Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » elektricka zapojeni vseho mozneho I.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 24 25 26 27 28 »
Autor
Téma 
Deda Mraz
Stálý Člen

Karma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 877 

Příspěvek č. 401

hellman: nejsem elektrikář, ale uzemnit bys měl všechny kovové části. Zelenožlutý z flexošňůry bys měl zapojit do toho konektoru na předřadníku a na stínítko přivést zemnění samostatným vodičem, který na jedné straně nějak spojíš s (již uzemněným) kovovým pláštěm předřadníku. Na tom předřadníku většinou bývají různé montážní otvory, jedním z nich prostrč patřičný šroub a pod matku chytni odizolovaný konec toho kabílku ke stínítku. Pokud bys nenašel na předřadníku místo s holým kovem a nechtělo by se ti seškrabávat část barvy (jinak by samozřejmě nevznikl el. vodivý kontakt), tak to taky můžeš nouzově udělat tak, že ten vodič ke stínítku můžeš zkusit vecpat do toho konektoru na předřadníku, co je v něm zelenožlutý ze zásuvky...
Jinak myšlenka ochrany před úrazem el. proudem uzemněním je taková, že všechny kovové součásti elektrických zařízení by měly být pospojované dohromady a toto společné vedení se připojí k pracovnímu vodiči elektrického rozvodu. Když se někde prodře izolace nebo se nějak jinak dostane fáze třeba na to stínítko (nebo jinou uzemněnou část), tak dojde okamžitě ke zkratu a vyhození jističů. Kdyby to stínítko nebylo uzeměné a dostala by se na něj fáze, tak je ti asi jasné, jak by to mohlo dopadnout...

Projekt šatník 250W (9. kolo - fin) • out2002out2003out2004out2006rašelina jako pH-Dědkova matkárna II Pěstuj konopí, posílíš mír!

Old Post 01-02-2005 v 17:49 PM
Deda Mraz je offline   Profil uživatele Deda Mraz   Find more posts by Deda Mraz   Foto galerie člena Deda Mraz   Click here to Send Deda Mraz a Private Message   Add Deda Mraz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hellman
Nový Člen

Karma uživatele hellman - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 14  

Příspěvek č. 402

Deda Mraz: Děkuji Ti za vyčerpávající odpověď. Nechtěl jsem to zatím zapojovat bez toho uzemnění, ponevač jsem cejtil že je to v elektrice dost duležitá věc. Teď jsem mnohem klidnější, děkuji

Old Post 02-02-2005 v 09:58 AM
hellman je offline   Profil uživatele hellman   Find more posts by hellman   Foto galerie člena hellman   Click here to Send hellman a Private Message   Add hellman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Motha
Nový Člen

Karma uživatele Motha - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2005
Příspěvků: 2 

Nápad Příspěvek č. 403

Caute. Prosim vas, nenasiel by sa tu niekto schopny zapojit mi vsetky tie elektricke nezmysly ohladne pestovania indoru. Samozrejme za odpovedajucu cenu. Dakujem

Old Post 10-02-2005 v 10:05 AM
Motha je offline   Profil uživatele Motha   Find more posts by Motha   Foto galerie člena Motha   Click here to Send Motha a Private Message   Add Motha to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Globe
Nový Člen

Karma uživatele Globe - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2005
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 404

Hoj, hledám a hledám, ale jaxi nyc nevidím.
Potřeboval bych vědět jestli norm. sňůra na 220V udrží to vysoký při startu výbojky ... má se užívat nějakej spec. vysokonapěťovey kábl ?? Jestli jo, tak od čeho k čemu ... Dyk

Old Post 11-02-2005 v 05:57 AM
Globe je offline   Profil uživatele Globe   Find more posts by Globe   Foto galerie člena Globe   Click here to Send Globe a Private Message   Add Globe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlček
Stálý Člen

Karma uživatele vlček - 87% PěstitelskáKarma uživatele vlček - 87% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 598 

Příspěvek č. 405

pocitam ze wydrzi aspon do 4kila wcetne mozna i wic teda pokud ta wybojka neni na 380V to bys ju nemoh zapichnout do zasuwky ale to normalnni wybojky nejsou tak w klidu

korenowy stimulatory a zakorenowani wubec prach obycejny clowek wedle tebe muze to byt fizl, mrdej ho do prdele!!!-em
skudci a pesticidy NEWÁLČI--------------------------->SOULOŽ
zizalkowej humus home made NOBODY=NOPROBLEM
Post coitum omne animal triste

Old Post 11-02-2005 v 06:08 AM
vlček je offline   Profil uživatele vlček   Find more posts by vlček   Foto galerie člena vlček   Click here to Send vlček a Private Message   Add vlček to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Albakor
Nový Člen

Karma uživatele Albakor - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2005
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 406

Potřebuju poradit... Jestli to tu někde je a já jsem to nenašel,tak mi prosim nenadávejte a poraďte nebo prosim pošlete odkaz...(předem dík za oboje varianty...) Mam startér Philips 100-400W a tlumivku se sodíkem 100W..všechno svítí v pohodě,ale chtěl bych si koupit ještě 150W a nedalo by se to nějak udělat,abych si koupil jenom tlumivku a sodík 150W a že bych to nějak připých k tomu 100-400W startéru??? A že by to jakoby startovalo 250W??? Dík za každou odpověd...

Old Post 16-02-2005 v 13:22 PM
Albakor je offline   Profil uživatele Albakor   Find more posts by Albakor   Foto galerie člena Albakor   Click here to Send Albakor a Private Message   Add Albakor to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Albakor! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr. Manson
Stálý Člen

Karma uživatele Mr. Manson - 55% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 103  

Příspěvek č. 407

NEED HELP


Potřebuju velkou radu chci so koupit předřadník pro Phillips Master Son-T PIA Plus E 100W E40 za 334.

A kní nějaký předřadník, našel jsem jeden u ELKASU
(Elektronické předřadníky pro výbojky/
sodíkové /
Semiparalelní zapojení - zapouzdřené ("Heavy Duty")/
SON-T/PLUS/E)
a maj ho tam za 346,29Kč.
A to mi přijde nějaký mooc levný je možný že to bude tolik stát??? kolik by měl asi stát předřadník na 100W SHC. Vše sem to našel na www.elkas.cz

Teď si nejsem jist jestli předřadník je jenom tlumivka nebo i startér a kondík. A kdybych to koupil tak si budu muset koupit kromě výbojky ještě něco aby to makalo?

Za každou radu budu vděčnej.

Mr. Manson


grower varuje:
pozor hulení může
způsobit stav uvolnění


Vědí vaši rodiče že pěstíte a jak to vzali???

Naposledy upravil Mr. Manson 26-02-2005 v 22:07 PM

Old Post 26-02-2005 v 21:45 PM
Mr. Manson je offline   Profil uživatele Mr. Manson   Find more posts by Mr. Manson   Foto galerie člena Mr. Manson   Click here to Send Mr. Manson a Private Message   Add Mr. Manson to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Mr. Manson! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Albakor
Nový Člen

Karma uživatele Albakor - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2005
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 408

No teda :-( Podezřele levný... Předřadník má bejt komplet bez výbojky jestli se nepletu...Jestli jo,tak mě opravte.... Mě vyšla 100W komplet (na díly) vyšel na 800kč...

Old Post 28-02-2005 v 18:17 PM
Albakor je offline   Profil uživatele Albakor   Find more posts by Albakor   Foto galerie člena Albakor   Click here to Send Albakor a Private Message   Add Albakor to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Albakor! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kwjetoň
design the future..

Karma uživatele Kwjetoň - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 932  

Příspěvek č. 409

Jo jo. 150w komplet vyjde tak na 1200,-

Ale chtěl sem napsat o něčem jiným, totiž o problému transformování napětí na kupříkladu 12V větráky. Je to jedna z nejčastěji používaných ventilací, nicméně jsem měl problém s jejich zapojením... Bylo mi řečeno, že je jde zapojit přes trafo, které stojí tak 300,- tagže to odpadlo jako první... Pak trafo na vláčky - nemám a nevím gde ho sehnat...

No prostě sem doma koukal na svůj dosluhující Alcatel na nabíječce a napadla mne spásná myšlenka.
I podíval jsem se na nabíječku a co jsem nespatřil:
Input: 230V, 16A
Output: 12V, pár set mA

Uřízl jsem tedy obé šňůry u nástavců (nabíječku i větrák) a smontoval černý s černým a červený s hnědým (žlutý je zbytečný - je na počítání otáček). Zapojil a zvolal:"A přece se točí...!"

Stačí se teda poptat kamarádů, doma či na pracovišti na staré nabíječky od ukradených či ztracených mobilů (ne fšechny sou na 12 V, Siemensy šlapou na 6 V = poloviční výkon, Nokie na 3,7 V,... - dá se využít na regulaci) a máte perfektní transformátory...

Určitě to tu už někde je ale jako aktualizace to snad nevadí, nééé?

Zdar Kwjetoň

Pěstuji, tedy jsem குவியெடோன
BUDOUCNOST PATŘÍ AEROPONII !!!! ...jeden kubík stačí, když tě můra tlačí...
I do my thing and you do your thing. I am not in this world to live up to your expectations and you are not in this world to live up to mine. You are you and I am I.
And if by chance we find each other, it is beautiful...
.:::::BONSAI BROTHERS:::::.

Old Post 14-03-2005 v 15:00 PM
Kwjetoň je offline   Profil uživatele Kwjetoň   Find more posts by Kwjetoň   Foto galerie člena Kwjetoň   Click here to Send Kwjetoň a Private Message   Add Kwjetoň to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
thepsycho
Nový Člen

Karma uživatele thepsycho - 83% PěstitelskáKarma uživatele thepsycho - 83% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 23  

Dotaz Vlhkospínač? Příspěvek č. 410

Prosím je tady někdo, kdo by mi pomohl sgómnout zapojení nějakého obvodu, který by fakčil na bázi spínání rozprašovače při nižším procentu vlhkosti.Původně jsem chtěl rozdělat vlhkoměr a hodit do něj nějaký spínač na ručičku, ale to asi nebude to nej. Tak zatím díky

Old Post 21-03-2005 v 20:42 PM
thepsycho je offline   Profil uživatele thepsycho   Find more posts by thepsycho   Foto galerie člena thepsycho   Click here to Send thepsycho a Private Message   Add thepsycho to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pan_Mlha
Stálý Člen

Karma uživatele Pan_Mlha - 91% PěstitelskáKarma uživatele Pan_Mlha - 91% PěstitelskáKarma uživatele Pan_Mlha - 91% Pěstitelská

Registrován: Feb 2005
Příspěvků: 224  

Příspěvek č. 411

nature: Normální to není. Nevím co máš za tlumivku, vytoč všechny šroubky a svorku sundej, jestli to pujde, pak bys to měl prohlídnout.

ALE nejlepčí je obrátit se na někoho ve svém okolí. Na otázky na co to máš odpověz že když na tom cvrnkneš baterkou tak to dává pěkný rány, problém je, že i tobě protože to držíš. Elektrikáři bejvaj šikovný.

Přečti si toto http://grower.cz/forum/showthread.p...6057#post206057 od Deda Mraz. Zachovej se podle toho. Pak to zapni a tam kde to bouchne tak tam byla chyba Když to nebouchne, a neprobíjí tak si v poho.

Kdo chce, najde způsob, kdo nechce, najde důvod.

Outdoor:
WW: indoor model venku 2005 [SKLIZENO!!!!!!!]

Indoor: 250W ala lednička

Old Post 25-03-2005 v 20:12 PM
Pan_Mlha je offline   Profil uživatele Pan_Mlha   Find more posts by Pan_Mlha   Foto galerie člena Pan_Mlha   Click here to Send Pan_Mlha a Private Message   Add Pan_Mlha to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vezírek Rybářův
Mistr poeta

Karma uživatele Vezírek Rybářův - 29% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 1  

Příspěvek č. 412

Zapojil jsem autodráhu
do elektrické sítě.
Soused na mě řve: Ty vrahu!
zabil jsi mi dítě!
Voltů tam bylo vážně hafo.
Neměl klouček lízat trafo...

Old Post 25-03-2005 v 22:34 PM
Vezírek Rybářův je offline   Profil uživatele Vezírek Rybářův   Find more posts by Vezírek Rybářův   Foto galerie člena Vezírek Rybářův   Click here to Send Vezírek Rybářův a Private Message   Add Vezírek Rybářův to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dab
Stálý Člen

Karma uživatele dab - 84% PěstitelskáKarma uživatele dab - 84% PěstitelskáKarma uživatele dab - 84% Pěstitelská

Registrován: Jul 2004
Příspěvků: 210  

Příspěvek č. 413

Black & White>
nie, prave naopak.. ak by si mal nahodou adapter na 130mA a vetrak na 130mA... tak by ti po case adapter odisiel, moc by si ho zatazoval. No skratka, mozes kludne pouzit tych 350mA, popripade aj vacsi, cim viac mA ma zdroj tym lepsie! Vetraky si zoberu len to co potrebuju, neboj neodpecies ich cuss a vela zdaru

Mrhaním ducha a srdca je presviedčať odporcov, ktorí vôbec nepomýšľajú na to, aby mali svoj vlastný názor.

1st. Hobbyboxik(8xGWS,hlina)

2nd. 8xA11xMTF(2x250W)

Old Post 14-04-2005 v 20:57 PM
dab je offline   Profil uživatele dab   Find more posts by dab   Foto galerie člena dab   Click here to Send dab a Private Message   Add dab to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
unknown
Nový Člen

Karma uživatele unknown - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 1 

Příspěvek č. 414

lidicky prosim poradte! jakej kondenzator pouzit pro 100W (philips son-t plus)!! Vsude sem tu nasel hodnoty jen pro 70W nebo 150W. elektrice moc nerozumim tak please...

Old Post 19-04-2005 v 09:11 AM
unknown je offline   Profil uživatele unknown   Find more posts by unknown   Foto galerie člena unknown   Click here to Send unknown a Private Message   Add unknown to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pan_Mlha
Stálý Člen

Karma uživatele Pan_Mlha - 91% PěstitelskáKarma uživatele Pan_Mlha - 91% PěstitelskáKarma uživatele Pan_Mlha - 91% Pěstitelská

Registrován: Feb 2005
Příspěvků: 224  

Příspěvek č. 415

unkown: na kondíku moc nesejde, dej tam tu samou hodnotu jako na 150W. Zkusit to můžeš i bez něj. Svítit to bude.

Kdo chce, najde způsob, kdo nechce, najde důvod.

Outdoor:
WW: indoor model venku 2005 [SKLIZENO!!!!!!!]

Indoor: 250W ala lednička

Old Post 19-04-2005 v 11:15 AM
Pan_Mlha je offline   Profil uživatele Pan_Mlha   Find more posts by Pan_Mlha   Foto galerie člena Pan_Mlha   Click here to Send Pan_Mlha a Private Message   Add Pan_Mlha to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hyena
Mrchožrout

Karma uživatele Hyena - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hyena - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hyena - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hyena - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hyena - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 438  

Příspěvek č. 416

A hodnota je napsaná na tlumivce

Piju pivo, pro jeho nazaměnitelnou chuť a taky proto, že je vždycky levnější než džus.
Nemám rád ženy, protože nevědí, co chtějí. A nemám rád politiky, protože velmi dobře vědí, co chtějí.

Old Post 19-04-2005 v 11:29 AM
Hyena je offline   Profil uživatele Hyena   Find more posts by Hyena   Foto galerie člena Hyena   Click here to Send Hyena a Private Message   Add Hyena to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:10 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 24 25 26 27 28 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
25-12-2022 - elektricka zapojeni vseho mozneho II. pokračování - 523 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9992930 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív