Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Léčebné účinky marihuany
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
robor
Stálý Člen

Karma uživatele robor - 25% PěstitelskáKarma uživatele robor - 25% Pěstitelská

Registrován: Jun 2001
Příspěvků: 60  

Zdraví Léčivé účinky marihuany Příspěvek č. 1

Zajímalo by mě, jaké máte osobní zkušenosti s léčivými účinky trávy. Hodně lidí prý vyrábí různé mastičky na revmatismus apod. Také se hodně mluví o léčení Parkinsonovy choroby nebo roztroušené sklerosy. Manžel mé kámošky má právě roztroušenou mozkomíšní sklerosu a já přemýšlím, jak mu pomoct. Díky

[Edited by robor on 17-09-2001 at 08:37 PM]

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

edited by Jedule - protože už se tu IMO obecně zažilo spojení "roborovo thread o léčebným využití marjánky", nechci sem další thread klasicky spojovat, protože je o pár měsíců starší, místo robora by jako zakladatel v seznamu threadů figurocal někdo jinej. Takže přepisuju čtyři příspěvky z toho dalšího threadu týkajícího se medical zkušeností s ganjou.

KosMic - 16-03-2001
Zlá choroba angína se mě snažila zahubit. Nasadil jsem tedy tvrdý léčebný program. Aplikuji nějaká antibiotika a pravidelně hulim. Pro upřesnění inhaluji kouř z fajfky v pravidelnem intervalu několika málo hodin. Tato léčebná kúra dosahuje úžasných výsledků. Po dvou dnech jsem jako rybička. Opravdu doporučuju

Liprd - 17-03-2001
Tak to jsem netušil že marihuana pomůže od angíny s tim jejím charakteristickým dráždivým kouřem.Ale její využití je nepředstavitelné a její léčebné účinky jsou zázračné. Zdraví je důležitá věc akorát že jsem si ti dokázal říct trochu pozdě ale už tři dny nekouřim!myslím cigarety

INFECTION - 08-04-2001
No slyšel sem lecos. To vo tý angíně bude asi pravda,
pač právě to sem zaslech nejčastějš. Sám nevim, protože angínu léčim též přírodou, ale ne ganjou.
Bejt ale na místě doktora, tak vim na co ganju doporučim
určitě, a to na trávení!!!

Zachaliaš - 06-05-2001
Zdar něco sem našel k těm léčebným účinkům http://www.mujweb.cz/www/rodor/#2

Travička zelená to je moje potěšení, travička zelená to je moje peřina...

"Naposled pomodlit mám-li se právě,
chci říci jen: Bože, žehnej trávě!"

Naposledy upravil 07-09-2006 v 13:03 PM

Old Post 17-09-2001 v 15:23 PM
robor je offline   Profil uživatele robor   Find more posts by robor   Foto galerie člena robor   Click here to Send robor a Private Message   Add robor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
konart
Stálý Člen

Karma uživatele konart - 50% PěstitelskáKarma uživatele konart - 50% PěstitelskáKarma uživatele konart - 50% PěstitelskáKarma uživatele konart - 50% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 164 

Konopná mast Příspěvek č. 2

Vyrábím pro vlastní potřebu Konopnou mast.
Pomáhá při: bolesti hlavy, bolesti zad, kloubů, popáleniny, otoky, oděrky, akné, opary, menstruační bolesti, začínající bolest v krku - vše vyzkoušeno na sobě a přátelích.
CBD je sedativum, dohromady s THC a bílou lékařskou vazelínou se mast chová jako analgetikum.

Dále drť z kořenů zabalená do vlhké hadry se přikládá na bolavá místa (třeba naraženiny) - příjemně chladí, tíší bolest.

... KonArt ...
__________________
Světlo - Spektrum slunečního záření, fotosyntéza
Léčebné účinky marihuany - Konopná mast

Old Post 18-09-2001 v 09:32 AM
konart je offline   Profil uživatele konart   Find more posts by konart   Foto galerie člena konart   Click here to Send konart a Private Message   Add konart to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
robor
Stálý Člen

Karma uživatele robor - 25% PěstitelskáKarma uživatele robor - 25% Pěstitelská

Registrován: Jun 2001
Příspěvků: 60  

Příspěvek č. 3

Nemohl by ses trochu rozepsat o výrobě té konopné masti? Dík

Travička zelená to je moje potěšení, travička zelená to je moje peřina...

"Naposled pomodlit mám-li se právě,
chci říci jen: Bože, žehnej trávě!"

Old Post 18-09-2001 v 09:43 AM
robor je offline   Profil uživatele robor   Find more posts by robor   Foto galerie člena robor   Click here to Send robor a Private Message   Add robor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
konart
Stálý Člen

Karma uživatele konart - 50% PěstitelskáKarma uživatele konart - 50% PěstitelskáKarma uživatele konart - 50% PěstitelskáKarma uživatele konart - 50% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 164 

Zdraví Konopná mast Příspěvek č. 4

Tak tady je recept na výrobu konopné masti. Získal jsem ho kdesi na webu od nějaké doktorky z výzkumného ústavu. Už si nepamatuju přesně, tak doufám že paní doktorka promine, že neuvádím zdroj.


"Konopná mast má léčivé účinky na celou řadu bolístek a bolestí. Tuto mast vyrábím a používám již více než dva roky a měla jsem příležitost ji nesčetněkrát vyzkoušet na své vlastní kůži. Její účinky byly tak pregnantní, že jsem ji doporučila i svým přátelům. Myslím, že o dobré věci by se člověk měl dělit s ostatními, takže proto tento článeček."

Jaké má mast účinky?

• protizánětlivé a hojivé (aktivní složka konopí - THC má výrazné antibiotické účinky, což již v 60. letech dokázala dodnes mezinárodně citovaná práce československého vědeckého týmu prof. Kabelíka)
• analgetické (proti bolesti)
• uvolňující (uvolňuje svalové napětí, křeče)
• afrodisiakální (nedávno provedený vědecký výzkum dokázal zvýšení pohlavní touhy u krysích samiček, ale praxe ukázala, že takto působí i na člověka, a to u obou pohlaví)

Na co mast pomáhá?

• všechny druhy oděrek, povrchních říznutí, zanícené póry (akné), boláky vzniklé ucpáním žláz za uchem, zarostlé nehty, kuří oka, opary, některé plísně včetně nehtové
• ekzém na loktech (kůže drsná jako struhadlo – neznám přesný název, ale je to celkem běžný problém)
• lehké artritické a revmatické bolesti, torticolis (což je, když ráno vstanete a nemůžete na jednu stranu otočit hlavou)
• bolesti zad - například velmi rychle odstraní bodavou bolest a ztuhlost svalů při tzv. "myším syndromu" (což je, když hodně dlouho sedíte u počítače a klikáte myší, až vám zatuhne šíje)
• zánět žil, pohmožděniny jako natlučené koleno, výron a svalové bolesti
• menstruační bolesti (natřít a masírovat podbřišek, nejlépe osobou přitažlivého pohlaví)
• hemeroidy
• začínající bolest v krku (namasírovat krk a převázat šátkem)
• migrény, bolesti hlavy (natřít čelo a spánky)

Jak se připravuje?

Přísady:
Bílá vazelína (k sehnání v lékárně na váhu), dolní listy samičí rostliny a palice.

Poměr:
Na 500 g vazelíny použijeme půl litru volně sypaných celých sušených listů (neuvádím v gramech, neboť specifická váha se může lišit podle stupně usušení), čtvrt litru sušených samičích květenství (palic - které by měly pocházet z kvalitních modelů).

Postup:
• 1 díl vazelíny (použít 1 polovinu množství) a 8 dílů vody do širšího kastrolu, přivést k varu a rozpustit vazelínu
• sušené listy rozdrtit nahrubo
• vhodit do kastrolu a za častého míchání pomalu vařit asi 60 minut
• odstavit a nechat chladnout, již nemíchat
• vychladlý kastrol dát na hodinku do ledničky
• opatrně sebrat ztuhlý tukový škraloup a vodu se zbytky listů a stonků vylít
• ze škraloupu vytlačit vodu, dobře prohníst a natlačit do širší nádobky s volnějším uzávěrem a nechat tři týdny v temnu a chladu proležet (pozor na plíseň!)
• ve vodní lázni rozpustit uleželou hmotu a přecedit přes hrubší cedník
• přidat druhou polovinu vazelíny, jemně rozdrcené palice a za občasného míchání vařit ve vodní lázni asi 30 minut
• nechat vychladnout a uložit do lednice
• za týden opět povařit ve vodní lázni a za další týden znova (celkem 3 x s týdenním odstupem)
• směs vazelíny a palic opět přivést k varu, tentokrát na přímém ohni a za stálého míchání nechat pomalu smažit asi 15 minut, až se začne uvolňovat charakteristický, lehce připálený zápach
• horkou směs přecedit přes čisté plátno (plátno se zbytky konopí nevyhazovat, skvěle se osvědčilo jako teplý obklad při astmatickém záchvatu, neboť velice rychle uvolní průdušky, je rovněž vhodný při zánětu průdušek nebo jako obklad při bolestech kloubů)
• rozlít do kelímků, nechat ztuhnout
• uchovávat v chladnu


Tak, to je všechno. Příprava je sice zdlouhavá ale stojí to za to.




[Edited by konart on 18-09-2001 at 02:02 PM]

... KonArt ...
__________________
Světlo - Spektrum slunečního záření, fotosyntéza
Léčebné účinky marihuany - Konopná mast

Old Post 18-09-2001 v 09:57 AM
konart je offline   Profil uživatele konart   Find more posts by konart   Foto galerie člena konart   Click here to Send konart a Private Message   Add konart to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Walhalla2000
Grower Team

Karma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 856 

Příspěvek č. 5

2 KonArt

clovece, tim prispevkem jsi u mne zabodoval. Divim se, ze te nenapadlo uz davno s tim prijit, jako se samostatnym prispevkem.

Kazdopadne mi to prijde jako genialni napad k "popularizaci" konopi. Totiz... Taky mate rodice, ktere o trave vedi prd, nanejvejs, ze to je strasna droga, ktera zabiji miliony?

Taky mate rodice, kteri si furt stezuji, ze je boli hlava, ze je boli zada, ze je proste porad neco boli?

No tak super. Tak hura vyrobit zazracnou mast a nabidnout jim ji k vyzkouseni. Pokud aspon trochu bude fungovat, jako ze se zda, ze funguje (nebo ne?), tak uz vidim spokojeny rodice, kteri vypraveji v praci sve kamaradce/kamaradovi jak prave zjistili, jak je to konopi lecive, ze jim pomohlo od toho a toho a ze jim doporucuji, at to taky vyzkousi a ze kdyztak jim trosililinku donesou. A jak spokojeni sousedi zase rikaji sousedum....

No, asi to nebude tak idilicky, ale je dobre se chytat kazde sance ne? Az letos proschne sklizen, tak to urcite zkusim vyrobit a zkusim to nabidnout nasim (+babicce, znamym atd...)

uvidime, jak to dopadne

Jeste jednou diky a karma te samozrejme neminula...

BTW: zajimalo by mne, jak ta pani doktorka byla doktorka. Zda asi tak jako ja nebo jeste min... Nebo aspon jeji uroven co se psani tyce neni nic moc.

Old Post 18-09-2001 v 12:15 PM
Walhalla2000 je offline   Profil uživatele Walhalla2000   Find more posts by Walhalla2000   Foto galerie člena Walhalla2000   Click here to Send Walhalla2000 a Private Message   Add Walhalla2000 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
konart
Stálý Člen

Karma uživatele konart - 50% PěstitelskáKarma uživatele konart - 50% PěstitelskáKarma uživatele konart - 50% PěstitelskáKarma uživatele konart - 50% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 164 

Příspěvek č. 6

Mast jsem zkusil uvařit a rozdal ji lidem, o kterých jsem si myslel, že by ji mohli potřebovat a nemůžou si ji vynachválit. Vařím další várku, protože mě kamenují, že chcou ještě.

Podle mě ta mast neléčí (v případě onemocnění kloubů a tak), ale pozastaví stávající problémy a uleví od bolesti. V léčivech se moc nevyznám, je to jen úvaha.

Myslím si, že je to převratná věc v oblasti lékařství ale nikdo s tím nechce nic mít, protože to není povolený. Znám pár doktorů, kteří tajně doporučují svým pacientům konopí k léčbě, protože legální léčiva už nezabírají.
Stejně se takové věci kdysi vyráběly, než naši zákonodárci zblbly a zakázaly to.


2 Walhalla2000: Díky za K+.

[Edited by konart on 28-11-2001 at 10:39 AM]

... KonArt ...
__________________
Světlo - Spektrum slunečního záření, fotosyntéza
Léčebné účinky marihuany - Konopná mast

Old Post 18-09-2001 v 12:58 PM
konart je offline   Profil uživatele konart   Find more posts by konart   Foto galerie člena konart   Click here to Send konart a Private Message   Add konart to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ignácius
Stálý Člen

Karma uživatele Ignácius - 26% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 50 

Upozornění ! Příspěvek č. 7

to konart: ta "nějaká doktorka z výzkumného ústavu" je paní Bushka Bryndová, cituji z jejích stránek http://bushka.narodni.cz/ :

"BUSHKA je 44 let stará lidská bytost ženského pohlaví. Pracuje jako nezávislá překladatelka (viz stránka Překlady) a publicistka. Žila v několika zemích (Česká republika, Kuba, Francie, Belgie) a plynně hovoří česky, anglicky, francouzsky a španělsky. Jelikož byla proti komunistickému režimu, odjela v roce 1982 ze své země a 14 let žila v západní Evropě. Od roku 1995 je zase zpět v Praze. Během exilu prožila mnoho obtížných situací a získala velmi zajímavé a rozmanité zkušenosti. V letech 1990-93 pracovala jako expert pro Komisi evropské unie, v programu technické pomoci bývalému Sovětskému svazu - TACIS. V rámci své práce se setkala s dnešním prezidentem Ruské federace panem Putinem a stala se svědkem násilného pokusu o státní převrat na Zakavkazí. Rovněž však stála u zrodu důležitého dopravního a telekomunikačního projektu TRASECA, který měl ukončit izolaci bývalých sovětských středoasijských republik. Po sametové revoluci v roce 1989 byla po dobu několika měsíců mluvčím OF v Bruselu, odkud ve spolupráci s francouzským rádiem "France-Inter" zorganizovala sbírku francouzsky psaných knih, která vynesla více než 20 tun kvalitní literatury pro naše veřejné knihovny. Neměla však dostatečně silný žaludek na to, aby zůstala v politice." konec citátu...

Mimo jiné také spolupracuje s poslancem Pejřilem na zákonu, který nás všechny dost zajímá, že ? ;-)

A ten recept na konopnou mast jsi nejspíš zkopčil odsud:
http://svet.namodro.cz/go/r-art.asp...09967&t=magazin
Pod tím článkem najdeš taky linky na další její články pro Svět Namodro na téma konopí.

to W2000: Až budeš psát tak kvalitní články jako ona, tak kritizuj !
Nic ve zlým, ale ta paní dělá pro "naši věc" možná víc, než my všichni dohromady, takže se jí musím zastat.

Mějte se a míň hulte a více si všímejte dění kolem sebe :-)

Ignácius

Old Post 18-09-2001 v 13:18 PM
Ignácius je offline   Profil uživatele Ignácius   Find more posts by Ignácius   Foto galerie člena Ignácius   Click here to Send Ignácius a Private Message   Add Ignácius to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Walhalla2000
Grower Team

Karma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 856 

Příspěvek č. 8

2 ignacius

ja ji vubec nekritizoval! to mi zase krivdis. A pokud si poradne prectes muj prispevek, tak ti jiste neunikne, jak jsem celou myslenku chvalil!!!!

Ja jen rikal, na to ze to je "nějaká doktorka z výzkumného ústavu" tak ma docela zvlastni pisemny vyraz. Ono, neni mnoho dospelych a jeste doktoru, kteri by se vyjadrovali ve smyslu (paldy z dobreho materialu).

:?-)

Ale vubec jsem to nemyslel spatne!

Jinak diky za linky na svet na modro

Old Post 18-09-2001 v 14:12 PM
Walhalla2000 je offline   Profil uživatele Walhalla2000   Find more posts by Walhalla2000   Foto galerie člena Walhalla2000   Click here to Send Walhalla2000 a Private Message   Add Walhalla2000 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ignácius
Stálý Člen

Karma uživatele Ignácius - 26% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 50 

Palec nahoru Příspěvek č. 9

2 W2000:

Ja to taky nemyslel ve zlým, já si jen paní Bryndové vážím a tys o ní napsal "jeji uroven co se psani tyce neni nic moc".
Jelikož její články jsem četl, tak mě to trochu namíchlo...ale jen na chvíli :-)
Kéž by všichni z její generace byli jako ona...

P.S. Taky jsem se letos chystal na tu mast...hmmm...jenže zloději byli rychlejší, zmetci :-(

Ignácius

Old Post 18-09-2001 v 14:26 PM
Ignácius je offline   Profil uživatele Ignácius   Find more posts by Ignácius   Foto galerie člena Ignácius   Click here to Send Ignácius a Private Message   Add Ignácius to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
T.H.C.
Stálý Člen

Karma uživatele T.H.C. - 18% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 30 

Prášek z konopí Příspěvek č. 10

Jak sem včera brouzdal po netu tak sem našel další zajímavý nápad na samoléčbu pomocí konopí.Tady je:

Postup: Ručně rozdrcené listy a nějaké ty palice samičích rostlin konopí necháme usušit . Usušený materiál poté rozemeleme na prášek v elektrickém kávomlýnku tak, aby měl konzistenci jako koření mletá paprika. Prášek je takto připraven ke konzumaci. Skladujeme jej nejlépe ve skleněné nádobce s víčkem na závit při teplotě do 15°C, maximálně po dobu 3 měsíců.

Dávkování: Prášek je možné zamíchat do jídla nebo pozřít přímo a zapít tekutinou. Uľíváme jej jednou denně večer, v mnoľství, které se vejde na špičku kulatého nože. Dochází-li po konzumaci k pocitu omámení je nutné dávku snížit. Léčebná kůra trvá maximálně 90 dnů. Po ní je nutno léčbu na 14 dnů vysadit a sledovat reakci organismu. Jestliže během těchto 90 + 14 dnů nedojde ke zlepšení je tato léčba nevhodná.

Použití při: Parkinsonově chorobě, roztroušené skleróze, glaukomu a v dalších případech, kdy příčinou nemoci je nemocná nervová buňka.

Keep Smoking!!!

Old Post 23-09-2001 v 19:08 PM
T.H.C. je offline   Profil uživatele T.H.C.   Find more posts by T.H.C.   Foto galerie člena T.H.C.   Click here to Send T.H.C. a Private Message   Add T.H.C. to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sativa
Stálý Člen

Karma uživatele sativa - 88% PěstitelskáKarma uživatele sativa - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 369  

Obecné když není mast Příspěvek č. 11

sice mast má určitě skvělý účinky, ale podle mě kouření taky pomáhá, sice to není moc ohleduplný ku plicím, ale CBN a CBD do těla dostaneš taky
Mě doktorka řekla, že mám dobře křivý záda a že kvuli tomu me při dlouhých výletech nebo sezení bolej, tak sem zkusil hulit a po bolestech už od tý doby ani památky :-)


Holandsko - tam a zpět a levně = NÁVOD

Miniprojekt 70W

Old Post 01-10-2001 v 19:11 PM
sativa je offline   Profil uživatele sativa   Find more posts by sativa   Foto galerie člena sativa   Click here to Send sativa a Private Message   Add sativa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
konart
Stálý Člen

Karma uživatele konart - 50% PěstitelskáKarma uživatele konart - 50% PěstitelskáKarma uživatele konart - 50% PěstitelskáKarma uživatele konart - 50% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 164 

Konopný olej Příspěvek č. 12

Olej z konopných semen je lisován za studena.
Semena (obsahující konopný olej) mají zastoupení všech esenciálních aminokyselin (včetně 8 aminokyselin, které si lidské tělo nedovede vyrobit) a nenasycených mastných kyselin srovnatelné se sójou. Konopné bílkoviny jsou navíc ve formě a v přibližně stejných proporcích v jakých se vyskytují v lidské krevní plazmě. Hrst konopných semen dokáže pokrýt potřebu proteinů a mastných kyselin dospělého člověka na jeden den.
Olej se hodí pro kosmetiku, neboť má obdobné účinky na pokožku těla a vlasy jako olej z avokáda, mandlí nebo jojoby a dokonce zvyšuje příznivé účinky jiných látek. Přípravky z konopí udržují pleť vláčnou a hladkou a činí vlasy pevné a lesklé. Vyrábí se z něj řada kosmetických produktů (masážní oleje, šampony, krémy, masti a balzámy, čistící pleťové vody a krémy, parfémy, tělová mýdla...). Vyznačuje se výbornou roztíratelností. Přípravky osobní hygieny, obsahující olej z konopných semen, pomáhají udržovat lidskou pleť vláčnou a hladkou, vlasy pak lesklé a pevné. Přítomná nenasycená kyselina gamalinolenová (až 73% za studena lisovaného konopného oleje) chrání pokožku před vysoušením, předčasnou tvorbou vrásek a před silným slunečním zářením, navíc napomáhá při léčbě lupénky, ekzému, lupů a dalších kožních onemocnění.
Z konopných semínek se dnes vyrábí mnoho potravin jako například mouka, pečivo, neživočišné mléko,sýr a pomazánky, müsli tyčinky, těstoviny, ingredience do salátů, stejně jako jedlý olej a margarín.

Zdroj: Pablo Honey


Olej a jiné výrobky z konopí prodává firma http://www.sanubabu.cz/

... KonArt ...
__________________
Světlo - Spektrum slunečního záření, fotosyntéza
Léčebné účinky marihuany - Konopná mast

Old Post 28-11-2001 v 10:09 AM
konart je offline   Profil uživatele konart   Find more posts by konart   Foto galerie člena konart   Click here to Send konart a Private Message   Add konart to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
konart
Stálý Člen

Karma uživatele konart - 50% PěstitelskáKarma uživatele konart - 50% PěstitelskáKarma uživatele konart - 50% PěstitelskáKarma uživatele konart - 50% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 164 

Kniha Příspěvek č. 13


Na vánoce jsem dostal od manželky knížku o konopí a zdravé výživě. Kniha nepojednává jen o konopí ale vysvětluje jak fungují vitamíny a minerály v našem těle, zpracování a trávení potravy, vhodné kombinace jídel, přírodní léčba, včetně receptur.
Kdo se zajímá hlouběji o zdraví, výživu a léčbu pomocí konopí, doporučuji přečíst. Recepty jsou tvořeny z konopí s malým obsahem THC, takže žádný high ale zdraví.
V knize jsou i informace o historii konopí, komerční využití a proč vůbec bylo konopí zakázáno.




[Edited by konart on 10-02-2002 at 09:33 PM]

... KonArt ...
__________________
Světlo - Spektrum slunečního záření, fotosyntéza
Léčebné účinky marihuany - Konopná mast

Old Post 09-01-2002 v 12:59 PM
konart je offline   Profil uživatele konart   Find more posts by konart   Foto galerie člena konart   Click here to Send konart a Private Message   Add konart to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ziggy
Stálý Člen

Karma uživatele Ziggy - 60% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 70 

Příspěvek č. 14

Ta kniha je fakt zajimava. Daji se vubec u nas sehnat
potraviny z konopi (nebo seminka k jidlu)
Predpokladam, ze asi ne, ale kdyby nahodou nekdo vedel ....

Old Post 07-02-2002 v 15:56 PM
Ziggy je offline   Profil uživatele Ziggy   Find more posts by Ziggy   Foto galerie člena Ziggy   Click here to Send Ziggy a Private Message   Add Ziggy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
YAHMAN
Stálý Člen

Karma uživatele YAHMAN - 79% PěstitelskáKarma uživatele YAHMAN - 79% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 88 

Příspěvek č. 15

Pro lecebne ucely se da pouzit i technicke konopi. Tzn. i semena ktere koupis ve skoro kazdem Zverimexu, diky pomerne velkemu obsahu CBN. Zajimave informace a recepty najdes v knize Konopi pro zdravi od Ch. Conrada. Koupit ji muzes treba tady:


http://www.kosmas.cz/detail.asp?afil=1004&cislo=103067

Old Post 07-02-2002 v 18:45 PM
YAHMAN je offline   Profil uživatele YAHMAN   Find more posts by YAHMAN   Foto galerie člena YAHMAN   Click here to Send YAHMAN a Private Message   Add YAHMAN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ziggy
Stálý Člen

Karma uživatele Ziggy - 60% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 70 

Příspěvek č. 16

Jo ale to je pro ptacky, takze bych mel dost obavy to pojidat.
Preci jenom asi pozadavky na kvalitu budou
pro ptaky a lidi trochu odlisne. Myslel jsem, jestli takhle pobliz se nedaji sehnat potraviny jako tyhle:

http://www.thehemp-shop.com/acatalog/food.php3

Btw: nevi nekdo, co se stalo s konopa.cz ?

Ziggy

[Edited by Ziggy on 08-02-2002 at 10:08 AM]

common sense kills

Old Post 08-02-2002 v 09:01 AM
Ziggy je offline   Profil uživatele Ziggy   Find more posts by Ziggy   Foto galerie člena Ziggy   Click here to Send Ziggy a Private Message   Add Ziggy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:54 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4422000 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív