Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Síň Slávy » KALFAS MH/HPS250W V-SCROG BUBBLER GHE
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 1


KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG BUBBLER B'cuzz Hydro

Zdravím všechny členy G!
Veškerá má snaha o pěstovaní začala tím, že mi kamarád před půl rokem daroval řízek SuperSkunku (Obr. 0.01), a od té doby jsem po dlouhých večerech pročítal vaše příspěvky, zkušenosti a nezdary.
Nyní zase nastal čas abych já publikoval stavbu boxu a můj první grow.

Požadavky na growbox:

  • mobilní a rychle rozložitelné (bydlím v podnájmu a často se stěhuji)
  • malé rozměry (s tím souvisí malá produkce tepla)
  • jednoduchost a nenáročnost provozu
  • hydroponický systém typu bubbler
  • nízka spotřeba energií

Obr. 0.01 SuperSkunk byl pěstovaný v hlíně (60% substrát pro kaktusy a sukulenty, 20% rašelina, 20% perlit). Prvních 14. dní bez světla, dalších 14. dní růstu pod CFL250Wdual (koupil jsem si jí v předstihu) a kromě posledních 14dní květu byla celou dobu pod letním sluncem. Do výsledného tvaru usměrňována pomocí ohýbání a drátkování, bez hnojiv a doplňků. Výsledkem bylo 20g sušiny s velmi sladkou chutí. Žádný zázrak .

Po dobu dalších dvou měsíců jsem sháněl finance na stavbu growboxu. Celé to probíhalo tím způsobem, že když jsem si něco málo našetřil tak jsem okamžitě vzal peníze a objednával přes net součástky k lampě na stavbu boxu. Další a další utopené peníze mě čím dál více nutily to celé dodělat a zprovoznit.
Příprava na stavbu probíhala několik měsíců. Nejdelší dobu (desítky až stovky hodin) jsem strávil čtením skoro všech možných příspěvků tady na Groweru, dále jsem dlouhou dobu hledal materiály a komponenty na budoucí growbox a seznámil se s nabídkou všech rozumných growshopů. Samotná stavba začala až když jsem nashromáždil úplně všechny součásti a vše měl řádně promyšlené. Práce mi trvaly nečo málo přes 14dní (přes den mám své povinosti, takže práce na stavbě končily mezi 2-3 ráno ).

Dále už budu vše popisovat pouze prostřednictvím fotek, které jsou rozděleny do několika čáští:

Upozornění:
Nedělám žádnou reklamu!
Peníze na stavbu jsou legálně vydělané a nezískal jsem je přeprodejem sušiny.
Koncový produkt bude výhradně pro mé osobní potřeby.
Vy co mě znáte, zachovejte prosím diskrétnost! Díky :-)


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 03-03-2011 v 10:57 AM

Old Post 21-10-2010 v 22:26 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 2


Obr. 1.01 Základní myšlenkou je chlazení úsporky dvěma ventilátory.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 01-01-2011 v 17:29 PM

Old Post 21-10-2010 v 23:05 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 3




Obr. 1.02 Vylepení dna kalfasu diamantovou folií, pomocí lepidla ve spreji (Obr. 1.03). Na bocích lze vidět pomocně vylepenou oboustrannou pásku na boční kusy folie, která byla po vyměření a odzkoušení stržena.

Obr. 1.03 Kvůli výborné aplikovatelnosti jsem si připlatil a koupil tento "zázrak". Za 2 minuty po aplikaci na obě lepené plochy je hotovo (polymerační reakce založena na vzdušné vlhkosti - urychlení jsem pozoroval po dýchání na lepenou plochu). Mohu i přes vysokou cenu (275Kč/kus) jenom doporučit.

Obr. 1.04 Vylepení 13ti vystříhaných dílů (34,5x15cm) diamantové folie.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 01-01-2011 v 17:30 PM

Old Post 21-10-2010 v 23:06 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 4



Obr. 1.05 Detail vrtání z vnitřní strany.

Obr. 1.06 Detail vrtání z vnější strany.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 01-01-2011 v 17:31 PM

Old Post 21-10-2010 v 23:17 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 5




Obr. 1.07 Přichycení zdroje.

Obr. 1.08 Základní konstrukce pachového filtru ze svařovacího pletiva.

Obr. 1.09 Pachový filtr a čtyři zapojené ventilátory.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 01-01-2011 v 17:32 PM

Old Post 21-10-2010 v 23:19 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 6




Obr. 1.10 Instalace úsporky, ventilátorů a čtyř závitových tyčí průměru 6mm (délka 10,5cm).

Obr. 1.11a Vzduchové potrubí připevněné měděným drátkem ke čtyřem šroubům držící ventilátory a ke dvoum závitovým tyčím směřující k předřadníku výbojky, který se nejvíce zahřívá.
Při otevřeném boxu je aktuální spotřeba úsporky 203W, po zapnutí ventilátorů se spotřeba sníží na 185-190W (s nižší teplotou klesá el. odpor a tím i spotřeba).

Obr. 1.11b Pohled na obě části potrubí.


Naposledy upravil HurricaneGeorge 01-01-2011 v 17:33 PM

Old Post 21-10-2010 v 23:26 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 7



Obr. 1.12a Celkový pohled na dokončený horní kalfas.

Obr. 1.12b Na této fotce lze výborně vidět rozdělení dvou polovin úsporky na modrou a červenou část, vše se ale smazává náhodným odrazem od diamantové folie.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 24-01-2011 v 21:45 PM

Old Post 21-10-2010 v 23:34 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 8



Obr. 2.01 Dva květináče pro vodní rostliny pospojované pomocí závitových tyčí průměru 8mm. Na dno našroubovány závitové tyče průměru 6mm sloužící jako konstrukční prvek pro instalaci pletiva.

Obr. 2.02 Detail uchycení závitových tyčí.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 01-01-2011 v 17:38 PM

Old Post 21-10-2010 v 23:59 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 9




Obr. 2.03 Květináče s přidrátovaným a přišroubovaným pletivem (výška 42cm, šířka 39,5cm) vsazeny do menšího uřízlého kalfasu (výška 24,5cm, objem max. 20l). Protože kvetináče nemájí přesný kruhový půdorys a jsou na protilehlých místech o půl centimetru širší než kalfas musla být přidáná závitová tyč bránící roztahu kalfasu a zároveň uprostřed podpírající konstrukční tyče květináčů.

Obr. 2.04 Detail se vzduchovacími hadičkami.

Obr. 2.05 Celý bubbler vsazen do spodního kalfasu, který je už na pojízdných kolečkách, má vyvrtané tři otvory na nasávání vzduchu a v horní části vylepen 13ti kusy folie (15x15cm).

Naposledy upravil HurricaneGeorge 01-01-2011 v 17:39 PM

Old Post 22-10-2010 v 00:09 AM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 10






Obr. 2.06a Vzduchovací žába.

Obr. 2.06b Pro pohlcení vibrací žába úmístěna do krabice.

Obr. 2.07 K ofuku rostlin slouží velmi výkonný ventilátor s přišroubovanými částmi rozřezaného duralového stínítka (které jsem stejně nepotřeboval a objímka už padla na stavbu) pomocí závitových tyčí průměru 6mm. Nikdy bych neřekl že vystříhávání dvou kruhů do plechu, jejich následná úprava nýtováním do dvou stejných kuželů a navrtání přesných děr bude taková práce. Spodní kužel rozráží rovnoměrně vzduch a horní zase rovnoměrně odráží světlo do všech směrů (je pouze 1,5cm od úsporky).
Duralové kužele vyleštěny vatou na cídění stříbrných a zlatých předmětů (odstraňuje vzniklé oxidy a sulfidy) a doleštěny flanelem. Doporučuji toto také vám po každé sklizni, vata stojí pár korun a za zvýšení odrazivosti stínítek to stojí. Výrazný rozdíl v odrazivosti jsem pozoroval po vycídění a vyleštění už po třech měsících skladování stínítka.

Obr. 2.08 Příprava na další stříhání folie, která bude fungovat jako mobilní dno a zároveň zabrání průsvitu světla do roztoku. Ve všech případech jsem se snažil naztratit žádný paprsek světla jeho pohlcením a přeměnou na teplo.

Obr. 2.09 Kompletně vystříhaná folie s podlepy veškerých švů. Na okrajích vystříhané rovnostranné trojúhelníky složící na nasávání vzduchu. Uprostřed otvory na ventilátor který bude nasávat i vzduch z bublajícího roztoku. Zapoměl jsem dodat, že ta folie mírně propouští světlo (udavají odraz až 99%, zbytek je pohlcen či propuštěn), takže folie byla podlepena alobalem a přelepena lepící páskou.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 10-01-2011 v 13:16 PM

Old Post 22-10-2010 v 00:28 AM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 11



Obr. 2.10a Kompletní spodní kalfas.

Obr. 2.10b

Naposledy upravil HurricaneGeorge 01-01-2011 v 17:46 PM

Old Post 22-10-2010 v 00:31 AM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 12



Obr. 3.01 :-)

Obr. 3.02 Kalfas growbox na svém místě, na fotce bez nové sestavy ventilátorů a pachového filtru.


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 05-03-2011 v 12:57 PM

Old Post 22-10-2010 v 00:33 AM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 13


Obr. 3.03 Základní rozměry.

Mé poznámky a základní informace ke stavbě growboxu

Osvětlení
Zvolil jsem duální úsporku z několika důvodů. Jedním z hlavních kritérií byla nízká produkce tepla, nízká spotřeba, relativně vysoká svítivost, dobrá využitelnost světla pro fotosyntézu, dlouhá životnost, cena a vhodnost pro růst i květ zároveň.
Co se týče srovnání tak z dostupných zkušeností ostatní členů bych určitě nesrovnával s HPS250W. Ale troufám si tvrdit, že určitě může předčit 150W sodík. Odpovídají tomu dva nejdůležitější parametry - svítivost a vlnová délka vyzařovaného světla. Porovnání z hlediska svítivosti, spotřeby a ceny: CFL250Wdual/HPS150W - 19500lm/17000lm, 195W/170W, 2150Kč/1950Kč. Poměr svítivosti ku watáži je u obou svítidel 100lm/W.
Může se zdát že v růstu využívám pouze 125W modré části a v květu dalších 125W červené. Odpovědí může být fakt že spousta lidí tu zde používá HPS i na růst a kytkám její žluto-červené spektrum taky prospívá. Problém s květovou fází jsem vyřešil tím že budu pěstovat hybridy s minimálním podílem 50% sativy. Využitelnost modrého spektra bude mnohem vyšší než u indik a sativy se budou více větvit a budou kompaktnější.

Ventilace
Cirkulační ventilátor (Obr. 2.07)
Uprostřed kalfasu umístěn cirkulační ventilátor 120x120x38mm 6,2W 183m3/hod s přidanými kužely, ty v pozdější fázi květu odebrány a úsporka je chlazena přímo. Důvodem byla špatná cirkulace vzduchu kolem úsporky z nadměrného množství listů.

Pasivní přítah (Obr. 5.38c)
Tři vyvrtané otvory ve spodní části dolního kalfasu o rozměrech 12x4cm, celková plocha 144cm2.

Aktivní přítah (Obr. 1.08 a Obr. 1.09)
O přímé chlazení předřadníku úsporky (nejvíce se zahřívá) se starají dva seriově zapojené ventilátory 120x120x25mm 1,9W s průtokem 93,4m3/hod. Plocha 104cm2.

Aktivní odtah (Obr. 1.08 a Obr. 1.09)
Odvod teplého vzduchu od výbojky pomocí dvou ventilátorů 120x120x38mm 2,9W o statickém tlaku 0,18inch-H2O s průtokem 143m3/hod. Dalo by se říci že fungují na principu "turbíny" (lopatková kola nejsou na společné hřídeli, ale mají dva nezávislé elektromotorky) - průtok vzduchu zůstává stejný, ale zdvojnásobí se následně generovaný statický tlak za ventilátory v pachovém filtru. Původně jsem chtěl použít pouze jeden ventilátor 120x120x38mm 10W o statickém tlaku 0,36inch-H20 s průtokem 230m3/h. Takže celkový tlak generovaný dvěma ventilátory je stejný, rozhodovala tedy hlučnost která je o 13dB nižší. Průtok je sice o 90m3/hod nižší, ale myslím že dostatečný, nyní je v kalfasu dost větrno .
Následně probíhal návrh pachového filtru. Nakonec jsem zvolil svařovací pletivo - snadno se ohýbá. Několikrát jsem ho měl už celý postaven, zkoušel jsem vhodné materiály pro oddělení aktivního uhlí. Byla to dámská punčocha a netkaná textilie. Oboje materiály hodně nepropustné a netkanka se mi dokonce po pár hodinách ucpala prachem z uhlí a přetížené ventilátory vyhodily zdroj i s jističem zásuvek . Nakonec jsem tedy zvolil velmi průchodný materiál a to jemnou síťovinu používanou na okenních rámech proti hmyzu, která negeneruje skoro žádný odpor. Aktivní uhlí o síle 1cm vsypáno mezi stěny filtru. Odhadem se sníží výkon ventilátorů o 10%.
Průtok vzduchu přes pachový filtr musí být vyšší než 93,4m3/hod, což je průtok aktivního přítahu, protože z fotek se suchým ledem je patrné, že je vzduch nasván i zespodu, tedy pasívním přítahem.
Teploty jsem se od začátku nejvíce obával, ale s nynější sestavou ventilátorů a pachovým filtrem jsem velmi spokojen . V kalfasu je tak o 2-3°C vyšší teplota než v místnosti. Přes den 25-27°C, v noci 19-22°C. Limitující je pouze teplota místnosti.
Objem kalfasu 0,18m3, což tedy znamená že se vzduch vymění 520x za hodinu (vycházím z objemu kalfasu 2x90l a známého minimálního průtoku filtru 93,4m3/hod).

Vzduchování
O přísun kyslíku do roztoku se stará motorek Hailea ACO-9610 se 4 vývody. Celkový výkon je 600l/h. Při objemu roztoku 20l vychází poměr 30l vzduchu na litr roztoku za hodinu, je to sice více než doporučovaný standard ale přece jenom to není na obtíž . Asi nejslabším článkem celého bubbleru jsou čtyři jednopalcové vzd. kameny. Byly pořízeny kvůli nedostatku času něco jiného shánět a určitě budou během prvního cyklu nahrazeny vzd. oponami.
Výhodou tohoto bubbleru je velký objem keramzitu, který dává při dobrém umístění vzduchování spoustu času na zdržení vzduchu v roztoku a případnému zachytávání molekul plynů do jeho pórů. Dále dává mnoho prostoru pro pevné kořeny, které nebudou tolik namáhány a trhány při vyndavání květináčů.

Spotřeba elektrické energie
úsporka 185W
vzd. motorek 10W
zdroj + ventilátory 20W
celkem 215W

Celkové náklady na stavbu growboxu
7004Kč


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 13-05-2011 v 11:20 AM

Old Post 22-10-2010 v 13:25 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 14




Obr. 4.01 Vše pro přípravu hydroponického roztoku (zbývá sehnat H3PO4).
Co se týká koncentrací hnojiv tak vycházím z doporučení výrobce (viz. tabulka hnojiv) - PK 13-14 jsem použil místo Bloombastic (sice obsah PK vyšší, ale produkt je neskutečně drahý). Při konci květu určitě snížím koncentraci základního hnojiva Hydro A a nahradím ho vyšší dávkou PK 13-14. Vše bude upravováno podle EC.


Obr. 4.03 Výpočet hmotnostního zlomku kyseliny dusičné ve směsi 1:1 s vodou a výpočet pH této kyseliny .
Při výpočtu pH jsem vycházel, ze značného zjednodušení. pH je totiž přesněji definováno jako -log aktivity H3O+. Ve velmi zředěných, nebo naopak ve velmi koncentrovaných roztocích nabývá hodnot okolo 1 (zde tabulka středních aktivitních koeficientů na výpočet aktivity). Aktivita a s ní související aktivitní koeficient je už záležitostí pokročilejší chemie...

Obr. 4.04 Výpočet objemu HNO3 1:1 potřebného k úpravě pH hydroponického roztoku o objemu 25l.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 13-05-2011 v 11:19 AM

Old Post 23-10-2010 v 11:08 AM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 15




ASH (Afg Skunk x Afg Haze) Mr. Nice Seed Bank

ASH na mrnice.nl

ASH v encyklopedii

Obr. 5.01 První tři klony z matky pod označením ASH6.

Obr. 5.02 Další tři klony ASH8.

Obr. 5.03 ASH2. Bohužel z těch dvou nezakořeněných klonů se ani jeden nechytil a odumřely.

Poznámka: Osobně mám velké nároky na výběr klonů. Proto jsem tyto klony koupil od člena, který mi zaručil kvalitní genetický původ. Matky jsou selekcí vybrané z 18ti semen z Mr.Nice Seed Bank, která by měla zaručovat dostatečnou kvalitu .

Naposledy upravil HurricaneGeorge 11-01-2011 v 01:21 AM

Old Post 24-10-2010 v 01:03 AM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 16




Obr. 5.04 Zasazení řízků do keramzitu.

Obr. 5.05 Pohled na zasazené kytičky.

Obr. 5.06 První 3 dny růstu jsem si je nechal zvyknout na nové prostředí a proto jsem je ještě neusměrňoval ven z válce.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 01-01-2011 v 01:52 AM

Old Post 24-10-2010 v 01:15 AM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:25 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8675760 seconds with 47 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív