Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Tipy a triky na out - napište vaše
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 9 10 11 12 13 »
Autor
Téma 
Time
Stálý Člen

Karma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 161

Zdravíčko, v lese se pohybuju a opravdu se nedá říct že stát a obce se o lesy nestarají , já znám spíš hodně případů kdy je to naopak ..stromy se vytěží ,max zasází nový,ale dál se o ně nikdo nestará takže jungle nebo sukcese a ráj pro nás

Prořezávky se dělaly po celý rok , teď je prý vyhláška že kdo chce dostat na ně dotaci musí je mít hotový do dubna .

U tý prořezávky se jede v 5ti letých cyklech , max v 10ti letých . Takže jeden zásah po 5 nebo 10 letech . Takže ideal když sadíte kytky po nájezdu lesáků s motorovkama.

Přes léto se ožíná .. klidně i dvakrát ročně ,ale dá se poznat porost kde se o to nikdo nestará a v klidu sadit

jinak dobrý jsou i oplocenky někde bokem , máte pokoj od zvěře a většinou se kontrolují jen zvenku . Dle půdy/růstu buřiny se ožíná nebo ne ...

.......................

Old Post 12-03-2013 v 16:56 PM
Time je offline   Profil uživatele Time   Find more posts by Time   Foto galerie člena Time   Click here to Send Time a Private Message   Add Time to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Divoženka
Stálý Člen

Karma uživatele Divoženka - 27% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 274  

Příspěvek č. 162

Nejlepší je, vyfotit konkrétně místo... , aby se vědělo, o co přesně jde. Nebýt to moje profese, viděla bych určitě všechno stejně jako Vy. Pořád se ale setkávám s tím, že i věci, který mají jasný označení, si lidi pletou. Proto si někdo dokáže splést lesní školku s obyčejnou oplocenkou /mechanicka ochrana sazenic/ v normálně rostoucím, např. dospělém lese. Což jsou dva různé pojmy a tudíž i naprosto odlišné principy v hospodaření s nimi. Proto je nejlepší vyfotit konkrétně "stromky" a podle toho ti hned řeknu, jak se s tím bude dál nakládat . Samozřejmě, že to nesmíš fotit tak, aby byl vidět kostel Vaší obce apod
Jednoduše řečeno, ve volné přírodě se dá zasadit snadno, jen se nesmíš trefit do černýho .

Chválím tě země má, tvůj žár i mráz, tvá tráva zelená, dál vábí nás

Old Post 12-03-2013 v 17:35 PM
Divoženka je offline   Profil uživatele Divoženka   Find more posts by Divoženka   Foto galerie člena Divoženka   Click here to Send Divoženka a Private Message   Add Divoženka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
guarana
Stálý Člen

Karma uživatele guarana - 82% PěstitelskáKarma uživatele guarana - 82% PěstitelskáKarma uživatele guarana - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 151  

Příspěvek č. 163

čus,trochu od témy,ale na jednej stránke som našiel tie hydroguličky o ktorých sa tu diskutovalo pri pouziti na out, za neporovnatelne nižšiu cenu,ako ich predavaju u nás v kvetinárstvach a záhradkárskych potrebách. Naposledy ked som bol v kvetinárstve chcel týpek skoro 2 eurá za jeden ten malý pytlík-tu predávajú 100 bagov za 9 dolárov,poštovné je zdarma (poslané ako darček,kvoli clu) a stránka je odskúšaná-cca 10 dní a pošta je doma http://www.tomtop.com/home-garden/y...lant-clear.html (ak moderátor nájde vhodnejšie miesto pre tento príspevok,poprosím presunúť,dík)

Old Post 13-03-2013 v 07:46 AM
guarana je offline   Profil uživatele guarana   Find more posts by guarana   Foto galerie člena guarana   Click here to Send guarana a Private Message   Add guarana to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bysvk
Stálý Člen

Karma uživatele Bysvk - 9% Pěstitelská

Registrován: Mar 2013
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 164

s tymi kamenmi ak to nik nenavrhol je rozhodne lepsi piesok podla mna

Príroda je viac ako ktokoľvek, čokoľvek...

Old Post 21-04-2013 v 13:55 PM
Bysvk je offline   Profil uživatele Bysvk   Find more posts by Bysvk   Foto galerie člena Bysvk   Click here to Send Bysvk a Private Message   Add Bysvk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bruno.kudrna
Stálý Člen

Karma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 561  

Příspěvek č. 165

Zdravím
To guarana:ty hydrokuličky používal kamoš loni a nevim nevim.....Špatně se odhaduje to množství kolik toho dát,tu vodu to zadržuje fakt dobře a hodně velký množství.Kvůli tomu se to i blbě zalívá nevíš jestli té vody není už moc nebo naopak málo.A když ti do toho dobře naprší,nebo prší dva tři dny tak ti kytky stojej prakticky ve vodě.Nakonec to kamoš stejně přesadil do hlíny bez kuliček a říkal už nikdy radši jezdit zalívat.
Zdárek

po trávě se nechodí po trávě se směje
Základní pohyb všeho stvoření je prostý:tam a zpátky

Old Post 09-05-2013 v 07:22 AM
bruno.kudrna je offline   Profil uživatele bruno.kudrna   Find more posts by bruno.kudrna   Foto galerie člena bruno.kudrna   Click here to Send bruno.kudrna a Private Message   Add bruno.kudrna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kammo
Stálý Člen

Karma uživatele kammo - 38% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 115  

Příspěvek č. 166

hiii....mam par asi dvojtyzdnovych sadeniciek,vacsinou by to mali byt vytiahnutejsie sativky.Rozmyslam ako ich udrzat pri zemi aby to vo finale malo priblizne jeden meter,vynos je na druhom mieste....zastipovanie a vyvazovanie je samozrejmostou.No napadlo ma ze dajme tomu ich do zaciatku augusta necham v dvojlitrovych kvetinacoch s tym ze ich dva az trikrat zastrihnem , ohybanim vytvarujem a zhruba mesiac pred nabehom na kvet ich presadim do vacsich cca 10litrovych....aky vysledok by ste predpovedali?

Old Post 14-05-2013 v 19:31 PM
kammo je offline   Profil uživatele kammo   Find more posts by kammo   Foto galerie člena kammo   Click here to Send kammo a Private Message   Add kammo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 167

Ahojte, chcem sa spýtať.. Plánujem von vysadiť do kvetináčov AK47 AF (čisto pre radosť a osobnú spotrebu) no bývam na juhu Slovenska- všade okolo polia a často sú v nich divé rastlinky konope a bojím sa, aby tie moje náhodou neopelili. Na mojom pripravenom miestečku určite žiadne nie sú, no v okruhu 1-2km ich pár bude. Plánujem to obchádzať a vysekávať ich, ale bojím sa aby mi moje neopelili. Čo myslíte, do akej vzdialenosti sa tie kvety opelia? Niekto mi hovoril že 1-2km áno, niekto že nie. Nikde na fóre som to tu nenašiel.. A ďalšia vec, nemám moc možnosť nechať tie semienka naklíčiť vo vate alebo v servitkách a neviem, či je moc dobré to dávať hneď do zeme a či sa tomu nič nestane.. Udajne by sa nemalo, ale tu na fórku som sa dočítal že to nie je moc dobré a takisto naopak že to je úplne v pohode a vždy to vyšlo..

za skorú odpoveď vopred ďakujem

Old Post 17-05-2013 v 14:47 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Highskór
Stálý Člen

Karma uživatele Highskór - 43% PěstitelskáKarma uživatele Highskór - 43% Pěstitelská

Registrován: May 2013
Příspěvků: 99  

Příspěvek č. 168

Tak ze včera na dnes jsem měl uplně malé sazeničky poprvé venku, a co můžu doporučit je: přiklopte je petkou - budou mít vyšší vlhkost,teplotu a slimáci se na ně nedostanou, jen jsem ráno přišel a byly tam všude sliznatý cestičky přímo ke kytkám... a okolo takový malý hajzlíci slizký.

Teď jsem vyrobil slimáčí smrt podle člena High tak doufám že to ty větší kytičky ochrání

Old Post 19-05-2013 v 08:11 AM
Highskór je offline   Profil uživatele Highskór   Find more posts by Highskór   Foto galerie člena Highskór   Click here to Send Highskór a Private Message   Add Highskór to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenakoule
Stálý Člen

Karma uživatele zelenakoule - 37% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 60  

Příspěvek č. 169

Zdravím,mám prosbu,jsem nucen přemístit kytí na balkon ale část je zastřešená makrolonem takže sluníčko(přímé)na ni nepůjde.Sníží se výnos a dozraje vůbec?

Old Post 27-08-2013 v 17:41 PM
zelenakoule je offline   Profil uživatele zelenakoule   Find more posts by zelenakoule   Foto galerie člena zelenakoule   Click here to Send zelenakoule a Private Message   Add zelenakoule to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Highskór
Stálý Člen

Karma uživatele Highskór - 43% PěstitelskáKarma uživatele Highskór - 43% Pěstitelská

Registrován: May 2013
Příspěvků: 99  

Příspěvek č. 170

Tak ve skleníku na ně taky nejde přímý a jaký tam jsou výnosy,hodně lidí skleníkové sklo zmatňuje, nebo matlá křížemkrážem nějakou barvou, aby se to tam tak nepeklo. Řekl bych že tak zásádní problém to nebude, teď jde jen o to na jakou stranu máš orientovaný balkón.

Old Post 28-08-2013 v 06:41 AM
Highskór je offline   Profil uživatele Highskór   Find more posts by Highskór   Foto galerie člena Highskór   Click here to Send Highskór a Private Message   Add Highskór to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenakoule
Stálý Člen

Karma uživatele zelenakoule - 37% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 60  

Příspěvek č. 171

Mám to na jižní stranu,takže když bude svítit tak tam nějaké paprsky dorazí :-)

Old Post 28-08-2013 v 15:07 PM
zelenakoule je offline   Profil uživatele zelenakoule   Find more posts by zelenakoule   Foto galerie člena zelenakoule   Click here to Send zelenakoule a Private Message   Add zelenakoule to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zajac
Stálý Člen

Karma uživatele Zajac - 90% PěstitelskáKarma uživatele Zajac - 90% Pěstitelská

Registrován: Aug 2013
Příspěvků: 135  

Příspěvek č. 172

citace:
Původní příspěvek od Time
Zdravíčko, v lese se pohybuju a opravdu se nedá říct že stát a obce se o lesy nestarají , já znám spíš hodně případů kdy je to naopak ..stromy se vytěží ,max zasází nový,ale dál se o ně nikdo nestará takže jungle nebo sukcese a ráj pro nás

Prořezávky se dělaly po celý rok , teď je prý vyhláška že kdo chce dostat na ně dotaci musí je mít hotový do dubna .

U tý prořezávky se jede v 5ti letých cyklech , max v 10ti letých . Takže jeden zásah po 5 nebo 10 letech . Takže ideal když sadíte kytky po nájezdu lesáků s motorovkama.

Přes léto se ožíná .. klidně i dvakrát ročně ,ale dá se poznat porost kde se o to nikdo nestará a v klidu sadit

jinak dobrý jsou i oplocenky někde bokem , máte pokoj od zvěře a většinou se kontrolují jen zvenku . Dle půdy/růstu buřiny se ožíná nebo ne ...


Aby ses nedivil až ti mezi oplocenky naběhnou majitelé(správci) s dakrama a křoviňákama prosekávat trávu mezi stromkama, dělal sem to a pár kytek sem taky našel, ale hezky sem je objel .)

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=72880 DP14`-OUT- PASSION 1, POWERPLANT, SKLENÍK ORANGE HILL SPECIAL, THE ULTIMATE
Δ
http://grower.cz/forum/showthread.p...344#post1104344 NoName v kompostu 13`

Old Post 17-04-2014 v 12:18 PM
Zajac je offline   Profil uživatele Zajac   Find more posts by Zajac   Foto galerie člena Zajac   Click here to Send Zajac a Private Message   Add Zajac to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WNM
Stálý Člen

Karma uživatele WNM - 77% PěstitelskáKarma uživatele WNM - 77% Pěstitelská

Registrován: May 2013
Příspěvků: 67  

Příspěvek č. 173


Ahojte
Dám sem príspevok ktorý tu bol xxx krát ale je to podla mna fakt dobrý trik
Mulčovanie
Najlepšie je kosít obyčajnou kosačkou pretože tráva ma dlhé stebla a minimum drobných zbitkou
Mulčovaním ziskame ochranu pred mrazom v skorých jarných dnoch a zas v lete pred slnkom teda pomalšie výschne poda a tým sa zlepšii pre vás zalievka pretože poda nebude až tak výhriatá

Možno teraz som dosť high, ale pojdem este vyssie

Old Post 07-08-2014 v 20:19 PM
WNM je offline   Profil uživatele WNM   Find more posts by WNM   Foto galerie člena WNM   Click here to Send WNM a Private Message   Add WNM to your buddy list     Navštiv homepage uživatele WNM! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jufik
Stálý Člen

Karma uživatele jufik - 30% PěstitelskáKarma uživatele jufik - 30% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 245  

Příspěvek č. 174

citace:
Původní příspěvek od bruno.kudrna
Zdravím
To guarana:ty hydrokuličky používal kamoš loni a nevim nevim.....Špatně se odhaduje to množství kolik toho dát,tu vodu to zadržuje fakt dobře a hodně velký množství.Kvůli tomu se to i blbě zalívá nevíš jestli té vody není už moc nebo naopak málo.A když ti do toho dobře naprší,nebo prší dva tři dny tak ti kytky stojej prakticky ve vodě.Nakonec to kamoš stejně přesadil do hlíny bez kuliček a říkal už nikdy radši jezdit zalívat.
Zdárek


Tak to já si naopak hydrogel nemůžu vynachválit. Nutnost zálivky téměř nulová (samozřejmě po dobu růstu, v květu častější s hnojivy). Množství jsem dával podle návodu a nebyl problém ani s tím několika denním chcaním. Jak už u květináčů, tak přímo v hlíně. Nesmí se to s ním přehánět ...

Old Post 07-08-2014 v 21:00 PM
jufik je offline   Profil uživatele jufik   Find more posts by jufik   Foto galerie člena jufik   Click here to Send jufik a Private Message   Add jufik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jackson
Stálý Člen

Karma uživatele jackson - 47% Pěstitelská

Registrován: Jun 2013
Příspěvků: 61 

Příspěvek č. 175

Zdravím
Mohol by mi prosím niekto poradiť, ako riešite hnojenie outdooru na odľahlejších miestach (guerilla)? Vodný zdroj mám asi 1km a pol od políčka tak ma zaujíma, či to riešite nejakými kanistrami alebo tak neják...
dik za odpovede

Old Post 27-12-2014 v 14:17 PM
jackson je offline   Profil uživatele jackson   Find more posts by jackson   Foto galerie člena jackson   Click here to Send jackson a Private Message   Add jackson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frek
Stálý Člen

Karma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 621 

Příspěvek č. 176

Čau.

Nejlepší je dobře vyhnojit substrát. Pokud budeš mít kytky v nějaký nádobách, budeš muset dřív, nebo později stejně začít hnojit. Pokud je budeš mít volně v zemi, tak ji dobře vyhnoj. (Koňský, kravský, slepičí trus, kostní moučka...(Samozřejmě je dobrý vědět pH půdy, aby jsi ho mohl zvýšit/snížit v případě potřeby)).

Při volbě hnojiv záleží na Tvých financích a na tom, jak moc bio chceš pěstovat. Můžes si koupit obyč. tyčinky od Kristalonu a napíchat je tam. Pak je v podstatě nebudeš muset vůbec hnojit. Nebo si mužeš koupit obyčejné, univerzální hnojivo. Já bych Ti doporučil Hoštické se slepičinci. Výborný poměr cena/výkon.
Pokud máš víc peněz, tak si mužeš koupit "značková" jako třeba Plagron, Biobizz atd.

Obecně u většiny hnojiv, zvláště těch bio, je problém se skladovánim. Pokud je naředíš, je nejlepší je hned spotřebovat. A ne je schovávat. Začnou rozkládat.

Já mám od mého políčka zdroj vody asi 250 metrů, ale hezky do kopce (když jdu od vody k poli) Dělávám to tak, že si nanosim několik kanystrů na políčko a tam je nechám. Pak, když tam jdu jednou týdně, vemu s sebou jen předem odměřená množství hnojiv, prdnu do kanystru a zaleju. 4 Kanystry mi stačily tak na 2-3 týdny. Takže jsem si udělal vždy asi tak jednou za 17 dní 2x procházku pro vodu. Je to zdravý pro Tělo.
Kanystry měli myslím 7,5l. Kytky jsem měl 4 ve 27l pytlech.

Snad jsem Ti pomohl. Kdyby Tě něco zajímalo, napiš mi PM.

frek.


Ať je Jaro, nebo Zima, pěstování na okně je vždycky prima
Nekonopné pěstování 2012,2013,2014,2015,2016
Outdoor reports NL,TT,LB,SDxD,Op,PS,SQ
"Gram praxe je lepší, než tuna teorie"

Old Post 27-12-2014 v 16:57 PM
frek je offline   Profil uživatele frek   Find more posts by frek   Foto galerie člena frek   Click here to Send frek a Private Message   Add frek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:44 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 9 10 11 12 13 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6904770 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív