Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » 100 % úmrtost řezů - prosím jen KONSTRUKTIVNÍ připomínky
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
V čem myslíte, že je chyba že nevylezl ani jeden kořen?
Příliš velká vlhkost
Přidáním stimulaxo do vody, v které byli namočeny RW kostky
špatná konstalace hvězd
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
lyft
Stálý Člen

Karma uživatele lyft - 45% PěstitelskáKarma uživatele lyft - 45% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 84  

Příspěvek č. 17

zdar,já upravím Ph vody na 5,5 a přidám 2ml/l Bio Bozz Roots a nechám v tom namočené kostky do dalšího dne.Druhý den uříznu větvičku tak 2cm pod očkem(spojnice stonku,listu a odnože) a na stonku odělám šikmý řez a ten obalím ve Stimulaxu 1.Dbám na to ,aby to poslední očko(bez listů) bylo takky v RW kostce,protože právě z něho začnou nejdřív vyrůstat kořeny.Klony dám do pařníku a každý den otvírám pařník tak na půl hoďky.Pokud kostka je dost vyschlá,tak jí lehce navlhčím ve vodě + Bio Bizz Roots a tak od šestého dne kostky nechávám pomalu vysychat a od osmého dne začínají vylézat kořeny.Je důležité,aby kostka nebyla pořád nacucáná ve vodě,jinak řízek nemá potřebu dělat kořeny a taky výměna vzduchu v pařníku aspoň 1x denně.Doufám,že jsem to napsal trochu srozumitelně a přeju brzský úspěch.

Old Post 16-03-2009 v 15:47 PM
lyft je offline   Profil uživatele lyft   Find more posts by lyft   Foto galerie člena lyft   Click here to Send lyft a Private Message   Add lyft to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rooftop
Stálý Člen

Karma uživatele Rooftop - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rooftop - 77% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 62  

Příspěvek č. 18

Ja bych na tvem miste zkusil udelat vic rezu. U jednoho bych RW namocil do H2O+stimulax a u druheho jenom do vody. Pak bych nechal jeden at klidne ze spoda cuca vodu a na druhy bych daval pozor aby RW nebyl nasakli od vody. A takhle pak proste poznas v cem je asi chyba, kdyz jeden z nich zakoreni a druhy ne. A pokud umrou oba tak pak musis prijit na to co si u obou udelal stejne...takhle nejak bych to resil ja...S pozdravem R.

Old Post 16-03-2009 v 19:28 PM
Rooftop je offline   Profil uživatele Rooftop   Find more posts by Rooftop   Foto galerie člena Rooftop   Click here to Send Rooftop a Private Message   Add Rooftop to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
H@wK
Stálý Člen

Karma uživatele H@wK - 89% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 37 

Nápad Příspěvek č. 19

Z tech fotek to vypada na spatne PH rw nebo vody,takhle mi taky chcipaly v RW a proto korenim v malych pytlickach s hlinou (zah. substrat) a uspesnost mam 100 procentni.Vysokou vlhkost bych urcite vyloucil tim to nebude.Mas do pareniste dostatecnej prisun novyho vzduchu,vypadaj takovy uduseny Ted me napadlo jestli to neni nedostatkem zivyn jelikoz RW zadne neobsahuje ale to je asi blbost...

PEACE

Naposledy upravil H@wK 17-03-2009 v 10:10 AM

Old Post 17-03-2009 v 10:04 AM
H@wK je offline   Profil uživatele H@wK   Find more posts by H@wK   Foto galerie člena H@wK   Click here to Send H@wK a Private Message   Add H@wK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rasta_pasta
Stálý Člen

Karma uživatele Rasta_pasta - 98% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 534  

Druhá várka Příspěvek č. 20


Takže přátelé groweři, z toho co jste mi zde napsali sem usoudil, že to bude na 70% velkou vlhkostí (chvíli to stálo ve vodě, neodvětrávanej pařníček se 100% vlhkostí atd.)
A zbylých 30% bych přisoudil ostatním faktorům (stimulax smíchaný s H20, "chlad " u kořínků atd.)

Děkuji všem, kteří se zůčastnili této diskuze a můžete sledovat druhou várku řezů , kterou jsem šmiknul předevčírem...

Tentokrát jsem trochu změnil postup a sice nepřidával jsem ten stimulax do vody(H2O byla den odstátá a pak jsem ji rovnal ph na 6).
Na polovinu řezů jsem o5 použil Stimulax I, ale na druhou polovinu jsem tentokrát použil Clonex a označil jsem které jsou které....
A změna asi největší, tentokrát jsem nedával pařníček k matkám pod CFL, ale nechal jsem kořenit na okně, pod kterým je radiátor, takže by měli mít kořínky o něco vyšší teplotu, tak doufám, že jim to prospěje.
Jinak do pařeniště jsem udělal dvě cca 0,5 cm díry, aspoň na minimální cirkulaci vzduchu. Ještě když tam nebyli a sundal jsem víko, tak z něho vytekla voda, která na něm zkondenzovala a zdálo se mi, že je to až moc "přechcaný"


No nic a už nějakou tu fotku...
tentokrát je osazenstvo 10 shiva shanti (vpravo), přičemž půlku jsem zakořeňovával stimulaxem a půlku clonexem(viz. cedulka) a 4x GWS(vlevo) tam jsem taky dělal dva a dva se stimulaxem a clonexem, bohužel jsem si to hned neoznačil a už nevím který byli který...

Tak co je dámičky, chlastámeee


Naposledy upravil Rasta_pasta 17-03-2009 v 13:59 PM

Old Post 17-03-2009 v 13:42 PM
Rasta_pasta je offline   Profil uživatele Rasta_pasta   Find more posts by Rasta_pasta   Foto galerie člena Rasta_pasta   Click here to Send Rasta_pasta a Private Message   Add Rasta_pasta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rasta_pasta
Stálý Člen

Karma uživatele Rasta_pasta - 98% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 534  

Příspěvek č. 21


tady 4x GWS

Tak co je dámičky, chlastámeee


Old Post 17-03-2009 v 13:46 PM
Rasta_pasta je offline   Profil uživatele Rasta_pasta   Find more posts by Rasta_pasta   Foto galerie člena Rasta_pasta   Click here to Send Rasta_pasta a Private Message   Add Rasta_pasta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rasta_pasta
Stálý Člen

Karma uživatele Rasta_pasta - 98% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 534  

Příspěvek č. 22


10 x Shiva shanti

Tak co je dámičky, chlastámeee


Old Post 17-03-2009 v 13:47 PM
Rasta_pasta je offline   Profil uživatele Rasta_pasta   Find more posts by Rasta_pasta   Foto galerie člena Rasta_pasta   Click here to Send Rasta_pasta a Private Message   Add Rasta_pasta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rasta_pasta
Stálý Člen

Karma uživatele Rasta_pasta - 98% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 534  

Příspěvek č. 23


a ještě jednou celek i se střechou (ty díry na ventilaci jsou z druhé strany, takže na fotce nejsou vidět)

Nezbejvá nic jinýho , než doufat že tentokrát to dopadne podstatně lépe než minule...
A pokud to zas nebude ono, tak seru na RW a vrátím se k osvědčenému lignocelu, do kterýho jsem řízkoval vloni. (zkusil jsem změnu, pač mě nebavil fakt, že po lignocelu je vždy všude pěknej bordel a ženu to moc nebavilo...)

Kdyby ste měli ještě nějaké dobré nápady a připomínky, tak sem s tím.
Díky Rasta

Tak co je dámičky, chlastámeee


Old Post 17-03-2009 v 13:52 PM
Rasta_pasta je offline   Profil uživatele Rasta_pasta   Find more posts by Rasta_pasta   Foto galerie člena Rasta_pasta   Click here to Send Rasta_pasta a Private Message   Add Rasta_pasta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Scott
Stálý Člen

Karma uživatele Scott - 99% Pěstitelská

Registrován: Aug 2007
Příspěvků: 447  

Příspěvek č. 24

Cau : Jakou maji teplotu ? Koukám že to máš u okna kde neni zas takove teplo !?

1.Stavba boxu HPS&MH
2.White Russian
3.Hashberry TestGrow
4.White Satin & Hashberry
5.G13Skunk
6.Scott & Outdoor
7. White Widow (SOG)
8. Space Queen & Sage (BIO)+NL (COCO) Test

A real taste ?

Grow organic plants !

True




Old Post 17-03-2009 v 14:43 PM
Scott je offline   Profil uživatele Scott   Find more posts by Scott   Foto galerie člena Scott   Click here to Send Scott a Private Message   Add Scott to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Scott! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Evildoer
Mladý clen

Karma uživatele Evildoer - 91% PěstitelskáKarma uživatele Evildoer - 91% PěstitelskáKarma uživatele Evildoer - 91% PěstitelskáKarma uživatele Evildoer - 91% PěstitelskáKarma uživatele Evildoer - 91% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 154  

Příspěvek č. 25

Hele ty to zakořenuješ za oknem ? když je venku 12 hodin světla ???

Old Post 17-03-2009 v 14:48 PM
Evildoer je offline   Profil uživatele Evildoer   Find more posts by Evildoer   Foto galerie člena Evildoer   Click here to Send Evildoer a Private Message   Add Evildoer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rasta_pasta
Stálý Člen

Karma uživatele Rasta_pasta - 98% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 534  

Příspěvek č. 26

to Scott :
jakou maj teplotu? No pokojovou... v obyváku máme normálně kol 20 - 23 stupňů a hned pod oknem je radiátor. Jinak v matkárně už jednak nemám místo, pač přibyla další matka a sice Supeskunku a jednak tam není o moc větší teplo (18-26 stupňů, dle světla, zvlhčovačky atd.)

to Evildoer :
Jednak v žádném případě už není perioda 12 hodin světla a 12 hodin tmy (možná tak v prosinci...) Stačí se podívat ven a vidíš že už všechno začíná kvést (teda pokud nejsi někde z krkonoš, kde je ještě sníh..)
Nehledě na to, že takhle zakořeňuju rok co rok +- 14 dnů a nikdy mi klony nenakvetli !!! Neber to osbně, ale pěstoval si někdy out? Jestli jo, tak jistě víš, že sázet do země v půce až konci dubna není nijak brzy a rozhodně né každý pěstitel si předpěstovává kytky in. Tak jak to teda podle tebe dělají?!?

Tak co je dámičky, chlastámeee


Old Post 17-03-2009 v 15:43 PM
Rasta_pasta je offline   Profil uživatele Rasta_pasta   Find more posts by Rasta_pasta   Foto galerie člena Rasta_pasta   Click here to Send Rasta_pasta a Private Message   Add Rasta_pasta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Steve Stifler
Nový Člen

Karma uživatele Steve Stifler - 9% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 27

Hi all
to Rasta: slunce ti ted vychazi v 5:07 a zapada v 17:02 coz znamena ze ted je presne perioda 12/12. Pro klony je lepsi 18/6 kdyz nechces jen zjistit pohlavi. Kdyz ti to nakvete, tak ta kytka pri prechodu zase na rust , coz bude v dubnu zhruba, bude mit hodne stres viz. reveging. Toho nakvitani bych se nebal u kytek ze sem protoze nez pohlavne dospeji tak je perioda zas jina ale klony ti nakvetou klidne v peti centimetrech. Ale myslim, ze tohle vsechno uz urcite vis.

Ajeste k tomu kolnovani, ja ty kostky vzdy jen vymacham ve vode s root stimulatorem od AH a 100% uspesnost. Zadny namaceni dva dny predem v upraveny vode. Kostky pak dam do parniku a tak 8 dnu jim trva nez vyschnou a to uz sou korinky videt a pak dou do zeme. Koukal jsem ze ty kostky chytaj rasu to se mne nikdy v parniku nestalo, tak jestli to nebude tim. Preju ti, at ti ty potvory maly konecne nejakej ten korinek pustej.

P.s.: Omlouvam se, ze pisi bez hacku a carek, ale mam ted jen En klavesnici.

Old Post 17-03-2009 v 18:50 PM
Steve Stifler je offline   Profil uživatele Steve Stifler   Find more posts by Steve Stifler   Foto galerie člena Steve Stifler   Click here to Send Steve Stifler a Private Message   Add Steve Stifler to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Evildoer
Mladý clen

Karma uživatele Evildoer - 91% PěstitelskáKarma uživatele Evildoer - 91% PěstitelskáKarma uživatele Evildoer - 91% PěstitelskáKarma uživatele Evildoer - 91% PěstitelskáKarma uživatele Evildoer - 91% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 154  

Příspěvek č. 28

Rasta_pasta: Jo máš pravdu stačí se podivat ven a uvidíš že mám pravdu out sem párkrát jel a taky sem už zkoušel zakořenovat řezy za voknem a řeknu ti že jestli chceš jistotu kvalitní rostliny tak je na to málo světla . Když už sme u toho tak rostlinka ze semínka ti když je malá nenakvete potřebuje určitý stáří aby mohla zatímco kytka z řízku je stará tak jako matka takže nemá problém nakvíst i jako malá
ps: pak to smáznu děkuji za pozornost

Old Post 17-03-2009 v 22:10 PM
Evildoer je offline   Profil uživatele Evildoer   Find more posts by Evildoer   Foto galerie člena Evildoer   Click here to Send Evildoer a Private Message   Add Evildoer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PuP z5
Stálý Člen

Karma uživatele PuP z5 - 82% PěstitelskáKarma uživatele PuP z5 - 82% PěstitelskáKarma uživatele PuP z5 - 82% PěstitelskáKarma uživatele PuP z5 - 82% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 29

Cus supni to pod lampu obcas vetrej kdyz schlipnou tak se nedes lehce oros (destilka) a zaklop furt do "kola", po 3. dnech koukej aby v parniku nestala nikde voda jenom rockwool mokrej zkus to vyvetrat tak aby rockwool vysychal dyztak jen do rockw.. napumpuj trochen vody co je potreba (de oto aby mel minimalne polovicni hmotnosz tak jak kdyz ho vyberes z 24H luhovani v roztoku) + koren stymulator ah me poslouzil na 1. Zkus jinej parnik aby nebyl vyrobenej v cine ty zmekcovadla pvc tam prej strojej zy prD. (kdyby az tak)
me hodne pomohlo http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=14384

Naposledy upravil PuP z5 17-03-2009 v 23:53 PM

Old Post 17-03-2009 v 23:11 PM
PuP z5 je offline   Profil uživatele PuP z5   Find more posts by PuP z5   Foto galerie člena PuP z5   Click here to Send PuP z5 a Private Message   Add PuP z5 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Scott
Stálý Člen

Karma uživatele Scott - 99% Pěstitelská

Registrován: Aug 2007
Příspěvků: 447  

Příspěvek č. 30


citace:
Původní příspěvek od PuP z5
Cus supni to pod lampu obcas vetrej kdyz schlipnou tak se nedes lehce oros (destilka) a zaklop furt do "kola", po 3. dnech koukej aby v parniku nestala nikde voda jenom rockwool mokrej zkus to vyvetrat tak aby rockwool vysychal dyztak jen do rockw.. napumpuj trochen vody co je potreba (de oto aby mel minimalne polovicni hmotnosz tak jak kdyz ho vyberes z 24H luhovani v roztoku) + koren stymulator ah me poslouzil na 1. Zkus jinej parnik aby nebyl vyrobenej v cine ty zmekcovadla pvc tam prej strojej zy prD. (kdyby az tak)
me hodne pomohlo http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=14384


Jojo ty obyčejne parniky s toho jemneho ohebneho plastu nejsou moc dobre .. Lepši koupit jeden s growshopu pevny pekne to sedi a je to pohoda .. Ikdyž nekdo kořeni v obyčejnem a taky pohoda !!

Kdysi dávno jsem kořenil řizky tak že sem je šoupl na plastovou podložku nebo nejakou krabičku do ktere sem dal sadbovaček s paru klonama a to cele šoupl do pruhledneho sačku zavazal udelal dve tři dirky a taky to kořenilo bez problemu !


img.

1.Stavba boxu HPS&MH
2.White Russian
3.Hashberry TestGrow
4.White Satin & Hashberry
5.G13Skunk
6.Scott & Outdoor
7. White Widow (SOG)
8. Space Queen & Sage (BIO)+NL (COCO) Test

A real taste ?

Grow organic plants !

True




Old Post 18-03-2009 v 10:54 AM
Scott je offline   Profil uživatele Scott   Find more posts by Scott   Foto galerie člena Scott   Click here to Send Scott a Private Message   Add Scott to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Scott! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rasta_pasta
Stálý Člen

Karma uživatele Rasta_pasta - 98% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 534  

Příspěvek č. 31


Ahoj Fšici,
vezmu to popořadě.

to Steve Stifler :
Ano slunko sice vychází cca v 5, ale zapadá už déle jak v 17 hod, ale o to tady zas tak nejde. Tady jde o to, že v in je perioda jasná, 18 světla pak cvak a striktně 6 tma, ale venku (tudíž i za oknem) je vidět ještě před východem slunce a ještě minimálně 2 hodiny po jeho západu. Stačí když jdeš ráno na šestku do práce, tak už je světlo a na druhou stranu o půl osmé večer je pořád ještě "světlo" (rozuměno není tma) a kytka pozná cyklus prodlužující se periody... Já nejsem schopnej předložit žádný grafy, či tabulky od kdy se dá předpěstovávat za oknem, ale mluvím ze skušenosti z minulých let...

to Evildoer :
nijak nedokážeš popřít fakt, že venku začíná jaro a že celkem dost, neřkuli až většina rostlin začíná obrážet, házet pupeny atd.
a nemyslím že by to dělaly proto, že jim jejich vegetační cyklus radí připravivat se na zimu.. Jinak jak píšeš, že je za oknem prostě málo světla na kvalitní rostlinu tak je to blbost. Kvalita (u mě rozuměna potence) nezávisí na světle, ale na genech. To že ti ta kytizz poroste za oknem pomaleji, než pod umělým osvětlením, popřípadě nakvete, není známka nekvality !!!
Pač jinak bys vlastně tvrdil, že všichni outaři, co si nepředpěstovávaj za oknem pěstujou " nekvalitní" trávu...
PS :mazat nemusíš, jsem rád za diskuzi

to PuP z5 :
díky za připomínky. Jinak klonování s Hlavou mám přelouskaný.. vděčnej to příspěvek

to Scott :
vím že jsou ty z Gshopu lepší, taky jsem majitelem jednoho, leč nemám tolik místa v matkárně, takže je zatím v záloze na balkóně..
Jak si psal o kořenění v mikrotéňácích, tak taky myslím že by to neměl bejt problém. Občas mi přijde že to lidi s rozmazlováním svých kytiček přehánění a zapomínají že je to "plevel" kterýmu se daří celkem dobře i v né zrovna ideálních podínkách..

Jinak bych chtěl všem poděkovat za náměty k diskuzi a chtěl bych říct, že na váš apel o5 vracím řezy pod CFL i když jsem přesvědčenej, že by napohodu zakořenili i za tím oknem..

Tady máte obrázek jak se jim do teď dařilo i za oknem.
Rasta

Tak co je dámičky, chlastámeee


Old Post 18-03-2009 v 15:36 PM
Rasta_pasta je offline   Profil uživatele Rasta_pasta   Find more posts by Rasta_pasta   Foto galerie člena Rasta_pasta   Click here to Send Rasta_pasta a Private Message   Add Rasta_pasta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Co?
Stálý Člen

Karma uživatele Co? - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1237 

Příspěvek č. 32

btw.
rád bych upozornil na fakt v květové fázi v indooru, zveřejněné na jednom zrušeném serveru, že při 12/12noc se vytvoří o 50% thc víc než když noční fáze trvá jen 10h.... takže říkat, že potence není závislá...na světle či periodě (sem zapomněl cos to tam psal) :smoke: , je házení hrachu na zeď

!!! Čím méně hulíte - tím více Vás to zhuluje !!!

Návrat ke kořenům - nový přístup
Nurt Gang Grow - REGROWing - a taky timelapse c.1,
Co dělá hormon ethylen?...ukončení květu? ? Elektro-čerpaní živin do kytky
FAQ: Příznaky plísně nebo chyba výživy? * CO2

Old Post 07-08-2009 v 10:04 AM
Co? je offline   Profil uživatele Co?   Find more posts by Co?   Foto galerie člena Co?   Click here to Send Co? a Private Message   Add Co? to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Co?! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:22 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3957710 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív