Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » PH a EC metr, jaky strojek vybrat?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 9 10 11 12 13 »
Kterej pH metr koupit?
Analog
Adwa
Milwaukee
Truncheon
Essentials
Hanna GrowCheck Combo
Salinger & Mack
EXTECH
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
D@D
Stálý Člen

Karma uživatele D@D - 95% PěstitelskáKarma uživatele D@D - 95% PěstitelskáKarma uživatele D@D - 95% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 239  

Dotaz pH/EC/C Multimetr monitor Příspěvek č. 161

Zdravim spolecenstvo Groweru !

Tak jsem si ted tak projizdel net, jelikoz shanim nejaky kvalitnejsi PH metr, nez kapesni Adwa co mi ted odesla a nasel jsem v celku zajimavy pristroj za velice hezkou cenu.

pH/EC/C Multimetr Monitor

Otazkou je, zda bude alespon stat za to a bude opravdu kvalitnejsi a funkcnejsi nez ta Adwa, co myslite? Mam RainForrest 2 aeroponicky system, tak bych rad videl stale aktualni hodnoty.
Myslite, ze ma cenu do tohoto pristroje zainvestovat? Nema nekdo uz takovy doma?

Diky za rady! Growu zdar!

A tady tenhle pristroje vzhledem ke sve cene a externi sonde mozna taky nebudou k zahozeni.

PH MONITOR neznameho vyrobce

VOLTCRAFT Digitální pH metr PH-100 ATC


No pockam na Vase rady...

http://hydroponics.eu/phecumidity-c...combo-4791.html

A co tenhle kousek panove? Vazne uvazuju o jeho koupi, myslite, ze to je dobry a kvalitni pristroj?

Diky Vam!

Naposledy upravil D@D 11-05-2011 v 17:28 PM

Old Post 11-05-2011 v 16:30 PM
D@D je offline   Profil uživatele D@D   Find more posts by D@D   Foto galerie člena D@D   Click here to Send D@D a Private Message   Add D@D to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 162



citace:
Původní příspěvek od Hlava
Jo ten můj to má


Ten můj už taky

Koupil jsem si Hanna HI-98129 Combo pH/EC/TDS/°C a musím jen chválit!
Dobrý a kvalitní stroj, který dobře padne do ruky, rychlé a velmi přesné měření...

Koupeno z této stránky, bohužel neprodávají fyzickým osobám, tak jsem objednávku přeposlal (bez registrace - v košíku je funkce poslat objednávku kolegovi) s mými kontakty (upřesnit že to bude dobírkou) na e-mail tohoto obchodu.
Druhý den odpověděli a za 3 dny jsem to měl doma.
Konečná cena tedy 2826*1,2 = 3391 Kč, doprava ČP v ceně!

V Gshopech příkladem tady (nesmyslně mají typ 98130, který má zbytečný rozsah EC 0-20mS/cm, bohatě stačí 0-3999uS/cm = 0-4mS/cm, větší rozsah znamená menší přesnost, která je aspoň pro mě důležitá).

Na fotce lehce vyměnitelná pH elektroda Hanna HI 73127 za 1207*1,2 = 1448 Kč.


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 16-06-2011 v 01:31 AM

Old Post 15-06-2011 v 00:23 AM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 163



Ještě další dvě fotky se zapnutým stojem. Další + za to že plave .

V kádince je permeát z reverzně osmotické filtrační jednotky 310-80M - EC=0,005 a pH=6,00 (zdrojová voda EC=0,692 a pH=7,74).

Zajímavost: pH chemicky čisté vody je 7,00 (chemicky čistá je téměř voda z RO), důvodem proč má voda z RO nižší pH než 7 je ten, že pH vody ovlivňuje absorbovaný oxid uhličitý ze vzduchu a vzniká slabá kyselina uhličitá (probíhá částečná disociace a jsou uvolněny ionty H3O+, které odpovídají za pH).
Při atmosférické koncentraci CO2 má mít chem. čistá voda pH=5,73.
Na fotce je hodnota pH=6,00 - ale kdybych vodu nechal tak hodinku odstát, či jí nechal probublávat vzduchovačem klesne hodnota na 5,78 (vyzkoušeno). Pokud by se CO2 vybublal třeba inertním dusíkem stoupne hodnota opět na neutrálních 7,00.
Teorie ověřená praxí .


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 25-06-2011 v 14:30 PM

Old Post 15-06-2011 v 18:40 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Uroboros
Stálý Člen

Karma uživatele Uroboros - 37% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 44 

Nápad rozsah EC Příspěvek č. 164

Jaký je ideální rozsah EC měrek pro naše počínání?
- range 0.0 to 199.9 µS/cm
- range 0.0 to 199.9 ppm
- range 0 to 1999 µS/cm
- range 0.00 to 19.99 mS/cm
???

..:: THINK GREEN ::..

Old Post 03-08-2011 v 12:01 PM
Uroboros je offline   Profil uživatele Uroboros   Find more posts by Uroboros   Foto galerie člena Uroboros   Click here to Send Uroboros a Private Message   Add Uroboros to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Re: rozsah EC Příspěvek č. 165

citace:
Původní příspěvek od Uroboros
Jaký je ideální rozsah EC měrek pro naše počínání?
- range 0.0 to 199.9 µS/cm
- range 0.0 to 199.9 ppm
- range 0 to 1999 µS/cm
- range 0.00 to 19.99 mS/cm
???


http://cs.wikipedia.org/wiki/Mikro

Pro měření stačí setiny miliSiemens na centimetr. Nedoporučuji používat ppm (nikdo to pro měření vodivosti hnojiv nepoužívá).

Takže ten první je od 0,0 do 0,2 mS/cm - nepoužitelný pro pěstování.
Třetí je od 0,0 do 2,0 mS/cm - z těchto intervalů asi nejvhodnější, nejpřesnější a nepotřebuješ překračovat EC 2,0.
Čtvrtý je od 0,0 - 20,0 mS/cm - taky lze použít pro naše měření, ale osobně nedoporučuji, ptž přesnost všech dostupných přístrojů je 2% z celkové hodnoty, tedy +- 0,4mS/cm, sice je tam citlivost 0,01 mS/cm a při kalibraci na roztok 1,41 mS/cm tuto nepřesnost pro interval 0 - 2 mS/cm eliminuješ, ale postupem času dochází k větším rozptylům od reálných hodnot a je nutná častější kalibrace (hlavně u těch kapesních levných strojů).

Online comba EC+pH mají většinou 0 - 10,0 mS/cm, která mohu doporučit, velice kvalitní a přesné měření. Při online provozu jsem po dvou měsících znovu provedl kalibraci a odchylka byla pouze 0,01 mS/cm.

Viva Hanna.


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 03-08-2011 v 20:17 PM

Old Post 03-08-2011 v 14:31 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 166

Trochu OT, ale zajímalo by mě když mám ec vody 1000 µS tj.. 1.0 EC kohoutkové vody.
Co všechno je v té vodě obsaženo a hlavně co využívá rostlina... přeci jen co mám dělat, když mám řízky a s takovouto vodou je přeci nemůžu normálně hnojit.

Old Post 12-08-2011 v 14:10 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 167

citace:
Původní příspěvek od Grunger
Trochu OT, ale zajímalo by mě když mám ec vody 1000 µS tj.. 1.0 EC kohoutkové vody.
Co všechno je v té vodě obsaženo a hlavně co využívá rostlina... přeci jen co mám dělat, když mám řízky a s takovouto vodou je přeci nemůžu normálně hnojit.


http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=15243
http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=31004

Old Post 12-08-2011 v 14:58 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Uroboros
Stálý Člen

Karma uživatele Uroboros - 37% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 44 

Fastech PH EC Příspěvek č. 168

Nějaké názory nebo zkušenosti s Fastech PH a EC metry? Na to že jsou vodotěsné, vyměnitelná sonda atd. vypadají zajimavě. Není to China ale pocivý Maďar!
FA13 PH tester přesnost 0.05 + FA33 EC tester 0 do 1999 µS/cm = s daní a poštovným 62euro tj. +- 1500,-Kč

Fastech leták PDF

..:: THINK GREEN ::..

Old Post 12-08-2011 v 16:25 PM
Uroboros je offline   Profil uživatele Uroboros   Find more posts by Uroboros   Foto galerie člena Uroboros   Click here to Send Uroboros a Private Message   Add Uroboros to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Re: Fastech PH EC Příspěvek č. 169

citace:
Původní příspěvek od Uroboros
Nějaké názory nebo zkušenosti s Fastech PH a EC metry? Na to že jsou vodotěsné, vyměnitelná sonda atd. vypadají zajimavě. Není to China ale pocivý Maďar!
FA13 PH tester přesnost 0.05 + FA33 EC tester 0 do 1999 µS/cm = s daní a poštovným 62euro tj. +- 1500,-Kč

Fastech leták PDF


Ahoj,
vypadá to solidně, poměr cena/výkon bude taky super.
EC metr v pohodě, jedině u toho pH metru bych volil tu dražší variantu, kde je automatická dvoubodová kalibrace.
Nemám dobré zkušenosti s manuální jednobodovou. Ta se totiž provádí pouze jedním kalibračním šroubkem, sice můžeš kalibrovat na dva pufry s tím, že když vložíš jeden, otočíš kalibrační šroubek a nastavíš reálnou hodnotu pH, tak při kontrole druhého pufru nemusí zobrazená hodnota odpovídat reálné hodnotě pH daného pufru. To tedy znamená že opět pootočíš kalibrační šroubek, ale změníš tu předešlou kalibraci. Takže se dostaneš při použití pufrů 4,01 a 7,01 na hodnoty 4,1 a 6,9 (nebo 3,9 a 7,1 - jenom příklad).

http://www.eurochem.cz/polavolt/obe...6_mereni_ph.htm

Doporučuji přečíst odstavce o jednobodové a dvoubodové kalibraci.

pH elektroda měří potenciál ve voltech a ten je lineárně závislí na pH, to znamená že pokud zvýšíš pH roztoku o 1 tak potenciál elektrody klesne o 0,059V.

Takže při dvoubodové kalibraci přístroj zaznamená dva potenciály při daných pH. Vznikají dva body, kterými se proloží přímka - kalibrační.
Měření probíhá tak, že elektroda má u neznámého roztoku daný potenciál a z rovnice této přímky dopočítá dané pH, které ukáže na displeji.

U jednobodové se zaznamená pouze jeden bod. Ale na sestrojení přímky jsou potřeba minimálně dva body - to se obchází tím že přistroj má určenou směrnici této přímky (úhel který svírá s osami).
Při životnosti elektrody dochází k změně vlastnosti membrány a teoretická směrnice nemusí odpovídat směrnici reálné (to znamená že reálná může být buď kolmější, nebo vodorovnější než teoretická směrnice nastavená v přístroji). Poté pH metr měří přesně kolem kalibrované hodnoty pH a ve větší vzdálenosti dochází k čím dál větším odchylkám od reálu. (proto na pufry může být 4,1 a 6,9 nebo 4,2 a 7,0 - protože u těchto strojů nelze změnit sklon kalibrační křivky).

pH metrům s dvoubodovou kalibrací je úplně jedno že se mění vlastnosti membrány, protože při každé kalibraci dochází k přepočtu směrnice a bude vždy mezi danými hodnotami pH (4,0 až 7,0) měřit velice přesně.

Snad je to pochopitelné.

Měj se


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 13-08-2011 v 02:28 AM

Old Post 12-08-2011 v 21:25 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Uroboros
Stálý Člen

Karma uživatele Uroboros - 37% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 44 

Příspěvek č. 170

Zdar, nakonec jsem v rámci nedobrého stavu kytek urychleně koupil u Klečky EC metr Fastech FA35 rozmetí 0 - 19.99 mS/cm, až doma jsem zjistil, že se má kalibrovat v roztoku 5.00 mS/cm který nikde neni a teď nevím co s tím.
Pokusit se vrátit? Nebo ho normál kalibrovat v roztoku 1,413ms/cm nebo v roztoku pro Essentials 2,76mS a dotočit to šroubkem? Kua jestli to půjde a co přesnost měření...

..:: THINK GREEN ::..

Naposledy upravil Uroboros 18-08-2011 v 20:07 PM

Old Post 18-08-2011 v 19:01 PM
Uroboros je offline   Profil uživatele Uroboros   Find more posts by Uroboros   Foto galerie člena Uroboros   Click here to Send Uroboros a Private Message   Add Uroboros to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 171

citace:
Původní příspěvek od Uroboros
Zdar, nakonec jsem v rámci nedobrého stavu kytek urychleně koupil u Klečky EC metr Fastech FA35 rozmetí 0 - 19.99 mS/cm, až doma jsem zjistil, že se má kalibrovat v roztoku 5.00 mS/cm který nikde neni a teď nevím co s tím.
Pokusit se vrátit? Nebo ho normál kalibrovat v roztoku 1,413ms/cm nebo v roztoku pro Essentials 2,76mS a dotočit to šroubkem? Kua jestli to půjde a co přesnost měření...


Ptal jsem se na to Klečky a doporučil mi ať to nakalibruju v 1,413ms/cm nebo 2,76mS vždy musím natočit šroubkem na hodnotu kalibráku.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 19-08-2011 v 15:35 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 172

citace:
Původní příspěvek od bezdechu


Ptal jsem se na to Klečky a doporučil mi ať to nakalibruju v 1,413ms/cm nebo 2,76mS vždy musím natočit šroubkem na hodnotu kalibráku.


Raději na 1,413 při 25°C, ať je to v oblasti kde bude probíhat měření hnojiv. Snad půjde otočit do těchto hodnot kalibrační šroubek .


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Old Post 19-08-2011 v 17:22 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 173

citace:
Původní příspěvek od HurricaneGeorge


Raději na 1,413 při 25°C, ať je to v oblasti kde bude probíhat měření hnojiv. Snad půjde otočit do těchto hodnot kalibrační šroubek .


Jo to šlo v pohodě. Tento EC metr má přesnost měření 0,01 mS/cm. Takže posun kalibračního bodu je na jednu otáčku šroubkem větší.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 19-08-2011 v 17:46 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 174

citace:
Původní příspěvek od bezdechu


Jo to šlo v pohodě. Tento EC metr má přesnost měření 0,01 mS/cm. Takže posun kalibračního bodu je na jednu otáčku šroubkem větší.


0,01mS/cm je citlivost nebo rozlišení

Přesnost tohoto přístroje je 2% FS, to znamená 2% z celkové hodnoty což je +- 0,4mS/cm.


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Old Post 19-08-2011 v 18:04 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 175

citace:
Původní příspěvek od HurricaneGeorge


0,01mS/cm je citlivost nebo rozlišení

Přesnost tohoto přístroje je 2% FS, to znamená 2% z celkové hodnoty což je +- 0,4mS/cm.


No dobře no.. tak sem to sprostě zkopnul. Ale říkal jsem si, že to mám pojmenovat jinak. Jenomže.... pátek odpoledne. Bílej rusák na pochodu. Lenost veliká.

sry za ot

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 19-08-2011 v 18:16 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Uroboros
Stálý Člen

Karma uživatele Uroboros - 37% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 44 

Příspěvek č. 176

Dik to jste mne potěšili ikdyž přesnost +-0.4 mS/cm je nic moc no...

..:: THINK GREEN ::..

Old Post 19-08-2011 v 18:17 PM
Uroboros je offline   Profil uživatele Uroboros   Find more posts by Uroboros   Foto galerie člena Uroboros   Click here to Send Uroboros a Private Message   Add Uroboros to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:50 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 9 10 11 12 13 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5227330 seconds with 36 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív