Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » r-manova bedna III/1000W MH->1000W HPS
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5 »
Kombinace hnojiv
Takhle je to uplne OK.
Jeste bych to o neco doplnil/a.
To je uplna blbost, takhle se to neda michat.
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

Prubeh Příspěvek č. 33



Ahoj,

holky rostou jak zbesily, no radost se podivat. Objevil jsem v hline jednu musku, taxem radsi zakoupil lapace a dal je ke kazde kytce. Od korenu je to sice nedostane, ale snad se tolik nepremnozi, aby to mohl bejt problem...Pani prodavacka mi poradila, ze pokud s tim mam problemy, mam vzdycky koupenou hlinu dat na 15 minut do trouby na 200 stupnu. Driv se prej kazda balena hlina prohanela parostrojem, ale dneska se to uz prej nedela a takhle to dopada. V kazdy hline je prej neco...

Mozna ze poznate, ze kytizz ktery jsou pod 400W se trosku vic tahnou (lampu jsem dal vys az tesne pred focenim, tim to neni).Bud je to mensim vykonem lampy a nebo troskou cervenyho spektra, ktery ma.

Kytizz, ktery jsem nestrihal vubec (pokusny) jsou nejvetsi, ale maji nejtenci vetvicky i stonek a spodni vetvicky rostou mnohem min, nez u ostatnich kutizz, ktery jsem strihal.

**GROWDUINO - Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu**
**R-Man's Chilli - driven by Growduino**--**GROWDUINO - Project thread**
!!!**R-Manuv druhy OUT - California Indica + Mendocino Madness 2013 - UKRADENO**!!!--**R-Manuv prvni OUT - California Indica + Power Skunk 2012** - **R-Manova bedna® IV - Matka z Mendocino Madness****R-Manova bedna®** - **R-Manova bedna® II/1000W** - **R-Manova bedna® III/1000W MH->1000W HPS**
Nekonopné fotky Navod na upgrade zvlhcovace Video rust ze seminka by R-Man® + sound Luxusni odhlucnena pestirna

Old Post 29-12-2005 v 13:58 PM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
prenda
Šiškula

Karma uživatele prenda - 93% PěstitelskáKarma uživatele prenda - 93% PěstitelskáKarma uživatele prenda - 93% PěstitelskáKarma uživatele prenda - 93% PěstitelskáKarma uživatele prenda - 93% PěstitelskáKarma uživatele prenda - 93% PěstitelskáKarma uživatele prenda - 93% PěstitelskáKarma uživatele prenda - 93% PěstitelskáKarma uživatele prenda - 93% PěstitelskáKarma uživatele prenda - 93% PěstitelskáKarma uživatele prenda - 93% PěstitelskáKarma uživatele prenda - 93% PěstitelskáKarma uživatele prenda - 93% PěstitelskáKarma uživatele prenda - 93% PěstitelskáKarma uživatele prenda - 93% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 580  

Bez mušek. Příspěvek č. 34

Zdravim .

Mě se osvědčil Plagron growmix z jednoho nejmenovaného GS,kousek od Libeňáku .5 pytlů již jsem koupil a ani jeden nebyl infikován hmyzákama,ani jinejma potvorama.

280,- kč za 50l

- Catha Edulis neboli Kát. Informace - PM -
↕ - UFO LED 180W kus 800,- - PM -

Old Post 30-12-2005 v 23:26 PM
prenda je offline   Profil uživatele prenda   Find more posts by prenda   Foto galerie člena prenda   Click here to Send prenda a Private Message   Add prenda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

Příspěvek č. 35

Ahoj vsichni, tagze video je na

http://grower.cz/memberupload/Rust...Man%20sound.avi

enjoy :-)



2Prenda: dik za radu, posli mi pls aspon webadresu toho shopu do PM, neznam ho...dik....mimochodem F&L in Las Vegas je jeden z mych nejoblibenejsich filmu (treba scenka jak prijedou do hotelu a najednou je v lobby hromada jesteru a koberec se tripozne rozjizdi...)

**GROWDUINO - Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu**
**R-Man's Chilli - driven by Growduino**--**GROWDUINO - Project thread**
!!!**R-Manuv druhy OUT - California Indica + Mendocino Madness 2013 - UKRADENO**!!!--**R-Manuv prvni OUT - California Indica + Power Skunk 2012** - **R-Manova bedna® IV - Matka z Mendocino Madness****R-Manova bedna®** - **R-Manova bedna® II/1000W** - **R-Manova bedna® III/1000W MH->1000W HPS**
Nekonopné fotky Navod na upgrade zvlhcovace Video rust ze seminka by R-Man® + sound Luxusni odhlucnena pestirna

Naposledy upravil r-man 01-01-2006 v 21:30 PM

Old Post 01-01-2006 v 21:20 PM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
drtikol
Stálý Člen

Karma uživatele drtikol - 92% PěstitelskáKarma uživatele drtikol - 92% PěstitelskáKarma uživatele drtikol - 92% PěstitelskáKarma uživatele drtikol - 92% PěstitelskáKarma uživatele drtikol - 92% PěstitelskáKarma uživatele drtikol - 92% PěstitelskáKarma uživatele drtikol - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2003
Příspěvků: 510  

Příspěvek č. 36

servis,
r-man fakt husty video, ale nejhustsi bude, az budou bobtnat paldy navic bych podle toho rek, ze rustovou fazi jedine 24/0... co myslis? to vypnuti ty lampy je hafo zdrzuje rek bych... k+ fakt se mi to libi....

Old Post 01-01-2006 v 21:58 PM
drtikol je offline   Profil uživatele drtikol   Find more posts by drtikol   Foto galerie člena drtikol   Click here to Send drtikol a Private Message   Add drtikol to your buddy list     Navštiv homepage uživatele drtikol! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 37

r-man - Za to video mas ode me rozhodne K+...Je bezvadny,hlavne ta posledni kytka..Moooc dobry a diky za nej...

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 01-01-2006 v 22:04 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 38

R-man: tak s tím videjíčkem jsi mě dostal, seš borec, navíc miluju Amélii

Old Post 02-01-2006 v 21:41 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

Dotaz Holic Příspěvek č. 39

Toz kundy pujdou v nedeli na dalsi zastrihnuti, uz je to zas jungle jaxvina. Pak je necham par dni vzpamatovat (3-5) a prepnu na kvet. Kdyz budu mit zitra cas, postnu nejaky fotky.

Taky jsem zjistil, ze vlhkost se drzi kolem 75%, coz je dost, zvlast kdyz chci prepinat na kvet. Az ostriham listy, tak bude mensi plocha pro odparovani a vlhkost se trosku snizi, ale pod 60 to stejne urcite nepujde. Zapnul jsem vetrani naporad, to by to melo taky trochu zlepsit. Taky uz mam na ceste 4ks klipsnovejch vetracku od http://www.isolit-bravo.cz/eshop/?a...4f68df61676af77 .
Stejne ale budu muset koupit odvlhcovacku, a to je sakra draha sranda...otazka pro zkusene growery..bude stacit 10L/24hodin? Prostor je cca 5m3 a vlhkost se drzi na cca 60-70% a potrebuju ji stahnout na 30-40%...Netusite jaxe to pocita?...Nasel jsem treba http://www.odvlhcovac.cz/ , a koukal jsem na tu 711 a 721 ..721 je dvakrat vykonnejsi pri 1,5x spotrebe a je o tisicovku drazsi... Co rikate? Kurva to je penez, zasrany drogy, me to snad zruinuje .

**GROWDUINO - Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu**
**R-Man's Chilli - driven by Growduino**--**GROWDUINO - Project thread**
!!!**R-Manuv druhy OUT - California Indica + Mendocino Madness 2013 - UKRADENO**!!!--**R-Manuv prvni OUT - California Indica + Power Skunk 2012** - **R-Manova bedna® IV - Matka z Mendocino Madness****R-Manova bedna®** - **R-Manova bedna® II/1000W** - **R-Manova bedna® III/1000W MH->1000W HPS**
Nekonopné fotky Navod na upgrade zvlhcovace Video rust ze seminka by R-Man® + sound Luxusni odhlucnena pestirna

Old Post 06-01-2006 v 21:24 PM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DjSimpson
Stálý Člen

Karma uživatele DjSimpson - 59% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 40  

Příspěvek č. 40

Nazdarek.mam otazocku.Teraz som zacal aj ja doma pestovat a zhanam vsetky mozne info.Co su to tie svilusky?Ale ak mozes prosi ta po slovensky.Inak pestirna super asi sa troska inspirujem...K+ odo mna.zatim MIR

Old Post 07-01-2006 v 22:29 PM
DjSimpson je offline   Profil uživatele DjSimpson   Find more posts by DjSimpson   Foto galerie člena DjSimpson   Click here to Send DjSimpson a Private Message   Add DjSimpson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

Tesne pred Příspěvek č. 41




.::JungleintheBox::.

**GROWDUINO - Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu**
**R-Man's Chilli - driven by Growduino**--**GROWDUINO - Project thread**
!!!**R-Manuv druhy OUT - California Indica + Mendocino Madness 2013 - UKRADENO**!!!--**R-Manuv prvni OUT - California Indica + Power Skunk 2012** - **R-Manova bedna® IV - Matka z Mendocino Madness****R-Manova bedna®** - **R-Manova bedna® II/1000W** - **R-Manova bedna® III/1000W MH->1000W HPS**
Nekonopné fotky Navod na upgrade zvlhcovace Video rust ze seminka by R-Man® + sound Luxusni odhlucnena pestirna

Old Post 08-01-2006 v 23:35 PM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

Tesne po... Příspěvek č. 42








Taaagze nejdriv hodne ostrihany (ala ja)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.ted stredne ostrihany (ala par lidi na G)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
a dve neostrihany (ala jinych par lidi na G)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
...a nakonec vsechny pekne pospolu.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
A pak jeste dva celkove pohledy...dost to proridlo, coz? no tim, jak to byla jungle, nebyl dostatek svetla pod prvnimi par patry, tagze se to vycouhlo a je potreba tam dat tycky. Az budou palice, neuneslo by je to. ...mozna budu potrebovat joja :-)

**GROWDUINO - Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu**
**R-Man's Chilli - driven by Growduino**--**GROWDUINO - Project thread**
!!!**R-Manuv druhy OUT - California Indica + Mendocino Madness 2013 - UKRADENO**!!!--**R-Manuv prvni OUT - California Indica + Power Skunk 2012** - **R-Manova bedna® IV - Matka z Mendocino Madness****R-Manova bedna®** - **R-Manova bedna® II/1000W** - **R-Manova bedna® III/1000W MH->1000W HPS**
Nekonopné fotky Navod na upgrade zvlhcovace Video rust ze seminka by R-Man® + sound Luxusni odhlucnena pestirna

Old Post 09-01-2006 v 00:13 AM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jarexx
Stálý Člen

Karma uživatele Jarexx - 42% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 61  

Příspěvek č. 43

To fakt nema chybu..........

Old Post 10-01-2006 v 19:22 PM
Jarexx je offline   Profil uživatele Jarexx   Find more posts by Jarexx   Foto galerie člena Jarexx   Click here to Send Jarexx a Private Message   Add Jarexx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

Upozornění TFUJTALBL Příspěvek č. 44

Ma to chybu. Vcera jsem se jal zkoumat po 8 dnech, jak jsem na tom se samcema. A tech kurevniku jsem mel 18 ze 39 kytek!!!!!!!!!!!!!!! Cert aby to .

No nevadi, aspon budou mit ty zbyvajici(21ks) vic mista. Jenom je skoda, ze oba dva kousky z pokusu na strihani listu (ty co jsem jim strihal listy stredne, jen zkracoval) jsou samci. Tim padem pokus konci a nemame zadnej vysledek. Jenom jeste budu sledovat vynos na tech, ktery jsem nezastrihaval vubec. Ale priste to mozna zkusim znova, uvidime.

Krome toho jsem konecne nainstaloval zpetnej ventil, tak mi snad uz skonci problemy s prelitejma a nezalitejma kytkama.

Taky mi po 10ti dnech(!!!) dorazily klipsnovy vetracky, dal jsem do kazdeho rohu jeden kousek, celkem tedy 4. Jsou propojene paralelne na jednom kabelu, a na analogovych hodinach. Doufam, ze stonky zesili.

Chtel jsem jeste instalovat sit (opozdenej scrog), ale na to bude cas az zitra. Budu ji tam davat hlavne proto, ze jak jsem mel tech 39 kytek, tak to bylo na ten prostor moc, a parta se vytahly a stonky jsou tenky. Joja stoji moc penez (potreboval bych jich asi 100) a byla by strasna prace je tam upevnovat. Tak jsem vypletl dve site a zitra to do nich navliknu. I tak to bude prace na .

Samozrejme to vsechno nafotim, so, stay tuned :-)

**GROWDUINO - Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu**
**R-Man's Chilli - driven by Growduino**--**GROWDUINO - Project thread**
!!!**R-Manuv druhy OUT - California Indica + Mendocino Madness 2013 - UKRADENO**!!!--**R-Manuv prvni OUT - California Indica + Power Skunk 2012** - **R-Manova bedna® IV - Matka z Mendocino Madness****R-Manova bedna®** - **R-Manova bedna® II/1000W** - **R-Manova bedna® III/1000W MH->1000W HPS**
Nekonopné fotky Navod na upgrade zvlhcovace Video rust ze seminka by R-Man® + sound Luxusni odhlucnena pestirna

Old Post 18-01-2006 v 09:44 AM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 45

r-man - Zbyly ti tedy alespon kytky ty uplne oholeny a ty ktery nebudes strihat vubec?To by me totiz zajimalo nejvic..Jde mi o to abych to nemusel sam zkouset a konecne vedel jestli strihat a nebo nestrihat.

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 18-01-2006 v 09:50 AM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

Příspěvek č. 46

Uplne oholeny jsou i ty moje ostatni, tagze tech mam dost, a ty uplne nestrihany mi zbyly obe dve myslim...

**GROWDUINO - Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu**
**R-Man's Chilli - driven by Growduino**--**GROWDUINO - Project thread**
!!!**R-Manuv druhy OUT - California Indica + Mendocino Madness 2013 - UKRADENO**!!!--**R-Manuv prvni OUT - California Indica + Power Skunk 2012** - **R-Manova bedna® IV - Matka z Mendocino Madness****R-Manova bedna®** - **R-Manova bedna® II/1000W** - **R-Manova bedna® III/1000W MH->1000W HPS**
Nekonopné fotky Navod na upgrade zvlhcovace Video rust ze seminka by R-Man® + sound Luxusni odhlucnena pestirna

Old Post 18-01-2006 v 09:55 AM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
paveha
Nový Člen

Karma uživatele paveha - 80% PěstitelskáKarma uživatele paveha - 80% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 14 

Příspěvek č. 47

Ten pokus už nemůže být objektivní , protože takový prales se musí prostříhat , aby se mohl pozorovat rozdíl mezi kytkama prostříhanýma a neprostřihanýma ,musela by mít každá dostatek prostoru a světla , což v této hustotě kytek nejde . Stejně je to kráse když kytky ze začátku rostou jak o závod a mají krásnou barvu. Jinak Ti držím palce , a hlavně žádné škůdce a jinou havěť .

Old Post 18-01-2006 v 10:03 AM
paveha je offline   Profil uživatele paveha   Find more posts by paveha   Foto galerie člena paveha   Click here to Send paveha a Private Message   Add paveha to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

Příspěvek č. 48

2Paveha...souhlas.

**GROWDUINO - Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu**
**R-Man's Chilli - driven by Growduino**--**GROWDUINO - Project thread**
!!!**R-Manuv druhy OUT - California Indica + Mendocino Madness 2013 - UKRADENO**!!!--**R-Manuv prvni OUT - California Indica + Power Skunk 2012** - **R-Manova bedna® IV - Matka z Mendocino Madness****R-Manova bedna®** - **R-Manova bedna® II/1000W** - **R-Manova bedna® III/1000W MH->1000W HPS**
Nekonopné fotky Navod na upgrade zvlhcovace Video rust ze seminka by R-Man® + sound Luxusni odhlucnena pestirna

Old Post 18-01-2006 v 10:34 AM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:24 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
26-03-2008 - r-manova bedna II/1000W - 138 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7032590 seconds with 34 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív