Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VI. !!! - Klikni zde pro originální téma
Kenway
Nikdo nic ???? Lidičky potřebuju poradit :(
techem
Použij FAQ...
A příště zkus napsat něco bližšího, jestli kveteš, nebo rosteš, Ph, EC, vlhkost....................................


http://grower.cz/pestovani/navody/z...jeni/7.html#106
Kenway
Ve Faq už jsem hledal.. Jinak rostu vlhkost záleží jak je venku teď tam je 40% PH 6.8 ... EC neměřeno nemám ho čím změřit.
bedlek
Zdravím všechny, posledních pár dní se mi na listech začala šířit jistá nepříjemnost. Tvoří se, zatím jen sporadicky a jen na pár kusech bílé suché fleky vetšinou vprostřed listů, někdy i na krajich. 20.den růstu, hlína, zalévám 1x za dva dny, lampa na pojezdu asi 35cm nad vršky. Hnojim AH, poloviční dávku, každé druhé zalévání, ph zálevky 6-6,2. odtah dobrý, přítah pasivní. Poradte prosím, začíná se to šířit a vůbec mě nenapadá co by to mohlo být. Samozřejmě jsem prohledal celé forum, ale stejný problém nenašel. díky moc
Kenway
tak to nezbývá nic jiného než slečnu nechat na pospas osudu no
vv2
citace:
Původní příspěvek od bedlek
Zdravím všechny, posledních pár dní se mi na listech začala šířit jistá nepříjemnost. Tvoří se, zatím jen sporadicky a jen na pár kusech bílé suché fleky vetšinou vprostřed listů, někdy i na krajich. 20.den růstu, hlína, zalévám 1x za dva dny, lampa na pojezdu asi 35cm nad vršky. Hnojim AH, poloviční dávku, každé druhé zalévání, ph zálevky 6-6,2. odtah dobrý, přítah pasivní. Poradte prosím, začíná se to šířit a vůbec mě nenapadá co by to mohlo být. Samozřejmě jsem prohledal celé forum, ale stejný problém nenašel. díky moc


Není to od zalévání?Kapka vody na list?
Bonitas
Zdravim kontroloval som ph je vporiadku tak isto aj vlhkost cize neviem ci je to hnojivom alebo proste nemoc ci parazit pretoze korene pri presadzani boli vporiadku a parazita som tam aspon ja nevidel.... dakujem za kazdu pomoc dik....
Bonitas
foto
Bonitas
foto c2
Bonitas
foto c3
koles
Bonitas: foto 1 a 2 mi přijde jako pH problém. Pravděpodobně je ta hlína moc kyselá nebo zásaditá.

Zkus to změřit: odebrat vzorek, cca hrneček, dolít vodou 2x tolik, kterou zaléváš, nechat to pořádně rozpustit / zamíchat a pak změřit, až si to sedne.
Bonitas
takze ph som zmeral ph pody je 7,5 u nas mame celkovo zasaditu vodu aj zem tak nevim..... uvedomujem si ze casom jak hnojim tak sa poda okyslicuje a tym ze budem kytky zalievat aj obycajnou dazdovou alebo odstatoou vodou zo studne tak sa to ph samo upravi na primeranu hladinu lenze toto neviem co je minuli rok som takyto problem nemal ale moze to byt ze v kochliku som to ph mal este moc kysle pretoze som kytky presadzal iba vcera cize uvidime o tyden jak sa zachovaju a jak to pojdem zlte listy som ostrihal a o cca mesiac a pol zacnem vyzivovat aj listy.... diki hmmm
Bonitas
ja som sa hlavne bal ze mi to chytila nejaka plesen a ze sa mozem teraz modlit aby sa z toho vonku dostala no .....
bedlek
to vv2: To me napadlo taky, ale to prave muzu vyloucit, protoze sem to pak zalyval opatrne a objevuje se to porad dal ...nejakej parazit nebo problem s vyzivou??
vapor 1606
Mám problém, jedu v rockwool drip,hnojeno Metrop, Ph 5.8, Ec 1.5.
Jsem 16 dni na květu.
Nevím, připadá mi to jako nedostek fosforu.
Díky za radu.
Je to Critical +
vapor 1606
Čau, mám dotaz co to může byt.
Jedu rockwool drip v tom je Critical + ,jsem 16 dnu na květu.
PH 5.8
EC 1.5
Hnojeno Metrop.
Diky za informace.
Zajac
todle mi udělalo teďka venku, ale z přelitosti a spálenosti od slunka
vapor 1606
Snad je to od lampy, měl jsem ji asi30cm nad,ale je to 600W, j
Ještě me napadnul fosfor, ale nevím.
Je to jen u pár vršku
Bonitas
to bude urco spalene..... a vonku jedine ked polejes cez slnko a trafis vodou list
chlapeczlesa
čau! nevim jestli už to sem někdo nedával. sem na to narazil a přijde mi to docela přehedný Problems Guide

Souvisí to asi s timhle obrázkem, kterej už jsem tu několikrát viděl. nutrients deficiency
Hybrid94
Ahoj, listy mi začaly asi před dvěma dny žloutnou/blednout od stonku. Na FAQ jsem četl, že to může způsobovat nedostatek síry. Taky se růst zastavil vrchního patra a nechce pokračovat (2 dny je na tom pořád stejně), mám problém s molicemi, použil jsem postřik zespod listů a celkem dost - nepomáhá. Přikládám foto, nevím jestli to půjde dobře vidět, ale okem je to vidět více.
Hybrid94
Neví někdo co s tím? Postižené vrchní listy jsou nyní svěšené dolů a začínající další patro se pořád nijak nevyvíjí...
TřiPaštiky
Zdravim všechny ... Potřeboval bych radu ohledně mých kytek. Téměř po prvním týdnu začali žloutnout listy, tak jsem usoudil že na problému je ph. Koupil jsem tedy novou hlínu, Light mix od Biobizz, a věřil, že kytky se spravý. To se však nestalo. Jsou stále žluté a postupně jim lístečky odumíraj, jako kdyby odehnívali, protože to není suchý, ale furt vlhký. Hlínu nechávám vždy proschnout, takže tim, že by se topili to podle mě taky není. Tento týden (3 týden růstu) jsem je začal i hnojit. Nyní jsem začal zalejvat vodou z potoka, protože už vážně nevím čím to je a jsem z toho zoufalej. Dnes pojedu do města a seženu si ještě ph metr, ale myslím, že ph je v normě. Dík všem za jejich rady
TřiPaštiky
Zdravim všechny ... Potřeboval bych radu ohledně mých kytek. Téměř po prvním týdnu začali žloutnout listy, tak jsem usoudil že na problému je ph. Koupil jsem tedy novou hlínu, Light mix od Biobizz, a věřil, že kytky se spravý. To se však nestalo. Jsou stále žluté a postupně jim lístečky odumíraj, jako kdyby odehnívali, protože jsou ty konce stále vlhký. Hlínu nechávám vždy proschnout, takže tim, že by se topili to podle mě taky není. Tento týden (3 týden růstu) jsem je začal i hnojit. Nyní jsem začal zalejvat vodou z potoka, protože už vážně nevím čím to je a jsem z toho zoufalej. Dnes pojedu do města a seženu si ještě ph metr, ale myslím, že ph je v normě. Dík všem za jejich rady
Fenomen99
Zdravím Vas . Chcel som sa spytat prosim Vas co je dobre na pliesen ? Lebo počul som už tu na fore zevraj pomaha aj zriedeny peroxid z vodou ? Tak ze ci je to pravda alebo nie ? ma tu niekto s takym postrekom uz skusenosti ?
Smart
Zdravím,mám jen tak pro radost semínko NL x BB obevilo se me na nem tohle. Nevíte co to je?
Smart
delší fotka...
rakosnicek92
Zdravím, mám dotaz :)
Rostlinky jsou +/- jeden den už měsíc ve fázi růstu. Jsou v předhnojeném substrátu ve skleníku. A na jedné z nich se objevil tenhle světle zelený flek. Nevím jestli je to znamení toho že jim něco chybí, nebo zdali je to normální. Díky za odpověď
gromer
Ahoj, přikládám foto mého prvního pěstitelského pokusu, zatím mám doma za oknem, než je někam přesadím. Zalívám podle mě ok, hnojím BioBizzem Fish-Mix (občas do květináče a o něco častěji postřik na listy), ale nějak mi umírají listy. První foto je tipuju na vysušení větrem (měl jsem na parapetu a docela foukalo), ty žluté skvrny mi ale přijdou jako nějaká absence živin. Poradí prosím někdo?
gremlin101
Zdárec lidi. Kámoš mi dal nějaké sazenice abych mu je dal do pucu, přesadil jsem je do lepšího substrátu a hodil pod úsporky, aby se rychleji zotavily. Ale co ty listy? Tohle vidím vůbec prvně... Nevíte o co jde?
Bonitas
Rakosnicek ta kvetina je uplne vpohode...... len davaj bacha na prehnojovanie a kyslost pody lebo to je horsie jak keby bola poda viac zasadita.....
Gromer kysla poda alebo prehnojene preplachni to a zdvihni ph najskor si to ale zmeraj zle listy odtrhni...
a gremlin daj prec zle listy a zmeraj si ph a podla veku mozes zacat hnojit v nizkej koncentracii....
DanWalk
cawte, mám problém..mal som rastlinky vo foliaku a za v nedelu som ich polial a v stredu a potom som sa domov vratil az v nedelu a bola uplne sucha zem a rastlinky mi ozltli nejako...od spodu az do predposledneho poschodia( je 4 poschodova) tak vsetky listy ostali zlte,,niekde som sa dočital ze je to nedostatkom dusíka neviete mi poradit ako to napravit alebo je to len tou vodou,, fotky sem hodím neskor....

http://2i.sk/2i/i/5382f673/0455e71cfef1be7259f025d4002dde65/a1d1b69c4f.f.jpg
Smart
Mám problém s lístekm,nevíte co to je?
Bonitas
tie male chrobaky svilusky tusim....
KreatorOne
Zdravím Groweři... Mám problém začly se mi na jedné kytce kroutit listy :/ .. známej bonsajista mi poradil že z nich něco vysává vodu a mám je postříkat Mospilanem. Prosím o radu předem za každou děkuju ;)
Davidino
Zdravím chtěl bych se zeptat na můj problém s listy... Víte někdo co to přesně je??? Kytičkám dávám jednou týdně postřik přímo na listy od Plagronu (VitaRace) je mi divné že vždycky po tomto postřiku se na lestech objeví "bílé skvrny" kytičky jsou u vápenaté zdi, ale minulý rok tam byli také a tyto problémy neměly, ale nestříkal jsem je... I když hodně pršelo a voda tam občas cákala tak se prostě to vápno na listy nedostalo, ale když je teď stříkám tak se tam objevují tyto bílé skvrny... Zkoušel jsem je i prstem a mokrým kapesníčkem otřít, ale to se nedaří ta bílá skvrna nezmizí... Díky za rady ;)
PS: Je to fem. Durban od DP...
Smart
citace:
Původní příspěvek od Davidino
Zdravím chtěl bych se zeptat na můj problém s listy... Víte někdo co to přesně je??? Kytičkám dávám jednou týdně postřik přímo na listy od Plagronu (VitaRace) je mi divné že vždycky po tomto postřiku se na lestech objeví "bílé skvrny" kytičky jsou u vápenaté zdi, ale minulý rok tam byli také a tyto problémy neměly, ale nestříkal jsem je... I když hodně pršelo a voda tam občas cákala tak se prostě to vápno na listy nedostalo, ale když je teď stříkám tak se tam objevují tyto bílé skvrny... Zkoušel jsem je i prstem a mokrým kapesníčkem otřít, ale to se nedaří ta bílá skvrna nezmizí... Díky za rady ;)
PS: Je to fem. Durban od DP...

Je to v klidu,to je normální :D Muže to bejt tvrdou vodou :D Když stříkám biool tak tam od něj taky mám skvrnky...
Davidino
OK tak to jsem rád... jen mě to sere :D že to nevypadá hezky, ale evidentně to listům nevadí páč vypadají zdravě... ;) Hodlám pak udělat celý téma s mým pěstem páč letos jsem si s tím opravdu vyhrál.... ;) Určitě se máte na co těšit :) V půdě je totiž krásný kravský odleželý hnůj :) Udělal jsem letos takovej mix :) Dole trocha keramzitu s Guánem pak 5cm vrstva hnoje pak Je vetší vrstva substrátu na muškáty s perlitem a substrátem na kaktusy pak je zase hnůj s kopu žížal následuje opět muškát a nahoře je taky tak 5cm vrstva hnoje a uplně nahoře je zase substrát s perlitem aby to vypadalo hezky :) ;)
Mr.MEN
Pánové musím se s vámi podělit o jednu rostlinu je to z největší pravděpodobností o O. G. kush. Je to z klonu z kterého jsem měl velikou a dobrou sklizeň i já stejný klonař.

On z toho dokázal udělat zajímavého mutanta. A nějak nevím jak se mu to mohlo povést. Usuzuji buď velkým stresem. Ale v tom případě nevím jak to udělal. :D
Nevíte co mohl udělat špatně?
Opravdu už mi docházejí nápady jak tohle vyrobil. :) Podle všeho dodržuje pH hnojí to na květ a hlínu má z nějaké slevy v baumaxu. :D

Sem si hnedka řekl jestli si ze mě dělá srandu už. To už chce asi nějakou zručnost tohle vyrobit. :D














!ZAU!
Mě příjde jako by to z květu šlo zase na rust :D Jinak fakt nevim,jak to dokázal :D
Mr.MEN
No neviděl jsem zbytek rostlin. Tak že by mě zajímalo jak vypadají ostatní. :D No nevím právě. :D Nějak mě nenapadá kde je chyba. To už je tak zmutované že bych řekl že všude. Tohle už je na mě nějak moc. :D
KreatorOne
Zdravim lidi poradite co s tim mam udelat ? neni to spaleny ani zmrzly ... sem s toho naprasky muj jedinej hashplant
Mr.MEN
KreatorOne: Kdyť je v pohodě jen má trošku zmrvenej jeden lístek jestli vidím dobře. To se někdy stává nic strašného.
retrobo
Zdravím,
po týdnu se mi udělaly žlutý fleky na Frisianovi. Cca před 5ti dny jsem hnojil BioVega 4ml/L a nechtěně přelil přes listy za slunka. Může to být tím, bo hledat jinou příčinu?
Craft
Nechci strašit ale vypadá to jako počínající nedostatek jednoho z těchto tří prvků :
Hořčík, Draslík nebo Zinek. Bohužel nejsem schopnej ti to určit přesněji =(
Skus víc zahnojit tim BioVega má vcelku vysokej podíl draslíku tak pokud se ti to zlepší
máš jasno, pokud ne zůží se ti alespoň výběr. Toť můj názor.
Ať se daří.
Drahotom
Ahoj, chtěl bych se vás zeptat jestli nevíte náhodou co s tímhle. Nemám ponětí jak dlouho už to na těch listech může být ale začínaj se mi furt dokola dělat takové hnědé tečky na listech u řízků. Mám to u 3 AK řízků mám ještě jeden řízek Ice ale na něm to není. Může mi někdo pomoct? :) Hnojím Bio grow. Substrát tam mám nějaký zahradnický.
retrobo
citace:
Původní příspěvek od Craft
Nechci strašit ale vypadá to jako počínající nedostatek jednoho z těchto tří prvků :
Hořčík, Draslík nebo Zinek. Bohužel nejsem schopnej ti to určit přesněji =(
Skus víc zahnojit tim BioVega má vcelku vysokej podíl draslíku tak pokud se ti to zlepší
máš jasno, pokud ne zůží se ti alespoň výběr. Toť můj názor.
Ať se daří.


Ok. Takže na přehnojení na list to netipuješ? sem tam mi někdy něco zežloutlo, ale ne v takové míře (leda když sem omylem pošplíchal kytky z rozprašovače kde byl bofix a pořádně ho nevypláchl). Nedostatek čehokoliv mě ani nenapadl, jelikož tam je zakopáno cca 50L na kytku zahradního substrátu s mykorhizou, který si je dle parametrů hodně podobný např. s lightmixem. Objevilo se to právě po tom prvním zahnojení. Ostatní kytky jsou v obdobné půdě a nic takového nemají. Ale je fakt, že zrovna FD se za posledních 5dní dost vytáhl oproti ostatním.
Drahotom
Aktualizace.

Bez změny k lepšímu. Přestal jsem hnojit a stejně to nepřestalo.
Prosím někoho o radu co s tím nebo cokoli. :)
Drahotom
Zdravím, tak už vím kde je problém. Měl jsem možnost změřit Ph vody, kterou koťátka zalévám a zjistil jsem, že mám Ph vody 8+-, takže docela mazec. :) Doufám že to vyřeším :)
MickyRocks
Mám problém s listy, je to Frisian Dew v 11l substrát GrowMix, hnojeno Terra Grow a Phyt-Amin. Ostatní kytky tenhle problém nemaji ( i další Frisian, i když jiný pheno ). Jedná se o listy v spodní třetině kytky, jen pár, není to po celý kytce.

Díky ;)
Smart
Zdravím hoši,nevíte co může být todle? Na všech kytkách to není,nebojsem si toho nevšiml,jen na pár...
scars22
citace:
Původní příspěvek od retrobo
Zdravím,
po týdnu se mi udělaly žlutý fleky na Frisianovi. Cca před 5ti dny jsem hnojil BioVega 4ml/L a nechtěně přelil přes listy za slunka. Může to být tím, bo hledat jinou příčinu?


Vidím popálený lístky od hnojiva co tam ulpělo...neřešit, nevypadá že by ji to mělo zabít.
Dávat si pozor, je ještě mladá,ale ustojí to.
At se daří:-)
replay
citace:
Původní příspěvek od MickyRocks
Mám problém s listy, je to Frisian Dew v 11l substrát GrowMix, hnojeno Terra Grow a Phyt-Amin. Ostatní kytky tenhle problém nemaji ( i další Frisian, i když jiný pheno ). Jedná se o listy v spodní třetině kytky, jen pár, není to po celý kytce.

Díky ;)


to je normál
replay
citace:
Původní příspěvek od Drahotom
Aktualizace.

Bez změny k lepšímu. Přestal jsem hnojit a stejně to nepřestalo.
Prosím někoho o radu co s tím nebo cokoli. :)


plesen?možno veľa vlahy
Franzo
Ahojte,

niečo mi žerie listy ale nie som si istý, čo to presne je.
Mám podozrenie na svilušky, alebo třásnenky.

Na poslednej foto je vidieť malú akoby mušku, aj keď sa na liste vôbec nepohybuje a je jediná, ktorú som našiel. Nič viac na listoch ani zvrchu ani zospodu nie je... Akurát na niektorých sú len malé bodky a niektoré majú vyžraté kusy (druhá foto - môžu to byť mravce?).

Táto "vec" sa objavila na troch z 5 rastlín. Pestované sú vonku na záhrade v črepníkoch v hline.

Vopred vďaka za názory a identifikáciu problému ;-)
kostě
Začínaji se mi vyskytovat nějaký anomálie nevíš co by to mohlo být ? je na růstu 14 tej den; ph 5,8 - 5,9; EC do 1,5 - 1,6; kytky sou prokořeněný v 11l květnících; systém drip v kokosu... na listech se oběvují černé fleky...
Mr. P
Canna Flush jako ekvivalent Phyt-aminu?

problém: nekrotické skvrny na listech a schnutí špiček listů uprostřed pěstební plochy

řešení: převážně popálení od lampy, zvýšil jsem je, protože po třech dnech se ukázalo že problém s listy je pouze uprostřed plochy a lampy byly několik dnů proklatě blízko

Bylo mi doporučeno pořídit si Phyt-amin. V prodejně neměli k dispozici, jenže prodejce mi naíbdl Canna Flush 2ml/1l.

Je to blbost nebo ne?
Martin666
Skoušel jsem na ty potvory snad vše od bio, babské rady, jedna paní povídala atd...
Asi nejlepší obrana proti parasitům je postřik Rock Effect kde Účinnou látkou je pongamový olej. Přípravek se používá ke zvýšení obranyschopnosti rostlin. Účinkuje na mšice, svilučky, třásněnky a červce (puklice). Má protipožerový efekt. Dokonce mám pocit, že to vymyslel a patentoval jeden český myslitel, resp. mičurin
Franzo
citace:
Původní příspěvek od Martin666
Skoušel jsem na ty potvory snad vše od bio, babské rady, jedna paní povídala atd...
Asi nejlepší obrana proti parasitům je postřik Rock Effect kde Účinnou látkou je pongamový olej. Přípravek se používá ke zvýšení obranyschopnosti rostlin. Účinkuje na mšice, svilučky, třásněnky a červce (puklice). Má protipožerový efekt. Dokonce mám pocit, že to vymyslel a patentoval jeden český myslitel, resp. mičurin


Takze by to mohlo fungovať aj na môj problém v príspevku 79? (http://grower.cz/forum/showthread.p...498#post1117498)

Jedná sa pri mojom probléme určite o problém s parazitickým hmyzom a nie iné (vírové, pH) poškodenie?
Potreboval som to potvrdiť alebo vyvátiť.

Díky
Martin666
Možná ano, u té tvé to vypadá, že ti to žere nějaké potvora, takové díry jak z brokovnice, ale hlavně to prohlédni zvěčovadlem, ať nelezneš příčinu problému
Franzo
OK, díky moc.
Skúsim to dať pod poriadnu lupu a možno niečo objavím...
Zvláštne mi ale príde, že po tom nelezú žiadne "mušky" ani nič podobné...
Rascal33
Franzo: jsou to slivušky, pomůže silný tabákový odvar, aplikovaný opakovaně (třeba 14 dní co druhý den) nebo nějaký klasický pesticid... dokud to není v květu, tak se nemusíš bát, všechny ty chemky se do dvou týdnů většinou rozkládají, ale bacha na koncentraci, ať kytku nespálíš...
Franzo
Super, ďakujem veľmi pekne za odpovede!
Tabak som nechal odmočiť už včera, dnes som ho prevaril a nastriekal.
Len som nevedel presnú koncentráciu aby som ich nespálil a ani aby to nebolo príliš slabé...
AK to nezaberie tak kúpim Rock Effect ako tu niekto spomínal. Chcel som byť bio, ale na tú háveď treba ísť asi tvrdo...

OT: jedna sa mi prepla na kvet a nie je to automat (vidno samičie blizny). Môže to byť zamračeným počasím vonku? Alebo je to normálne po 3 týždňoch vonku??
Rascal33
to bude nějaký mutant, světla je venku dost..
Franzo
Aj mne to je divné...

Ďakujem ešte raz za pomoc.
Dúfam, že postreky zaberú

Zdar a nech to rastie ;-)
kentus_
Čaute,

už nějakou dobu se mi na listech objevují divné černé fleky. Listy potom začínají žloutnout a usychat. Nevím co s tím dál.

Našel jsem už jeden podobný topic, kde říkali, že se může jednat o plíseň, nebo o přehnojení, každopádně jsem z toho nevydedukoval žádný závěr.

Mám to na všech 5 kytkách a jedna z toho je skoro celá žlutá.

Díky za každou pomoc!
crazyboy17
zdarec hosi...mal by niekto tip od coho sa mi to robi na jednej kvetinke?
Pozdravuju.máte někdo zkušenost se žloutnutím vrcholu od středu?muže to být síra?
Zabacz
Zdravím,
mám tu menší problém s listy. Pěstuji outdoor na balkóně a objevují se mi na listech oranžovo-stříbrné fleky, kolem kterých jsou černé tečky.

Nehnojím a mám samozavlažovací květináč.

Co jsem tak koukal po fóru, tak mně to přišlo jako svilušky, ale nejsem to schopen identifikovat.

Prosím o radu, co by to mohlo být a jak to zlikvidovat.

Díky :-)
zejdzak
http://www.zajac.zirou.sk/IMG_20140604_200902.jpg http://www.zajac.zirou.sk/IMG_20140604_200922.jpg

Zdravim chcem sa spytat, preco mi zltnu listy len niektore a rast sa spomalil o 100%. Pouzivam vsetko ako predtym. Soil- Biobizz all mix a hnojim len fishmixom. Vyzera to ako na bor ale niesom si isty.
atentat31
citace:
Původní příspěvek od Herodes
Pozdravuju.máte někdo zkušenost se žloutnutím vrcholu od středu?muže to být síra?


cau me se stalo to same asi tyden zpatky (prvni foto)
prakticky ze dne na den...

postupem casu jsme prisli na to odstata voda venku ve vane kterou jsme to zalivali ma ph 10... a vecer pred zezloutnutim jsme to zalivali tou vodou bez Biobizz hnojiv, ktere ph snizujou... dneska jsme udelali zalivku cca 6,5 za pomoci octa a ph metru... tak se to snad neobjevi znova... taky jsme trosku holky asi prelivali tak jestli to nejde od korenu... co jsem se dival ale na netu tak takovehle zloutnuti spise ukazuje na nedostatek neceho, nebo jsou kytky blokle spatnym ph... uvidime dam vedet jak nam to dopadlo... druhe foto cca po tydnu nezalivani, nechali jsme je vysusit trosku .. tzn kytky jedou dal.. kazdopadne to neni jentak, neco musi byt spatne...

k mojemu problemu jsem zalozil i tema, ale zatim nikdo neodpovedel...
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=73489
rakosnicek92
Ahoj , po přesazení ven se na jedné kytce a jednom listy objevilo tohle.. Přijde mi to spíš jako okousané, ale nejsem si jistý... A vypadá to že se na tom tvoří jakýsi bílí povlak .. nevíte čím to může být?
jasný že to není jen tak..loni mi tenhle jev zcela sežral 3 kytky...podle faq "výživa hnojení" to vypadá na síru.Začal sem jim dávat kristalon start kde je síra a mnoho mikroprvku.byl bych rád kdyby se ještě někdo vyjádřil.
Franzo
rakosnicek92: mne sa stalo takmer to isté, len v menšej miere (viď príspevok na strane 5) a bolo mi poradené, že sa jedná o svilušky. Ak je tam aj taká akoby pavučinka, to by to potvrdzovalo práve tie svilušky.
Skús tabakový odvar - striekať na listy. Mne to zatiaľ zaberá a nové fliačiky sa neobjavujú.
Martin666
Pánové pěstitelé, když máte vykousané listy, jedná se o parazita, nejlepší je bio postřik Rock Effect, už jsem to tu psal, tabákový odvar a další rady z ptáka loskutáka jsou jen taková nouzovka na pár hodin a také zbytečně pracné a drahé.
Ale Rock Effect zanechá na listech vrstvu, která ty potvory zahubí a ty ostatní k listům nikdy nepustí, aplikace stačí občas. Mám to vyzkoušené už z loňska. Stojí to pár korun a máte klid napořád.
rakosnicek92
Dekuju vam za odpověď! !.. urcite vyzkousim a dam vedet jak to zabralo !!
oksiik
Ahoj môj substrát tvorí 3 ročný prehnitý hnoj plus slepačince neviete či je vysoké PH alebo sa jedná o pre hnojenie ?

http://xipic.eu/ufiles/82k3f6ru_IMAG0385.jpg
Martin666
Přehnojené, malá kytka ve fázi počínajícího vývoje nepotřebuje skoro žádné hnojivo, jen opravdu malinko, když jí dáš hned do hnoje a slepičinců dopadne to špatně viz. tvůj obrázek..prolej to vodou a zatím nehnoj, třeba jí zachráníš.
Scotty
Nazdar,
mám problém s rostlinkou na okně. Doma ji mám od kluka co mi ji prodal asi před 3 dny. Ted jak jsou ty vedra tak to zalévám večer odstátou vodou. Ještě jsem nic nehnojil. Nevím jestli to s tím má něco společného, ale jenom tenhle květináč má dírky pro odvod vody. Nevíte co s tím?

-spodní list je na dotek suchej
techem
Hoj mě to sem tam udělá taky na kytce ten samý suchý list, myslím že je to vedrem. Já to neřeším, buď odstřihnu nebo nechám upadnout, u mě to žádný vliv na kytky nemělo ;)
Ať se daří PEACE!
václavíček
zdravím přátelé ze zeleného údolí, mám na vás dva dotázky tak snad někdso poradí první foto je doe mě...říkal jsem si že by to mophlo být přehnojení a nebo deficit zinku nebo mangano zapříčeněn zásaditou vodu kterou zalejvam bez hnojek


druhá kytka je od kámoše poblíž je švestka tak jestli to není z ní a nebo taky nějaká havěť po tom leze ze spod
citace:
Původní příspěvek od václavíček
zdravím přátelé ze zeleného údolí, mám na vás dva dotázky tak snad někdso poradí první foto je doe mě...říkal jsem si že by to mophlo být přehnojení a nebo deficit zinku nebo mangano zapříčeněn zásaditou vodu kterou zalejvam bez hnojek


druhá kytka je od kámoše poblíž je švestka tak jestli to není z ní a nebo taky nějaká havěť po tom leze ze spod

stránku přetím sem řešil ten samej problém se žloutnutím vrcholku.Já sem přemýšlel zda to není herbicidem ..poblíž je pole kukuřice a pořád ji něčím ošetřují
václavíček
citace:
Původní příspěvek od václavíček
zdravím přátelé ze zeleného údolí, mám na vás dva dotázky tak snad někdso poradí první foto je doe mě...říkal jsem si že by to mophlo být přehnojení a nebo deficit zinku nebo mangano zapříčeněn zásaditou vodu kterou zalejvam bez hnojek


druhá kytka je od kámoše poblíž je švestka tak jestli to není z ní a nebo taky nějaká havěť po tom leze ze spod


poraďte prosím...jestli by to bylo přehnojenim tak jak s tim můžu bojovat když mám kytky v zemi v 50l dírách s atami substrátem půl biogrow půl janeco light a přehnojení by bylo tzapříčeněný přesazením z květníku s obyčejným zahradnickým substrátem právě do těch děr...od přesazení sem to zalil hnojkou jenom až co se to začalo ukazovat...jinak durban poison je ve stejných podmínkách allright a tento problém je pouze u dvou pamir goldů
MickyRocks
Jedná se o listy, který rostou přímo ze stonky, ne z větví ( sorry nevim název :D ), kytky jsou v Light Mixu od Plagronu, jednu chvíli mi vylítlo dost pH ze studniční vody z pH 7 na 8, ale posledních cca 10 dnů pH upravuju na 6,2-6,5. Používám i Phyt-Amin.
SpleshCz
Ahoj, listy mi pořád usychaj ale vzhledově to vypadá jakoby hnily a dělaj to pouze ty spodní. mám je v 5l květníku a skoro celej den na slunci a hlínu mám : 65% zahr. substrát B (ph 5,5-6), 25% písek a 10% hoštická rohovina a zalévám odstátou vodou z kohoutku (ph 6-7). Myslel jsem jestli to nebude nedostatkem živin protože předtím jsem je měl pouze v substrátu tak jsem je přesadil a listy pořád schnou.

http://prntscr.com/3soy0b
Zajac
IMHO! většina z vás to přelila a pak se to spálilo od slunka. mě už takdle odpadly 3 patra(jen mateční listy, větve sem urval sám) :) nevadí, narostou další :D

Jak je vidět na fotkách, kytce to vůbec nevadí a roste pořád rychlejš :)
ABORTED
Zdravim groweři pred par týdny sem zakoupil řezy AK47 ktere mi pripadaly slabé nato hned je hodit na flek...proto sem je presadil z kelmku do vetsich kvetinacu a dal do boxu pod 250w sodik....všechno bylo ok po cca 10 dnech kdy nabraly silu sem je soupl na flek.vse se zdalo byt v pořádku až tedka posledni dny zacly listy odprostřed silně žloutnout.posudte sami dle fotek.PROSIM MOC O RADU.dekuji za kazdo odpověd.

ABORTED.
RollBack
Zdravím growers prosím vás mám problém mám rastlinku už pokročilm štádiu kvetu a listy začali čudne blednúť až uschýnať v strede neviem fakt čo to je hladal som to tu dva dni ale s takýmto prípadom som sa nestretol ešte + pozeral som aj spodky listov a neni sú tam žiadne potvory. Ďakujem vopred za odpovede a K+ kto mi poradí ako to odstraniť
montego1
Zdravim vsechny, potrebuju radu. Mam na listu nejake bile fleky, kdyz je chci setrit pod nima je to hnede az cerne. Mam kytky Northern light auto tak dva tydny do sklizeni, a z listu se to zacina sirit i na kvet. Vodu mam ze studny, PH 5-6,hnojim kristalonem.
Myslel sem ze je to plisen tak sem to strikl Polyversumem. Nezabralo a siri se dal. Minuly tyden sem nasadil nove sazenice a ejhle obevuje se to i na ne.
Nevim si rady a nerad bych o ne prisel.
!ZAU!
na prvni fotce bych typoval padlí,ale nejsem si jistej.Da se to setrit?Zadej do vyhledavace padli a porovnej to.Jinak na padli je super Discus ale ma dvou mesicni lhutu(tuším)snad ti to pomuze
swotik21
Ahoj mám problém, barva listu od středu je světlejší  je to nějaký závážnější problém? hledal jsem ale bohužel jsem nenašel předem moc díky.


předem se omlouvám za špatné vložení příspěvku nešlo mi vložit správně
sWei
na problémy s listy je tu určený thread http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=8
sWei
citace:
Původní příspěvek od ABORTED
Zdravim groweři pred par týdny sem zakoupil řezy AK47 ktere mi pripadaly slabé nato hned je hodit na flek...proto sem je presadil z kelmku do vetsich kvetinacu a dal do boxu pod 250w sodik....všechno bylo ok po cca 10 dnech kdy nabraly silu sem je soupl na flek.vse se zdalo byt v pořádku až tedka posledni dny zacly listy odprostřed silně žloutnout.posudte sami dle fotek.PROSIM MOC O RADU.dekuji za kazdo odpověd.

ABORTED.


podle mě je to deficit železa ale můžu se mílit
Smart
Asi bych akorát trošku přihnojil,nic víc :D
swotik21
ví že je ktomu určený thread ale nešel mi tam vložit moc se omlouvám ..... přihnojil? je to 5 den v kvetu poprvé jsem hnojil na kvet ec 1.7 terra bloom
indosament
Zdravím,

Na několika semenáčcích mi začly od středu žloutnout listy. Nevíte čím by to mohlo být? Předem děkuji
PeeKay
citace:
Původní příspěvek od indosament
Zdravím,

Na několika semenáčcích mi začly od středu žloutnout listy. Nevíte čím by to mohlo být? Předem děkuji


Vypadá na problémy s výkyvy teplot. Přes den vedro v noci zima. Ale těžko se soudí...
indosament
Tak výkyvům zamezit nemůžu. Jsou na balkóně. PH jsem měřil, je v pořádku, zatím nehnojeno. Nevím, je to druhá várka, u té první jsem dělal vše stejně a takový problém jsem neměl.
suares
zdravím začali se mi dělat na rostlinkách hnede flíčky a zhoršuje se to na fotce je OG kush od dinafemu. Substrát je pro výsev a množení nahoře a vespod zahrad substrát B zalevám to vodou z řeky (sry za kvalitu fotek). díky za pomoc
citace:
Původní příspěvek od ABORTED
Zdravim groweři pred par týdny sem zakoupil řezy AK47 ktere mi pripadaly slabé nato hned je hodit na flek...proto sem je presadil z kelmku do vetsich kvetinacu a dal do boxu pod 250w sodik....všechno bylo ok po cca 10 dnech kdy nabraly silu sem je soupl na flek.vse se zdalo byt v pořádku až tedka posledni dny zacly listy odprostřed silně žloutnout.posudte sami dle fotek.PROSIM MOC O RADU.dekuji za kazdo odpověd.

ABORTED.


taky tenhle problém řešíme s václavíčkem...zdá se mi že tady se lidi jenom ptají a nedostávaj odpovědi..máš někde v okolí pole které je ošetřováno herbicidmi?Já to měl loni na 3 kytkách a začalo to myslím až v na začátku květu .. následně to zničilo palice tak že z nich zustalo kulový..myslím že to bylo na fleku poblíž kterého se to objevilo i ted..možná typ nebo PH pudy..zalejvám ale upravovanou vodou s PH 6 hnojím krystalonem fakt nevím..


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma