Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam. !!! - Klikni zde pro originální téma
aminem
vdzduch v zalivce? to ju mam zaliat mineralkou ?? :D , a to ze kvetne cim moze byt sposobene?? autoflowering???
Hlava
Ne , co maš za ofuk a kolikatka vetrak ti měni vzduch ?
aminem
teraz tam mam len odtah 8cm 12 V PC vetrak, mal som aj ofuk ale vtedy sa mi listy tocili lebo bol prilis silny a rastlina prilis mala ,tak som ho dal prec a teraz si idem zohnat niaky slabsi ventilator na ofuk. jo inak teplota v boxu den : 24-25 C , vlhkost nemeriam
Freezecz
citace:
Původní příspěvek od Hlava


No to vypada na neco jineho , střikas ty listy necim , medium je hlína ???

Napiste pořešime , cau Hlava


ahoj ano odstátou vodou teplota je max 31°C min 23°C hlína je light mix a začíná to asi i na další kyti :/

+foto jine kyti mohlo by to být od žárovky ten koneček listů ? nebo něčím jiným protože je hodně u té plug n growky
Minulej rok, pár týdnů před plánovanou sklizní, se mi takhle začaly točit listy nahoru a usychaly. Rád bych s vaší pomocí zjistil, čím to bylo, abych se letos vyvaroval chyb. Měl jsem 2 kytky na balkoně (no name a ice), slunce na ně svítilo od rána do cca. 14 hodin a dělalo to u obou (u no name dřív a víc). Byly v substrátu pro pokojové rostliny (bez perlitu a jiných důležitých věcí) a hnojil jsem to nějakým dusíkatým hnojivem, které jsem našel doma. Předem díky za odpovědi.
přidávám ještě jednu fotku
Hlava
citace:
Původní příspěvek od scorpicco
Minulej rok, pár týdnů před plánovanou sklizní, se mi takhle začaly točit listy nahoru a usychaly. Rád bych s vaší pomocí zjistil, čím to bylo, abych se letos vyvaroval chyb. Měl jsem 2 kytky na balkoně (no name a ice), slunce na ně svítilo od rána do cca. 14 hodin a dělalo to u obou (u no name dřív a víc). Byly v substrátu pro pokojové rostliny (bez perlitu a jiných důležitých věcí) a hnojil jsem to nějakým dusíkatým hnojivem, které jsem našel doma. Předem díky za odpovědi.



No to ti oschlo protoze mala vlhkost a do toho tam mas třásnenky , tak se nediv jak to vypada , jelikoz konec kvetu nestrikej to chemkou , pouzij neco bio , mozna radsi nic... cau Hlava
citace:
Původní příspěvek od Hlava



No to ti oschlo protoze mala vlhkost a do toho tam mas třásnenky , tak se nediv jak to vypada , jelikoz konec kvetu nestrikej to chemkou , pouzij neco bio , mozna radsi nic... cau Hlava


Díky, tenhle rok to zlepšim:-)
Lord A.
Zdravím Growerstvo,
mám menší problém s lístky. Objevují se na nich bílé tečky a list postupně zežloutne a uschne. Jsem bezradný, hledal jsem všude. Rostlina je obyčejné technické konopí, ale i tak je to můj miláček. Roste za oknem a mám ho v mixu písku, obyčejné hlíny a koňského hnoje. Všechno poctivě vypečeno. Ph a EC bohužel neměřím, jsem chudý student :-) Přikládám obrázek postiženého listu z obou stran.
Děkuji za případnou pomoc. :-)
rastajohn
citace:
Původní příspěvek od Lord A.
Zdravím Growerstvo,
mám menší problém s lístky. Objevují se na nich bílé tečky a list postupně zežloutne a uschne. Jsem bezradný, hledal jsem všude. Rostlina je obyčejné technické konopí, ale i tak je to můj miláček. Roste za oknem a mám ho v mixu písku, obyčejné hlíny a koňského hnoje. Všechno poctivě vypečeno. Ph a EC bohužel neměřím, jsem chudý student :-) Přikládám obrázek postiženého listu z obou stran.
Děkuji za případnou pomoc. :-)


Zdar. No jak se tak divam v cem roste tak se neni cemu divit. Konsky a vubec veskery hnuj je prilis kysely. Pisek... ten nevim na co tam mas a obycejna hlina je dost siroky pojem. Kup si obycejnou cernou hlinu nekde v marketu a presad to. To by melo pomoct.
Lord A.
citace:
Původní příspěvek od rastajohn


Zdar. No jak se tak divam v cem roste tak se neni cemu divit. Konsky a vubec veskery hnuj je prilis kysely. Pisek... ten nevim na co tam mas a obycejna hlina je dost siroky pojem. Kup si obycejnou cernou hlinu nekde v marketu a presad to. To by melo pomoct.


Písek na provzdušnění... Takže je to příliš kyselé... Děkuji moc za odpověď :-) Kytka si už lebedí v substrátu z obchodu.
aminem
citace:
Původní příspěvek od Lord A.


Písek na provzdušnění... Takže je to příliš kyselé... Děkuji moc za odpověď :-) Kytka si už lebedí v substrátu z obchodu.


mozes tam nechat vsetky tie hnoje aj piesok , staci pridat dost vapenca, ten zvysuje Ph a malo by sa to "vyanulovat"
_Chronic_SVK_
cus all,
rozhodol som sa ze na tuto sezonu si predpestujem osadenstvo v skrini a hned sa vyskytol problem z flakmi a zltnutim...od zaciatku rastu som svietil obycajnou usporkou asi 2-3 tyzdne len aby tam bolo nejake svetlo,a nedavno som zacal svietit sodikom vybojka bola vysoko asi 1m nad rastlinami a myslim ze odvtedy zacali problemy.Sodikom som svietil asi 3 dni a predvcerom som tam dal zase tu usporku ale kytky vyzeraju dost biedne viz foto.Su tu fotky najpostihnutejsich kuskov ...
edit: idem zo seeds:wink:
Zedy
citace:
Původní příspěvek od _Chronic_SVK_
cus all,
rozhodol som sa ze na tuto sezonu si predpestujem osadenstvo v skrini a hned sa vyskytol problem z flakmi a zltnutim...od zaciatku rastu som svietil obycajnou usporkou asi 2-3 tyzdne len aby tam bolo nejake svetlo,a nedavno som zacal svietit sodikom vybojka bola vysoko asi 1m nad rastlinami a myslim ze odvtedy zacali problemy.Sodikom som svietil asi 3 dni a predvcerom som tam dal zase tu usporku ale kytky vyzeraju dost biedne viz foto.Su tu fotky najpostihnutejsich kuskov ...
edit: idem zo seeds:wink:


Barvu mají dost vybledlou, zkus jim nestřídat ty lampy a nech jim tu úsporku.
Držíš správný hodnoty Ph, ať už média či zálivky? Může bejt problém se zeminou, co je to zač? Máš v těch kelímkách díry, ať má kam odtékat přebytečná voda?
_Chronic_SVK_
citace:
Původní příspěvek od Zedy


Barvu mají dost vybledlou, zkus jim nestřídat ty lampy a nech jim tu úsporku.
Držíš správný hodnoty Ph, ať už média či zálivky? Může bejt problém se zeminou, co je to zač? Máš v těch kelímkách díry, ať má kam odtékat přebytečná voda?

Tak substrat je zmes substratu na vysadbu a pre pokojove rastliny co ma idealne ph a cely cas som to zalieval odstatou vodou z vodovodu,dierky su ako inac
Freezecz
ahoj všichni nevíte co by mohlo být tohle???....spálenina od lampy ?? ale mám ji dost daleko
citace:
Původní příspěvek od _Chronic_SVK_

Tak substrat je zmes substratu na vysadbu a pre pokojove rastliny co ma idealne ph a cely cas som to zalieval odstatou vodou z vodovodu,dierky su ako inac


Odstátá voda z vodovodu,celý čas..
Jestli se nepletu,tak celý čas neměřené Ph..
Ph substrátu ideální už bude dávno minulostí..,odstátá voda z vodovodu mívá zřídkakdy pod 7,spíš mívá Ph mezi 7-8..
Hlava
citace:
Původní příspěvek od Freezecz
ahoj všichni nevíte co by mohlo být tohle???....spálenina od lampy ?? ale mám ji dost daleko


To je ta sama kytka co prispevek 596?
Freezecz
citace:
Původní příspěvek od Hlava


To je ta sama kytka co prispevek 596?


ne jina odruda a kytka :)
LopoCz
citace:
Původní příspěvek od Vakiduvaje


Odstátá voda z vodovodu,celý čas..
Jestli se nepletu,tak celý čas neměřené Ph..
Ph substrátu ideální už bude dávno minulostí..,odstátá voda z vodovodu mívá zřídkakdy pod 7,spíš mívá Ph mezi 7-8..


A na to si přišel kde??? Moje odstatá vodovodní voda ma +-5,0 Ph
citace:
Původní příspěvek od LopoCz


A na to si přišel kde??? Moje odstatá vodovodní voda ma +-5,0 Ph


To jen vyjímka,co potvrzuje pravidlo..i když 5,0 z vodovodu se mi moc nechce věřit..ale asi to tak je,když si to naměřil...
Trochu se po Groweru rozhlídni,co komu teče z kohoutku..je to větš.mezi 7-8,mě osobně teče 7,2-7,4....
A kdyby mu teklo z vodovodu pět,tak je to stejně na piču,jako 7 nebo 8..
Základ je měřit,měřit,měřit,a ne koupit substrát s ideálním Ph..a myslet že tim moje starost o Ph končí...
vimnevim
mě teče z kohoutku voda ze studnz s PH okolo 7.3 jak kdy...
Ph měřim a když dávám třeba Plagron grow tak mi to srazí akorát na tech 6.3.
Každou chvilku se mi stává, že se na kytkách projeví nedostatek železa. Máme hodně železitej pramen tak jsem dali do studny nějakej "filtr" na princip magnetu a mám podezření jestli to kytkám trochu nevadí ??? Nemáte někdo zkušenost ?....
Triminka
Mojim 1-2 týždnovým predpestom sa nejako nedarí, naprv ich napadli smutnice a teraz sa im nieco deje s listami:
http://img163.imageshack.us/img163/9263/p4210252.jpg
http://img689.imageshack.us/img689/1747/p4210258.jpg
http://img260.imageshack.us/img260/1276/p4210257.jpg
http://img718.imageshack.us/img718/7293/p4210256.jpg
http://img714.imageshack.us/img714/6683/p4210255.jpg
http://img718.imageshack.us/img718/3220/p4210254.jpg
http://img96.imageshack.us/img96/9007/p4210253.jpg

Tie problemy su totiz dost roznorode. Momentalne su rastlinky von, vo foliovniku (den 18-28 stupnov, noc 8-15 stupnov). Je mozne ze som ich raz prelial, ale uz cca 8 dni dozadu, odvtedy substrat iba mierne kropim, aby ostal vlhky. Substrat je kupensky, z kvetinarstva pre izbove rastliny (Ph 6-7). Dakujem za odpovede.
Hlava
citace:
Původní příspěvek od Triminka
Mojim 1-2 týždnovým predpestom sa nejako nedarí, naprv ich napadli smutnice a teraz sa im nieco deje s listami:


...a foto ??
Triminka
Hlava: prepac, nechcelo mi to tie obrazky vziat do galerie (vraj privelke, tak som ich upol dodatocne).
Patreees
čau chtěl jsem se zeptat mám problém s listama uvadaj mi listy :( a hnědnou blizny :( a jsou v 43 dnu květu listy mi pomalu uvadaj nevím čím by to mohlo bejt poradí někdo plssss ?? Myslíte že by mi pomohlo když jim dám na klipsnáku druhou rychlost asi jo co a nemám je prolejt čistou vodou ? ph neměřim ani ec bohužel .. :(
Hlava
citace:
Původní příspěvek od Triminka
Hlava: prepac, nechcelo mi to tie obrazky vziat do galerie (vraj privelke, tak som ich upol dodatocne).


No v pohode , zkus přiste zaškrtnout "Automaticky upravit na povolenou velikost souboru?" pak to většinou jde, no tvuj problem , neni , nestřikej na ne tolik vody, nech to vyrust a jestli za 14dni budes mit porad problem tak napis , ted podle fotky je to moc mlady a uvidi se pozdeji , asi tak... :eek:

citace:
Původní příspěvek od Patreees
čau chtěl jsem se zeptat mám problém s listama uvadaj mi listy :( a hnědnou blizny :( a jsou v 43 dnu květu listy mi pomalu uvadaj nevím čím by to mohlo bejt poradí někdo plssss ?? Myslíte že by mi pomohlo když jim dám na klipsnáku druhou rychlost asi jo co a nemám je prolejt čistou vodou ? ph neměřim ani ec bohužel .. :(



...no opet ta sama otazka , FOTO ??? , jinak v 43dnu kwetu bych fakt nejaky žlutý listy neřešil a to vůbec ...
Triminka
Ehm, prepacte, ze otravujem, ale stav mojich rastliniek sa rapidne zhorsuje, napriek kropeniu vysychaju a na listoch sa im tvoria coraz vacsie JASNO BIELE skvrny.
van blade
citace:
Původní příspěvek od Triminka
Ehm, prepacte, ze otravujem, ale stav mojich rastliniek sa rapidne zhorsuje, napriek kropeniu vysychaju a na listoch sa im tvoria coraz vacsie JASNO BIELE skvrny.


je to strašně přelitý, máš tam vůbec díry v kelímkách?
Triminka
ano, mam, ale kazdopadne je to mozne, dakujem
Patreees
citace:
Původní příspěvek od Hlava
...no opet ta sama otazka , FOTO ??? , jinak v 43dnu kwetu bych fakt nejaky žlutý listy neřešil a to vůbec ...


Čau hale tak už jsou v pohodě :) , ok listy řešit nebudu .
Barbarosa
Zdravim všechny Bédy trávníčky!

Tento rok jsem se poprvé vrhl na pěstění takže můj problém možná není ani problém ale jen přirozená věc a nemůžu spát zcela zbytečně. Z www.cannabisseeds.com jsem si objednal semínka odrůdy Afghani a Neville's Haze.
- Pěstební nádoby 6,5L
- Hlína obyč + perlit a cca. 5g dolomitského vapence na květináč
- Hnojim Bio-Bloom 1ml/1L hnojím vždy když zalévám, proliju celý květník dokud se neobjeví voda v drenážních děrách, znova zalévám až je hlína téměř suchá - cca 2x do týdne
- 2 Kytky pod 125W CFL Red
- Zbytek na balkóně (přes noc dávám domů)
- Kytky na balkoně moc nerostou - asi jsem je zasadil brzo
- Pod lampou rostou jako z vody

Teď k otázce potažmo problému.
- Kytky pod lampou mají okraje listů jemně zvedlé vzhůru.
- Nově rašící listy, kytek na balkóně, mají mnohem světlejší barvu nežli listy již vyrostlé. Vzhledem k tomu, že to téměř neroste nevím zdali se listy zbarví správně nebo je to nepřirozený. Pod lampou mají i nově rašící listy pěkně zelenou barvu.
Smím prosit?...
rekl bych velice promenlivy hodnoty PH.mel jsem to nekolikrat taky a vzdycky v dobe,kdy jsem na PH sral,ale kdo vi.
Prvni nebo druhy obrazek? bo obojí?

2. me prijde jakoby okousany listy, ale nikde nic a davam biooil...

Dík
Sonic81
tak me reknete co to je
je to 42den12/12
vlhkost den noc 30/55
teplota 28/18
ph zalivky 6.3
zloutnou a schnou:rejp:
citace:
Původní příspěvek od Santcha
Prvni nebo druhy obrazek? bo obojí?

2. me prijde jakoby okousany listy, ale nikde nic a davam biooil...

Dík

prvni obrazek.mam to ted na G13ce taky.sral jsem na PH.jednou 5,5 za 2 dny jsem dal 6,5 a tak podobne nekolik dnu.nevim,ktery prvek chybi,ale mel sjem to parkrat a vzdycky kdyz kolisalo ph.
citace:
Původní příspěvek od Sonic81
tak me reknete co to je
je to 42den12/12
vlhkost den noc 30/55
teplota 28/18
ph zalivky 6.3
zloutnou a schnou:rejp:

vysoka teplota?podle toho co pises ne.blizko lampy?nizka vlhkost?jedno z toho to urco bude.
Zedy
citace:
Původní příspěvek od Sonic81
tak me reknete co to je
je to 42den12/12
vlhkost den noc 30/55
teplota 28/18
ph zalivky 6.3
zloutnou a schnou:rejp:


Nízká vlhkost v tomdle období květu je ideál a kdyby byla lampa nízko, tak by si viděl pokroucený spálený blizny.

Žlutý listy v období květu a to ještě když tak do 3neděl budeš kosit ne? Není nic neobvyklýho, holky sou teď dost hladový, tak je možný že jim chybí nějakej prvek, kterej si nahání ze zásob, nic hroznýho. Jaký máš EC, nebo co jim leješ?
LOksa
zdravim, potreboval by som pomoct so zltnutim listov. hladal som tu vsade, no ziadne co som videl sa mi nejak nepodobali na tie nase. Rastliny su v 5. tyzdni kvetu polievame kazde 2 dni 2 litre vody (je tam 6 rastlin takze dost rychlo to vypiju) hnojili sme raz do tyzdna, no myslel som ze im chyba N tak sme im dali nazrat kazde 4dni, no nepomolo tak teraz neviem. hnojiva- Plagron Alga Bloom + Green sensation + nedavno sme kupili Plagron PK ak by to bol nahodou nedostatok P alebo K. No zatial sa to nezlepsilo, skor naopak. ak vam to je zname prosim poradte...
LOksa
Pripajam este jedno foto ostrihanych listov
tomas2pet
citace:
Původní příspěvek od HCKid
Zdravím, poradíte s tímhle?
Drip, 30. den růstu, spodní listy bělají a usychají čpičky, jinde zas rezavé skvrnky. PH, teplota atd. - vše v pořádku, hnojivo AH, vstupní EC 0.8, výstup 0.5; demi voda

Opakuju to tady pařát dokola, nepoužívejte demi vodu, nebo se z toho zblázníte.:D
deficit vápníku, a na to navázané další problémy.
http://grower.cz/forum/showthread.p...6422#post366422
http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=1
tomas2pet
Ta tvoje voda je pitná? jestliže ano, tak nevím co by na ní mělo být špatného.
Je to co říkám, ale dělej si co chceš.
A ještě jedna věc, jestliže je vstup 0,8 a výstup 0,5 tak je to asi potřeba přihnojit néé.
Prosim o radu, jsou ve skleníku:help:
Hlava
citace:
Původní příspěvek od Kopeček
Prosim o radu, jsou ve skleníku:help:


...ale dals je tam nedavno ?? , to je podle me vlhkosti , to kdyz zacneš větrat tak se takto zkroutej... jinak bych si stim nedelal zatim starosti vypadaj v pohode...Hlava
Dalo by se říct že jo, předtim byly asi dost přelitý tak jsem je dal sem a ted zase dělaj tohleto:(
Větrám tak nějak průběžně, ale neměl bych je dát zase zpátky do pařníku?
Dva kousky už se asi chytly, ale tyhle jsou mizerný furt:mad:
Ipaqman
Zdar,
mám takový problém. Rostlinky mám v 3 týdnu květu, hnojím podle návodu v tabulce, vzduch tam jde, ven taky, žádní škůdci nejsou okem viditelní ale přes to to začalo dělat to, co je vidět na fotkách. U jedné rostlinky začala usychat horní polovina. Od půlky dolů to vypadá zdravě. Během pár dnů to začala dělat další a včera třetí. U nich se to zatím projevuje tak, že se kroutí horní listy směrem nahoru a spodní listy zase jakoby uvadali. Světlo mám tak 40-50cm od vrcholků kvůli teplu... NEvíte prosím někdo co s tím?
Klamath
hele tohle samy mi delaly kytky kdyz sem je prelejval..... a uz se toho nemuzu zbavit. mrki na muj tread a podivej se na nejnovejsi foto.
ze zacatku sem je prelejval a i kdyz ted uz neprelejvam, tak mi to delaj taky. jak casto zalejvas?
WERD
no fakt to vypadá na přelití...možná světlo a teplota ale to píšeš že je ok...jedeš hlínu?hnoje?
bubik
ipaqman: me to prijde jako nejaky problem s korenama /teda jestli je to hlina../
Klamath
jinak pokud je to prelity a hnijou ti koreny tak uz je moc pozde to zachranovat (coz me prijde :( ) ale pokud ti neuhnivaj koreny tak vyndej kytku s hlinou ven a na spodek kvetinace nasypej 1 cm perlitu (me to pomohlo) pokud nemas perlit tak tam dej aspon suchou hlinu.
zkusit to muzes kazdopadne... znovu dodavam, ze to je reseni pokud je mas prelity a neschnilej korenovej system. pokud je to neco jinyho tak to nepomuze
Ipaqman
Zdar..zalejvam přibližně jednou týdně, ale kontroluji, jestli je to dostatečně proschlé. Jinak mám kokos...
BloodyBeer
Zdar....

no pokud mas kokos tak to jsi hoooooodne zadrel -> kokos by se mel zalevat klidne i nekolikrat denne, pokud se nemylim - v indoor sekci je navod jak se pestuje v kokosu ale podle me jsi je utyral suchem ....
skoty
ahoj lidi potrebuju nutne poradit tohle je muj 4 grow ale jeste jsem takovy problen neresil a at hledam tak nenachazim odpoved na muj problem.Ted se to uz tyka takrka vsech kytek teda jen novych vyhonku.Hnojim hessi cca 1-2 tydne teplota se pohybuje kolem 25 v noci 20 stupnu.Vlhkost jsem snizil na 40 procent.PH se snazim drzek kolem 6,2 EC nmam jak zmerit.Nove vyhonky zloutnou a krouti se zadny skudce nenalezen.Omlouvam se za kvalitu fotek
Ipaqman
Zdar,
několikrát denně zlévat kokos se mi zdá jako hovadina. A to už jen z důvodu toho, že špatně porostou kořeny a hlavně z toho důvodu, že to bude hnít. Kokos by se měl, podle mě a lidí co jsem se ptal, zalévat tehdy, když to není úplně vyschlé, ale dostatečně proschlé... a co jsem si teda pročetl i ten návod, tak tam to je taky tak napsaný...Týden, co jsem napsal je blbost, je to tak 5-6 dní. Mám 7litrové květináče, naleju to celkem dostatek vody, takže jsou komplet prolité a to na těch 5-6 dní stačí..
spíš jsem se dočetl, že to může být PH. Rozbil se mi PH metr a nová sonda přijde až příští týden a prý když je vysoké PH, tak tam chybí fosfor, jestli jsem to správně pochopil a ten by to mohl způsobovat..ale co je na tom pravdy, to nevím...
BloodyBeer
citace:
Původní příspěvek od Ipaqman
Zdar,
několikrát denně zlévat kokos se mi zdá jako hovadina. A to už jen z důvodu toho, že špatně porostou kořeny a hlavně z toho důvodu, že to bude hnít. Kokos by se měl, podle mě a lidí co jsem se ptal, zalévat tehdy, když to není úplně vyschlé, ale dostatečně proschlé... a co jsem si teda pročetl i ten návod, tak tam to je taky tak napsaný...Týden, co jsem napsal je blbost, je to tak 5-6 dní. Mám 7litrové květináče, naleju to celkem dostatek vody, takže jsou komplet prolité a to na těch 5-6 dní stačí..
spíš jsem se dočetl, že to může být PH. Rozbil se mi PH metr a nová sonda přijde až příští týden a prý když je vysoké PH, tak tam chybí fosfor, jestli jsem to správně pochopil a ten by to mohl způsobovat..ale co je na tom pravdy, to nevím...


proc by se nemohlo zalevat nekolikrat denne - od ceho jineho by byl drip?? Ano kokos klidne muzes poradne zalevat ale stejne je delany tak aby propoustel vodu a vzduch (pokud ho nemas michany s hlinou potom to je to jako s hlinou ale jinak je kokos povazovany vice za hydroponii nez substrat) takze vetsina zalivky ti stejnak vytece spodem kvetinace a behem dvou dnu kytkam chybi voda a zacnou tak usychat.

Jo jinak ja jsem ted zaleval hlinu co 4. dny a to drzela vodu jak blazen ....
WERD
musím souhlasit s BloodyBeerem...já po přepnutí v growmixu kolem 5l hlíny zalíval každý den kolem 0.5l jak chlastali....jako 5-6 dní v kokosu mě příjde docela hard.
Klamath
jo jo me taky. v hline se zalejva jednou za 3 - 4 dny podle proschnuti. kokos se zalejva podstatne castejc
noobák
zdravim, nečekaně mám trochu problém s listama... spodní listy jednah hodně zesvětlaly, ale teď navíc začali listy usychat a kroutit se. Zajmavý je to, že mám zatim dvě kytky v jednom květináči, ale postihlo to jenom jednu
Smouk
Zdárek Lidičky! Prosim HELP! Mam klona je cca 18 dní starej.Je v květináči se substrátem.. Za poslední dva dni se mi na listech začali objevovat žlutý až hnědý skvrny a špičky se točí nahoru..okolo těch zoubků na listech (čepele?) to hnědne.. Přikladám fotky co jsem vyfotil... Ty listy na ty fotce už byli seklý napůl když jsem to dastal..
Díky za každou odpověď!
Tady se můžete mrknout jak kytka vypadala cca pred týdnem..
http://grower.cz/forum/showthread.p...5360#post885360
Smouk
A tady ještě pár fotek... ;) Ten malej středovej list je trochu nahnědlej má to tak být nebo ne? Díky:)
krasus
to Smouk to vypada bud na velky Ec nebo Ph mas moc vysoko
redyth
to co je na první fotce v druhým příšpěvku vypadá, že je jim prostě zima, mě to teda takhledělalo, když sem měl malý kytky venku a byla kosa
Smouk
2 Krasus: Ok zkusim ještě změřit PH v květináči... A to EC? (četl jsem o tom jen zběžně pořádně nevim co to je... Dont Beat Me!:D )
Smouk
2 Redyth: Ze zimy bych řekl že to nebude... Mam ji doma vždycky na noc a jak teď pršelo nebyla venku moc jen za terasovejma dveřma prosklenýma...aby měla dostatek světla..
citace:
Původní příspěvek od redyth
to co je na první fotce v druhým příšpěvku vypadá, že je jim prostě zima, mě to teda takhledělalo, když sem měl malý kytky venku a byla kosa

presne tohle bych videl jako hlavni duvod,mam na venkovkach stejnej problem+jeste par dalsich:-) viz muj thread.
Zelwig732W16
napada vas neco? me to podle obrazku a teorie prislo jako def. vapniku a tak jsem to i posl. par dni resil, ale zatim tezko rict, esli se to lepsi... taky muzu byt (a asi budu) uplne vedle... vic hlav vic vi... paraziti a skudci se mi nezdaj, ptze je to jen a jenom jedna kytka, navic by chtela presadit (coz neudelam, ptze me zajima konkretni pricina TOHOTO a tahle kytka je stejne "takova pokusna"), tak soudim ze ji chybi naka ta zivina...
M4Jk
Zdarce mohly by jste mi poradit?jak sem hledal tak sem hledal mam kytky 250watt tep.¨noc 23-25,den 25-28..zacaly se mi delat nake fleky na listech..
Lord A.
Chlapi, mrkněte na totok: bílé tečky na listech. Vůbec nevím, co by to mohlo být...
Díky za každou odpověď. :)
redyth
Vypadá to na svilušky
Lord A.
citace:
Původní příspěvek od redyth
Vypadá to na svilušky

TO SNAD NE! =-O :(
bubik
..jojo...Biol a mas klid...
punkejt
Ahoj, taky bych si rad nechal poradit. Mam NL, zem do ktery jsem to daval byl plagron royal. Na listech se mi udelaly takovehle flicky. Je to pH nebo neco horsiho? Diky za odpovedi...
http://img708.imageshack.us/i/indexphpb.jpg/
http://img31.imageshack.us/i/indexphp2.jpg/
citace:
Původní příspěvek od punkejt
Ahoj, taky bych si rad nechal poradit. Mam NL, zem do ktery jsem to daval byl plagron royal. Na listech se mi udelaly takovehle flicky. Je to pH nebo neco horsiho? Diky za odpovedi...
http://img708.imageshack.us/i/indexphpb.jpg/
http://img31.imageshack.us/i/indexphp2.jpg/

rekl bych genetickej problem.neresil bych to.
Ahoj,

potreboval bych pomoc s rozlisenim nemoci nebo nejakeho nedostatku u mych holek. Mam 2 mala policka a v jednom mam problemy ikdyz jen zatim male. Na listech se udelali takove skvrny jakoby rezate, je to jen zatim par listu, ale velice pomalicku se to rozliza, podle MyNameStichovym threadu mi k tomu pasoval nejvic nedostatek vapniku. A na druhem poli mam to same taky jen par listku, ale tady me zase trapi divne vybledle fleky na listech zprvu to byly tak 2 listy a ted tak po tydnu rekneme 10, 20 listu z 16kytek,ale proste to postupuje. U tohoto vyblednuti jsem prave na MyNameStichovym threadu nic nenasel, byly tam podobne symptomy ale nic presnejsiho, pripada mi to jako nedotatek zeleza,horciku nebo maganu, ale k nicemu to jenoznacne nepriradim je to nejake pofiderni :D. Jinak jsem dnes svym prvnim pH metrem zmeril prosak z kytek pri zaliti a ten ukazoval 6,5, coz je takova prestrelenejsi hranice pesteni, proto si myslim ze az zaliju znova(voda ma ph kolem 7) s upravou pH, uz se to rozlizat asi nebude) ze by spatna absorbce prvku pri tomto pH?). teplota normal, vlhkost normal, kyti jsou ve 12 dnu kvetu, vyska 60 hnojeno primerene :D Plagronem. diky moc za rady a pomoc
Klamath
ph 6,5 je v pohode jak ukazuje tenhle obrazek
http://grower.cz/home/potw.php?a...&photoid=153920
Takze? co je to pofiderni vyblednuti? to me vice trapi nez ten nedostatecnej vapnik to se snad s hnojkou srovnalo,ale to blednuti :D:D:D
darxtar
Co by to prosim vas mohlo byt? V spodnych castiach rastlin su taketo flakate listy coraz castejsie a nejake male cierne mrdky som na tych listoch objavil. Ta druha foto ich pod makrom zachytava (nutne zvacsit foto na plnu velkost). Su to svilusky?
tomas2pet
citace:
Původní příspěvek od darxtar
Co by to prosim vas mohlo byt? V spodnych castiach rastlin su taketo flakate listy coraz castejsie a nejake male cierne mrdky som na tych listoch objavil. Ta druha foto ich pod makrom zachytava (nutne zvacsit foto na plnu velkost). Su to svilusky?


Třásněnky ok.
Vermitec 1,8 EC postřik.:D
darxtar
Predchvilou mi matkar potvrdil s istotou ze ide o svilusku a doporucil Biool alebo Omite. Tak jak teda? Skusim este pockat nech sa vyjadri aj niekto dalsi. Dik za reakcie
tomas2pet
No tak to stejně postříkej tím Vermitecem, je jek na svilušky tak na Třášněnky.
Svilušky poznáš normálně okem, třásněnky nechávají právě ty černý hovínka.
darxtar
a kde sa to da v brne zohnat? nieco pobliz centra by sa naslo?

btw: trasenky nechavaju bielo-striebristu vrstvu na povrchu listov, nie hnede vyzrane flaky, nemam pravdu?

Trasenky: http://grower.cz/photos/013683/0039.jpg

a takto moje listy nevyzeraju
Hlava
citace:
Původní příspěvek od darxtar
Co by to prosim vas mohlo byt? V spodnych castiach rastlin su taketo flakate listy coraz castejsie a nejake male cierne mrdky som na tych listoch objavil. Ta druha foto ich pod makrom zachytava (nutne zvacsit foto na plnu velkost). Su to svilusky?


JO tohle jsou třasnenky , pozdravuj matkaře , jo kdo to byl ??:p: cau Hlava :rasta:
Hlava
citace:
Původní příspěvek od Lord A.
Chlapi, mrkněte na totok: bílé tečky na listech. Vůbec nevím, co by to mohlo být...
Díky za každou odpověď. :)


Taky třasnenky , nahoře světlé přožrane listy , zespoda černy tečky , hovinka , to jsou třasněnky .
Hlava
citace:
Původní příspěvek od punkejt
Ahoj, taky bych si rad nechal poradit. Mam NL, zem do ktery jsem to daval byl plagron royal. Na listech se mi udelaly takovehle flicky. Je to pH nebo neco horsiho? Diky za odpovedi...
http://img708.imageshack.us/i/indexphpb.jpg/
http://img31.imageshack.us/i/indexphp2.jpg/


No jak sem ti psal , muze se to objevit na par listech ale na celkovej vysledek to vliv mit nebude , proste nejaky listy zmutovali a to se stane , kdyz jich neni moc , je to v normalu , cau Hlava
darxtar
dakujem za odpoved, som v 30. dni kvetu, mozem bezpecne pouzit Vermitec 1.8 EC ?
Hlava
citace:
Původní příspěvek od darxtar
dakujem za odpoved, som v 30. dni kvetu, mozem bezpecne pouzit Vermitec 1.8 EC ?


http://eshop-abex.webnode.cz/produc...c-1-8-ec-10-ml/

..píšou "Ochranná lhůta: 3 – 7 dní dle typu rostliny."
vimnevim
potřeboval by jsem poradit....
Měl jsem trochu přehnojený kytky a tak jsem je propláchnul aby na výstupu bylo max 1 Ec...
Jsem ale ve 20 dni květu a tak by mě zajímalo co by bylo nejlepší jim příště dát k snědku ? Jestli čistou vodu nebo jim trochu květový složky dát ? A jestli pohnojit tak kolik ? Aby jsem je znovu nepřehnojil ???
Abych nebyl OT přidám fotku .-)
vimnevim
potřeboval by jsem poradit mám kytky ve 20 dni v květu a trochu jsem je přehnojil ani nevim jak, jelikož jsem je pohnojil jen jednou roztokem s 1 Ec ... Zřejmě moc nahnojenej substrát.
Každopádně odpad tekl nejdřív i přes 2 EC a prolíval jsem dokud nebyl výtok okolo 1 Ec...
Zajímalo by mě jestli mám pohnojit mírně květovym hnojivem a nebo radši ještě aspoň jednou prolít vodou ?... A jestli pohnojit tak jakou koncetrací ?...
Abych nebyl úplně OT tak přidám i foto...
Hlava
citace:
Původní příspěvek od vimnevim
potřeboval by jsem poradit mám kytky ve 20 dni v květu a trochu jsem je přehnojil ani nevim jak, jelikož jsem je pohnojil jen jednou roztokem s 1 Ec ... Zřejmě moc nahnojenej substrát.
Každopádně odpad tekl nejdřív i přes 2 EC a prolíval jsem dokud nebyl výtok okolo 1 Ec...
Zajímalo by mě jestli mám pohnojit mírně květovym hnojivem a nebo radši ještě aspoň jednou prolít vodou ?... A jestli pohnojit tak jakou koncetrací ?...
Abych nebyl úplně OT tak přidám i foto...


Klidne uz to pohnoj , vypada uplne v pohode , EC v 20dnu kvetu ?? Tak dle me kolem 1-1,4 možna trochu vice , viz http://grower.cz/pestovani/navody/...ojeni/7.html#40 , cau Hlava
caute groweri, prosim nejakeho znalce, at se mi podiva na prispevek č.672, hlavne druhy obrazek, uz mi to pomalu roste i na malich vrnich listcich, vubec jsem nenasel co to muze byt spatne nebo co i spatne delam ja. Diky rad bych uz to za vcasu eliminoval. Jinak ten list je z kytek ultimate power plantu a tech se to vlastne tyka
citace:
Původní příspěvek od IPX
caute groweri, prosim nejakeho znalce, at se mi podiva na prispevek č.672, hlavne druhy obrazek, uz mi to pomalu roste i na malich vrnich listcich, vubec jsem nenasel co to muze byt spatne nebo co i spatne delam ja. Diky rad bych uz to za vcasu eliminoval. Jinak ten list je z kytek ultimate power plantu a tech se to vlastne tyka

nepouzivas nejaky postrik?
BloodyBeer
citace:
Původní příspěvek od IPX
caute groweri, prosim nejakeho znalce, at se mi podiva na prispevek č.672, hlavne druhy obrazek, uz mi to pomalu roste i na malich vrnich listcich, vubec jsem nenasel co to muze byt spatne nebo co i spatne delam ja. Diky rad bych uz to za vcasu eliminoval. Jinak ten list je z kytek ultimate power plantu a tech se to vlastne tyka


cus

podle te prvni fotky to jsou asi trasnenky - takove ty vyzrane bile tecky -> koukni se pod list jestli tam jsou cerne "hovinka"

o par prispevku vys mel kolega stejny problem a resili tam i cim to strikat tak se podivej :-P
Ne zadny postrik nedelam a to ani pythamin a trasnenky to nejsou, aspon podle me, me to nedela zadne bile tecky nebo zespod cerny hovna, proste to chytne listek nebo spise jednu cepel od hlavni zilky a pomalu rovnomerne to zesvetlava az ke kraji cepele. Koukal jsem se na ruzne choroby nebo ubytek cehokoli, ale nicemu se mi to nepodoba :D. Ale pro jistotu zkontroluju ty trasnenky ale u tech kytek v policku e to objevuje nahodile, jedna tam, druha zas jinde a zatim se mi nezda ze to nejak se rozlejza kdyby mi to poskakali brouci

a zatim po 14 dnech pozorovani es to rozlezlo tak na 10-20 listu, takze se mi to zda pomale :D
Hlava
citace:
Původní příspěvek od IPX
caute groweri, prosim nejakeho znalce, at se mi podiva na prispevek č.672, hlavne druhy obrazek, uz mi to pomalu roste i na malich vrnich listcich, vubec jsem nenasel co to muze byt spatne nebo co i spatne delam ja. Diky rad bych uz to za vcasu eliminoval. Jinak ten list je z kytek ultimate power plantu a tech se to vlastne tyka



No prvni fotka , je mutace listu + listova plisen a to druhy je uz jen mutace listu , oškubej to a jestli se to bude znova opakovat , nakopej toho co ti to prodal , cau Hlava
Hlava
citace:
Původní příspěvek od BloodyBeer


cus

podle te prvni fotky to jsou asi trasnenky - takove ty vyzrane bile tecky -> koukni se pod list jestli tam jsou cerne "hovinka"

o par prispevku vys mel kolega stejny problem a resili tam i cim to strikat tak se podivej :-P



..no sory ale v zadnem pripade třasnenky , ty delaj zespoda tečky na listech , hovinka a ze shora cestičky , ty střibrné vlasky na listeh shora , cau Hlava
Hlavo diky, ale to je trosku sranda, ty klony mam od tebe nechci te kopat :D:D:D:D rikas ze prvni foto je listova plisen + mutace a ja myslel ze nedostatek vapniku :D, to druhe je mutace listu? Gut oskubu a kouknu se jestli se to dale rozbujuje :D
rastajohn
:D:D:D pobavil jsem se velice :D
Fiklipos
Ahoj, mám problém s listy... Nevíte, co to může způsobovat? Jestli špatný zalejvání, výživa nebo proměnlivý venkovní teploty? Díky

P.S. sorry, za kvalitu fotek, nějak mi nefunguje foťák
Fiklipos
ještě jedna


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma