Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » EC odtoku z kokosu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Jaguar
Stálý Člen

Karma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 231  

Dotaz EC odtoku z kokosu Příspěvek č. 1

Ahoj, připadá mi, že dost lidí na měření EC roztoku který z kokosu vyteče moc nehraje, ale možná je to jen můj pocit. Chtěl bych vědět jakej výtok z kokosu je normální. Moje otázka je, jesli má vytékat větší EC a o kolik (čtvrtina, 30% víc,40% víc ???). Dám příklad: kokos bio nova, jungle in da box, pH 5,8, 30. den, genetika 100% indica, vstupní EC 1,7 a výstupní EC třeba 2,2. Je to zprávně ?

Ty kterejm vytéká EC o cca 0,5 vyšší se zdaj bejt že jim to vyhovuje, ikdyž EC 2,2 samo o sobě je na indicu moc, na letáku od hnojiv píšou že indica max EC 1,8 takže když leju 1,7 tak je to v poho, ale ve skutečnosti je uvnitř 2,2 (podle toho co vytéká) a to je přeci moc?! Ale ty kterejm vytejká EC třeba 2,6-3,0 se zdaj bejt přehnojený, ikdyž nemaj popálený listy, pouze žloutnou listy zhruba v 1/2 rostliny a přibejvaj na objemu pomalu.

Doufám, že někdo pochopí o co mi jde a co chci vysvětlit. Připadá mi nesmyslný aby vytékalo stejně tolik, kolik tam naleju. 1,7 naleju 1,7 vyteče, to se mi nikdy nestalo, a kdyby jo tak by to bylo podle mě nedokrmený, když musím uvážit že nějaký EC má ještě ten kokos v základu, nebo se časem EC kokosu (0,3-0,5) "vypotřebuje" ?

Ještě dodám že maj zálivky tolik, aby ji pojali, nemůžu si dovolit čtvrtinovej odpadní výtok. Taky mě zaráží jak tu některý lidi solej až běda, já leju 1,7 a už víš asi nepůjdu, protože i tak se mi zdá že se to zasoluje. Enzymy taky používám. Ale nevím jestli je míchat přímo s hnojkama, nebo je aplikovat jen třeba každou 3. zálivku s čistou vodou s upraveným pH.

Prosím o vlastní zkušenosti a ověřený znalosti, ne dedukce. Díky moc všem

Automatická závlaha konečně profesionálně a srozumitelně

Nedej zaniknout přísloví "zlatý český ručičky", vstaň z tý židle a přenes ten nápad z hlavy do fyzický podoby! Máš na to!

" Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem " Platon 427 B.C.

" Pravdu můžete zpomalit, nikoliv zničit "

Old Post 06-10-2012 v 08:04 AM
Jaguar je offline   Profil uživatele Jaguar   Find more posts by Jaguar   Foto galerie člena Jaguar   Click here to Send Jaguar a Private Message   Add Jaguar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Re: EC odtoku z kokosu Příspěvek č. 2

Jedu už nějaký rok JIDB a kokos. Výtok hází nesmyslné hodnoty, tak jsem po čase dospěl k tomu, že všechno ukazují listy a prolívání je opruz a už ho nějaký rok nedělám a kytky mám perfektně zdravé. Popíšu, jak to dělám, jde to jednoduše a rychle.

- rozpustím kokos v neupravené vodě, to srovná kokos, když je nový, tak má v sobě bufery, které nastaví ph 5,9 +-

-klony se nejlépe sadí do malých květináčů, abys viděl po týdnu kořeny ze spod. Do kokosu vrazím klona a zaleji JIDB EC 1-1,2 a to je 15A+10M+5B , po čtyčech dnech to je už chtejí další zálivku a to už dám 1,2-1,4 EC , pokud dáváš méně, než píšu, tak začne žloutnutí listů a fialovění stonků z deficitu dusíku.

-po týdnu, když jsou prokořeněné, tak přesadím do 6,5 l a zaleji 27-18-9 a to je EC 1,9 , jinak zase vznikají problémy se žloutnutím, kokos (kostky) se totiž rozpouští v čisté vodě, tak se to naředí.

-pokud máš model, co letí nahoru, tak mužu přepnout, ale raději dám týden růstu a pak přepínám a 14dní po přepnutí zalévám stále 27-18-9 a to je EC 1,9 , jinak zase vzniká žloutnutí a pomalý růst.

-pokud po ukončení vytahování po 14ti dnech nejsou listy zdravě zalené, tak dávám už 9-18-27, po dvou týdnech , když dochází k masivnímu nákvětu, tak jdu ma 10-20-30 (EC-2) a to do 6tého týdne, jak začnou zavadat pestíky, tak jdu s EC 1,8-1,9 na 9-18-27 ml

-jak je cca 60% zavadlých pestíků, tak dostanou čistou vodu PH 5,9 a takto to vyjde asi na 3x zalití po 2-3 dnech a je kosa.

-Kytky si tak spotřebují živiny z kokosu a chut je perfektní, čistá.

Všimni si, že neřeším výtok, nenechávám vytýkat spodem a zalévání dělám ručo a zalévám kytky dle potřeby, podle hmotnosti květináče.

-Hlavně pozoruji listy, pokud by se mi zdály tmavé a až příliš, tak dostanou čistou vodu, ale to se nestává. Listy mi u tohoto postupu nevykazují známky přehnojení, nepálí se nikde špičky a ani pilkla listu.

- Mimochodem jsem ted úspěšně testoval ve vrcholné fázi květu květový booster, co připravuje JIDB do prodeje a ten mi zvýšil EC až na 2,4 a hnojil jsem 10-20-30 + booster a kytky měly vyšší výnos a žádné známky přehnojení!

EC už neměřím, to je dané ml hnojiva , co tam zaleješ a PH snižuji jen na startu, kdy jsou nižší hodnoty EC.

Takto zlévat zvládne i cvičená opice bez měřáků a vše funguje, jak má být. Je to jednoduché, ale základ je, koukat na listy a poslouchat holky podle barvy.

Možná bude mít někdo strach, jet podle takto jednoduchého postupu, ale dělám to tak už hodně dlouho a vše je perfektní. Je to odzkoušené a bez rizika, za tím si stojím, nemusíte se nikdo bát přehnojení.
P.S a enzymy už taky dlouho nepoužívám, není důvod. Kořeňák má JIDB v sobě, takže nic víc a výnos perfektní.
Takže z toho vyplývá, že výtok neřešit! Zalévám každou zálivku s hnojivem.


citace:
Původní příspěvek od Jaguar
Ahoj, připadá mi, že dost lidí na měření EC roztoku který z kokosu vyteče moc nehraje, ale možná je to jen můj pocit. Chtěl bych vědět jakej výtok z kokosu je normální. Moje otázka je, jesli má vytékat větší EC a o kolik (čtvrtina, 30% víc,40% víc ???). Dám příklad: kokos bio nova, jungle in da box, pH 5,8, 30. den, genetika 100% indica, vstupní EC 1,7 a výstupní EC třeba 2,2. Je to zprávně ?

Ty kterejm vytéká EC o cca 0,5 vyšší se zdaj bejt že jim to vyhovuje, ikdyž EC 2,2 samo o sobě je na indicu moc, na letáku od hnojiv píšou že indica max EC 1,8 takže když leju 1,7 tak je to v poho, ale ve skutečnosti je uvnitř 2,2 (podle toho co vytéká) a to je přeci moc?! Ale ty kterejm vytejká EC třeba 2,6-3,0 se zdaj bejt přehnojený, ikdyž nemaj popálený listy, pouze žloutnou listy zhruba v 1/2 rostliny a přibejvaj na objemu pomalu.

Doufám, že někdo pochopí o co mi jde a co chci vysvětlit. Připadá mi nesmyslný aby vytékalo stejně tolik, kolik tam naleju. 1,7 naleju 1,7 vyteče, to se mi nikdy nestalo, a kdyby jo tak by to bylo podle mě nedokrmený, když musím uvážit že nějaký EC má ještě ten kokos v základu, nebo se časem EC kokosu (0,3-0,5) "vypotřebuje" ?

Ještě dodám že maj zálivky tolik, aby ji pojali, nemůžu si dovolit čtvrtinovej odpadní výtok. Taky mě zaráží jak tu některý lidi solej až běda, já leju 1,7 a už víš asi nepůjdu, protože i tak se mi zdá že se to zasoluje. Enzymy taky používám. Ale nevím jestli je míchat přímo s hnojkama, nebo je aplikovat jen třeba každou 3. zálivku s čistou vodou s upraveným pH.

Prosím o vlastní zkušenosti a ověřený znalosti, ne dedukce. Díky moc všem

Grow Max 150W

Naposledy upravil Bárt 06-10-2012 v 19:48 PM

Old Post 06-10-2012 v 14:57 PM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KdykolíKdekolík
Stálý Člen

Karma uživatele KdykolíKdekolík - 67% PěstitelskáKarma uživatele KdykolíKdekolík - 67% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 62 

Příspěvek č. 3

Tez EC odtoku nemerim jen tomu nedavam take sady..... EC max 1,6-1,8

Holt u kazdeho to funguje jinak.

Pardon nechápu sám sebe natož pak vas.

Old Post 06-10-2012 v 16:45 PM
KdykolíKdekolík je offline   Profil uživatele KdykolíKdekolík   Find more posts by KdykolíKdekolík   Foto galerie člena KdykolíKdekolík   Click here to Send KdykolíKdekolík a Private Message   Add KdykolíKdekolík to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od KdykolíKdekolík
Tez EC odtoku nemerim jen tomu nedavam take sady..... EC max 1,6-1,8

Holt u kazdeho to funguje jinak.

Já ještě před rokem jel taky do 1,8 , ale zkušenosti mě přivedly k vyššímu EC a tím lepšímu rustu a výnosu a s přehnojením jsem nikdy neměl problémy, prostě se mi nedaří přehnojit. :-). Vodu mám velmi měkkou a když je víc světla, tak se musí víc hnojit. Listy jsou nej. ukazatel zrdavotního stavu, tabulky už beru jako orientační.
Dva lidi to už jedou stejně, dle mých rad a slyším jen pozitivní ohlasy a zdroj vody mají jiné.
Myslím, že JIDB má kvalitní suroviny v sobě, tak nezasoluje a asi bude velmi dobře využitelný.

Grow Max 150W

Old Post 06-10-2012 v 19:39 PM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jaguar
Stálý Člen

Karma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 5

Předně děkuju všem za reakce , už jsem moudřejší a budu se tím řídit, přesto mám v hlavě otazníky. Asi 2 rostliny mají výtok EC cca 3,1 (při vstupu 1,7), ale přitom vykazují příznaky, jako by měli málo dusíku (blednoucí listy, ale spíše v horní polovině). Ted mě tak napadá, že by ten dusík mohl být zablokovaný přebytkem jiného prvku. Když jsem čekal na přehnojení, tak jsem čekal na tmavé listy a popálené pilky listů. Takže jediná věc co bych snimi mohl a měl dělat je asi flush. Jiné rostliny se jeví spokojeně, jen nemájí listy úpně napřímené, ale mírně ohlé dolů, což by měla být známka přehnojení, ale nepřipadají mi tak. Ale když uvážím že je to za polovinou květu, tak by to mohlo být přirozený. Potvrdí nebo vyvrátí mi někdo tyhle 2 hypotézy o zablokování dusíku a kroucení listů ?

Automatická závlaha konečně profesionálně a srozumitelně

Nedej zaniknout přísloví "zlatý český ručičky", vstaň z tý židle a přenes ten nápad z hlavy do fyzický podoby! Máš na to!

" Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem " Platon 427 B.C.

" Pravdu můžete zpomalit, nikoliv zničit "

Old Post 06-10-2012 v 22:50 PM
Jaguar je offline   Profil uživatele Jaguar   Find more posts by Jaguar   Foto galerie člena Jaguar   Click here to Send Jaguar a Private Message   Add Jaguar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od Jaguar
Předně děkuju všem za reakce , už jsem moudřejší a budu se tím řídit, přesto mám v hlavě otazníky. Asi 2 rostliny mají výtok EC cca 3,1 (při vstupu 1,7), ale přitom vykazují příznaky, jako by měli málo dusíku (blednoucí listy, ale spíše v horní polovině). Ted mě tak napadá, že by ten dusík mohl být zablokovaný přebytkem jiného prvku. Když jsem čekal na přehnojení, tak jsem čekal na tmavé listy a popálené pilky listů. Takže jediná věc co bych snimi mohl a měl dělat je asi flush. Jiné rostliny se jeví spokojeně, jen nemájí listy úpně napřímené, ale mírně ohlé dolů, což by měla být známka přehnojení, ale nepřipadají mi tak. Ale když uvážím že je to za polovinou květu, tak by to mohlo být přirozený. Potvrdí nebo vyvrátí mi někdo tyhle 2 hypotézy o zablokování dusíku a kroucení listů ?

To blednutí a deficit dusíku se právě často projevuje v začátku i prostředku květu, když s nejvíc tvoří palice. Ten dusík se dost podílí na stavbě palic a pokud chybí, tak kytky bledne a snižuje se výnos.
Doporučuji klidně pro jednou zalít rustovým poměrem a příští zálivku už zase květovým a na výnosu se to projeví lepším výnosem. Proplach Ti nepomůže a věc ještě zhorší. Klidně si udělej test, jednu zalij rustovým poměrem 30-20-10 EC1,9-2 a jednu kytku si propláchni a pak napiš, co pomohlo, pokud je to deficit dusíku, tak se do dvou dnů projeví zelenějšáí barvou a žloutnutí ustane. To co popisuješ se stává celkem často.
Pokud bys měl Calgreen od Metropu, tak ten je na tyto deficity dusíku hodně vhodný, Nedávno jsem takto žloutnoucím kytkám ve 4tém týdnu dal samostatně 1,8AC Calgreenu a za pár dní se barva listu srovnala, ale navíc se to projevilo opět výrazným nýrustem hmoty palic proti ostatním kytkám ,ale u JIDB stačí rustový poměr, ale nesmíš se bát a bát ho tam opravdu EC2 , jak píšu, mám to odzkoušené.
vyzkoušej a potvrď to zde, bude to dobrý návod pro ostatní, proože žloutnutí se řeší často, ale přitom stačí tak málo pro nápravu...
To EC neřeš, protože na květu, když jsem zkoušel proplach, tak se ukázalo klidně i EC 3,5 a kytky neměly jediný zdravotní problém, takže to něco zkresluje, tak proto se řídím jen listy.

Grow Max 150W

Old Post 07-10-2012 v 08:43 AM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jaguar
Stálý Člen

Karma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 7

tak dobře, 1 propláchnu, 1 zaleju na grow EC 1,9 a 1 zaleju jen CalGreenem EC 1,8 . V hlíně jsem problémy neměl, ale kokos se jeví dost zrádnej. Už jen třeba, že když jsem proplachoval kytky, tak z jedný tekl tmavej odtok a z druhý průhlednej, a kdo by byl řek že ten průhlednej výtok bude mít 2x takový EC jako ten tmavej, já teda ne. Ale už to odpadní EC nebudu řešit a budu se víc soustředit na listy. Jediná věc, co jsem nedoplnil byl a je problém se smutnicema, některý kytky byli dost zasžený. Díky za pomoc a Tvůj čas a určitě se ještě ozvu buď dřív, nebo za pár dní jak to dopadlo

Automatická závlaha konečně profesionálně a srozumitelně

Nedej zaniknout přísloví "zlatý český ručičky", vstaň z tý židle a přenes ten nápad z hlavy do fyzický podoby! Máš na to!

" Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem " Platon 427 B.C.

" Pravdu můžete zpomalit, nikoliv zničit "

Old Post 07-10-2012 v 09:25 AM
Jaguar je offline   Profil uživatele Jaguar   Find more posts by Jaguar   Foto galerie člena Jaguar   Click here to Send Jaguar a Private Message   Add Jaguar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od Jaguar
tak dobře, 1 propláchnu, 1 zaleju na grow EC 1,9 a 1 zaleju jen CalGreenem EC 1,8 . V hlíně jsem problémy neměl, ale kokos se jeví dost zrádnej. Už jen třeba, že když jsem proplachoval kytky, tak z jedný tekl tmavej odtok a z druhý průhlednej, a kdo by byl řek že ten průhlednej výtok bude mít 2x takový EC jako ten tmavej, já teda ne. Ale už to odpadní EC nebudu řešit a budu se víc soustředit na listy. Jediná věc, co jsem nedoplnil byl a je problém se smutnicema, některý kytky byli dost zasžený. Díky za pomoc a Tvůj čas a určitě se ještě ozvu buď dřív, nebo za pár dní jak to dopadlo

Kokos není zrádný, je stejně jednoduchý jako hlína, jen v něm nejsou živiny, tak se více hnojí a potom zjistíš, že s tím není problém. Kokos je vzdušnější a tím kytky dokáží víc papat a proto v kokosu uděláš větší výnos než ve hlíně, ale musíš jim také více dát, ale vždy platí, že dle potřeby...koukat na listy.
Ten tmavý výtok je z kokosu :-) , když rozpustíš nový kokos ve vodě, tak taky zhnědne voda.
Co se týká hmyzu, tak proti breberkám v kokosu byl Dursban, ale ten ted nejde sehnat , ale odzkoušel jsem Cytrol Dust, který je sice posypový, ale když ho namíchám do zálivky, tak kytkám nevadí (raději nedávat na květu.....chemka) , ale pokud máš mušky v kokosu, tak rychle pomůže a je dobrý i jako prevence, nejl v ranném růstu.
Na listy je Biool nejlepší, proti všem hmyzákům, ale nebát se přidat 5 kapek jaru na litr, jinak je vše mastné. Biool se dávkuje 10ml na 1L a PH srovná OK sám.
Vše co jsem psal, jsou dlouhodobé ověřené zkušenosti, tak se toho nikdo nemusí bát, protože popálené zoubky listu s přehnojení jsem neviděl , ani nepamatuji. U jiných hnojiv to může být jinak, kvalita použitých surovin je u hnojiv veledůležitá.
Jinak, jak píšeš, že máš smutnice, tak všichni škůdci odebírají živiny, proto to světlání listů také. U toho světlání se musí postupovat rychle, protože, když přejde do žloutnutí, tak jde už o nevratný proces, konec listů....

Grow Max 150W

Naposledy upravil Bárt 07-10-2012 v 10:59 AM

Old Post 07-10-2012 v 10:43 AM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Astronaut
Stálý Člen

Karma uživatele Astronaut - 85% PěstitelskáKarma uživatele Astronaut - 85% PěstitelskáKarma uživatele Astronaut - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 178 

Příspěvek č. 9

jen k tomu vytoku nevim ci je to i pro kokos... ale asi jo i ta listova metoda je tan dobre popsana (prispevek 65) http://grower.cz/forum/showthread.p...5661#post895661

Old Post 07-10-2012 v 13:42 PM
Astronaut je offline   Profil uživatele Astronaut   Find more posts by Astronaut   Foto galerie člena Astronaut   Click here to Send Astronaut a Private Message   Add Astronaut to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jaguar
Stálý Člen

Karma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 10

Nojo, s tou hnědou vodou co teče ze začátku z kokosu, to mě nenapadlo. Namíchal jsem tedy 3 roztoky: 1. JIDB květovej poměr EC 1,85; 2. JIDB růstovej poměr EC 1,85; 3. Calgreen EC 1,8. A podle listů jsem to prostě roztřídil, zapsal si co čím, a budu pozorovat, ale nejsem si jistej, jestli mám čekat a nezalejvat, nebo začít hnojit zase zpět normálně na květ všechno už s EC 1,8. Asi spíš ta druhá varianta. Ke všemu bylo přimícháno Gnat Off, Rot Stop a Atazyme. pH 5,8. Žádnou jsem nakonec ani neproplachoval, nechtěl jsem zbytečně tratit, tak doufám, že to pošlape

Astronaut: Tohle už jsem četl před tím, a právě to bylo to co mě přivedlo k pochybnostem, možná je to pro NTF.

Automatická závlaha konečně profesionálně a srozumitelně

Nedej zaniknout přísloví "zlatý český ručičky", vstaň z tý židle a přenes ten nápad z hlavy do fyzický podoby! Máš na to!

" Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem " Platon 427 B.C.

" Pravdu můžete zpomalit, nikoliv zničit "

Old Post 07-10-2012 v 19:24 PM
Jaguar je offline   Profil uživatele Jaguar   Find more posts by Jaguar   Foto galerie člena Jaguar   Click here to Send Jaguar a Private Message   Add Jaguar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od Jaguar
Nojo, s tou hnědou vodou co teče ze začátku z kokosu, to mě nenapadlo. Namíchal jsem tedy 3 roztoky: 1. JIDB květovej poměr EC 1,85; 2. JIDB růstovej poměr EC 1,85; 3. Calgreen EC 1,8. A podle listů jsem to prostě roztřídil, zapsal si co čím, a budu pozorovat, ale nejsem si jistej, jestli mám čekat a nezalejvat, nebo začít hnojit zase zpět normálně na květ všechno už s EC 1,8. Asi spíš ta druhá varianta. Ke všemu bylo přimícháno Gnat Off, Rot Stop a Atazyme. pH 5,8. Žádnou jsem nakonec ani neproplachoval, nechtěl jsem zbytečně tratit, tak doufám, že to pošlape

Astronaut: Tohle už jsem četl před tím, a právě to bylo to co mě přivedlo k pochybnostem, možná je to pro NTF.


Hnoj hned dnes . Po zalití růstovým se projeví zelenání do dvou dnů, další zálivka je obvykle za 2-3 dny a dej vědět , jak se to začíná zelenat, příště by to chtělo asi květový poměr ,ale za ty 2-3 dny napiš, co dělají listy. Nemáš foto? Zajímalo by mě, jak moc je máš žluto zelené.
Po čtvrtém týdnu se neboj dávat poměr na květu 10-20-30 EC-2 , jedu na stejných hnojivech a mám 400W, tak to bez problému stráví a odmění se větším výnosem, ale až začnou zavadat blizny, tak se vrať na 1,8 a čistou vodu+- 5,9 PH začni dávat, jak bude cca 60% zavadlých pestíků, takže po 2-3 zálivkách už bude vidět žloutnutí před koncem (opět jen zalévám a nenechávám spodem protéct, nebo jen trošku), kytky si uložené hnojiva spotřebují. Určitě to na těchto hnojivech stačí, chuť je vždy na závěr čistá a takto s kokosem je jenoduchá práce, jako v hlíně.

Grow Max 150W

Naposledy upravil Bárt 07-10-2012 v 21:06 PM

Old Post 07-10-2012 v 20:46 PM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jaguar
Stálý Člen

Karma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 12

Zdravím, tak ošetření dusíkem se vyvedlo, žloutnutí se neprohlubuje, vrací se tomu barva, už to vypadá skoro normálně. Takže už 2 dny hnojím 10/20/30 a zdá se, že to prospívá, kyne to . Jinak na zasychání pestíků moc neberu ohled, řídím se dobou květu a barvou pryskyřice, protože mi to nepříjde přesný, každej strain se chová jinak. tak aspon 4-5 dnů před kosou bych tomu chtěl dát flush čistou vodou. Ale kdy se mám vrátit na EC 1,8 ? Třeba 2 týdny před kosou ? nebo mín ? Díky za rady, jsem rád, že sem nic neproplachoval, protože by akorát zežloutly. Jaký máš EC zdrojovky ?

Automatická závlaha konečně profesionálně a srozumitelně

Nedej zaniknout přísloví "zlatý český ručičky", vstaň z tý židle a přenes ten nápad z hlavy do fyzický podoby! Máš na to!

" Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem " Platon 427 B.C.

" Pravdu můžete zpomalit, nikoliv zničit "

Old Post 10-10-2012 v 17:34 PM
Jaguar je offline   Profil uživatele Jaguar   Find more posts by Jaguar   Foto galerie člena Jaguar   Click here to Send Jaguar a Private Message   Add Jaguar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od Jaguar
Zdravím, tak ošetření dusíkem se vyvedlo, žloutnutí se neprohlubuje, vrací se tomu barva, už to vypadá skoro normálně. Takže už 2 dny hnojím 10/20/30 a zdá se, že to prospívá, kyne to . Jinak na zasychání pestíků moc neberu ohled, řídím se dobou květu a barvou pryskyřice, protože mi to nepříjde přesný, každej strain se chová jinak. tak aspon 4-5 dnů před kosou bych tomu chtěl dát flush čistou vodou. Ale kdy se mám vrátit na EC 1,8 ? Třeba 2 týdny před kosou ? nebo mín ? Díky za rady, jsem rád, že sem nic neproplachoval, protože by akorát zežloutly. Jaký máš EC zdrojovky ?

Jj, ale na úplné srovnání barvy ještě individuálně nalij v brzké době klidně ještě jednou Calgreen tak EC 1,8 ( PH musíš stáhnout zvlášť, tato složka nesnižuje PH) a klidne i po zalití květovým, takovou třešničku navrch :-) . Jedna růstová zálivka občas nestačí srovnat deficit.
Jinak k té době květu....je lepší se řídit podle pestíků (nej. lupou pryskyřice). Dozrávání se totiž řídí časem, ale dozrávání zásadně ovlivnuje teplota, pokud je nižšší, tak se prodlužuje a to pár stupnů udělá i 5 dní. Pokud budeš sklízet a budeš mít ještě spoustu bílých pestíků, tak se palice stále bude zvětšovat a připravíš se o výnos, pokud budeš svítit už na zavadlé pestíky, tak kytka nenabývá na objemu a hrozí přezrátí, takže ideální je sklízet, když jsou zavadké pestíky asi z 90% , takže proplach začínám , když je zhruba 60% zavadlých. Jak dostanou kytky čistou vodu, tak je zavadání pestíků rychlé.
Zdrojovku mám hodně měkkou a chlor není cítit. EC tuším kolem 0,1 -PH8,2
Jo a na EC 1,8 jdu , když začnou zavadat pestíky. EC 2-2,4 má smysl jen v období množství" bílých štětečků."
To nafouknutí palic taky vždy pozoruji, když žloutnoucí kytky dostanou dusíkový dokrm.

Grow Max 150W

Naposledy upravil Bárt 10-10-2012 v 21:14 PM

Old Post 10-10-2012 v 20:34 PM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
UtopiaPlanitia
Nový Člen

Karma uživatele UtopiaPlanitia - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2012
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od Jaguar
Předně děkuju všem za reakce , už jsem moudřejší a budu se tím řídit, přesto mám v hlavě otazníky. Asi 2 rostliny mají výtok EC cca 3,1 (při vstupu 1,7), ale přitom vykazují příznaky, jako by měli málo dusíku (blednoucí listy, ale spíše v horní polovině). Ted mě tak napadá, že by ten dusík mohl být zablokovaný přebytkem jiného prvku. Když jsem čekal na přehnojení, tak jsem čekal na tmavé listy a popálené pilky listů. Takže jediná věc co bych snimi mohl a měl dělat je asi flush. Jiné rostliny se jeví spokojeně, jen nemájí listy úpně napřímené, ale mírně ohlé dolů, což by měla být známka přehnojení, ale nepřipadají mi tak. Ale když uvážím že je to za polovinou květu, tak by to mohlo být přirozený. Potvrdí nebo vyvrátí mi někdo tyhle 2 hypotézy o zablokování dusíku a kroucení listů ?


Ahoj pokud máš při výtoku EC na 3.1 a při vstupu 1.7 tak zkus dát mín hnojiv pár dní hnojky snižuj a pak zkus pomalu zvyšovat podle toho co bude dělat EC

Old Post 12-10-2012 v 22:32 PM
UtopiaPlanitia je offline   Profil uživatele UtopiaPlanitia   Find more posts by UtopiaPlanitia   Foto galerie člena UtopiaPlanitia   Click here to Send UtopiaPlanitia a Private Message   Add UtopiaPlanitia to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 15

citace:
Původní příspěvek od UtopiaPlanitia


Ahoj pokud máš při výtoku EC na 3.1 a při vstupu 1.7 tak zkus dát mín hnojiv pár dní hnojky snižuj a pak zkus pomalu zvyšovat podle toho co bude dělat EC

Když jeví známky deficitu dusíku, tak menší hnojení stav zhorší. EC je vysoké, protože kytka potřebuje dusík, tak v kokose zůstává nespotřebované PK. Pro nápravu stavu, je třeba uzdravit kytku. Přesně tvůj návrh je klasickým omylem, který rozběhne spirálu problémů, jako proplachy a snížení hnojení. Je třeba si uvědomit, že jde o základní stavební prvek a bez něj kytka neroste.
Pravdu mají vždy listy.

Grow Max 150W

Old Post 12-10-2012 v 23:49 PM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jaguar
Stálý Člen

Karma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 16

Opravdu můžu potvrdit Bártovi rady, bál jsem se, že to zkazím ještě víc, ale barva se opravdu srovnala potom co jsem aplikoval růstovky a potom zvýšil EC na 2+ a opět to začalo kynout. Takže na výtok už kašlu, listy maj hlavní slovo. U jednoho modelu už se skoro polovina pestíků hnědá, tak za chvíli snížím na Bártovo doporučení zpět na 1,8. Druhej strain má 90% pořád bílejch, taky má o 2 týdny delší květ, takže ten si ještě spokojeně pokyne jak těstíčko

Automatická závlaha konečně profesionálně a srozumitelně

Nedej zaniknout přísloví "zlatý český ručičky", vstaň z tý židle a přenes ten nápad z hlavy do fyzický podoby! Máš na to!

" Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem " Platon 427 B.C.

" Pravdu můžete zpomalit, nikoliv zničit "

Old Post 13-10-2012 v 11:21 AM
Jaguar je offline   Profil uživatele Jaguar   Find more posts by Jaguar   Foto galerie člena Jaguar   Click here to Send Jaguar a Private Message   Add Jaguar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:23 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4763970 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív