Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Fotogalerie Indoor

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 
Druhy indoor , COB-LED 242w, BIO-pest, Super-Skunk - Klikni zde pro originální téma
Madical-Strains
Takze 51 den kvetu .

Dnes 3.flush s ph 6,5. 2L. na kazdy kvetinac.

Jedna Kyti je uz kompletne zluta a zrejme do tydne tipuju bude bez listu.
Ostatni jsou v pohode.

U me pozoruji ze se zatim palicky uz dal pri flushi bohuzel nenafukuji ale kdo vi, treba to jeste prijde.
Koukal jsem na nekterych vetvich jsou ty palicky docela uz dlouhe cca 20 cm ale tech neni moc. Vetsinou maji cca 3 cm prumer a jsou dlouhe 7-10 cm. Taze na fotkach to docela zkresluje a vypadaji o neco nafouklejsi.

Jeste jsem z fotaku vyzdimal trochu energie ale fotky uz nejsou nic moc,no. ;)
Jáá
Hele mělo by se proplachovací pH 4 kytka okamžitě přestane brat živiny a tím pádem začne spotřebovávat živiny co má v sobě tím pádem když dáš pH 6,5 kytka spotřebovává živený co jsou v hlíně takže se neproplachne
metracek
citace:
Původní příspěvek od Jáá
Hele mělo by se proplachovací pH 4 kytka okamžitě přestane brat živiny a tím pádem začne spotřebovávat živiny co má v sobě tím pádem když dáš pH 6,5 kytka spotřebovává živený co jsou v hlíně takže se neproplachne


Botaniku, kdyz budes prolevat vodou s ph 4 tak kytky jiste nebudou prijimat ziviny. Ale ani moc vody, celkove to bude sok jak krava a kytky z toho pujdou do sracek. Krasnej recept jak si poslat tri mesicni snazeni do hajzlu. Doufam ze to predvedes ve svem vlakne kdyz mas odvahu to radit druhym! ;)
Jáá
A na to si přišel kde že nebude primát vodu já mu nic špatného neradim sám to mám odzkousene na jedné odrůdě a s pH 4 je chuť po 14 dnech lepší klidně to ve svém vlákně předvedou jo sry já už to tu předvedl sice pod jiným jménem ale předvedl jen hledej chytraku a o kytkách toho vím víc nez většina z vás a co newim si zjistím než začnu kolem sebe kopat a rozčilovat se
Jáá
Jo já neříkám že 6,5 je spátne ale trvá to mnohem dyl propláchnout jo mám to vodskousene v hydro kokosu i hline
Jáá
Jo víš to že v posledních 14 dnech se má kytka stresovat proč to si zjisti a nezapomeň jsem botanik a rostliny zbožňuju neudělal bych jim nic kdybych věděl že to tím poseru
Madical-Strains
Jaa- Beru to na vedomi. Ja budu flushovat nejmene 3 tydny tak mam pravdepodobne dostatek casu aby se to proplachlo i s 6,5.


Hlavne se kluci nezacnete hadat ,prosim , vzdyt nas maji ty kyti spise spojovat !
Jáá
Neboj se že bude žloutnout to je tím že spotřebovává ziviny
Madical-Strains
OK, nebojim. :-)
Jáá
Hádat se to ne od nadávek a hádek jsou tu jini
koulař
Je to i ve fagu viz. Flushing
koulař
A co to tví téma bez měření ec a pH v té úrodné hline rozjedeme to jestli jo tak se tesim
Madical-Strains
Jesli k tomu dospeju tak urcite ano , nejdriv ale musim zvladat organiku jako takovou pak mohu postoupit na vyssi level.
Taky jeste zatim nevim cim nahradit nektere slozky ktere u nas bezne neprodavaji.
A dulezite je tez pro me kolik presne ceho. Pul hrnku.... to mi nic nerika.
Nejdulezitejsi vec je to mit spravne namichane jinak by vznikalo behem pestu spoustu zbytecne problemu navic.

Domnival jsem se ze ti groweri ktere by to mohlo zajimat pomohou spolecne najit nejakou schudnou altarnativu toho co se da u nas sehnat a budou take pridavat preklady ,napady atd.
Ja nejsem tak dobry v anglictine a v cestine o tom nikde neni ani radka.
Rozhodne do toho nemohu jit naslepo.
Madical-Strains
Prekvapive zjisteni.

Pred dvema mesici byly u nas od vodaren menit stare meraky za nove na teplou a studenou vodu.

A pred cca 90 min odesly dva chlapici ode me odecitat hodnoty spotrebovane vody.
Cumeli na tu everzni Osmozu jak tele na novy vrata, vubec nevedel o co se jedna, nestacil jsem ji bohuzel odsroubovat a schovat.
Ptali se k cemu to je dobry. Nevedel jsem jak rychle odpovedet tak jsem jim rekl ze to cisti vodu na absolutne pitnou zdravou.

Jeden z nich chtel zjistit ktery budik je na studenou vodu tak pustil vodu ktery ze to budik zacne merit
Pustil tedy vodu studenou a zahlasil ze to nefunguje a ze se na meraku vubec nehybe ta rucicka.
Rekl jsem jim ze tam ted mam napojeny ten filtr a ze je vyply tak ze se rucicka nemuze tocit kdyz je to vyple a poradil jsem mu at to prepne na sprchu a tocit se to zacne.

Kdyz odesli tak jsem o tom premyslel jak je mozne ze se ta rychla cervena rucicka ani nehla tak jsem to vyzkousel a udelal test 1.L RO vody coz je cca 6 L celkovy objem vody.
Pak jsem kohoutkovou napustil 5.l kanystr a zjistil jsem ze kdyz mam pustenou vodu do baterie kde je napojena Osma tak ze se to sice hybe ale je to skoro nepostrehnutelne a namerilo to hodnoty odhaduji 100x nizsi ,nechce se mi to pocitat ale pri napousteni 5l kanystru vodou normalne ze sprchy se otocila cervena rucicka 3x dokola zatimco RO spotrebovala o litr vic tedy 6l ale ta rucika pohla jen jako by o 7 min. jako na budiku, takze se to neotocilo ani jednou dokola, jen se rucicka pohla asi 0 3-5mm.
Takze jak je pustena ta RO tak to tece tak moc pomalu a v tak malem mnozstvi pod tak velkym tlakem vody ze ten merak zrejme nejakym zpusobem prokluzuje a nemeri to spravne ,takze RO voda je skoro uplne zadarmo !

Zajimalo by me jesli je to u vas uplne stejne ......?


Skoda ze to takhle stejne nefunguje i u Led-panelu. :frog:
Váchy 55
Dobré zjištění...Asi si RO pořídím taky...:-D
Madical-Strains
Pozor , ja tim netvrdim ze to u kazdeho funguje uplne stejne, sam jsem byl prekvapen , proto se na to take ptam ostatnich kdo RO uz take ma.
Pockej si radeji na odpoved abys a to nespolehal.

I kdyz RO je to nejlepsi co muzes pro kyticky udelat. ;)
Váchy 55
Neber mě zas tak vážně..Proto ten smajlík taky.. Rozhodně do RO bych chtěl jít, ale určitě ne kvůli ušetření za vodu :-D ale děkuju.
Madical-Strains
:)
RENE.2
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains
Prekvapive zjisteni.

Pred dvema mesici byly u nas od vodaren menit stare meraky za nove na teplou a studenou vodu.

A pred cca 90 min odesly dva chlapici ode me odecitat hodnoty spotrebovane vody.
Cumeli na tu everzni Osmozu jak tele na novy vrata, vubec nevedel o co se jedna, nestacil jsem ji bohuzel odsroubovat a schovat.
Ptali se k cemu to je dobry. Nevedel jsem jak rychle odpovedet tak jsem jim rekl ze to cisti vodu na absolutne pitnou zdravou.

Jeden z nich chtel zjistit ktery budik je na studenou vodu tak pustil vodu ktery ze to budik zacne merit
Pustil tedy vodu studenou a zahlasil ze to nefunguje a ze se na meraku vubec nehybe ta rucicka.
Rekl jsem jim ze tam ted mam napojeny ten filtr a ze je vyply tak ze se rucicka nemuze tocit kdyz je to vyple a poradil jsem mu at to prepne na sprchu a tocit se to zacne.

Kdyz odesli tak jsem o tom premyslel jak je mozne ze se ta rychla cervena rucicka ani nehla tak jsem to vyzkousel a udelal test 1.L RO vody coz je cca 6 L celkovy objem vody.
Pak jsem kohoutkovou napustil 5.l kanystr a zjistil jsem ze kdyz mam pustenou vodu do baterie kde je napojena Osma tak ze se to sice hybe ale je to skoro nepostrehnutelne a namerilo to hodnoty odhaduji 100x nizsi ,nechce se mi to pocitat ale pri napousteni 5l kanystru vodou normalne ze sprchy se otocila cervena rucicka 3x dokola zatimco RO spotrebovala o litr vic tedy 6l ale ta rucika pohla jen jako by o 7 min. jako na budiku, takze se to neotocilo ani jednou dokola, jen se rucicka pohla asi 0 3-5mm.
Takze jak je pustena ta RO tak to tece tak moc pomalu a v tak malem mnozstvi pod tak velkym tlakem vody ze ten merak zrejme nejakym zpusobem prokluzuje a nemeri to spravne ,takze RO voda je skoro uplne zadarmo !

Zajimalo by me jesli je to u vas uplne stejne ......?


Skoda ze to takhle stejne nefunguje i u Led-panelu. :frog:
Tak jsem neváhal a zkusil jsem udělat taky pokus s RO a funguje to i u mě paráda. Jo a mám tuhle RO http://www.mangala.cz/ro-310100m-fi...notka-p-48.html
Madical-Strains
Tak to je naprosta pecka! No, pokud to potvrdi jeste par lidi tak uz to nemuze byt nahoda. Tyhle merice si s tim nedokazou mozna poradit.
:frog:
Bitir
Tak je to přinejmenším zajímavý, ale při cenách za kubík vody je to zanedbatelna položka v celym pěstování. Každopádně dobry zjištění, to až se dozví vodárny tak se budou měnit vodoměry :D
Madical-Strains
Ja jsem se zpocatku jen domnival ze namontovali asi nejaky vadny vodomer a nepredpokladal jsem ze by to tak bylo u kazdeho.
To uz by bylo nekde na rybickach net. proflakly, ze by na to jeste nikdo neprisel? To je divny.
Spis se domnivam ze to tak bude fungovat jen par lidem.

Bitir- No ,nekdo spotrebovava hodne vody, to by ses divil a pokud je to cely rok kazdy den nebo obden.... Tak to taky nejaky peniz hodi.
Bitir
Tak urcite to nejakou korunu usetri, ale ja sem treba za muj pest ,spotreboval cca 800 litru vody za 3 mesice. Ten kdo spotrebuje za obdobi kvetu treba 5 kubiku vody tak si nemyslim ze by resil polozku za vyuctovani vody. Beru to tak ze kdyz se jdu sprchovat ,tak odchazim az tece studena , takze mam spotrebu hrubě prez kubik za jeden tyden :D .
Madical-Strains
Ale je to urcite mily, kdyby takhle fungoval i cob-led tak by to bylo samozrejme veselejsi.:)
Bitir
Na ty prvni fotce jak je tam detail tech palicek ,tak to je jedna zastipla nad druhym patrem . Roztazena kolinkama a vidis jak ty spodni vetvicky jedou krasne za svetlem.

Vidis celkovou vysku tech rostlin, timto dosahnes bud velkym poctem rostlin a hned prepinas ,nebo jakkoliv pribrzdit rust . A nebo malym poctem ,ve tvym pripade 8 kytek ,zastip a pomoci kolinek ,nebo site to roztahat do prostoru, ale vyber si model co se hodi na scrog , coz je critical jack ,nebo critical +2.0 . Oba od dinafem ,tam si myslim ze nemuzes slapnout vedle co se tyce vynosu.
Madical-Strains
No , paradni hustej koberec zelene.;)
bloud42
ad RO a meraky: pokud bydlite v bytovym dome, tak bejva jeste merak na vstupu do baraku a vodarny ten rozdil po odectu jednotlivejch domacnosti uctujou. pak je to na majiteli, spolecenstvu, druzstvu jak ten rozdil zaplatej.
Madical-Strains
OK. Ty myslis bytovku ze jo? Malej panelacek s par bytama...
Ne ja bydlim ve vysokem panelaku a tady zadne jine meraky na 100% nejsou nez u kazdeho v byte. Nastesti.
bloud42
myslim i panelaky velikosti mt. everest.
Váchy 55
Bydlim v 6-ti bytovce co je 30 let stará a měřáky jsou v bytě za záchodem v šachtě u stoupaček. To stejný máme i v 50-ti letém paneláku, takže to bude asi různé.
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od Váchy 55
Bydlim v 6-ti bytovce co je 30 let stará a měřáky jsou v bytě za záchodem v šachtě u stoupaček. To stejný máme i v 50-ti letém paneláku, takže to bude asi různé.


Presne tak ! Vsude to bude tak i tak.
hulibrcko
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains
Prekvapive zjisteni.
Jeden z nich..pustil vodu ktery ze to budik zacne merit. Pustil tedy vodu studenou a zahlasil ze to nefunguje a ze se na meraku vubec nehybe ta rucicka. Rekl jsem jim ze tam ted mam napojeny ten filtr a ze je vyply tak ze se rucicka nemuze tocit kdyz je to vyple a poradil jsem mu at to prepne na sprchu a tocit se to zacne.
Takze jak je pustena ta RO tak to tece tak moc pomalu a v tak malem mnozstvi pod tak velkym tlakem vody ze ten merak zrejme nejakym zpusobem prokluzuje a nemeri to spravne ,takze RO voda je skoro uplne zadarmo !

Tak jinak, když pálíš vodu do osmózy, tak se ti netočí budík, ale sprchou jo?
...Jinak hodiny(měřič) bejvá hned u přípojky za HUV v objektu, ale viděl jsem už domy i bez HUV, nicméně se právě kvuli tomu přípojka předělávala...
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od hulibrcko

Vrtá mi hlavou to přepínání na sprchu...to jako u jedný baterie která je za RO na přímo, tak při kohoutku měří a při sprše ne? Jakej máš typ RO? Mám hroznou zdrojovku, tak jí musim pořešit. Klidně to smáznu až odpovíš, ať to nezabírá místo...Jinak hodiny(měřič) bejvá hned u přípojky za HUV v objektu, ale viděl jsem už domy i bez HUV, nicméně se právě kvuli tomu přípojka předělávala...


hulibrcko...
Nalistuj ve vlakne par listu zpet a uvidis fotku jak to mam presne napojene a jakou mam konkterne RO.
Je tam myslim i odkaz na nejlevnejsi RO .
Madical-Strains
55 DEN KVETU 12.12

Ta jedna kytka co byla zluta ,ted je hneda-oschla, je ta nejvyssi a ma bohuzel mekke ridke kvety, vzadu uprostred.
Ostatni maji kvety tvrde jak sutr.

Ta samostatna kytka je ten byvaly albin. :-)

Plus jsem pridal nejake makro.








1,5l- Petka.













Byvaly Albin.
Madical-Strains
.
Madical-Strains
Dalssi palicky
Madical-Strains
Nejake macro..
raigor420
Vypadá to parádně!!! Sem zvedavej na konecnej produkt! zachvilku kosa :D ...cekujes mikroskopem trichomy? :)
Madical-Strains
Dekuji !

Jasne ze cekuji, skoro obden. :frog:
Ale vypada ze kosa je jeste daleko cca.14-17 dni.
Bitir
Kamos vetsinou kosil ss kolem 55 dne. Tobe to vychazi podle odhadu na 70 dnu. Urcite to tam jde nechat ,asi zalezi na podminkach . Drzim palce ;)
Madical-Strains
Neboj, hlidam to bedlive.
Sklidim pri 90/10-75/25% pomeru melcnych/jantarovych trichomu.

Akorat ze dvoum kytkam tem s nejvetsimi palicemi moc nechteji zloutnout listy ale trichmy maji uplne na chlup stejne zabarvene jako ostatni.
Takze netusim jesli dozraji pozdeji...nevim...
raigor420
treba ja sklizim spis mlecny at je to vic high :D ale jasny pokud to cekujes tak se neni ceho bat ;)
raigor420
citace:
Původní příspěvek od raigor420
treba ja sklizim spis mlecny at je to vic high :D ale jasny pokud to cekujes tak se neni ceho bat ;)
...jo a stema listama but uplne vklidu obcas si kytka proste neveme vsechny zivyny z listu...to bych nejak extra neresil hlavne cekovat a vcas sklidit at te to neposadi uplne do kresla na 2 hodky :D peace!
Madical-Strains
Jak to myslis ... spis mlecny sklizis ?
Napis pomer ...100% mlecnych? Nebo jak?

Ja myslim ze ten pomer co jsem uvadel znamena spise mlecne, nebo ne?
Bitir
Pokad dobre vidim tak vetsina uz je zakalena na prvni fotce makra . Jeste to chvilku chce ,ale podle me ne 14 dni. Ja neco sklizel tak jak to mas ted .
Madical-Strains
Jo, 90% jich je mlecnych a 10% jeste upne cirych.
Cekam na 10% jantarovych a to muze klidne trvat jeste 17 dni podle toho co o SS od Sensi-Seeds pisi na zahranicnich vlaknech ale jsem samozrejme schopen sklidit klidne i zitra pokud kvety splni nejvhodnejsi signaly zralosti.

Ja jsem pripraven sklidit z minuty na minutu,jakmile bude vhodna doba. Krome toho tam existuje stale urcita doba tolerance casu sklizne nejmene 2 tydny kdy se da sklizet aniz bych prosvihli tu spravnou dobu. Neni to tak ze kdyz nesklidis v jeden okamzik tak ze je to hnedka v prdeli.
Krome toho mam SS na lecbu- extract a caj.
Poud jsou trichomy mlecne a nejsou zadne jantarove tak nekteri citlivy konzumenti mohou trpet zvysenym rizikem schizy u uzivani a ja jsem velice citlivy. A naopak jsem cetl clanek od profesora co konopim leci a zkouma ho 10.ky let ,ktery vyslovene varuje pred sklizni s cirymi trichomy. ;)

Doufam ze jsem nenapsal nejakou blbost.
Bitir
No teoreticky pokud je to na lecbu a uklidneni ,tak ti nemusi vadit kdyz to prezraje , me jediny co by na tom vadilo, tak svitit na to jeste dva tydny kvuli par trichomum. Medi ,navic zalezi na odrude. Nektery dovedou byt krasne zraly tyden a jiny uz zacinaji prezravat , az to bude akorat,tak je jedno jestli to seknes dnes nebo zitra , ale strukturu palic uz mas hezkou ,zacelenou ,trichomy mlecny ,ted uz jen zalezi nantobe kdy to seknes.
Madical-Strains
Ne, tak jsem to nemyslel ze kdyz uvidim ze mam sklizet tak ze to neseknu hned ten den a budu zbytecne jeste svitit 14 dni.


Tady jsem neco nasel
metracek
Kdyz jsou trichomy mlečné je obsah THC na vrcholu, tudíž je cannabis nejvíce psychoaktivní. V momentě kdy začne přecházet do jantarové tak začíná degradovat na CBN. Které je sedativni a uklidnujici, to je pro lecive ucely plus. Nesvitis dele kvuli par trichomum, ale aby si z te rostliny dostal opravdu vsechen jeji potencial. Nesvitil si na ni prece skoro 3 mesice aby si ji pak sklidil o tyden driv nez by si opravdu mel..

Je pravda ze zalezi na odrude, cetl sem ze nektere sativa haze odrudy dokonce vubec nemaji jantarove trichomy nikdy. Ale to je trosku jina kapitola nez tady skunk :)

EDIT: http://www.growweedeasy.com/sites/g...bis-diagram.jpg
Madical-Strains
Ja teda nevim ale tady v prvnich trech odkazech od shora uvadeji

Ze nejvyssi procento THC je ve chvili kdyz je polovina trichomu mlecna apolovina jantarova a ze se ma kvuli THC sklizet az jsou zktratka nejake trichomy take jantarove.


https://www.google.cz/search?q=kdy+...AUIBSgA&dpr=1.5

Bitir
Sklizet se ma tehdy, az to vyhovuje tomu kdo to bude uzivat.
To mozna nebude nejvyšší procento thc kdyz je to 50/50 ale spis nejvyšší procento psychoaktivních latek. To je muj nazor. Protoze thc a cbd sou proflakly a jediny se snad meri ,ale rostlina ma spoustu jinych latek ktery spolu uzce souvisi. Kazdej to sklizi jinak ,tak jak to ma nejradeji. Nekdo treba nesnasi prezraly gaucaky ,jinej je miluje.
Ale opravdu si nemyslim ze na super skunk je treba svitit 70 dnu.
Jinak kolem sklizeni a trichomu je to nedohrana pisen do konce, porad se spekuluje kdy je to nejlepsi. Znam dost lidi co si mysli ze cim vic trichomu tim vic THC . hodne zalezi na modelech , hlavne tech aromatickych, ty sou potreba nechat krasne uzrat aby ses nepripravoval o vuni susiny . pak tady psal borec ze testuje sklizen ve 40 dnu 12/12 a pak treba 65. Pry v tom neni zadnej rozdil. Ale na genetiku si nezpomenu. Mozna to byla SAGE . nevim.
odo
Ja myslím, že tie paranoidné stavy sú silnejšie pri viac zakalených trichomoch, ktoré sú vtedy najplnšie psychoaktívneho THC - ako píše METRÁĆEK. Nezdá sa mi, že by čisté trichómy spůsobovali paranoidné stavy - ale snáď to niekto vyvráti. Každopádne nechám z každeho druhu po 1 kytke o cca 2 týždne dlhšie dozrieť, aby som to mohol porovnať.

Rýchlosť dozrievania je úmerná teplote v ktorej sa pestuje. Podľa můjho názoru pri nižšej teplote sa dozrievanie predĺži, takže je fakt najlepšie sa orientovať mikroskopom. Taktiež dozrievanie nie je rovnomerné na celej kytici, takže trichomy je treba sledovať na různych častiach.
Madical-Strains
Ok, dekuji vsem za info.
Teoreticky bych mohl tedy kosit uz dnes rano , jelikoz SS potrebuji predevsim na lecbu a potlaceni bolesti tak vyckam do objeveni se prvnich jantaru.;)

Nerozumim tomu proc v noci nebyl Metrackuv prispevek jeste v mem vlakne a objevil se tam az dnes rano i kdyz ho psal v 0.00.
Jeste v 0,30 v noci jsem se naposledy koukal do vlakna a i kdyz pokazde aktualizuji stranku tak tam zadny prispevek nebyl.
To me nekdo prosim vysvetlete, uz se mi to stalo nekolikrat i kdyz by to byla spise otazka pro Carlose.




Madical-Strains
[QUOTE]Původní příspěvek od odo
[B]Ja myslím, že tie paranoidné stavy sú silnejšie pri viac zakalených trichomoch, ktoré sú vtedy najplnšie psychoaktívneho THC [QUOTE]


Ja k zakalene Odo?- Myslis zakalene do mlecna nebo jantarova (paranoia)


[QUOTE]Rýchlosť dozrievania je úmerná teplote v ktorej sa pestuje. Podľa můjho názoru pri nižšej teplote sa dozrievanie predĺži,...[QUOTE]

Psal si me ze pod Ledkama to dozrava rychleji a ledky maji nizsi teplotu, tak ted nevim jak to myslis.
Kazimír
rozhodne zamlecneny trichomy, ale nemuseji byt nutne amber/jantarove, nekde jsem cetl, ze chlad po ranu, urychli dozravani, prej jako v prirode, kytka citi, ze prijde zima a konec....
Madical-Strains
Jo, to jsem cetl v jednom zahranicnim vlakne , v zime borec po ranu otviral na kyti okno aby dozraly drive. Ale v zadnem clanku jsem to bohuzel nenasel abych si to tim potvrdil.

Me jde hlavne o to abych z toho nedostaval ty paranoicke stavy a nepochopil jsem Oda co myslel tim zakalene mel na mysli. Jesli zakalene do mlecna nebo zakalene do jantarova? K cemu by mi byl ten material kdybych pokazde z nej dostaval paranoiu?

Tohle potrebuji rychle zjistit.
odo
MADI - písal si, že paranoia je pri čistých trichómoch. Ja tvrdím, že pri mliečno, alebo jantárovo zakalených - zakalené majú viac psychoaktívnych látok, ktoré rôzne pôsobia na každého z nás.
Do jantárova zakalené sú podľa viacerých zdrojov vtedy, keď už obsahujú viac CBN. CBN netuším, či působí paranoicky - skôr myslím, že pôsobí viacmenej uspávaco.
BITIR - píšem svoju najnovšiu skúsenosť, nakoľko mi v súvislosti s rapídnym poklesom teploty prostredia poklesla aj rýchlosť dozrievania. Chladným prostredím sa dozrievanie predlží bez ohľadu na to, že aký zdroj svetla použiješ. Možno budem v zime svietiť miesto LEDiek sodíkom :-) , nech tam mám teplejšie, nebudem predsa elektrikou prikurovať.
Nemyslím, že poklesom teploty sa urýchli dozrievanie, naopak. Chlad môže mať skôr vplyv na vačšiu polepenosť živicou, ale to fakt nemám ako porovnať a zistiť a ani teoreticky podložiŤ, tak to berte ako moju domienku.
Bol tu na fore borec, čo v závere dokonca prelieval kytice ľadovou vodou a rezal nožom do kôri a týmto šokom sa snažil prinútiť kytice k vačšej produkcii živice.
bloud42
psychickou nepohodu z THC kroti vyssi obsah CBD. takze, kdyz clovek ma sklony naskakovat na stihu po konzumaci THC, mel by volit CBD rich odrudy. lze taky dodavat CBD externe. na trhu jsou primo CBD extrakty a nebo si mixovat smesky THC rich a treba nejakyho "technickyho" strain.

to cbd ztlumi to high, ale zase je to pohoda stav. tohle kombo leci a rekreuje najednou :)
Madical-Strains
Uz jsem nasel jak se vyhnout uzkosti pri uzivani.

https://www.learngreenflower.com/ar...annabis-anxiety
Madical-Strains
Sousedky me sice daly spoustu sklenic ale ted jak je oteviram tak kazda smrdi od okurek a nepomaha ani ocet ani nic. Tak jsem je musel vsechny vyhazet do kontejneru.
V patek a dnes jsem se vypravil sklenice koupit.

Nebudete mi to verit ale za dva dni jsem po Praze nesehnal zavarovaci sklenice na curing. Vsude se vymlouvaly ze je to sezoni zbozi jen na jare a na podzim.
Obehal jsem Obi,Tesco,Baumax, Bauhaus proste byl jsem vsude.
Nakonec sem je nesehnal ale v jednom krame kdyz uz jsem to chtel vzdat tak me nabidly posledni dve 5l sklenice s tesnenim.

Tak jsem je nakonec radsi vzal , rikal jsem si ze je to moc velky ze by tam mohla snaze vzniknout plisen.
Prisel jsem domu ,kouknu na net a zjistil jsem ze to jsou ty nejlepsi sklenice jake jsem mohl poridit. :p:

Akorat nedokazu odhadnout jesli se mi do nich vejde moje sklizen.
Bitir
Ja bych pocital cca 100g na 0.5litru. Ale bude to precpany. Snad ti to pomuze aspon orientacne
Madical-Strains
No ,ja mam 5.litrovky takze bude to jen na jednu sklenici a bude to nekde jenom u dna. Hlavne ze mam vubec nejake sklenice.

Jeste prosim jeden dotaz.
Pri suseni v boxu cekat az zacnou praskat vetvicky a pak do slenic nebo necekat na praskajici vetvicky?

Vsude uvadeji a to bylo i zde ve FAQ ze kdyz vetvicka praska tak je to spravna doba kdy to prestat susit a jde se na Curing. Ja jsem pri prvnim suseni presne na tohle cekal az zacnou vetvicky praskat, ty tenci samozrejme a mel jsem to uz PRESUSENE skoro na troud !!! A nic to nevazilo, proto jsem pry udelal na 600w hps tak malo (260 g)

Proto bych se tohorad uz vyvaroval, poradte prosim.
Pred 4 roky me Eda45 napsal ze kdyz uz praskaji vetvicky tak uz je to vetsinou presusene takze mam vyndat z boxu drive nez zacnou praskat.
Pozor, Eda45 byl uznavany a respektovany grower, skoda jen ze uz sem nechodi.

EDIT:
Pusteny odtah ,ofuk..? Nonstop
(vim ze ofuk nesmi primo foukat na usychajici kvety)
Bitir
Taky bych rekl ze az praskaji tak uz je to moc. Musi v tom jakoby jen lupnout ,a stonek s palickou nesmi byt moc gumovej . proste by to melo jen lupnout a struktura jakoby poschla po povrchu . mozna si to presusil kvuli moc male vlhkosti , drz ji kolem 45-55% a nemuze ti to ze dne na den preschnout. Zadnej ofuk ,max odtah na casovac nebo prez regulator.
Ja to vsechno susil v malym boxu ,kterej byl napul otevrenej bez odtahu a ofuku. Tohle se resi kdyz mas plnou skrin susiny ,tak se ti tam shromazduje vic vlhkosti . pokud to tvojeho boxu hodis 200g matrose na ususeni, tak bych ofuk moc nepokousel. Hlavne si hlidej vlhkost , pod 40% uz to preschne ze dne na den .
Madical-Strains
Diky ,zajimalo me jak to kdo susi, cekal jsem vice zpusobu.
crazyn
Já to mám i s ofukem , né přímo na kytky , ale malý ofuk necham puštěný na spodu a že by tomu nějak ublížilo,se říct teda nedá.
Bitir
Ono hodne zalezi na teplote,vlhkosti a poctu rostlin v danym boxu . Pokid to mas hodne nahusto, tak je lepsi menit vzduch , ale medi tam povesi 5 kytek a zadna se mezi sebou nebude dotykat , pokud bych to delal s ofukem a odtahem, tak druhej den mam v boxu 30% vlhkosti coz neni vubec dobry.
Medi ,jak vidis tak kazdej to dela jinak, protoze mame vsichni jiny podminky a tomu přizpůsobujem suseni. Bohuzel to nefunguje tak, ze kdyz ti nekdo rekne udelej to presne tak a tak a ono to bude fungovat. Predpokladam ze pri suseni budes mit pokojovou teplotu kdyz bydlis v byte a relativni vlhkost kolem 40% pokud . Proste hlidat,hlidat a hlidat.
Madical-Strains
TAK JE TO PANOVE TADY !!! KOSA !!! 57. den kvetu. :frog:

Vcera rano jeste zadny jantar ,kontroluji poctive kazdou kytku a dnes uz cca odhadem 15% na vsech, vsechny vypadaji ze maji stejny pomer jantaru.
To cumim teda jak to jde rychle to jsem opravdu necekal pres noc.
Ocekaval jsem ze treba se objevi na palicce treba 3-6 jantarovych trichomu a ze to pujde takto pomalu jako u te TG v prvnim kole.

Mel jsem pripravene rukavice chirurgicke ale v tech nemam cit a blbe se to v nich dela ,protrhavaji se tak to delam bohuzel rukama. Vetsi jebacku jsem nezazil. Ruce mam slepene jako krava takhle lepiva Tangerine dream teda nebyla!
Ma to ale bohuzel miliony malych listecku hlavne na malych palickach ktere jdou spatne odstranovat.

Snad to dnes stihnu nez se setmi. :leaf:
:frog:
Madical-Strains
Takze dnes je to presne 106 dni od zasazeni a 57 den kvetu.

Uz ma hotovo a je pod strechou.
Mam tam jeste spoustu malinkatych listecku ale ty odstranim az to uschne delal jsem to od 9.00 do 13.00 a uz me to nebavilo.
A ted uz se susi.

Takhle dlouho a tvrde jsem snad jeste nikdy nepracoval. :slizoun:
Madical-Strains
V mistnosti jsem nameril 22C a 39% vlhkosti tak jsem jmusel zapojit zvlhcobvacku a ted mam stabilnich 51%. a po 3.dnech zvysim vlhkost na 60% ,s tim snizenim teploty na 17-18C to bude uz horsi .
Kdyz totiz necham v okne malou skvirku aby sla do mistnosti vetsi zima tak se okamzite snizim vlhkost na 40%. Tak po 3.dech suseni s tim snizeni teploty asi tezko neco udelam.

To bych me nikdy nenapadlo ze na suseni budu potrebovat zvhcovac vzduchu.
Bitir
Jak sem rikal, super skunk je rychlej ,ale jde tam nechat dyl tak jako vsechno ostatni. Uvidis jak ti bude haprovat vlhkost , hlavne to kontroluj v boxu kazdej den jak to vypada , zkontroluj palicky a mas vyhrano.
Ja tipuju 142G
crazyn
127
bloud42
121g
Whoau
Ahoj Medi! Gratuluji ze si to dotah :) aleluja vypada to skvele!!! 173g!
Jinak dovolim si pridat tady jeden clanek k tematu KDY sklidit :)))

https://www.theweedblog.com/how-can...ime-to-harvest/
Whoau
Pro neanglicky mlvici:

1) plně vyvinuté trichomy ( kopulovitý vršek je hezky kulatý ) ale průhledné - produkuje čisté HIGH s trochou sedativního efektu - dle autora nejlepší pro čisté Indiky nebo Indika silně převažující hybridy.

2) plně vyvinuté trichomy zakalené až mléčné - patrně nejlepší pro většinu dnešních hybridů.

3) plně vyvinuté trichomy mléčné s aspoň 30 procenty trichomu jantarových; To je obvykle nejlepší chvíle pro dlouho kvetoucí sativy jako je Haze. Takje dobré pokud chcete dělat hašiš.
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od Whoau
Ahoj Medi! Gratuluji ze si to dotah :) aleluja vypada to skvele!!! 173g!
Jinak dovolim si pridat tady jeden clanek k tematu KDY sklidit :)))

https://www.theweedblog.com/how-can...ime-to-harvest/


Ahoj a diky.

173 by byla parada !

Jesli to dobre chapu a jelikoz je SS 80% indica ,tak me naznacujes ze jsem sklidil prilis pozde a ze to bude spise gaucak ?

https://sensiseeds.com/en/cannabis-...eds/super-skunk

Sensi sice uvadi 45-50 dni kvetu ale slysel jsem nazor ze informace od seeds banks nejsou vubec relevantni.

Tady borec uvadi 9-10 tydnu, tak jsem sklidil mozna o tyden az dva drive.

http://www.rollitup.org/t/sensi-see...nk-grow.508237/

Ale na Leafly jsem cetl ze u kmenu ktere pouzivame k medical ucelum tak sledovat trichomy a nespolehat se na udaje doby kvetu jinych groweru. Uznavam ze jsem to tam asi mohl jeste asi tyden nechat ale nechtel jsem vylozeny gaucak Coz znamena sklizet mezi 10-25% jantaru. Chtel jsem docilit trochu od obou .
No nevim jesli se povedlo. .:frog:



Kdo tu rozjel tipovacku?
Sice prvni kolo jsem ji vyhlasil to je fakt, asi se to tedy ode me zrejme ocekavalo ale ted jsem byl rozhodnut ze g nebudu z jistych duvodu do vlakna uvadet.

Takze kdyz uz jste si tipovacku rozjeli tak ale alespon castecne zustane po mem a bude tentokrat velice diskretni .
Samozrejme sve fanousky o tuto informaci neosidim pokud o ni budou stat.
;)
Bitir
Tak to sem byl asi ja :D . Sorry . Mame to naopak, ja ji vyhlasil a tipoval jsi myslim jenom ty :D .tys ji nevyhlasil a uz se to tady mele ;)
Madical-Strains
Jo, to koukam. :D

Ten kdo bude teda nejblize tak dostane samozrejme ode me hodne moc K+ kdyz uz jste tedy s tim zacali.

Jinak ted jsem sesteloval zvlhcovacku na 75% vykonu a mam pritom lehce pootevrene okno teplota 20C , vlhkost 50% v noci teplota asi jeste klesne kdyz netopim kvuli suseni.

Jeste dodam ze mam pustenou v boxu prima-klimu na nizsi stupen bez ofuku. Rozhodl jsem se nedavat do boxu ofuk jelikoz jsem nasel par vlaken kde popisuji presuseni .A jelikoz se bojim toho presuseni tak po tech 3 dnech suseni uvazuji vypnout i uplne odtah, nebo mozna jen pres den?

Poprve jsem mel jsem v boxu i ofuk ktery nebyl namiren primo na rostliny a stejne jsem presusil, tak ted si dam na to bacha , zas abych se ale obaval plisne.



Bitir
Pokud budes mit v boxu vlhkost kolem 50% a budes menit vzduch, tak bych se plisne nebal. Nemas mega palice kde by se shromazdovala. A pokud chces jet odtah tak ze ho budes mit 12h zaplej a 12 vyplej , tak to radej dej na casovac po pul hodine. Ale pokud mas v cimre vlhkost kolem 40% tak to muzes mit zaply porad, ten vzduch tam bude jen kolovat.
Madical-Strains
3x denne vetram dokoran na 3 min. aby se vymenil vzduch v mistnoti.
Budu radeji tu plisen dene cekovat.
Doufam ze nebude vadit kdyz do boxu jednou denne pustim pri suseni svetlo. Cetl jsem ze nekdo to prave pri suseni kontroluje tou baterku s nejakym druhem svetla co rostliny nevidi a do boxu jdou zasadne jen v noci. Ale to je uz picovina tak to porizovat nebudu.

Ted jeste neposrat to suseni a ten Curing a bude to ok.:leaf:
Bitir
Ja pri suseni svetlo neresim, samo ze susim ve tme ,ale tohle jim neuskodi
koulař
Světlem se rozkládá THC zelené světlo newidi rostliny živé sdílím by mělo vadit jakékoliv
Madical-Strains
Dnes druhy den suseni v boxu tepota 20-21C vlhkost 49-53% ,docela dobre se da udrzet stabilitni prostredi v mistnosti kde je box.
Od 14.00 zacne dnes treti den suseni.

Ale preci jen asi bude neco spatne!
Kdyz jsem je daval susit nadherne vonely svou charakteristickou vuni.
Po jednom dni suseni ztratily kvety trochu na sile sve vune.

Edit:

Znovu jsem kontroloval vuni a ted se zda ze to nesmrdi tak uplne jak jsem popisoval puvodne, jen to ztratilo svou charakteristickou vuni jakou to melo pred zacatkem suseni.

Tak nevim, uvidim co to udela az to bude sussi za delsi cas.obdobi.
Madical-Strains
Napadlo me jeste vice spomalit proces suseni tim ze bych pres den vypnul odtah a poustel ho jen cca 3x denne vzdy cca na 15 min aby se vymenoval vzduch v boxu a pres celou noc bych ho nechal bezet.
Plisne bych se nebal jelikoz vlhkost jde spise dolu a stale ji udrzuji na tech 50%. Snad se k tomu nekdo z vas kdo rozumi suseni vyjadri do vlakna.

Predem dekuji ;)
Whoau
Cus! Hele moje zkusenost je takova ze to "vymizeni" vyrazneho aroma kere si citil pri kose je normalni ... jak se odparuji ty ruzne sajrajty asi to prebije aroma pryskirce ... podivej na tema CURING urcite najdes dost ... po nasuseni ja udelam manikuru jeste oddelim jednotlive jahudky od stonku oberu zbytky listku a jde to vse do sklenic kde to "zraje" ... tam to teprve dostane spravny grady a opet se zvyrazni aroma a chut tot moje zkusenosti ... procti a vyzkousej treba jen s par palicema
Bitir
Whoau. Moje slova.
Madical-Strains
Tak ,diky kluci za nazor.
Ja ten Curing stejne planuji tak uvidime vysledek , snad mate pravdu .
Takze nechat bezet odtah nonstop ?
Moc dik. :)
Whoau
ja susim v boxu ... odtah na minimum ale nonstop .. ofuk vyplej a pustim na malo aktivni pritah ten staci aby se to michalo ten vzduch ...
Madical-Strains
Susim ted uplne presne jako ty akorat ze nemam pritah a udrzuji prvni 3 dny doporucenou 50% vlhkost a teplotu kolem 20C ,po 3 dnech zvysim vlhkost na 60% a budu se snazit na 18C.

Po 3-7 dnech kdy zacnou praskat vetvicky oberu jeste listecky a hned do sklenic na 3 tydny.
Postupuju dle navodu tak snad jsem tedy nic neposral, jen si vse hned beru k srdci tak me to trochu vydesilo.

:beer:
Whoau
Osobne se klonim k tomu nazoru ze to zrani ve skle ( curing ) se na chuti podepise vic nez jesli budes susit na 40 procent vlhkosti nebo 60 ... ale treba ma nekdo jinou zkusenost ... ja po letech outu sem zvyklej pri kose proste hodit palicku do trouby na 90 stupnu nech to proschne ... a podle chuti uz se da cca usooudit jaky bude vysledek ... pokud to skrabe uz z trouby jako krava tak to po jakemkoli curringu nebude upe ono ... pokud uz z trouby je chut jemna je to pro me znameni ze to bude goood a ma cenu tomu dat extra peci ...
Madical-Strains
Pri mem prvnim grow jsem nemel zvhcovacku tak jsem susil na 35%-40% vlhkosti tak jak to mam bezne v pokoji, s pustenym odtahem a ofukem a presusil jsem to z duvodu prave tech 40% nebo tim ofukem, jedno z toho to bylo urcite pricinou. Takze se snazim tomu presuseni vyhnout a vse dodrzuji striktne.

Ok, zkusim jednu palicku dosusit fenem rychleji (troubu nemam)
a prubnu to ! :drools:
Whoau
Hele ja uz presusil i na 50 vlhkost zaklad ke hlidat to
Madical-Strains
Hlidam, zatim se i tenke vetvicky jen zlomi bez krupnuti, uvidim jak dlouho to bude v boxu trvat. I na omak je to jeste mekke.

Jak jsem susil ted tu malou spodni palicku fenem tak se mi fen zavaril tak jsem musel dat na topeni , tak do rana ta palicka snad bude vysusena.
Whoau
To finalni zpracovani je alfa omega co se tyka chuti ... bohuzel ikdyz toho nactes milion chce to proste praxi ... nic jineho nefunguje ... drzim palce :)))
alpine
Madi, vetev ti nesmi prasknout,to uz je pozde,ona musi jen tak jako lupnout a ty vlastne do sklenic davas ne uplne suchy palice a kazdy den je otevrit,ve sklenici by jsi mel mit tak 62% vlhkosti. Ale to urcite vis. At se dari.
Madical-Strains
Ano vim ale co nevim ....co znamena presne termin "lupnout"

Kdyz zlomim vetvicku tak to se to zlomi uz ted, zlomi se jakakoliv vetev a udela to ostry uhel (neohyba se) ale zatim to nevydava zadny zvuk to lupnuti.

Na dotek uz jsou pupeny sussi ale stale mekke .
Tak jesli te dobre rozumim ,ted kazdy den zlomit vetvicku a az to slysitelne lupne tak vyndat z boxu ,rozdelit na palicky a cele palicky dat do sklenic ? Nebo palicky do sklenic rozdelat na ty male dilky ze kteryvch je slozena palicka?
Madical-Strains
takto popisuji to prasknuti..

When buds are finished drying, you'll be able to snap off the smallest buds with your fingers without leaving a "string" of plant behind. "Stringiness" means there's still too much moisture inside.

google prekladac..

Jsou-li pupeny dokončení sušení, budete moci ulomí nejmenší pohárky s prsty bez zanechání "string" rostliny za sebou. "Stringiness" znamená, že je stále ještě příliš mnoho vlhkosti uvnitř.

po uprave nesmyslu...

Jsouli pupeny pripraveny na konec 1.faze suseni v boxu budete moci nejmensi-nejspodnejsi tenke vetvicky zlomit mezi prsty bez (aniz by..) se ulomily....a ted nevim bez ceho a to je dulezity. umel by to nekdo prosim prelozit aby to davalo smysl? Prekladac to preklada -snury rostlin za sebou.
Bitir
Kdyz se ti zacnou oddelovat palicky tak uz je pozde podle me . To lupnuti zni jak kdyz zlomis malou zivou vetev z nejakyho stromu, jakoby v tom lupne ,vetev se nalomi,ale neodpadne. Ale pokud to nahazis do lahve tak zbytkova vlhkost se o to postara, jak uz tady bylo receno, muzes cist milion clanku a muze to radit tisic lidi a presto se to muze podelat. PRAXE je k nezaplaceni.
Ja se stim fakt neseru, proste to seknu , prasknu do boxu ,az to trochu poschne,tak to dam na pecici plech at to neprofukuje zespoda . Palice si tam udelaji svoji vlhkost a krasne to schne , jen musim davat pozor at to nezatuchne protoze sou tam dost nahusto. Podle me to moc hrotis a chces tomu udelat uplne krasny podminky ,ale nekdy je potreba zmenit metodu suseni nez podminky v byte.
Edit. Myslim tim ze to rostriham na palicky a dam na ten plech, podmisku, kus plata , proste cokoliv co neprofukuje. Ted tak susim jeste jednoho mrzaka ,cca 5g 60% vlhkosti ,je to hozeny na podtacku od kvetinace a uz je to 2 tydny , stale to voni a struktura je vlhka,porad gumova ,nic se nelame ,nic nelupe .
Madical-Strains
No ja jsem v prvnim kole ani nesusil a nesral jsem se s tim vubec a prave to dopadlo spatne, odjel jsem na tyden a kdyz jsem se vratil bylo to uz presuseny.

Prave ze nemam praxi tak to poprve musim delat podle nejake vychytavky podle ktere se pozna ten spravny cas a to prave nemuzu prelozit.
A az to takhle udelam parkrat tak az pak muzu pouzivat zkusenost z praxe.
Bitir
Sak ja to tak myslel . Kontrolovat, zistovat jaky podminky sou pro tebe nejlepsi atd atd. Se za nekym stav at ti ukaze jak ma vypadat susina a hned budes vedet
Madical-Strains
No a je lepsi to dat do sklenic driv nez pozde?
Jako treba ty bys to do tech sklenic jeste nedal protoze to poznas ze to jeste neni pripravene ale ja bych to dal treba o 3 dni driv do sklenic a casteji ,treba 5x za den bych nechal na par minut otevrenou sklenici.

Tak?


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma