš to hlavně silně podvyživené, přihnoj kvalitně !
Bárt
citace:
Původní příspěvek od Rookie
Ahoj prosím pomoc. Moje borůvky jsou nějaký nemocný. Jsou 9 dni v bubbleru kořeny maj.

Málo živin.
Bárt
citace:
Původní příspěvek od Kreator1993
Zdravíčko. Prosim o pomoc. Začaly mi blbnout moje mimča. Přikládám foto... Skvrny se zatím objevily jen na pár listech tak bych to chtěl chytit pod krkem už v zárodku . za každou radu děkuji.
PS: DOPORUČUJI ZVĚTŠIT NAHOVNO FOŤÁK

Žádná nemoc to není, jen se o ně něco pokoušelo, ale vlasní obranný systém napadené buňky zničí spálením buňky a taky přihnoj, podpoříš obranný systém rosliny :-)
Bárt
citace:
Původní příspěvek od hhaass27
píšu sem už po druhe kytky sem přesadil byl problem s prelitim a spatnym vysychani substratu ted uz vysychaj krasne jen problemy porad narustaji z5ti kytek uz vypadaly pouze 3 ze by prezili po dnesni noci se bojim ze sou v haji vsechny prosim o rychlou jednoznacnou radu co mam delat ph vody max 6.5 do toho plagron alga grow vlhkost pri svetle 60% tma 40% teplota pri svetle 24 tma min 18 sem zoufalej predem diky za kazdou radu

Ty slabé klony se rozjedou rychleji v sušším substrátu a jako radu můžu dát tuto, změn dodavatele klonu :-)
Bárt
citace:
Původní příspěvek od vhisky
Ahoj, prošel jsem všech 42 stran. Mám stejný problém jako zde jeden uživatel (crapper) již psal, kokos 400W, EC jsem na 0,9, pH 6.0 a zlobí mě listy.. Hnojivo mám Plagron coco A a B.. Růst 17 dní, B nepoužívám, hnojím jen tím A.. Můžete mi prosím poradit, co je špatně?

Tady je i odkaz na obrázek se stejným problémem, jako měl zmíněný uživatel
http://grower.cz/home/potw.php?a...&photoid=541550

Předem děkuji za rady a pomoc :)

Za problémy si můžeš sám, protože nečteš návod http://www.bio-farm.cz/www-bio-farm-cz-497
Proč nepoužíváš složku B ? Máš to předávkované dusíkem, ale PK potřebují také, tak používej dle návodu obě složky :-D
Rookie
Bárte dík za radu zkusim jim zvednout z 1,4 EC na 1,6 a uvidim kdyz tak kdyby bylo potreba kazdej den fotim, zadny plisne ani skudce nepozoruju koreny jsou krasne snehobily, listy vypadaj takhle a nejak se kroutej dolu. mam 80 litrovou nadrz a cerpadla dohomady 1100litru vzduchu za hodinu...neni to malo? nekde jsem tu cetl ze by melo byt 15l vzduchu na 1 vody
Dr_paradox69
barte to co tam ma na te fotce kreator to nebude postrikem...me se to udelalo na par listech kdyz sem mel strach ze prehnojim chem hnojkou tak sem ji daval min,kytky byly svetly a na par listech bylo toto jakoby spaleni,ja si myslim ze to je z podvyzivy,pac kdyz sem jim dalsima zalivkama pridal tu chem rustovku ve vetsi mire tak zacly tmavnout a ty fleky uz se nesirily...
Kreator1993
Thx dr. Paradox. Dám jim napapat a snad se to za pár dní zlepší. DIk moc za rady s tímhle sem vážně nevěděl co dělat.
Bárt
citace:
Původní příspěvek od Rookie
Bárte dík za radu zkusim jim zvednout z 1,4 EC na 1,6 a uvidim kdyz tak kdyby bylo potreba kazdej den fotim, zadny plisne ani skudce nepozoruju koreny jsou krasne snehobily, listy vypadaj takhle a nejak se kroutej dolu. mam 80 litrovou nadrz a cerpadla dohomady 1100litru vzduchu za hodinu...neni to malo? nekde jsem tu cetl ze by melo byt 15l vzduchu na 1 vody

Chtělo by to , ale fotky celých rostlin a přesný popis hnojení, občas ti takto mohou zežloutnout listy, které jsou na spod a nemají světlo, je dobré vidět celkovou rostlinu i stonek, podle známek vzhledu se to dá lépe poznat.
Bárt
citace:
Původní příspěvek od Dr_paradox69
barte to co tam ma na te fotce kreator to nebude postrikem...me se to udelalo na par listech kdyz sem mel strach ze prehnojim chem hnojkou tak sem ji daval min,kytky byly svetly a na par listech bylo toto jakoby spaleni,ja si myslim ze to je z podvyzivy,pac kdyz sem jim dalsima zalivkama pridal tu chem rustovku ve vetsi mire tak zacly tmavnout a ty fleky uz se nesirily...

Jesně, může to být i jiný faktor, ale u fungicidních postřiků to dělává , ale samozřejmě to může být i něčím jiným. S takto stručnými popisy k problémům to chce jasnovidce :-D
Bárt
citace:
Původní příspěvek od strýček_Pompo
ahoj,nevíte co by to mohlo být?
Kytky jsou cca 20dnu květu.Není to na všech kytkách ani na všech listech.Hnojky AHčka,kokos,teploty 20-26°C,PH 5,9 EC 1,6.
díky za rady,pic

Je to spíše neškodná genetická mutace, některé modely to tak běžně vykazují a nic to neznamená. Modely jsou různě překřížené , nebo to bývá i u feminizace semen.
Rookie
Aktualni fotky. Doufam ze se daj jeste holky zachranit:-( Svetlo je 60cm od vrcholku rostlin. No jinak hnojim kompletem od AH. Kdyz pridavam hnojivo namicham to podle tabulky a pak to pomalu rozmicham v tanku takze pridam grow,bloom,micro,root a enzymy do sklenicky pak to tam naleju a rozmicham podle hodnot, leju pomalu radeji naz abych to prestrelil. Dneska je to 10. den v rustu ale moc to neroste prave vubec nevim co s tim je...je to muj first grow tak sory ze mam mozny blby otazky. ale nemam zadnyho kamose co by pestil a mohl poradit. Jediny z ceho mam info jsou knizky
Rookie
jeste neco
Rookie
sory za spam ale este tohle. Radeji at je to detailni
Bárt
citace:
Původní příspěvek od Rookie
Aktualni fotky. Doufam ze se daj jeste holky zachranit:-( Svetlo je 60cm od vrcholku rostlin. No jinak hnojim kompletem od AH. Kdyz pridavam hnojivo namicham to podle tabulky a pak to pomalu rozmicham v tanku takze pridam grow,bloom,micro,root a enzymy do sklenicky pak to tam naleju a rozmicham podle hodnot, leju pomalu radeji naz abych to prestrelil. Dneska je to 10. den v rustu ale moc to neroste prave vubec nevim co s tim je...je to muj first grow tak sory ze mam mozny blby otazky. ale nemam zadnyho kamose co by pestil a mohl poradit. Jediny z ceho mam info jsou knizky

Tak je máš v pořádku, podle nového stonku, který je tlustý a zelený, tak už to jede a podle byrvy listu máš EC v pohodě . Ty klony jsou ze špatně udržované matky, je vidět, že stonky jsou dřevnaté , takže to je příčina pomalejšího rozběhu. Ted drž podmínky, jak máš, už je to srovnané a klony začínají startovart. Máš aero nebo bubler? Tam je rychlý rust, takže si pohlídej, kdy přepnout, záleží na modelu, jesli je to spíše indika a nebo sativa, ale za několik dní, max týden to už bude na přepnutí.
strýček_Pompo
citace:
Původní příspěvek od Bárt

Je to spíše neškodná genetická mutace, některé modely to tak běžně vykazují a nic to neznamená. Modely jsou různě překřížené , nebo to bývá i u feminizace semen.


díky Bárte :)
Soty
Ahoj, prosím o radu co je tohle za nemoc, škůdce?je to indoor a skvrny jsou již od prvních dnů růstu. děkuji za tipy jak léčit? :/
spachal
Nechci strasit, ale tohle mi napadne pripomina brebery, konkretne trasnenky ..
3181989
Ahoj všichni, potřeboval bych poradit co se mi deje s kyti, u dvou se mi vrchni listy začinaj kroutit kraje dolu. dik za každou radu a zkušenost.
3181989
foto
2echy
to 3181989 :neni to přelitý?
DUBSTEP.Maniac
Zdravím vím že tu toho je hodně od ostatních growerů.Ale svůj problém tu prostě nemůžu najít.Nebo sem spíš debil a nepoznám rozdíl. Jedu nějákej svůj 3.-4. grow.
Mám kytky zhruba ve 3.týdnu růstu 3xUtopia Haze
6xO. Amnesie
Kytičky od 2. týdnu nevypadají uplně fajn objevují se mi hnědé flíčky na listech. A schnou mi kraje listů pár jich je taky dcla zkroucených.
Kytky jsou v light mixu od plagronu
teplota od 23- do 25 stupnu (měřeno u vrcholku rostlin)
osvětlení MH250w cooltube kytky byli do ted přibližně 15-10cm čísel od výbojky což možná řeší můj problém ale jistej si nejsem ;)
vlhkost 60 až 80 %
hnojim až tenhle týden začel jsem 2ml/ kořenovýho stimulátoru od biobizzu PH 6.5 a EC bohůžel neměřím nemám ec metr
Včera jsem zalil 2ml biobizzu na růst PH6.2
Jeden list mi připadá jak kdyby na něj šla listová plísen(měl jsem jí minulou sezonu a tak tiše doufám že jsem se jí po tom nekonečnym omejvání a sterilizování peroxidem zbavil ) a ostatní jak spálení od lampy nebo hnojiv nebo možná málo draslíku jelikož se 4 kyti něják abnormálně vytahujou .Každopádně si nejsem ničím jistý a budu moc rád za brzkou pomoc)
3181989
Myslíš že by to mohlo bejt prelitim? myslel sem že přelití se projeví tim že jsou mega veliky listy ale nechám trošku vice vyschnou substrát a uvidím snad to tim bude a nebude to nic vážnejšího.
DUBSTEP.Maniac
Další fotky ve skutečnosti jsou světlejší než na fotce dcla se mi to nelíbí
Meggie
Něco mi ruší kytku neví někdo co to je?:( listy postupně zčernají a pak odpadnou...pročítal jsem to tu a s něčím podobným se už někdo potýkal...prý je to bramborová plíseň ale Dithane nefunguje....
C21H30O2
Dubsteo aj Meggie: oba problemy sa mi sem tam vyskytnu, ale nikdy to neviedlo k smrti rastlin alebo nejakym problemom. V pripade Dubstepovych problemov som ani nikdy nic neriesil, rastlina nejavila znamky poskodenia, tak naco to riesit?

ked vidim nieco podobne, ako ma Meggie, tak tie listy len jednoducho ostriham. aku tam mas vlhkost a teplotu?
Meggie
No sejmulo mi to uz 30-40procent listu z kytky kde se to objevilo prvni, maji to i holky v boxu na květu.....teplota 26-28 vlhkost 50
DUBSTEP.Maniac
C21H30O2 : oK jako zatím listy neuvadaj ale mají takovou divnou strukturu jsou hrubý a jakoby takový seschlý ;) aspon jsi mě uklidnil tím že to není nic važného ale myslím si že nedostatek něčeho to určitě bude kytky na kterých se to objevilo se v poslední době dost vytáhly.Dneska jsem se na ně díval a u nových listů se zatím snad nic neobjevuje jen ty staré poranění jakoby zhnědo oranžověly no zítra to vidim na průplach a rovnou změřím výtok PH rostlinky jsou mladé a tak se trochu bojím ;) má ještě někdo nějáké poznatky či diagnozu pro moje křehké holčičky ? :)
C21H30O2
chcelo by to popisat viac info. ake ph, ake hnojiva a v akych koncentraciach, ake medium...

inak tie bodky: nerobievas nahodou postrek cez fazu svetla? mne sa tusim par krat stalo, ze som ich postriekal cez svetlo a potom mi to robilo bodky. teraz striekam par minut pred zotmeni alebo po tme a uz som moc bodiek nezaznamenal.

Meggie: neviem ti poradit, mne sa to robilo len obmedzene, po odtrhnuti problem prestal. nemam ani potuchy, co to sposobilo, ale asi vysoka vlhkost. ty mas ale celkom dobru.

ake mas ph zalievky, cim hnojite, ake EC davate...
DUBSTEP.Maniac
citace:
Původní příspěvek od DUBSTEP.Maniac
Zdravím vím že tu toho je hodně od ostatních growerů.Ale svůj problém tu prostě nemůžu najít.Nebo sem spíš debil a nepoznám rozdíl. Jedu nějákej svůj 3.-4. grow.
Mám kytky zhruba ve 3.týdnu růstu 3xUtopia Haze
6xO. Amnesie
Kytičky od 2. týdnu nevypadají uplně fajn objevují se mi hnědé flíčky na listech. A schnou mi kraje listů pár jich je taky dcla zkroucených.
Kytky jsou v light mixu od plagronu
teplota od 23- do 25 stupnu (měřeno u vrcholku rostlin)
osvětlení MH250w cooltube kytky byli do ted přibližně 15-10cm čísel od výbojky což možná řeší můj problém ale jistej si nejsem ;)
vlhkost 60 až 80 %
hnojim až tenhle týden začel jsem 2ml/ kořenovýho stimulátoru od biobizzu PH 6.5 a EC bohůžel neměřím nemám ec metr
Včera jsem zalil 2ml biobizzu na růst PH6.2
Jeden list mi připadá jak kdyby na něj šla listová plísen(měl jsem jí minulou sezonu a tak tiše doufám že jsem se jí po tom nekonečnym omejvání a sterilizování peroxidem zbavil ) a ostatní jak spálení od lampy nebo hnojiv nebo možná málo draslíku jelikož se 4 kyti něják abnormálně vytahujou .Každopádně si nejsem ničím jistý a budu moc rád za brzkou pomoc)


Myslíš rozepsat takhle ?ne s rosením to nemá nic společnýho vlhčím jen zvlhčovačkou;)
Meggie
DUBSTEP.Maniac- S plisnemi mam docela zkusenosti. To co si vyfotil a popsal, se mi vyskytovalo bezne-hnedozlute tecky a krabatost listu. Pestoval jsem v nepriznivych prostorach kde byly kytky pod naporem ruznych bakterii a spor(zejmena padli).

Takhle to co mas ty, bych videl tak , ze se ti o kyti pokousi,nebo pokousel nejaky bakteriialni neduh. Kytka je pry do jiste miry schopna sama produkukovat peroxid proto aby spalila bakterie ktere se ji chcou na listu usadit-viz ty hnede flicky.
U me proste nektere odrudy a kytky v dobre kondici plisnim odolavaly -Samy se jim zacly tvorit takoveto tecky-a jinak rostly bez problemu-az ve finale na proplachu se na listy plisen prenesla, ale to uz bylo na sklizeni takze na vysledek to efekt bych rekl moc nemelo.
Ostatnim kytkam kde uz jsem videl znamky napadeni nejakou plisni a mely jeste relativne daleko do sklizne, jsem cistil listy peroxidem. Na postizenych mistech peroxid nenapadne reagoval a po sleze se vytvorily podobne tecky na mistech kde plisen byla,nebo se tam zacinala teprve neviditelne tvorit.
Kazdopadne peroxid pouzivam jako rychlodesinfekci furt tim nic nezkazis.

Jinak250W a 10-15cm od vybojky(spise tech 10) pri 60-80vlhkosti by taky mohlo znamenat po nocnim rezimu srazena voda na listech a jestli ti pod vybojkou nefuci dobry vetrak tak by to mohl byt onen problem, protoze krabatost a ty tecky by odpovidaly i spaleni od svetla:)

Kazdopadne bych ti urcite doporucil preventivne nejaky sirokospektralni fungicid.
Meggie
citace:
Původní příspěvek od Meggie
DUBSTEP.Maniac- S plisnemi mam docela zkusenosti. To co si vyfotil a popsal, se mi vyskytovalo bezne-hnedozlute tecky a krabatost listu. Pestoval jsem v nepriznivych prostorach kde byly kytky pod naporem ruznych bakterii a spor(zejmena padli).

Takhle to co mas ty, bych videl tak , ze se ti o kyti pokousi,nebo pokousel nejaky bakteriialni neduh. Kytka je pry do jiste miry schopna sama produkukovat peroxid proto aby spalila bakterie ktere se ji chcou na listu usadit-viz ty hnede flicky.
U me proste nektere odrudy a kytky v dobre kondici plisnim odolavaly -Samy se jim zacly tvorit takoveto tecky-a jinak rostly bez problemu-az ve finale na proplachu se na listy plisen prenesla, ale to uz bylo na sklizeni takze na vysledek to efekt bych rekl moc nemelo.
Ostatnim kytkam kde uz jsem videl znamky napadeni nejakou plisni a mely jeste relativne daleko do sklizne, jsem cistil listy peroxidem. Na postizenych mistech peroxid nenapadne reagoval a po sleze se vytvorily podobne tecky na mistech kde plisen byla,nebo se tam zacinala teprve neviditelne tvorit.
Kazdopadne peroxid pouzivam jako rychlodesinfekci furt tim nic nezkazis.

Jinak250W a 10-15cm od vybojky(spise tech 10) pri 60-80vlhkosti by taky mohlo znamenat po nocnim rezimu srazena voda na listech a jestli ti pod vybojkou nefuci dobry vetrak tak by to mohl byt onen problem, protoze krabatost a ty tecky by odpovidaly i spaleni od svetla:)

Kazdopadne bych ti urcite doporucil preventivne nejaky sirokospektralni fungicid.


Promin ale koukal jsem poradne-nevsiml jsem si prvnich 2 fotek.....kde se to docela dobre podoba tomu co mam ted ja!Jde to od okraju listu vetsinou, hnedzlute skvrny ktere dale nekrotizuji a nasledne odumira cely list,siri se to od spodu.... Kazdopadne ti to nepreju. Urcite bych to nepodcenoval a poridil neco proti houbovym chorobam. Urcite me zajima jak se to u tebe bude vyvijet-hodne stesti. Mam podezreni na bramborovou plisen a taky hledam lek.
vendiz
potřebuji popradit co je to za defekt?rostlina je v 40.dni květu


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma