Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Hydroton a jeho úprava pro stabilizaci H
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
vojtiiisek
Stálý Člen

Karma uživatele vojtiiisek - 70% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 31  

Dotaz Problém s PH... Příspěvek č. 1

Čus.. Mám problém.. Mám aktivní hydro( dvě krabice na sobě dole voda nahoře keramzit a grodan kostky).. a stále se mi mění PH.. co dva dny, tři dny musím dolívat 5ml kyseliny abych měl PH zase ok..

Takže moje otázka: Je tohle v pohoděě???? Nějaká dobrá rada jak by se PH dalo snížit na dýl než jen dva dny??

Old Post 04-02-2009 v 11:17 AM
vojtiiisek je offline   Profil uživatele vojtiiisek   Find more posts by vojtiiisek   Foto galerie člena vojtiiisek   Click here to Send vojtiiisek a Private Message   Add vojtiiisek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 2

keramzit se musí vyvařit ve vodě s upravenym Ph tzn. vařit a dodávat kyselinu tak dlouho dokud se to nestabilizuje pořid si hydroton ten má Ph už upravený, grodan kosty se musí napufrovat tzn. namačet ve vodě s nízkým Ph 5,2 - 5,5 tzn. nejlíp ve vaně v čerpadlem a kapat kyselinu tak dlouho dokud se nedostaneš nejlíp na 5,5 po dobu min. 24 hodin. Já osobně sem to dělal tak dlouho dokud nebyla hodnota stabilní.
Čerpadlo proto že voda se musí míchat jinak se Ph nestabilizuje.

Znáš FAQ ?

Old Post 04-02-2009 v 11:54 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vojtiiisek
Stálý Člen

Karma uživatele vojtiiisek - 70% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 3

mám hydroton a né keramzit..myslel jsem že je to firma a né že je to něco uplně jinýho grodanové kostky jsem měl 24 hod ve vodě jak mi poradili ve dvou growshopech v brně.. Ted jsem 5tý den na květu..ale to PH mě štve nějaký jiný způsob na delší snížení PH?

Old Post 04-02-2009 v 19:14 PM
vojtiiisek je offline   Profil uživatele vojtiiisek   Find more posts by vojtiiisek   Foto galerie člena vojtiiisek   Click here to Send vojtiiisek a Private Message   Add vojtiiisek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
startér
Stálý Člen

Karma uživatele startér - 2% PěstitelskáKarma uživatele startér - 2% PěstitelskáKarma uživatele startér - 2% PěstitelskáKarma uživatele startér - 2% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 120  

Příspěvek č. 4

co takhle zkusit místo kyseliny nějaký typ pH down. Kupřikladu od HGe mám odzkoušené..
pH drzi stabilně

Old Post 04-02-2009 v 20:10 PM
startér je offline   Profil uživatele startér   Find more posts by startér   Foto galerie člena startér   Click here to Send startér a Private Message   Add startér to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vojtiiisek
Stálý Člen

Karma uživatele vojtiiisek - 70% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 5

mám PH down grow / bloom ... ale to je snad kyselina ne?

Old Post 05-02-2009 v 06:22 AM
vojtiiisek je offline   Profil uživatele vojtiiisek   Find more posts by vojtiiisek   Foto galerie člena vojtiiisek   Click here to Send vojtiiisek a Private Message   Add vojtiiisek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vojtiiisek
Stálý Člen

Karma uživatele vojtiiisek - 70% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 6

hnojky trojsložka GHE..+ kořenový, květový stimulátor.. květ 5 den..EC nemám jak změřit( zatím hnojím podle GHE tabulky).. vodu nechavam 24hod odstat a zálivku jsem měnil jen ted když jsem přepl z růstu na květ.. jinak mi bylo v growshopu řečeno že stačí vyměnit z růstu na květ a jen dolívat novou vodu s hnojkama ghe hnojky vydrží v té vodě prý nejdéle ze všech.. nádrž 30L ..

Old Post 05-02-2009 v 10:16 AM
vojtiiisek je offline   Profil uživatele vojtiiisek   Find more posts by vojtiiisek   Foto galerie člena vojtiiisek   Click here to Send vojtiiisek a Private Message   Add vojtiiisek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
startér
Stálý Člen

Karma uživatele startér - 2% PěstitelskáKarma uživatele startér - 2% PěstitelskáKarma uživatele startér - 2% PěstitelskáKarma uživatele startér - 2% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 120  

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od vojtiiisek
mám PH down grow / bloom ... ale to je snad kyselina ne?


prodavá se taky ve formě prášku. Přimo od GHe, balení myslím po 25, 250, 2500g

Old Post 05-02-2009 v 16:23 PM
startér je offline   Profil uživatele startér   Find more posts by startér   Foto galerie člena startér   Click here to Send startér a Private Message   Add startér to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zahradníček
Nový Člen

Karma uživatele Zahradníček - 89% PěstitelskáKarma uživatele Zahradníček - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 8

Nic si z toho nedělej. Já musím také skoro každý den nebo dva dny stahovat PH dolu. Nadruhou stranu kámoš zase zvedá. Je to divné ale záleží i na tvrdosti vody. Už jsem si na to zvyknul a každý den si hlídám jak hodnotu PH tak i EC. Mám rád jistotu a proto to radši budu hlídat než aby celý jeden grow přišel na zmar.. Tak asi ňák tak :-)

Old Post 24-11-2009 v 19:03 PM
Zahradníček je offline   Profil uživatele Zahradníček   Find more posts by Zahradníček   Foto galerie člena Zahradníček   Click here to Send Zahradníček a Private Message   Add Zahradníček to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 9

toto jedu v hydru a parada, ph snížim na 5,2 a za týden je na 6,2 tak tam ncpu zase špetku toho prášku, doporučuju http://www.green-house-tu.cz/produk...39&podkategory= . Jinak u těch hnojek co máš je myslim jedna ta část ve dvou verzích měkká - tvrdá voda, tak jestli leješ tu správnou.

Old Post 25-11-2009 v 15:50 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zahradníček
Nový Člen

Karma uživatele Zahradníček - 89% PěstitelskáKarma uživatele Zahradníček - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 10

Ok zkusím se na to podívat a poptat.. Zkusím podle tvrdosti vody.

Old Post 05-01-2010 v 18:13 PM
Zahradníček je offline   Profil uživatele Zahradníček   Find more posts by Zahradníček   Foto galerie člena Zahradníček   Click here to Send Zahradníček a Private Message   Add Zahradníček to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
switch
Nový Člen

Karma uživatele switch - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 11

ahoj, jedu svuj první indoor ve Waterfarmě (voda dole, keramzit nahoře) a mám ten samej problém....

keramzit sem řádně nevyvařil a pořádně nepřipravil jak je tu uvedeno, jen jsem ho v upravený vodě na 5,5 PH propral a taky se mi zvyšuje.....a dost (ted mě to štve)

každej 3 den to PH musim srážet tim bílym práškovym DOWNem....což by mi nevadilo kdybych nebyl přes týden na škole :-/ dost na prd, ale z chyb se člověk učí

radu žádnou nemam, jen píšu že v tom nejsi sám
příště už to neuspěcham a pořádně vše připravim, ušetří to čas a starosti....

Old Post 18-10-2010 v 21:23 PM
switch je offline   Profil uživatele switch   Find more posts by switch   Foto galerie člena switch   Click here to Send switch a Private Message   Add switch to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Šafi
Stálý Člen

Karma uživatele Šafi - 50% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 60  

Příspěvek č. 12

Zdravim, patrim k tem co maji opacnej problem.
V bublaku pouzivam keramzit, ktery sem skoro tyden louhoval ve vode s upravenym ph. Ph vzdy poskocilo nahoru, tak sem ho kyselinou srazil dolu. Nakonec sem se dostal na hodnotu 5,5 - 6. Mam dve dvacetilitrove nadrze a pouzivam trojslozku GHE, ph upravuju kyselinou fosforecnou. EC nesleduju.
Kdyz naleju roztok s ph 6, tak za tri dny sem uz na ph 5, coz resim dolitim mensiho mnozstvi vody s vyssim ph.
Proste cim min roztoku, ti mensi ph. Myslim si, ze by to mohlo byt tim, ze kyselina zustane v roztoku v skoro nezmenenym mnozstvi, i kdyz kytky spotrebujou vodu a ziviny. Ale nevim...
Nemam problem ph udrzovat, jem mi to vadi kdyz bych potreboval jet na dyl pryc.. Nevite nekdo co s tim?
dik

...zkušenosti získáváme postřehy a radami...proto Grower.cz

Old Post 05-01-2011 v 09:52 AM
Šafi je offline   Profil uživatele Šafi   Find more posts by Šafi   Foto galerie člena Šafi   Click here to Send Šafi a Private Message   Add Šafi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
prashiwa
Stálý Člen

Karma uživatele prashiwa - 95% PěstitelskáKarma uživatele prashiwa - 95% PěstitelskáKarma uživatele prashiwa - 95% PěstitelskáKarma uživatele prashiwa - 95% PěstitelskáKarma uživatele prashiwa - 95% PěstitelskáKarma uživatele prashiwa - 95% PěstitelskáKarma uživatele prashiwa - 95% PěstitelskáKarma uživatele prashiwa - 95% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 341  

Příspěvek č. 13

cus nahoru to jde dokud se voda kyselinou nenasyti,az se nasyti tak drzi,pakl ale vapnik ve vode a ruzne kovy s ena kyselinu navazou a postupne ji neutralizuji ne uplne ale dost.po znovu uprave ph se to jeste parkrat rozhodi ale pak uz to drzi .hlavne pred zasazenim bych vodu hystal uz tyden dopredu.a nebo si poridit osmozni cisticku a myism ze to bude drzet vic. jinak kdyz jde zas ph porad dolu tak se jedna o odumirajici korinky ktere plesni a tahaji ph dolu.muze pomoct biohouba jako prevence a atazime po celou dobu faze s peroxidem vodiku by mohl zabrranit uhyn korenu.ale tky je treba predejit poskozeni korenu.coz spusobi zahnivani zalivky a tahani ph dolu.

MR.Shiwa



nft gt 205


Old Post 23-01-2011 v 23:27 PM
prashiwa je offline   Profil uživatele prashiwa   Find more posts by prashiwa   Foto galerie člena prashiwa   Click here to Send prashiwa a Private Message   Add prashiwa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 14

Je to starý vlákno, ale napadlo mě přidat ke keramzitu(hydrotonu)
Kokos co má stabilní pH 5.5... Buď jenom odpad z prolitýho kokosu nebo kokos jako takovej, tenhle hydroton, zvedá pH jako kokot... Ale kokos, je taky dobrej bijec, no skusim to a uvidim

Old Post 13-07-2012 v 15:57 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zajonc
Stálý Člen

Karma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% PěstitelskáKarma uživatele zajonc - 99% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 312  

Příspěvek č. 15

taktéž jsem si užil s hydrotonem dost srandy co se týče zvedání Ph....
ted ale v 2. kole zas pro změnu to Ph snižuje takže taky dost o nervách... budu muset pro dalsi kolo nakoupit asik RW... natrhat ho a vycpat ty košíčky tímto... jak to dělá např. WAMPJarman

Old Post 22-07-2012 v 07:57 AM
zajonc je offline   Profil uživatele zajonc   Find more posts by zajonc   Foto galerie člena zajonc   Click here to Send zajonc a Private Message   Add zajonc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Positivevibes
Stálý Člen

Karma uživatele Positivevibes - 98% PěstitelskáKarma uživatele Positivevibes - 98% PěstitelskáKarma uživatele Positivevibes - 98% PěstitelskáKarma uživatele Positivevibes - 98% PěstitelskáKarma uživatele Positivevibes - 98% PěstitelskáKarma uživatele Positivevibes - 98% PěstitelskáKarma uživatele Positivevibes - 98% PěstitelskáKarma uživatele Positivevibes - 98% PěstitelskáKarma uživatele Positivevibes - 98% PěstitelskáKarma uživatele Positivevibes - 98% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 363  

Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od zajonc
taktéž jsem si užil s hydrotonem dost srandy co se týče zvedání Ph....
ted ale v 2. kole zas pro změnu to Ph snižuje takže taky dost o nervách... budu muset pro dalsi kolo nakoupit asik RW... natrhat ho a vycpat ty košíčky tímto... jak to dělá např. WAMPJarman


On se prodává i RW přímo na tohle jak řikáš, nemusíš nic trhat, už je takovej "naškubanej" nechť to raší

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
------>První Indoor-600w/// sklizeno 0.69g/W
------>Druhý Indoor-600w 6x Mazar, 4x Chronic, 2x Afghan/// Sklizeno 0.92 g/W
------>Třetí Indoor-600w 12x White Widow !! /// Sklizeno 0.82 g/W
400w MH => 660w HPS 16x ALLKUSH E-Balast ! ! ! /////Sklizeno 0,7 g/W kamení
250w MH => 660w HPS 16x MAZAR E-Balast ! ! ! :

25O - 66OW TOPSPIN REFLECTOR IN PROGRESS !!!!! :

On-line reportáž
09:32 Ve vládní lavici zatím chybí premiér Petr Nečas, ministr zahraničí Karel Schwarzenberg poklimbává.

"...Společnost a systém ty děti pak vygumují do té míry, že se z nich nakonec stanou roboti.Nakonec považují za absolutně přirozené, že chodí v osm ráno do práce, a ve 4 odpoledne odcházejí a dostanou za to žetonky, které jim zhmotňují štěstí a koupí si za to věc, která jim udělá radost. Mají pocit, že se můžou dívat na svět z vrchu, protože mají Google Earth a najednou mají pocit, že jsou součástí vesmíru. Přitom je to všechno posraná iluze." - Roman Týc

"V čechách nemaj kérky ale kravatu, přesto jsou to Gangsters.... "
"Musíme si uvědomit, že před vynálezem železnice byli koně hlavním dopravním prostředkem. A přece nesníte svůj Aston Martin,"

Old Post 22-07-2012 v 10:05 AM
Positivevibes je offline   Profil uživatele Positivevibes   Find more posts by Positivevibes   Foto galerie člena Positivevibes   Click here to Send Positivevibes a Private Message   Add Positivevibes to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:07 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
30-01-2017 - Keramzit a jeho úprava po sklizni - 15 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3671890 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív