Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 
!!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam. !!! - Klikni zde pro originální téma
Hakan
Ještě mě znepokojuje jedna věc. Mám v boxu ještě 8ks Eda Rosenthala a na všech mám takovýhle trojlisty. Všechny ostatní kytky (C4 a POG) mají listy normální? Tušíte čím to může být? Předem díky
kamil
Pořád mě zajímá můj problém, to se s tím nikdo nesetkal? nebo už tohle nikdo nečte?
krast
zkušeností toliko nemam, ale co už sem pochopil, že najít problém je občas velice těžké. Pokuď je to jen u jedné kytky a ještě out, moc bych to neřešil. Prostě občas se jim nedaří a takhle v květu už bych s tim nic nedělal, je pozdě na to něco zkoušet. zdar a ať sklidíš...
kamil
Samozřejmě mně nejde o to, abych s tím něco udělal, to už sem zkoušel. Ale o to jestli někdo poradí co to je, abych se tomu vyvaroval v případě pěstění i příští rok. A nejednalo se pouze o jednu kytku, nýbrž o poměrně rozsáhlé políčko...

Spíš mi jde o to, aby se potvrdilo či vyvrátilo pH?
Morgan
to kamil:

jo tohle jsem míval na kytkách taky, ale neřešil sem to. Lehká nekroza pravděpodobně způsobená častými změnami ph, jak říkáš .
Pantata knedlik
Oliwer: Ruku do ohne bych za to nedal, ale ja si myslim, ze jsou prehnojene
Pantata knedlik
to Kamil a Hakan: Nejsem zkuseny grower, ale nevypada to, ze by mnoho zkusenych groweru na otazky odpovidalo, tak vyjadrim svuj nazor utvoreny na zaklade zkusenosti a toho co vim.

Kamil: Co se tyka tve kytky v kvetu, tak si myslim, ze je to nedostatek fosforu nebo nejake jine latky zpusobeny bud spatnym hnojenim a nebo spatnym ph, kdy rostlina dany prvek neni schopna prijmout.

Hakan: Tvuj problem vypada na neco podobneho, nedostatek nejakeho prvku / spatne ph. Jinak to ze maji tve kyticky trojlisty bude zrejme geneticke a nic spatneho na tom neni. Mejte se a pestujte uspesne...
Pantata knedlik
Kazdy mluvi o jine hodnote ph, zarucene ozkousene. Ty hodnoty se pohybuji od 5,5 do 8 a jak si ma potom clovek vybrat? Po delsim tapani na internetu jsem narazil na ruzne grafy, podle kterych jsem si spravnou hodnotu urcil priblizne na ph 6,6-6,9, coz jsou idealni hodnoty. Graf se da na groweru najit, ale prikladam...
kamil
Co se mého problému týče, tak si myslím, že sem letos nevhodně použil substrát se sklony ke kyselení, což na začátku vegetace za velkého přispění dešťů vedlo ještě k většímu okyselní. Posléze přišli sucha a trocha vápence a jak již Morgan píše změny pH, což vedlo k tomuto problému. Ovšem dle mého pozorování to mělo spíše vliv vzhledový než produkční, takže bych čekal spíše nedostatek nějakého kovu, atd... Samozřejmě sem hnojil zhruba jako každý rok, Bcuzz, Biobizz, Enzymy, Root+ apod...

Toť můj názor, ale taky se to vyskytovalo na různým modelech různě, což nádherně zobrazje různou citlivost modelů na kultivační podmínky. No každopádně, kdyby někdo věděl víc, rád se nechám poučit, protože tohle už na kytkách vidět nechci... všem díky
Rastafara
Zdravím všechny growery.
Mám problém s listy.Podivně se kroutí, vytváří se na nich hnědé flíčky a zežloutnou .Mám 250w sodík, kytičky rostou v coco substrátu (čistý s ničim jsem ho nemíchal), prozatím nehnojím ale dával jsem jim Advanced hydroponic enzymes (pro všechny druhy substrátů).Teplota se pohybuje okolo 28 °C.Vlhkost neměřím, PH papírky byly na faktuře, ale ne v krabici, takže PH zatím taky ne. Přikládám fotku je to strašná kvalita, ale nemám foťák :(.Slouží spíš pro představu, jak se lístky kroutí.
Ještě poznámka : začalo to u kytek, ktery jsou přímo pod lampou (pro jistotu jsem ji dnes o pár cm zvedl) . Prosím o pomoc, je to můj první indoor, nechtěl bych, aby mě to odradilo.
Joan
Čágo, zdá se, že se Ti to tam pálí...že jsi dal lampu výš, je určitě dobře!
Vlkost by si měl měřit...malý rostlinky potřebujou hodně vlhka. Často ji postřikuj, uržuj vlhkou zeminu a poroste jak z kokosu:-)
Joan
Ještě k těm enzymům...proč? Když nepoužíváš hnojiva? Enzymy pomáhají lepšímu vstřebávání živin a pokud tam žádné živiny nemáš tak asi není třeba je dávat...a cocos jako takový je pokud se nepletu úplně bez živin...čistý substrát.Místo enzymů bych dala raději AH root stimulátor. A enzymy až s živinama...
Rastafara
Díky moc :)
Azachyel
zdravím, nevim ale zda se mi ze neco neni v poradku. jsou to rizky z vidne,(byly sme tam v sobotu, takže kvalita řízků asi taky nic mc nebude) 2xjack herrer, 2xG13 hashplant, bublegum, hashberry, chronic a ak-47. ted na svítím 5 den rustovkou a jeste je pod ni chci nechat tak 9 dní a pak prepnout mam, silver box120*120*200. 600W, teplota mezi 23-30stupni vhkost mezi 50-80% podle toho co je zapojeno kdyz jede odtah vlhkost je daleko mensi.
no zdá se mi že kytičky nerostou dobre, spodni listy zloutnou a u G13tek a Chroniku sou i hybridni a kulaty a jako by vyschlí nevím nu poradte pls. fotky tu
Azachyel
a jeste nejaký foto pro predstavu
Rastafara
čau, začal jsem vlhčit stěny a květinky...nejstarší kytka je už pěkně fosforově zelená, ale ty menší zatím nic :( Doufám, že o ně nepříjdu :(
Joan
čágo..jak vysoko máš tu výbojku? :-)) a proč vlhčíš stěny? Bacha ať tam pak nemáš plíseň na zdech, to bych nedělala...stačí rosit ty kytičky.
A o kolik Ti vyrostly? To je otázek coo?:)
Rastafara
čau, kytičkám se moc nechce...téměř nerostou, ještě se plně nevzpamatovaly :(
jestedman
semena do kokosu nejsou pro začátečníka správnou volbou
Morgan
citace:
Původní příspěvek od Azachyel
zdravím, nevim ale zda se mi ze neco neni v poradku. jsou to rizky z vidne,(byly sme tam v sobotu, takže kvalita řízků asi taky nic mc nebude) 2xjack herrer, 2xG13 hashplant, bublegum, hashberry, chronic a ak-47. ted na svítím 5 den rustovkou a jeste je pod ni chci nechat tak 9 dní a pak prepnout mam, silver box120*120*200. 600W, teplota mezi 23-30stupni vhkost mezi 50-80% podle toho co je zapojeno kdyz jede odtah vlhkost je daleko mensi.
no zdá se mi že kytičky nerostou dobre, spodni listy zloutnou a u G13tek a Chroniku sou i hybridni a kulaty a jako by vyschlí nevím nu poradte pls. fotky tu


Co tam máš za substrát ? přihnojuješ ? hybridní listy = stres+genetická mutace (dedičnost po matce)
Azachyel
mam tam light mix od plagronu, hnojil sem jne jednou plagronem grow ale ted mi dosli nejaký dalsi na ochranu a na listy tak to zkusim a uvidim
meso
čaute týpci. skrátim to, bol som skosiť rastliny, bol to out, nebula a shiva skunk. nebol som predtým dlho pri nich a v poslednej dobe nebolo najlepšie počasie. keď som bol posledný krát pri nich, dosť som im otrhal lístky. dnes som prišiel a nemali žiadne. čo mali, boli stočené, akoby zoschnuté. na rastlinách inde som nič podozrivé nezbadal. možno to samozrejme nevidím, ale normálne voňali, mali normálnu farbu podla mňa, normálnu tvrdosť. len žiadne listy. žiadny krík. boli to len paličky proste. myslíte, že to je kvôli plesni? lebo pleseň je aj dobrý strašiak a nikde som nenašiel na groweri podobné info. ak to niekto videl, alebo počul o tom, nech mi napíše správu. kľudne zmažem príspevok. malé, veľmi skrútené hnedé lístky, akoby zoschnuté. neviem, či sa mám báť o to málo, čo sa zatiaľ suší. ale vyzerá to ok, myslím.
Azachyel
koukej plísen bys poznal urcite ta to nebyla, možná malo vody, nebo neceho, ale nekdy se rostlina prostě listů zbavuje hlavne na konci kvetení jestli vse ok, tak jen pri suseni sleduj jestli ti na to nejaka plísen neskočí a maš vystarano. smoku zdar
cosmicgirl
Zdar groweri mam problem s listy. Objevili se mi na nich hnede fleky nevite nekdo co s tim? prikladam i foto pro lespi predstavu. Objevujou se jen u sponich listu....zatim
cudas
hele pokud pěstuješ in .Tak by to mohlo být třeba tím že pokud zaliješ kytitku při rozsvíceným světlem a ulpí ti na listech voda .Tak ta voda ti udělá na listech fleky.
cosmicgirl
ty fleky jsou uschle a mrtve...nevim jestli to muze udelat voda.
jedeš hlínu?přelití?na hnojivo to nevypadá...jak je to dlouho,objevují se i na vrchních listech?

EDIT:
tak z tématu "Podivne prerostle listy" sem se dočetl že jedeš hlínu,400W...já bych to střihnul a počkal pár dní jestli to bude pokračovat..
a můj názor že to moc řešíš:D
dogg128
mám podobní problem tiež sa to začalo najprv takto teraz to mam už skoro na všetkich staršich listoch nechavam ich tak a po čase ostrihavam prikladám konečnu fazu
dogg128
a začiatok ale bude to asi fakt tou vodou lebo to začalo až potom ako som rosil :rolleyes:
cosmicgirl
Faktem je ze je to pouze na spodnich listech...prelitim to nebude davam si pozor. Kytky jsou tak 3-4 tydny stare...mozna to moc resim ale radeji to budu moc resit nez moc neresit :-D
Ray.Wost
Pánové (a dámy) prosím o radu...
Nafotil jsem mého škůdce..myslím si dle všeho, že se jedná o třásněnku, ale někdo kdo to již měl, tak jistě vypálí od boku s jistotou.. (myslím, že MF23 řešila totéž na začátku)

Přikládám fotaz...1 - je tam ožer, který je zalepený (zastříbřený) a na tom jsou asi ty mnoho zmiňované bobky.. ožer časem zhnědne (někde).

2 - fotka aliena pod lupou a na makro.. nenechte se zmást, tvor je cca 1-2 mm dlouhý a cca 0,4 mm úzký..trvalo mi ho najít poprvé...

A teď to hlavní..hned jsem to postříkal opravdu důkladně SpruzitemZDE LINK (pomáhal mi hodně i na svilušky) - dal jsem tam 1 litr nápoje - naprosto a na 99,9% prostříkáno a stejně normálně ty mršky přežili... je pravda, že jich tam najdu tak cca 5-10 denně na všech kytkách (60-100cm-box), ale vadí mi to...ještě počkám 3 dny (7 dní od Spruzitu) a dám jim S. znovu (možná mi vylezli noví jedinci, jelikož nejsou nikdy ani zbarvení - spíš jak průhlední) - prozatím je sbírám manuálně.

Tak prosím, prosím rady...
1.jsou to třásněnky??
2.máte zkušenost ?
3.tak sem s opravdu osvědčeným receptem..

Moc díky i za ty co jim to tu pomůže v budoucnu...

Mějte se fajn a ať Vám to roste...
Maikl
Nazdar hosi.. mam taky problem.. zacinaju mi vysychat konceky a kraje listkov na jednej z mojich kytiek :( ..pohladal som toho uz dost tak som sa rozhodol napisat sem a ukazat vam ako to vyzera, videl som uz vela podobnych fotiek - problem s prehnojenim ale toto nemoze byt moj problem..

- mam to v Grow-mixe od Plagronu
- este som nehnojil (ze by prave koli tomu malo draslika ??? -neviem, ale myslim si ze nie )
- poda by mala byt vzdusna a nepreliata (kontrolujem si zalievanie)
- korene ako poskodene nevyzeraju ani si nemyslim ze by boli nicene nejakymi skodcami
- obavam sa ci to nieje nahodou problem s pH alebo EC :( ale to bohuzial nemam ako kontrolovat.. aj ked nemyslim si ze by to mohol byt tento problem lebo som nespravil ziadny zasah do pody alebo do zalievky (nehnojim, nepouzivam ziadne ine pripravky popripade prisady do zalievky atd.)
- vyrazne sa oschnuta plocha na listkoch zvacsila za posledne dva dni

Prosim ak si je niekto hned isty v com je problem nevahajte napisat... vopred diki.. nech sa vsetkym dari.. :)
Maikl
Mohol by nam niekto pomoct a dat nejake rady ???
Oliwer
O co jde?
Maikl
Pozri vyssie... mam tam prispevok hned druhy za tou otazkou.. asi by som sem nepisal len taku primitivnu otazku... dik ..popripade poradte aj kolegovi pod mojim prispevkom... nech sa dari
tomas2pet
Maikl: Přihnojit bude to asi opravdu málo draslíku. A zvýšit vzdušnou vlhkost.
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=22499
koukni na draslík. T25.

mikael
ZDRAVÍ GROWERY POTŘEBUJI NUTNOU RADU CO MÁM DĚLAT S TĚMAHLE FLEKAMA NA LISTECH ZAČALO SE TO OBJEVOVAT VČERA NA DVOU LISTECH TAK JSEM JE RADŠI HNED ZLIKVIDOVAL. PH HLÍDÁM, KROPÍM JE VODOU S MINIMEM HNOJKY NĚKOLIKRÁT DENNĚ KVŮLI MALÉ VLHKOSTI 35-40% , SVÍTÍM NA KYTKU 125W RED A 18W ZÁŘIVKOU COOL WHITE,DÍKY ZA JAKÉKOLIV RADY JINAK PODOBNÉ SKVRNY JSEM TU NĚKDE NAŠEL AKORÁT NEBYLA U NICH ODPOVĚĎ TAK SNAD MI TEĎ NĚKDO PORADÍ. PŘEDEM DÍKY
Ray.Wost
(bohužel se nikdo neozval.. :rejp: )
Edit: 05/01/10 - Tak jak to dopadlo:
Třásněnky-jasně..
Jen olej na ně byl celkem krátký a to vzhledem ke každodennímu rození nových jedinců z vajíček.. kteří PRÁVĚ škodily tím, že napadené listy pomalu uvadaly.

Takže nakonec Talstar na ně zabral..měl jsem to cca 2 týdny před přepnutím na Kv., takže nebyl problém ho nasadit (kvůli dlouhé OL).

Tak se mějte a přeju málo škůdců.. Ray.
mikael
JO JEŠTĚ JSEM ZAPOMNĚL UPOZORNIT ,ŽE LISTY JSOU POVADLÉ A POKROUCENÉ KVŮLI TOMU ŽE SE MI PODAŘILO SEHNAT FOŤÁK AŽ HODINU PO USTŘIHNUTÍ LISTŮ. DÍKY ZA RADY
pyroman80
Ahoj groweři, mám malinkej problém, ale proč se nezeptat. Dovezl jsem si od jednoho skvělého nejmenovaného řízkaře z G na zkoušku několik modelů. Od každého jen jednu kytičku. Všechny kytky jsou naprosto v pohodě, jen u jedné kytky se už od fáze růstu objevují žluté skvrny viz. foto. Zajímal by mě váš názor. Myslíte, že by to mohlo být špatnou genetikou nebo že by tahle genetika byla náročnější na živiny a něco jí chybělo? Když jsem ale koukal na různé fotky z nedostatků živin, tak se žádný obrázek neshoduje.
Freedomlike
Zdravim mam docela velký problém. Kytky jsou ve 35 dni květu a čtyři začali pekelně žloutnout a schnout. Mám jich devět ale pět jich je OK a čtyři jsou na tom bledě. Je to White Russian. Je to přhnojené nebo nedostatek Phosporu??? pomoc prosím co s tim ??
dokktor
kolik temu hnojíš? viděl bych to na přepal. a jaké máš teploty? i když, když je zbytek vpohodě, teplotou by to byt nemělo. co je ten zbytek zač? trochu se rozepiš
kosmicka.raketa
me se stalo neco uplne stejnyho a vyresil sm to zlepsenim ventilace a snizenim teploty a zvednutim lampy... vsechny ostatni hodnoty sem mel v poradku, jen ta teplota...


EDIT: jo to prehnojeni mozna, nevidim moc dobre ten substrat, je to kokos nebo hlina? KOkos je potreba cistit a prolejvat enzimem, nebo se zasoli a dela to stejnej bordel jako pri prehnojeni... Hlina nevim, nemam zkusenost.

dela to jen ve stredu plochy nebo i na okrajich kde neni tolik svetla a tepla od lampy?
lukasz
caute kluci mam problem den na rustu a zacinaji mi zloutnout a deformovat se listy nevim co s tim dik
tomas2pet
citace:
Původní příspěvek od Maikl
Nazdar hosi.. mam taky problem.. zacinaju mi vysychat konceky a kraje listkov na jednej z mojich kytiek :( ..pohladal som toho uz dost tak som sa rozhodol napisat sem a ukazat vam ako to vyzera, videl som uz vela podobnych fotiek - problem s prehnojenim ale toto nemoze byt moj problem..

- mam to v Grow-mixe od Plagronu
- este som nehnojil (ze by prave koli tomu malo draslika ??? -neviem, ale myslim si ze nie )
- poda by mala byt vzdusna a nepreliata (kontrolujem si zalievanie)
- korene ako poskodene nevyzeraju ani si nemyslim ze by boli nicene nejakymi skodcami
- obavam sa ci to nieje nahodou problem s pH alebo EC :( ale to bohuzial nemam ako kontrolovat.. aj ked nemyslim si ze by to mohol byt tento problem lebo som nespravil ziadny zasah do pody alebo do zalievky (nehnojim, nepouzivam ziadne ine pripravky popripade prisady do zalievky atd.)
- vyrazne sa oschnuta plocha na listkoch zvacsila za posledne dva dni

Prosim ak si je niekto hned isty v com je problem nevahajte napisat... vopred diki.. nech sa vsetkym dari.. :)

Ty vole to chce přihnojit, a držet Ph.
Tohle je zmatečí téma. Nikomu to nic nedává.
T25.:D
Hnojit staci 1xtydne dle navodu + 1xtydne phytohormony /phytamin/
Scott
Zdravičko .

Sazeničky ze seminek staři 14.dni .

Substrát Plagron Grow Mix .

Zalivka Root Juice 5ml/l H20 = Ph ..... 6 .. EC zatim nevim.


Asi před par dnama mi začli nejak svetlat vrchni mlade listky a to od středu žilky jednotlivych čepeli listu .

Přelitim by to nemelo byt jelikož vzdycky zaleju radeji mene než vice, ale jestli by to nemohlo byt nedostatkem dusiku se mi nechce moc veřit, jelikož ten GrowMix musi alespon chvili vydržet a takove mlade rostlinky si skoro ani nic nepapnou .. Taky možno nedostatek Síry . Kdo vi ale snad se daji dohromady .. A stonek rostlinky a vetvičky listu u nekterych rostlin maji takovou vinove červenou až spiš rudou barvu .. Určite nato přijdem nic neni jen tak :D

Jedná se o 11x Northern Light . reguler seeds .


A předem všem dekuji :) Mejte se přátele
lukasz
jestli muzu poprosit poslete mi vzkazy do pm dik
citace:
Původní příspěvek od Scott
Zdravičko .

Sazeničky ze seminek staři 14.dni .

Substrát Plagron Grow Mix .

Zalivka Root Juice 5ml/l H20 = Ph ..... 6 .. EC zatim nevim.


Asi před par dnama mi začli nejak svetlat vrchni mlade listky a to od středu žilky jednotlivych čepeli listu .

Přelitim by to nemelo byt jelikož vzdycky zaleju radeji mene než vice, ale jestli by to nemohlo byt nedostatkem dusiku se mi nechce moc veřit, jelikož ten GrowMix musi alespon chvili vydržet a takove mlade rostlinky si skoro ani nic nenapnou .. Taky možno nedostatek Síry . Kdo vi ale snad se daji dohromady .. A stonek rostlinky a vetvičky listu u nekterych rostlin maji takovou vinove červenou až spiš rudou barvu .. Určite nato přijdem nic neni jen tak :D

Jedná se o 11x Northern Light . reguler seeds .


A předem všem dekuji :) Mejte se přátele


co mě žloutly od středu tak to bylo bud vodou (hodně) , což ty nemáš takže se pokoukni po přidání síry. mělo by pomoct koupit za 60Kč hořkou sůl a postříkat (a jelikož sou mrnata tak menší koncentraci )
vimnevim
ahoj cosmicgirl něco podobnýho se mi udělalo taky na pár listech...
Jak to dopadlo tobě ? Mám se toho strachovat ? :))
Flop
Nazdar, Toto se mi začalo objevovat na listech... Nešíří se to moc rychle ale nevim co to je, mám docela strach z plísně.
Kytky jsou cca 10 dní od sklizně tak nevím jestli se stim mám vůbec zabývat nebo ne.
Oliwer
Čao..možno poradit co je důvod kroucení listů?EC je 1,6-1,8..Díky
Oliwer
Čao..mám problémy s listy.EC je 1,6-1,8 jsem v třetím týdnu květu a tohle se mi objevilo přes noc u dvou rostlinek..listy se kroutí jakoby dovnitř a po celé delce listu,hlavně ve vrchní části rostliny. Poradíte někdo?
Koloušek
čau, před +- 2 dny se mi objevil problém s listy.
Vypadá to na plíseň co myslíte vy?
pH 6-6,5
teplota- den max 28
noc 13
vlhkost 60-80%
na fotce je jeden a ten samý list.
bubik
Oliver: ..me to prijde plesnivy...
Oliwer
Díky za názor..ale myslím že problém bude jinde.Jen sakra nevím kde.Jsou to zdravé rostliny a přes noc se jim tak zkroutí listy.
Oliwer
Nějak jsem sw zasekal..:-)
kolotoc23
zdravim vsechny zahradniky:)mam tu takovej problem,neco se deje s mejma chudinkama:(pres noc se mi obevilo cosi na listech a jsem z toho dost spatnej pac se to siri dal....prosim pomozte nekdo:)
FidoBMX
Cau groweri mam uplne ten samy problem jako Oliwer o 4 prispevky vyse krouti se mi listy jako na jeho fotkach prosim odpovezte jemu i me cim to je? dikes
Darth Sonus
Zdravím, nevíte náhodou někdo co by mohlo být tohle/viz. foto/ udělalo se mi to na jedné kytce ve skříni dá se říci že během dvou dnů najednou, u ostatních to nepozoruju.Květ je ok ale listy jdou prič, vypadají jak postříkaný defoliantem.U všech kytek jsou na hlíně takový asi 1/2mm velký bílý jakoby larvi nebo broučci, kteří tak jakoby divně odskakují, když se zalejou vodou nebo se na ně šáhne.Já právě myslel že sou to nějaký chvostoskoci co žerou bakterie, protože ostatní kytky sou Oka akorát ta jedna je KO.
Bozusss
prosím pomoc co jim a co mam delat?
Bozusss
citace:
Původní příspěvek od Bozusss
prosím pomoc co jim a co mam delat?
ararak
kdyz jsou me listky az nejak moc svetle zelene co to kytkam chyby?? prosim poradte.
tomas2pet
Lidi, používejte trochu hlavu. Když chcete poradit, tak je třeba napsat trochu víc informací, substrát, hnojení a podobně.
To je asi jako kdybych napsal, nejede mi auto, můžete mi poradit čím to je. :D
A hlavně hledejte a studujte, je tady všechno.
Komu se nelení tomu se zelení:D
ararak
mas recht. inu,samo se to nejak uhralo a me kvetinky sou zas jako se zahradky nebeske.. anyway diky
vyzera to, ako keby listy plesniveli nasledkom oslabenia imunity rastliny nespravnou vyzivou ... ake je ph toho, co do toho lejes ? a cim to vlastne hnojis ? vlhkost ? teplota ? ake medium ? mas dobru ventilaciu ? ako to rastlo doteraz (kym sa prejavik tento problem) ?

edit > pozeram, 16.12 ;) ... tak to uz mas asi vyriesene tak alebo tak :) .. zelam, nech hlavne pre ne dobre ;)
ararak
ja ti karle nevim,no muj laickej nazor mi rika,ze bys mohl mene hnojit.
Oliwer
Čao..ph jsem prasil kapkama a bylo všelijaké..Koupil jsem digitální měřák a snad to rostlinky ještě rozdýchají:-(Hnojím AH bloom,micro,PK13-14,enzymy,postřik phytamin už nedělám.Vlhkost je ve dne kolem 40,v noci 50-55 a je to koks,teplota 15-28.Odtah 380m3/h,dva ofuky a jeden přítah.Na růstu super,ale po přepnutí na květ začaly tyhle problémy.Tři kytky už jsou v hajzlu..
ZivyKvet
zdravim komunitu... neviete co moze byt mojej rastlinke? nedostatok? (coho) dusik? alebo neviem skuste posudit... vo pred diky moc
EDIT: zalievam ju tak akurat ked kus preschne zalejem...je to asi 3 krat tyzdene... a hnojky dostava biobizz bloom 1 x tyzdene v pomere 3ml/l tak dako sa mi zda
pravdepodobne nedostatek fosforu
nevysadil si hned po prepnuti zlozku grow ? ...

neslo by urobit foto bez hps ? ked to mas v kokose, tam sa problemy prejavia velmi rychlo, ako to zacalo ? prve zmeny na listoch ...

aj tak si myslim, ze to bude ph lockout ... v kokose by som sa na kvapky nespoliehal, v zemi by to slo ... aj ph rozdiel 0.5 je schopny narobit riadnu sarapatu ;)
Oliwer
Grow jsem vysadil hned po přepnutí..Myslím že problém bylo to PH,když jsem měřil digitálním měřákem to co jsem namíchal kapkama a dával kytkám..mělo to ph 4,4..:-(Kytky se vzpamatovávají pomalu a bude to znát na výnosu..Díky za tvůj zájem..
Cpt. Pierre
2 scott: mel sem podobny problem...zesvetlani novych mladych listku zposobuji na 90% velke vykyvy teplot...ja zvedl lampu a poladil vetrak tak aby chladil vzduch nad vrcholky....a dvakrat jsem aplikoval lehouckou koncentraci Phytaminu a kyti jsou jako novy....zkus si pohrat s tou teplotou,sazim na to boty :)
Scott
Tak rostlinky už jsou velke a diky všem za rady :)

Vykvy teplot nebyli nijak velke přes den kolem 25-27 a v noci kolem 18-19 °C takže tak . Ono mlade rostlinky jsou nachylnejši na veci než jak jsou už vetši a silnejši :) Mej te se a diky přátelé ..
pecar
Zdravim všechny.
Na listech matky se mi objevily malé oranžové tečky. Nejsou na všech. Jenom na pár středně velkých listech. Vypadá to jako malé vajíčka mandelinky, ale na 100% to není živočich. Ta oranžová tečka prochází celým listem, takže je vidět se zhora i ze spodu. A vetšinou se tvoří u těch jednotlivých výživových kanálků. Zatím to není nic co by ji zabíjelo, ale trápí mě to.
Jinak podmínky má dobré.: Je stará půl roku, svítím 250metalhalogen, teplota kolísá mezi 21(noc) - 26(den), vlhkost kolísá 50 - 70%, PH je 6,5 +/- desetina. Hnojení je 1x týdně klasika Plagron Alga Grow + trocha bioalgeen(kořenový stimulátor). Jinak stříkám bio-protect a cropmax (1x za 2 týdny). Substrát je (zahradnický+kokos+písek+perlit+biohumus+dolomitický vápenec). V substrátu je také supresivit(biofungicid)
Ještě takový detail - semtam se objeví miniaturní muška. Ta co žije v hlině a žere odumřelé kořínky ale, nevěřím že je to ona. Má otázka se spíš bude týkat toho, co jí chybí. Pravděpodobně nějaký prvek(Mangan,Zinek, atd..). Nenašel sem nikde zdokumentovaný případ s fotografiemi,tak abych mohl porovnat. Prosím pomozte.
pecar
To: ZivyKvet:
Souhlasím s benji chaouat, vypadá to na nedostatech fosforu. Ještě by to mohlo být nakombinované s vysokým PH.
Nazdar,rekl bych nízke PH,ale píses,ze mas Ph 6,5(nemuze byt pokazeny ph metr?).Nedostatek prvku to nebude,spis prebytek.Ja mel neco podobneho tohle kolo,kdyz jsem pouzil vodu ze studny a posleze zjistil,ze obsahuje velke mnozstvi vapniku.S tim by mohl souviset ten dolomiticky vapenec(zkus zmerit EC odpadu) a poradne bych to proplachl.Pak se uvidi.
jizva
Zdravice Oliwere , dle fota to vypadá jako spálené. Dát výše racka . NJu ale jistě máš už dávno skolizeno koukám na datum :) a co to by lo ? Měj se Zdravice
pecar
TO benji chaouat:
Ahoj, nemyslím si že bych měl chybu v PH, používám lakmusové papírky i tu vodičku a vychází to stejně u obou měřidel. Dolomit jsem přidal docela nedávno a jenom jsem tím posypal substrát. Každopádně přestanu chvilku hnojit, budu prolévat vodou a budu měřit PH. Zkusim změři i EC,ale nevim nevim. Vždy když sem to zkoušel měřit, tak se mi objevovali divné hodnoty(musím to pořádně nakalibrovat). Zatim dík za radu.
Oliwer
Čao Jizvo..ještě to zraje a situace se zlepšila.Koupil jsem digitální měřáky PH a EC..a když jsem změřil to čím jsem kytky do té doby živil...NASRAT.PH 4,4...EC 4,5..se divím že to vůbec přežily.Měj se.
Klamath
Ahoj mam problem . Tyka se to dvou kytek z 5. Jedna ma takovy pokrouceny listy to pripisiju nizky vlhkosti, pokud se pletu opravte me prosim a druha ma nazdloutlej list (je to ta nejvic v pravo) zespoda ma tmave nafialovely fleky. nevim myslim si ze to by mohlo bejt zase teplem. mel sem je pak moc blizko lampy a meli kolem 29C.


Edit : jinak jedu hlinu a zatim nehnojim, substrat bylpredhnojenej, ph bohuzel zatim nemerim protoze sem nesehnal papirky. cekam az mi prijdou z cech. zalejvam jednou za 3 dny
kokodc
Ahoj vsichni, mam mensi problem se smutnicemi

jak jsem se docetl tak tihle otravove napadaji korenovy system kytky a drzi se v spodnich patrech.
Na mojich holkach sem nespozoroval zadne naznaky nejakeho stresu z parazita, smutnice mi litaji jen kolem hliny a kvetinacu[este jsem je nevidel litat pri otevreni boxu ale jen kdyz zaklepu s kvetinacema tak zacnou vylejzat a docela hafo] a proto se ptam ... uz 3 dny se mi tu vali tabakovy vyluh, bezpochyby bude silny [3/4 javansee jongens, ten zlutej klasickej] co myslite kdyz jim ty kvetniky jeden podruhem proleji, u uzivatele teamen jsem to videl [a podle jeho galerky, to kytkam nijak neva]. Ty sfine musi z domu, snazim se klonovat a tyhle otravove napadaji mlade kyticky a klony ktere jsou slabe a proti kytkam se spatne brani. Dokonce mi zacali litat aj z parenicku a to je nepripustne, vim ze toto tema je spise otazkove [odpoved jednou za deset otazek] tak snad budu ten stastny a ptam se jeste jednou.

Co je nejlepsi proti parazitovi kterej se pred sprejema schova v hline? [silny tabakovy vyluh kterym hlinu proleju?] jak jsem jiz psal jsem v pulce kvetu [tzn zadne strikani palic pesticidama a vubec nejakejma chemkama] bydlim v amstru a zahulit si chci jen prvotridni huleni a ne neco jak ty neflushnuty hnusy z coffeeshopu. Uz probehli postriky:

1. Protector[Advanced Nutries] - nepomohl, typek z gshopu mi k tomu dal jeste nejakou sracku diky ktere se po sprayovani na kytce nebudou delat kapky ale voda rovnomerne pokryje list. Pri prvnim pouziti jsem vse michal podle navodu a kytky nohorazne spalil - od te doby z neho mam respekt ale asi to bylo tou srackou co mi dal prodavac v GS. K tomu na netu se pise ze postrik je vhodny proti prevenci plisne [proste nechapu jak takoveho debila muze nekdo posadit do GShopu, jeste k tomu do jednoho nejvic provarenyho v amstru kam snad chodej vsichni achjoo]

2. SpiderMiteControl - urcite zredukoval pocet dospelich jedincu, ale ti se nadale mnozi a s vysledkem spider mite control nejsem spokojen - > nevyhubil larvy a dospele jedince jen zredukoval.

3. Plant Vitality Plus [B.A.C] - ucinek stejny jako u spidermitecontrol, jen snad dospelaku zahubil jeste vic

Pomoooooc !
vimnevim
ahojte poradil by jste někdo ? fotky mám v příspěvku č.71 v tomhle tredu : http://grower.cz/forum/showthread.p...1442#post851442
G.S.C.
Nesetkal se někdo stím?nevím čím to může být ?
http://grower.cz/photos/028457/0033.jpg

barvu maji zdravou! a rostou dobře ,poraďte prosím.....
Hell
Neviem mozno ubijem hlupost ale nemáš tam príliš veľku vlhkosť pretože keď akákoľvek rastlina má mnoho vlhkosti listy sa jej stočia s dôvodu rýchlejšieho vyparovania vody cez listy. A aj na foto SCroG vidno kvapky na mreži no neviem ale aspoň dačo
dokktor
moc teplo nebo moc hnoje. podle červené fotky ti víc neřeknu. spíš asi to teplo
G.S.C.
XD to nejsou kapky vody na tom scrogu ale ty kříže byly zataveny tavnou pistolí
Dolfa
ve svým trýdu píšeš, že liješ 5ml/1l AlgaGrow/voda, tak jestli tímhle směrem se zamyslet. EC toho elixíru bude přes 2, podle vstupní vody samože.
G.S.C.
hnojil jsem první týden 1ml druhý tyden 3ml a včera 5ml
ve hnojce to rozhodně není
bud je to genem tohle treba dela dannyboy nebo je to jak pise doktor teplem a nizkou vlhkosti.............
Seky
Prosim vas muzete mi nekdo poradit co je to s myma kyti? Listy my zacinaji od kraju zoubku zloutnout a misty se objevuji i male zlutohnede flicky. Substrat je predhnojeny.vyrobce na obalu udava ph 5-7 N 150-400mg/l P 80-250mg/l a K 250-600 mg/l muze to byt tim substratem ze ma moc hnojiv? Nebo me napadlo ze by to mohlo byt spaleno svetlem, svitim 250tkou na plochu 70*50 ale to bych podle me vyloucil protoze zloutnou od spod.
rastajohn
Tedka mam taky ten samy problem se zloutnutim novych listu. Zacal ale az kdyz jsem nasadil ze 4kilaMH 6kiloHPS. pHckem nebo nedostatkem prvku to asi nebude, dyt ve hnojivech je vsech prvku dost. Zvedl jsem lampu o 10cm. Uvidim za par dni co se bude dit.
pecar
Problém z příspěvku 135 vyřešen ale jen z části. Začíná se to zhoršovat. Oranžové tečky se začínají rozšiřovat a začínají žloutnout listy. Nevím si rady.
Jedná se o přebytek vápnáku. Laboratorní rozbor ukázal nadmíru vápnáku v odpadní vodě. Zajímalo by mě, jak lze toto redukovat. DOufám že nějaký způsob existuje. Zkuste prosím napsat své nápady. Díky
Kokeš
Mam tu par fotecek kyticek kterym neco chyby jsou skoro dva dny po zasazeni a nejak se jim nechce rust a ovadaji prosim vas o pomoc
Kokeš
jeste dalsi
Kokeš
Foto c1-euforie c2 NYCD c3 SSH c4 Chronick co jim chybi
Klamath
me to prijde ze jim chyby voda.....
Kokeš
zality byly dost tak newim ted jsem jim dal Plagron Cocos A-B 0.8ml na litr tak uvidime co nam reknou
pecar
Taky bych souhlasil stím že jim chybí voda. Toto se mi stalo taky, když jsem zasadil nedostatečně prokořeněný řízek a začal na něj svítit hned plnou palbu. Možná to chce zvednout lampu co nejvýš, nebo nějak jinak snížit teplotu a zvýšit vlhkost
Kokeš
vcera jsem to prolil s hnojkama tak uvidime jak se jim bude darit ted jeste zajdu koupit nejaky vitaminy tak se uvidi snad se mi z toho chudery vzpamatujou


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma