Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
Ahoj,
Budu zde upravovat prvních pár příspěvků postupně, jak mi to dovolí čas, pro dotazy prosím PM. Zároveň do tohoto příspěvku budu dopisovat podrobnosti o hnojení. Děkuji za pochopení.
Hnojiva: GHE FloraMicro Softwater (bezpečnostní list informuje mimo jiné z jakých chemikálií je hnojivo vyrobeno a jaké má pH - povinnost výrobce) GHE FloraBloom GHE Ripen - v receptu nahradí na posledních 10 dní FloraBloom (mají stejný obsah i poměr NPK-Mg-S) GHE Diamond Nectar Kyselina fosforečná
Vodovodní voda pH=7,65 EC=0,503
DEMI voda pH=5,90 EC=0,005
Vzduch t=23-25°C
Genetika: Tahoe Alien - Alien Genetics - 8 klonů od člena mrakoplas
Podrobnosti ohledně hnojení:
Objem zálivky se snažím odhadnout tak, aby substrátem proteklo 10-20% objemu zálivky (během počátku růstu spíše bez výtoku - rostlina je malá - malý kořenový systém a substrát by dlouho vysychal).
Díky měření EC výtoku získávám informace o spotřebě vody a hnojiv po předešlé zálivce.
Př.: EC výtoku je vyšší než měla současná zálivka - rostliny spotřebovaly vodu a v substrátu se díky tomu vysrážely složky hnojiv (ty jsou přijatelné pro rostlinu pouze z vodného roztoku), sole se následně rozpustily v nové zálivce a zvýšily EC výtoku. Příště tedy připravím zálivku o nižším EC, aby rostliny spotřebovávaly vodu a hnojiva "stejně". Pokud je EC výrazně vyšší, bude příští zálivka pouze voda s upraveným pH, atd.
Kromě počátku růstu byla zálivka připravována z DEMI vody a vodovodní vody v poměru 9:1 (8,5:1,5) a to z toho důvodu, že po přidání hnojiva Bloom (je kyselé, výrobce udává pH 3,5) do DEMI vody by byl vzniklý roztok už moc kyselý. Následně bych musel zvyšovat pH pomocí KOH a zároveň jsem byl línej ho dávkovat, tak proto poměr 9:1 s vodovodní vodou (vodovod má mírně alkalické pH asi 7,7). Po přidání hnojiv měla zálivka ideální hodnotu pH aniž bych musel přidávat hydroxid draselný (KOH) či kyselinu fosforečnou (H3PO4).
Z receptu od REZDOGa (6/9ml micro/bloom per gallon + 3 přídavky PK boosteru v květu) jsem si vypůjčil pouze poměr složek hnojiv Flora Micro a Flora Bloom pro pěstování v kokosu. Tedy 1:1,5 Micro:Bloom.
V květu jsem zvýšil poměr složky Bloom (tedy i výšší poměr PK-Mg-S), který se uvádí v legendární LUCAS FORMULA (8/16ml micro/bloom per gallon, pro nižší wattáže 5/10ml micro/bloom per gallon), na 1:2 micro:bloom.
12/11. den - změna poměru micro:bloom na 1:2 a tím pádem i větší poměr demi:vodovod 8,5:1,5
12L - 6x 2,0L
10,2L demi + 1,8L vodovod + 12/24ml micro/bloom; pH=5,95 EC=1,146
12/13. den - pouze air-poty, které znatelně rychleji vysychají, budu to muset řešit jiným způsobem...
4L - 3x 1,3L
4,0L demi; pH=5,90 EC=0,005
12/14. den
12L - 6x 2,0L
4,0L demi; pH=5,90 EC=0,005
Nedávno jsem TA dojel, tak můžu nasdílet nějaké zkušenosti Jedná se o solidní indiku s růstovým vzorcem typickým pro kush: po záštipu pěkné větvení, větší vzdálenosti mezi internody, menší, listnaté ale tvrdé paličky ala "golfový míček", výnosově žádná sláva. I přes minimálně 3-týdenní flush (hnojiva BioBizz) se dlouho držely tmavě zelené, něž přešly v divoké podzimní barvy. Na indiku kvete poměrně douho, u mě kolem 65 dní. Má mírné sklony k fialovění kalichů a malých lístečků. Vůně sušiny je sladce zatuchlá zemitě houbová, velmi osobitá. Účinkek je sinlý, nikoliv však uspávací, spíše uklidňující. 7,5/10
je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk
Původní příspěvek od koles Nedávno jsem TA dojel, tak můžu nasdílet nějaké zkušenosti Jedná se o solidní indiku s růstovým vzorcem typickým pro kush: po záštipu pěkné větvení, větší vzdálenosti mezi internody, menší, listnaté ale tvrdé paličky ala "golfový míček", výnosově žádná sláva. I přes minimálně 3-týdenní flush (hnojiva BioBizz) se dlouho držely tmavě zelené, něž přešly v divoké podzimní barvy. Na indiku kvete poměrně douho, u mě kolem 65 dní. Má mírné sklony k fialovění kalichů a malých lístečků. Vůně sušiny je sladce zatuchlá zemitě houbová, velmi osobitá. Účinkek je sinlý, nikoliv však uspávací, spíše uklidňující. 7,5/10
Ahoj, díky za koment.
Ohledně růstu mi bylo doporučeno nechat centrální palice bez zášťipu, což bych udělal stejně. Nechám 3 týdny na růstu a uvidím co se stane po přepnutí :-).
Co se týká tvého popisu, tak bych byl opatrnější, protože hnojení organickými hnojivy je složitější jak pro uživatele tak pro "rostlinu".
Třeba to že máš listnaté palice může znamenat, že se špatně mineralizovali složky tvého organického hnojiva a poskytovaly hodně dusíku, ale málo fosforu. Flushing bude vždy pomalejší, než u minerálních hnojiv, nikdy totiž nevíš jaké rozkladné procesy probíhají v půdě, jestli tam jsou ty správné půdní organismy (jejich aktivita bude ovlivněna teplotou půdy, pH, vláhou, poměrem NPK atd.), jaká je struktura a sorpční vlastnost samotné půdy, čím je ta půda předhnojená když jí koupíš. Všechny tyhle a ostatní faktory ovnivní výsledný produkt (množství, struktura, chuť) - nedostatek jednoho prvku nenahradíš přebytkem jiného.
Proto jedu klasická minerální (anorganická) hnojiva, protože obsahují všechny prvky v přijatelné formě pro rostlinu (nikoliv čekat jestli se mi na ty stejné látky co má chemka rozloží organika). Třeba o tom napíši článek a porovnám to .
Naposledy upravil HurricaneGeorge 15-03-2015 v 17:55 PM
Ahoj,
taky jsem pomalu dospěl k tomu, že půda, pokud jí chceš opravdu umět, tak jí musíš umět naslouchat
JAk řiká Hurricane.
V půdě probíhají různé výměnné procesy, kdy kořeny příjímají a zároveň vypouštějí určité výměšky, které svou přítomností ovlivňují rozpustnost některých minerálních sloučenin v půdním prostředí.
Děje se hlavně v menších květináčích.
Pozorovat to můžete například v hydru, kdy se z ničeho nic zvedne Ec. A nebo po řízkování nebo jiném zákroku/ stresu...
Myslím si, že kvůli tomu, aby rostl. udržela elektrickou a koncentrační rovnováhu s ohledem na vlastní metabolismus, tak vyměšuje některé ionty zpět do vodního roztoku.
To co dokáže tyto procesy do určité míry regulovat podle potřeby rostlin je mykorhiza- Trichoderma apod....
a enzymy.
což koukám, že Hurricane používá Symbivit pro rajčata.... jj taky zase začínám používat symbivit universal. Nevím jestli je horší bo lepší, než pro rajčata....?
Ale přijde mi stejně dostačující, jako ty předraženy mykorhizní mixy od no mercy, eu tabs, ghe subculture atd..
jinka už jsem někde slyšel, že stačí od GHE dávat jen Bloom a micro, tak jsem na to dost zvědavej, jak ti to pojede.
jo jinka Koles , asi nastala možná malá chyba, protože podle popisu a vzhledu na fotce to spíš vypadá na Bubba kush.
TA je ,,vůní´´hodně kočičí skunk močovka a výnosově se jeví nadprůměrně, tak si myslím, že to byl BK.
poznávací znamení u TA jsou zahnuté ocukrované okraje listů na vrchu palic.
2 mrakoplas:
V půdě těch výměných procesů je velké množství, kořeny ať se to nezdá významě vylučují jiné látky, které ovlivňují pH a množství rozpuštěných látek v jejich okolí (vyšší EC). Jsou to složité procesy, kdy je třeba složka hnojiva kyselá (nižší pH než 7) ale pro rostlinu je fyziologicky alkalické - tudíž po jejím přijmutí dochází k vyloučení látek které naopak zvýší pH na více jak 7 (což se zdá být nelogické... zálivka má pH=6 ale výtok pH=8).
Symbivit rajče mám jen z toho důvodu, že v zahradnictví neměli jiné .
Možná že u toho rajčete bude více mikroprvků pro tvorbu květu (nejsou důležitý, ty dodám v minerálním hnojivu). Ale jinej symbivit než rajče a normální bych pro naše potřeby nekupoval.
Jinak už jsem odjel celej pěst jenom na GHE micro/bloom a spokojenost. Viz. odkaz v podpisu. Diamond nectar tam dodá jenom humusové a fulvo kyseliny - jako dodatečný příjem dusíkatých látek na růst, ale nejsou nezbytné a rostlina pokud je bude potřebovat tak si je syntetizuje sama. Bohatě stačí micro/bloom a upravovat jejich poměr pro růst, nákvět až květ.
Naposledy upravil HurricaneGeorge 15-03-2015 v 17:55 PM
...jj.....dokonce jsem u matek viděl výtok EC 5 -7 !, ale rostliny vypadaly dobře.
Ale používám org. příměsy, ze kterých si rostlina bere, jen tolik kolik potřebuje. V závislosti na kořenovém prostředí. Především praškový guankalong s vysokým obsahem P, kterého je nedostatek při delším pěstování a jeho rozpustnost dost ovlivňují tyto kořenové výměšky.
Někde jsem četl, že pro dobrý rozvoj mykorhizi, jsou dobré cukry a aminokyseliny.
Původní příspěvek od Moltres Čus, co ten TT supersilent? Jede Ti na max? Jak je to slyšet? Uvažuju, že si ho taky pořídím.
Máš to moc hezké, jsi farač
Ahoj,
TD 350/125 Silent je regulovaný (spolu s klipsňákem) pomocí toho uvedeného regulátoru (schéma zapojení je velice jednoduché, mohu poslat fota, či nákres). Regulátor má polohy 0 1 2 3 4 5max - v současné době jedu na nejnižší rychlost (1). Je to v komoře o rozměrech o něco větší než box, důležitý že mám větrací okno, na stěnách u země v metrovým pásu je akustická pěna, dvěře utěsněny gumovým těsněním polepeny pěnou. V dvoumetrové výšsce je další pěna (hlavně v rozích a kolem ventilátoru. Snížený strop dalším izolontem (nějakej silnej rockwool).
U stropu boxu tedy filtr nasává vzduch, potrubím ho žene na výbojku v CT, dále k patici kde je umístěná tepelná pojistka (přivádí proud na výbojku - kdyby nefungoval ventilátor, vzduch v CT ohřeje a odpálí pojistku která vypne lampu), dále ven z boxu sonoflexou do ventilátoru a znovu sonoflexou pryč (aspoň 1m před i za ventilátorem).
PC ventilátory mají maglev "ložiska", ty jsou skoro bezhlučný a ostatní dva velký ventilátory na 1/5 výkonu. V noci v tichosti mám hned u dveří problém to slyšet .
Teplota v boxu je o 1-2°C vyšší než zdroj čerstvýho vzduchu.
Večer zkusím udělat a zpracovat fotky, zatím a díky.
Naposledy upravil HurricaneGeorge 17-03-2015 v 20:33 PM
Obr. 03 - Pár hodin byly asi na suchu ale i tak se přes noc stahují .
Obr. 04 - Do dalšího přesazení jde 6 nejsilnějších holek, 3 kusy jdou do Air-potů a 3 do klasickýho květináče. 2 nejslabší (1. a 2. v pravé řadě) opustí tento svět .
Obr. 05 - Foceno asi o 6 hodin později, 4 hodiny po zapnutí MH výbojky.
18/21. den - výměna MH výbojky (asi její poslední kolo) za HPS (ta je nová, tak uvidíme co pod tím bude )
Obr. 06 - Zátiší , pěna je skoro všude, hlavně na vstupních dveřích, které jsou ještě utěsněny gumovým těsněním.
Obr. 07 - Při výměně lampy jsem nafotil zapojení tepelné pojistky (hlavně nepájet, musí to být studený spoj!). Po překročení teploty vzduchu 72°C v CT se odpálí pojistka, která přeruší napájení výbojky. Slouží jako prvek požární bezpečnosti, ale i kdyby nemělo co od výbojky hořet tak než bych si všimnul nefunkčního ventilátoru rostliny by "uhořely zaživa".
Obr. 08 - Ještě jednou, pohled ve směru proudění vzduchu. Pojistka mezi přívodem fáze a paticí výbojky, nulák je na objímce a ochrana na kostře CT.
18/21. den - poslední 21. den růstu ale už na 12hodinách světla, nastane první 12ti hodinová tma a pak 1. den na květu...
Obr. 09 - Rozdělení Air-potů a normálních květináčů je do šachovnice, nechtěl jsem mít dvě stejné řady - bude tak možná vidět rozdíl air-pot X normal.
Obr. 10 Bohužel, je air-pot o malinko vyšší a má větší objem. Pro příště aby to bylo srovnatelnější mohu klasické květináče dát na obrácené mističky a v air-potech zvednu dno.