Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Jak často repasujete pachové filtry?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Jak často repasujete pachové filtry? Příspěvek č. 1

Zajímalo by mě jak dlouho vám tak funguje pachový filtr, než je třeba ho repasovat. Kolik sklizní s tím jezdíte, nebo jste odjeli a stále filtruje dobře?

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Old Post 23-11-2008 v 15:43 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
space.pussy
Stálý Člen

Karma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 303  

Příspěvek č. 2

Náplň filtru, který používám má udanou životnost 18 měsíců, čili měl by teoreticky vydržet 8 - 9 sklizní. Jedu s ním pouze druhé kolo, takže nemůžu nic tvrdit s jistotou, ale řekl bych, že výměnu náplně nemá cenu řešit, dokud to nesmrdí.

TIP: Filtr dostává nějvětší záběr při vlhkosti nad 80%, při filtrování cigaretového kouře nebo při použití příliš neregulovaného silného ventilátoru (př. filtr dimenzován na 680 m3/h, větrák 1000 m3/h).

Space.Pussy v tom jede zas [600W NFT EU/DG] (právě dojelo)| Space.Pussyho KONEC !!! | 15x Apollo 11 @ 2x NFT 400W >> 600W | 3xSAD & 4x ROX @ NFT 400W
Vysokotlaké Aeroponické pěstování (TAG) :: Úvod do problematiky

Old Post 23-11-2008 v 16:26 PM
space.pussy je offline   Profil uživatele space.pussy   Find more posts by space.pussy   Foto galerie člena space.pussy   Click here to Send space.pussy a Private Message   Add space.pussy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Moje
Stálý Člen

Karma uživatele Moje - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 246 

Příspěvek č. 3

já sem najel na jednu náplň 7 sklizní...přičemž v růstové fázy nebyl aktivní, tudíž mě to vychází na 5500 hodin kdy byl funkční,poté jsem vyměnil náplň a jede bez problémů dál

400W Freestyle Bush-MAZAR

Old Post 23-11-2008 v 16:34 PM
Moje je offline   Profil uživatele Moje   Find more posts by Moje   Foto galerie člena Moje   Click here to Send Moje a Private Message   Add Moje to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Moje! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 4

Moje:
díky za info. Ještě bych se zeptal... Nějak jsem nepochopil co je to vlastně ta repase, je to jenom balíček aktivního uhlí o určité váze, který se vejde do určitého typu filtru? Nejde mi do hlavy, proč se prodává zvlášť repase a zvlášť aktivní uhlí, proto se ptám tak blbě...

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Old Post 23-11-2008 v 16:39 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MANHUNTT
šestikoulař


Registrován: Jul 2004
Příspěvků: 1120  

Příspěvek č. 5

Většinou tři až čtyři,potom už to docela smrdí.Možná taky záleží jak hodně "smradlavé" modely zrovna jedeš.

HydrologickÉ PĚstovÁnÍ Na Rockwoolu
H.R.GIGER OUTDOOR SKLIZEN
1. 2. 3. 4.
PRVNÍ POKUS V NEW PĚSTÍRNĚ, DRUHÝ POKUS V NEW PĚSTÍRNĚ, TŘETÍ POKUS V NEW PĚSTÍRNĚ, ČTVRTÝ POKUS V NEW PĚSTÍRNĚ PÁTÝ POKUS V NEW PĚSTÍRNĚ ,ŠESTÝ POKUS V NEW PĚSTÍRNĚ ,SEDMÝ INDOOR OSMÝ INDOOR DEVÁTÝ INDOOR
MANHUNTTOVA Indoor GALERIE 600W


Old Post 23-11-2008 v 16:43 PM
MANHUNTT je offline   Profil uživatele MANHUNTT   Find more posts by MANHUNTT   Foto galerie člena MANHUNTT   Click here to Send MANHUNTT a Private Message   Add MANHUNTT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 6

Cau , nedavno sem to daval do FAQ http://grower.cz/pestovani/navody/d...aky/18.html#119 , jinak ja osobne sem filtr menil jednou za 12mesicu , na poctu sklizni nezalezelo , je to lepsi nez cekat az to zacne smrdet , Gshopy pisou 18mesicu tak pravda bude asi nekde mezi

EDIT: jo a repase neco jako "znovuobnoveni" je to ze ti do toho filtru strojove nasypou to aktivni uhli , pořádně to natresou at se ho tam vejde co nejvice a nesypal se ti z toho bordel , sam na kolene si to muzes taky repasovat , ale nebude to jak z fabriky . Kdyz sem menil naposledy aktivni uhli tak sem prisel do Gshopu kde sem ho koupil zaplatil repasi + uhli a vetsinou jsem jim starej filtr nechal a oni mi vymnenou dali ten samej repasovanej

Hlava

Old Post 23-11-2008 v 16:47 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Moje
Stálý Člen

Karma uživatele Moje - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 246 

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od Calzone
Moje:
díky za info. Ještě bych se zeptal... Nějak jsem nepochopil co je to vlastně ta repase, je to jenom balíček aktivního uhlí o určité váze, který se vejde do určitého typu filtru? Nejde mi do hlavy, proč se prodává zvlášť repase a zvlášť aktivní uhlí, proto se ptám tak blbě...


řekl bych že je to jedno a to samé akorát pod pojmem repase tipuji že to bude dražší než kdych kupoval aktivní uhlí na váhu.Nebo co vím tak se dají posílat filtry do firmy na repas a tak vám to udělají ale podle mě je to ztráta peněz,3x šrouby na oddělání vrchního krytu ,vysypání strarého uhlí ,nasypání nového uhlí ,opětovné vrácení krytu ,výměna prachového filtru a je to,nic co by někdo nezvládl

400W Freestyle Bush-MAZAR

Old Post 23-11-2008 v 16:53 PM
Moje je offline   Profil uživatele Moje   Find more posts by Moje   Foto galerie člena Moje   Click here to Send Moje a Private Message   Add Moje to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Moje! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Janxu
Stálý Člen

Karma uživatele Janxu - 87% PěstitelskáKarma uživatele Janxu - 87% PěstitelskáKarma uživatele Janxu - 87% PěstitelskáKarma uživatele Janxu - 87% PěstitelskáKarma uživatele Janxu - 87% PěstitelskáKarma uživatele Janxu - 87% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 345 

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od Calzone
Moje:
díky za info. Ještě bych se zeptal... Nějak jsem nepochopil co je to vlastně ta repase, je to jenom balíček aktivního uhlí o určité váze, který se vejde do určitého typu filtru? Nejde mi do hlavy, proč se prodává zvlášť repase a zvlášť aktivní uhlí, proto se ptám tak blbě...


ta repase se totiz provadi tak, ze ti daj ten filtr na jakousi vibracni podlozku a diky temto vibracim se uhli pekne usadi a vejde se ho tam o hodne vic (mnozstvi nevim). nevznikaj mezi nima mezery a filtr lip filtruje.
videl sem to kdysi v jednom videu.
jeste mi nekdo rikal, ze takovyho vysledku sam doma nedosahnes...

FIRST INDOOR 150W

Old Post 23-11-2008 v 16:57 PM
Janxu je offline   Profil uživatele Janxu   Find more posts by Janxu   Foto galerie člena Janxu   Click here to Send Janxu a Private Message   Add Janxu to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 9

Moje , nene neni to jedno , jak sem psal , tam kde to repasujou na to maj masinu , ty bys to taky urcite zvladl ale nasypes tam treba jen 60% toho uhli nez tam ma bejt .


EDIT : ...a uz me predbehl kolega Janxu , presne jak pise.

Old Post 23-11-2008 v 16:59 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Moje
Stálý Člen

Karma uživatele Moje - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 246 

Příspěvek č. 10

citace:
Původní příspěvek od Hlava
Moje , nene neni to jedno , jak sem psal , tam kde to repasujou na to maj masinu , ty bys to taky urcite zvladl ale nasypes tam treba jen 60% toho uhli nez tam ma bejt .


myslíš jako to že oni to tam rvou pod tlakem?ok beru.....ale zas takovým tlakem to nebude než bych vyvynul já trubkou o stejném průměru jako místo pro uhlí ve filtru...máš pravdu v tom že když sem poprvé vysypával filtr a tak toho uhlí bylo více než to co sem do něj nasypal ale pomohla ta metoda co sem teď napsal výše...dnes sou na všechno mašiny ale zlatý český ručičky

400W Freestyle Bush-MAZAR

Old Post 23-11-2008 v 17:04 PM
Moje je offline   Profil uživatele Moje   Find more posts by Moje   Foto galerie člena Moje   Click here to Send Moje a Private Message   Add Moje to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Moje! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 11

Děkuji moc pánové. Takže repase neni žádná věc, co ti pošlou domu balíčkem, ale pouze služba, chápu to dobře?

A pokud growshop v mém městě, kde jsem koupil ten pacháč tuto službu nenabízí, tak mi nezbývá nic než to tam něčím naducat, jak píše Moje... Akorát nevim kde bych sehnal trubku o tom samém průměru a té samé tloušce. Jakou používá ty Moje?

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Old Post 23-11-2008 v 17:14 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Moje
Stálý Člen

Karma uživatele Moje - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 246 

Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od Calzone
.. Akorát nevim kde bych sehnal trubku o tom samém průměru a té samé tloušce. Jakou používá ty Moje?


klasická vodovodní novodurová(nebo jak se to jmenuje) trubka ,mám home Edition 160m3/hod tam mě padne jak prdel na hrnec ,samosebou že to musíš během celého procesu poklepávat aby si to uhlí pěkně posedalo.

400W Freestyle Bush-MAZAR

Old Post 23-11-2008 v 17:19 PM
Moje je offline   Profil uživatele Moje   Find more posts by Moje   Foto galerie člena Moje   Click here to Send Moje a Private Message   Add Moje to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Moje! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Šlajs
Stálý Člen

Karma uživatele Šlajs - 62% PěstitelskáKarma uživatele Šlajs - 62% PěstitelskáKarma uživatele Šlajs - 62% PěstitelskáKarma uživatele Šlajs - 62% PěstitelskáKarma uživatele Šlajs - 62% PěstitelskáKarma uživatele Šlajs - 62% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 145  

Příspěvek č. 13

[účet odstraněn]

Naposledy upravil Šlajs 23-11-2008 v 18:10 PM

Old Post 23-11-2008 v 17:27 PM
Šlajs je offline   Profil uživatele Šlajs   Find more posts by Šlajs   Foto galerie člena Šlajs   Click here to Send Šlajs a Private Message   Add Šlajs to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Šlajs! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od Moje


myslíš jako to že oni to tam rvou pod tlakem?ok beru.....ale zas takovým tlakem to nebude než bych vyvynul já trubkou o stejném průměru jako místo pro uhlí ve filtru...máš pravdu v tom že když sem poprvé vysypával filtr a tak toho uhlí bylo více než to co sem do něj nasypal ale pomohla ta metoda co sem teď napsal výše...dnes sou na všechno mašiny ale zlatý český ručičky


Nene pod tlakem , oni otevrenej filtr posadi to takovy masiny , ktera se mooooc trese a tak se zemskou pritazlivosti do sebe ty granule pekne napasujou ze bys to tam zadnou trubkou nenamlatil , kdybys pouzil takhle hrubou silu tak z tech granuli udelas akorat hromadu prachu ktera se ti vysype do ventilace .


citace:
Původní příspěvek od Calzone
Děkuji moc pánové. Takže repase neni žádná věc, co ti pošlou domu balíčkem, ale pouze služba, chápu to dobře?

A pokud growshop v mém městě, kde jsem koupil ten pacháč tuto službu nenabízí, tak mi nezbývá nic než to tam něčím naducat, jak píše Moje... Akorát nevim kde bych sehnal trubku o tom samém průměru a té samé tloušce. Jakou používá ty Moje?


Jo presne tak , je to sluzba , jak se nasel na netu "repase spočívá v demontáži, vyčištění, výměně náplně a úpravě proti setřesení náplně"

No snad by mel , kdyztak jeste funguje posta a zkus to poslat proste jinam , jen to asi bude dražší


citace:
Původní příspěvek od Šlajs
Mno já to řešil tak, že pro setřepávání jsem použil starou pračku při odstřeďování. není to zas až taková fuška, jak se nás moudří pánové v growshopech snaží přesvědčit. Zabere to víc času, ale jde to. Není zlé vzít pacháč na projížďku autem po horších silnicích. Než jsem filtr zanýtoval, nacpal jsem tam na sílu molitan a pro kompeltaci bylo zapotřebí notně zezhora přitlačiti. Ten sloupec uhlí tam je beztak vyšší než děrovaná část filtru.


Jo pračka je dobra ale na prani pradla , v aute asi nemas tlumice , hehe moudri panove v Gshopech maj obcas pravdu neberu ti ze ses schopnej filtr si nacpat , jde o to jestli bude 100% fungovat jak má , vyrobce ti to proste repasuje nejlepe , nebo jestli mas nekoho s masinou na sklepavani filtru tak u nej

Hlava

Old Post 23-11-2008 v 22:07 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rastajohn
Bushmaker

Karma uživatele rastajohn - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 619 

Příspěvek č. 15

zdar. No ja mam klasicky filtr nl 500 kubikovy, ale vubec nechapu jak to uhli mam do nej dostat, to mam odvrtat ty nyty a pak tam napasovat nejake srouby??? pac ten filtr neni vubec demontovatelny kua...

Old Post 18-05-2009 v 20:52 PM
rastajohn je offline   Profil uživatele rastajohn   Find more posts by rastajohn   Foto galerie člena rastajohn   Click here to Send rastajohn a Private Message   Add rastajohn to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Šlajs
Stálý Člen

Karma uživatele Šlajs - 62% PěstitelskáKarma uživatele Šlajs - 62% PěstitelskáKarma uživatele Šlajs - 62% PěstitelskáKarma uživatele Šlajs - 62% PěstitelskáKarma uživatele Šlajs - 62% PěstitelskáKarma uživatele Šlajs - 62% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 145  

Příspěvek č. 16

[účet odstraněn]

Old Post 18-05-2009 v 21:01 PM
Šlajs je offline   Profil uživatele Šlajs   Find more posts by Šlajs   Foto galerie člena Šlajs   Click here to Send Šlajs a Private Message   Add Šlajs to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Šlajs! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:52 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
30-01-2015 - Repase pachovecho filtru ??? - 6 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6597250 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív