Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Tipy a triky na out - napište vaše
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 7 8 9 10 11 »
Autor
Téma 
norbit
Stálý Člen

Karma uživatele norbit - 80% PěstitelskáKarma uživatele norbit - 80% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 64  

Příspěvek č. 129

citace:
Původní příspěvek od Zedy


Akorát je problém, když se ti kytka opře o stěnu, tak v tom místě neprorazí růst, tak vydatně jako ve volným prostoru. Jestli máš kytky v květníkách, spíchni malej přenosnej fóliák a máš vystaráno. No a jestli už to máš v zemi, kup 5l nějakej tej aquabelly co dělá ty svinský pet-lahve, nezapomeň na díry pro luft a máš vystaráno tak ať to roste!
jo to mě nenapadlo ale ja tam dal ten vršek z pet lahve od tonicu která má ten vvršek širší takže zatím vklidu a roste to jak z vody, ale hned jak seženu ty 5 litry tak to tam dovezu....jo a ještě něco když tam dáte víc perlitu tak tím líp to drží ještě tu vodu a nemusi se to tolik zalejvat, prostě to chce vychytat podle svýho, a ještě jsem se chtěl zeptat když mám doma kytku ještě malou tak 10cm ale už se začíná větvit tak má ty vrchní lístky takový skroucený do vnitř a nedělají se tak pěkně rovný a nejsou na nich skoro ani žádný zoubky, čím by to mohlo bejt? celej den na to pěkně svítí...jinak jsem tam dal perlit a nějakej zahradnickej substrat kterej měla matka na muškáty nebo co, tak mi pls poraďte... zatim čus a dik za rady

Old Post 10-05-2012 v 14:27 PM
norbit je offline   Profil uživatele norbit   Find more posts by norbit   Foto galerie člena norbit   Click here to Send norbit a Private Message   Add norbit to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
thuglife
Stálý Člen

Karma uživatele thuglife - 10% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 38  

Příspěvek č. 130

čaute sú tieto substráty dobré ne pestovanie???
http://www.agrona.sk/substrat--univ...a-hoby-substrat
http://www.agrona.sk/hosticky-hnoj-...ravsky-a-konsky

ak by ste mi odporučovali niečo iné tak pozrite na stránke www.agrona.sk
a pošlite mi linky sem.. :-D

Old Post 11-05-2012 v 13:49 PM
thuglife je offline   Profil uživatele thuglife   Find more posts by thuglife   Foto galerie člena thuglife   Click here to Send thuglife a Private Message   Add thuglife to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Protest_Miso
Nový Člen

Karma uživatele Protest_Miso - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 131

Zdravím,
mam este nejake seeds, tak by som sa chcel spytat , ci sa to oplati vysadzat ?
Predpokladam , ze by sa oplatilo len by neboli take vysoke rastlinky.

Diky za odpoved.

Old Post 06-06-2012 v 08:57 AM
Protest_Miso je offline   Profil uživatele Protest_Miso   Find more posts by Protest_Miso   Foto galerie člena Protest_Miso   Click here to Send Protest_Miso a Private Message   Add Protest_Miso to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 132

citace:
Původní příspěvek od Protest_Miso
Zdravím,
mam este nejake seeds, tak by som sa chcel spytat , ci sa to oplati vysadzat ?
Predpokladam , ze by sa oplatilo len by neboli take vysoke rastlinky.

Diky za odpoved.


Hola, jestli nehoníš výnos a chceš aby ti holky dělaly i tak radost, tak do toho určitě jdi. Při dobrý klíčivosti ti za chvíli vyběhnou, než se rozkoukaj a chytnou tempo, při vhodným slunným létě něco ukážou. Hodně zdaru

Old Post 06-06-2012 v 10:29 AM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
šempí holsen
Nový Člen

Karma uživatele šempí holsen - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 12  

Palec nahoru Zásobáren vody na fleku Příspěvek č. 133

Na flek musím šlapat 1 km pešo v stredne tažkom terene. Vsetku vodu som do nedavna nosil pracne na chrbte. minule ma napadlo vykopat diery do zeme a vystlat ich igelitom /1x 15L, 1x 30L. Po tychto burkach a daždoch sa mi to osvedcilo. Teraz sa len prejdem s prázdnými lahvami a vodu si načapujem priamo na mieste. Pre istotu beriem vždy viac fliaš, aby boli zasobniky vždy vyčapované do prázdna

Old Post 13-06-2012 v 13:14 PM
šempí holsen je offline   Profil uživatele šempí holsen   Find more posts by šempí holsen   Foto galerie člena šempí holsen   Click here to Send šempí holsen a Private Message   Add šempí holsen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Re: Zásobáren vody na fleku Příspěvek č. 134

citace:
Původní příspěvek od šempí holsen
Na flek musím šlapat 1 km pešo v stredne tažkom terene. Vsetku vodu som do nedavna nosil pracne na chrbte. minule ma napadlo vykopat diery do zeme a vystlat ich igelitom /1x 15L, 1x 30L. Po tychto burkach a daždoch sa mi to osvedcilo. Teraz sa len prejdem s prázdnými lahvami a vodu si načapujem priamo na mieste. Pre istotu beriem vždy viac fliaš, aby boli zasobniky vždy vyčapované do prázdna


http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=49325

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=10631

....spojeno , čau Hlava

Old Post 15-06-2012 v 14:38 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dravec
Stálý Člen

Karma uživatele dravec - 65% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 53  

Příspěvek č. 135

ola borci,chci sa zeptat jestli neví někdo jak předejít okocením kytek od okolního šitu,nepište trhání samcu je tohodocela dost.jestli to vubec de.fajna by byla naka antikoncepce pro kytičky,jestli to už někdo zrobyl

Old Post 18-06-2012 v 12:25 PM
dravec je offline   Profil uživatele dravec   Find more posts by dravec   Foto galerie člena dravec   Click here to Send dravec a Private Message   Add dravec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Efis
Nový Člen

Karma uživatele Efis - 38% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 21  

Příspěvek č. 136

Čau, chtěla bych se zeptat, co si myslíte o fóliovníku, na kterým je zelená (samozřejmě transparentní) fólie? Máte někdo zkušenosti? Jestli by mi třeba propustila dostatek světla apod. Na Aukru nějaká firma nabízí krásnej fóliáček s ocelovou konstrukcí, dá se to snadno sestavit a vyjde jen na 2 000. Šířka 220, výška 215 a délka 240, což je pro mojí skromnou zahrádku dostačující. Ovšem je k tomu dodávána již zmíněná zelená fólie a to ve mě budí docela nedůvěru... Dík za odpovědi!

Bylinky, bylinky....

Old Post 22-07-2012 v 23:38 PM
Efis je offline   Profil uživatele Efis   Find more posts by Efis   Foto galerie člena Efis   Click here to Send Efis a Private Message   Add Efis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bruno.kudrna
Stálý Člen

Karma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 561  

Příspěvek č. 137

To Efis:
Zdárek
Zkušenosti s tím nemám,ale pokud to doporučuje výrobce tak bych se toho nebál.V každym foliáku,skleníku atd musí být dostatek světla takže ho tam ta folie určo pustí.Lidi co v tom mají rajčata,papriky atp.to světlo potřebují taky ne.Ta zelená barva je podle mě kvůli tomu,že když to sluníčko fakt svítí 30 ve stínu atak tak to není přes tu folii až takovej nářez a kyti se ti nespálí tak jako párkrát mě v takových hicech a větrat sem mohl jak chtěl.Ale říkám(píšu) můj názor
Zdárek

po trávě se nechodí po trávě se směje
Základní pohyb všeho stvoření je prostý:tam a zpátky

Old Post 23-07-2012 v 07:08 AM
bruno.kudrna je offline   Profil uživatele bruno.kudrna   Find more posts by bruno.kudrna   Foto galerie člena bruno.kudrna   Click here to Send bruno.kudrna a Private Message   Add bruno.kudrna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Divoženka
Stálý Člen

Karma uživatele Divoženka - 27% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 274  

Příspěvek č. 138

citace:
Původní příspěvek od Efis
Čau, chtěla bych se zeptat, co si myslíte o fóliovníku, na kterým je zelená (samozřejmě transparentní) fólie? Máte někdo zkušenosti? Jestli by mi třeba propustila dostatek světla apod. Na Aukru nějaká firma nabízí krásnej fóliáček s ocelovou konstrukcí, dá se to snadno sestavit a vyjde jen na 2 000. Šířka 220, výška 215 a délka 240, což je pro mojí skromnou zahrádku dostačující. Ovšem je k tomu dodávána již zmíněná zelená fólie a to ve mě budí docela nedůvěru... Dík za odpovědi!


Zdar Efis,

zelená barva samozřejmě nevadí. Zelená je barva naše ! Barva naopak pomáhá lepšímu růstu rostlin, snižuje průtok přímého slunečního světla a snižuje riziko, že se rostlina spálí nebo povadne. Pod průsvitnou folií nebo klasicky sklem už může rostlina zpomalit růst, půda se přehřívá apod. Proto s barvou máš míŇ práce, např. zastínění apod. Když už se ptáš na barvu, tak nejvhodnější je modrá barva, která rostlinám usnadní fotosyntézu (přemění horší světlo na lepší vlnovou délku). Díky modré barvě se nemusíš bát nechat rostlinu vyvíjet se už od malinké rostlinky. Měla by se vyvíjet normálně a čile k světu. (Užíváme řadu let na foliovníku s rašlovou folií, na poli, kde je trvalé přímé oslunění převážnou část dne a kde je foliovník na otevřené ploše). Barva ale nebude to nejdůležitější, co bych k tebou vybranému foliovníku chtěla říct.

Stejně jako ty, jsem uživatelka aukra a foliovník jsem dopátrala. Myslím, že je lepší zabývat se otázkou konstrukce foliovníku než barvou. Poznámka uvedená výrobcem:"snadné sestavení" , ve mě vzbouzí značnou nedůvěru. Nejspíš se jedná o značně odlehčený typ foliovníku , který se ti při prvním větším náporu větru či bouřky složí jak domeček z karet. Tedy v případě, pokud není vybaven něčím, čím by se dal dobře ukotvit k zemi. Což NENÍ. V takovém foliovníku si můžeš dát maximálně leháro v nepříliš parném dni. Taky záleží, kde bys foliovník chtěla mít umístěný. Od toho se potom odvíjí i otázka propustnosti světla a tedy i budoucí volba foliovníku - fólie.
Dobrá rada nad zlato, nekupuj to. Dva tisíce jsou v tomto případě vyhozené peníze a vůbec bych se být tebou do nákupu tohoto typu foliovníku nevrhala. Někdy je lepší investovat trošku víc a mít zaručenou jistou trvanlivost (životnost) foliovníku a odolnost do jakéhokoliv počasí, proto se dívej spíš na typy, které budou mít v parametrech minimálně: UV stabilizaci (životnost folie) a dobré ukotvení k zemi. Předpokládám, že pokud tě growing baví, bude se ti foliovník hodit i v následujících desetiletích. Můžeš ho využít i na jiné přínosné plodiny a pochutiny .
Na aukru čas od času bývají i výhodné koupě skleníků či jiných podobných, nových nebo nechtěných konstrukcí k pěstování.

PS: Pokud ses rozhodla začít s pěstováním právě teď, odlož nákup za přes rok, protože času nemáš a léto nebude až tak vlídné . Aspoň máš čas na rozmyšlenou .

Zdraví D*, alias lesana

Chválím tě země má, tvůj žár i mráz, tvá tráva zelená, dál vábí nás

Old Post 23-07-2012 v 13:44 PM
Divoženka je offline   Profil uživatele Divoženka   Find more posts by Divoženka   Foto galerie člena Divoženka   Click here to Send Divoženka a Private Message   Add Divoženka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spunkmajer
Stálý Člen

Karma uživatele spunkmajer - 9% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 139

souhlasím, je to shit. Tady platí pořekadlo, že nejsme tak bohatí, aby jsme mohli kupovat levné věci.

Old Post 23-07-2012 v 16:59 PM
spunkmajer je offline   Profil uživatele spunkmajer   Find more posts by spunkmajer   Foto galerie člena spunkmajer   Click here to Send spunkmajer a Private Message   Add spunkmajer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Efis
Nový Člen

Karma uživatele Efis - 38% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 21  

Příspěvek č. 140

Divoženka: Díky za vyčerpávající odpověď Právě že už jsem pěstovat začla a táta už mě 3 tejdny slibuje, že mi fóliák postaví. Jenže kyti rostou a už je mám ve skleníku až ke stropu. Jedna už přepla na květ, nevim proč. Asi už nehodlá dál růst. Další vypadá, že pokvete brzo, ale jsou tam dvě, který se evidentně kvýst ještě nechystaj a nějakou dobu ještě porostou, tudíž tu situaci už opravdu musím řešit. Na zahradě je nechat nemůžu, protože by to viděli sousedi. Nehledě na to, že nedávno u nás padaly kroupy jako golfový míčky a o vichřici co vykácela lesy ani nemluvě... Já myslim, že ta konstrukce by se dala nějak ukotvit, případně v těch spojích i posvařovat k sobě. Tak uvidím...

Bylinky, bylinky....

Old Post 24-07-2012 v 08:38 AM
Efis je offline   Profil uživatele Efis   Find more posts by Efis   Foto galerie člena Efis   Click here to Send Efis a Private Message   Add Efis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 141

citace:
Původní příspěvek od Efis
Na zahradě je nechat nemůžu, protože by to viděli sousedi. Nehledě na to, že nedávno u nás padaly kroupy jako golfový míčky a o vichřici co vykácela lesy ani nemluvě... Já myslim, že ta konstrukce by se dala nějak ukotvit, případně v těch spojích i posvařovat k sobě. Tak uvidím...



http://aukro.cz/sklenik-foliovnik-s...2443842004.html

Pokud to je tohleto, a jsou u Vás bouře který kácej lesy a padajicí golfový míčky, tak to asi moc dlouho nevydrží. Pokud svaříte spoje a ukotvite to, tyčky to nevydrží a rozlámou se.

Vydrži to, dokud se ta konstrukce byt jen trochu nenaruší, pak už to unese sotva samo sebe v bezvětří. Abyste to pak nehledali i s kytkama u sousedů na střeše
Tohle je spiš nouzovka zjara na sazenice nebo při deštích před sklizní.

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Old Post 24-07-2012 v 10:04 AM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Efis
Nový Člen

Karma uživatele Efis - 38% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 21  

Příspěvek č. 142

bull: Hm hm... Ona taková bouře tady přijde asi tak jednou za rok a letos už proběhla. Ale poslední dobou je to počasí fakt divný a asi se nedá spolehnout na to, že už se to nebude opakovat. Třeba ten materiál není zase tak chatrnej, těžko soudit, když to člověk nevidí. Přinejhorším se to dá do 14 dnů vrátit...

Bylinky, bylinky....

Old Post 24-07-2012 v 10:48 AM
Efis je offline   Profil uživatele Efis   Find more posts by Efis   Foto galerie člena Efis   Click here to Send Efis a Private Message   Add Efis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Efis
Nový Člen

Karma uživatele Efis - 38% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 21  

Příspěvek č. 143

Už jste někdo slyšeli o vermikompostéru? Byla o tom reportáž v rádiu, tak jsem si něco našla na netu kdyby vás to zajímalo. Je to docela dobrej nápad: http://ekoobchudek.cz/zdrava-domacn...ster-can-o-worm

V návodu na použití je na straně 8 něco o využití tohohle kompostu

Bylinky, bylinky....

Old Post 26-07-2012 v 08:33 AM
Efis je offline   Profil uživatele Efis   Find more posts by Efis   Foto galerie člena Efis   Click here to Send Efis a Private Message   Add Efis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 144


Hej neviete niek to co s tym prosim? Vyzera to jako keby to presiel slon...nechapem....vietor? silny dazd? ostatne su ok a ta jedna je uplne na sracky.....vsetky konare boli olamane a polahane na zemi....ganja je burina...oni rastu dalej len som ich podviazal a celkom neumreli ale dost smutny pohlad je na to....z asi 10 vrcholov ostali 2 neporusene, ostatne su uplne dolamane ale ziju bo sa skrutili za slnkoma taha ich hore.....neviete co s tym....sama priroda mi to "supercroppla" sakra...

Old Post 30-07-2012 v 10:49 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:43 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 7 8 9 10 11 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4538960 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív