Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Indoor Pěstování > Elektronika a Technika

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 
elektricka zapojeni vseho mozneho I. - Klikni zde pro originální téma
medulda
Klidně to může být tím. Jak máš dlouhý přívod od zásuvky ke "skříňovému rozvaděči"? Nemáš na něm někde zbytečné smyčky a pod. ? A jaký je průřez vodičů a příkon čerpadla?
rastajohn
privod je CYSY 3Cx2,5mm2, ma 5 metru. Vsecky draty v rozvodne jsou CY 2,5mm2. Jenom napajeci draty pro hladinovy spinac a DIN hodiny jsou 1,5mm2. Prikon cerpadla je 35W. Vsecky draty se vesli do vestavenych svorek, takze zadne wagovky atd. Kdyztak se kukni na schema zapojeni v mojem odkazu, mozna tam bude hacek v necem...

edit1: tak jsem cyklovac nastavil, aby cerpadlo jelo porad, aby nespinalo. Jestli do rana vydrzi hodiny neresetovane, tak je jasne v cem je problem, ale neni jasne jak ho vyresit :). Kontroloval jsem upevneni dratu ve svorkach atd. a vsechno je v cajku, prurez vodicu je taky dobre nadimenzovany. Zitra si jeste zkusim pujcit jedny DIN hodiny od kamose a necham je bezet s cyklovace... uvidime jestli nemam doma nahodou vadny kus... Pac mi nerikejte, ze pri sebemensim vykyvu napeti se hodiny resetnou... Dyt to by byly nepouzitelne v nejakych narocnejsich aplikacich...


edit2: Tak po nejake diskuzi a hledani jsem dospel k tomu, ze to je kvuli napetovym spickam v obvodu. Psal jsem vyrobci jak hodin, tak i cyklovace, jake RC cleny pouzit pro odruseni... Tak uvidim

edit3: Vyrobce nebyl schopen vod boku strelit nejake hodnoty RC. Ale diky Tatrankarovi, ktery mi poslal odkaz na toto je to vyreseno.
rastajohn
zdar elektrikari, tak konecne mi dorazil RC clen

Muze mi nejaky elektrikar poradit jak ho mam zapojit do obvodu? Je to dobre tak jak je to na obrazku? Nema byt nahodou jeden konec toho RCcka zapojeny na drat co vede do nuly za zatez a jeden konec co vede od faze pred zatez?? Vubec nevim...

edit: Jo mezi 15 a 16, 15 a 18 jsou rozpinaci kontakty...
rastajohn
A toto je ta druha moznost... Cpat bez potvrzeni spravnosti to tam nebudu...

jeste mala napoveda: RC clen se pripojuje paralelne k zatezi, takze tady to by melo byt dobre...
Priestess
Ahoj,
potřebovala bych poradit, jestli můžu bez obav spínat 400W výbojku spínacíma hodinama(četla sem tu, že hrozí spálení kontaktů od 400W výš).
Mám týdenní digitalní max. 3500W, 16A, indukčně 3A/690 VA.
Dolfa
citace:
Původní příspěvek od Priestess
Ahoj,
potřebovala bych poradit, jestli můžu bez obav spínat 400W výbojku spínacíma hodinama(četla sem tu, že hrozí spálení kontaktů od 400W výš).
Mám týdenní digitalní max. 3500W, 16A, indukčně 3A/690 VA.


Ahoj,
jako nouzovka to půjde a hodiny to vydrží (dočasně nouzové řešení trvalého charakteru). Stykač by byl jistější. Nic dalšího už na ty spínačky nedávej a časem pokutit rozvaděč.
morning smoker
zdravim, pochopil jsem toto tema jako "vsehochut otazek a odpovedi okolo elektriky" tak se zeptam: kde a jake trafo bych mel pouzit k vetrackum k pc - nejlepe s regulatorem (mezi 5-12V). link/jeho kod, jmeno etc. nabijecku od mobilu jsem vyzkousel, ale ta pousti jen 5V :( vetraky jsou na 12.
diky !
Hanizek
rastajohn: Ta druhá verze je správně (pokud myslíš RC členem nějáký filtr, odkaz nefunguje).
Fredy
nazdarek
Potreboval bych se zeptat kupuju zarovku GIB lighting flower 250W a nejsem si jist jestli püjde roznout s touhle tlumivkou a starterem:
http://www.svitime.eu/cs/shop/detai...ace/187-z-400-m - zapalovac
http://www.svitime.eu/cs/shop/detai...85-nahj-250-915 - tlumivka
Predem dik za odpoved i kdyz je to mozna blbej dotaz ale nechci koupit nic co mi pak bude k nicemu.
citace:
Původní příspěvek od Fredy
nazdarek
Potreboval bych se zeptat kupuju zarovku GIB lighting flower 250W a nejsem si jist jestli püjde roznout s touhle tlumivkou a starterem:
http://www.svitime.eu/cs/shop/detai...ace/187-z-400-m - zapalovac
http://www.svitime.eu/cs/shop/detai...85-nahj-250-915 - tlumivka
Predem dik za odpoved i kdyz je to mozna blbej dotaz ale nechci koupit nic co mi pak bude k nicemu.


To Fredy jo pujde to v pohodě jen nezapomeň koupit objímku a popřípadě pojistku.
kabukto
Zdar pani. Mam takych par otazok.
Zapojil som si sodik 150W. Vsetko svieti, ok, ale je normalne ze sa najpr ta vybojka rozsvieti slabo skor na modro, potom prepne na take zlte svetlo, ako keby poulicne, a potomzacne svietit poriadne, nieco medzi.
Toto je asi v pohode, ale tlmivka zacne strasne vrcat. Ako ju utlmit, popr. co spravit aby to tak nevrcalo?

Asi poriadne prisrobovat k niecomu pevnemu nech to nema o co vibrovat. mate este nejake vychytavky?
rastajohn
ta tlumivka hrci 50krat za sekundu, no kdyz to k necemu napevno pripevnis tak to tak maximalne bude rezonovat s podlozkou. Spis ji poloz na nejakou mekkou nehorlavou podlozku. Ja nevim, ja mam predradnik polozeny na starem hrncu na uterce :)
kabukto
~hm, ale s tym ako to svieti nebude asi vsetko v poriadku...
Ked sa to zapne zacne vyboj, zapali zlte svetlo, chvilu to svieti na zlto, a potom to prepne na take fialove svetlo. Tak rozmyslam, ci je to ok.

Mozno je to kablami. Zo zastracky ide metrova flexo snura, taka ta pomerne hruba, z tlmivky na starter iba cca 10 cm kus drotu, je to 1.5, izolovany je ale iba pomerne tenkou izolaciou.

Zo starteru ide cca 1.2 metra dlhy dvoj zilak na objimku. Je to tiez ta 1.5lka, ma to jednu izolaciu na samotnych kabloch a potom je ta dvojzila este obalena v ciernom pvc. Tie izolacie maju kazda tak cca milimeter. Staci to, alebo to vymenim za nejaky hrubsi.

Je to 150W sodik Sylvania.

Dnes idem po semena, zajtra po hlinu, takze by som to chcel cez wikend doriesit a zacat. Fotky potom v samostatnom drede. Dik za odpovede.

// edit

problem vyrieseny, bolo to dane dlhym kablom medzi starterom a vybojkov, skusane teraz na cca 30 cm a ide ako ma...

Semienka zakupene. - upustil som od povodneho zameru kupit Shiva Shanti II, nemali skladom, tak som sa nechal zlakat na Cheese, jelikos moj prvy grow... Udajne odolna genetika proti plesniam a mierne nesetrnejsim zaobchadzanim...

Takze, viac uz v mojom drede najdete ho TU!
kabukto
~taak kua, vyriesil som prd a nie svetlo... Takze situacia nasledovna:
zapojim to, svieti skoro do modro biela, po pol minute nabehne zlte svetlo, take ako poulicne osvaetlenie, tlmivka si pradie, nie je to moc hlucne.
po cca dvoch minutach sa zacne menit farba opat na modro fialovo, bielu,.. s ovela vacsou intenzitou, vypol som normalny luster a bolo tu svetla ako cez den. Ale cela zostava zacala nehorazne bzucat.
chvilu som to nechal, ze co to spravi a ZRAZU.... TMA.... vyplo sa to.
Myslel som ze vyhodilo poistky, ale nie, tie idu nadalej. A ani vybojka nie je odpalena... nestalo sa niekomu nieco podobne? Prosim o radu dakujem.

//EDIT

Tak kua. sorry za tie spamy, citim sa ako schyzofrenik, vediem tu rozhovory sam zo sebou :)))

Problem zrejme vyrieseny. Medzi tlmivku a starter som dal dvojity kabel.
A doteraz som mal kondenzator za tlmivkov, supol som ho pred. menej to bzuci zda sa.

Pribeh svetla: fialove-iskra, zapali sa zlte, pol minuty ide take moc zlte, a potom trochu obelie, zvysi sa intenzita a hori jedna radost...
Mašťák
Muzu pouzit tuhle tlumivku a tenhle starter pro zapojeni dvou techto zarivek ?

Nebo mam radsi pouzit zarivky s teplotou 4000K ?



Jak to zapojit kdyz pouziju jenom jeden starter a tlumivku a dve zarivky ?

Diky moc. M.
Nevíte někdo jak zapojit : plnospektralní kompaktní zářivku 23w ?
LIX
http://upload.wikimedia.org/wikiped...escent_lamp.gif

a, 230V zo siete
b, tlmivka (biela ťažká kovová vec)
c, kondenzátor (väčší biely šulec s drôtenými vývodmi)
d,e,f, štartér (asi 5cm vysoký biely šulec)

Ak si tím nemyslel trubicovú žiarivku ale neaký iný typ, napíš presný typ, ja poradím.
LIX
Mašťák môžeš ich použiť, ale každú žiarivku musíš zapojiť na zvlášť tlmivku a štartér.
filos
Nema niekto nafotene vnutro(plsosak so zapojenim na trubice a na päticu(objimku)) usporky nurturelite. Potrebujem to ku zkompletizovaniu tej mojej. Dik
Teahead
Zdravim. mám takovej nestandartní dotaz. Chci se zeptat, jestli už někdo zkoušel automatické zavlažování outdoor políčka z potoka, popřípadě, jak to řešil. V jednom videu se Jorge Cervantes prochází po guerilla zahrádce, kterou majitel zavlažuje vodou z nedalekého potoka pomocí autobaterie, která pohání čerpadlo.
Vzhledem k tomu, že mám plácek taky u potoka (asi 2 m nad hladinou), tak by mě zajímalo, jak autobaterii na čerpadlo připojit.

Napadlo mě tohle řešení, ale nejsem si tim moc jistej:
Na autobaterii se připojí toto: http://shop.fkt.cz/adapterovy-kabel-12-v+dp92065/
Na to se napojí měnič napětí: http://www.aberto.cz/menice-12-230v-do- ... 0v-ac--75w.
Do doho pak dám běžné spínací hodiny a do nich zapojím akvaristické čerpadlo.
To by snad fungovat mělo ne?
Zioło
Zdravím, kondenzátor o akej kapacite budem potrebovať do obvodu s výbojkou Philips Master SON-T 70W HPS? Záleží aj od typu zapaľovača a tlmivky, alebo iba od príkonu výbojky?
LIX
Teahead
Vymyslel si to dobre, ale dosť zložito a draho. Vypustil by som ten menič z 12V na 230V. Kúp si spínacie hodiny na 12V napríklad automobilové spínacie hodiny a na to pripoj čerpadlo na 12V, jednoduché a geniálne.

Zioło
Niesom si istý, ale 10uF sa mi zdá že stačí. Ak by si tam dal kondenzátor s väčšou kapacitou tak sa nič nestane. Záleží iba od príkonu.
Zioło
Fúha, škoda že si nie si istý... Neexistuje na to nejaký vzorec? :) Niekde som čítal niečo v tom zmysle, že keď sa dá zbytočne veľká kapacita, tak to len zväčšuje parazitné javy v obvode, ako odpor alebo indukčnosť.

EDIT: Jeden týpek mi ponúkal 70W komplet, zapojený na staré teslácke komponenty, a na fotke je v obvode kondík s kapacitou 12uF. Takže by to malo byť OK, zoženiem si asi tú 12-ku.
Zioło
Ešte sa chcem niečo spýtať, dúfam že nie OT. Rozmery pripravovanej skrinky mi nedovoľujú veľa, chcem sa preto spýtať či môže byť 70W HPS nejaké 2,5-3cm od tienidla. Objímku mám primontovanú o taký diel, ktorý je priskrutkovaný o stenu skrinky. Mám tam jednu dierku, tak nechcem vŕtať ďalšiu nižšie.

A ešte niečo k uzemneniu. Momentálne ešte nemám zapaľovač, tlmivku atď, iba som namontoval objímku s výbojkou a čakám na ostatné dielce. A ide o toto: Na objímke mám normálne zapojenú len fázu (hnedý vodič na strednom kontakte) a nulák (modrý vodič na krajnom kontakte). Treba tam okrem tlmivky ešte niečo uzemniť, napr. tienidlo? Objímka nie je v styku s tienidlom.
rastajohn
No standartne mas uzemnenou jak tlumivku, tak stinitko...
Zioło
A tá vzdialenosť výbojky od tienidla?
rastajohn
No jestli mas 75W tak aspon ty 3cm, ale u silnejsich doporucuju aspon 6cm. Jinak se odrazi teplo z5 do vybojky a to ji na zivotnosti moc neprida...
Zioło
Mám 70W, posnažím sa to dať nejak rozumne tak 4cm. Díky za radu.
b-s-h
Prosím o radu jak zapojit startér a tlumivku, viz obrázek.
Hanyz
b-s-h: no když vidím, jak jsi "propojil" modrý vodič, tak by asi nejlepší rada měla být "nech to zapojit někým, kdo tomu aspoň trochu rozumí", to ber naprosto vážně
Lepší fotka startéru by umožnila poskytnou 100% radu, nicméně...
Do z pohledu fotky levé zdířky startéru označené "N" patří střední vodič, standardně vedený modrým vodičem. Stejný vodič pak povede k závitu objímky výbojky. Spojit je můžeš i ve startéru, ikdyž to není úplně košér
Fázový vodič přívodu povede nejdříve do tlumivky, v tomhle případě je jedno do které zdířky. Z druhé zdířky tlumivky povede do kontaktu "D" startéru.
Z prostředního kontaktu "LA" povedeš vodič k objímce na kontakt, který je proti hrotu výbojku

Mezi startérem a výbojkou nepřesahuj raději délku 2m. Na fotce sice není přesné měřítko, nicméně mi ty vodiče připadají jaksi tenké. O jaký výkon výbojky se tady jedná?

Než začneš zapojovat, postni pořádné foto startéru
b-s-h
Tlumivka byla zapojena jen do zdířky La a D, odpojoval jsem kabely co tam měl připojený někdo tady z fora, strašně starý, tak jsem tam dal kabel od zdroje k PC a k výbojce mam koupeny silnější z baumaxu.

Jedná se o 400W
b-s-h
Tak jsem to zkusil zapojit a vyhodil jsem pojistky, výbojka problikla
b-s-h
Tak jsem prohodil kabely v tlumivce a nechce se to asi zapálit bych řek. Viz. foto
b-s-h
zapojení
Hanyz
No tak když ani nevíš, co je tlumivka a co startér, tak bys to měl opravdu dát do ruky někomu bystřejšímu (to, co jsi vyfotil, je tlumivka ne startér). Máš to zapojené naprosto špatně, proto ti to vyhodilo pojistky.

Zkus s těmito novými informace to zapojit správně a vyfotit.

K výbojce máš vedené vodiče jen se základní izolaci, což je docela prasárna
b-s-h
Zatím to jenom tak zkouším, až to zapojím správně koupím pořádný kabely
b-s-h
No já sem dobrej zmrd že ani nevim co je startér, to se fakt stydim, už to frčí, fakt moc dík za trpělivost.
Jurasic
Zdar kluci dnes jsem našel praktický video jak zapojit predradniky.
http://www.growelectric.cz/kestazeni/
myemi
zdravim.nějak sem nepátral jestli tady něco takovýho je ale někdy se to určitě někomu bude hodit.nákres mýho malýho jednoduchýho rozvodu!stykač je tam sice jak kráva ale nevadí.přece ho nevyhodím:-)
Narayan
2 myemi > moc nerozumim tomu zapojeni casovyho spinace, nejsou popsany jednotlivy kontakty, nebo typ, takze neni patrny, jestli to mas vubec dobre nebo ne. Jo a ze ti ten jistic pokud dobre vnimam jisti jen "ovladaci", a ne "silovou" cast, to ti nevadi, ze ne? :-P
profiliga extratrida ;-)
cookino
CUS potrebuji pomerne rychle poradit...zda je mozne zapojit na jedno trafo dva ruzne vetraky (s ruznym odberem proudu) - paralelne.

Trafo ma max 9,6V/800mA a vetraky jsou 12V/240mA a 12V/350mA
Nerad bych aby trafo houklo...Melo by jet na 9V ale i 12V...

Predem diky za odpovedi..
cookino
Jo a jeste pridavam fotku - myslim ze docela peknou a nazornou na zapojeni 70W sodiku:)
Hanizek
cookino: Normálně je připoj paralelně - není co řešit (každý si vezme jenom tolik proudu, kolik potřebuje).
cookino
Hanizek: to jsem si myslel, ale pro jistotu se ptam..dikes za osvetu :)

a aby prispevek nebyl tak nudny pridam popevek radosti:
Uz to jede, uz to fuci, asynchronne krasne huci...:winner:
myemi
to Narayan:zdar chlape hele všechno je tam popsaný i to jakej to je přímo časák,no a stim jističem máš sice pravdu ale jelikož sem to měl doma tak mam samosebou jističe ještě nachodbě takže si myslim že je to cajk.aspon my to takle už něco odjelo a žadnej problem nikdy nebyl!měj se:-)
saiklon
cus muze mi nekdo poradit jak zapojit stykac pred spinackama, kdyz ho tam nedam tak mi odchazej zhruba po tejdnu spinacky. nakej nakres nebo tak neco diky..
rastajohn
2saiklon: Podivej se jak jsou zapojene ty a hodiny a ten stykac, zbytku si nevsimej... http://grower.cz/home/potw.php?acti...&photoid=346427
Hanyz
saiklon - a kdyby ti to z nákresu nebylo jasné....

-spínačky jsou stále napřímo do zásuvky, kabel od nich vede jen ke stykači - fázi a nulák připojíš na ovládací kontakty stykače (bývají označeny např. A1-A2)
-z druhé zásuvky povedeš kabel:
a) nulák přímo k předřadníku
b) fázi ke stykači na spínaný kontakt, z druhé strany k předřadníku

máš tedy 2 obvody:
-spínací (spínačky, ovládací kontakty stykače)
-výkonový (silové kontakty stykače, předřadník)
saiklon
chlapy diky, vecer se na to mrknu, kdyby neco taxe ozvu..

je to tedy tak ze kdyz mam vedenou veskerou el. z jedny roztrojky tak dva kabely budou jenom na zazeh /lampa/ a zbytek roztrojky muzu pouzit dal na odtah vetrak apod... ?

takle nejak jak mi popisujes Hanyz sem si to prave i myslel, ale bojim se abych to nejak nevyskratoval :-)
Hanyz
saiklon - no jestli myslíš tzv. zloděje, tak doporučuju vyhodit a koupit prodlužku tohot typu http://www.damedis.com/eshop/mainIt...ypinacem_3m.jpg hlavně se nesnažit koupit co nejlevnější, poslední dobou bývají i tyto šmejdy. Jinak ano, jeden kabel na spínání, druhý na napájení lampy

Až to budeš mít zapojené, nafoť to a tady ti poradíme, jestli budeš nahazovat jističe nebo ne ;)
Narayan
myemi > ok, ok, ale ten jistic tam mas zbytecne celkem. Pokud tam ma mit vubec nejaky smysl, tak by mel jistit ty lampy/trafa, takze jedina moznost dat ho na privodni kabel k tomu vsemu. Jinak ho dle meho skromneho muzes klido vyhodit a mit to zapojene bez nej ;-)
myemi
to: Narayan- jasná chlape je to tak:-)dělal jsem to trochu pod vlivem a jak sem řekl fachá to tak to tak zatim nechám.měj se:-)
Pan Teeny
Jen co jsem si tak na netu vsimnul http://www.youtube.com/watch?v=hy34JNY1_Qw
saiklon
citace:
Původní příspěvek od Pan Teeny
Jen co jsem si tak na netu vsimnul http://www.youtube.com/watch?v=hy34JNY1_Qw


nevim nevim jak dlouho jim to bude fachat na obyc spinackach bez stykace ...
ChutkaR
Chlapi prosim pomocte mě ?! Vůbec nvm jak na to a nechci abych to nějak zapojila oddělal výbojku :-( 100w sodík odešel mě tam startér tak jsem koupil tenhle a nvm jak to tam zapojit dík moc ...
ChutkaR
,,
Vito Scaletta
Zdravím,

na fotkách vidíte snadné uložení armatůry pro 70w výbojku. Je to jen pro 70w myslím ze vědší tlumivka by se tam nevešla, je to vykuchanej zdroj od PC. Nechal jsem tam jen zásuvku, přepínač a hlavně větrák na 12V který mi chladí tlumivku. Myslim že je to velice kompaktní uložení armatůry a je to i bezpečnější než to někde válet pod proudem jen tak. Už od výroby je zevnitr přidělanej zemnící kabel, takže je to i hezky uzemněný.

Tak snad se to někomu hodí :-)
Vito Scaletta
... Takhle to vypadá v kupě :)
koles
Zdravím (po delší době)...

Mám dotaz ohledně zapojení předřadníku a výbojky. Předesílám, že jsem elektrotechnikou zcela nedotčen, tak mě prosím nekamenujte, jestli vám můj dotaz přijde stupidní :)

Nicméně k věci:
Předřadník - ELT Arce 250W
Výbojka GIB 250 W
Flexo má průřez 1,5 mm2 a délka 2m - rozpůleno: zásuvka (hodiny) - předřadník 1m, předřadník - lampa 1m

Zapojení je na obrázku:
Zásuvka - předřadník: hnědý kabel - L, modrý - N
Předřadník - lampa: hnědý kabel - středový kontakt lampy, modrý - okrajový kontakt lampy

Teď k dotazům:
1) Je to takto zapojeno správně?
2) Kam mám zapojit
a) zeleno-žluté kabely na předřadníku? (Oboje do posledního volného slotu se symbolem uzemění?)
b) zelenožlutý kabel na patici lampy? (na ten červený nebo modrý pin, co tam kouká?)
koles
Ještě detail zapojení na předřadníku.
Fredy
Zelenozluty je ochrany vodic PE. Ano zapoj oba (od zasuvky a co de k lampe) na symbol uzemeni. A u lampy se zelenozluty dava na kovove casti tudiz pripevni ke stinitku.
pokud mas i fazi(hnedej L) do objimky zapojenou na spodek a ne na zavit coz nevidim tak je to ok

edit: jestli dobre vidim tak oby ty piny M i Č sou pripojeny k tomu kovovimu Lku co drzi stinidlo? jestli jo tak je to potom jedno
koles
Díky za info!

Oba žlutozelené dráty jsem tedy dal do prostředního slotu předřadníku a na stínítku jej přimontoval k patici.

Na závitu (v objímce) mám modrej a hnědej jde na místo, kde se dotýká spodek výbojky (terminologii neznám) - jako je to nakreslený na předřadníku.

Káčko letí..

PS: Vyzkoušet to naostro budu moct asi za týden, zatím nemám výbojku..
Fredy
Presne tak, ted je vse ok ;)
petis__
Možná je to OT, ale chtěl bych moc poděkovat všem, kteří více či méně přispěli svými zkušenostmi, radami, ale hlavně fotkami do tohoto threadu! Jsem v elektřině snad největší amatér jaký může být a nebýt tohoto threadu a vaších rad, nikdy bych nezapojil větráčky a sodíkovku se vším všudy co k tomu patří. Ještě jednou mockrát díky! Konečně už svítím i větrám a můj první indoor může začít:)
Myšpulín
Zdravim ve spolek a moc prosím zde zkušené a elektriky znalé o radu. Narazil jsem na problém s elektronickým předřadníkem 400W. Nemám origo kabel k výbojce a všude se píše, že kabel z předřadníku k výbojce má být 2.5 (nerozumim tomu proč) ale nevim jak dostat 2.5ku do tohoto konektoru http://www.krup.cz/?cls=stoitem&stiid=755 prostě se mi ten vodič nevejde pod ten šroubek. (nevim jak to lépe napsat..) Je opravdu nutné elektronické předřadníky připojovat tak tlustym kabelem?? Popřípadě nevíte kde sehnat jiný konektor?? Děkuji moc
Hanizek
Myšpulín:
Určitě bude stačit 1,5.
Myšpulín
Hanizek:
Děkuju moc. Fakt se v elektrice nevyznám a mám z ní respekt.. Dám tam kroucenou 1,5. TAdy jsem všude četl kilowaty megavvaty, obdelníky, čtverce a fakt jsem se v tom ztratil a dostal strach. Ještě jednou děkuju
tuffgong1
zdravím vás lidi elektřiny znalí

mám pár otázek

1) mohu použít k zapojení 125w úsporky kabel který vede elektřinu do počítače ?

2) jsou tam 3 kabílky a každí z nich je takoví zakroucený hafo malích kabílečku žeby kroucený kabel ? :D a otázka spočívá v tom konce bych měl asi zacínovat že ?

3) ten zelenožlutej kabílek (uzemění) mám přidělat na kamkoliv na stínítko ? protože na objímku to nejde jsou tam jen 2 díry :D

a to je asi vše tak předem dík za rady zatim se mějte :D
tuffgong1
a další věc úsporka jako by nešla zašrobovat až na doraz nezašroubuju ji ani do půky ................ a v objímce v závitu jsou na protilehlích stranách vodorovně umístěni takové drátky a oba bi se podle mě měly zasouvat při našroubování objímky však pravda je taková že se zasouvá jen jeden :-( je to tím ?

přikládám foto první ak málo to jde zašroubovat druhá ty packy ta na levo nejde zastrčit tudíž brání v zatočení úsporky co s tím ?
tuffgong1
foto 2
LIX
Ešte som v živote nič také v obímke nevidel, asi bude ten jeden mechanizmus na to pokazený. Skús s tím neako potočiť alebo čo aby to išlo, keď to nepôjde tak to s citom odstráň.
tuffgong1
taj už je to vyřešeno :D došel jsem si s tim do grshopu a vyměnili mi to :D jelikož to byl vadnej kus :D takže radost :D
The Chemical
Čau electrický lidi :-)
Potřeboval bych se poradit, zda s tímto předřadníkem rozsvítím 4 kusy těchto zářivek. Předem dík za odpověď ;)
Hanizek
The Chemical: Ne
The Chemical
citace:
Původní příspěvek od Hanizek
The Chemical: Ne

A s tímhle? Maj to tam specifikovaný tak, že z toho nejsem moudrej :confused: Nebo mi nakonec nezbyde nic jiného než koupit toto? Děkuju Vám za odpovědi
Zdar!
Mám 250w předřadník a zatim tam mam MH, dneska jsem koupil HPS, vrazil jsem jí tam a nesvítí, nevíte někdo čím to je?
Chvilku jsem i počkal a nic, dal jsem teda zpátky MH a ta nastartovala, tak fakt nevim.
Díky za případnou radu.
desertwolf
Mirex: co je to za předřadník?
The Chemical: ano
citace:
Původní příspěvek od desertwolf
Mirex: co je to za předřadník?
The Chemical: ano

PRO-V-T SEMI-ELEKTRONIC.
Ale předchozí kolo mi v tom sodík šel normálně, zkusim to teď ráno když je ten předřadník vystydlej a esi to nenakopne sodík tak pak už fakt nevim.
Edit: tak už to svítí, asi to bylo tím rospáleným předřadníkem.
Dzo
zdravim potreboval bych poradit jestli muzu zapojit tento ventilator prik... 16w a ma 185m/3 50hz jestli by sel s timhle trafem ma tam cosi ze 11,6 V a 180mA 50hz.....nebo jine nazory .. jo a kdyz zapnu sodik tak bzuci asi starter je to v poradku ?? moc diky kdo pomuze :)
LIX
Na kolko Voltov je ten vetrák, 12, alebo 230V?
Dzo
no vetrak ma 220-240V a trafo 230V
LIX
Tak ten vetrák môžeš zapojiť rovno do siete na 230V bez transformátora.
Dzo
takze staci jen flexo kabel, spojit a zapojit ?
Dzo
nebo co mam pouzit abych to strcil do site
LIX
Ano stačí a treba to správne zapojiť aby nedošlo k úrazu. Držím palce, hnedý, po prípade čierny fáza značka L, modrý nulák a uzemnenie je zeleno-žltý.
citace:
Původní příspěvek od Mirex

PRO-V-T SEMI-ELEKTRONIC.
Ale předchozí kolo mi v tom sodík šel normálně, zkusim to teď ráno když je ten předřadník vystydlej a esi to nenakopne sodík tak pak už fakt nevim.
Edit: tak už to svítí, asi to bylo tím rospáleným předřadníkem.

Tak nesvítí, svítila jeden den a druhej den ráno už jí ten předřadník nenastartoval, je to PHILIPS MASTER SON-T PIA Plus, úplně nová!
Vrazil jsem tam z předchozího kola jetou GIPku a ta jede v pohodě.
Kdo ví čím by to mohlo bejt?
chuck53
Zdar:) Zapojoval sem kámošovi rozvaděč a protože žije na vesnici, kde jsou výpadky proudu častější, chtělo to "ochranu výbojky při výpadku" , aby se hned zase rozžhavená nezapla k síti.

Tak mi kámoš pomohl se schématem a bylo to. Musím teda říct, že zapojení sem nikdy neoživil, ale u mě do dohrálo na starých tesláckých RS obvodech, které se chovaly fakt nevyspytatelně :frog:

Schéma každopádně musí šlapat spolehlivě. Stačí vam výpočet Tau=R*C pro taktování čítače 4060.

Kondíky raději tantalové, kvůli lepší stabilitě RC členu a co nejblíž napájení IO.

Pak už jen stačí vymyslet nějaké automatické dobíjení těch 4x AA, které tvoří nezávislý zdroj pro "odpočet" k znovupřipojení..

Tak sorry za neověřené shéma, ale když sem viděl ty ceny komerčních ochran, tak tohle určitě někdo ocení:)


Klasicky pozor na 230 ~ ! a nenesu za vás žádnou zodpovědnost..:micro:
Dzo
ok dik.. vim co je faze atd.. .:) jesn sem nevedel co pouzit ale zeptal sem se i ucitele a ten mi poradil ale i tak diky za ochotu cus,,.
Dalo99
Nazdar. Môžem do jedného tienidla zapojiť ,,vedla seba,, sodík 150 a 250W ? Vďaka za odpoveď.
jistěže můžeš, ale rači bych je dal naproti sobě..
Dalo99

Ide mi len o to, či sa nebudú navzájom tepelne ovplivňovať, z dôsledku čoho by sa prehrievali a došlo k skráteniu životnosti.
Skúsim ešte prerobiť držiak na objímky, aby boli proti sebe.
no určitě by na ně měl být námířen nějaký větrák, aby rozháněl teplo od výbojky..
Blackous97
Čest, sry že to tady kazim ale chtel bych se zeptat jestli k tomuto předřadníku (viz foto) se musí napojit tlumivka...nekdo říkal že je to moderní konstrukce a tlumivaka by tam nemusela byt
desertwolf
toto je elektromagnetická tlumivka na 600W pro HPS a MH výbojky
Blackous97
Takže to můžu napojit do sítě a na vybojku a melo by to fungovat

desertwolf K+
desertwolf
potřebuješ koupit ještě startér pro 600W (cena do 200kč v elektru) a pokud možno kondenzátor 60 mikroFarad (do 200Kč). Ten kondenzátor pro chod výbojky není nutný, ale je to lepší. Šetříš tím výbojku samotnou a je lepší pro "celkovou dobrou kondici" elektrický sítě
Blackous97
Díky
Blackous97
A poslal bys mi odkaz na naky starter-nikdo ho nemuzu najít díky

Dostaneš K+ pls
Fredy
citace:
Původní příspěvek od Blackous97
A poslal bys mi odkaz na naky starter-nikdo ho nemuzu najít díky

Dostaneš K+ pls

treba tenhle Pisou tad sice pro 1000W ale funguje pro 250-1000
desertwolf
ten od Fredyho je drahý tady
http://www.svitidla-osvetleni-elekt...0hz/cz/d-89463/


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma