Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Indoor Pěstování > Elektronika a Technika

Stránky: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 
elektricka zapojeni vseho mozneho I. - Klikni zde pro originální téma
Deda Mraz
hellman: nejsem elektrikář, ale uzemnit bys měl všechny kovové části. Zelenožlutý z flexošňůry bys měl zapojit do toho konektoru na předřadníku a na stínítko přivést zemnění samostatným vodičem, který na jedné straně nějak spojíš s (již uzemněným) kovovým pláštěm předřadníku. Na tom předřadníku většinou bývají různé montážní otvory, jedním z nich prostrč patřičný šroub a pod matku chytni odizolovaný konec toho kabílku ke stínítku. Pokud bys nenašel na předřadníku místo s holým kovem a nechtělo by se ti seškrabávat část barvy (jinak by samozřejmě nevznikl el. vodivý kontakt), tak to taky můžeš nouzově udělat tak, že ten vodič ke stínítku můžeš zkusit vecpat do toho konektoru na předřadníku, co je v něm zelenožlutý ze zásuvky...
Jinak myšlenka ochrany před úrazem el. proudem uzemněním je taková, že všechny kovové součásti elektrických zařízení by měly být pospojované dohromady a toto společné vedení se připojí k pracovnímu vodiči elektrického rozvodu. Když se někde prodře izolace nebo se nějak jinak dostane fáze třeba na to stínítko (nebo jinou uzemněnou část), tak dojde okamžitě ke zkratu a vyhození jističů. Kdyby to stínítko nebylo uzeměné a dostala by se na něj fáze, tak je ti asi jasné, jak by to mohlo dopadnout...
hellman
Deda Mraz: Děkuji Ti za vyčerpávající odpověď. Nechtěl jsem to zatím zapojovat bez toho uzemnění, ponevač jsem cejtil že je to v elektrice dost duležitá věc. Teď jsem mnohem klidnější, děkuji
Motha
Caute. Prosim vas, nenasiel by sa tu niekto schopny zapojit mi vsetky tie elektricke nezmysly ohladne pestovania indoru. Samozrejme za odpovedajucu cenu. Dakujem
Globe
Hoj, hledám a hledám, ale jaxi nyc nevidím.
Potřeboval bych vědět jestli norm. sňůra na 220V udrží to vysoký při startu výbojky ... má se užívat nějakej spec. vysokonapěťovey kábl ?? Jestli jo, tak od čeho k čemu ... Dyk
vlček
pocitam ze wydrzi aspon do 4kila wcetne mozna i wic teda pokud ta wybojka neni na 380V to bys ju nemoh zapichnout do zasuwky ale to normalnni wybojky nejsou tak w klidu
Albakor
Potřebuju poradit... Jestli to tu někde je a já jsem to nenašel,tak mi prosim nenadávejte a poraďte nebo prosim pošlete odkaz...(předem dík za oboje varianty...) Mam startér Philips 100-400W a tlumivku se sodíkem 100W..všechno svítí v pohodě,ale chtěl bych si koupit ještě 150W a nedalo by se to nějak udělat,abych si koupil jenom tlumivku a sodík 150W a že bych to nějak připých k tomu 100-400W startéru??? A že by to jakoby startovalo 250W??? Dík za každou odpověd...
Mr. Manson
:confused:NEED HELP :confused:


Potřebuju velkou radu chci so koupit předřadník pro Phillips Master Son-T PIA Plus E 100W E40 za 334.

A kní nějaký předřadník, našel jsem jeden u ELKASU
(Elektronické předřadníky pro výbojky/
sodíkové /
Semiparalelní zapojení - zapouzdřené ("Heavy Duty")/
SON-T/PLUS/E)
a maj ho tam za 346,29Kč.
A to mi přijde nějaký mooc levný je možný že to bude tolik stát??? kolik by měl asi stát předřadník na 100W SHC. Vše sem to našel na www.elkas.cz

Teď si nejsem jist jestli předřadník je jenom tlumivka nebo i startér a kondík. A kdybych to koupil tak si budu muset koupit kromě výbojky ještě něco aby to makalo?

Za každou radu budu vděčnej.

Mr. Manson


Albakor
No teda :-( Podezřele levný... Předřadník má bejt komplet bez výbojky jestli se nepletu...Jestli jo,tak mě opravte.... Mě vyšla 100W komplet (na díly) vyšel na 800kč...
Kwjetoň
Jo jo. 150w komplet vyjde tak na 1200,-

Ale chtěl sem napsat o něčem jiným, totiž o problému transformování napětí na kupříkladu 12V větráky. Je to jedna z nejčastěji používaných ventilací, nicméně jsem měl problém s jejich zapojením... Bylo mi řečeno, že je jde zapojit přes trafo, které stojí tak 300,- tagže to odpadlo jako první... Pak trafo na vláčky - nemám a nevím gde ho sehnat...

No prostě sem doma koukal na svůj dosluhující Alcatel na nabíječce a napadla mne spásná myšlenka.
I podíval jsem se na nabíječku a co jsem nespatřil:
Input: 230V, 16A
Output: 12V, pár set mA

Uřízl jsem tedy obé šňůry u nástavců (nabíječku i větrák) a smontoval černý s černým a červený s hnědým (žlutý je zbytečný - je na počítání otáček). Zapojil a zvolal:"A přece se točí...!"

Stačí se teda poptat kamarádů, doma či na pracovišti na staré nabíječky od ukradených či ztracených mobilů (ne fšechny sou na 12 V, Siemensy šlapou na 6 V = poloviční výkon, Nokie na 3,7 V,... - dá se využít na regulaci) a máte perfektní transformátory...

Určitě to tu už někde je ale jako aktualizace to snad nevadí, nééé?

Zdar Kwjetoň :afro:
thepsycho
Prosím je tady někdo, kdo by mi pomohl sgómnout zapojení nějakého obvodu, který by fakčil na bázi spínání rozprašovače při nižším procentu vlhkosti.Původně jsem chtěl rozdělat vlhkoměr a hodit do něj nějaký spínač na ručičku, ale to asi nebude to nej. Tak zatím díky :frog:
Pan_Mlha
nature: Normální to není. Nevím co máš za tlumivku, vytoč všechny šroubky a svorku sundej, jestli to pujde, pak bys to měl prohlídnout.

ALE nejlepčí je obrátit se na někoho ve svém okolí. Na otázky na co to máš odpověz že když na tom cvrnkneš baterkou tak to dává pěkný rány, problém je, že i tobě protože to držíš. ;) Elektrikáři bejvaj šikovný.

Přečti si toto http://grower.cz/forum/showthread.p...6057#post206057 od Deda Mraz. Zachovej se podle toho. Pak to zapni a tam kde to bouchne tak tam byla chyba :flamer: :baby: Když to nebouchne, a neprobíjí tak si v poho.
Vezírek Rybářův
Zapojil jsem autodráhu
do elektrické sítě.
Soused na mě řve: Ty vrahu!
zabil jsi mi dítě!
Voltů tam bylo vážně hafo.
Neměl klouček lízat trafo...
dab
Black & White>
nie, prave naopak.. ak by si mal nahodou adapter na 130mA a vetrak na 130mA... tak by ti po case adapter odisiel, moc by si ho zatazoval. No skratka, mozes kludne pouzit tych 350mA, popripade aj vacsi, cim viac mA ma zdroj tym lepsie! Vetraky si zoberu len to co potrebuju, neboj neodpecies ich ;) cuss a vela zdaru
unknown
lidicky prosim poradte! jakej kondenzator pouzit pro 100W (philips son-t plus)!! Vsude sem tu nasel hodnoty jen pro 70W nebo 150W. elektrice moc nerozumim tak please...
Pan_Mlha
unkown: na kondíku moc nesejde, dej tam tu samou hodnotu jako na 150W. Zkusit to můžeš i bez něj. Svítit to bude.
Hyena
A hodnota je napsaná na tlumivce ;)
Globe
Pomoc Pls,
mám dva komplety 400W - vím že ke 400W sodík má být kondenzátor 45uF, ale při zapojení dvou kompletů ??? Stačí tam jenom jeden kondík na vstupu, ale jakou má mít hodnotu ??? Nějak sem tady nemohl najít podobnou věc ... tak poraďte. :rejp:
viridis
2 x 45uF == 1 x 90 uF (+-20%)
Hanyz
No.. nevykompenzuje to celou imaginarni slozku, jenom castecne. Jinak by to urcite slo, ale nevim proc, kondik neni zas tak drahy. Na elektrice moc nesetri (to neznamena ze to mas kupovat v growshopu), udelej si to kvalitne
Dot
nechcete sem nekdo hodit schema zapojeni( pro dementa [mne] ) 70w sodeiku bez kondiku + starter
CAESAR
citace:
Původní příspěvek od Dot
nechcete sem nekdo hodit schema zapojeni( pro dementa [mne] ) 70w sodeiku bez kondiku + starter


nechceme, lebo je to tu na kkazdom rohu. hned na prvej strane tohoto tridu mas min. 2 nakresy zapojenia
Dot
Mam problem se starterem na nekterych schematech ma starter 2 na nekkterych 3 vyvodody??? nevim co si o tom mam myslet???
Poradtemi ja ma starter byt zapojeny pochopil sem ze asi paralerne ale co ty 3 vyvody????
Dot
mam problem se starterem proc ma na nekterych schematech 2 a na nekterych tri vyvody kdyz chci na 70W sodiks co mam rict v obchode ze chci ??
CAESAR
starter(zapalovac) pre sodikove vybojky, ked chce len 70W, tak si taky vypytaj, ale ak by si chcel v buducnosti davat silnejsiu lampu, tak si kup silnejsi, napr.: ja mam 35-70W, tak mozno su aj take ze 50-400w. inac starter s 2 vyvodmi som este nevidel(okrem tych co su na ziarivky), nemylis si to nahodou s tlmivkou?
CAESAR
Nemate ktosi schemu elektronickeho predradnika?
dikes
Hnědojed
Paradni thread.hlavne si nesplest fazi a nulák :)
DjSimpson
Tie hodiny by som tiez zobral...
DjSimpson
Alebo aspon schemu lebo som lenivy nieco podobne vymyslat. dikes
CAESAR
halo halo, nikto nema schemu elektronickeho predradnika? alebo ak ma niekto predradnik, ktory sa da otvorit nemohol by tu schemu nakreslit?
dakujem
Jakýho předřadníku myslíš??
CAESAR
pre sodikovky, ale aj pre metalky.
Ty myslíš asi nejspíš tlumivku, je to tak???
CAESAR
ja myslim predradnik, to je taka vec z polovodicovych suciastok, ktora nahradza tlmivku a zapalovac(starter)aj kondik, cize nieco ako all in 1
Možná už vím, co myslíš.
Takový váleček se svorkovnicí s 3mi vývody v plechovém pouzdru.
Je to podobný kondíku, ale ten to není.
To Myslíš??
Ale podle mě tlumivku nenahradíš.
Ty to máš, nebo si o tom jen slyšel???
CAESAR
ten valcek to je ten zapalovac(starter). nemam to, keby som to mal, tak uz by som to bol vykuchal. inac nieco podobne je tu http://naturaltechnologies.cz/detai...0c5cdb0&pagen=0

ale ten vyzera, za ono je tam ta tlmivka akurat ze je to vsetko v jednej krabicke, ale videl som aj take, co boli cisto elektronicke
Deda Mraz
CAESAR: nevím, kolik máš času a elánu do bastlení Ty, ale já bych se do toho teda nepouštěl. Nechtěl bych přestřelit (už jsem dlouho ty ceny nesledoval), ale jestli se nepletu, takový profesionálně vyrobený elektronický předřadník lze pořádit asi za sedm set a myslím, že domácí výrobou nijak moc neušetříš (dvě, možná tři stovky), navíc to není jen o tom okopírovat zapojení... Ten výrobek je odladěný jako celek, Ty třeba neseženeš všechny originalní komponenty, tak použiješ nějakou alternativu, která ale bude mít jiné tolerance atd. Nezapomeň, že je to VF obvod, spousta indukčností apod. "duchařiny"...
CAESAR
je mi jasne ze to neni hop klobaska ziem ta, ale aj tak by som to rad skusil
CAESAR
hladaj nieco o tepelnej poistke.
CAESAR
je lepsie vsetko od jednoho vyrobcu
Jahudka!
Nevite nekdo jakej je rozdil mezi son agro a son PIA agro?Co to je ta PIA technologie?Jinak s PIA je asi o tretinu drazsi tak me jde o to jestli se vubec vyplati.
Hyena
http://grower.cz/forum/showthread.p...81869#post81869

Hele, za to sou trestný body, ne? Máš kliku, že nejsem MOD :D Proč se ptáš na rozdíly Son a Son Pia v trýdu o zvlhčování??? :o

Edit: Když nemůžeš vyhledat něco, co má 3 nebo dvě písmena, tak tam dej hvězdičku: např PIA*
snark
mmm no je to trochu oftopikáč ale vem to nešť - PIA - a teď opisuju z katalogu Philipsu - Philips Integrated Antenna - integrovaná anténa Philips - spolehlivý provoz s malým množstvím počátečních poruch - integrovaná "anténa" na výbojové trubici činí konstrukci jednodušší a robustnější. Toto vylepšení konstrukce zcela eliminuje počáteční poruchy, způsobené starou vnější anténou s bimetalovým páskem. PIA umožňuje spolehlivé zapalování po celou dobu provozu.
což přeloženo do češtiny znamená přibližně:
na tý rource co je vevnitř ve výbojce je natištěnej podélně vodič - na starších výbojkách je tam jenom připlácnutej drátek - btw. Osramky to maj taky akorát se to nemenuje OIA :D o kolik to zvedne
a konkrétní výsledky??? výbojka 400 W SON-T s technologií PIA má podle katalogu 55000 lm
good luck
snark
Wik
Chtěl jsem se zeptat v čem může být problém. :confused:
4 zářivky Philips 15W mám zapojené sériově, ke každé mám připojené startery Philips S2(4-22W), tlumivku mám Helwar 65W, zkoušel jsem s kondíkem i bez. Vše zapojené dle schématku v prvním příspěvku, akorát 2 trubice navíc. Po zapojení do sítě se nic neděje. Proto jsem zkoušel dle 34. příspěvku od Viridise najít tuto chybu: Při propojení 4 drátků místo starterů se žhavící vlákna rozsvítila, ale po odpojení drátků zářivky pohasly. V čem je zrada?

Může to být slabými drátky, které propojují kontakty zářivek? Nebo mám vyměnit tlumivku 65W za 2x 30W?

Díky moc za po moc :afro:
matko291
Cus growers

Cital som tu ze aby na spinacich hodinach nedochadzalo k opalovaniu kontaktov tak je dobre zapojit stikac...nevie nahodou niekto schemu toho zapojenia stykaca k tym spinacim hodinam viem ze ma byt 16A ale to je vsetko co o tom viem...dik cus
viridis
2 Wik: maximalne 2 zarivky do serie - sitove napeti po rozdeleni na 4 dily nestaci na zapaleni vyboje v trubici.
erazmusss
zdravim přítomné i neořítomné chci se zeptat co mam zkombinovat dohromady s 400w -philips hpi-t nebo jestli někdo ví o lepší zářivce?
Vajcoch
hele chlapíci, potřebuju malou radu. fakt jsem na to doted nenarazil, proto se ptám. mám předřadník pro 150 W a svítim 250kou. Je to průser? Zatim pozoruju jenom, že to trafo nebo co to je, je celkem slušně zahřátý, tipnul bych takovejch 85 stupňů.. Furt se bojim, že to shoří, ale dokuď to jede tak to zas tak moc neřešim :-)
Jahudka!
85 stupnu toho "trafa" je normalni teplota.Toho bych se nebal.Kdyz das na tlumivku 150w vybojku ktera bere 250W tak do ni poleze min proudu nez by melo a tim padem ti bude svitit min.Znicit bys ale nic nemel.Zase ale na druhou stranu prodlouzis zivotnost ty banky (vybojky):)
kotg
Mam malej dotaz, jak moc vadí, když používám 14 V akumulátor na 12 V větráček???DIkec a za odpověď ochotně posílám karmu!!!
viridis
PC vetrak na 12V lze dlouhodobe provozovat pri napeti az 18 Voltu. Mam vyzkouseny, ze kratkodobe vydrzi i 24 V, dlouho jsem to ale nezkousel.
Hnědojed
Jo ja ma vyzkouseny ze velice velice kratkodobe vydrzi i 220V ale nekoho muze nasrat ta cerny skvrna na koberci co potom zustane :)
kotg
:)
HavanaJoe
Postuji link na schematko digitalniho vlhkomeru a teplomeru bez kalibrace. Predesilam, ze tahle zalezitost neni z nejlacinejsich, ale treba by se to nekomu,kdo chce mit skrinku skutecne "hifi", mohlo hodit.

Nekamenujte me, pokud to tu uz nekde je / v tomhle threadu 100% ne, pac sem ho s vypetim sil, i kdyz elektrice vubec nerozumin, dneska precet/ a hledani taky vratilo 0.

http://www.qsl.net/ok2xdx/Vlhkomer/vlhkomer.htm
Thcmh
Nazdarek GROWERI, tvorim matkarnu a chci do ni pichnout 2x18W zarivky, delaji se 100cm dlouhe??? 120cm je moc a to se mi tam nevleze :( Poradte.
PEACE
Thcmh
U 40W tlumivky je jedno ktery kontakt pujde na 220V a ten druhy na zarivku?? Ptam se kvuli jistote :D
Hydrothor
Časový spínač kombinovaný s termostatem
Home made nejakého nadšence

Link: http://home.tiscali.cz/ca207328/termo/termo.html
Thcmh
to jahudka!: Chtel jsem se zeptat zda nejsou nahodou nejake 1m kousky, ale nic-NEJSOU, tak budu to muset zkratit na 60cm. DIK :jumper:

Zapojoval jsem 2x20W zarivky podle viridise v prispevku c.1 , ale nerosvitilo se mi to :( Kondik jsem tam mel 8uF 250V a tlumivku viz foto
startery 2, muze mi nekdo poradit kde mam chybu??? Zda mam spatne komponenty.
PEACE :sun:
Jahudka!
Kousky 100cm sice nejsou ale existujou kruhovy zarivky (jsou stoceny do krouzku asi 30 cm) a nebo tam muzes dat usporky.Pod nima to prej taky roste jak jsem tu nekde vycet.Usporky existujou taky cool a warm white.
Thcmh
Doma mam 60 a 120cm zarivky, jenze 120mi tam nevleze tak jsem se ptal na 100 :) 120cm svetlo se pokusim prekopat nebo spise jen zkratit, ale stema komponentama mam obavy...
Era
Thcmh: Startéry by měly být určeny pro TANDEMOVÉ zapojení. Přímo pod tímto názvem se prodávají, ale ne každý prodavač to ví :rolleyes:
Thcmh
Zapojuji to porad dokola a nejde to.... Startery mohou byt 65-80W nebo ne? jake napeti jde na zarivky, ze bych se to pokusil zmerut zda to tam vali. Zatim jsem meril kam podle me ma jit 230V a to tam je...
Thcmh
Uz jsem to zkusil zapojit i s kondikem 4uF a nic :( jsem s toho v uzkych...
CAESAR
80 watovy starter na 18 watovu ziarivku? nezda sa ti to trochu divne? co to robi ked to zapnes?
dab
ak mozem poradit, tak kup starter 18...36W a zapoj.. ak mas dobre zapojene tak pojde, ja som mal tiez problem so startermi, som kupil na tych cca 80W (som bral ako maximum co to da), ale trubice nezapalilo, pak som dal 18-36W a fse slapalo ;) inak netreba ziadne tandemove startery....
Era
Startéry 4-22 W tandem - to tam má být.
Pak jsou ještě 4-80 W single - ty nebrat! Nevylučuji, že to pojede i se singlem na menší Watáž, ale tandem naskočí spolehlivěji a rychleji...

Viz http://narva.netdirect.cz/?PL=8
Thcmh
CAESAR: prve, ze to nic nedela
Era: dik, skusim se na to zeptat, snad v elektru budou vedet co a jak :sun:
Zitra si zajdu koupit nove startery snad to bude fungovat.
CAESAR
no to je divne ze to ani nezhavi. skus tie nove startery
Era
Ještě je možnost - ale s tím opatrně (nedotknout se kontaktu rukou) - zkusit jeden ze startérů na chviličku vyzkratovat a sledovat, jsetli vlákna v zářivkách žhaví. Případně, jestli ten zbývající startér svítí.

Pokud nežhaví, je možná přerušené některé vlákno v zářivce. Velmi krátkodobě je možné i pokusit se rozsvítit jen jednu zářivku (zapojit ji jako samostatnou, pochopitelně přes tlumivku a 1 startér), ale jelikož do ní popere 2x tolik, tak opravdu jen orientačně ťuknout, jestli je dobrá. Ale zkoušečka bude asi bezpečnější cesta.
Thcmh
Era CAESAR: nezhavi a ani startery se nerosviti, pritom zarivky jsou nove a tlumivka s kondikem je ze svetla, ktere fungovalo...muze tam byt kondik 4uF???
CAESAR
bude to asi v tych starteroch. kondik s tym v podstate nema moc spolocneho. vyskusaj premostit nachvilku tie kontakty kde je starter, BACHA aby ta nevytriaslo a skous to zapat ci to zacne zhavit konce trubic a hned to vypni, nech ti tie trubice nezhoria. podla mna to ale bude v tych starteroch
Thcmh
CAESAR: startery jsem zatim neporidil, ale dnes to bude. Zkousel jsem premostit misto starteru dratky, ale zarivky na koncich nezhavili tak asi budou uz spatne :(
CAESAR
skusal si odmerat v tych dierkach kde sa dava starter ci tam je napatie?
Thcmh
kolik tam ma byt napeti?
Era
Měřákem by tam mělo být kolem 230V
Taky můžeš zkusit, jestli máš na měřáku i ohmetr, jestli je spojení mezi kontakty zářivky na jednom konci. Vytánneš zářivku z patice a Prostě jak z ní koukají ty 2 nožičky vedle sebe - tak mezi nimi je vevnitř žhavící vlákno - tak přeměřit, jestli to vede. Pokud je tam (skoro) nekonečný odpor, tak je vlákno přerušené. Zkusit postupně na obou koncích obou zářivek.
Thcmh
Mám jen digitál na měření odporů a to mi asi nepomůže, snad to nějak vyřeším. Dík za rady
Thcmh
to Jahudka! : myslis, ze digitálem to zmerim? ja myslim, ze ne protoze tam jsou rozsahy na odpory a nekonecny odpor tim zmerit asi nedokazu nebo se mylim?
Jahudka!
Hele jak mas ty 2 vyvody z kazdy strany zarivky tak vem ten ohmmetr a proste dej jeden vyvod na jeden merici hrot a druhej na druhej hrot.Myslim porad ty co mas na jedny strane ty zarivky.Melo by ti to ukazat nejakej odpor.Takhle si promeris i druhou stranu a pripadne i dalsi zarivky.Pokavad to neukaze nic tak je to vlakno preruseny a zarivku muzes zahodit.
Era
Čistě teoreticky by šla zapálit indukčně ale nechme teorií. Nemyslím, že neukáže nic, ale ukáže totéž, co před připojením hrotů...
Jahudka!
Indukcne bys to taky zapalil to je fakt a ani bys nepotreboval startery a tlumivku.Ovsem dost pochybuju ze nekdo vodsad vlastni vysokofrekvencni zdroj.
Era
Spíš vysokonapěťový. Já jo :)
CAESAR
aj vysokofrekvencny. skus zobrat CB vysileacku. daj antenu k trubici a zaklucuj, v okoli anteny, samozrejme podla vykonu vysielacky sa rozsvieti(ta trubica)
Jahudka!
Dokonce jde rozsvitit zarivku i v mikrovlnce.Zkuste si to ale musite z toho sundat vsechny kovovy casti.
Era
To jsou věci :)

Ale k věci: Thcmh, už to svítí?
Rage
Mal by som dotaz...na sodik 250w potrebujem Kolko Amperovu poistku please poradte moc sa do toho neviznam
viridis
250Watt / 240Volt =~ 1 ,
=> takze neco pres Amper, v rade je 1.6 A nebo 2.5 A (to uz je az moc)
Era
A nezapomenout koupit typ T (pomalou), protože typ F (rychlá) by mohla odejít při proudové špičce při zapnutí...
dab
vzorec P=U.I NEPLATI.. tod fse :D .. aspon pre nas ;)
Thcmh
to 8: měli by tam být čísla. Na té tlumivce by mělo být nakreslené zapojení, je tám???
Thcmh
Mám menší dotaz. Ty šrouby na startéru a kondíku je uzemnění???
Jahudka!
Thcmh-jo to je uzemneni
8-hele to je tlumiva na zarivky jestli se nepletu.Jinak jedno zapojeni je na 1 zarivku 36w a to druhy pokavad chces pouzit 2 zarivky po 18w
Jinak ty stredni vyvody na tlumivce te nemusej zajimat.Pouzijes v obouch zapojenich jen ty vyvody po kazdy strane to znamena ten nejvic nalevo a ten co nejvic v pravo L a N jsou privodni draty ze zasuvky neboli faze a nulak.V podstate je jedno kam kterej zapojis.Jinak z toho schematu je taky mozny ze bys mel jeste propojit na kazdy strane oba vyvody je to tam ponekud divne nakresleny.Kazdopadne bych to ale zpocatku zkusil jen s tema na tech stranach
Jahudka!
8- jo dej sem pak vedet jaks dopad:frog:
Thcmh
to 8: co to máš za typ zářivek? 120cm coolwhite + ?
Thcmh
to 8: kolik stály ty žářivky?
Thcmh
U Janči platíš 60Kč dobírka tak ti to vyšlo asi na stejno :D nespletl ses s tou Philipskou za 23Kč?
vata
je to naopak.az zastavys pohyb castic ,dosahnes absolutni nuli.
kotg
MÁM DŮLEŽITEJ DOTAZ, zajímalo by mě, jestli kondenzátor napomůže tomu, že se tlumivka tolik nepřehřívá??Mám tlumivku na 30w a mám na tom zapojený 2x15W TL-D zářivky a kondík mám doma a byl sem nějakej línej ho tam zapojit.
Jinak ta tlumivka se zahřívá určitě abnormálnim stylem!!Neudržim tam ruku ani 3 sekundy!!Když pořád větrám, tak tam vydržim mít ruku tak 6 sec a rozpaluje to vše v okolí.
NErad bych vyhořel, dikec za radu..
Jahudka!
kotg-normalni vec.Trebas moje tlumivka ma provozni teplotu 85 stupnu.Na tom neudrziz ruku ani nahodou.60stupnu je teplota pri ktery uz to zacina palit a neudrzis na tom ruku.
Proste si z toho hlavu nedelej je to na to konstruovany.

Koukni se na to Tc na moji tlumivce tam to jasne vidis.Provozni teplota 85 stupnu
kotg
Dikec Jahudko! Dost si mě uklidnil, fak dííík...
::mIOk::
mam doma tu haluznu asi uv neonku co sa pouziva na diskach.da sa to pouzit nejak pri pestovani?
Era
Fungovalo, ale svítilo by to slabě... (Osobní zkušenost)
Startér nevím, já měl 150W.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma