Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Reverzní osmoza, uprava vody , co s vodou z RO?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 2 3 4 5
Autor
Téma 
tomas2pet
Stálý Člen

Karma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 275  

Příspěvek č. 49

Stručně řečeno, můžeš se dostat do deficitu vápníku, popřípadě hořčíku.

Old Post 22-03-2010 v 19:19 PM
tomas2pet je offline   Profil uživatele tomas2pet   Find more posts by tomas2pet   Foto galerie člena tomas2pet   Click here to Send tomas2pet a Private Message   Add tomas2pet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lupus
in fabula

Karma uživatele Lupus - 85% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 360  

Příspěvek č. 50

michat vodu z RO? mno, jak pise masterblaster, proc filtrovat a zase michat?
ale samotna voda z RO je mrtvá voda, naprosto bez zivin bez niceho jenom cista voda (teda teoreticky by mela byt)

myslim si ze kdyz michas s hnojkama tak by nemel byt zadny problem, samotna voda uz by idealni byt nemusela

Jo, musí to být uzaviratelny, protoze jinak se to smícha a to je pak v píči.


Herbs are good for everything . . .

Old Post 22-03-2010 v 19:23 PM
Lupus je offline   Profil uživatele Lupus   Find more posts by Lupus   Foto galerie člena Lupus   Click here to Send Lupus a Private Message   Add Lupus to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Lupus! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ruprecht
Stálý Člen

Karma uživatele Ruprecht - 93% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 262  

Příspěvek č. 51

...já jsem zase četl, že se nějak naruší molekulární stavba buňky vody kdysi někde na icmagu před 100lety a že rostlliny pak nevyužívají živiny jak by měly, tím že namícháš s normální vodou,tak se to zase upraví do normálu..ale rozhodně bych za to ruku mezi plameny nestrkal, bo znáte to jak je to snáma zhulencama a pamětí :-))...míchám proto raději vodu z osmózy s dešťofkou nebo kohoutkovkou abych měl vždy hodnoty ec 0,2 - 0,3...s osmozy je 0.1...ale vsadím se že nám toto dilema nějakej zkušenej netovej hledač během 24 hodin rozsekne..(proto kseroks toto téma taky zakládal,no ne?)...

Out od bubáka 08
Out od bubáka 09

Old Post 22-03-2010 v 19:47 PM
Ruprecht je offline   Profil uživatele Ruprecht   Find more posts by Ruprecht   Foto galerie člena Ruprecht   Click here to Send Ruprecht a Private Message   Add Ruprecht to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EricCartman
Stálý Člen

Karma uživatele EricCartman - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 421  

Příspěvek č. 52

citace:
Původní příspěvek od tomas2pet
Stručně řečeno, můžeš se dostat do deficitu vápníku, popřípadě hořčíku.


Ano pane přesně tak

Vše záleží na kombinaci správné vody a správných hnojiv

TAG by EricCartman Podporuji zlepšení G.cz Klimatizace!!!
Stavba home boxu Easy groow by EricCartman Heatshield ANO či NE?
Dáme si do bytu dáme si lampu, pod lampu kytku a bude nám hej !
Špetka čísel má větší hodnotu něž hromada keců!
Vše funguje, jak si inženýři Mazdy naplánovali.

Old Post 22-03-2010 v 22:05 PM
EricCartman je offline   Profil uživatele EricCartman   Find more posts by EricCartman   Foto galerie člena EricCartman   Click here to Send EricCartman a Private Message   Add EricCartman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 53

Reverzní osmozu využiješ pro maximální přísun cílených živin do požadované hladiny EC.
U hydra co vím při proplachu s enzymy(co 3 týdny,jak kdo) dávat vodu nezbavenou minerálů.

Old Post 23-03-2010 v 05:45 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dokktor
Stálý Člen

Karma uživatele dokktor - 66% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 552  

Re: co s vodou z RO???? Příspěvek č. 54

citace:
Původní příspěvek od kseroks
zdar mohl by mi prosim nejaky znaly hydroponista vysvetlit proc se nedoporucuje davat kytkam cistou vodu z RO? porad nekde ctu ze se to nedoporucuje, ze se ma michat v ruznym pomeru s normalni vodou apod. ale PROC??? konkretne jedu bubblery pouze s vodu z RO + canna aqua enzymy apod. a nemam nejmensi problem...........

nekeré hnoje neobsahují všechny mikroprvky, s cannou nebudeš mět problém

Old Post 23-03-2010 v 09:56 AM
dokktor je offline   Profil uživatele dokktor   Find more posts by dokktor   Foto galerie člena dokktor   Click here to Send dokktor a Private Message   Add dokktor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Re: Re: co s vodou z RO???? Příspěvek č. 55

citace:
Původní příspěvek od dokktor

nekeré hnoje neobsahují všechny mikroprvky, s cannou nebudeš mět problém


který hydrohnojky neobsahujou slozku s mikroprvky? Mněl jsem pocit že výrobci počítají s používáním RO a někteří ji i doporučují. Osobně si myslím že ty pověsti o míchání vody vznikly třeba pro to že osmózy stály velký peníze,tak to byla spíš říše fantazie. jinak opravdu nechápu proč bych mněl kytkám dávat "chemickou" vodu z kohoutku která je stejně s největší pravděpodobností prohnaná přes RO v úpravně, nebo kyselý městský deštík a k pramenu krásný měký vody se v okruhu dostupnosti nedostanu.

Naposledy upravil 23-03-2010 v 10:18 AM

Old Post 23-03-2010 v 10:05 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tomas2pet
Stálý Člen

Karma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 275  

Re: Re: Re: co s vodou z RO???? Příspěvek č. 56

citace:
Původní příspěvek od masterblaster


který hydrohnojky neobsahujou slozku s mikroprvky? Mněl jsem pocit že výrobci počítají s používáním RO a někteří ji i doporučují. Osobně si myslím že ty pověsti o míchání vody vznikly třeba pro to že osmózy stály velký peníze,tak to byla spíš říše fantazie. jinak opravdu nechápu proč bych mněl kytkám dávat "chemickou" vodu z kohoutku která je stejně s největší pravděpodobností prohnaná přes RO v úpravně, nebo kyselý městský deštík a k pramenu krásný měký vody se v okruhu dostupnosti nedostanu.

Jednak výrobci hnojiv asi těžko předpokládej, že má každý doma Ro.
Třeba na stránkách Canna je kalkulačka a za měkkou vodu tam považujou ec 0,2. http://www.canna-cz.com/wrapper/1
Nevím jak si přišel na to, že se při úpravě vody používá její demineralizace, možná tak na nějaké balené vody, pokud je voda z povrchového zdroje je její ec velmi nízké i pod ec 0,2.
Já osobně jsem jednou rozjel hydro na čisté vodě z Ro. A po 14 dnech sem to zabalil a rozjel znova totální deficit vápník, hořčí. Dnes to domíchávám na 0,2-0,3 jek se zrovna povede.
Jestli pojedeš čistou vodu z Ro, nebo vodu s Ec 0,4 je úplně jedno, žádnej znatelnej rozdíl nepoznáš, teda pokud se nedostaneš do již zmiňovaného deficitu.
Je to moje zkušenost a né nějaké domněnky a spekulace.
Tady jsem si dal práci a trochu to spočítal, tak si to přečti.
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=44084

Naposledy upravil tomas2pet 24-03-2010 v 06:28 AM

Old Post 23-03-2010 v 16:00 PM
tomas2pet je offline   Profil uživatele tomas2pet   Find more posts by tomas2pet   Foto galerie člena tomas2pet   Click here to Send tomas2pet a Private Message   Add tomas2pet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Re: Re: Re: Re: co s vodou z RO???? Příspěvek č. 57

citace:
Původní příspěvek od tomas2pet

Jednak výrobci hnojiv asi těžko předpokládej, že má každý doma Ro.
Třeba na stránkách Canna je kalkulačka a za měkkou vodu tam považujou ec 0,2. http://www.canna-cz.com/wrapper/1
Nevím jak si přišel na to, že se při úpravě vody používá její demineralizace, možná tak na nějaké balené vody, pokud je voda z povrchového zdroje je její ec velmi nízké i pod ec 0,2.
Já osobně jsem jednou rozjel hydro na čisté vodě z Ro. A po 14 dnech sem to zabalil a rozjel znova totální deficit vápník, hořčí. Dnes to domýchávám na 0,2-0,3 jek se zrovna povede.
Jestli pojedeš čistou vodu z Ro, nebo vodu s Ec 0,4 je úplně jedno, žádnej znatelnej rozdíl nepoznáš, teda pokud se nedostaneš do již zmiňovaného deficitu.
Je to moje zkušenost a né nějaké domněnky a spekulace.
Tady jsem si dal práci a trochu to spočítal, tak si to přečti.
http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=44084


citace:
Původní příspěvek od tomas2pet

Mě osobně je jedno jak kdo hnojí a čím, já jsem si čistou vodou z osmózy jednou zkazil grow, tak radím z vlastních zkušenosti.
1. hnojiva nejsou dělaný na demiralizovanou vodu, nebo snad výrobci počítaj s tím ze má každý doma zařízení na její výrobu?


S pozdarvem T25


Do teď jsem žil v domnění že hnojky mají dávat KOMPLETNÍ výživu a ne laborovat s obsahem minerálů a solí u uživatele.
Jsi opravdu přesvědčen že ti zmastila grow RO a ne že ti uteklo ph, dávkování mikroprvků atd..? Přeci jen 14denní zkušenost je dost málo na verdikt.Nevím já ji používám bez problémů už pár kol a jsem naprosto spokojenej.

Old Post 23-03-2010 v 19:02 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tomas2pet
Stálý Člen

Karma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 275  

Příspěvek č. 58

Když si spokojený, tak to dělej tak dál.. Hodně štěsí.
T25

Old Post 23-03-2010 v 20:52 PM
tomas2pet je offline   Profil uživatele tomas2pet   Find more posts by tomas2pet   Foto galerie člena tomas2pet   Click here to Send tomas2pet a Private Message   Add tomas2pet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EricCartman
Stálý Člen

Karma uživatele EricCartman - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 421  

Příspěvek č. 59

tomas2pet to řekl všechno a naprosto správně.
Ještě bych poznamenal že se stejným problémem se setkal i wamparjan v jednom ze svých na g zdokumentovaných kol, bohužel si to dodnes nedokáže přiznat

Masterblaster: je to složitý, pro život bohatě stačí vědět že 0,0 je riskantní, 0,2-0,3 je bezpečný.

TAG by EricCartman Podporuji zlepšení G.cz Klimatizace!!!
Stavba home boxu Easy groow by EricCartman Heatshield ANO či NE?
Dáme si do bytu dáme si lampu, pod lampu kytku a bude nám hej !
Špetka čísel má větší hodnotu něž hromada keců!
Vše funguje, jak si inženýři Mazdy naplánovali.

Old Post 23-03-2010 v 22:04 PM
EricCartman je offline   Profil uživatele EricCartman   Find more posts by EricCartman   Foto galerie člena EricCartman   Click here to Send EricCartman a Private Message   Add EricCartman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kseroks
Stálý Člen

Karma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% Pěstitelská

Registrován: Aug 2006
Příspěvků: 140 

Re: Re: Re: Re: co s vodou z RO???? Příspěvek č. 60

citace:
Původní příspěvek od tomas2pet

Jednak výrobci hnojiv asi těžko předpokládej, že má každý doma Ro.
Třeba na stránkách Canna je kalkulačka a za měkkou vodu tam považujou ec 0,2. http://www.canna-cz.com/wrapper/1
Nevím jak si přišel na to, že se při úpravě vody používá její demineralizace, možná tak na nějaké balené vody, pokud je voda z povrchového zdroje je její ec velmi nízké i pod ec 0,2.
Já osobně jsem jednou rozjel hydro na čisté vodě z Ro. A po 14 dnech sem to zabalil a rozjel znova totální deficit vápník, hořčí. Dnes to domíchávám na 0,2-0,3 jek se zrovna povede.
Jestli pojedeš čistou vodu z Ro, nebo vodu s Ec 0,4 je úplně jedno, žádnej znatelnej rozdíl nepoznáš, teda pokud se nedostaneš do již zmiňovaného deficitu.
Je to moje zkušenost a né nějaké domněnky a spekulace.
Tady jsem si dal práci a trochu to spočítal, tak si to přečti.
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=44084


no na cnanna.com povazujou mekou vodu za ec 0.2 ale mas tam osobni schema a tam si nakrasne doplnis ec 0.0 nicmene pratele z vasich prispevku vubec nejsem rozumny jedu cistou vodu z ro a nemam problem jaky deficit? muzes to trochu rozvest?? pokud si mel problem jak se projevoval??? jel tu nekdo dalsi cistou vodu z ro?? mel problem?? jake hnojky?? jake ec vstupni vody?? jake vystupni?? jakou ro?? jaky byl rodzdil oproti vode z kohoutku ci studne?? apod....

HUA...........
Zkoušel ste někdo NYC Diesel?
hnojiva CANNA
mocné měření účinnosti některých stínidel

Old Post 25-03-2010 v 22:49 PM
kseroks je offline   Profil uživatele kseroks   Find more posts by kseroks   Foto galerie člena kseroks   Click here to Send kseroks a Private Message   Add kseroks to your buddy list     Navštiv homepage uživatele kseroks! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EricCartman
Stálý Člen

Karma uživatele EricCartman - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 421  

Příspěvek č. 61

kseroks:
Chytrému napověz - to už jsme udělali.
Blbého kopni...

Jede ti to? buď rád!
Nejede? Založ thread!

Todhle už není grower, todhle je informační stoka...

A co hůř!!! Všechno to už bylo dávno vymyslený a na g napsaný!
Nehledáte, nečtete, nepamatujete, nechápete a jen serete otázky !

TAG by EricCartman Podporuji zlepšení G.cz Klimatizace!!!
Stavba home boxu Easy groow by EricCartman Heatshield ANO či NE?
Dáme si do bytu dáme si lampu, pod lampu kytku a bude nám hej !
Špetka čísel má větší hodnotu něž hromada keců!
Vše funguje, jak si inženýři Mazdy naplánovali.

Old Post 26-03-2010 v 00:06 AM
EricCartman je offline   Profil uživatele EricCartman   Find more posts by EricCartman   Foto galerie člena EricCartman   Click here to Send EricCartman a Private Message   Add EricCartman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dokktor
Stálý Člen

Karma uživatele dokktor - 66% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 552  

Příspěvek č. 62

EC: za to ty tu necháváš samé kvalitní rozumy to, co sem tu napsal minule
citace:
Původní příspěvek od dokktor

nekeré hnoje neobsahují všechny mikroprvky...

vychází především z ohlasů lidí jako ty, takže se omlouvám, esi mistifikuju, ale pokud s tím má nekdo problém a neni to jeden člověk, tak ten problém asi objektivně existuje. nicméně stejně by mě zajímalo, proč hnojíš furt tím samým shitem, když máš deficit vápníku
teď sem odjel kolo - 4 systémy - 4 hnoje (bcuzz hydro a coco, plagron coco a canna coco) v čisté RO a celou dobu absolutně žádný problém. dokonce pH drží líp než v té sračce co teče z kohoutku.
howgh

edit: co to tak propojit? http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=44084

Old Post 26-03-2010 v 11:09 AM
dokktor je offline   Profil uživatele dokktor   Find more posts by dokktor   Foto galerie člena dokktor   Click here to Send dokktor a Private Message   Add dokktor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 63

Jo to sem chtel spojit uz vcera , jinak , ze RO může zbusobit deficit určitejch prvku je napsano tady http://grower.cz/forum/showthread....4243#post874243 , a lezi to uz nejakou dobu na jinem foru ...

"What water are you using? Reverse Osmosis (RO)? Tap? Bottled? Well water? Distilled? Mineral Water?"

Old Post 26-03-2010 v 19:47 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
toxacik
Nový Člen

Karma uživatele toxacik - 72% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 23  

Příspěvek č. 64

ako to tu tak citam tak som sa rozhodol ze prispejem aj ja...
idem NFT a AH komplet hnojky

Takze vodu z RO pouzivam uz druhe kolo a mozem povedat ze som spokojny....PH je stabilnejsie,a kurat ked miesam hnojky davam rozhodne nizsuie ec momentalne ich mam mesiac na raste a ec drzim max 0.5.a oni si nestazuju.predsa fajcit tie nahnojene sracky je narocne na moje zdravie a pluca ved to poznate..

akurat nepouzivam cistu RO vzdy do 15l RO domiesam 2L mestskej a to z dovodu ze hnojiva maju maly obsah Ca vapnika..

takze tak

Old Post 30-03-2010 v 09:25 AM
toxacik je offline   Profil uživatele toxacik   Find more posts by toxacik   Foto galerie člena toxacik   Click here to Send toxacik a Private Message   Add toxacik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:29 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 2 3 4 5  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9682020 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív