Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Životní Styl > Zákon a Právo

Stránky: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 
LegalizÁcia Marihuany Na Slovensku - Klikni zde pro originální téma
fiilo.punk
Má tu niekto nové CD Morčata na útěku?

2Highmat: Nepodarilo sa nám to... newa.... už mi prišiel volebný plagát a nič o ganji tam neni...
highmat
noo...minule som sa stretol mimo zakulisia s Evou Cernou(ANO) a mi rozpravala, ze pred asi 2 rokmi oni navrhovali znizenie postihov za marihuanu, obzvlast ked sa diskutovla zakon 3-KRAT A DOST...ze to nepreslo koli jednej poslankini..preto pozmenovaci navrh bol zamietnuty...ale ked sa kuknete na nasich (mladych) poslancov, tak tam nikto nie je kto by bol tomu trocha nakloneny...pokial chcete liberalnu politiku statu(aj k marihuane) tak volte liberalne strany...u nas to je ANO
TERAZ SA KAZDY ZAMYSLITE,CI STE OCHOTNY IST VOLIT -ANO- LEN KOLI MARIHUANE
ja som im nakloneny...radsej ako Fica,KDH,SNS,SMK ci Meciara

konecne som dostal snahu do konc,preto by som si zasluzil aj nejaku odmenu,ha?
Jeck Herer
ok,máš to tam i odemně :-)
HeRB
jasne ze asi jedina sanca je hlasovat za ANO a dostat ich do parlamentu ale bohuzial momentalne su podla prieskumov pod hranicou zvolitelnosti, tak to vyzera dost zle :( ale myslim ze kym budu v parlamente pseudokrestanske strany ako KDH, HZDS a fanaticka SNS tak je to dost nerealne aby sa to podarilo presadit..ale treba podporovat liberalov!
pildo
no v tom jighmat pravdu. ak bude vo vlade KDH tak sme v pici. Jedina strana ktora picovala KDH aj za novelu TZ kde mal ist trest za drzanie myslim od 4-8(9) rokov. na slobodnej volbe pisali dake pearagrafy a ze drzanie zbrane hromadneho nicenia 3-8 rokov. ak KDHci zas budu vo vlade a daju navrh na 4-8(9) rokov tak bude automaticky basa pretoze podmienka moze byt len do 3 rokov
pekné volby na Slovensku, kurva som zvedavý nato čudo čo sa tu vytvorí....ked už trošku politika...
highmat
no mozme dufat, ze Fico je tak nakloneny ludom ako gresu :D
ale je este malinka sanca,ze pokial sa KDH,HZDS,SDKU+SMK daju spolu, tak sme uplne v pici...
highmat ...to už padlo , síce teraz by boli radi spolu pri tom najvačšom válove ...
CAESAR
ani nestras,toho pajaca(mikulasa) tam uz nechcem vidiet
ale koho tam chceme vidieť?otázka ...zas si ma tu niekto nájde a za politiku mi da K-
CAESAR
tak to fakt neviem.asi to je aj jedno,zlodej jak zlodej.
presne
toonco
furte je to stejneee.. obraz slovenského národa.. hociktorí iný človek je taký istýý.. a pochibujem že na tom sejde.. LEGALIZE!!
HeRB
no tak vyzera to na tu najhorsiu moznu variantu SMER SNS a HZDS..
s dekriminalizaciou to vidim veeeelmi biedne..alkoholik slota berie marihuanu ale strasnu drogu...uplny pokrytec..a HZDS ako "krestanska" strana asi tazko neco take podpori..

PS: toonco a ddt, chlapci naucte sa gramatiku..
pildo
citace:
Původní příspěvek od HeRB
no tak vyzera to na tu najhorsiu moznu variantu SMER SNS a HZDS..
s dekriminalizaciou to vidim veeeelmi biedne


no este horsie by to bolo KDH-SNS-SMER

citace:
Původní příspěvek od HeRB
alkoholik slota berie marihuanu ale strasnu drogu...uplny pokrytec..


citace:
Původní příspěvek od HeRB

PS: toonco a ddt, chlapci naucte sa gramatiku..


hmm myslim ze vodu kazes, vino pijes. co je to brat marihuanu ale strasnu drogu??? :rejp:
CAESAR
HeRB:mily herb,je to ta najlepsia kombinacia,aka sa da spravit zo slovensklych stran.hzds krestanska strana?to si kde zobral.to co tam teraz je,tak je jedina mozna kombinacia na dekriminalizaciu marihuany,albo si myslis,ze kdh,alebo sdku by ju niiekedy dekriminalizovali?:mutant:
pildo
hmm kedze je tam SNS tak si myslim ze to bude problem. pamatam si slotove vyroky o "fetakoch" a ako by s nimi on zacvicil (hlavne ze je skorokazdy den pod vplyvom tvrdej drogy-alkoholu).
Myslim ze HZDS tiez pindalo do KDH ked chceli schavalit ten novy trestny kodex.
SDKU podla mna casom prejde aspon na dekriminalizaciu. je to strana, ktora sa zaujima o mladych a vzdelanych volicov. KDH - stara skola, ak by bolo KDH vo vlade, tak travu u nas legalizuju hned po tom, ako ju legalizuju vo vatikane. SMK-konzervativci, nemyslim ze by boli aspon za dekriminalizaciu.

Chcelo by to, aby sa do buducej vlady dostali niake mlade strany. skoda ale ze je potrebnych az 5%, to je dost vela.

Inak dostal om taky napad: spravit niaky sajt, dat tam vyhlasenie. nieco v tom zmysle ze dolu podpisany ludia su za dekriminalizaciu/legalizaciu marihuany. Ze nesuhlasia, aby sa ludia zatvarali len za to, ze si vonku zapalia jointa a nikomu nic lze nerobia.
Pokial by sa podaril zohnat za niake 3 roky dost podpisov, tak kazdej starne na SVK by sa poslal otvoreny list, v ktorom by bolo toto vyhlasenie a podpisy vsetkych ludi. najlepise by bolo, ka by sa podpisovali len ludia, ktory maju 18 popriade v novych volbach uz budu plnolety a teda aj potencionalny volici.
pokial by ste do toho niekdo sli so mnov, tak PM
CAESAR
slota tam az take slovo nema,aby mohol zhatit novelizaciu,myslim,ze by sa dal aj ukecat,kedze je sam narkoman(alkoholik)hzds je akurat tak jedno,ci tu je hulenie legal.pochybujem,ze by sdku,bola za taky navrh,jedine,ze by sa im to hodilo.smk-neviem posudit,ale bugar mi pripada ako najserioznejsi politik na slovensku,takze myslim,ze podlozena argumentacia by ho presvedcila.
HeRB
citace:
Původní příspěvek od pildo


hmm myslim ze vodu kazes, vino pijes. co je to brat marihuanu ale strasnu drogu??? :rejp:

no tak sorry som sa preklepol malo tam byt "brat marihuanu AKO strasnu drogu" ale aspon nenapisem "pochybujem" s makkym i
citace:
Původní příspěvek od CAESAR
HeRB:mily herb,je to ta najlepsia kombinacia,aka sa da spravit zo slovensklych stran.hzds krestanska strana?to si kde zobral.to co tam teraz je,tak je jedina mozna kombinacia na dekriminalizaciu marihuany,albo si myslis,ze kdh,alebo sdku by ju niiekedy dekriminalizovali?:mutant:

no tak stou najlepsou kombinaciou sa asi nezhodneme (SNS?)
a kde som zobral ze HZDS je krestanska strana? tu je citat z ich stranky
Sme pokračovateľmi rozvíjania kresťanských a demokratických hodnôt. Hlásime sa k odkazu svätého Cyrila a Metoda. Z hodnôt kresťanstva vychádzame pri hodnotení a zodpovednosti človeka, života, rodiny, spoločnosti, sociálnej spravodlivosti, solidarity a slobody. Pritom sme otvorení pre všetkých ľudí bez ohľadu na náboženstvo.
takze si myslim ze dekriminalizacii by skor pomohli strany ako ANO a SF ktore maju jednoznacne blizsie k liberalym hodnotam..
CAESAR
ono to ze niekto nasleduje krestanske hodnoty,ktore su take iste ako v ostatnych svetovych nabozenstvach,aj ked neverim,ze by tie hodnoty hzds nasledovalo,neznamena,ze su proti trafke.ano a sf su predsa "mimo misu"takze o tych sa uz nemusim ani bavit
tráva , netráva ..sú to hajzli ..radšj by som dostal podmienku za 2-3 rastliny ako sa tu zas rozjímal s tými kokotmy...
papaja
upřímnou soustrast k povolební situaci bratja trochu to sleduji je to hrůza
to spojení nahání strach pořád mám zapsano: Slota je kokot nacionalistickej, Fico přiblblík levicovej a Mečiar je opravdu třída ..no na 4 roky máte s dekriminalizací útrum tak tohle prorokuji a je mi to upřímně líto:rolleyes:
mám madarskú narodnosť a som katolík , teraz tam je Slota ...mám sa báť , že nie som židobolševik ?
CAESAR
preco by si sa mal bat?nevies,ze aj on sa podpisal o naky zakon,ktory bol v prospech madarov zijucich na slovensku?nepoviem ti konkretne aky,lebo si to nepamatam a nechce sa mi to hladat.

neviem ci je slota zrovna zid :frog: ale hentak chlastat podla mna neni moc koser
Niga
Som sa kukol na stranku SMERu a do ich vyhladavaca som zadal slova ako: marihuana, konope, dekriminalizacia, alebo legalizacia. No a nevyhodilo mi to ziadny suvisiaci odkaz (jedine odkazy vyhodilo na slovo dekriminalizacia)
Tak som potom zvedavy ci sa aspon pokusia o nieco.....
CAESAR ..mám ich všetkých na vtáku, seriem na národnosť , ale zakladať si za ciel , že len idem proti nejakej národnosti ? Slota je presne ten typ , že ked nie si s ním tak si proti nemu...a legalizácia ...zabudnite, tá mladšia generácia ...čiže JA ..ako Fico ...vobec sme trávu nepoznali , čiže nemaju to ani prečo riešiť, ked tam nastupite mladší ,kt.aktívne hululi a vedia , že nemaju žiadne problémy a tí starší kokoti ...aj tá moja generácia tam už nebude....tak sa možná niečo zmení ...ak dovtedy nezmeníte názor....
CAESAR
trocha optimizmu by ti nezaskodilo
dfblbec
Hoj
Ja som s vysledkom volieb spokojny.. nieje tam KDH ani SMK (ako moze vladnut v state strana na etnickych principoch, a ako je mozne ze cirkev sa neodlucila od statu, kua, ved sme v modernom svete a nabozenstvo ide dole vodou),,,,, podla mna je to takto dobre, ale ja by som vymenil SNS (aj ked zdielam vela ich názorov {slovensko slovákom})ale zas je pravda ze SLota sa o svojich stara(kdo bol v ziline vie), ale just imagine keby to dopadlo takto SDKU-KDH-SMK.... dekrimi gresu nehrozi,,povinne nabozenstvo na skolach, kdo sa v nedelu neukaze v kostole ide do vezenia a tak... :D (ftipkujem)
Kazdopadne, s takouto vladou aka je som spokojny a davam velke sance dekriminalizacii, az na tu SNS, ta to zbrzdiiii
MF politika, aj tak je tu napitchu, a lepsie nebude kym su tam ty egoisti

Pozitivne MYSLENIE :)
toonco
je dobre, že prvú zahraničnu cestu chce Fico uskutočniť do ČR a nje njekam na Male Divy.. uvidíme čo s toho bude.. no príklad si môžme kľudne brať ajj od bratov čechov a huliť sa bude!!
..že pošli mi jointa a pošli ho smele.. politiki s jejich zákonama pošli do prdele.. veď jak ich múžu vážne brať keď každý z nich ojebáva a krade!!

to Herb: gramaticki správne?? snáď sa to da prečítať, ale šak to moja vizitka, ne
fiilo.punk
Kurwa chlapi, obujme sa do kanád, nakopme im prdele a všetci si spokojne zapálime pred úradom vlády jeden JohnX. Ne? Bé bé, nebé nebé... !!!Come back to nature and smoke weed!!!
dfblbec
2tonco : jj, to aj mna prekvapilo,
a naozaj VERIM ze tato vlada bude tomuto štátu prospesna a naozaj bude vidno ten rozdiel teraz a 4 roky... ale podla mna tu zivotnu uroven a kvalitu bytia zlepsia, ale kurewsky nas stat zadlzia ....
a s tym hulenim, kedze je to lavica, snad pochopia prevahu pozitiv nad negativami a naak sa tu k tej dekrimi dopracujeme (ako som spomenul, ja tomu dam 10 rokov nech je akakolvek vlada) ale zase nechcem aby to na slovensku vyzeralo ako v holandsku, sfajčiarsko je lepsi priklad :)
Toxikoman
Niga - urcite si to na stranke smeru nemohol najst , lebo ja som to teraz pozeral a nic take co pises tam neni !!


Ja som nasiel dokonca jeden clanok z www.slobodnavolba.sk ,, =

Smer nie je za legalizáciu marihuany, ale za rozlíšenie trestnoprávnych postihov

Strana Smer nie je za legalizáciu ľahkých drog, ale za rozlíšenie trestnoprávnych postihov za delikty, ktoré s drogami súvisia. V momentálnej spoločensko-ekonomickej situácii však nevidí líder Smeru Robert Fico dôvod otvárať otázku dekriminalizácie marihuany na Slovensku.

"Nemá zmysel ukladať tresty podľa Trestného zákona osobe, ktorá vyfajčí jednu cigaretu marihuany," povedal pre TASR na okraj prvého pouličného pochodu za liberalizáciu marihuany, ktorý sa dnes koná v Bratislave ako súčasť medzinárodnej akcie s názvom Million Marijuanna March 2003. Prečiny súvisiace s držbou ľahkých drog sa dajú podľa neho riešiť disciplinárnymi trestami. Páchatelia, ktorí marihuanu držia, vyrábajú a predávajú, by však mali byť aj postihovaní. Smer sa však chce momentálne venovať skôr otázkam životnej úrovne a sociálnej situácie občanov, dodal Fico.

Nedovolené prechovávanie omamnej látky alebo psychotropnej látky, jedu, či prekurzora pre vlastnú potrebu klasifikuje Trestný zákon ako trestný čin, za ktorý hrozí páchateľom odňatie slobody až na tri roky alebo prepadnutie veci.

KDH nepodporuje liberalizáciu mäkkých drog

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) nepodporuje liberalizáciu prístupu k tzv. mäkkým drogám, ako je napríklad marihuana.

"Nie je to cesta k vylepšeniu stavu spoločnosti, či už z hľadiska životnej úrovne, bezpečnosti občanov alebo rozvoja ľudskej osobnosti," povedal pre TASR podpredseda KDH Ján Figeľ. Možno sa pritom podľa jeho slov opierať o mnohé skúsenosti z krajín západnej Európy, ktoré sú skôr varujúce a výstražné v dosahoch na užívateľoch drog a na ich bezprostredné okolie. Keď si chce niekto zvoliť cestu k drogám, môže začať aj s mäkkými, avšak vývoj vedie k preklopeniu k tvrdým drogám, konštatoval Figeľ.

Snahy o legalizáciu ľahkých drog označil Figeľ za "moderné práva", "volanie po všelijakých pocitových vymoženostiach". "Ak sa takto vyformuje väčšina, tak si to aj uzákoní," dodal. Podľa kresťanských demokratov to však nie je to dobrá cesta pre Slovensko.
© TASR 2003
Niga
Toxikoman
Som si isty ze v 01-07-2006 to tam este nebolo.
Mozno tam maju novych administratorov ktory sa in konecne zacali starat o ich stranku.

Co sa tyka slobodnej volby.sk, mohla by sa uz rozbehnut, ved prechadza rekonstrukciou mozno aj rok.
Jediny slusny site v slovencine a je zamrznuty.
HeRB
dnes som pozeral reprizu luskania co chodi na stvcke a kecali tam o marihuane..okrem ineho tak jeden typek tusim sociolog hovoril ze na slovensku sa drzanie marihuany tresta ze do 3 davok sa to berie ako pre vlastnu spotrebu a je za to 0-2 roky a nad 3 davky to je 0-5 rokov vraj taky zakon plati od januara ale tak som otom este nikdy nepocul a tiez neviem nakolko tomu mam verit nepozerali ste to nahodou niekto? co si o tom myslite..
pozitron
No tak ja som pozeral este tu ne-reprizu. A ani ja som vobec nic nepocul o tom "novom" zakone, ale verim tomu. Ved nechajme sa prekvapit co z toho nakoniec bude. Inak tie postihy 0-X rokov su imho dobre, pretoze ako "nevyznamnu zhulku s kuskom travy vo vrecku" by nam mozno fizli dali nejaku z tych najnizsich sadzieb = prijatelne.

Yo inak v tom programe boli niektore tie argumenty strasne nevedecke (klasicka polopravda). "MJ je zla lebo je chlast zly. Chlast tu ale mame dlho tak MJ uz nechceme."

HeRB nevies nahodou ako je to podrobnejsie s tym narusanim imunitneho hormonu ked si zahulim? Nieco take tam spominali a ja som to nejak nedopalil vtedy.

A este 1 vec ma trapi? Ako zistim na kolko "davok" toho vo vacku mam nasypaneho? Ked sa to do 3 davok berie ako osobna spotreba, ako viem kolko je jedna davka? A nemozu mi z toho fizli v labaku papierovo spravit mnozstvo pre 30 davok? Diky
HeRB
no to neviem ci sa tie davky budu brat podla vahy (g) alebo podla mnozstva THC ale tak priblizne vies na kolko krat sa mozes zhulit z gramu nie? ;) no ale je fakt otazne ako to budu sudit fizli..
no a to narusenie imunitneho hormonu alebo ako si to nazval :) myslim ze je to blbost ale pozriem sa do "marihuana myty a fakty" knihy a tam otom nieco je tak to sem potom hodim ;)
a tiez ma seriu argumenty typu mamu tu alkohol tak naco pridavat dalsie drogy..ale ved marihuana tu uz je!! 40% mladych ma skusenost tak ich setkych pozatvarame? :)
Spsemi
to luskanie som videl... am nasral ten "doktor" (taq ho oslovovali.. taky typek-expert na travu...) citujem "..... marihuana sa uklada v tukoch...... marihuana sa nerozpusta vo vode..... marihuana sa viaze na limfocitz.... " podla man sa vyjadraoval jaq taky k*kutek.... to je jedno
dostala ma vsak jeho odpoved na otazku jednej holky
-Preco je alkohol legalny a marihuana nie?
-Lebo 50% trestnych cinov je spachanych pod vplyvom alkoholu.... a uzivanie drog zvysuje kriminalitu......
No proste grc... som bol nasraty jaq svina.. este aj ta moderatorka bola turbo "nezaujata".... skoda ze sa im tam nedala poslat divacka otazka...... inaq ten sociolog bol v pohode......

cekni si toto ze 14 000 davok.. k*koti....
http://www.bleskovky.sk/cl/10/96011...-14-tisic-davok

ze si semena zasadil na zahrade v january... to bol asi naky superman... hodnota 850 000Sk za 11 rastlin... no boha (sorac za vyraz) kedy sa v takejto spolocnosti chceme dockat aspon nakej ciastocnej dekriminalizacie.......

mi je na vracanie.....

PS> Co taq rozbehnut naku letakovu akciu......
-navrhnut rozumny cierno-biely(je lacny) letak
-kazdy kto ma zaujem by si dany letak stiahol a rozmnozil podla potreby
-dohodnut si datum a hromadne letaky vylepit.... teda kazdy vo svojej domovine... okoli ... skole..... atd...

co vy na to<<<????????
HeRB
takze k tej imunite: nasiel som to aj na webe: http://www.bushka.cz/ganjaweb/clanek10.html#mf14
tu si to mozte pozriet..inac v knihe to je este viac rozpisane ako sa robili rozne pokusi a tak
Spsemi tie letaky by nemuseli byt az take zle..ale ide o ich obsah ja osobne by som tam uviedol vyvratenie tych zakladnych mytov ktorych sa ludia ktori toho o trave nic nevedia najviac boja ako napriklad myty typu:
marihuana je prestupna droga, je navykova, vyvolava psychicke poruchy, skodi viac ako tabak..
Niga
Add letak: celkom dobry mala na svojich strankach slobodnavolba.sk Boli tam napisane tie najdolezitejsie myty a fakty,....
Len nie som si isty aktualnostou, kedze sa ten letak vztahoval na /vtedy/ pripravovane hlasovanie v parlamente.
pildo
jj ten letak je dobry napad. otazne je ci by sa podarilo pokryt ciastocne aspon krajske mesta a niake mensie
pozitron
Spsemi , diky ze si mi pripomenul slova toho "doktora" na ktore som uz takmer zabudol... Nepochybujem ze tie jeho prevratne znalosti obracali zaludok kazdeho THC-positive co tu relaciu sledoval, ale co nam to pomoze? Takychto doktorov je tu na kazdom kroku, a ti doktori co o trave vedia menej, sa od tychto "ucenych" kolegov velmi rychlo ucia osvete. 100% poprdeli stat, kde ziadny letacik nikomu nepomoze. Sorry tolko moj momentalne negativny nazor.
Spsemi
2All..
v poho.. myslim ze pokryt by sa to dalo.. kazdy (no snad) mame kamosov co hulia a radi podporia dobru vec....... a zas az tak malo nas (slovakov) tu nieje............... skuste niekto postnut navrh... pozriem na ten zo slobodnej volby... mozno by ho stacilo len upravit... myslim ze ludia odtial by namietky nemali... mozno by aj pomohli......
skusim tam aj niekomu zodpovednemu :) napisat...... zatial...

2pozitron >
Neide o to aby tyzden po vylepeni letakov kazdy volal po legalizacii...Ludia na slovensku maju zdegenerovane komunisticke nazory na marihuanu.... mozno by sa o tom aspon zacalo diskutovat...... ludia by sa o to viac zaujimali...... ved "par narkomanov" by predsa nedokazalo vylepit letaky po ????mnohych, snad aj vsetkych krajskych okresnych a inych mestach... ide mi skor o vzbudenie pozornosti a diskusie...

Len je to treba vylepit relativne naraz... taq pocas jedneho tyzdna......
zatial.. sa majme pekne :)
pildo
no najlepsie pocas jednej noci :D
nech sa slovensko zobudi do novej zimnej vyzdoby :D
Spsemi
no hrj najlepsie 23.12..... :)
cmoud [IRL]
tak dotoho idem:D ale nech je na plagatiku jezis s jointom :D:D urcite nas podporia aj veriaci:D
pozitron
Spsemi,

podla mna by sa medzi ludmi so zdegenerovanymi komunistickymi nazormi NEzacalo diskutovat o otazkach (ne)skodlivosti marihuany, ale o tom, ako tym "mnoziacim sa narkomanom v nasom meste" pristrihnut kridelka, pretoze tymto letakom propaguju zlu drogu sirokej verejnosti...

Nechcem legalizaciu, ale aby ten letacik skutocne pomohol otvorit oci nevedomej verejnosti. Drzim vam vsetkym palce aby ste to dotlacili do konca. (nebyt zatazeny skolou tak vam v tom rad pomozem).

citace:
...mozno by sa o tom aspon zacalo diskutovat...... ludia by sa o to viac zaujimali...... ved "par narkomanov" by predsa nedokazalo vylepit letaky...


edit: Jezis s jointom... OMG utopia :D
heelmaan
ano
HeRB
tie letaciky su fajn napad ale ja osobne si myslim ze kroky k dekriminalizacii by mali prist z HORA, myslim tym ze ludia by nasu iniciativu brali asi fakt ako ze neaky narkomani tu robia bordel..skor by trebalo aby sa vyjadrili neaky KOMPETENTNI odbornici a neake uznavane autority (resp. zname osobnosti)
cmoud [IRL]
Im riso muller:D
Spsemi
2>HeRB
lenze zhora nic nepride, kym tam nebudeme mi..........
Ved ty smejdi hore su tam pre nas, my sme ich tam dostali a maju zastupovat nas, nase zaujmi... atd. no realitu pozname... su to spiny zidacke..

kompetentny odbornici sa vyjadruju...
no podla vseobecnej mienky je kompetentny ten, kto hlasa ze marihuana zabija, je prestupna droga a ze marihuana sa uklada v tukoch... viz. Luskanie.
Dr*Skunk
To luskanie som pozeral aj ja a bolo to všetko na pi---ču
ja by som im ukazal Buzeranti.
Spsemi
no co nic???? hanba vam.....
Letak by mohol byt nenapadny... list v pozadi.... a text nemusi hned vyvracat vzite predsudky.. to by sa nikomu nepacilo.. vieme komu nikomu ... naopdalo ma nieco.. "ludia uzivajuci marihuanu s az dovodu jej ilegality musuia pohybovat v prostrdi kde sa pohybuju aj tvrde drogy... a to je spatne..." No ten konec este nieje..... a cele to je len kostra... nakeho navrhu.... taq sa vyjadrite...
PS: Je mi jasne ze kazdy (skoro) ma po sklizni... a vkuse sa spekate.... no lae shaq....... trochu snahy.. kazdeho nieco take zaujima az ked mu hori pod ritou......
Spsemi
taq to poriesime na jar , ked nebudete mat co hulit....
fiilo.punk
SERTE NATO""" WEED KILL´s!!!
HeRB
prinasam spravy:
http://dnes.atlas.sk/z-domova/49995/
posledny odsek:
Vývoj drogovej problematiky na Slovensku Čaplovič považuje za štandardný v porovnaní s okolitými krajinami. V súvislosti s postihom užívateľov marihuany vicepremiér pripustil, že isté zmeny môže priniesť plánovaná novelizácia Trestného zákona. Akékoľvek uvoľnenie v tejto oblasti však podľa neho treba veľmi zvažovať. Jemu osobne však napríklad holandský voľnejší model nie je príťažlivý. "Myslím si, že sa im to v priebehu desiatich pätnástich rokov vráti na ďaleko tvrdších drogách," dodal.
dufam ze tie zmeny budu pozitivne..
Spsemi
smejd jak keby to holandania spojazdnili vcera......
l.tajomny
Zdravím
:rocket:
ÁNO TU NEJDE O LEGALIZÁCIU, ALE O OSPRAVEDLNENIE VEREJNOSTI ZA KRIVÉ VYJADRENIA A DEZINFORMAČNÚ VOJNU, KTORÚ VEDIE PROHIBÍCIA UŽ CELÉ DESŤROČIA!!

ZRUŠENIE DISKRIMINAČNÉHO A MORÁLNE NEOPODSTATNENÉHO ZÁKONA, KTORÝ UPREDŇOSTŇUJE JEDEN JED OPROTI DRUHÉMU ,,JEDU", KTORÝ PREFERUJE A PROFITUJE ZO SMRTI CHOROB SPOJENÝCH Z ALKOHOLIZMOM A NIKOTINIZMOM, ktorý je zákonne nepostihnuteľný - je nutnosťou, pretože zvýhodňuje jednu skupinu toxikomanov, pre druhou skupinou toxikomanov


TAKÉTO POSOBENIE MOCI:baby: JE AMORÁLNE A ZDORAZŇUJE SILU VEDOMÉHO PREDSTIERANIA SPRAVODLIVOSTI.
PROHOBÍCIA - presadzuje utláčanie prakticky nevinnej skupiny občanov, ktorí využívajú liečivý a relaxačný účinok rastlinného extraktu.
V porovnaní s účinkami alkoholu a tabaku - legálnych tvrdých drog /tabak alkohol - druhej nekriminalizovateľnej skupiny občanov,je marihuana iba neškodnou zábavkou

Zákon, ktorý porušuje dobré mravy:vampire: , klamstvom, zámerným zamlčovaním faktov o tejto užitočnej a celé tisícročia využívanej bylinke je amorálny, nevhodný a nehodný k vykonávaniu nezaujatej fukcie zákonodarstva!!!

S pozdravom
HeRB
pekne napisane len by to trebalo dat citat tym hore..alebo apelovat na institucie ktore maju moc ovplyvnit presadzovanie zakonov..respektive apelovat na verejnu mienku..co vsak v nasej predpojatej spolocnosti nebude lahke..riesenie vidim zo zasahu "zhora"
cmoud [IRL]
no co uz zase pesimizmus sorka ale tak to vidim ?zasah zhora musi vyvolat cosi zdola alebo cosi co sa oplati ,otom druhom je v podstate smiesne sa aj bavit a to prve sa stane veelmi tazko az na Zemi bude vetsina ludi rozumnych a tolerantnych a to bude az naprsi ....
l.tajomny
nazdar

Pridal som hlas, ale akosi to viazne.
Asi zvažujú či nezakážu aj alkohol a nikotín.

!!!!!NO Z HĽADISKA SPRÁVNOSTI SI KADIA DO VLASTNÝCH ÚST!!!!!
lebo ak drogy nie tak ani kávu čokoládu ai. tabak a pivo tiež nie.

Rididlá by sa mali teda tiež predávať na dvojitý blok a občiansky preukaz!
HeRB
tak opet monitorujem internet a hadzem sem teto velmi zaujimavy blog:

http://praznovsky.blog.sme.sk/c/745...od-pijanov.html

stale cakam ze sa nieco pohne..ale pohyna sa to velmi pomalicky
fliper
jednoznacne ano,,,paci sa mi ten pomer zelenej oproti cervene.
žán-pier
Máš môj hlas,dúfam že nám to vyjde. Alkohol ako tvrdú drogu ludia toleruju namiesto aby pofajčili. a ešte niečo čo ma štve: Priatelka má ekzém a celé liečenie si musí hradit sama,kdež to alkoholik to má celé zadarmo. Tak kto si za to môže sám??
Spsemi
citace:
Původní příspěvek od žán-pier
Máš môj hlas,dúfam že nám to vyjde. Alkohol ako tvrdú drogu ludia toleruju namiesto aby pofajčili. a ešte niečo čo ma štve: Priatelka má ekzém a celé liečenie si musí hradit sama,kdež to alkoholik to má celé zadarmo. Tak kto si za to môže sám??


to s holkou mi je luto...
nas system je na hovno...
ficovy treba vyjasnit, ze ak nasim smerom nieco urobi taq ho bude volit viac ludi.... myslim ze za hlasi urobi cokolvek.. (ak ich bude potrebovat)...

RE holka ... na ekzem skus toto .. http://grower.cz/forum/showthread....13592#post13592

mastick... sam som ju zacal ... este tyzden.. a mastim.....

inaq pekny priklad stymi alkacmi......
Jurasek
za fica je 3x realnejsia dekriminalizacia ( alebo aspon mensie postihy ) ako za dzurindu a jemu podobnych KDH-kov...nevravim, ze fico uteka hned to schvalit ale je ovela blizsie k ludom ako predosla vlada a to uz je na pomyslenie...ked to neslo v minulych rokoch treba to urcite skusit teraz ked su vo vlade novi ludia...
Spsemi
2: Jurasek

jj ale teba mu to trosku "povedat" popripade trosicku jasnejsie dat vediet ze to niekto chce a ze to nie len "par fetakov" pre ktorych je gnj len prestupnou stanicou......

EDIT: nije podivne cudne ze do takejto temy prispieva taq malo ludi????
dStanly
aaaano:) kiežby som sa toho dožil....:)
dStanly
az na to posledne slovo demokratYcky je to celkom zaujmavy prispevok v ktorom stebou plbne suhlasim... tiez studujem a mam v plane okamzite po uzkonceni vypadnut pretoze to co robis tu za par korun mozes robit inde za celkom slusne peniaze... :)
dStanly
loweNature
bolo pre tohto clena:)
fry
na slovensku mozeme o legalizacii snivat najblizsich x rokov,dokial sa to nezacne riesit na verejnosti,ako u nasich ceskych susedov.kludne bi mi stacilo pravo pestovat,a nie byt pokakany ked mam na zahrade 2 rastliny.slovensko je v tomto dost zaspaty stat,pretoze si tu vsetci myslia ze marihuana je droga,a pritom tu kazdy fajci a pije.
pre mna je to relax a urcite lepsie uvolnenie ako chlast.
legalize.
MastaHBlastaH
legalizacia na slovensku je otazkou casu,tak ako je to vsade inde,staci ked sa do parlamentu dostanu ludia nasej generacie a veci sa zacnu menit.... Tak ako pisal dStanly,oplati sa odtialto cim skor odist,lebo zmeny budu prichadzat az za dlhu dobu....
gona
legalizacia je otazka vlady a preto flick zakony a flick legalizácia
fiilo.punk
hej ludia... ja som síce Anarchysta a vládu mám na háku ale... hmm... nechcete sa náhodou dať dokopy 150 a založiť si poriadnu stranu s poriadnou propagáciou...??? (len treba nato v tejto skurwenej dobe cash, keby bol spravím si to aj ja...) je tu niekto čo má nejaký ten milión , 2,3,5,10 naviac???
Gucspeed
citace:
Původní příspěvek od MastaHBlastaH
legalizacia na slovensku je otazkou casu,tak ako je to vsade inde,staci ked sa do parlamentu dostanu ludia nasej generacie a veci sa zacnu menit.... Tak ako pisal dStanly,oplati sa odtialto cim skor odist,lebo zmeny budu prichadzat az za dlhu dobu....


..mudro hovoris, az mi je to divnô.. :smoker: and peace
Spsemi
"...je lepšie nechať ľudom nejakú jednoduchú drogu, ožratý dementný alkoholik čumiaci v krčme do steny predstavuje pre systém nulové nebezpečenstvo no spoľahlivú pracovnú silu. Ako osol."

"Že ujo policajt alebo teta hlásateľka v správach povie že áno deti, drogy sú zlé. Prečo ? Lebo sú zlé. A potom vidí, ako ujo prezident sa stretol s druhým ujom prezidentom a pripíjajú si navzájom vodkou a whisky. A potom sa začnú športové správy a dieťa vidí že všetky ligy a mužstvá sú oficiálne sponzorované tými, čo predávajú drogu. Ich rodičia pijú alkohol pri každej možnej príležitosti. A fajčia krabičku denne."

2: ...som anarchista....
stranu??? si robis srandu ne... pokial viem taq existovala strana LIST.. mala aj svoje stranky.. no uz ani neviem ci to este funguje... tu sa ludia nedokopu ani k pidiplagatikom alebo ani k nalepkam... atd,..

inaq ono to je trosku aj na tej "verejnosti" mam pocit, ze tie informacie presakuju na povrch a hovorit sa o nich bude.. ci to niekto chce, ci nechce..
Kazdym rokom pribuda konzumentov a pestovatelov... taq go go go..
PS planujem polepit par nalepiek s textom

MARIHUANA
ZABIJA
agresivitu

EDIT: znie to trosku cudne.. no aspon sa to dostane ludom do hlav
PPS.. par odkazov co podla mna presiakli na povrch

stranka mesta krupina.. pridal to tam admin...

http://www.krupina.sk/index.php?ses...icle=1123735076

no a toto nieje ani taq presiaknute...ale potesi

vyzva politikom
http://www.gafor.host.sk/vyzva.html

slobodna volba (bohuzial to nak neaktualizuju)
http://www.slobodnavolba.sk/

idem im tam napisat, myslim, ze som to uz raz chcel spravit.. no ale.... ved to vsetci pozname

spsemi
:punk: :punk: :punk: :punk: :punk: :punk:
MastaHBlastaH
citace:
stranu??? si robis srandu ne... pokial viem taq existovala strana LIST.. mala aj svoje stranky.. no uz ani neviem ci to este funguje... tu sa ludia nedokopu ani k pidiplagatikom alebo ani k nalepkam... atd,..

PS planujem polepit par nalepiek s textom

MARIHUANA
ZABIJA
agresivitu
al;ebo daco taqe.


nieje nahodou propagacia omamnych latok zakazana zakonom? Je dost tazke apelovat na spolocnost,ked je to zakzane robit efektivnou formou...
Dr*Skunk
mastablastaH: šhak aj petovanie je zakazané a čo keď nalepiš jednu nalepku si myslim že sa svet nezblazni ja lepim list a cez stred je napisané www.gafor.host.sk a 100% ten čo chce tak si to prečita a ten čo nekce tak sa na to ....(asi 98% staršich ľudí na to sere) sprav si aspoň jednu nalepku a daj ju na najviac navštevované misto v tvojom okoli a pozeraj sa že čo sa bude diať ostaneš prekvapený tak ako ja_!
MastaHBlastaH
V boji proti prohibicii su nalepky bezmocne,ale aspon ukazaju ostatnym hulicom,ze je tu niekto,kto rozmysla ako oni.Skoda,ze nemame moznost,aby sa sirsej verejnosti dostali pravdive informacie o marihuane,na zaklade ktorych by si mohli utvorit vlastny nazor..
HeRB
nalepky, letaciky .. to vsetko je pekne..ale ak sa ma tento problem pohnut smerom dopredu, je POTREBNE zalozit obcianske zdruzenie.
Spsemi
citace:
Původní příspěvek od MastaHBlastaH
V boji proti prohibicii su nalepky bezmocne,ale aspon ukazaju ostatnym hulicom,ze je tu niekto,kto rozmysla ako oni.Skoda,ze nemame moznost,aby sa sirsej verejnosti dostali pravdive informacie o marihuane,na zaklade ktorych by si mohli utvorit vlastny nazor..


myslis, ze sa k sirsej verejnosti dostanu pravdive informacie.. akoze... nikto nic... vsetci budeme cusat.. a zrazu pride naky konopny jezis a kazdeho osvieti.....

citace:
Původní příspěvek od MastaHBlastaH


nieje nahodou propagacia omamnych latok zakazana zakonom? Je dost tazke apelovat na spolocnost,ked je to zakzane robit efektivnou formou...


Aka propagacia... myslis ten textik??? alebo co.. nerozumiem???

citace:
Původní příspěvek od Dr*Skunk
mastablastaH: šhak aj petovanie je zakazané a čo keď nalepiš jednu nalepku si myslim že sa svet nezblazni ja lepim list a cez stred je napisané www.gafor.host.sk a 100% ten čo chce tak si to prečita a ten čo nekce tak sa na to ....(asi 98% staršich ľudí na to sere) sprav si aspoň jednu nalepku a daj ju na najviac navštevované misto v tvojom okoli a pozeraj sa že čo sa bude diať ostaneš prekvapený tak ako ja_!


fpodstate mi len ide o to aby, sa ("starsim") ludom ulezalo slovo marihuana v hlave, a aby si uvedomili.. ze to nieje len BU bU bu bu STRASIAk , ale je to normalna sucast sveta ktora je vsade okolo nich, a nie je to len zalezitost party narkomanov v nakom zavsivavenom doupjeti, kde sa po zemi valaju pouzite striekacy a mrtve novorodeniatka...

spsemi..... nicvzlom :) :) :)

mozno prave kladieme zakledne kamene nasej ziarivej buducnosti :) :) :)



:bong: :)
Jurasek
ak niekto spravi kvalitnu stickeru sem s nou..ja by som sa urcite pridal s propagaciou v BA :)
mozno nieco kreativne sa pokusim aj ja vymysliet ak nebudem lenivy...
MastaHBlastaH
2Spsemi: tym,ze je propagacia omamnych latok trestna,je nemozne zalozit obcianske zdruzenie na boj za legalizaciu marihuany....Zmenu v legislative ako obcania vlastne nemozeme urobit,najvhodnejsim riesinm je prestahovat sa do krajiny,ktora ma tolerantnejsi postoj voci marihuane.
2Jurasek:do tej stickery by som isiel,pozeral som nejake na inspiraciu a najviac sa mi paci ta,ktoru prikladam k prispevku
Spsemi
a co www.slobodnavolba.sk ???? ak nieco obhajujes, taq to nemusish hned propagovat..... to si myslim... jj ...
HeRB
propagacia je trestna? a co potom setky tie plagaty tricka obrazky knizky casopisy nalepky hrnceky ciapky prstene nausnice atd s motivom marihuany? vznik obcianskeho zdruzenia je prvy krok k rieseniu problemu
MastaHBlastaH
citace:
Původní příspěvek od HeRB
propagacia je trestna? a co potom setky tie plagaty tricka obrazky knizky casopisy nalepky hrnceky ciapky prstene nausnice atd s motivom marihuany? vznik obcianskeho zdruzenia je prvy krok k rieseniu problemu

Propagacia fajcenia marihuany ako drogy je trestna... Privesky,tricka a pod. priamo nepodoporuju fajcenie,preto su legalne. Obcianske zdrzuenie vie urobit vela pre vyuzite konopy,ale s postojom zakona voci marihuane ako hulivu nespravi nic.
Dr*Skunk
je nas 5 čo to tu tiešia a nevieme sa o to postarať aby či už to pomôže alebo nie tie nalepky lepiť aspon pre dobrý pocit spravte niekto dobrú nalepku a naj by bolo tlačiť všecky rovnaké
HeRB
MastaHBlastaH:
Obcianske zdruzenie samo o sebe nemoze zmenit legislativu ale jeho funkcia je taka, aby ludia pochopili ze sa tu nieco deje a ze nejde len o par fetakov, ale ze je to celospolocensky problem, ktory dosiahol take rozmery ze sa to tyka vsetkych a preto vzniklo toto zdruzenie, ktore bude davat stimuly a podnety autoritam. A potom sa uz tento problem bude musiet riesit. Snad aj pozitivnymi legislativnymi zmenami.
MastaHBlastaH
2HeRB:Na slovensku je hlavne problem,ze politici a mafia maju prospech zo sucasneho stavu veci.Ja osobne si myslim,ze politici su plateni mafiou na to,aby presadzovali represiu voci marihuane a tym vytvaraju priestor pre cierny trh. Zufala situacia:(.
Co sa tyka nalepiek,tak si myslim,ze obcianske zdruzenie by bolo vhodne hlavne kvoli nim,mohli by sme odvadzat 2percenta dani,z ktorich by sa dalo financovat tlacenie nalepiek a plagatov.
HeRB
no hlavne by bolo fajn skontaktovat sa s ludmi ktori sa tymto zaoberaju dlhsie a hlbsie a ktori su urcite v problematike na vyssej urovni ako my tuna..
pildo
inak ak by ste mali dobre nalepky tak by sa mozno dala spravit jedna vec ako by si zarobili sami na seba. ale nejdem to zatial konkretizovat pokial sa to nepohne trosku dopredu

citace:
Původní příspěvek od HeRB
no hlavne by bolo fajn skontaktovat sa s ludmi ktori sa tymto zaoberaju dlhsie a hlbsie a ktori su urcite v problematike na vyssej urovni ako my tuna..


to ze si teraz v niecom zaciatocnik neznamena ze sa nemozes zlepsit aj bez pomoci lepsich, najma ked to vyzera tak ze oni su uz mimo hru (inak si neviem vysvetlit preco sa nic nedeje ani na ich webe)
DeathCell
tak sem ti tam hodila taky jeden hlas,ale myslim,že to moc nepomuže...:(
Jurasek
DeathCell - keby toto kazdi hovoril tak fakt nam uz nic nepomoze ;-) viac optimizmu ;-)

ide leto pomaly, pekne pocasie tak som sa rozhodol, ze spravim nejake tie stickery buduci tyzden...resp. sa pokusim...potom hodim sem
DeathCell
Jurasek-tak ok. budu jenom doufat,že to pomuže nam všem...a nahodou...optimizmu mam hodně :D
Spsemi
2 Jurasek... no jaq to vyzera????

Inak.. mohli by sme sa aspon zhodnut co na tich stickoch vlastne chceme... teda text... a potom to moze niekto uz len trosicku graficky dotvorit... Myslim, ze by to nemalo byt nic svetaborneho... teda nie nieco ako legalize cannabis.. a pod. , To by asi malo skor negativny vpliv... (no negativny, no...)... tha taq....

taq sem nieco poslite... ja mam momentalne v hlave dost prazdno

spsemi

EDIT> ak zamakame.. taq to stihneme do jesene a mozeme sklidit bez strachu:vampire: :vampire: :jumper: :jumper: :eek: :o :o :vampire: :devil: heh

(dufam ze edit nebude brat nikto vazne, pls....)
Dr*Skunk
jj ale nech je to čiernobiele zretelne viditelný text a nech to nieje veľkého formatu_!!!!! atd atd
Jurasek
uz som si stiahol nejake motivy, ktore graficky upravim...do terminu ktory som slubil som to uz nestihol ( ale neva aj tak sa teraz ocakavaju dazde takze stickovat sa bude aktivne asi az od maja )...
ked sa vam chce mozte aj vy spravit dake navrhy aby sme to mali pestrejsie :)
,,legalize cannabis" nehrozi :) ked uz tak ,,chceme dekriminalizaciu :)" ...v podstate fakt staci nieco jednoduche a daky slogan k tomu ( v prvej osobe mnozneho cisla )...
ja s dakymi kamosmi sa postarame o blavu...a jasan-bude to ciernobiele, format si uz da kazdi aky chce...ja totiz robim sticky vzdy vo velkom rozlisku....
HeRB
No bolo by fajn dat dam neake heslo, nieco jednoduche ale take co ludom aj nieco povie, aby sa zamysleli. Najlepsie vyvratenie neakeho mytu ci predsudku :)
Dr*Skunk
hlavne nejaké odkazi na net ale tu ide o to presvedčiť nejakých staršich ludi aby si to pozreli nejaké 15 r deti nam kkt pomôžu ja by som vytlačil to čo je na gafore a niečo pre tych viac vyznamných ludí a rovno do bim niekde na stanice niekde do mestského uradu na policiu hx už plkam bludy :D
Spsemi
herb// absolutnwe suhlasim.. taq si skusme potrapit hlavicky...
Dr*Skunk.. na to0m gafore nic nemozem najst.. hod sem pls link...
o tych detoch nmash recht... a deti pritahuje hlavne preflaknuty obrazok listu, popruipade rasta zo spekom....
HeRB
no take hlavne myty su v knihe marihuana myty a fakta aj tuna na nete
http://www.bushka.cz/ganjaweb/clanek7.html
tak podla mna je najzavaznejsi myt, ze marihuana je branou k tvrdym drogam ale tak to by bolo fakt na dlhe vysvetlovanie no a potom si myslim ze dalsi myt je ze marihuana je navykova tak nieco stym by sa mozno dalo spravit
no a dalej by bolo fajn keby na tej stickery bol aj odkaz na nejaku www stranku pretoze clovek si len pozrie nalepku a mozno sa zamysli ale tak keby nahodou chcel vediet nieco viac tak nema ako lebo asi neviem kde hladat, lenze my asi ziadnu vlastnu stranku nemame a neviem aka ina by sa tam dala dat. takze tak


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma