Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Reverzní osmoza, uprava vody , co s vodou z RO?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 3 4 5
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 65

mam taky gdp 100 napojenou na městský vodovod a 200 litrovej soudek nakape za cca 24 hodin v klidu. tlak zjistim.

to EC : jj je to složitý, stačí vědět že EC O je čistá voda, čili to zmatláš sám a ne RO. komplet hnojky jsou například metrop s jejich http://www.metrop.info/3_tj_calgreen.html

Old Post 06-05-2010 v 13:58 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
caseage
Stálý Člen

Karma uživatele caseage - 32% PěstitelskáKarma uživatele caseage - 32% PěstitelskáKarma uživatele caseage - 32% PěstitelskáKarma uživatele caseage - 32% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 381  

Dotaz Příspěvek č. 66

chtěl sem se zeptat ?
Mám přístup k teto vodě a chtěl bych pěstovat hydroponicky mužete mi poradit zda je lepši než normalní voda z vodovodu atd ?

Old Post 01-10-2010 v 11:44 AM
caseage je offline   Profil uživatele caseage   Find more posts by caseage   Foto galerie člena caseage   Click here to Send caseage a Private Message   Add caseage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tomas2pet
Stálý Člen

Karma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 275  

Příspěvek č. 67

citace:
Původní příspěvek od caseage
chtěl sem se zeptat ?
Mám přístup k teto vodě a chtěl bych pěstovat hydroponicky mužete mi poradit zda je lepši než normalní voda z vodovodu atd ?

Co takhle si to přečíst celé od začátku?

Old Post 01-10-2010 v 15:03 PM
tomas2pet je offline   Profil uživatele tomas2pet   Find more posts by tomas2pet   Foto galerie člena tomas2pet   Click here to Send tomas2pet a Private Message   Add tomas2pet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mari
Stálý Člen

Karma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 265  

Příspěvek č. 68

citace:
Původní příspěvek od tomas2pet

Co takhle si to přečíst celé od začátku?


jen do nich

Starlight sativa

Reverzni osmoza 0,0 ec, ph 6,0
Hindu Kush sklizeno
HASH PLANT® grow č. 3 , Plagron vs Hesi
1 in 400w
Začátky + Jack Flash
GALERIE

Old Post 07-10-2010 v 16:37 PM
mari je offline   Profil uživatele mari   Find more posts by mari   Foto galerie člena mari   Click here to Send mari a Private Message   Add mari to your buddy list     Navštiv homepage uživatele mari! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 69


Ahoj,
sice je to téma trochu mrtvé ale pro případné budoucí hledače RO dodám info o mé koupené reverzně osmotické filtrační jednotce 310-80M.

Udávaný teoretický průtok 308L/den, tlak v trubkách mám na vůbec minimálně hodnotě 45psi.

Zdrojová voda:
EC=0,69; pH=7,7; spotřeba 605L/den

Koncentrát:
průtok 494L/den

Permeát:
EC=0,005-0,01; pH=5,8-6,0; průtok 111L/den

Poměr permeátu ku koncentrátu 1:4,5

Výpočet ceny připraveného jednoho litru vody.
Pořizovací cena 2.500Kč, životnost RO membrány 40.000L, životnost před-filtrů 2x 6.000L (zdarma sada dalších dvou před-filtrů), předpokládám že je to uváděno pro připravený objem permeátu, nikoli celkové spotřeby zdrojové vody - pokud je to jinak, prosím o info).
Množství vody spotřebované pro přípravu 12.000L permeátu je 65.405L. Dnešní cena kubíku vody se v průměru pohybuje kolem 70Kč. Celkově tedy za 4.580 + 2.500 Kč.
Celkové náklady 0,59Kč/L (počítáno pro 12.000L).

Koupě další sady před-filtrů ještě srazí cenu připraveného litru permeátu.

http://grower.cz/forum/showthread....3768#post973768


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 17-06-2011 v 22:36 PM

Old Post 17-06-2011 v 17:53 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hardiron
Stálý Člen

Karma uživatele hardiron - 78% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 222  

Příspěvek č. 70

zkoušeli jste někdo, kolik vody vám teče skutečně do odpadu??? mám tuhle RO s odkazu na začátku s membránou která má kapacitu 308litru vody za den, a do odpadu teče 5krát více než čisté vody. Tudíž na 100litru vody vyteče do odpadu 500litru což se mě zdá jako dost velké plytvání. Voda s vodovody má EC 0,4 . Myslíte , že má vůbec cenu RO používat při tomto EC které teče s vodovodů??

Old Post 03-03-2012 v 13:38 PM
hardiron je offline   Profil uživatele hardiron   Find more posts by hardiron   Foto galerie člena hardiron   Click here to Send hardiron a Private Message   Add hardiron to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tomas2pet
Stálý Člen

Karma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 275  

Příspěvek č. 71

citace:
Původní příspěvek od hardiron
zkoušeli jste někdo, kolik vody vám teče skutečně do odpadu??? mám tuhle RO s odkazu na začátku s membránou která má kapacitu 308litru vody za den, a do odpadu teče 5krát více než čisté vody. Tudíž na 100litru vody vyteče do odpadu 500litru což se mě zdá jako dost velké plytvání. Voda s vodovody má EC 0,4 . Myslíte , že má vůbec cenu RO používat při tomto EC které teče s vodovodů??

při vodě Ec 0,4 bych Ro neřešil, ideální voda, teda pokud někdo není postižen chorobnou představou o čistotě vody z Ro

Naposledy upravil tomas2pet 04-03-2012 v 13:12 PM

Old Post 04-03-2012 v 13:01 PM
tomas2pet je offline   Profil uživatele tomas2pet   Find more posts by tomas2pet   Foto galerie člena tomas2pet   Click here to Send tomas2pet a Private Message   Add tomas2pet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
duchodce
Nový Člen

Karma uživatele duchodce - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 72

taky bych neresil,
udavana spotreba je 3:1

silnejsi pes mrda pokud cuba dava

Nejlepsim lekem na depresi je metr ctverecni pudy, kam si zasadite co vas napadne !!!

Old Post 05-03-2012 v 10:47 AM
duchodce je offline   Profil uživatele duchodce   Find more posts by duchodce   Foto galerie člena duchodce   Click here to Send duchodce a Private Message   Add duchodce to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hardiron
Stálý Člen

Karma uživatele hardiron - 78% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 222  

Příspěvek č. 73

No pravě to je u těch velkých RO, ale u těch malých co jsou v odkazu je to 5:1

Old Post 05-03-2012 v 18:57 PM
hardiron je offline   Profil uživatele hardiron   Find more posts by hardiron   Foto galerie člena hardiron   Click here to Send hardiron a Private Message   Add hardiron to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jimmorrison77
Stálý Člen

Karma uživatele jimmorrison77 - 28% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 0  

Příspěvek č. 74

http://www.mangala.cz/ro-mini50-fil...a0aef1d7c9d0b1f

velmi dobrá věcička, tu používám a jsem velmi spokojen. Za dobrou cenu, moře muziky. A firma je velmi spolehlivá, při montáži, jsem ulomil nechtěně přechodku "hadička-víčko" napsal jsem firmě a třetí den měl na stole. dotazy nebo rady do PM

Old Post 07-03-2012 v 00:00 AM
jimmorrison77 je offline   Profil uživatele jimmorrison77   Find more posts by jimmorrison77   Foto galerie člena jimmorrison77   Click here to Send jimmorrison77 a Private Message   Add jimmorrison77 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
the real Jack
Nový Člen

Karma uživatele the real Jack - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 75

Nazdar nazdar,

nevite nekdo, jestly tu odpadni vodu z RO treba muzu pouzivat v zvlhcovaci nebo treba zalit doma mamce kytky ???

Old Post 08-11-2012 v 20:15 PM
the real Jack je offline   Profil uživatele the real Jack   Find more posts by the real Jack   Foto galerie člena the real Jack   Click here to Send the real Jack a Private Message   Add the real Jack to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Cannabidiol
Stálý Člen

Karma uživatele Cannabidiol - 66% PěstitelskáKarma uživatele Cannabidiol - 66% PěstitelskáKarma uživatele Cannabidiol - 66% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 108  

Reverzní osmóza Příspěvek č. 76

Ahoj
Mám dotaz na pěstitelé který používají reverzní osmózu, zda k roztoku pro kytky používáte jen vodu prohnanou reverzní osmózou nebo ji namícháváte v nějakém poměru s vodou neprohnanou reverzní osmózou?

Old Post 17-09-2014 v 09:42 AM
Cannabidiol je offline   Profil uživatele Cannabidiol   Find more posts by Cannabidiol   Foto galerie člena Cannabidiol   Click here to Send Cannabidiol a Private Message   Add Cannabidiol to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kseroks
Stálý Člen

Karma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% Pěstitelská

Registrován: Aug 2006
Příspěvků: 140 

Příspěvek č. 77

noo za magalu se stavim... k tvemu dotazu ja osobne pouzivam jenom cistou vodu z RO jen je potreba pouzit "plnohodnotna" hnojiva pac cista ro h2o je mrtva(tedy kdosi tu mel problem s HESI, ja pouzivam CANNA...) taky nejni dobry se u cisty vody z RO ridit ec metrem pac vzhledem k tomu ze voda z RO ma ec cca 0,05(2,7,4,6) tak hnojek tam dostenes na spravny ec daleko vic... cili radsi se ridit cca tim co udava vyrobce... jinak pouzivat ro je imho dobry v mistech kde nemusite platit za vodu... tedy valstni studne apod... pac pomer cca 1:2/3/5 je vcelku dost... me prisel v metropoli kdysi ucet jenom az vodu cca 17tis...

HUA...........
Zkoušel ste někdo NYC Diesel?
hnojiva CANNA
mocné měření účinnosti některých stínidel

Old Post 13-10-2014 v 20:11 PM
kseroks je offline   Profil uživatele kseroks   Find more posts by kseroks   Foto galerie člena kseroks   Click here to Send kseroks a Private Message   Add kseroks to your buddy list     Navštiv homepage uživatele kseroks! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Džejmsn
Stálý Člen

Karma uživatele Džejmsn - 35% PěstitelskáKarma uživatele Džejmsn - 35% Pěstitelská

Registrován: Jul 2014
Příspěvků: 114  

Příspěvek č. 78

Cau mám dotázek
Když mi teče voda z RO ma hodnoty 5,5pH a 0,02 EC ,redím to normal vodou z kohoutku na 0,25EC..
vodu stáčím do uzaviratelné nádoby, tudíž mi už nestoupá pH kontaminací vzduchem a tím se dostáváme k mé otázce, mohu takto "uzavřenou"a nahnojenou vodou zalévat (kokos) bez upravy pH,které je ideální pro mou potřebu 5,9-6.
V podstatě mi jde o to,jestli pH automaticky zase nestoupne,jako se tomu děje,když osmozovanou vodu nechám na vzduchu a to na hodnoty až 7,2pH
Moje doměnka je že nikoli,protože tam přístup vzduchu jaksi chybí,ale je to kokos tak nevim...
Budu rád za každou osvětu Díky.

Old Post 28-10-2014 v 13:09 PM
Džejmsn je offline   Profil uživatele Džejmsn   Find more posts by Džejmsn   Foto galerie člena Džejmsn   Click here to Send Džejmsn a Private Message   Add Džejmsn to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Negative Creep
Stálý Člen

Karma uživatele Negative Creep - 59% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 227  

Příspěvek č. 79

citace:
Původní příspěvek od Džejmsn
Cau mám dotázek
Když mi teče voda z RO ma hodnoty 5,5pH a 0,02 EC ,redím to normal vodou z kohoutku na 0,25EC..
vodu stáčím do uzaviratelné nádoby, tudíž mi už nestoupá pH kontaminací vzduchem a tím se dostáváme k mé otázce, mohu takto "uzavřenou"a nahnojenou vodou zalévat (kokos) bez upravy pH,které je ideální pro mou potřebu 5,9-6.
V podstatě mi jde o to,jestli pH automaticky zase nestoupne,jako se tomu děje,když osmozovanou vodu nechám na vzduchu a to na hodnoty až 7,2pH
Moje doměnka je že nikoli,protože tam přístup vzduchu jaksi chybí,ale je to kokos tak nevim...
Budu rád za každou osvětu Díky.
Já nevim no, představ si, že to leješ do kokosu, co se asi začně dít, pár chemických procesů etc...
Kokos má být hodně stabilní co se pH týče. Takže ho RO voda nerozhodí, ta se přizpůsobí, jelikož v ní nejsou žádné pufry, které by jí vraceli na svojí předchozí hodnotu. Co se týče vody s hnojivama, tam už pufry jsou, vychází mi z toho, že by to asi nemělo dělat bordel. Resp, proč to nezkušíš a nezměříš po pár dnech odpad jaké má pH???

And I'm stoned!

Old Post 29-11-2014 v 05:15 AM
Negative Creep je offline   Profil uživatele Negative Creep   Find more posts by Negative Creep   Foto galerie člena Negative Creep   Click here to Send Negative Creep a Private Message   Add Negative Creep to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:19 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 3 4 5  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3260590 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív