Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Keramzit a jeho úprava po sklizni
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Tazitaz
Nový Člen

Karma uživatele Tazitaz - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 2 

Keramzit Příspěvek č. 1

Je potřeba nějak ošetřit Keramzit po sklizni? První generace v fungl novym keramzitu vyrostla bez problémů. Druhá generace zakoření v kostce vaty a dál se jim s kořínkama nechce. Jakoby se toho použitýho keramzitu štítily. Má někdo podobnou zkušenost? Dutch Pot system

Old Post 30-10-2015 v 10:04 AM
Tazitaz je offline   Profil uživatele Tazitaz   Find more posts by Tazitaz   Foto galerie člena Tazitaz   Click here to Send Tazitaz a Private Message   Add Tazitaz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 2

Já osobně ho vždycky akorát properu v trošku kyselejší vodě 5,5pH cca. A už takhle frčím tak čtvrté kolo. Jinak neupravuji.
Po 3 dnech vidím kořínky že lezou z květináče.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 30-10-2015 v 15:39 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Asu
Stálý Člen

Karma uživatele Asu - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 29  

Uprava kremazitu... Příspěvek č. 3

Keramzit čistím ve vodě s peroxidem vodíku 30%, pořádně "kuličky" properu a očistím od kořínků, solí a jiných nečistot. Následně přendám do druhé "vany, sudu, barelu" kde je voda s PH cca 5.8 až 6.0 a nechám několik hodin "odležet". Keramzit takhle slouží již šesté kolo.

Ať kvetou.

Old Post 06-01-2016 v 14:27 PM
Asu je offline   Profil uživatele Asu   Find more posts by Asu   Foto galerie člena Asu   Click here to Send Asu a Private Message   Add Asu to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MocnyOkurek
Stálý Člen

Karma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 1044  

Příspěvek č. 4

Ja to pral v cisty vode. Pouzivam 10litru vody na 2 kakoce. Tzn vzdy tam kakoc vysypu, rukama prohrabu kulicky chvili necham a pak vybiram takovou misou na spagety . Prave sem si myslel ze se mi jeden prcek tedka sekl kvuli toho ze jsem jej spatne umyl, ale spise to vypada na nonstop zalivku a utopoeni korinku. Ten tip od ASu s peroxidem a dvema vanama tady zni mezi nama nejlepe takhle to tez ppriste udelam .

Kvalita predevsim!

Old Post 06-01-2016 v 14:54 PM
MocnyOkurek je offline   Profil uživatele MocnyOkurek   Find more posts by MocnyOkurek   Foto galerie člena MocnyOkurek   Click here to Send MocnyOkurek a Private Message   Add MocnyOkurek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 5

Tak pánové musel jsem keramzit propláchnout vodou se savem. Protože se mi v minulém kole napadli rostliny chvostoskoky. Kterých se nedá jen tak lehce zbavit.
Nemám rád moc savo. Ale řekl bych že ani peroxid vodíku by je nezahubil. Tak keramzit už mám namočený skoro týden. A nejméně před kolem 2x propláchnu čistou vodou a doufám že se s keramzitem nic nestane nebo kytkám.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 06-01-2016 v 17:17 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bulik
Stálý Člen

Karma uživatele bulik - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 30 

Příspěvek č. 6

to: Mr.MEN už jsi po tom savu rozjel další kolo? Mám také chvostoskoky tak budu muset s keramzitem také něco provést na další kolo, tak zjišťuju jestli bylo u Tebe vše v pořádku po tom savu?

Old Post 02-03-2016 v 18:30 PM
bulik je offline   Profil uživatele bulik   Find more posts by bulik   Foto galerie člena bulik   Click here to Send bulik a Private Message   Add bulik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kreator1993
Stálý Člen

Karma uživatele Kreator1993 - 96% PěstitelskáKarma uživatele Kreator1993 - 96% PěstitelskáKarma uživatele Kreator1993 - 96% PěstitelskáKarma uživatele Kreator1993 - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 292  

Příspěvek č. 7

Ja bych to osobně propral tim savem a pak postupně pufroval na hodnotu ph jakou budeš chtít a mělo by to bejt ok

1st 250 Hps Acid, BlackJack. NEVÁŽENO

3rd 250 Hps Mix Legalizace. HOTOVO 221G

4th Acid,SAD S1, Pamir Gold 400W

Venkovní radovánky 2k16

Old Post 04-03-2016 v 10:27 AM
Kreator1993 je offline   Profil uživatele Kreator1993   Find more posts by Kreator1993   Foto galerie člena Kreator1993   Click here to Send Kreator1993 a Private Message   Add Kreator1993 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kou69ta
Stálý Člen

Karma uživatele kou69ta - 97% PěstitelskáKarma uživatele kou69ta - 97% PěstitelskáKarma uživatele kou69ta - 97% PěstitelskáKarma uživatele kou69ta - 97% PěstitelskáKarma uživatele kou69ta - 97% PěstitelskáKarma uživatele kou69ta - 97% PěstitelskáKarma uživatele kou69ta - 97% PěstitelskáKarma uživatele kou69ta - 97% PěstitelskáKarma uživatele kou69ta - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2012
Příspěvků: 127  

Příspěvek č. 8

už pár let ho jen nechávám asi hoďku provařit,nikdy nebyly problémy,ale používám hydroton.

První pokus EcoGrower400

AeroFlo-White Rhino

AeroFlo-Critical Mass
AeroFlo-PEPR,SMBOG,CHVK*LSD

Old Post 17-03-2016 v 16:35 PM
kou69ta je offline   Profil uživatele kou69ta   Find more posts by kou69ta   Foto galerie člena kou69ta   Click here to Send kou69ta a Private Message   Add kou69ta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bulik
Stálý Člen

Karma uživatele bulik - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 30 

Příspěvek č. 9

Tak nakonec jsem proplachl savem,cistou vodou, hodinku povaril a po tydnu noveho kola kytky vypadaji v poradku.

Old Post 17-03-2016 v 18:47 PM
bulik je offline   Profil uživatele bulik   Find more posts by bulik   Foto galerie člena bulik   Click here to Send bulik a Private Message   Add bulik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MocnyOkurek
Stálý Člen

Karma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 1044  

Příspěvek č. 10

Kouta dikec za tip uz se mi na sporaku varej 4 hrnce ale bude to sichta navarit 50litru hydrotonu )) ja si prave myslim ze spatne kulicky mi zasekly jednu kytku minuly kolo. Jak sem se pak dival na koreny tak skoro zadny nemela takze se asi tech kulicek stitila. Tak snad to bude tedka lepsi kdyz je pekne povarim. Koneckoncu jestli tam byly nejaky larvy tak sem je pekne uvarim to je nauci cpat se mi do boxu

Kvalita predevsim!

Old Post 19-03-2016 v 08:10 AM
MocnyOkurek je offline   Profil uživatele MocnyOkurek   Find more posts by MocnyOkurek   Foto galerie člena MocnyOkurek   Click here to Send MocnyOkurek a Private Message   Add MocnyOkurek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jazz
Stálý Člen

Karma uživatele Jazz - 23% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 44  

Příspěvek č. 11

Neni lepsi koupit novy?stoji par kc

Old Post 19-03-2016 v 21:25 PM
Jazz je offline   Profil uživatele Jazz   Find more posts by Jazz   Foto galerie člena Jazz   Click here to Send Jazz a Private Message   Add Jazz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kou69ta
Stálý Člen

Karma uživatele kou69ta - 97% PěstitelskáKarma uživatele kou69ta - 97% PěstitelskáKarma uživatele kou69ta - 97% PěstitelskáKarma uživatele kou69ta - 97% PěstitelskáKarma uživatele kou69ta - 97% PěstitelskáKarma uživatele kou69ta - 97% PěstitelskáKarma uživatele kou69ta - 97% PěstitelskáKarma uživatele kou69ta - 97% PěstitelskáKarma uživatele kou69ta - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2012
Příspěvků: 127  

Příspěvek č. 12

M.O. - aspoň můžěš říct doma,že taky stojíš u sporáku nevim co máš za systém,ale mě v Aero Flo taky občas nějaká kytka padne,ale nemyslím že je to hydrotonem,podle těch 50l keramzitu co vaříš máš asi nějakej drip systém,pak bych se přikláněl k tomu co jsi napsal o příspěvek víš,nonstop zálivka,taky jsem se tim prokousával když jsem jel v Eco Groweru,
tak

První pokus EcoGrower400

AeroFlo-White Rhino

AeroFlo-Critical Mass
AeroFlo-PEPR,SMBOG,CHVK*LSD

Old Post 20-03-2016 v 10:39 AM
kou69ta je offline   Profil uživatele kou69ta   Find more posts by kou69ta   Foto galerie člena kou69ta   Click here to Send kou69ta a Private Message   Add kou69ta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bohém
Stálý Člen

Karma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 513  

Příspěvek č. 13

Taky se podělím - v Keramzitu (tom stejném) jsem jel 3 kola.

1 kolo - pohoda - Dal jsem kuličky i s kořínky do kyblu a ručně vybíral, vapkou šprical, všechno možný, ale stejně řada bordelu zbyla Bál sem se aby to pak nehnilo.. No a nehnilo

2 kolo - pohoda - Po skončení sem to nechal trochu dýl v nádobě a stonky po kytkách a asi i kořeny chytly plíseň - bál jsem se ale opět stejnej postup a dobrý

3 kolo - pohoda - AŽ na chvostostky Nejdřív jsem byl max ve stressu, ale pak jsem se dočetl že by neměli škodit. Tak jsem to neřešil a oni asi do několika týdnů sami zmizeli.. kytkám se nic nestalo a to jich byla celá kolonie.. kdo nechcete chvostostoky , hlídejte si dešťovku kterou tam lijete..

4 kolo - koupil jsem si CANNA PEBBLES - a u nich je jeden zásadní rozdíl - jsou totiž mnohem více KULIČKY.. Hydroton(keramzit) má dost drsnej a pórovitej povrch..sem se dostávají malé kořínky které je téměř nemožné na další kolo pořádně vybrat. Pebbles jsou prostě téměř dokonalé kuličky s jemným a hladkým povrchem takže očekávám že čištění od kořínků bude o dost dost jednodušší.

Po vyčištění vždy několikadenní naložení do roztoku s 5,5 ph, občasné promíchání..

Jo a borci jste docela odvážní s tím savem já bych se nikdy neodvážil nalít savo někam kde budu pěstovat kytky Ale pokud to jde tak proč ne

1st. Bohémův indoor 250W - 4x White Lemon 2nd. Bohémův indoor 250W - 4x Sensi Star 3rd. Bohémův indoor 250W - 4x Super Skunk - Aquafarm -/poprvé/ HYDRO-DRIP 4th. Bohémův indoor 250W - 2x Critical+ 2.0 - Aquafarm - HYDRO-DRIP 0,978 g/W !!! 5th. Bohémův indoor 250W - 4x Pineapple Chunk - Aquafarm- HYDRO-DRIP 6th. Bohémův indoor 250W - 3x Spoetnik#1 - Aquafarm- HYDRO-DRIP 1,024 g/W 7th. Bohémův indoor 250W - 4x OG Kush - Aquafarm- HYDRO-DRIP 8th. Bohémův indoor 250W - 4x Bubblegum - Aquafarm- HYDRO-DRIP 9th. Bohémův indoor 250W - 2x Industrial Plant - Aquafarm- HYDRO-DRIP - 1,1032 g/W !!! (TOP VÝNOS)
10th. Bohémův indoor 250W - 4x MOB/Mother of Berries - Aquafarm - HYDRO-DRIP 11th. Bohémův indoor 250W -[/color]4x Critical Cheese - Aquafarm - HYDRO-DRIP

Old Post 28-05-2016 v 08:36 AM
Bohém je offline   Profil uživatele Bohém   Find more posts by Bohém   Foto galerie člena Bohém   Click here to Send Bohém a Private Message   Add Bohém to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od Bohém
Jo a borci jste docela odvážní s tím savem já bych se nikdy neodvážil nalít savo někam kde budu pěstovat kytky Ale pokud to jde tak proč ne


Taky se mi to eklovalo. Ale nic zasadniho se nestalo. Furt to roste jak má.
Chvostoskoků jsem se stejně nezbavil.

Ale podle nějakého odborníka na canna konferenci se jich zbavíš když všechny části ponoříš do peroxidu vodíku v poměru 5 l peroxidu na 100 l vody a to po dobu nejméně 24h, je to dostatečná dezinfekce.

A požívám mix keramzitu, rokwoolu 1x1cm a pebbles. A frčí to jak ďábel toto kolo mi ve willmě ty kořeny tak moc narostli. že jsem z toho měl i bubbler. .

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 28-05-2016 v 21:26 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bohém
Stálý Člen

Karma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% PěstitelskáKarma uživatele Bohém - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 513  

Příspěvek č. 15

2 Mr. MEN - o tom sem taky mnohokrát přemýšlel, ale nechápu jak to je s kořeny, mě přijde že i když sou ve vodě bez bublin tak valí a pijou Ale jestli by jim to znatelně prospělo tak by to stálo za to! Pokud jsi zpozoroval nejaké změny k lepšímu tak bych byl rád kdybys mi napsal nějaké postřehy.. Kdyžtak do zprav pokud by to tady vadilo že to je mimo tema.. diky za pripadny info

1st. Bohémův indoor 250W - 4x White Lemon 2nd. Bohémův indoor 250W - 4x Sensi Star 3rd. Bohémův indoor 250W - 4x Super Skunk - Aquafarm -/poprvé/ HYDRO-DRIP 4th. Bohémův indoor 250W - 2x Critical+ 2.0 - Aquafarm - HYDRO-DRIP 0,978 g/W !!! 5th. Bohémův indoor 250W - 4x Pineapple Chunk - Aquafarm- HYDRO-DRIP 6th. Bohémův indoor 250W - 3x Spoetnik#1 - Aquafarm- HYDRO-DRIP 1,024 g/W 7th. Bohémův indoor 250W - 4x OG Kush - Aquafarm- HYDRO-DRIP 8th. Bohémův indoor 250W - 4x Bubblegum - Aquafarm- HYDRO-DRIP 9th. Bohémův indoor 250W - 2x Industrial Plant - Aquafarm- HYDRO-DRIP - 1,1032 g/W !!! (TOP VÝNOS)
10th. Bohémův indoor 250W - 4x MOB/Mother of Berries - Aquafarm - HYDRO-DRIP 11th. Bohémův indoor 250W -[/color]4x Critical Cheese - Aquafarm - HYDRO-DRIP

Old Post 29-05-2016 v 08:23 AM
Bohém je offline   Profil uživatele Bohém   Find more posts by Bohém   Foto galerie člena Bohém   Click here to Send Bohém a Private Message   Add Bohém to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kousn
Stálý Člen

Karma uživatele kousn - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 16

Zdravím, jeden můj nemecky kolega mi pred par lety ukazoval nějaký enzym určený primo na cisteni keramzitu . Podle něj by mel být bezne dostupný v obchodech kde keramzit prodavaj . Nemohl si to vynachválit . Rozpustilo to všechno organicke tj. i ty kořeny co jsou v tech sparach na povrchu a téměř bez práce. Bohužel jsem zapomněl jméno te lahvičky a strejda google mi v tom taky příliš nepomohl a v obchode jsem se zatím nekoukal tak kdyby to někdo nekde viděl dejte pls odkaz díky.

Old Post 30-01-2017 v 13:18 PM
kousn je offline   Profil uživatele kousn   Find more posts by kousn   Foto galerie člena kousn   Click here to Send kousn a Private Message   Add kousn to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:48 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
22-07-2012 - Hydroton a jeho úprava pro stabilizaci H - 15 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1720120 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív