Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Životní Styl > Zákon a Právo

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 
LegalizÁcia Marihuany Na Slovensku - Klikni zde pro originální téma
mark330
nech to legalizuju uz konecne
acheron
KONECNE urobime tento prvy krok

Čaplovič chce pre fajčiarov marihuany nižšie tresty
kaktusx
acheron: veľmi by som sa netešil...Čaplovič je jeden z najväčších xenofobných prasiat v našej politike...to, že sa snaží zakázať spice a mnoho iných mäkkých drog ktoré sú zatiaľ legálne hovorí za všetko. K tomu všetkému sa ešte vyjadril aj že je za vyššie trestanie tých ktorý pestujú, držia a predávajú..to znamená že ak kúpiš od dealera gram tak je to v pohode, ako náhle niečo vypestuješ tak pôjdeš na 20 rokov aj za držanie a predávanie. Ak k tomu pridáš ešte aj to že s blíži predvolebná kampaň tak jasne z toho vyplýva že sa nič Slovenskoborné konať nebude.
Skôr by ma zaujímalo čo je s takými organizaciami ako slobodná voľba a podobne...tie majú dosť dlhú tradíciu a mohli by v spolupráci s niekým robiť neaké akcie...hlavne o tom hovoriť, lepiť plagáty, nálepky...nech sa ľuďom dostane do hláv že tu vždy bola, je a bude.

PEACEandLOVE
.:INDI:.
Sry ale to je kokot ten Caplovic

Naopak, pre dílerov by mali byť ďaleko tvrdšie tresty, lebo zarábajú na bolesti iných

Hmmmm ci marihuana nieje heroin :D Popisuje to akoby bola marihuana neskutocne navykova zivoty niciaca droga to je kkt sice je mozne ze myslel na tvrdsie drogy ale aj tak je to kreten oj musel som tu napisat lebo uz 3 dni mi to vrta hlavou jaky je to chuj
pildo
neverte kurvam komunistickym... fico hovoril v 2001 o zlahceni trestov, je 3,5 roka vo vlade a nic neurobili. hoci aj na tom ziskali hlasy. akonahle zecne SaS preberat volicov SMERu, zrazu zacne senilny dedko hovorit o zlahcovani trestov za hulenie. A prave SaS ma vo volebnom programe dekriminalizaciu! Cesta ide cez SaS, nie cez Fickokota :flame:

Ficove heslo: nik vam nedokaze tolko splnit, ako dokazeme my slubit!
pildo..vidím , že píšeš v sme dbatách ..aj ako ťa odjebávajú ..ja som starý vták a skeptik ..nie sme v čechách ..
j
tu ti beztrestne ukradnú tvoje peniaze a ty ho budeš dalej voliť ..dokonca aj tvoje deti a matka .....toto je slovensko ..koho má zaujímať nejaká dekriminalizácia marihuany ???
Fico je chorý človek , je to psychopat , musí sa dať liečiť , je to narcis a snaží sa byť vodca ...kokotko jeden primitívny ..fas jeden beznádejný ..natlačiť ho do jeho matere ..
naposledy som bol s kamošom na dovolenke ...fajčí trávu ..hašiš ..a nepozná policajta čo nie...sám je policajt ..
na slovensku sú slováci ...mali krála Svatopluka a žili tu starí Slováci ..nečakajte tu rešnie ...slováci sú chorí ..beznádejný národ ..bez historie a bez kultúry ..problémy riešia urážaním iných a rozkrádaním štátneho majetku ...
marihuana ...odsťahujte sa do chiech kamoši
pildo
citace:
Původní příspěvek od jjaman
pildo..vidím , že píšeš v sme dbatách ..aj ako ťa odjebávajú ..ja som starý vták a skeptik ..nie sme v čechách ..
j


ale vasinou ich odrovnam. skor alebo neskor. hodi sa sem citat z Thanks for your smoking: Ked pouzivas argumenty, nikdy nemozes prehrat.

a to som diskutoval aj s psychiatrom... ten bol inak celkom v pohode. Inak "medialna vojna" je celkom fajn a efektivna vec. ak sa teraz pozries na diskusie. cim dalej viac ludi sa zacina ohradovat pravom na hulenie a netrestanie.


mne to pride tak, ze naseru ludom do huby a oni su tak sprosti, ze im este tlieskaju. uplne najvacsi bonus su tie skandali. napr. emisie to sa bude este aj v dejepisoch ucit


inak pocul som, ze slovaci su preto taki aki su, ze tu bol kedysi zakaz vycestovat mimo obec (ked sme boli v RU). a bola mala rozmanitost genov + alkoholizmus = ludia zdegenerovali
r-man
Jen tak pro srovnani, v Cechach tech slibu od politickych stran pred volbama uz bylo dost a NIKDY z nich nesplnili ani prd. Neverte tomu, ze nejaka strana splni neco s marihuanou ze sveho programu. NESPLNI. To je az na poslednim miste.

Spis je lepsi pusobit na vsechny strany najednou, hodne se prezentovat, udrzet se v pozornosti medii.
kaktusx
r-man: určite jedna strana nespôsobí že sa zo dňa na deň marihuana dekriminalizuje, ale je dobré keď ľudia počujú že aj v politike sa nad tým aspoň začína uvažovať a že to zrejme nebude až taká hrôzostrašná droga keď už aj v susedných krajinách sa tresty oficiálne znižujú.
Pôsobiť priamo na nezaujatých ľudí je určite najvhodnejšia cesta, problém ale je že na Slovensku sa žiadne fungujúce združenie zrejme nenájde, práve naopak, povedal by som že v minulosti sa za to bojovalo viac a teraz sa na to už len serie. V súčastnosti skôr nájdeš plagát STOP DROGÁM od plešiek s IQ 88 ako neaké osvetové letáky, nálepky a pod.
Ale najhoršie je že ľudí ktorí hulia je tu polka republiky, no 9/10 z nich nikdy nevidelo rastúcu konope - všetko sa dealuje a nikomu to neprekáža.
Je to proste na hovno...

PEACEandLOVE
pildo
citace:
Původní příspěvek od r-man
Jen tak pro srovnani, v Cechach tech slibu od politickych stran pred volbama uz bylo dost a NIKDY z nich nesplnili ani prd. Neverte tomu, ze nejaka strana splni neco s marihuanou ze sveho programu. NESPLNI. To je az na poslednim miste.

Spis je lepsi pusobit na vsechny strany najednou, hodne se prezentovat, udrzet se v pozornosti medii.


ja si dovolim nesuhlasit. predstav si, ze je jedna strana, co by mala v programe dekrimi. ak by aspon tretina hulicov isla volit tuto stranu, verim ze by uplne lahko ziskala viac ako 10-15%. ale ludia na to seru, su frustrovani z doterajsieho vyvoja a nedoveruju novym stranam.

a keby velke strany videli aky potencial ma tato agenda, zacali by ju preberat. presne tak ako fickokot. v 2001 hovoril ako treba zmenit tresty. 3,5 roka mal na to vplyv, nic neurobil. ale akonahle zacala SaS preberat hlasy Smeru, zrazu zacal senilny dedko Caplovic hovorit o tom, ze tresty za drzbu treba zmensit, ale samozerejme sa to nestihne toto volebne obdobie.

a samozrejme ze SaS so svojimi +-5% toho vela neurobi. ale ak pojdu do koalicie, budu mat vyjednavaciu silu (pred podpisom koalicnej zmluvy) aby zazmluvnili aspon zmensienie trestov.

ak uz ziskaju 10%, ich sila bude este vacsia. preto neverte ficovi, mal uz jednu sancu dokazat ze to myslel vazne. oklamal vas, ako vo vsetkom. teraz je cas dat sancu inym ludom, nech dokazu co v nich je. len hlupak sa da oklamat 2x tym istym trikom...
Pierre
Presne ako pise r-man politicke strany nic neporiesia, tie kecy co maju teraz to su len predvolebne tahy nic viac. Musime si uvedomit ze za zmenou zakona v CR je niekolko rokov lobbingu a aktivity zaujmovych skupin. Zaujmova skupina = skupina ludi ktori idu za svojim zaujmom a neboja sa o nom rozpravat.

Neboja sa - to je to co tu chyba. Napr. pred sviatkami sa skupina na FB s nazvom Dekriminalizácia marihuany na slovensku snazila zorganizovat diskuzne stretnutie. Potvrdilo ucast priblizne 60 ludi no z ty 60 tam prisiel ..... 1 clovek (nepocitam organizatora). Keby ze nesom v praci tak tam budeme dvaja. Slovaci sa proste nevedia zjednotit a uz vobec nie ak sa jedna o takuto vec. Vychovavani v strachu ani inak rozmyslat nemozu. Ved keby nebolo cechov tak mame komunizmus doteraz...

Podla mna je tu potrebne diskutovat na tuto temu a hlavne zborit vstepovane myty (prestupna droga, sposobuje schizofreniu a podobne picoviny). Argumentovat faktami.

No ale asi musi vydochnut cele osadenstvo v parlamente aby sa nieco zmenilo. Smutne :(
Anonymer
2Pierre:

Prišiel som s dvomi kámošmi, ale pol hoďku po 6. To už tam nikto nebol :( Škoda, myslel som že ľudia fakt prídu ...
pildo
2 pierre: jasne, lepsie je sediet na zadku cez volby doma a potom pri pivku a brcku sa stazovat aki kokoti nam vladnu...

uvedom si, ze ked nevolis, voli za teba luza a dochodcovia. podla mna by malo byt volenie povinost a nie pravo

citace:
Původní příspěvek od Pierre
No ale asi musi vydochnut cele osadenstvo v parlamente aby sa nieco zmenilo. Smutne :(


no lebo zvolit si inych je asi tazsie co? ist na par minut par metrov a hodit posrany listok do urny, to uz je tazka robota...
dokktor
citace:
Původní příspěvek od r-man
...
Spis je lepsi pusobit na vsechny strany najednou, hodne se prezentovat, udrzet se v pozornosti medii.


MÉDIA! MÉDIA! MÉDIA! nezapomínejte, že co řekne televize, to je pravda, dnes skoro neco jako boží zákon. když už u nás se všeobecně věří tomu, že pěstovat 5 kytek je legální ... no co k tomu dodat, držím palce :bandit:
Pierre
@ pildo: pointa nie je v tom ci ja pojdem volit alebo nie clovece (a pojdem - sudiac podla tvojho prispevku - to co aj ty:) ) , ale ze je potrebna informovanost lebo to co nas tesi ostatnych desi a bezdovodne.

Politici znizia tresty pre konzumentov. Vyroba, prechovavanie, predaj ale ostanu trestne.... a odkial budu mat matros konzumenti?

Ja by som si to predstavoval takto :)
Prechovavanie a vyrobu v malom mnozstve by bolo fajn mat legalne. Napr. do 200g doma, 10g pri sebe vonku. Predaj tvrdo trestat. Kto by chcel - pestoval by. Dopit by klesol, na ulici by tym padom aj klesla cena a ako zdroj zarobku podsvetia by trafka prestala byt zaujimava.....ale to su moje predstavy po speku xixi ;)

Lenze take pravo prinasa aj velku zodpovednost nepodlahnut pokuseniu zarobit si na chudacikoch co nesu schopni si dopestovat kurivo. A hadajme spolu - ako by sa k tomu postavil standardny obcan SR?
pildo
ale tak ja hovorim o majorite. sak staci si pozriet volebnu ucast, ked je nad 50% tak je to vela...

a co sa tyka medii, tak na azete, sme a pravde vediem medialnu vojnu :D ale to je zaklad, ziskat na svoju stranu vacsinu...

jaaj najlepsie riesenie by bola dalsia revolucia. ale uz nie nezna ale krvava... :rocket:
janulkap
Zacnime vsetci tym ze svojich kamosov "dokopeme" k tomu aby isli volit stranu ktora ma v programe dekriminalizaciu. Ukazme ze nas je vela. Ja zodpovedne prehlasujem ze pojdem. Aj ked sa mozno nic nezmeni, bude to taky prvy krocik... Musime to skusit.
Anonymer
citace:
Původní příspěvek od pildo

a co sa tyka medii, tak na azete, sme a pravde vediem medialnu vojnu :D ale to je zaklad, ziskat na svoju stranu vacsinu...




:punk:
Lopticka
Tak zacneme s tou vojnou ci nie ? Pildo go go.
Pred par mesiacmi sme tu s lewikom vyvijali snahu vyburcovat sk ludi, ale zial to nemalo nejaku odozvu. Bez urazky kazdemu pravemu aj nepravemu sk rasta, ale mnohi serieme na to a konci naozaj pri jointe v krcme a tazkych reciach. Zacnime sa teda grupovat, bars aj cez net, staci aby sme vedeli, ze medzi tymi mvp rastas(rozumej mam v pici) su aj taki ktori daco chcu vykonat. Sice som na Fuckbooku neni reg, kedze som proti podobny picovinam na sledovanie ludi a cielenu reklamu, ale mam na mysli nejaku undergroud society, grow iluminatov ktori sa budu aspon kontaktovat, ci cez chaty alebo mail, to je jedno, ale ide o UNITE. Niekto je z vychodu niekto zilina niekto ba niekto pn. Pozname ludi len z okolia svojho bydliska alebo skola. chapete ma ???
Budovat nehmotne zakladne po celej SR a postupne vytvarat zastupcov pre regiony. Opat opakujem ze nechcem zhadzovat nikoho z nas, ale niektori na to maju a niektori len nasleduju, toz je princip celej politiky v SR.

Takze pre zhrnutie, spoznat sa akoukolvek cestou (v ramci bezpecnosti a dovery) medzi jednotlivcami kt maju chut nieco rozbehnut.
Tyto jednotlivci (inciatori) poznaji lidi kteri znaju lidi co znaji lidi...kapis ma ?
Cize akoby politicky zastupcovia, poslanci volajte to akokolvek, jednoducho inciatori, ktori budu vo svojom okoli pomaly ale isto zhrnat ludi a tyto ludia budu brat svojich kamaratov a ti kamarati svojich atd atd....
No a tak sa dostavame do druhej casti planu, a sice, ked bude na celkom SK povedzme 10 ludi, (napr 3 z Ba 1 z TN 1 z PN 1 z BB 1 z KE 2 ZA..) ktori sa budu poznat sharovat medzi sebou info, komunikovat medzi sebou, a samozrejme kazdy z tychto ludi bude mat svoje ovecky, je mozne zacat formovat zdruzenie a aktivitu smerom k osvete slepeho slovenska,lobbingu, zahlcovani chatov diskusii SMEtie PRAVDA Fuckbook atd...
Ze je to plan na nejaky ten rok ?? No a co. Nech sa paci konstruktivne napady a kritika, pekne do mna.
Kto ma chut viac pokecat, prosim PM

a ps: za nejakych par tyzdnom mozno mate podporu husteho ;) novovypeceneho pravnika, takze no fear.
ps2: must have Tor, https, noscript adblock a linux ubuntu
PS3: neviem zakladat anketu, takze: Verite Caplovicovi ??? ja nie

ahojte a majte sa dobre
freakout
Toto vyzerá ako dobrý nápad..Ale za 3 dni sa nik neozval..co tým vlastne sleduješ?..Co by si tým chcel dosiahnut?
Lopticka
A myslis ze sa vobec niekto ozve ? :D Tak ako aj moja i ostatne podobne vyzvy do "boja" su len vykriky do tmy. Sanca ze sa nieco rozbehne je celkom nizka aj ked nadej umiera posledna.
A co tym sledujem ? Je to v podstate cele vystihnute v texte, ale pre zhrnutie, rad by som, ako aj niektori iny, dosiahol vznik riadnych aktivit na verejno pravnej urovni, ktore by smerovali k znizeniu trestov pre uzivatelov alebo nebodaj uplnej ci ciastocnej dekriminalizacii canabisu. A predpokladom je samozrejme vznik zdruzeni, riadnych a oficialnych. Takze asi za ciel je v prvom rade stretnutie tych spravnych ludi mozno aj na spravnom mieste :D u never know.
.:INDI:.
Problem je v tom ze sme Slovaci ako neschopny narod ktory sa neviez jednotit za urcitu vec ale radsej si nechaju skakat po hlave ved to aj tak vyzera....
Lopticka
vid. "uspesny" protest proti cestnemu mytu aneb kdyz blokada, tak jenom jeden pruh. Nejak mi dopina ze to asi nema zmysel burcovat.Snad sa mylim.
kaktusx
Keď slovenským "nacionalistom" dochádzajú argumenty :teef:

http://beo.sk/forum/viewtopic.php?f...efc65fc4552802d

Problém takejto mediálnej vojny ale je že stojí hrozne veľa času a väčšina diskutujúcich aj napriek 100%-ným argumentom omieľa vsugerované hlúposti alebo len kývne rukou a ide ďalej.

PEACEandLOVE
pildo
vies zrovna na nackovskej stranke presvedcat ludi o neskodnosti marihuany je asi neefektivne. za prve, ludia co tam chodia uz maju nazor a lahko ho nezmenia. nakoniec pocuju ho od svojich vodcov.

za druhe je tam mala navstevnost, teda je to naozaj viac menej strata casu. treba masove media, ktore cita mnozstvo ludi a nie uzko profilovanu stranku.
kaktusx
Tak určite že masmédia sú oveľa účinnejšie - hlavne pre nezaujatých ľudí...ale práve ľudia z podobných komunít ako je hentá organizujú akcie proti drogám a lepia nálepky a plagáty s preškrtnutým listom pod ktorým je nápis "stop narkomanom" a sem-tam si aj myslia že majú pravdu :eek:
Tak aspoň vedia že pyču vedia :teef:
A bohužiaľ plagáty tohto typu vidím oveľa častejšie ako niečo pre dekriminalizáciu.

PEACEandLOVE
pildo
tu ide skor o to, ze lahsie je presvedcit ludi, ktori este nemaju nazor, ako niekoho, kto je presvedceny o svojej pravde. asi ako keby si isiel do kostolov hovorit o tom, ze neexistuje nebo a peklo. alebo ze ich viera je zla, ze ta prava je islam/budnizmus a pod...

clovek, ktory nechce vidiet pravdu ju neuvidi, ani ked mu ju das na podnose.
Leny4815162342
Caute,
minuly rok jsem byl s kamosema lyzovat na Roháče. Byli jsme ubytovaní ve Zverovce. Jednou vecer se rozhodlo ze se pujde do hospody, ja byl nastesti nejak unaveny, nesel jsem, takze to znam jenom z barviteho vypraveni. Prisli do pizzerie/hospody, zacali lopat pivecka a nejake pulky, a do toho si obcas zahulili. Asi kolem desate hodiny vecer za nima prisla ke stolu cisnice, ze pry prijdeou policajti na razii a jestli pry mame u sebe nejake huleni, ze bychom meli jit. Kamarádi byli velmi pobaveni, zůstali sedět u stolu a už se těšili jak si pokecají s bengama a zasmějí se. (To myslím vážně, u nás na Moravě by ti policajt vůbec nic neřekl, maximálně by utrousil nějakou poznámku. Když v CZ dělají takovou akci, jdou obvykle jenom po nezletilých.) Asi po půlhodině se otevřeli dveře a do hospy vstoupil policejní anton, vypadali jak nejaka zasahovka a meli tri policejni psy. okamzite zacali kontrolovat vsechny lidi co tam sedeli a psi se okamzite vrhly na vesak kde meli lidi povesene bundy, vcetne mych kamaradu, kteri tam meli KAŽDÝ asi 5g. Ti psi z toho ale byli tak zblblí, že toho cíti tolik, ze neidentifikovali puvod. jenom behali v blizkosti vesaku a par stolu kolem a byli ocividne nervozni. Posléze si vzali jednoho typka co sedel u stolu hned pod vesakem a vzali ho s sebou. Kdyz ten chlap odchazel, tak se pry dival ke stolu mych kamosu jak smrtka, protoze vedel, ze oni tam hulili. Uz se tam ten vecer nevratil... Nevim jestli to byla nejaka silena nahoda, ale takhle to bylo. Nechapu jak muzou delt v takovem zapadakove podobne akce a jeste se psy!!! celkem sileny zazitek...
Wladisss27
http://www.aktuality.sk/clanok/1564...aval-marihuanu/
vyjebanci... iba 19gramov... na plac my je s tohto systemu... a este aj kokoti ktore maju sproste komentare... vsak pozrite..
pildo
Leny4815162342: tento pribeh som uz cital alebo pocul...
Dr*Skunk
hx nejaký čalamadalolo :hanged: inač blizko mna to bolo :(
pildo
akurat som pocuval spravy na FMku a SaS oficialne ohlasila, ze vo volebnom programe bude dekrimi marihuany. som zvedavy kolko hulicov pojde volit...
acheron
http://www.cas.sk/clanok/151394/sul...-marihuany.html
kaktusx
To snáď nie je možné...tlak mám asi 220 na 190
Ako sa môžu rodiť tak obmedzení ľudia ako sú 3/4 Slovákov?

http://www.aktuality.sk/forum/prisp...aciu-marihuany/

Toto je diskusia k Sulikovému vyjadreniu o dekriminalizácii.
Mám pocit že ak v nasledujúcich voľbách dosiahne 0.5% tak to bude úspech.

PEACEandLOVE
LemonJelly
Nieco podobne ako o prispevok vyssie
sulikovci-vabia-volicov-na-dym-z-marihuany

Zaujimavejsie ako samotny clanok je skor diskusia k nemu.
Stale je tu silna majoritna spolocnost, ktora svojou "zadubenostou" nevidi ani meter pred nos. Marihuana=smrt, ale obcasne popijanie ( skor ozieranie ) a cigarety u mladistvych, domace nasiele sposobene alkoholom,... silne tolerujeme. :blici smajlik:

A uprimne k SaS. Ak sa aj do parlamentu dostanu, skor ako plnenie svojho programu bude robit "devku" niekomu silnejsiemu.
GrandmammGANJA
Presne tak..Je to v mentalite ludí.Ako u majoritnej väčšiny,tak aj tej volenej,vládnej menšiny.. v prvom rade..

Na margo SaS,vyzera ,že vrámci programu sa k tejto otázke stavajú dobre a venuju tomu pozornosť,lenže to či by tak spravili a za ak dlho by bolo otázne,rovnako ako je otázny výsledný reálny celkový vpliv strany po voľbách..

CZ zákony obdivujem,dosť liberálne,ale touto cestou už by fakt možno chcelo absolute legalise a predavať aj kontrolovane weed,,,nie ??
Na SK k podobnému niečomu,nedospejeme tak lahko asi,asi to bude chtít bydlet někam na Moravu,vedle :D

Je tu napočudovanie doosť huliacích,či na dedinách,či v mestách,či mladí,či starí ale každý sa skrýva a je ticho
Anonymer
Mám pocit, že SAS to myslí skutočne vážne. Chlapík z ich predstavenstva priznal, že užíval ayuhuascu v spoločnosti šamana :frog:
fry
No v parlamente bude saman fico a on bude uzivat a robit co mu povie..to bude magicke :D ta predstava dekriminalizacie je taka peknaa... ach jaj
Anonymer
Uvidíme. SAS získava v prieskumoch celkom dobré výsledky, a vzhľadom na ich "novosť" na trhu politických strán. "Dobrák :frog:" Fico mál dekr. mr. v programe tiež, ak SAS predloží návrh... Uvídime. Každopádne sa o tom aspoň začne hovoriť ;)
fry
pochybujem ze fico predlozi navrh...to mas ako zo zrusenim poslaneckej imunity...koalicia predlozi navrh...opozicia ho nepodpori a naopak.tak za zahravaju z ludmi...ale keby daco tak mi ju chceme zrusit len stale je ten druhy proti... to su ::::: ja by som tomu tiez rad veril ale nechem volit niekoho kto ma ma za babku pre svoje hry a len potrebuje moj hlas...ak sa nemylim nasi cesky susedia nepotrebovali volby na to aby dekriminalizivali ganju...kde sa chce tam je aj cesta...lenze to nase slovensko...sak to setci pozname :D
Anonymer
Fico nie, ale verím, že SAS ten návrh predloží... uvidíme čo sa stane potom :D

Jasné, viem, všetko sú to iba nádeje a priania, ale je pekné ich mať :frog:
NOwaLIFE
vsetci dobre vieme ze ten navrh neprejde.. ale to nieje podstatne..
podstatne je ze sa konecne nasiel niekto kto si otvoril hubu a zacalo sa o tom rozpravat.. uz to je pekny pokrok ..a kto vie mozno to raz ty spoteny kreteni pochopia a nebudu sa nam starat do nasich veci...
len bohuzial ako poznam slovensky stat tak sa to aj tak po*** ..
nasi politici su taky inteligentny ze nakoniec povolia LSD a zakazu zmrzlinu lebo
v Somalsku sa s nou prezere niake decko a zomre.. ( napr... neberte to doslova :D )
fry
ta ked to navrhne SaS tak fico to posle do p::: aby to mohol navrhnut on o mesiac neskor alebo zase pred dalsimi volbami...mozno keby SaS ziskala vacsinu v parlamente a tlacili by sme na nich aby splnili predvolebny slub ta by sa uracili...alebo keby sme tlacili na vladu velmi tak je jedno kto by bol v parlamente...chcelo by to nejakeho vodcu...
vodca tu už je ...s obrovskou podporou fico ..nič dobré nečakajte ..len to že aj vaše deti vodca zadlží ..a SaS detto nič nespraví..tu ti niekdo vyhodí výbojku a ventilátor na ulicu a povedia, že sa zbavili laboratoria na výrobu marihuany ..toto je štát ..máme najsociálnejšiu vládu páni ..s Ficom a jeho zberbou na večné časy súdruhovia ..
o týždeň sa ozvem z Indie a iste pri fajčení hašiša si na vás spomeniem...dekriminilazovali by si len vlastné krádeže ..hajzel špinavý ryšavý..
fry
citace:
Původní příspěvek od jjaman
vodca tu už je ...s obrovskou podporou fico ..nič dobré nečakajte ..len to že aj vaše deti vodca zadlží ..a SaS detto nič nespraví..tu ti niekdo vyhodí výbojku a ventilátor na ulicu a povedia, že sa zbavili laboratoria na výrobu marihuany ..toto je štát ..máme najsociálnejšiu vládu páni ..s Ficom a jeho zberbou na večné časy súdruhovia ..
o týždeň sa ozvem z Indie a iste pri fajčení hašiša si na vás spomeniem...dekriminilazovali by si len vlastné krádeže ..hajzel špinavý ryšavý..


moje slova... ale ta treba s tym pohnut,nielen z dekriminalizaciou
sensation
Na Slovensku by sa každopádne mohol spraviť nejaký pochod :-)
fry
no to hej :D kazdy v slnecnych okuliaroch a z flasou vody v ruke :D a zase to hasne na vodcovi ...kto sa to podujme zorganizovat ?
acheron
ako vidim strany ktore podporuju Dekrimi. sa mnozia :D (u SDKU je to jasny predvolebny oje* )

http://aktualne.centrum.sk/domov/po...html?id=1202141
SK3R0
podla mojho nazoru radicova z miklosom nepresadia svoje navrhy, uz len z toho dovodu ze nemaju to najvacsie slovo vo vlade. kym tu bude Fico z jeho tlupou hlupych hlav tak sa mozme aj posrat, ale skerko legalne mat nebudeme.
pildo
ludia co tak keby ste namiesto polemizovania ci SaS dodrzi svoj slub robili v svojom okoli osvetu? cim viac % ziskaju, tym budu mat vacsiu vyjednavaciu silu. preto treba zacat u kamaratov hulicov a prehovorit ich ist volit. kolko % nas na SK je? ja si myslim ze dost. ale vacsina su lenivci, ktorim je ich buducnost uprdele. potom treba vplyvat na rodicov. napr. tym, ci chcu aby raz ich vnucata sli sediet za joint na 3 roky do basy, alebo ci im nevadia ze pri moci su stale rovnake kurvy ako pred 89. tym ze budete plakat ze SaS len slubuje sa nic nezmezni. s 5% ani nic zmenit nemozu. Preto mobilizujte koho mozete, nech ziskaju aspon 10% a potom bude ich vyjednavacia sila ovela vacsia.

v lete moze kazdy dokazat, ci to s dekriminalizaciou mysli naozaj vazne. staci nebyt lenivy a obetovat 5-10 minut na vhodenie hlasovacieho listka do urny. a po odvoleni sa mozme stretnut a odpalit brcka kludne aj pred volebnymi miestnostami :rasta:
pildo
inak zalozil som skupinu na facebooku: Nerobte z nás zločincov (podporujem dekriminalizáciu marihuany).

vsetci ste vitani
LemonJelly
Ono ale ist volit nejaku stranu len preto, ze maju v programe dekriminalizaciu MJ tiez nie je to prave orechove. Mna ako volica zaujimaju aj ine body programov politickych stran ( ekonomicke, socialne, kulturne temy, zdravotnictvo, skolstvo, ... ). Ale vsetko su to len pismenka na papiery. Co sa splni, je vo "hviezdach". Osobne mi program SaS velmi nebije do oci, ale Sulikovi tiez velmi neverim ( vid ANO a podobne skupinky, pardon politicke strany ).
Ach jaj, je to na veeeelmi veelkee HOVNO! Fuck politics!

Inak cestu k rieseniu "nasho" problemu vidim tiez hlavne v edukacii/osvete spolocnosti. Zatial sa mi dari, ale treba nas viac.
pildo
a koho chces volit? dinosaurov co sa drzia zubami-nechtami pri moci? mali uz 20 rokov a stale nic nezmenili. ja vidim sancu v tom, ze sa da moznost rozhodovat inym. a 10000x radsej budem volit liberalov z SaS, ako zlodejov a komunistov zo SMERu, HZDS a SNS, nabozenskych fanatikov z KDH alebo SDKU a spol.
LemonJelly
Dinosaurov volit nebudem :) V tom som pomerne zasadovy :D

Troska ten prispevok vyssie vyznel inak ako som chcel.

Smer, Hzds, SNS urcite nie, KDH s SDKU, pripadne Madarov tiez nie.
Zostava uz len SaS. Lenze tejto strane velmi neverim. Myslim, ze ich program zostane len na papiery.

V podstate mam dilemu, koho ist volit. A to je zle!!!

Radsej budem dalsich par rokov venovat svoj cas diskusiami o MJ s ludmi, ktorych pohlad na nu je pokriveny este z cias komunizmu.
pildo
par rokov tu slovaci placu, ze nie je strana, ktora by chcela zmenit sucasny stav. potom pride liberalne SaS, ktore ma v programe dekriminalizaciu a zas polke ludi vadi, ze su novy.

vies o tom, ze ked nepojdes volit, tvoj hlas prepadne v prospech veciny? ked pride 20% k urnam a z nich da 40% hlas SMERu, tak smer ziska prispevky od 40% opravnenych volicov... uz len z toho dovodu ked nemat koho volit, chodte k urnam a vhodte aspon neplatne oznaceny listok...
LemonJelly
citace:
Původní příspěvek od pildo
par rokov tu slovaci placu, ze nie je strana, ktora by chcela zmenit sucasny stav. potom pride liberalne SaS, ktore ma v programe dekriminalizaciu a zas polke ludi vadi, ze su novy.


Ale je dost ludi, ktori ich nepojde volit napr. preto, ze im neveri.
Keby prisla strana s programom 2000 eur dochodkom, tak ich pojdes volit, lebo su v tomto bode novi?

Pozri, ja nie som spokojny s tym co sa tu deje. Ale to neznamena, ze hned naskocim na nejaku "novu vlnu". Ten kto sleduje domacu politiku vie, ze politikom sa neda poriadne verit ani nos medzi ocami.

Neber to, ze by som teba alebo inych chcel odhovarat od volby SaS, pripadne inej strany. To urcite nie. Len mi trochu bilo do oci v tvojom prispevku, ze niekto novy na politickej scene ma v programe otazku ohladom MJ, tak ho podme volit. To podla mna nie je velmi zodpovedne. Co ak bude dekriminalizacia, ale ekonomika, skostvo, zdravotnictvo, ... bude v hajzlu, lebo strana na to nema?

Co sa tyka prepadu hlasu. Volit pojdem. Mozno to bude aj SaS ( casu do volieb je este dost, "poriadna" kampan este len zacne ), pripadne to vyriesim neplatnostou volebneho listka.
pildo
chlape SaS sledujem od jej zaciatku. myslim ze maju co ponuknut, dokonca ovela viac ako obkukane strany zalozene len na vodcovi (napr. smer, hzds, donedavna aj sdku), alebo na nacionalizme (madarske strany, sns). a co ine volit? ja ako ekonomicky vzdelany clovek budem volit jedine pravicu. a koho z pravice? kdh? nie. sdku? madarov tiez nie. no kto iny ostava?

a tu ide o to, ze vdaka SaS sa o tomto probleme diskutuje (vid. nedavne vyhlasenie radicovej a miklosa ze su za dekriminalizaciu). bez vetra sa ani listok nepohne. preto som za silne SaS (nie som jej clenom, ani ziadnej inej strany).

a povedz mi, co najhorsie sa moze stat, ak bude v parlamente silne SaS? myslis ze to moze byt horsie ako to uz bolo? podla mna nie. inde by uz ludia vesali politikov na namestiach, u nas maju rastuce preferencie...
LemonJelly
Pozri pildo, ja ta poznam ( tvoje nazory ) ako diskutera v jednom vacsom SK denniku. V podstate s tebou suhlasim.

Ja by som svoj nazor zhrnul asi takto. Ista cast spolocnosti volbou dava hlas rozhodovat par vyvolenym v parlamente, aby presadili ich poziadavky ( to sa zial u nas vacsinou nedeje. kto ma mandat, len hrabe ). Sam vies z diskusnych for, ako sa ludia stavaju k otazke MJ.
Tych par zastancov, ktori tam prispievaju a maju aj co napisat ( tym myslim aj teba aj seba ) je jasne v minorite. Najprv treba otazku dekriminalizacie poriadne dostat medzi ludi, aby tomu rozumeli. Hulicov u nas je viac nez dost ( aj ked stredoskolaci volit nemozu ), ale nasa opozicia je niekolkonasobne vacsia. A predstava, ako SaS ide diktovat zakonmi dekrimi MJ za silnej nechute vacsiny, je nerealna. A to este peknych par rokov.

Ja venujem svoje usilie edukacii okolia a budem budovat "podhubie" v spolocnosti. A to ze to bude trvat roky som si vedomi. Realita je niekedy kruta! Ale aj sny sa mozu stat skutocnymi.

Pokial nepride silna vlna nevole proti terajsim zakonom, tak sa nic nepohne. A na to treba ludi. Velmi vela ludi. A tych zatial nemame.
SK3R0
LemonJelly: moje nazory sa v tejto problematike uplne zhoduju. par rockov si vyckame, kym presvedcime aspon mensiu skupinu ludi, ktory su absolutnymi zastancami, boja proti drogam, tak ako proti tvrdym tak aj k ,,NE" drogam ako gress. noo ja sa i nadalej budem snazit prehovarat ludi a ukazat aj pozitiva v tejto samanskej rastlinke :D pretoze ked sa dnes niekomu priznate ze fajcite skerko, tak sa na vas skaredo pozrie a zaskatulkuje vas medzi fetakov. noo a zas nemozeme masovot komunikovat zo skupinami ludi, pretoze byslo o porusovanie legislativy, co je zas na rit. tato problematika sa musis riesit postupne, malymi krokmi. dufam ze o par rokov ( mimochodom necem aby to bolo v starobe) si zapalim brcko u nas na schodoch pred domom uplne LEGAL.
pildo
mne je uplne jasne, ze za 4 roky to nebude dekrimi. ale ak sa o tom zacne rozpravat v TV novinach, cely proces sa len urychli. a do masmedii sa tato tema dostane poriadne len vtedy, ak sa o nej bude rozpravat aj v parlamente. a v parlamente sa pravdepodobne o nej zacne rozpravat az ked tam bude strana, ktora to ma v programe.

je rozdiel ci si tu budeme moct dat beztrestne brcko o 8-12 alebo 20 rokov...
sensation
V noci som pozeral Defacto, kde bola Belousovová so Sulíkom a preberali aj tému dekriminalizácie marihuany. Belousovová vytiahla klasické argumenty typu "čítala som o mužovi, ktorý hovoril že nezačínajte s marihuanou, lebo ja som s marihuanou začal a skončil na tvrdých drogách" a klasické hlúposti, tvrdila že pre ňu dekriminalizácia = legalizácia, Sulík to dobre obhajoval, ale ona si mlela len svoje. Potlesk od publika dostala asi pri každej štvrtej vete :-D pričom Sulík iba raz, aj to keď naznačil že keď sa zakazuje marihuana nech sa zakazuje aj alkohol, aspoň by nebol v parlamente (narážal na Slotu)
kaktusx
http://televizia.joj.sk/tv-archiv/d...05-03-2010.html

No neviem...som dosť skeptický

edit: a ta tlieskajúca posádka :eek: ...výlety z domovov dôchodcov by sa mali konať niekde inde.
Belousovová rozprávala takým tónom že som jej skoro uveril, a z prejavu/argumentov pána Sulíka som bol trochu sklamaný. Mal 100 príležitosti jej natrhnuť prdel tak, že by utiekla s plačom a viac o veciach do ktorých sa nerozumie nerozprávala...škoda no...ale aspoň sa o niečom začalo hovoriť :)

PEACEandLOVE
Hostage
Malikovej som mal chut rozbit hubu ako som ju pocuval. Sulik podla toho co som videl nevie diskutovat, ale argumenty mal v poriadku, takze volica s rozumom presvedci. Vymyte mozgy presvedci Fico. Pozrite sa na preferencie tych 2 stran a porozmyslajte kde je chyba.
pildo
myslim ze publikum do podobnych relacii sa uclovo vybera. je dost mozne, ze je aj riadene kedy ma tlieskat a pod. navyse JOJ je blizka JaT a ta je blizka SMERu a jeho koalicii...
Lopticka
Ako som uz napisal v inom prispevku, Sulikovi treba napisat a poslat nejaky material o mariske, ako diskuter si spravil miernu hanbu, myslim ze nemal o mariske moc nastudovane a ta pica ho zotierala aj klasickymi kecami typu ved to by ste mal vy vediet alebo prestante ma urazat. Aj niektore vyrazy, ktore pouzil, ako sedliak z hornej dolnej. Inak ho budem asi volit, ale najprv vyfasuje nejaky ten mail odo mna, nech mu vnuknem nejake nove pohlady. Kedy ste videli Lipsica ako sfukol Benovu, pani kolegyna ale hlasom to nespravite (zacala po nom mierne hucat a on s kludom anglicana hento) A presne toto sulikovi chyba, dobra davka arogancie.
Cest
pipoboy
pan Sulik je pekne aj na facebooku a potvrdzuje aj obycajnych uzivatelov. podmienka je vsak mat poriadne meno a fotku. dalej je mozne sa pridat do skupiny Sloboda a Solidarita. ak teda mate zaujem kludne mu napiste a poradte nieco ohladom marihuany.
Dr*Skunk
Bože ako ju sundal.. :frog: aj celú SNS sranda ... bavil som sa na tom celkom v klidku .... ale to je len možno ťah ako sa chlapik chce dostať do politiky... ale si myslim že treba aj niečo nowé podporiť lebo stale voliť 3 strany ktoré stoja za jeden velký exkrement hx a už to horšie nebude .... chcel som ešte niečo ale som zabudol ..
Anonymer
citace:
Původní příspěvek od Dr*Skunk
Bože ako ju sundal.. :frog: aj celú SNS sranda ... bavil som sa na tom celkom v klidku .... ale to je len možno ťah ako sa chlapik chce dostať do politiky... ale si myslim že treba aj niečo nowé podporiť lebo stale voliť 3 strany ktoré stoja za jeden velký exkrement hx a už to horšie nebude .... chcel som ešte niečo ale som zabudol ..


No, neviem neviem. Mne to teda vôbec neprišlo, žeby ju sundal. Holt, chce to trochu namakať rečnícku stránku. Aj 15 ročné deti majú impozantnejší prejav ako on :) Argumenty sú na našej strane, ale keď ich nevie správne predložiť, ďaleko nezájde. Ale pevne dúfam, že sa oťuká :)
Dr*Skunk
mal tam rovno povedať že či im to nejebe že sa takou vecou zapodievajú ako je nejaké vlastenectvo ci kokos ved to čo je. Naša hymna pochadza z nejakej Madarskej ľudovej piesne a pan Solta si ju dá zahrať každý pondelok... hmm celkom o.k je natom_!! Nuž ja som za ale nech sa hra na južnom slovensku, tak potom by som to bral...
V čase ekonomického upadku sa naša vlada zaoberá vlastenectvom to je ako priprava do boja alebo čo_?
A mne sa zdá že povedal všetko dobre lebo v čechach je to fakt dosť prehnané z osobnou davkou....
pildo
mozno ze si fico, slota a meciar pred zakonom zalozlili firmy co sa zaoberaju predajom vlajok, ramov, preambuly ustavy, opravou skolskych rozhlasov a pod...
D..
Fico, Mečiar a Slota, každý z nich to je riadny kus ko.ota.

Karpina
comix
troska sa vyjadrim k teme SaS...pokial viem tak na poslednych volbach ziadna strana ktora sa realne mohla dostat do parlamentu nemala v programe dekriminalizaciu...tento rok som nechcel ist ani volit pretoze ci je vo vlade pravica alebo lavica moja zivotna uroven je stale rovnaka a verim tomu ze nech volim hocikoho nic sa nezmeni...
len kvoli tomu jednemu programu, ktory ma SaS ju pojdem volit...mozno sa nic nezmeni ale vzdy som cakal kedy tu bude takato strana a nenecham si prepast sancu dat jej moj jeden hlas..a z mojho okolia niesom sam
Dr*Skunk
hladam si niečo do seminarnej prace a hľa
http://www.land.gov.sk/sk/index.php...sID2=27&id=2043
fananek7
Ahoj bratia,tož si piš že dám hlas,ale uvás na slovensku je prý marihuana sprosté slovo :-)
takže nevim jesli ti to bude co platné.
Držim palce.
muso
Zdar,

zakladám projekt legalizácia marihuany na slovensku, konkrétne ide o web portál s týmto zameraním. Každý z vás kto by čo i len trošičku mohol pomôcť (nech mi prosím, napíše PM). Ďakujem
kaktusx
muso: radšej ten web zameraj na dekriminalizáciu a chyť sa toho z tej vážnejšej stránky. Nikto nie je zvedavý na neaké farebné hippie stránky na doméne web.zdarma a pod. :teef: , pokús sa to spraviť decentne a nezaujato...len tak to môže mať neaký efekt. Napíš š čím potrebuješ pomôcť a niekto sa určite nájde. Veľa šťastia.

PEACEandLOVE
reminger
Hned po slovensku bude nařadě ČR to vám povídám xD
muso
@kaktusx Samozrejme, ze na dekriminalizaciu, ale vysledok, ktory chceme je legalizacia. Hippie stranky na web zdarma urcite nie, chceme spravit projekt na profesionalnej urovni (priklad, / nie vzor/ legalizacia.cz) a preto zhanam dobrovolnikov, ktori nam v tomto projekte pomozu. V prvom rade potrebujeme redaktorov, aktivistov, vsetkych tych, ktori chcu dat najavo, ze ma zmysel legalizovat marihuanu.

@reminger nechcel si to napisat naopak? :)
piiit
inak mimochodom som asi pred asi 2-3 mesiacmi videl na STV reláciu v, ktorej sa hovorilo o marihuane a bolo to dosť vyvážené podľa môjho názoru... bol tam rovnaký počet zástancov aj odporcom a docela dobrá diskusia, moderátorka nebola zaujatá..

To sas: voliť ich pojdem pretože je dobré stranám ukázať že aj zastánci marihuany majú nejakú tu volebnú silu (nevravím,že ich budeme voliť len my, majú aj iné veci v programe, ktoré stoja za zváženie).

Na otázku legalizácie marihuany musím žiaľ napísať, že šancu tu momentálne nevidím, pretože strana SAS aj keby sa dostala do parlamentu a mala by slovo museli by jej s presadením zákona pomôcť aj iné strany, čo je dosť nereálne... ale dôležitosť vidím hlavne v tom, ako tu už bolo spomenuté v diskutovaní o tomto probléme a prezentovaní objektívnych informácii...
a najväčší problém v uhle pohľadu na marihuanu vidím v minulosti, pretože ľuďom bolo vštepované dlhé desaťročia, že hulič=nezamestnaný zanedbaný zlodej, ktorý myslí iba na drogu a je schopný pre ňu aj vraždiť. Ale to sa zmení časom (teda pokiaľ budú ľuďom poskytované pravdivé informácie a nie že marihuana je jednosmerný lístok do pekla)
Hostage
Ceknite anketu na sme.sk :)
muso
citace:
Ceknite anketu na sme.sk :)

Keďže už prebieha iná anketa, tu máte výsledky:
Malo by byť držanie malého množstva marihuany dekrimininalizované?
áno: 67%
nie: 32%
neviem: 2%
hlasovalo: 15 969 účastníkov v termíne: 13.4.2010 - 15.4.2010


@piiit aj keď sa to nezdá SMER, SDKÚ-DS za dekriminalizáciu (zrazu) sú...
piiit
naše strany sa správajú podľa názoru lídra strany. no ono smeru už nejako neverím, lebo keď sa pána lorda Fica pýtali po vyhratých predošlých voľbách, na margo trestu za marihuana odpovedal, že je všetko tak ako má byť... rád by som veril, že si uvedomil podstatu problému ale bojím sa, že toto všetko len súčasťou predvolebnej kampane... a sdku-ds je tam nová líderka takže ktovie...
Tel-Fyr
uvidíme po voľbách, ale dekriminalizácia je raltívne reálna podľa toho čo som zachytil. Radičová a Figeľ sa vyjadrili, že by podporili dekriminalizáciu na úrovni ako ju prezentuje SaS. Uvidíme.

Každopádne, ak by dekrim. prešla, tak "malý krok pre huliča a veľký krok pre slovensko :)"
fananek7
Dávám vám hlas-bratři :)
acheron
konecne tu mame Pochod za dekriminalizáciu marihuany na Slovensku

ZELENÝ ŠTVRTOK

info:
D..
:leaf:
Dúfam že to nedopadne ako prvý pochod buzíkov.
Zišlo by sa aj info mimo FB.
:punk: :punk: Konečne :punk: :punk:
kaktusx
To tam vážne bude aj Rick Simson?...inač, zdá sa mi to ako dosť hlúpy dátum...štvrtok.
A počet potvrdených hostí 4486 ako "mierne prehnaný" :teef:
muso
@D.. - zelenystvrtok.6f.sk je informacna stranka ku Zelenemu stvrtku

@kaktusx Rick Simpson tam bude mat prihovor...

Cim viac nas tam bude, tym lepsie! Pridte podporit, vdaka :)
Dr*Skunk
No ludia už sa tešim na tu prechadzku... hx len dufam že nas tam nerozkopu policajti
BaRl0Q
NIE NIE A nebojte legalizacia po tom pochode bude lebo aj SAS sa dostalo do parlamentu cize ty zato bojuju takze sa uz nato tesim xDDD
drucski
Jéééj!Sledovali ste volby? :) SAS=legalizácia!Konecne volili aj tí správni ludia! Krááásna nedela!
dekriminalizácia !!! do cca 5 g , ale kto im to ešte odhlasuje keď je ich 22 ?
Tel-Fyr
sa zobudte! dekrim nebude urcite. ved len v samotnej sas dostali posledny styria kandidati preferencne hlasy, ze su v parlamente a ti nechcu dekrim, nakolko je to ina strana, ktora dostala ponuku byt na kandidatke SaS.
Anonymer
Presne tak. Pochybujem, že sa môžme tešiť na dekriminalizáciu. Ale možno sa táto téma aspoň otvorí a uvidíme, čo to prinesie.
.:INDI:.
Ja som rad ze Sas sa dostala do parlamentu aj zo 4roma ludmi z iniciativy Obycajny ludia.Cital som dost ich prispevkov v jednom regionalnom časopise....Cize je tam nadej ze budu pre Slovensko uzitocny...A nepozerajte iba na tu dekrimi Ganji to je minimalny problem ktory by trebalo na Slovensku zmenit-riesit ...Ganja nie je všetko ! ....peace
Anonymer
Samozrejme, to je jasná páka. Tiež sa teším na Sulíkové počínanie, môj hlas bol jeho ;)
TXA
Ja si myslim, ze najdu nejake kompromisne riesenie s ostanymi koalicnymi stranami, a aspon zmenia, ze drzanie do 5g nebude trestny cin ale priestupok (najlepsie by bolo keby dekriminalizovali). SaS GO!
pluto662
hmm ked si ale pozrieme ze do vlady sa dostalo KDH ktore chce zakazat aj potraty a s nimi SaS ktori chcu dekriminalizovat ganju :D som zvedavy jak sa dohodnu. ja som tiez volol SaS
Dr*Skunk
dojdete niekto dnes?< na zelený štvrtok?


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma