Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Indoor Pěstování > Elektronika a Technika

Stránky: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 
elektricka zapojeni vseho mozneho I. - Klikni zde pro originální téma
LEGO
jj jasne proste tu zarivku prezhavujes....jestli ma i toto vliv a spektrum nevim ale podle mne ano mno to uvidis co ti pod tim poroste ;)
toos
Zdravím všechny fajn lidi! ;)

Myslíte že mi vyroste pod 2x 11W úsporkami? nějaky noname?
Později až budu mít nějaké zkušenosti možná i něco lepšího?

Prej se vyrovnají 60ti wattovkám.... ? sice se mi to nějak nezdá, ale svítí slušně.

Stačí je zapojit rovnou na 230V? nebo existují i jiné možnosti a upgrady?? rád si nechám poradit :P

Za každou odpověď a pomoc dík!!! :afro:
toos
Panjahoda - hmm taky si říkám, ale nemůzu najít v elektrech :(
a přez inet obědnávát a připlácet za poštovné a balné se mi moc nece:(

a jinak byl sem dneska v kauflandu v Ostravě u Ústředního autobus. n.!!
Elektricky časovač na mechanické nastavování - 60kč (značna NOELL nebo nějak tak)
a pak ještě el. digitální časovač (nastavení na celý týden, přesný den,hodinu a minutu! a ta samá značka) za 159kč!!! ;-)
neměl sem money, ale zítra se tam chci stavit, tak pak dám vědět ja budou fungovat... ;-)
Popřípadě pokud už je někdo třeba máte dejte vědět jestli jedou přesně...
zatím zdarec
Hydrothor
to toos: Když nemůžeš najít v elektrech tak najdeš určitě ve velkoskladu s elektroinstal. materiálem, většina má i maloobchodní prodej, seznam součástek ti rád některý z členů poskytne. Nebo se zkus podívat do bazaru.
jinak dár pár korun za poštovné není zas tak hrozné, a víš že je to nové.
S časovačem uvidíš.
toos
kua pitomá průmyslovka.... sotva se bliží vánoce musí nám napaři tolik všelijakých píč**tých testů a zkoušení že se tam nemám ani čas stavit :(
snad mi to nevyprodají:(

snad tam budou ještě zítra?!
jo a Hydrothor: THX to mě ani nenapadlo :) dík :afro:
Era
Spektrum IMHO nejvíc ovlivňuje luminifor. A o životnost bych se nebál. Ta je dána hlavně žhavením a to je u elektronického předřadníku "opatrnější"...
toos
Panjahoda - heh bohuzel nic tak drahyho si dovolit nemuzu.... :( vis takze je pro mne momentalne ta nejlevnejsi a nejlepsi varianta opravdu vitana!! :D
do 700,- se se svetlem musim vlest! a to neni zrovna lehke hledani, tak ted uz me snad chapes?!
kdybych fakt kupoval komplet 250-400W tak za 1200,- az 1500,-
tak bych byl asi vbaliku a to kilo by mi bylo asi u prdele...:) bohuzel v baliku moc nejsem :(
toos
jj tech 100W na 38x38x55 bude stacit naprosto vpohode! :) mozny by se hodilo i 70W. :) takze uvidim...
DjSimpson
kde sa daju zohnat tlmivky???ja uz som sa pytal vsade mozne a nikto to nema
http://www.elkas.cz/
http://janca.cz/

a priste zkus hledat...
toos
Mám dotaz, možná bude trapný, ale nejsem elektrikář :rolleyes:
V přiloženém obr mám vyblejsknutou DZ- 11W - G23 od LUCERNY
jejíž hodnoty jsou:
:flamer:
230V - 50Hz
660lm - 6400K
8000h

Zdá se mi vhodná, svým spektrem, ale výkonem trošku pokulhává..
Potřebuju poradit jestli se na tu patici dává ještě něco?
(nějaký předřadník nebo tlumivky atd..)

Byla by asi blbost dát ji přímo na 230V!!??
dopadla by asi takhle --> :death: ?

díkes
DjSimpson
diky.ja viem ze v Cechach mate taketo predajne ale vie mi niekto poradit sj nejaku predajnu na slovensku najlepsie v Ba???dikes
Paní Poštová
toos:dáš tlumivku(11w)a tradáá:)
toos
Paní Poštová - supr, tak je to tak jak sem si myslel :)
ale stejně jak se říká: ,,2x měř a jednou řeš..." :)
dík
Thcmh
Nazdarek,mám menší problémek s kompletem 70W :) Kdopak mi upřesní startér pro 70W? http://www.janca.cz/katalog.php?Ses...edej=tyrist.zap
Dik
matko291
Thcmh ja by som upresnil v tej tabulke hned ten prvy
Thcmh
matko291: asi to tak bude,ze ten prvni je pro 70W protoze ten posledni mam pro 250W a ten prvni tomu odpovida :) ale pro upresneni jsem se radeji zeptal :D Dik
varan
hej je tu schopnej někdo kovaně poradit? v krabici se sodíkovejma lampama jsem našel tuhle tlumivku, bohužel nemá obal, a není nikde napsný pro kolik watů je uzpůsobena. každopádně je tam napsaný tlmivka 9WN. Zkuste se podívat co je napsaný na těch vašich, please
dab
varan:
tk ti nevim, ale mam taky pocit ze to je k TV, pulzny trafo .... ale to je len taky dohad, na stopPRO to nie je :D :D ...to som zas poradil coo?? ;)
varan
moc jsi mě fakt neporadil, ale tlumivka je to určitě
Era
Já bych to šacoval na elektronický předřadník k zářivce - dle názvu asi 9W.
Tlumivka to být nemusí - už jsi viděl na tlumivce nápis tlumivka? ;)
Klasická tlumivka je jen drát namotaný na jádře, Ty tam máš jakýsi kondenzátory a dokonce nějaký aktiv - tranzistor? tyristor?
Ten nápis by mohl znamenat, že k tomu patří připojit tlumivka 9WN.

Není to startér? (tam nevím, jak vypadá vevnitř, ale tvar je dost podobný)


EDIT: Ten nápis je asi na tý veliký cívce, že? Takže to je označení té cívky - na "9WN" začíná obrovské mnoužství různých transformátorů. Není to tedy název celku, ale jen jednoho dílu v něm...
bigzmrd
vzdar ludia!
ja mam jeden vacsi problem! a dufam ze my niekto vie poradit.
potreboval by som z 1 fazy spravit 3! neviete my prosim niekto pomoct?

PS one: neviete ako sa daju pridat pdf-ka (ako priloha,...)? mam take uzitocnejsie schemy na ziarivky (stmievac- hoci vseci chcu co najvacsie svetlo niekedy sa to hodi) a na vlhkost zeme. no ako obrazky je to dost onicom kvalita.

PS2: a neviete este niekto ci sa daju pouzit normalne tlmivky (z GM-electronic) patricnych hodnot aj na vybojky (popr. ziarivky?)
Hanyz
Aby jsi vytvořil fázi 2 a 3, tak by jsi musel docílit posunu fáze o 120° a 240° od původní fáze, nejspíše v nějakém zpožďovacím členu, ale nevím, jestli je to realizovatelné. Každopádně vím, že v praxi to běžně používáno není
bigzmrd
Ale ide o to, ze mam zariadenie na 3-fazu a ja mam len 1-fazu (cerpam zdarma). No a keby som chcel dat natiahnut 3-fazu, tak pridem o 1-fazu. Co neni najlepsie, kedze nemam moc na elektriku.

Nedalo by sa to spravit cez daky procesor (programovatelny,...)?
Robylo by to sinusovku na 3 kanaloch, pricom tie 2 by boli s oneskorenim.
Co ale ja neviem ako by som navrhol.

No skusam ci niekto nieco niekedy nevidel a nepomohol by my!

PS: cim jednoduchsie a lacnejsie tym lepsie!
zn.: ale ucinne!

Vopred dakujem ucenym a vsimavim ludom co tu su!
Era
Takže kradeš. Sviť Slunkem. :(

Ten komunista, co mi za toto dal negativní karmu, ať chcípne :p:
Erixon
Když se má připójit 3fázovej motor na jednu fázi tak se musí vytvořit kondenzátorem fázový poun.
bigzmrd
nakradu!
:angel:
len si berem co my patrí!)
ja som len mala ryba, totiz na tej ulici sa cerpa nacierno elektrika v desiatkach KW!
ja ani KW! no chcem sa polepsit a zvisit prikon;)
:bandit:
a slnko neprichadza v uvahu.

>erixon nevies prosim ta viac (s tym kondenzatorom)? fakt by my to pomohlo.
vdaka
CAESAR
hm,tak ty mas zaujimavu logiku: tak ked vsetci kradnu,tak budem aj ja,ked vsetci ojebavaju, budem aj ja. tu elektriku si nevyrobil, ani ti ju nikto nedaroval, takze ju kradnes. inac podla mna je vacsi chuj ten co kradne malo ako ten co kradne vela, lebo ked si schopny zahodit charakter koli omrvinkam, tak to je spinavost, nie ked podlahnes zvodom zlateho telata,to je skor slabost
inf3cti
bigzmrd: nebudem moralizovat, CAESAR to povedal pekne. dalsim aspektom je, ci chces na seba zbytocne putat pozornost. ked sa niekde berie prud nacierno, je pravdepodobne, ze sa na to skor ci neskor pride. a ked to budu presetrovat, pravdepodobne sa na to mrknu poriadne a preklepnu si vsetckych zainteresovanych, bez ohladu na to kolko brali. potrebujes aby ti niekto prehliadal byt, a nasiel tam rastliny, a ohlasil to policii? za tych par sto wattov to snad nestoji...
Erixon
Přesný schéma mam někde zahrabaný(možná ho někdy najdu), ale jde o to že se musí kondenzátorem vytvořit fázový posun o 120stupňů a potom dalším o 240stupňů proti původní fázi. L1 je vyvedena z místa kde je 0st. (na začátku) L2 za prvním C - v místě kde je 120st. L3 za druhým c - tam kde je 240st.
bigzmrd
ceasar> tak na svedomie si zautocil pekne, az sa hambim co som napisal! :(
PS: co sa strati cestou z elektrarne (~30%) je podstatne viacej, ako co sa spali nacierno! a este k tomu vyrobna cena je podstatne nizsia ako predajna! a vermy, ze sa na nas vsetkych dost slusne nabaluju iste osoby (co tiez neziskali celkom legalne elektrarne)! to ze sa kradne ropa priamo od zdroja ani nemusim spominat! tiez sa na tom nabaluju iste osoby, pricom oni ju len ukradli a robia to vo velkom! a oni maju ciste svedomie! ja by som na ich mieste nemal a ani by som to nerobyl v takom mnozstve! > ty myslis ze ten co kradne vo velkom je lepsi charakter? zamysli sa nad tym aspon trochu! ja nerobym takmer ziadnu skodu elektrarnam (tych mozno 100KWh co som zatial spalil za asi 1/2 roku je oproti tym co ich spaluju mesacne podstatne menej!)

PS2: a co vseci pestujuci na intrakoch? tiez mate kludne svedomie? ja by som mal poriadny strach!

PS3: a fizlov sa bojim ako kazdy z vas! ono je to trochu komplikovanejsie. ja som napojeni na niekoho, co je napojeny na niekoho,... medzi tolkymi kablami sa to strati lahko, a je to dost hlboko zakopane!

PS3: a ked to odpoja no co uz! tak konec na stavu nemam. ani nedilujem, nezarabam (studujem a co sem tam zarobym pohlti skola), nekradnem (myslim to vazne) a ani neklamem!

ale dost! o tomto neni toto forum! ja mam proste problem a snazim sa ho vyriesit! netusim ako, ale skusam! zbytocne peniaze na vyhadzovanie nemam a tak skusam pracovat s tym co mam!

erikson> vdaka za snahu. to sa ceni (aspon u mna!). ked to niekde najdes tak to sem prosim ta hod (to je jedno aku kapacitu by mal mat ten kondenzator? napatie by bolo urcite prislusne ale ako je to s kapacitou? ci zavisi ten fazovy posun od nej) inac znie to celkom jednoducho a zaujimavo.
omaha86
tady jste na mě moc chytří,tak snad mi pomůžete někdo. mam zdroj 8,4V o kapacitě 1.7Ah(baterie) a k ní na přímo připojen el.motor který odebírá 15A, já potřebuju odpor, kterým bych zreguloval průtok proudu v obvodu na 2A, 3A, 4A,...13A, 14A, Chápete co po vás chci?
Timon
cau elektro lidicky. Koupil ssem semiconduktorovy zapinac(super vec co nastartuje vybojku uplne okamzite a jeste muze byt az 20m daleko) 600W sodikovky ale kdykoliv se cely el okruh snazim spinat el. mech spinacem, tak ho to odpali...(staci jedno dve sepnuti...) nevite nahodou cim to je ..
a hlavne bych potreboval poradit nejaky aternativni reseni abych to nemusel zapinat rucne
CAESAR
na aky vykon je ten spinac?ake prudy moze spinat?
novaczek
Jakej kondik mam koupit pro 600W vybojku? Brutalne to zere, vychazi to v rustu na 90,-/den

Měřil jsem spotřebu pomocí měřiče a samotná lampa mi žere 870W a protejka do ni proud 6A. To neni moc normalni co? Myslite si, ze ten kondik pomuze?
Deda Mraz
Hodnota kompenzačního kondenzátoru bývá uvedena na tlumivce. 20 mikro je hodnota pro 150W, rozhodně ne pro 600W!!!
Například podle španělského výrobce tlumivek Layrton je pro 600W doporučen kondenzátor 60 či 65 mikroFaradů!
Dephp
někomu se bude hodit ;)

1. HPS ballast
2. MH ballast
novaczek
citace:
Původní příspěvek od Deda Mraz
Hodnota kompenzačního kondenzátoru bývá uvedena na tlumivce. 20 mikro je hodnota pro 150W, rozhodně ne pro 600W!!!
Například podle španělského výrobce tlumivek Layrton je pro 600W doporučen kondenzátor 60 či 65 mikroFaradů!


60 ci 65 tu nikde nesezenu, slo by pouzit 68 mikrofaradu / 400V ?
Deda Mraz
novaczek: Samozřejmě by to šlo, taková malá odchylka je plně ve výrobní toleranci kondenzátorů (+-10%). Takže když by sis koupil třeba 60mikro kondík, tak díky té výrobní nepřesnosti může mít ve skutečnosti od 54 do 66 mikro. Čili tři mikroně navíc nemůžou hrát roli...
Deda Mraz
Black&White: jak radí Francois, použij odpor dimenzovaný na vyšší výkon, případně klidně připoj i menší pasivní hliníkový chladič. Měli by je mít ve stejné prodejně s elektronickými součástkami jako ty LEDky.
Erixon
Black & White:
Abych řek pravdu vůbec jsem se v tom tvým výpočtu nevyznal tak to počítám znova (odpor výjde skoro stejně jako tobě :))

Teorie na začátek: Při sériovém zapojení je v celé větvi stejný proud

Takže výpočet:
Potřebujeme aby úbytek napětí na odporu (Ur) byl 12-(5*1,9)
Ur=2,5V
R = U/I
R = 2,5/0,02
R = 125Ω

Nejbližší v řadě E12 je 130Ω (samozřejmě že by to fungovalo i s těma 150Ω jaks použil).

Zatížení odporu:
Když zanedbáme to že velikost proudu bude nepatrně menší oproti spočítaným 125Ω.

P = U*I
P = 2,5*0,02
P = 0,05W

To by ale znamenalo že nechápu v čem může bejt problém protože 0,05W zvládne snad každej odpor :(
weider
mam dva 2 vyvodove startery a 2 trojvyvodove tlmivky,2xkondik a 2*son-t. Dalo by sa to nejako zapojit trebars na 1tlmivku alebo iba na jeden starter? Pretoze ak zapojim kazde osobitne do jednej zasuvky,tak ide iba jeden komplet.Co s tym?
Joly
Skontroluj ci je vykon tlmivky taky ako oboch ziariviek dokopy. Inak osobne preferujem zapojenie 1ziarivka:1tlmivka.
rastafan
Čauky kutilové,moc Vás prosím o radu:je 35mF kondenzátor vhodnej pro 400W tlumivku ? Popřípadě jakou hodnotu použít,předem moc díky čusss
sanobano
Viva cultivadore!

Toto PM som poslal VIRIDISovi.

Chcel by som ťa požiadať o radu.
Nedávno sme rozoberali jednu svetelnú reklamu. Bola plná neónov
a ešte toto:

Vec č. 1: asi 30 cm dlhé, 5 vysoké
HIGH VOLTAGE TRANSFORMER
PRIM: 235 V, 50 Hz, 1,4A, 165 W
SEC: 4000-0-4000V, 37mA, 280VA
vstup: N, zem, L
výstup: 2 hrubé vysokonap. káble.

Mám tento hread prečítaný na 80% a myslel som, že je to tlmivka, zmiatlo ma to PRIM a SEC!
Mám v pláne postaviť si box 150W SON T PIA, a chcem sa opýtať,
či to viem na niečo využiť.

Vec č.2: asi 20 cm dlhé, 5 vysoké, TRANSFORM NEON
PRI: V230, HZ 50, A 0,65
SEC:KV 1,5-E-1,5 MA37

... a z tychto údajov som úplne jeleň!

Vopred vďaka a majsafasa,
sanobano.
ondrej333
cau mam problem koupil jsem si vybojku philips sont-t pia plus,tlumivku philips s 3 vyvodama a starter zrm 6-es/b 100-400 220v.a neumim to zapojit skousel jsem to podle schemat uvedenych tady i na tech co jsou na starteru a tlumivce.kdys to zapojim tak pořad neco šusti ale žarovka ani neblikne.vse je nove koupene v elektru janca prosim o pomoc celkem to spjecha dik
metalsodik
zapoj na tlumivce jen dva dráty, já mám tu samou kombinaci, ale jiný startér. Co máš za dráty??? Banální chyba je někdy právě v dotažení drátu a lampy!!!!!
ondrej333
draty mam takove hrubši dotahoval jsem to nekolik krat a skladal taky.mohl bys fofotit jak to mas zapojeny byl bych za to moc vdečnej.dik
metalsodik
Vyfotit to fak nejde ,protože já to mám , ještě pres stykč a pojistku .Navíc to mám na liště z boku skříně , a podle toho bys už vůbec nevěděl co s tím. V podstatě to je jednoduché zapojení, jdi drát podrátu a objevíš chybu, nebo tu dej nákres jak to máš, Určitě máš něco přehozené, ale takhle na dálku to je těžko radit, spíš to vyfoť ty.
Hydrothor
to ondrej333: Zkus jestli ti nepomůže alespoň trochu tohle:
http://grower.cz/forum/showthread.p...5554#post355554
toos
Něco sem tu našel o tlumivce se třemi vývody, ale nic konkrétního sem bohužel nenašel... (mnoho druhů zapojení, ale kdo se v tom má vyznat, když nejsem elektrikář...) :D

Dneska mi přišly(pro mojí výbojku):
Tlumivka,Startér,Kondenzátor
Tlumivka
Layrton 70W (made in spain)
230V 1A 50Hz "Lambda"0,38 tw130 "3úhelník"t65
pak sou tu nějaká zapojení (vyfotím)
a dole je:
C=12microF 250V "lambda" = 0,95

pak jsou očíslované 3 kontakty (beru to zleva):
4,2,mezera,1

Startér
IGNITOR TRZ 10
NaH/HPS: 35-50-70W
UVN - max. 2500V
I=1,5A
U=220-240V 50-60Hz
a použití od -30 do +100 stupňů Celsia
kontakty:
B,LP,N
B=zem?
LP=fáze?
N=nulák?

Kondenzátor
12microF +-10%
má 4vývody (2páry)

A teď otázky:p: :
1)můžu to zapojit takhle?
http://grower.cz/home/potw.php?act...ow&photoid=7648
nebo takhle?
http://grower.cz/home/potw.php?act...ow&photoid=7656

2)na té tlumivce je napsané C=12microF... neobsahuje ta tlumivka kondík v sobě? to by možná vysvětlovalo 3 vývody...

3)poraďte mi pls, díky moc!
:afro: peace and High 4all:bong:
Deda Mraz
toos: To druhé schéma na tlumivce (to vpravo), schéma na zapalovači i ta dvě zapojení v odkazech jsou v podstatě jedno a totéž, liší se jen v označení svorek. V tomhle zapojení máš označení shodné se zapalovačem, takže ho kdyžtak použij.

B = vývod č.4 z tlumivky
L(LP) = vysokonapětový kabel ke středovému kontaktu objímky
N = nulák (zapojit do zapalovače a na závit objímky)
Do vývodu č.2 tlumivky přijde připojit fáze

Jo a to 12mikro na tlumivce je jen informativního rázu, aby zákazník bez hledání hned věděl, jaký bude potřebovat kondík... V tlumivce samotné kondenzátor obsažen není. Ten třetí vývod je určen pro speciální zapalovače, kdy se využívá část indukčnosti tlumivky k zesílení výstupního napětí, tam pak platí to první schéma, co je nakreslené na tlumivce.
toos
díky díky +K za rychlou odpověď, ale je tu ještě jeden problém... jak dát ten kondík? nevidím na něm žádné značení?? :confused:
a na schématech taky... :(

vím, že na kondících bývá "+" pro orientaci... ale na něm nic nevidím:(
Joly
4toos: kondík pripojíš na fázový vodič a nulák, ešte pred tlmivkou. Polarita na kondíku samozrejme nieje vyznačená kedže v sieti je napätie striedavé. Takze sa ani nepokušaj tam dávať polarizovaný kondenzátor lebo bude ohňostroj.
Inac obrazok ako a kde v obvode ma byt zapojeny kondik mas tu: http://grower.cz/home/potw.php?action=show&photoid=7656 ;)
Pytlos
pánové předem se omlouvám že sem debil a neumim pouzit HLEDANI nebo neumim cist ale mam v planu 4x25W Narva Oceanic colour zářivky. jsem naproste amater a ani s elektrikou a nejakejma drátkohejblatama si vubec nerozumim..ale..co vsechno jeste budu potrebovat koupit/udelat k tomu, aby mi to chodilo tak, abych to mohl "nejak" píchnout do zdi a proste a jednoduse svitit..? dííííkz
*-jestli máte někdo s tadytěma speciálníma akvaristickejma zářivkama zkušenosti,můžu mít pár otázek přes PM?? děkuju moc O:)
toos
Já sem pako...:D
sme měli elektro stavebničky, kdysik před X lety a to bylo na zhruba těch 12V :D
Tam bylo + a - :D
Na to jsem zapoměl, že v síti asi těžko najdu + a - ...:D:frog:

díkes, takže ho tam nějak prdnu...
High 4all:bong:
Deda Mraz
Nejlepší budeš mít, když si koupíš už hotová svítidla, do kterých jen dáš zářivku a zapneš do zdi, tak jak to chceš. Něco jako třeba toto: http://www.akvarista.cz/web/shop/it...itidlo-stela-18
Akorát sehnat provedení na 25W zářivky asi nebude nejlehčí...
Pokud by sis chtěl nějaké svítidlo udělat sám, potřeboval bys patice, tlumivku, startér a kondenzátor. Ale pokud v tom nejsi zběhlý, opravdu velmi nedoporučuju se do elektriky hrabat!

Jinak co se týče těch zářivek, tak přesně tyhlety Oceanic Colour mají hodně mizerný světelný tok (950 lm), i když spektrum je fajn... To třeba ta Oceanic Light má daleko lepších 1450 lm, tak o tom ještě zauvažuj...teda nevím přesně jak moc dobré spektrum ta Colour má, nechci ti špatně poradit, ale světla je zní málo.

citace:
Původní příspěvek od Pytlos
pánové předem se omlouvám že sem debil a neumim pouzit HLEDANI nebo neumim cist ale mam v planu 4x25W Narva Oceanic colour zářivky. jsem naproste amater a ani s elektrikou a nejakejma drátkohejblatama si vubec nerozumim..ale..co vsechno jeste budu potrebovat koupit/udelat k tomu, aby mi to chodilo tak, abych to mohl "nejak" píchnout do zdi a proste a jednoduse svitit..? dííííkz
*-jestli máte někdo s tadytěma speciálníma akvaristickejma zářivkama zkušenosti,můžu mít pár otázek přes PM?? děkuju moc O:)
Pytlos
Děda Mráz: ani sem necekal tak rychlou a ochotnou odpoved, dik moc.
o tehle zarivkach sem se tu docetl v threadu Osvetleni kde jisty Zeus pise ze tyhle zarivky by na pestovani mohly bejt hodne dobry. Jestli Colour nebo Light to sem jeste neprozkoumaval ale je to na zamysleni ;) jo a trosku sem zapatral a nasel sem primo od vyrobce tech zarivek i tohle DL 2x26W DOWN LIGHT podhledové svítidlo.. no mohlo by to bejt levnejsi nez za 430 :-/ a v pripade myho nakupu uz by to bylo jednou tolik. taky tam k tomu nic nepisou a na tom akvaristovi sem se docetl ze soucasti baleni sou nejaky zarivky..takze abych za to dal tolik a jeste z toho puvodni zarivky vyhodil,to se mi nechce..pokud tam fakt sou :(
kdybych se do toho chtel (teda spis kamarad autoelektrikar) preci jen pustit..? co bych za to dal? jo a v cem je jiny pouziti předřadníku do toho "obvodu", který součástky bych z toho mohl vyloučit a ktery bych naopak potřeboval?
thx again ;-)
Deda Mraz
Pytlos: 430 Kč za dvoutrubicové svítidlo je IMHO super cena, ale přesto pokud máš možnost, navštiv nějaký stavební bazar. Ta svítidla tam mívají často, třeba na něco narazíš. Já tam kupoval do garáže svítidlo na 2x58W a stálo mě jenom stovku.

A když by se teda do toho ten tvůj kamarád pustil sám, rozhodně se neobejdeš bez toho, co jsem ti psal minule, snad vyjma kondenzátoru, ten není zcela nutný. Rozhodně nutný je ale předřadník (tlumivka, cena cca 50 Kč), bez něj to prostě nepojede, dále startér (zapalovač, cca 20 Kč) a pár paticí G13 (kolem 20 Kč ks).
Jo a ještě maličkost, používá se na zapojení vodič s tuhým jádrem (tzv. "drát" :) nikoliv splétaný kabel (lanko), ten by nešlo zastrčit do konektorů.
Zapojení zářivek je v prvním příspěvku tohoto threadu.
CAESAR
citace:
Původní příspěvek od toos
díky díky +K za rychlou odpověď, ale je tu ještě jeden problém... jak dát ten kondík? nevidím na něm žádné značení?? :confused:
a na schématech taky... :(

vím, že na kondících bývá "+" pro orientaci... ale na něm nic nevidím:(


jaka orientacia,ved v sieti je striedave napatie :frog:
Pytlos
citace:
Původní příspěvek od Deda Mraz
Pytlos: 430 Kč za dvoutrubicové svítidlo je IMHO super cena, ale přesto pokud máš možnost, navštiv nějaký stavební bazar. Ta svítidla tam mívají často, třeba na něco narazíš. Já tam kupoval do garáže svítidlo na 2x58W a stálo mě jenom stovku.

A když by se teda do toho ten tvůj kamarád pustil sám, rozhodně se neobejdeš bez toho, co jsem ti psal minule, snad vyjma kondenzátoru, ten není zcela nutný. Rozhodně nutný je ale předřadník (tlumivka, cena cca 50 Kč), bez něj to prostě nepojede, dále startér (zapalovač, cca 20 Kč) a pár paticí G13 (kolem 20 Kč ks).
Jo a ještě maličkost, používá se na zapojení vodič s tuhým jádrem (tzv. "drát" :) nikoliv splétaný kabel (lanko), ten by nešlo zastrčit do konektorů.
Zapojení zářivek je v prvním příspěvku tohoto threadu.


-takze jestli to chapu spravne tak na 4 zarivky budu potrebovat jeden kondenzator(*),jednu tlumivku,4x starter a 8x G13 patici.
(*-nebude-li to vadit tak bez kondiku)
jo a kdybych tam chtel jeste treba doprostred nacpat jeste UV zarivku,kterou bych zapinal treba jen na kvet,musel bych nan i udelat spešl obvod nebo by se dala mezi tohle vsechno taky nejak vmezerit a fungovalo by to jak s ni tak i bez ni?
Deda Mraz
Pytlos: tlumivky asi budeš potřebovat 4x25W, protože, pokud vím, 100W provedení se nedělá a 50W taky ne. Pak tedy jakliže budeš mít všechny trubice zapojené odděleně, můžeš si některou z nich vyndat, aniž by to ovlivnilo funkci ostatních.
Kondík by případně stačil jeden, ale musí mít čtyřnásobnou kapacitu než na jednu zářivku, ale to je asi jasné...
Pytlos
a starter taky 4x..? takze na kazdou zarivku solo starter a solo tlumivku
Deda Mraz
Pytlos: ano, startér taky 4x , ale to je záležitost maximálně 20 Kč za jeden...
Dalo by se udělat zapojení třeba s jednou tlumivkou 60W a čtyřmi trubicemi 15W, jenomže, jak jsem už psal, na ty tvé 25W se, pokud vím, žádná vhodná tlumivka neprodává (50W nebo 100W), takže budeš muset koupit čtyři po 25W. Ale na druhou stranu je to i výhoda, protože takhle můžeš mít vypínače na jednotlivé trubice, což při napojení více trubic na jednu tlumivku nejde.
Rogu
Mam taky problem ... nechce mi naskakovat sedemdesiatka sodik ... vzdy ked ju zapnem zacne hucat tlmivka a nic ... as ked sa dotknem prstom vybojky tak naskoci ... cim to moze byt ? ... vybojka je pouzivana zhruba tri mesiace takze by nemala byt opotrebovana ... no neviem ... poradte ...
Erixon
Rogu :
To bude špatnej kontakt mezi výbojkou a objímkou, zkus tu výbojku víc utáhnout(zašroubovat).
Rogu
som skusal ... som mal aj celu obimku rosrubovanu ... tym to byt nemoze ... a obcas sa mi ju podari rosvietit len tym ze popodnou pohnem rukou ...
CAESAR
zeby slaby zapalovac?aj tak by som skor povedal,ze zly kontakt,alebo zlomeny kabel.zly kontak moze byt kdekolvek, nie len medzi objimkou a vybojkou
Rogu
oki ... dik ... vyskusam vymenit komplet kabelaz a uvidime ....
plantationer
Cus,
poradíte mi jak vypočítam kapacitu kompenzačního kondenzátoru který chci použít pro zapojení zářivek např. 4x18W, je vubec nutný?
Joly
plantationer:
Kondenzátor samozrejme povinný nieje, avšak ak ti záleží na tvojom elektrickom vybavení, malé zainvestovanie do cca 8uF - 12uF kondika nieje na skodu.
FlickerBird
zdravím...
nedávno se mi podařilo ukořistit trubicové svítidlo 58W (vypadá ještě na plně funkční :) ), a přemýšlím jestli by bylo možné na původní balast "naroubovat" 4× 15W trubice, paralelně zapojené ke tlumivce, každá s vlastním startérem... zatím se tu řešily pouze dvě trubice na tluvimce a už s těma bylo dost problémů, takže nevím :confused:
viridis
Ne, nelze - maximum jsou dve zarivky v serii (pri beznem zapojeni).
matesak3
chtěl bych se zeptat na takovou blbou otázku: kondenzátor+startér+tlumivka=předřaďovač, nejsem elektrikář a nemam s tim žádné skušenosti tak jestli bys te mi to mohli osvětlit..moc dík, jo a mimochodem nevíte někdo jestli výbojka Philips sont t agro 400 dělá velký vedro?? thx
Mr Proč
Co bys na tom chtel osvetlovat? Proste normalni sestava predradniku a podrobnosti o soucastkach najdes bud zde nebo ve FAQ.
WhiTe
matesak3: kazda 400W vybojka dela dost tepla....
dejv
Zapojení výbojky SON-T
zmetek
Pls jak udelat regulaci k vetraku na 220V? Muze byt i spinanej. Dik
Joly
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=19236
Wik
Řeším automatické zatemňování venkovních kytek pomocí časových relátek, téma jsem založil v outdoor sekci, tak se tam mrkněte, potřeboval bych poradit od vás elektrobastliřů...tu je ten odkaz http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=25425

Díkes
Protiva
For Dzamil: Vem modrej drát a nacpi ho na pravou stranu startéru. Drátem navíc č.1 spojíš levou díru startéru s levou stranou tlumivky. Střední díru startéru spoj s objímkou a s pravou stanou tlumivky.
Hnědej nacpi do prostřední díry u tlumivky a mělo by svítít ;)

Jo a zelenej přichit na kostru tlumivky (uzemnění)
weider
zapajal som 70w sodik s 3vyvodovou tlmivkou a 2vyvodovym starterom + kondenzator. Na kazdej suciastke bola ina schema, tak som to zapojil nasldovne a najlepsie na tom je, ze to funguje. Ak mate niekto podobny problem so zapojenim tak tu je schema. Snad pomoze
zmetek
Umel by nekdo sestavit obvod podle tohodle schematu? Je to halogenovy vaporizer ale nevim jaky soucastky pouzit.
Sronson
Zdravím všechny growery mám dotaz mohu zapojit na 70W sodíkovou lampu pojistku CF-F 5A 250V. V FAQ a dalších treadech se píše pojistka 0,630 mA. Tak jestli máte někdo zkušenost nebo radu. Prodavač mi říkal, že se tam může dát. A na stvrzence je 0,800mA - 6,3A. Tak si nechám poradit díky za odpověď.
_Sparrow_
Zdrawim! Prosim was poradtte mi! Wsude tu pisete ze si Groweri maji poridit SODIK s oznacenim SON-T Agro, Taxemsi ho objednal a prodawacka mi prinesla wybojku s cirym sklem a oznacenim LU70/90/T12/27 Wim ze 70 budou asi watty, (objednawal jsem 70tku. a 27 je záwit. jinak chci wedet jestli je to ta AGRO wybojka nebo nejaky obycejny shit! Prosim o rychlou odpowed abych jim to mohl kdyztak omlatit o hlawu a wratit DEKUJI! Sparrow
Mr Proč
2_Sparrow_: to co ti prinesla je vybojka od GE, nikoliv SON_T AGRO od Philipse, jak muzes videt tady , takze pokud jsi chtel SON_T AGRO, tak ti dala neco jinyho, ale pestovat se pod tim da, ale nevim, jestli to je na rust i na kvet, to sem nikde nenasel, ale muzes zkusit zagooglit.

hodne zdaru Proč
Erixon
70w se v agro provedení(tzn. s přídavkem modrýho spektra) nedělá. Takže ti nezbyde nic jinýho než použít tuhe. Poroste/pokvete ti to i s ní.
_Sparrow_
Jo takze to pokwete a neco z toho bude jo? Jsem GREENHORN w pesteni indoorů takze newim.Taky wetsinou zk*rwim na co sahnu takze bych nerad inwestowal spoustu penez do neceho co pak wyhodim.Takze pro zacatek jsem zwolil 70W a no name seminka co se walej wsude po okoli. Uwidim jestli to poroste a co z toho hlawne WYROSTE.Neco uz doma kutim, takze az budou fotky tak bych to nekde POSTnul.Diky za radu jen tak dale. (Jo a jeste jedna wec!!! S tim 70W Sodicickem. Kolik toho oswitim.Nekde to tu bylo ale nemuzu to uz najit.Diky)
Erixon
Jestili nechceš nic skazit tak si v první řadě přečti faq. Tam se dozvíš i to jakou plochu pokreje 70w sodík. Další krok, koukni do galerie jak to maj pořešený ostatní. btw ve skříni ser na noname

Víc se rozepisovat nebudu - v tomto theardu zbytečný OT
lukassssss
Chci požádat někoho kdo se vyzná v zapojení osvětlení pro mojí skříň FAQ sem si přetl, fórum také prolezl, jen chi po Vás kontrolu

Takže ...
Rozhod sem se pro koupi těchto komponent:

výbojka SON-Tplus 150W E40 sodíková
301.93,-

tlumivka Layrton SAPI 150W
261.88,-

startér tyrist.zap.ZRM 6-ES/B 100- 400 220V
152.32,-

N.D.-objímka E40 29.408.3810.00 DNA 18A
130,-

METASPORT-kondenzátor 12mF 250V
33.92,-

Vše je z eshopu na janca.cz, cena by měla být kolem 1000kč

Nejsem si jistej jestli to co mi příjde domů se vůbec bude dát zapojit a proto prosím někoho kdo se v tom vyzná ( věřím že vás tu je dost) a kdyžtak mě v něčem opraví,nebo mi napíše lepší možnost. Díky

// nejsem si jistej tim kondíkem, a tím startérem.
metalsodik
Startér tady tento:
http://www.janca.cz/eshop.php?actio...tail&pid=202151
lukassssss
a co ten kondík ? bude stačit?
Biely vdovec
Mam tlmivku philips a starter gulaty s kontaktmi B L N,ked to zapojim ako to ma ist tak vybojku zapali a za cca 10 sek svieti naplno.Problem nastava po 30sekundach chodu ked vybojka zhasne,ostane zeravy len horak.Po cca 20 sek zase zacne svietit normalne.Nastastie som mal doma este tlmivku Layriton a s nou svieti bez problemov.Funguje to niekomu s tlmivkou philips?
medulda
Mám taky třívývodovou tlumivku a klasickej zapalovač (ale v jiným obalu) a všechno funguje bez problémů. Máš u té tlumivky použitý správný vývody (2 a 4)? A máš novou výbojku (podobně "blikají" vysvícený lampy v pouličním osvětlení).
Expiry
Predem se omlouvam kdyby to tu uz nekde bylo.
Zapojil jsem bimetalovou tepelnou pojistku<90°C> do obvodu pred vybojku<70w> do faze-hnedej kabel.A po tom co pojistka rozepne obvod<zkousel jsem to svickou> tak vyleti pojistky v celym byte.
Vic o pojistkach a zapojeni mi skrine Tady
Co muze byt spatne??
je to tenhle:
Termostatický vypínač, bimetalový velký,průměr 21.5, rozteč šroubků 23.8, max. 10A, 90C

kdyztak tam zkusim zapojit tohle:
Vratný termostat 45°C rozpínací; 250V, max. 16A; plast pouzdro IP40; průměr 16,3x11,3mm + kontakty 9mm
Rooftop
chtel bych se zeptat jak zapojim pc ventilatory v FAQ jsem ni nenasel tak bych jen chtel vedet co k tomu potrebuju koupit a jak to zapojit predem dik
Expiry
2Rooftop:
Potrebujes:
PC zdroj,nebo nejakej transformator<mese osvedcil transforamto r firmy Hobbi od vlacku,regulovatelnej proud od 0-17V>
Vetracek
Kabliky na prislusny napeti<tam je to vcelku jedno,koupis neco co se ti bude zdat dost tlusty :D>
Spojist to bud cokoladou a nebo to spajis a oblepis el. izolackou.
Tod vse.(ja to mam takhle reseny,odbornici s tim nemusi souhlasit :D)
Rooftop
okey zda se to celkem v poho dik moc
Lampick
Nazdar vsichni, potreboval bych trochu poradit...
Skousel jsem zapojit lampu podle nejakeho schematu co jsem tu nasel, ale nejsem zrovna elektro-technicky typ a mo nerozumim tem cernobilym schematum...tak jsem skusil zapojit lampu (MH 70W), zapojil do elektiky a zacalo to nejak divne blikat...rek bych ze sem odpalil vybojku (kurwa stala 500)
Tady je pokus o schema,mohli byste mi please poradit co je na tom spatne?? Moc dekuju,zkusil sem to i barevne...
Lampick
Lampick
Nazadek vsem,
potreboval bych trosku poradit...zkousel jsem nakreslit obrazek,ale nejak mi to nejde zapojit...tak to zkusim popsat po krocich jak sem to delal...snad mi nekdo poradi...
Hnedy kabel jsem vedl ze snury do tlumivky (vyvod 4), z vyvodu 2 tentyz hnedy do starteru (oznaceny B), dale z L do vybojky.
Modry kabel primo ze snury do bocni steny vybojky.
Zelenozluty do N na stareru.
A jejda...asi mi zhorela vybojka (vse by melo byt na 70W MH zatim) ale nevim kde se stala chyba...zkousel sem to zapojit podle tech cernobilich schematu,ale v elektrice se vubec nevyznam tak mi prosim nekdo pomozte...je to moje prvni lampa... Dik Lampik


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma