Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Indoor Pěstování > Elektronika a Technika

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 
elektricka zapojeni vseho mozneho I. - Klikni zde pro originální téma
Hanizek
Nulák (modrý) by podle mně měl být zapojený do startéru a až ze startéru do výbojky.

Jinak ve startéru jsou tři vývody:
Vývod č.1: Do toho zapojíš fázi (hnědý) z tlumivky
Vývod č. 2: Do toho zapojíš VN kabel, který dál zapojíš do výbojky
Vývod č. 3: Do toho zapojíš nulák (modrý) ze zásuvky, a ještě jeden zase do výbojky.
shaman1*
Obvod je zapojený správně jen ten nulák modrý jak říká hanízek musí být přivedený přímo ze síťové šňury na kontakt N na startéru a poté musí jít na výbojku takže v díře N na starteru budeš mít přišroubovány dva kabely jeden ze sítě a jeden k výbojce.
Myslím ale že tvý výbojka neutrpěla žádné stráty pokud nezměnila barvu protože nebyl uzavřený okruh
Co dodat tak ať ti to svítí.
Hanizek
shaman1*: Jo, tak něják jsem to myslel...
Lampick
Dekuju, hned dneska nebo zitra skusim zapojit a dam vedet jak sem dopad. Jen doufam ze neni ta vybojka v pr...i, ale poblikavala,takze bych rek, ze obvod zapojen byl,ale asi nejak spatne. Dik Lam.
LIX
Zapojil niekto už ortuťovku bez štartéra a kondíka, iba s tlmivkou? Ja áno, fičí to, ale neodporúčam to iným :D
Erixon
LIX: co je na tom zvláštního, rtuťovky maj startér integrovanej a kondenzátor (jak už je v jiným theardu popsáno) neni 100% nutnej. ps kondík nepoužívaj jen tataři :)
LIX
No všimol som si že v tej ortuťovke je niečo naviac, tak som si domyslel že pri zapojení netreba štartér a ten kondík musím neaký pohladať v pivnici, lebo som žiadny zodpovedajúci parametrom nenašiel
Hanizek
LIX: Rtuťovka má navíc jednu "startovací elektrodu", která rozžhaví plyn v hořáku a pak se už sám zažehne oblouk.
LIX
:) to viem, som zistil pred časom, ale daka
shaman1*
Zdravim
Nemáte náhodou někdo schéma elektonického předřadníku pro 15 W lineární zářivku. PS: vymontovat z ůsporky si jej nechci
Dik moc.
Hanizek
Black & White: Záleží na kapacitě toho kondenzátoru.
WhiTe
Black & White: pro 50W ma bejt kondik 8uF a pro 70W 10uF
shaman1*
WhiTe: nvím z kterého je ten návodík roku ale v síti je 230V a k 50W se teď doporučuje 10uF a na 70W 12uF podívej se do nějakýho novějšího katalogu.
Black & White: kondík z 50w nedoporučuju k 70W i když se kondy dělají z tolerancí +,- 10%
chachar
Ahoj lidičky
Jsem totální lama :(
"Rozdělal" jsem od sebe trafo od 400W a tuším to menší k tomu je tlumivka (viz obrázky), trafo i tlumivka mají 3 vývody, a já celý tumpachový chci aby 400 sodík svítil a mám strach aby to nebouchlo :((

Myslel jsem tedy že jsem na tom líp, ale případný škrt si nemohu "lajznout".

Pomůžete mi, pls tak abych to pochopil a nevyhořel?
Štve mne to, ale mám porstě 1 velké trafo a 1 malý bazmek, bylo to bez kondíku a fungovalo to, než jsem to začal řešit.
shaman1*
Ten vrchní obr. je stártér to je ten menší bazmek. A ten pod ním je tlumivka to je ten větší a těžší. Schéma zapojení je na tlumivce použij to v pravo je pod ním nápis CE. Na tlumivce (větším bazmeku) zapoj jen vývody co jsou u sebe 4 a 2 ten třetí co je na opačné straně nezapojuj vůbec. Pokud nevíš jak to zapojit pošli tu fotku všeho tzn. na jedné fotce startér tlumivku i výbojku a já ti to propojím jak to příjde ať je to v cajku a bez problémů.
Hanizek
Black & White: Na to potřebuješ hlavně trafo.
shaman1*
Zdravím
Black & White: Trafo asi nemyslíš máš na mysli Impulsní zdroj Je to ale složité zařízeni schema i plošnák je na této adrese:
www.elektronikacz.ic.cz/Data/impulznizdroj.html
hulabalu
Caute vsetcia, neviem kam mam hodit tento moj problem (mozno to ani neni problem).
No skratka mam 250W HPI + predradnik = celkova spotreba 340W - je takato vysoka spotreba normalna????
Cakal som tak 290W ze to bude papat.

diky za odpovede. cus
chachar
DIKY MOC Shamane
hulabalu
tiez ma to napadlo, no ale ked to je komplet (250 W PRO-V-T z growshopu) a pisu ze tam je... no neviem mozno to skusim rozobrat.

no hlavne mi pisnite ci to je aspon trocha normalne ci nie.. ak nie tak skusim reklamovat ten predradnik...

O tom predradniku psali ze je tichy, no mne sa moc tichy nezda
LIX
hulabalu) Ja mám 70W sodík a žerie 86W.
Ked tam nemám kondík žere to 227W.
Čože? To nieje možné (Black & White) mal pravdu, treba tam kondík, radím ti kúpiť si ho ináč sa elektriny asi nedoplatíš
LIX
A hned ako som tam pripojil kondík z 227Wattov to pekne kleslo na 86W
Lampick
coze?? 70W bez kondiku ti zrala 227?? Trosku si me vydesil, mam taky 70ku, uz je zapojena tyden, tak radsi bezim pro kondik.
Jo a je normal ze se mi tlumivka extremne zahriva?? Vim ze se zahriva normalne, ale neudrzim na nem ruku ani 5sekund...co s tim??
Dr*Skunk
to že sa to extremne prehrieva to je bežná vec. pozri ako som to poriešil ja. (4 chladiče a teplota ide do p..e) chladil som 150W
LIX
Lampick) No aj ja som sa zlakol ked som zistil kolko to žerie bez kondíku, už aspon viem na čo tam je
Dr*Skunk) Pekne poriešené, aha, ja to mám takto
LIX
Black & White) Ano mal si pravdu ohladom toho sodíku, no z tím regulátorom ti nepomôžem
Dr*Skunk
normalne trafko čo si kupiš u nejakého elektra z prepinanim V a čim menej V tým menej slape a ak si misliš že sa ti to oplati tak si to sprav
WhiTe
Black & White: Regulaci napětí provádíme potenciometrem. Potenciometr se zapojuje jako tzv. napěťový dělič. Ke koncům odporového drátu se připojuje vstupní napětí U0, regulované napětí U odebíráme z kontaktu jezdce. Potenciometry se používají otočné nebo posuvné, odporový drát bývá nahrazen grafitovou vrstvou. Na obrázku vlevo je schématicky znázorněno zapojení potenciometru a vpravo jeho skutečný vzhled. Potenciometr se používá např. jako regulátor hlasitosti v každém radiopřijímači, magnetofonu nebo televizoru.
_Sparrow_
2 Black & White: pouzij jednoduchy PC zdroj! Je tam pres 5 12V wetwi a stejny pocet 5V wetwi. 12V plny wykon 5V polowicni. Pak kdyz das wetracky do serie zase se ti snizi. Jednoduche, ucelne, bez starosti. POuziwam uz 3 mesice
hulabalu
Cawes, ktomu potenciometru: neviem ci to je dobry napad, ten potak moze shoriet ak nebude dostatocne silny...(vetracik papa 0.5 ampera a to bude asi moc pre bezne potaky)

na regulovatelny zdroj je lespie pouzit stabilizator LM317 (ak sa dobre pametam) a k nemu zapojit teb potak.
hulabalu
Hele ptal som sa nakeho elektrikara z growshopu a ten mi hovoril ze 250W+ predradnik moze kludne papat tych 340W!
Ale mne sa to zda prilis!!!
Vtom predradniku je kondik, ale ja skusim este jeden zapojit pred ten predradnik a uvidim co sa stane.
Mam jeden 32uF na 350V ale je elektrolitycky snad to neva ci ano???
Deda Mraz
hulabalu: to je blbost, normální "250ka" bere i s předřadníkem tak 280-290 Watt maximálně.
hulabalu
tkomu LM317: http://www.belza.cz/pwrsply/317zdroj.htm - tu som nasiel taky jednoduchy reg. zdrojik.
hulabalu
DedoMraz::: pre mna to je tiez blbost, vobec sa mi to nezda! mozno vtom predradniku odisiel ten kundik. No teraz som v praci ale zajtra tam prden jeden externi
hulabalu
a na tejto adrese najdete regulator otacek PC vetraku::: http://www.belza.cz/pcfan/freg.htm

...trocha sa nudim tak surfujem :-)
WhiTe
citace:
Původní příspěvek od hulabalu
Cawes, ktomu potenciometru: neviem ci to je dobry napad, ten potak moze shoriet ak nebude dostatocne silny...(vetracik papa 0.5 ampera a to bude asi moc pre bezne potaky)

na regulovatelny zdroj je lespie pouzit stabilizator LM317 (ak sa dobre pametam) a k nemu zapojit teb potak.


nejsem si jistej ale myslim ze 5W potaky se normalne delaj... kazdopadne zapojeni s tim stabilizatorem je o dost lepsi...to souhlasim
LIX
hulabalu) K tomu kondíku, niesom si istý či tam elektrolický kondík môžeš zapojiť, tam musí ísť kondík na striedavé napetie, ak máš henten na plus mínus, vybuchne ti, ved vyskúšaj ho zapojiť do siete a uvidíš, bacha na to, je to velký rachot a ak ťa trafí neaká kovová časť ja za to nemôžem :D
hulabalu
LI::: hehe, tak ten kondik vybuchol a vyhodil mi istice. :-D
LIX
hulabalu) No vidíš, ja om ti to hovoril, no písal :D dúfam že sa ti nič nestalo
Mr Proč
Jukni na http://www.gme.cz/
KillaBee
Ahoj. Zaujimalo by ma ci by sa oplatilo kupit SPC jednotku aebo co?? :) Mam namysli ci sa to da zariadit aj nejako lacnejsie aby bola v growroome teplota ktoru si nastavim a potom sa sama udrziavala. Mozno teraz vyzeram ako debil ale neni to to iste ako termostat??? :) :)
Mr Proč
Mno, muzes samozrejme pouzit normalni termostat, SPC jednotka ma vyhodu pouze v tom, ze ti v zavislosti na teplote zvysuje ci snizuje otacky ventilatoru, tzn. vyssi teplota=vyssi otacky ventilatoru a naopak, ale za tu cenu :(
KillaBee
Cena je dost nekrestanska...!!! :) Takze u termostatu musim riadit otacky rucne a s SPC to je automatika?!:) ked nastavim 28 C tak bude 28 aj ked vypne lampa.?! dik za odpoved :)
Mr Proč
ee termostat ti pouze bud zapne vetrak na plny vykon nebo ho vypne, tam se otacky nijak nenastavujou (existuji vsak ruzne omezovace, ktere pokud je zaradis do okruhu, tak ti snizi otacky, treba pokud ti to lame kyti)

pokud na termostatu nastavis 28°C a nemas ho nijak sprazenej s lampou (tzn. ze ho mas zapojenej pred spinacima hodinama ktere ti spinaji svetlo), tak se ti pri teto teplote zapne vetrak i kdyz je lampa vypnuta
da se vsak udelat ze pokud sviti lampa, tak pracuje termostat kterej je zapojenej do stejneho okruhu a zapina ti vetrak pri 28°C a kdyz je lampa vypnuta tak ti bezi jinej termostat kterej je nastavenej treba na 20°C a ten ti bezi jakoby "v noci" kdyz na kyti nesvitis, ale to je trochu slozitejsi
Capo
citace:
Původní příspěvek od dejv
Zapojení výbojky SON-T


Prosím smažte nebo opravte tenhle příspěvek. Nechal jsem se nachytat, zapojil jsem 100W SON-T plus podle toho schématu a hned mi bouchla výbojka. Problém je v tom, že zapojuje 3 vyvodovou tlumivku jenom na 2 vývody.
http://grower.cz/forum/showthread.p...6186#post436186
Měl jsem i stejnou tlumivku tak jsem tomu věřil.

Tady to Scirius opravil, ale zase pro startér ZRM 6-ES/B, ale to už bylo pozdě. Výbojku mám celou černou.
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=28364
hulabalu
Cus ludia, tak som skusil pripojit normalny kondik 33uF pred predradnik, medzi fazu a nulu, spotreba klesla tak cca o 10W... na co mozno ten kondik ani nemal vpliv.
Tagze 250w HPI vybojka + predradnik stale papa okolo 320-330W.

Nemate nejaky napad cim to moze byt?
LIX
hulabalu) Možno to je normálne, ale mne sa to zdá byť vela, máš tam kondík s predpísaními faratmi(uF)?
shaman1*
Hulabalu
Nevím jak to počítáte Jestli podle vzorce P=U*I , Tak je to chyba jelikož je to Střídavý proud Tak je třeba připočítat cos fí
P = U.I.cos fí

cos fí se nazývá účiník a udává poměr mezi činným výkonem P a zdánlivým výkonem S
Musíte si uvědomit, že měříte střídavý proud i napětí, který má v časové oblasti sinusový průběh. Pokud je v obvodu časový posun mezi proudem a napětím, pak samozřejmě ten Váš vzorec neplatí a musíte tam vložit ještě účiník, který vyjadřuje míru časového (fázového) posunu. Časový posun způsobuje ve Vašem případě tlumivka, která na sobě indukuje napětí opačného průběhu než je proud. Proto se do obvodu dává kompenzační kondenzátor, který má přesně opačnou vlastnost než tlumivka a pokud je jeho kapacita správně navržená, vykompenzuje účinek tlumivky a obvod se navenek jeví jako činný spotřebič.
cos.fi je kolem 0,9 přesněji je to napsáno na předřadníku
hulabalu
shaman1::: ja som to nepocital ale meral cez wattmeter. Ale dik za ten vzrocek, skusim odmerat aky prud to zere a vypocitam ten wykon.

mohol by si m este objasnit dve veliciny stoho predradniku, co znamena 'delta w' a 'tw'?
shaman1*
Nemám tušení
Jen bych řekl tw je kritycká teplota vynutí
delta w by měl být součinitel tepelné vodivost Hodnota součinitele představuje množství tepla, které projde za jednotku času krychlí o hraně 1 m při teplotním rozdílu 1°C
Prostě tepelné ztráty
hulabalu
black&white:::hehe je to ve FAQ :-)

Příkon výbojky Kapacita kondenzátoru Pojistka
70W 12uF 315mA
150W 20uF 630mA
250W 32uF 1A
400W 45uF 1,6A
600W 65uF 2,5A
shaman1*
Tak k tomu kondu mělo by to být napsáno na tlumivce tak cca. 14uF
A k té velikosti bacha na stres ze světla ve skříni 30*30 nesmí být více jak 75W světla což tvá almara nesplňuje mohou pak zežloutnout listy a rostlina umře stresem ze světla. Pozor je to něco jiného než stes z horka ten se dá kompenzovat větrákem ale stres ze světla nikoli ten jen zvětšením prostoru. Nebo zvýšením vzdálenosti lampy ale nevím jak to máš vysoké
WhiTe
shaman1*: heh, stres ze světla?? o tom sem jeste neslysel... máš o tom nějaký info??
shaman1*
White zkus se podívat zde http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=2
viz.Spálení světlem
shaman1*
Měření 250w sodíku ampermetrem před kondem a za kondem bude vypadat takhle vlivem časového posunu mezi proudem a napětím tak bych si asi pořídil kond kdo nemá.
Technika samozřejmě zde platí kyrhofuv zákona přestože to není prostý aritmetický součet, ale součet vektorový (průběhy proudů nejsou ve fázi), proto je výsledný proud menší
ondrej333
cau potřeboval bych poradit ohledne vybojky na rust.chtel bychto na 400w ale pořad se rozhoduju jakou značku.mohli by jste mi nekdo poradit nazev neake odzkoušene vybojky?vim že je to trochu mimo misu ale celkem to spěcha.myslite že ma smysl tam dat to HPI-T.Ted tam mam 400w Philips SON-T Plus
hero
ahoj
Lampick
je normalni, ze se mi prehriva vybojka?? Vim ze je normalni, ze se zahriva, ale neudrzim na ni ruku ani 5 sekund, tak me zajima jestli je to normální, nebo se mám bát,že třeba vyhořím???
LIX
To je normálne, povedz mi na akej žiarovke udržíš ruku? Podla mna ani na úsporke
Dr*Skunk
Lampick si Lama_? alebo už nehuľ_! a ked udrzis na nej 5sek ruku tak to potom si macher asi spravime suťaž že kto kolko udrži 1000W buhaha :D
FAQ už ked važne nechceš čitať tak takú otazku skus napisať do chatu isto ti niekto odpovie.. a ked ti LIX už naznačil že možno si sa sekol (Tlmivka a tlejivka vybojka a žiarivka) NIEJE TO ISTE
!!Rady!!
ale na vybojky se nesmi sahat skracis ji zivotnost
shaman1*
Ani ne tak životnost ale hrozí prasknutí skla vlivem právě vysoké teploty a mastnoty z prstu ruky
thalos
Prosím vyplň pole s textem příspěvku.
Dr*Skunk
150w vybojku na 250tlmivku je zaujimavé podla mňa ked si to tak zapojil už ti to ani fungovať nebude_!!
#77
lol cisla sou od toho aby se davali stejny komponenty dohromady snad ne?
jinak jak rikam dys nejses elektrikar tak si aspon nakyho najdi(rodina,kamaradi,kamaradi kamaradu dycky se nakej najde) protoze kod chce delat indoor musi to mit zajisteny a kdo to nema zajisteny je u me blazen .)
#77
prihazuju zapojeni zarivek.. sice to us na zacatku je ale dys se nekdo zacte furt se na to nekdo pta..
a tandem = tandemovy startery
#77
o zarivkach čti hýr:
http://www.elkovo-cepelik.cz/teorie/zarivky.htm
Selassie
Jsem totalni lama a nevim si rady se zapojenim, please poradte nekdo. Predem prevelice dekuji.

Nasel jsem tu sice schemata, ale nejak se v tom nemuzu zorientovat. Kdyby nekdo byl tak hodnej a pospojoval mi ty cary, tak bych mu byl do smrti vdecnej :)

Tak jsem se nakonec odhodlal a risknul to a vyslooo toooo ;)
Omluvte prosim pravopisne chyby, mam na sitnici nejaky cmouhy ;)

Prikladam moje schema ( pro elektrikare urcite zabavne )

A fotku jak to vypada ve skutecnosti ( nebojte, nehodlam si vypalit byt, smotany draty vymenim za cokolady ;) )
Dr*Skunk
citace:
Původní příspěvek od Selassie
Jsem totalni lama a nevim si rady se zapojenim, please poradte nekdo. Predem prevelice dekuji.

Nasel jsem tu sice schemata, ale nejak se v tom nemuzu zorientovat. Kdyby nekdo byl tak hodnej a pospojoval mi ty cary, tak bych mu byl do smrti vdecnej :)

Tak jsem se nakonec odhodlal a risknul to a vyslooo toooo ;)
Omluvte prosim pravopisne chyby, mam na sitnici nejaky cmouhy ;)

Prikladam moje schema ( pro elektrikare urcite zabavne )

A fotku jak to vypada ve skutecnosti ( nebojte, nehodlam si vypalit byt, smotany draty vymenim za cokolady ;) )


a ešte jeden ochranný na tu jednu svorku čo ti ostala voľna na tlmivke ak chceš no nieje to podstatné pre chod ale pre bezpečnosť lebo pr veľkých teplotách sa ti može prepaliť vinutie a dostať sa na kostru a ..._? (neviem čo dalej lebo som to ešte nezažil ani nečital)






a teraz jedno zapojenie ktoré ma dosť zaujíma dal by sa napojiť solarny panel na tel aby mi dobialo bateriu _? myslim tym ten solarny panel čo je v takých lampičkách čo sa davajú pri chdnikoch také čo sa zapichujú do zeme
Hanizek
Dr*Skunk:
To by jsi těch lampiček asi musel rozebrat hodně (nevím, jaký mají výkon, ale nic extra to asi nebude).
Solární nabíječky se dají normálně koupit, zkušenosti s tím ale nemám.
Erixon
Ten pruh nahoře máš jako tlumivku nebo to je předřadník? Fotka zapojení by pomohla, to schéma mi přijde ňáký zmatený.
Dr*Skunk
citace:
Původní příspěvek od Hanizek
Dr*Skunk:
To by jsi těch lampiček asi musel rozebrat hodně (nevím, jaký mají výkon, ale nic extra to asi nebude).
Solární nabíječky se dají normálně koupit, zkušenosti s tím ale nemám.

tak meral som V na pod neonom 3V tam boli ale ked som to dal na priame slnko tak tam bolo 5V v tom boli dve velké tužkové baterky 2600mah
františekzeleny
cau,potreboval bych poradit s timto schematem.Na planku predradniku jsou presne takhle popsane cislice a vyvody 2,3,4,5,6.
Mam to zapojene-2,3-sit
4,5-lampa
6-zem
takto mi to sviti,ale s predradniku jde smrad jak kdyby se neco palilo.
Kdyz jsem dal-4 zem a 5,6 lampu tak vybojka blikala jako by chtela naskocit,ale nic.
Budu moc vdecny,diky
LIX
Dr*Skunk) ja mám prehlad v solárnych článkoch a poviem ti že také 2 tie články by ti stačili, aj ked sú nič moc kvalita, skoro 0% výkon :D ale tak mobil by to zvládlo, zapojil by si tie dva články sériovo dal neakú diódu aby do akumulátoru neišlo večšie napätie a mohlo by byť, ja som si raz napojil solárny článok na prenosné repráčiky, ale to už bol odosť výkonejší solárny článok, ten bol originál pri tiež lampe ale tá lapma mala 6W žiarivku a tie čo máš ty nabíjajú asi baterky na 2-3 ledky ktoré nemajú spotrebu ani 0,5W :D haluz haluz a ak by si si chcel už rovno kúpiť solárnu nabíjačku: http://www.conrad.sk do vyhladávača tam zadáš solárna nabíjačka a ak by si chcel iba solárny článok: http://www.sos.sk/cgi-bin/sos_onlin...=visitor&Lng=sk a môj názor na ten conrad- podla mňa to tam je predražené, lebo večinu výrobkov tam majú predraženú ;)
Erixon
S takovým předřadníkem jsem se ještě nesetkal, ale příjde mi divný že připojuješ bod 6 na zem. Podle toho schématu na tmavým podkladu by tam mělo bejt 0,5kV.

To blikání v druhým zapojení bych odhadoval na malý zápalný napětí - zřejmě to jsou jen budící impulzy (těch 0,5kV) který maj bejt ještě zesílený.

Asi bych zkusil co to udělá když to připojíš jako napoprvý, ale bod 6. necháš nepřipojenej.
Wouq
Ahoy, Vim ze se to na Groweru uz diskutovalo. Bohuzel jsem to ale nepochopil.
Prosim, mohli byste mi nekdo napsat PM , jaky mam zapojit obvod k pocitaci, abych mohl ovladat intervaly 2 pestiren pres LPT 1ho pocitace? Ani poradne nevim jak LPT funguje.

Dekuju moc za podporu.
Erixon
citace:
Původní příspěvek od Wouq
Ahoy, Vim ze se to na Groweru uz diskutovalo. Bohuzel jsem to ale nepochopil.
Prosim, mohli byste mi nekdo napsat PM , jaky mam zapojit obvod k pocitaci, abych mohl ovladat intervaly 2 pestiren pres LPT 1ho pocitace? Ani poradne nevim jak LPT funguje.

Dekuju moc za podporu.


Hledej přízpěvky od meduldy, lpt výstupy ovládáš softwarově, akorát je musíš něčim zesílit (podle potřebnýho výkonu tranzistory, optočleny, relátka, stykače). Jestli to chceš používat čistě jako spínání intervalů tak jsou klasický spínačky spolehlivější
Wouq
Diky.Uz jsem to vyresil... nekde na netu jsem nasel programek na ovladani LEDek pres LPT.Byl k tomu i obrazek ze na piny 2-9 se muze pripojit 8 ledek (v mim pripade i 5V relátka, ktery budou spinat lampy) a ty vedou druhym koncem do pinu 25. Ten programek se jmenuje realis timer.

Pleasureful growing I wish you
#77
mám 2 zářivky 18W kazda,zapojeny do tandemu,kondik 4,5uF dva startery 4-22W na tandemovy zapojeni
je normalni ze po zapaleni zářivek svítí oba startéry jemne do oranzova?
dik za odpoved
Hanizek
#77: Netuším, co přesně myslíš. Startér je v podstatě doutnavka, při zapalování vždycky blikne.
shaman1*
#77 To že ti startér problikne je uplně normální je v něm malá skleněná baňka naplněná Neonem a dvě elekrody jedna pevná a druhá bimetalová {citliva na teplo} tzto elektrody se navzájem nedotýkají jakmile tam ale přivedeš napětí tím že zapneš zapneš zářivku začne probíhat doutnavý výboj zvyšuje se teplota v baňce starteru bimetal se začne ohýbat až se spojí z druhou elektrodou v tu chvíli se začne snižovat teplota v baňce starteru bimetal se začne odtahovat od pevné elektrody a výboj problikne oranžovým světlem v této fázi je to světlo nejintenzivnější vlivem vysokého přepětí na tlumivce
#77
no jo ale proste to jede 18 hodin dene a ty s startery svitej trosku zevnitr.. pred tydnem to nedelalo tak mi to prislo trosku podivny .)
Hanizek
#77: No jestli funguje všechno jak má, tak bych to ani nijak nehrotil a nechal to být. Ty startéry blikají vždycky zevnitř (zkus ho rozebrat - je to doutnavka s paralelně připojeným kondenzátorem). Spíš bych řekl, že sis toho předtím prostě nevšiml.
Samozřejmě blikají jenom při startu. Pokud blikají i při normálním provozu, zkusil bych vyměnit trubice.
#77
trubice sou novy tri dny ale tak zatim to jede as to zhori tak to poresim .) tet sem tam dal řízky z balkona at vim co tma mam za pohlavi ale druhej den tam sou a vypadaj nekery tesce na chcipnuti :D
shaman1*
nemás tam vysokou teplotu? zkus to změřit a pokud je nad kytkama nad 30 stupnů dal bych ventilátorek
hojte growery viete mi poradit ci bude toto http://www.growmania.cz/predradnik-...50-w-p-545.html fungovat s timto http://www.growmania.cz/vybojka-gib...150w-p-530.html a mozete napisat co mi este chíba :)) diky moc
Dr*Skunk
tak fungovať to musí - ale za také peniaze
digy
mam otazku . chci do skrine dat dat 12V vetracky co se pozivaji do comu . 2 na pritah 2 na odtah a 2 na ofuk . ale nwm do ceho to mam pichnout bo ke kompu to mam celkem daleko a ves 4 metrovej 4pinovej kabel se mi nehce. premislel jsem o nakem trafu ale nwm jake a kde ho sehnat . pls poradte bud tu nebo na PM
levap20
Stačí koupit malý trafo z 230V na 12V. Kde ho konkrétně koupit bych veděl v Praze(např. kousek od Florence GME, www.gme.cz ). Za trafo můstkovej usměrňovač a je to:). Další možná jednoduší řešení je sehnat starej AT zdroj z PC a používat ten.
ondrej333
Digy:ja měl napojeny větračky třeba na starou nabiječku mobilu
digy
jj dikes za radu . skrinka uz se montuje . akorat furt neni cim svitit :(
Lennon
čkčkčau
Mám problém se zapojením víceméně všeho. V elektronice jsem diletant a mám doma 2x Sylvania SHP - TS 100W (původ myslím není potřeba rozvádět) a slušně nachystanou skříň. Mým cílem je co nejlevnější stavba a nevím co a jak. Prosím pomozte...
LIX
Tak mal by si tam mať aj ten kondík a ak ho tam nemáš tak ti to tých 200W môže kludne žrať, kondenzátor neako uzatvára ten okruh s výbojkou aby to tolko nežralo, neviem ako to funguje ale viem že je to tam
Skús prihodiť fotku čo všetko si k tomu mal
LIX
Lennon ) Popozeraj sa pár strán dozadu a nájdeš tu zapojenie sodíku
http://grower.cz/home/potw.php?a...&photoid=149939
moosi
koupil sem si tuto výbojku výbojka SON PRO E 70W E27 sodíková
a je bankoviteho tvaru myslite ze je se zapalovacem?
LIX
Ak ju máš bielu nahliadni zo spodu kde máš závit či tam je v nútri aj niečo okrem sodíku, podla toho to zistíš
Hanizek
citace:
Původní příspěvek od FiFo31121990
Pomoc

ze ci to bude zrat tych 70W alebob niekdo pisal ze okolo 200W ale mne sa to nezda vobec ze zapojis 70W a zere 200W.


Kondenzátor na spotřebu nemá vliv!!! Jeho efekt je, že obvodem potečou menší proudy - zaplatíš ale stejně!

Jinak k výbojce musíš přičíst spotřebu předřadníku. U klasického balastu je to 20% výkonu výbojky, u elektronického je to zanedbatelné. 70w sodík nikdy nebude žrát 200w!
moosi
hele myslíte že bude necemu vadit kdyz dam vsude do obvodu kde mam 70 w sodik 1.5 mm drat? diky
Erixon
1,5mm2 ti schvaluju :)
moosi
zapojoval sem 70w sodík prvně kdyz sem to zapojil do zasuvky tak tlumivka vrcela a blikla vybojka tak sem to vypnul a zkusil zapnout znova a z tlumivky se zacalo kourit byla uplne horka a strasne smrdela asi sem ji spalil da se to nejak opravit a nebo je ta tlumivka v pi**


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma