Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Životní Styl > Zákon a Právo

Stránky: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 
LegalizÁcia Marihuany Na Slovensku - Klikni zde pro originální téma
cabax
jasne ze ANO, lenze podla mna na SR bude marihuana legelna mozno o takych 8 rokov
bawy
podla mna o 8 rokov bude nelegalna v celej EU ..ale to je len moj pocit... :)
adam
budem stastny,ked sa toho doziju moje deti .sucasna katolicka vlada,no neviem ...
bawy
katolicka vlada :D:D to bolo dobre ;) heh... no neviem....ono tazko nieco dosiahnut nami obcanmi ak politici maju na "drogu" negativny nazor..... :´) uvidime cxasom.. :)
domogled
Trestný zákon hovorí:
§3
Trestný čin


(1) Trestným činom je pre spoločnosť nebezpečný čin, ktorého znaky sú uvedené v tomto zákone.

(2) Čin, ktorého stupeň nebezpečnosti pre spoločnosť je nepatrný, nie je trestným činom, aj keď ináč vykazuje znaky trestného činu.

(3) Pre trestnosť činu treba úmyselné zavinenie, ak neustanovuje tento zákon výslovne, že postačí zavinenie z nedbanlivosti.

(4) Stupeň nebezpečnosti činu pre spoločnosť je určovaný najmä významom chráneného záujmu, ktorý bol činom dotknutý, spôsobom vykonania činu a jeho následkami, okolnosťami, za ktorých bol čin spáchaný, osobou páchateľa, mierou jeho zavinenia a jeho pohnútkou.

A já sa pýtam, aká je spoloconská nebezpečnost držani drogy pre vlastnú potrebu podla odstavca 2? A kto o tom rozhoduje?
onrejblesk
2 domogled asi sem howado ale nejak sem to nepolapil nejak se v tom nevyznam vysvetli to nekdo lajkovi
CAESAR
podla toho druheho bodu by ta teda nemali stihat zato ze mas trafku, lebo spolocenska nebezpecnost napr. legalneho alkoholu je daleko vyssia ako u trafky.
Toxikoman
www.slobodnavolba.sk = tu mas stranku ktora sa zaobera legalizaciou marihuany na slovensku...:) som jej clenom ..:D
onrejblesk
tak to je husty PEACE to by se mohlo udelat i u nas bratri v cechach NO NE---------- LEGALIZE IT----------
xxzufanxx
Taky tak...
RobZaj
Naplno s vami súhalsim.
Spsemi
:satan: ano :satan: go go go
Ludwigh
No páni. Na Slovensku sa dakej dekriminalizacie tak skoro nedozijeme. No budem dúfať, že raz snáď aj to bude. V prvom rade by sa mali tie drogy rozdelit aj v zákone. Nie že za 5g marihuany vyfasujem toľko isto ako za 5g heroínu. Ale legal si zas naše krásne Slovensko nemože dovoliť. Prečo? Proste z ekonomického hľadiska to nejde. Za cigarety a alkohol sa platia najvyšie spotrebné dane. To znamená že štát sa na tom nabaluje. No keby má byť marihuana legálna, tak sa žiaľ v našom parlamente nik tak nenabalí ako z predaja cigariet a chlastu, pretože marihuanu si radšej ludia vypestujú. Veď sadiť sa dá všade.
CAESAR
aj chlast si mozes vypalit sam, ale tiez musis odviest kesovicu statu. tak isto za zelinu by to spravili. praveze stat by to MAL spravit z ekonom. dovodov. usetril by na odhalovani pestovatelov, zarobil by na daniach a HLAVNE strasne peniaze by sem prisli zo zahranicia(cestovny ruch)
onrejblesk
hej lidi videli jste nekdo vcerejsi zpravy na nove??(30.11.2005) ukazovali tam ze se vlada snazi prosadit zakon (diky neaky petici nebo nejakejm ohlasum) ze bude povoleno nebo aspon tolerovano pestovani maleho mnozstviho a uzivani pro svoji potrebu??a ze se z toho budou nejspis poucovat i okolni staty tzn mozno i slovensko sam sem zvedaf jakto dopaden ze by konecne byla nase vytouzena LEAGALIZACIA????!!!!!
Niga
-CAESAR- Nepoznas to , vsetci sa chcu co najrychlejsie nahrabat a nemyslia na buducnost a uz vobec na ostatnych?:grrr:
Ked im strcia tabacky a likerky po par 100 tisic do vreciek, hned sa im sanca ze ich nezvolia, zda o nieco prijatelnejsia. Keby sa o tom aspon diskutovalo, podany navrh do parlamentu,...
-onrejblesk- Nemam Primu, ale nieco som si precital na G. a znie to viac nez lakavo.Oooo boze , to bolo nieco:girl: Drzim palce, ved ked bude legalizacia uspesna u Vas mame vetsi sancu na uspech aj mi.
onrejblesk
2Niga :nebylo to na prime ale na NOVE:))
2 All: tak v predevcerejsich zpravach(3.11) u kazovali ze nejaci ty typci v palamentu se nejak konecne dohodli ze prej od novyho roku u nas bude tolerovano(legalni) 6 kytek na osobu stasi 18 let a drzeni vetsihi mnozstvi nez malo okolo 3,4,5,6 gecek naseho luxusniho zbozi prej proste jenom vetsi nez male kazdej si to ma asi prebrat jak chce sem sam zvedaf jak to dopadne chtel bych zjistit vic nevi o tom nekdo neco??a jeste sme na tohle slysel hustej ftip:"nesnasim ty co berou drogy""jo to mas pravdu" " a nejvic znich celniky(hahahaha)" top bylo jenom na odlehceni teto napjate situace
wolverin
och och mame to tazke !!! :grrr:

http://www.bleskovky.sk/cl/10/96855..._voci_marihuane

...snad raz naše deti sa toho dožiju ;)
CAESAR
niga>jasna vec.

nenajde sa tu daky dobry organizacny typ, zeby sme zorganizovali revoluciu? s timi vlastizradcami vo vlade co systematicky likviduju slovensky narod a narodne povedomie slovakov treba konecne nieco urobit.

za komancov by za tuto hlasku asi popravili mna. no sak uvidime, mozno aj teraz :D
sparks
pocujte neco som pocul o legalizacii v cechach?je to pravda????
highmat
mno,a keby hned davali kontroly ludi, tak by to nedopadlo hned najlepsie...nemyslis?
HeRB
sakra to je skoda ze to je u nas take krute..ved keby si ty ludia co otom rozhoduju ganju aspon skusili, zistili by ze to je uplne rovnocenne s alkoholom..dokonca ten je mozno aj horsi..boze, kedy dostanu rozum :(
highmat
vies, rozdiel medzi alkoholom a ganjou je v tom, ze vlada dostane na daniach (nie som si 100%isty-ak ma niekto presne cisla tak sem s nimi) 65%ceny napoja,tak preto sa snazi dostal ludi k xlastu...keby mali monopol aj na ganju, tak by to bolo uplne v poho :angel:
HeRB
no ale ved keby bola dekriminalizovana..tak stat by na tom urcite neprerobil, skor by sa policajne organy nemuseli zatazovat drobnymi konzumentmi marihuany a mohli by sa upriamit na tvrde drogy, nemuseli vy sa minat peniaze na veznenie ludi ktorych chytia z mnozstvom pre vlastnu potrebu, a keby sa dokonca zlegalizovala, tak by stat mohol aj zarobit, predsa DPH pri predaji v cofee shopoch a aj na turistoch :)
highmat
to by chcelo nieco viac ...napiklad kedze odislo KDH z vlady,takze na dalsie volby by mohla prist nejaka liberalnejsia strana s nie tak prisnymi podmienkami pe marihuanu...skusim napisat list nejakej strane a dam vam vediet...
HeRB
liberalne strany..no z tych co maju aj nejake percenta by sa dali spomenut ANO a SF ,bohuzial ANO mal za sebou uz vela skandalov takze pochybujem ze sa dostane do parlamentu, ale SF na celkom dobru sancu, skoda ze sa nespojili boli by silnejsi, na druhej strane by sa SDKU dala pokladat ako celkomprijatelna strana, aj ked ma v nazve Krestanska, po tom ako odmieti prijat tu zmluvu o vyhrade svedomia, myslim ze to bol dobry krok, a SMER? oni su silne lavicova strana, a snimi pojdeme seci do hajzla. takze mozno by sa dalo nieco ocakavat od SF, tak to vidim ja..
GrandmammGANJA
Jasne zvolime si SDKU,alebo ANO !
Vysledok-za desat rokov možno docielime dekriminalizaci konope,
ale nebudeme mat za čo kupit ani substrat na pesteni.Co sa ekonomiky tyka spojenie SDKU a ANO by nebolo prospešne.šecko len predat,sprivatizovat,nabalit sa.
To je ale ovšem iba moj osob.nazor.
Pravda je taqa,že žiadna z tychto vačšich polit.stran by si nedala do svojej agendy legalizaciu marihuany,lebo Slovensky lud je maximalne konzervativny a maximalne sprosty.
To myslom uplne vážne,aj ked sa
aj ja pokladam za Slovaka.
Načo objavovat nove vecy,aj ked su často užitočne a neškodne,radšej si kupime flašu borovičky a dodrbeme sa---ved to je priroda,však ?
Možno je to minulostou,ale naš narod sa naozaj boji neznameho a len
preto čo napišu niekde v bulvari si už každy hned zafixuje-->
MARIHUANA-->DROGA-->SMRT !
a nek niekto skusi povedat,že to u nas taq nieje !
highmat
pravica xce od lui, aby pri statu nepodstatne cinnosti si aj nieco produkoval, takyze za 10rokov si nebudes moct vela kupit pokial iba pestujes, ale aj trocha normalne pracujes, a to sa hadam vie kazdy ovladat nejaky ten den...ked by aj kampan zahrnala marihuanu,tak by sa to pohlo o kusok dalej...bo aj tam sa investeuje vela love

osobne preferujem SF,uvidim ci aj oni mna :flick:
thcsvk
aj ja som prispel svojim hlasom atym by som cel odkazat vsetkym co este tak neurobili nech to urobia ved to je za dobru vec........drzme si palce
CAESAR
ja by som taku stranu volil,lebo inac,nemam koho volit a asi ani nebudem
thcsvk
ja si myslim ze taka strana bude mat dost vela volicov vratane mna....co je pravda o legalizacii v cechach???
highmat
PODLA POSLEDNYCH PRIESKUMOV maju nad 7% takze do parlamentu sa asi dostanu...ale vobec neodpisuju na moje maily,takze skusam dalej...
a neviem ci sa boja vytiahnut marihuanovu na Slovensku konzervativnu scenu...
onrejblesk
2thcsvk
v cehas se o tom mluvilo dost na podzim ale tedkom uz na to bud kazdej zapomel a nebo delaj ze zapomeli --jssou to svine!!! takzenevym na cem groweri v cechach sou btw slovakum drzim palce
adamo
Najlepsie pre Slovensko bude ak vyhra smer, pretoze dalsia debilna koalicia zlozena z madarov, krestanou a chujkov by tento stat poslala do stredoveku!
Fico nieje proti marihuane, vie ze v dnesnej socialnej situacii to nema vyznam riesit.. potrva viac ako 5 rokov kym sa tu ludia zobudia a uvedomia a potom sa mozu poslanci zaoberat touto otazkou...
Ja travu reprezentujem a robim vsetko aby som ludom vytrepal z hlav ocom marihuana je.. snazte sa aj vy svojim blizkim vymytiz nepravdive fakty a pojdeme dobrym smerom, ine sa zatial robit bohuzial neda...
GANJA FOREVER :smoker:
CAESAR
o tom ci je dobre pre slovensko poslat tam fica,je diskutabilne,je to relativne novy politik a nova strana a este nebol pri moci, takze nevieme vobec co sa z neho vykluje.ja mu neverim ani pol slova,sak uvidime
toonco
no nevjem, ci by sa nasla vec s vetcim ohlasom na groweri
ako tato
a jestli vubec existuje lepsia zivotna prilozitost, ako legelizacia..

snad len mirumilovna taka ludska anarxia:frog:

je to tam od fsex, co su za, no malokto od proti{...
toonco
jo, sem za, kdiby ty ostatny taki, a kdyz ne, tak aspon, nex ma toleruju
respetk vsetkim takim
highmat
mno..s anarchiou to daleko nedotiahneme,to sa uz vie,ci?:grr:
Slobodne Forum mi K-O-N-E-C-N-E odpisalo na moje maily=> zatial nevydali stanovisko, ale uz sa na tom pracuje..podobne su na to aj ostatny, tak skusim trocha pockat a viac na nich pritlacit :rejp:
tak zatim
highmat
neviem preco zrovna ja...pokial sa na to niekto viac citi,tak kludne nex sa angazuje..cim viac ludi tym vacsia sanca na uspech. TIETO VOLBY su nasa posledna sanca,preto by sme to mali rozbehnut naplno!
BTW: pred nejakym rokom/dvoma na Slovensku bola peticia za legalizaciu..neviete kto za tym stal?alebo aspon nieco o nich?ako RAPrezentant by som ich kontaktoval :afro:
HeRB
myslim ze slobovne forum by mohla byt cesta len na nich treba ist seriozne..a zistit to ich stanovisko..dufam ze bude pozitivne..myslim ze kedy sa do parlamentu dostala diskusia o marihuane a bol by tam niekto kto by vedel dobre konfrontovat ich protiargumenty a vyvratit viacere demagogicke tvrdenia ktore mytologizuju marihuanu medzi vacsinou obycajnych ludi, mali by sme nejaku nadej na dekriminalizaciu..
a ta peticia co sa robila..myslim ze to bola aktivita slobodneho fora..no ich stranka uz asi rok "prechadza rekonstrukciou" :) takze neviem neviem..
Pippin
helo
objednavat semena je legalny?
Gucspeed
to highmat : Slobodne Forum,Smer, atd..? ..ked vtacka lapaju - pekne mu spievaju... :confused:
cmoud [IRL]
fillo CO ZE?SKUS TROCHEN ROZMYSLAT:)alebo hladat:) HeRB:myslis ze v katolickom slovensku sa najblizsich x rokov udeje niecom smerom k dekriminalizacii alebo nebodaj legalnosti??pambozkari su skoro stale vo vladnucej koalicii a ak v opozicii tag ta je silnejsia ako vladnuca strana/ny ved si len uvedom ze oni sa vazne bavia a chcu to aj uzakonit aby napr:doktor nemusel povedat zene ze je tehotna aby nemohla ist na UPT(potar),alebo hranicna a pan najvissi odbornik na drogovu problematiku na slovensku p(K)okruhlica ma vo svojom ustave ludi ktorych lieci na zavislosti od marihuany!mam pokracovat?mozna dost skepticke/pesimistycke ale realita je taka :((o.i na slovensku to z vecsej casti ovlada mafia a tej vyhovuje ilegalita!
HeRB
cmoud: viem aka je realita na slovensku ale mame pred sebou volby a celkom dobru sancu spravit aspon nieco aby sa to pohlo dalej..lebo ked budeme plakat a nadavat ze vsade su konzervativni zaryti krestania tak tym nicomu nepomozeme..takze treba sakra neco spravit a nie len nadavat..:smoker:
cmoud [IRL]
HeRB ja nenadavam len myslim ze strana ktora ma v programe -co vlastne?legalizaciju alebo dekriminalizaciju-urcite vie ze zopar volicov muoze nahrat a kto to ma vlastne v programe??Robertko??si snad nemyslis ze on ak vyhra tag to urobi??respektyve ak by aj chcel treba zmenit trestny zakon a nato potrebuje dve tretiny v parlamente !a otom silne pochybujem ak by som videl nejaku realnu sancu ze by sa nieco popdobne na slovensku mohlo udiat idem dotoho ale ja nerad tento system !!!!ma rozdelil s cechami!!!!qua kuponka privatizacia a neskuor som bol susedom "geckarov"takze som videl a pocul este viac takze do toho systemu prispievat nemienim a to ze prispievam aj teg lebo hlasi ludi co nejdu volit sa priüpocitavaju TAG to povazujem za peknu bezocivost !!!je to podobne ako ze s mojich dani krmia tych darmozracov v osadach-ne zeby som bol rasista ale je to tag-alebo moje dane ine na panbozkarov -niekto ma zabavku a vsetci im ju platime -este pokracovat??takze:uz davno nenadavam len som sa zariadil ,viclenil stoho-aspon ciastocne,ziadne dane !ziadne volenie!-bordelu na slovensku a ked pride realna sanca na nasu vec HURA NA TO!!
HeRB
ia sa stym nexcem zmierit..
HeRB
tie nazory sa ale nezacnu menit sami od seba..najprv treba nieco spravit proti demagogii ktoru siria media a potom zacat s akousi osvetou medzi ludmi..pretoze ludia sa boja len toho co nepoznaju..
CAESAR
citace:
Původní příspěvek od cmoud [IRL]
o mafii viem strasne vela a ano zaobera sa aj grassom!ten je unas na rovnakej urovni ako tvrde drogy!!a len si spocitaj kolko poznas ludi co kupuju hacko ?pernik ten je vo vedeni hned druhy je grass!!


ty debilko, keby si nieco vedel o mafii,tak drzis hubu a nechvastas sa tym na verejnom mieste ako je internet.:eek:

p.s.:prajem prijemnu zabavu s chalanmi s inf. sluzby:o

takichto jebkov mam fakt najradsej
highmat
sypat tu veci ako:POZNAM CELU MAFIU je uplna sprostost,ale kukat ako sa s kazdou dalsou vladou dostavame do este vacsich sraciek je vec druha...
a k tym volbam: $ za volby platime vsetci, je na nas to vyuzit!
a KTOKOLVEK kto by bol vo vlade a podporoval by dekriminalizaciu, tak by mal vply na rozhodovanie a nevidim nic(okrem predvolebnych oj*bov) preco by nam to nejak nepomohlo...
HeRB
Ci moji rodicia vedia ze hulim? tazko povedat mozno nieco tusia ale keby sa ma to rovno opytali povedal by som im ze ano hulim..lenze ja absolutne neviem aky je ich nazor na drogy a co otom vedia ale dokazal by som im vyvratit rozne myty. problem vo vacsine ludi je ten ze maju predsudky a burat predsudky je tazke hlavne ak ten clovek vobec nepocuvam co mu hovorim a stale si v hlave fixuje to svoje. a realny plan ako sirit osvetu? este som ho podrobne nevypracoval :) ale viem ako zacat..treba zacat tlacit na media ktore ludom tlacia do hlavy tie bludy..ak si vsimnete v clankoch sa stale objavuju texty typu: pan xyz skusil alkohol a drogy..namiesto toho aby napisali alkohol a INE drogy..no a takto media ucia ludi ze alkohol ie super, ze vobec neni nebezpecny a ze setko ostatne ie hnusna droga ktora z cloveka spravi trosku.myslim si ze tam treba zacat..aby ludia pochopili ze trava a alkohol je na tej istej urovni.. a sorry za taky dlhy text ;)
cmoud [IRL]
HeRB no vidis otomto rozpravam:a burat predsudky je tazke hlavne ak ten clovek vobec nepocuvam co mu hovorim a stale si v hlave fixuje to svoje.Prepac ja si nemyslim ze treba zacat mediami!!!aka je tvoja alebo moja realna sanca ovplivnit media??ALE aka je moja a tvoja sanca ovplivnit ,usmernit vlastnych rodicov??vidis ten rozdiel!ma trocha zaraza jedna vec:asi moc rokov mat nebudes -mozno ani 18nie ALE to nije muoj prob-ale mas plnu pusu toho ako "stym"nieco urobit preco cakas az sa ta rodicia opytaju ??chces nieco menit ??zacni SAM!!NO A TOTO:aby ludia pochopili ze trava a alkohol je na tej istej urovni. SIN SNAD ROBIS PRDEL NIE!!!alkohol silne navykova TVRDA droga na tej istej urovni ako "makak"SORKA ALE RYPNEM:uz chapem preco rodicia nevedia ze hulis:))inak presne takto sa siri ta demagogia !!ze na istej urovni UF ps dufam ze som neurazil urcite nebolo cielom!!
HeRB
cmoud[IRL] takze neboj sa ja som 18 mal uz pred nejakym casom..to stymi mediami som napisal preto lebo hlavne oni ovplyvnuju ludi a samozrejme ze som si vedomy ze obycajny clovek na nich nema prakticky ziaden vplyv, a k mojim rodicom..hmm..kedze neviem co si moji rodicia myslia o trave, ci nahodou nesu jedni z tych predpojatych ludi co maju zafixovane svoje nazory a kedze so svojimi rodicmi este travim nejaky ten cas bolo by blbe sa s nimi rozhadat nemyslis??? je predsa len ine "osvecovat" cudzieho cloveka ako najblizsich..a to co som napisal ze trava a alkohol na jednej urovni..myslel som to asi tak ze, pre vacsinu ludi ie trava hnusna droga a alkohol je super..tak najprv si myslim ze skor im vysvetlis ze to je priblizne rovnake ako keby si im xcel povedat ze alkac ie svinstvo a trava nieie droga ale uplne pohode..to ale neznamena ze aj ja si myslim ze trava je rovnaka ako chlast podla mna je samozrejme ovela menej spolocensky nebezpecnejsia atd. PS: nemusis ma az tak chytat za slovicka..! mier..
cmoud [IRL]
jasne mier ale ajtag si myslim ze prave cez rodinnych prislusnikou sa muoze zacat nieco menit jasne chapem ze rozhadat si fotrovcov nieje najlepsia vec ale potom sa muoze stat ze akurat ty tvoji nevedomi predpojaty(samozrejme neviem ci taky su llen priklad)rodicia budu jedny s hlavnych odporcov ja so svojimi uz nezijem dost dlho ale vedeli te hulim uz ked som snimi byval a ze to bolo dost davno-1997 tusim stym alkoholom si tiez nemyslim ze to treba ludom taktzo vysvetlovat treba im povedat ako to je lebo inak sa bude dalej iba demagogovat a prekrucat samo tiez im nebudem vesat nanos ze trava nieje droga a ze je uplne v poho tiez to nieje pravda a teraz sme vlastne narazili na problem ci vlastne ludia hulici vedia ako to vlastne je a kolkkych stych co hulia zaujmaju aj negatyva travy alebo kolky to su ochotny pripustit bavime sa len dvaja obaja chceme to iste a ake nazorove rozdieli ??aj pretoto si myslim ze na slovensku niesu ludia dostatocne vyspeli na pripadnu dekriminalizaciju co myslis? ps mier?ano ,mierim! :):) peace
highmat
ohladom tych rodkov: skus povedat matke do oci, ze fajcis konope a ze je to priatelnejsie ako keby som xlastal....a urcite to nepochopi.lebo nevie o tom nic,a verit iba syncekovi co fakli tiez nebude.keby to bolo dekriminalizovane tak sa aj ludia k tomu postavia inak..taky zacarovany kruh v ktorom treba bojovat na kazdom fronte
ja som si vedomi negativ ale je ich tam asi menej ako u alkoholu, a hlavne ilegalita je TO minus, ktore z primernej drogy urobi nocnu,tazku a pritazlivejsiu drogu,NEMYSLITE?
HeRB
problem je v tom ze alkohol tu bol uz pred vyse 2000 rokmi a ludia to uz beru ako samozrejmost..ale trava je nieco nove..coho sa boja lebo otom vobec nic nevedie..teda vedia to co im natlacia do hlavy media..higmat dobre spomenul ze treba bojovat na kazdom malom fronte..ja sa oto aj snazim..vyvracat ludom ich blbe nazory..ale do fotrovcov sa zatial pustat nebudem ak nezacnu davat sami svoie nazory von..aaaa seci vieme aka ie trava a aky ie chlast a teras musime prist nato ako presvedcit ostatnich ludi ako to naozaj je..
highmat
moja matka ma koli otcovi(mojmu dedovi) uplnu averziu voci fajceniu a alkoholu,preto si nasla muza co by jej v tom vyhovoval...takze zrutit jej celozivotne idealy o mne nechcem...
nemuselo by to (MOZNO) dopadnut zle,xcel by som debatu o tomto s nasimi, ale urobil to bratranek pred 3ma rokmi a stale do neho koli tomu sypu..a to uz ich chodi kuknut raz za par mesiacov..preto ta anonymita doma...ale mimo domu som prezentoval nazory a nedopadlo to najhorsie..
P.S. ako dopadol JXD?
cmoud [IRL]
highmat:tag to mas doma absolutny extrem .kazdy osvietuje tam kde to ma potencionalny uspech:)jxd nerozbehol on diskusije o trave v cechach?keby to bolo unas aspon take ako teraz v cz., a to sa risuje este lepsie
CAESAR
cmoud [IRL]:
po precitani tvojho duchaplneho pmka som si isty,ze disponujes vysoku znalostou jazyka slovnekseho.
citujem:
"ked chces niekomu nadavat tag si najprv vyber hovno s huby!!"
koniec citatu. ale ved nebazirujme na detailoch.
ono vtip je v tom, ze ja som ti nadavat nechcel,ale ty si si to vypytal tym dristom, co si tam napisal.inac neviem ako ty, ale ja si hovna do huby nedavam, takze si ich nemozem vybrat.dalsia vec je, ze som ti vlastne nenadaval, iba som konstatoval fakty, ktore vyplynuly z tvojho prispevku.

fiilo>pravdepodobne doslo k omylu.zakladatelom je robos a nie ja.
highmat
chalani...toto si fakt piste do PM, toto nema nic spolocne s nazvom tohoto threadu...zbytocne minate miesto
cmoud [IRL]
CAESAR: ked niekto zacne prispevok citacijou muojho prispevku a po nej zacina tvoj prispevok slovami:: ty debilko a toto som si tiez precital :takichto jebkov mam fakt najradsej TAKZE JE TO V POHO VED TY SI MI NENADAVAL :D :D :D ani sa nebudem snazit ti vysvetlit preco som ti spetne nadavanie poslal v peemku este stale som necital ziaden Tvoj argument ktory by aspon s dialky podporoval tvoje tvrdenie -drist-som pisal hovna???tak si vyber aspon to jedno !:D ty lingvista :D :D :D s muojho prispevku vyplynulo ze som debilko?a co vyplynulo s tvojho??? takze konstatovanie co plynie s tvojho by asi znelo: ***** ****** ******* len nejak to sem nepatry ale fantaziju mas Highmat sorka ale mne to nevysvetluj skus iba tomu kto nevie ze PM sa nezneuziva :((
cmoud [IRL]
caesar fiilo highmat chalosi vsetci traja mate ine nazory ako ja zjavne vsetci chceme dekriminalizaciju preco sa domna navazate za ine nazory??ved vecne argumentujte ja som hulic a ani mna ste zatial ani len minimalne nepresvedcili o "vasej"pravde ako chcete presvedcit ludi ktory su zasadne proti???
CAESAR
este raz ti to vysvetlim cmoud.ja som ti nenadaval,ja som iba konstatoval fakty,ktore vyplynuli z tvojho prispevku.ako inac sa da oznacit clovek, ktory napise na internet ze vie o mafii strasne vela?porad mi teda,ine pomenovanie mi neprichadza na um,jedine daleko vulgarnejsie.

edit>modi premazte nas trocha.
gona
legalizácia na slovensku :):D blbosť...
OT:počuj fiilo kolko mas vlastne rokov? niekde si písal že ešte niesi plnoletý a keď si taký múdry že píšeš že niesi plnoletý tak do fóra kde je vstup od 18 neprispievaj radšej ty! viz r-manov trejd pošleš mi nejakú koštovku:D
Rastamania
Je moje nabozenska povinnost hlasovat taky:)
Samozrejme "Ano" hehe
highmat
2 gona ono to chceme "iba" dekriminalizovat... to uz taka blbost nie je,ha?
fiilo.punk
Bol som tu a skončil som... som teraz nový fiilo.punk - a do tejto diskusie sa už nemienim zapájať... tak mi nepíšte... s pozdravom fiilo.
Kerič
ma teraz nejaka strana na slovensku vo svojom volebnom programe dekriminalizaciu(strasne slovo:D) marihuany? a ked ne tak im to navrhnime:)
Gucspeed
to Keric : myslim, ze pan Fico nieco hutal... :smoker:
Kerič
hmm teda... ale pan fico nieje prave najdoverihodnejsi clovek:)
HeRB
mna by zauiamlo ako ie na tom Highmat stym stanoviskom Slobodneho fora..ci sa k tomu uz vyjadrili alebo co..hmm
highmat
mno...volal som im uz 4krat, z toho mi to raz zdvihli "nevydali sme este stanovisko" ale po poslednom strenuti (kde preberali aj predvolebny program) este ziadna odpoved.tak skusam dalej...
Hububunebubu
To Highmat:

Za tu snahu mas odo mna k+, neverim ale ze Martinakova sa pred volbami vyjadri za, na to sa bojim este nedozrel cas.
cmoud [IRL]
highmat a co akcija zeleny sprej??vsade kde kto pohuli urobi NA ZEM!!!! jednoduchy simbol 5listov a stonku -lllen ciarky cca 10cm2 ??
highmat
bolo by to zaujimave, ale malo pravdepodobne...este porusis zakon a este to aj oznackujes?akoze protest?a keby boli oznackovane nejake garaze, lavicky,tmavsie ulice,WC...tak by to len viedlo k zvyseniu bezpecnosti{nasadeniu viac Policajtov} v okoli.
ale pokial uz podobna akcia bola, tak som prekvapeny, ze som este nic nevidel...
CIM si predstavujes Urobenie symbolu na zem?co by si bol schopny kupit/urobit aby si podporil akciu???
cmoud [IRL]
som pisal NA ZEM!!!! kazdy kto huli si kupi sprej nech sa na slovensku siroka verejnost dozvie ze kolko ludi huli lebo myslim ze tato zakladna vec im akosi unika
HeRB
cmoud [IRL] to myslis vazne? :) si sa nad tym vobec zamyslel? kolko ludi huli vonku na betone gde sa da striekat? okrem toho 3 krat zaprsi a uz to tam nebude..nexapem aky by to malo zmysel.. :)
cmoud [IRL]
no dobre pic ovýna stroskotalo by to na ludoch by dotoho nesli ale v dostatocnom mnozstve aspon diskusiju urcite /pri dodrzani pravidla-zem
HeRB
myslim si ze iedinu diskusiu aku by to vyvolalo by bola otom ze "ti fetaci nielen hulia ale este ai striekaiu na zem.." a toto by nebolo velmi fain..si myslim
cmoud [IRL]
pet ciarok na zemi nikoho nezabije (dostatocne mnozstvo)-tolko fetakov?tak to asi nebudu az taky fetaci alebo je sr v pi...inak myslim ze unas je Velke minus ze dospeli ludia a vubec vsetci sa stym taja (treba zacat u FOTROVCOV) a ked neee sprej tag zelene vlajocky na spajglach alebo cokolvek co urcite nebude nic poskodzovat??
pildo
Legalizaciu (dekriminalizaciu) vidim len v poctivej osvete rodiny. Pokial si vasi rodicia, sestry, strykovia... budu mysliet ze fajcite to svinstvo co zabija, je na nom navyk ako na hacku tak tu nikdy nenastaen ziadna zmena. Kolky z vas sa pohadali s rodicmi ked vam vycitali ze hulite? kolky z vas im vysvetlili plusi a minusi? Kolki z vas hrdo povedia pred celou rodinou ano hulim a nehanbim sa za to?

dalej ak chceme aby nas ludia brali ako ludi tak sa musime aj tak chovat. Pozrite si ludi ktori su vonku zhuleni. Proste ked to vidia niaki starsi ludia tak si pomyslia svoje a svojim chovanim si sami oddialujeme den legalizacie. Partia zhulencov ide po ulici a zacne si robit prdel s dochodkyne ktora sa ldva trepe z nakupu. Co im spravila? preco sa na nej ujebavju?

Netreba sa hanbit za to ze hulime ale neznasilnujme ludi co nehulia. to ze sme v anonymite v niakom klube neznamena ze su tam vsetci hulici tak tam laskavo nehulte. znasilnujete tym tych co nehulia, vyhadzovacov,obsluhu, nahodnych navstevnikov (policajtov :frog: ). kludne si to tam ubalte, nech ludia vidia ze hulite, ale aj sa spravajte aby si mohli povedat ze ten fetak vie aj ine ako len vyhulovat si mozgove bunky.

Ja som si prezil dost pekla ked som sa pred velkou castou rodiny priznal ze hulim aj pestujem. najprv hlasky ze ci chcem skoncit ako fetak na hacku a podobne. zacal som do nich hustit (dobre padlo ze rodinka popijala), tatko to myslim este do teraz uplne nevstrebal ze ma syna fetaka ale robim vsetko pre to aby bol na mna hrdy, studujem, spravam sa uctivo k ludom, mam sice svoj nazor (ktory je casto presne opacny ako jeho) a tym ho casto vytacam ale vzdy pouzivam inteligentne fakty. Spolocnost ma nema preco odsudzovat, nikomu som nikdy nic zle nespravil, nikomu som neublizil. Nikdo nemoze povedat ze som len zasrany fetak. Preto ak chcete legalizaciu musite sa najprv zmenit sami

BTW: sorry za pravopisne chyby, urcite tam je kopec tvrdiek
cmoud [IRL]
jj absolutny suhlas uz od zaciatku vravim ZACAT TREBA DOMA!
Hububunebubu
Zacat doma je aspon nejake riesenie, ale Pildo, myslis si ze si zmenil napr. otcov nazor? Z ich generacie uz len tazko budu bojovnici za legalizaciu. Matka o mne vie ze hulim, ale som si isty ze foter by to nepochopil a nerozchodil. Myslim, ze velmi zalezi na osobnosti rodicov (pribuznych) a na vztahu aky s nimi mame. Osvetu ano, ale odtial potial, su ludia (rodicia) z ktorych vyrobime najvacsich bojovnikov proti marihuane len priznanim, ze ich dieta "fetuje".
cmoud [IRL]
Hububunebubu netvrdim ze s rodicov budu bojovnici za nasu vec ale chapajuci ze je to kazdeho slobodna volba ci bude hulit a ze legalne su omnoho horsie sracky by sa znich snad mohli stat aso sa opakujem ale chces presvedcit cudzich ludi a ovela vetsich odporcov ako je tvoj tatko a ako to chces urobit ked s vlastnym tatkom sa otom pret nebudes lebo je stara skola?
pildo
navyse tatko ta pozna. musis najprv vyhrat bitku doma a az potom mozes chciet vyhrat bitku vonku. ako chces presvecit cudzich ked nedokazes presvecit vlastnu rodinu? proste musis sa chovat tak aby boli tvoji rodicia na teba hrdi, to vobev neznamena ze pojdes v ich slapajach. ked budu na teba hrdi tak to rozdychaju uplne v pohode, mozno nie hned ale casom urcite
pe3cenko
prispel som taktiež mojim hlasom
HeRB
myslim si ze vsetkym rodicom treba vysvetlit iednu vec..
ak sa ich dieta rozhodne ze vyskusa travu tak mu vtom nezabrani ziadne vyhrozovanie 3-8 rocnym vazenim..trava sa da dnes zohnat naozai vsade a kazdym ma urcite aspon iedneho kamarata ktory huli..
koniec koncov od 18 roku ie to kazdeho osobna vec a rodicia neto nemaju nijake pravo zasahovat..no stale ostava clovek ich synom alebo dcerou..a preto by si mali uvedomit co ie horsie to ze si ich dieta obcas zafajci travu..a bude vpohode studovat na vysokej skole alebo pracovat v nejakej firme a zarabat si na vlastnu buducnost..
alebo ze ho mozu chytit a zavriet do vazenia na par rokov..a plus zaznam v trestnom registry..a to uz nieje ruzova buducnost..
tak teda rodicia, co chcete?
dfblbec
ehm, no tak som sa pustil do tejto temy ale je moc komplexna a neda sa to precitat cele, ale rad by som vyjadril svoj nazor k legalizacii na slovensku, kedze nehulim 1. den a co to mam za sebou.
Takze za 1. > ja osobne sa staviam proti legalizacii, podla mna to nieje vhodne aby bol makak legaliz. Makak by mal byt iba dekriminalizovany, a tak by to bolo spravne... Mal by som doma svoju zahradku, chodil po vonku s 2 gramcami a nemusel stresovat ze skoncim vo vezeni... proste aby som sa nemusel citit ako neaky kriminalnik, zlodej aut, sexual delikter (:)), abo nieco ine. (minule sa stala taka vec ze vojak z povolania postrielal bandu mladich ludi a ich psa, ludia sice prezili, ale ze on dostane 4-10rokov,a podla aktualnej legislativi bolo na sr za weed vo vacku 6 a viac rokov...nenormaaalne)
a tym dekrimi by sa, ako bolo spomenute, znizili zisky dealerom kt. ponukaju aj ine, a ludia maju viac moznosti sa dostat k tazkemu fetu(hnus).napr. Ja si chcem sadit doma len preto, aby som nemusel kupovat weed od pochybnych ludi...
Pokial viem, tak hulici su nekonfliktny pacifisti, a neuznavam bandu soplakov ktora robi zlobu nahuleny.verejne dehonestuju huul...
tymto aj chcem poziadat rozne zivli: "kradnite, znasilnujte, robte co chcete nech je to sebe viac zle, ale nenoste pri sebe weed, lebo vase zlo je potom pripisane huleniu a ne vasej debilnej mysli). Newiem co dava weed wam ze robite taketo kraviny, ale ja som vdaka nemu spoznal sam seba

toto je moj nazor, a myslim si ze na svk sa dockame dekrimi, len treba cas... pocul som nazor ze na svk a Cr je tak isto... s tym ze na svk sme o 10 rokov pozadu.. takze cochvila sa dockame aj mi, ale na to treba vyhnat tie lemry z parlamentu... (je normalne v tejto dobe ze na svk "vladla" strana zalozena na religioznom principe a strana kt. drzi pokope len vdaka etnickej mensine ? Pfuj)
Stara generacia vymrie, a casi sa zmenia aj pre nas smoukerov a growerov... a vobec pre vsetkych...

Ak som niekoho tymto prispevkom urazil tak pardon, ale sme v slobodnom svete, a toto je slobodny inet :P
CAESAR
fakt neviem kde si zobral, ze za ganju je u nas 6 a viac rokov,takze pre predstavu o nasej legislative:§ 135
Prechovávanie drog pre vlastnú potrebu

(1) Prechovávaním omamnej látky, psychotropnej látky, jedu alebo prekurzora pre vlastnú potrebu sa rozumie mať neoprávnene v držbe po akúkoľvek dobu omamnú látku, psychotropnú látku, jed alebo prekurzor v množstve, ktoré zodpovedá najviac trojnásobku obvykle jednorazovej dávky na použitie, a to pre osobnú spotrebu.

(2) Prechovávaním omamnej látky, psychotropnej látky, jedu alebo prekurzora pre vlastnú potrebu vo väčšom rozsahu sa rozumie mať neoprávnene v držbe po akúkoľvek dobu omamnú látku, psychotropnú látku, jed alebo prekurzor v množstve, ktoré zodpovedá najviac desaťnásobku obvykle jednorazovej dávky na použitie, a to pre osobnú spotrebu.


Nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie
a obchodovanie s nimi

§ 171

(1) Kto neoprávnene prechováva pre vlastnú potrebu omamnú látku, psychotropnú látku, jed alebo prekurzor, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.

(2) Odňatím slobody až na päť rokov sa páchateľ potrestá, ak neoprávnene prechováva pre vlastnú potrebu omamnú látku, psychotropnú látku, jed alebo prekurzor vo väčšom rozsahu.



§ 172

(1) Kto neoprávnene

a) vyrobí,
b) dovezie, vyvezie, prevezie alebo dá prepraviť,
c) kúpi, predá, vymení, zadováži, alebo
d) prechováva po akúkoľvek dobu,
omamnú látku, psychotropnú látku, jed alebo prekurzor alebo kto takú činnosť sprostredkuje, potrestá sa odňatím slobody na štyri roky až desať rokov.

(2) Odňatím slobody na desať rokov až pätnásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a už bol za taký čin odsúdený,
b) pre osobu, ktorá sa lieči z drogovej závislosti,
c) závažnejším spôsobom konania,
d) na chránenej osobe, alebo
e) vo väčšom rozsahu.

(3) Odňatím slobody na pätnásť rokov až dvadsať rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním ťažkú ujmu na zdraví alebo smrť,
b) voči osobe mladšej ako pätnásť rokov alebo prostredníctvom takej osoby, alebo
c) v značnom rozsahu.

(4) Odňatím slobody na dvadsať rokov až dvadsaťpäť rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním ťažkú ujmu na zdraví viacerým osobám alebo smrť viacerých osôb,
b) ako člen nebezpečného zoskupenia, alebo
c) vo veľkom rozsahu.



§ 173

(1) Kto vyrobí, sebe alebo inému zadováži alebo prechováva predmet určený na nedovolenú výrobu omamnej látky, psychotropnej látky, jedu a prekurzora, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.

(2) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak získa činom uvedeným v odseku 1 pre seba alebo iného väčší prospech.

(3) Odňatím slobody na štyri roky až desať rokov sa páchateľ potrestá, ak získa činom uvedeným v odseku 1 pre seba alebo iného značný prospech.

(4) Odňatím slobody na desať rokov až pätnásť rokov sa páchateľ potrestá, ak získa činom uvedeným v odseku 1 pre seba alebo iného prospech veľkého rozsahu.



§ 174
Šírenie toxikománie

(1) Kto zvádza iného na zneužívanie inej návykovej látky než alkoholu alebo ho v tom podporuje alebo kto zneužívanie takej látky inak podnecuje alebo šíri, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.

(2) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) voči chránenej osobe, alebo
b) verejne.

citacia:Zákon 300/2005 Z.z
z 20. mája 2005
TRESTNÝ ZÁKON

Autor: Národná rada SR
Platnosť od: 2.7.2005
Účinnosť od: 1.1.2006


a o tom,ze to bude v blizkej dobe u nas aspon tak ako to je v cechach silno pochybujem.nas novy trestny zakon je najprisnejsi v celej europe.uz tu nechcem zit,lebo to co uz si dovoluju ti zlodejski vlastizradcovia v parlamente je uz fakt moc.tu fakt jedine revoluciu.vlastne ta aj tak nepomoze,lebo hned tu mame nasackovanych amikov,ze sne teroristi,lebo nepodporujem vlezdoprdelacku vladu.
HeRB
no a co si cakal ked minister vnutra bol pojebany KaDeHak, dufam ze nova vlada bude normalnejsia..
dfblbec
to caesar: teroristov z nas snad nespravia.ropu nemame, a niesme pre nich nijak inac zaujimavy.
Ale stawiam sa za tvoj nazor ze treba revoluciu... tieto reformy co oni robia totiz totalne sux...

aj spravodlivosti bol kdh... shit
dufam ze v nowej wlade nebudu vsetky tak straaasne kure*sky lakomy...

Hej ,a co tak spravit to co spravili v spanielsku ked im zakazali nasavat alko na verejnosti ? mlady na to nasavali na verejnosti
proste wyberu sa hulici vsetci do ulic na namestia, zkoncentruju a zahulia, werejne,,, :D
dobre dobre, wiem ze aj toto by stroskotalo na ludoch, ale myslim si ze kebyze sa najde 200 ludi co by do toho sli, zapojili by sa aj dalsi, a kam supnu tolko ludi ? ved by zkolabovala policia :D
CAESAR
to je jedno kto je minister ci kdh,ci esesak,ved schvalit to musia 2/3 tych sasov nie?ci nadpolovicna vacsina?uz sa nepamatam.keby ideme do ulic,tak ti "demokrati" by do nas zacali stirielat.
HeRB
len keby sa ti buzeranti riadili podla odporucania vedcov a lekarov a nie podla svoiho rozumu blbeho
CAESAR
keby sa tak radsej riadili podla svedomia.to by ale samozrejme najskor dake museli mat,ze?
dfblbec
ja si myslim ze by sa nemali riadit peniazmi, teda nie len peniazmi.
nechcem nikoho urazat, ani vladu, ale my sme mladi, oni stari ( vacsina), budu casi ked mi budeme stari, a nase deti mlade... kazdy snad vie co z toho vypliva :)
(osprravedlnte gramatiku, som :jumper::)
HeRB
ty vole nepis ket si sfajceny..vobec to nedava zmysel :-)
dfblbec
uf, kuwa, to bol fuckt vyplod. :)
som tym myslel ze tato vlada neni vecna, aj oni raz zdochnu, a ludia nam blizsi a podobnejsi budu na ich postoch (tak to teda dufam)
A podla mna im aj tak zalezi na peniazoch, na nicom inom... ze blaho obcanov ? pche, iba ak pred volbami. 4 mesiace slubuju a mozno nieco aj robia (trosku) a potom 4 roky velke howwwno do dalsich volieb
Kerič
citace:
(1) Kto zvádza iného na zneužívanie inej návykovej látky než alkoholu alebo ho v tom podporuje alebo kto zneužívanie takej látky inak podnecuje alebo šíri, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.


tak toto ma fakt dostalo... to je uz dobra picovina....
highmat
ja som si pozistoval nejake info o Iniciative okolo Slobodnavolba.sk ...a z dovernych zdrojov viem ,ze to uz nerobia ludia ako predtym..TO MOZETE VIDIET NA NEFUNKCNOSTI STRANKY...takze sa da cakat o mnoho mensia podpora..a cela motivacia a propagacia MJ okolo volieb by aj po pripadnom presadeni bola iba blby predvolebny trik...nikto u nas to nemoze z vnutra presadit, ak to pride,tak jedine zvonka(EU,WHO)..to odhadujem na 4 roky, ale dovtedy musim iba drzat hubu a krok

PEACE
dfblbec
2highmat: sa ani nedivim ze ty ludia seru na to, ked to v tomto state je absolutne bezpredmetne a zbytocne, zatial
zastavam tvoj nazor ze to prijde z vonka, ale tyto nasi su tak poamerikanizovany, by sa im najradsej do prdele strcili a cez ucho vyliezli, a vsetci vieme (snad) aku ma amerika drogovu politiku...a my mame podobnu. zatial
4 roky ? nooo, tak to by bolo popitchi :) ja tomu dawam tak 7.
Vacho
na dobru vec vzdy zahlasujem :)


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma