Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Fotogalerie Indoor

Stránky: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 
Druhy indoor , COB-LED 242w, BIO-pest, Super-Skunk - Klikni zde pro originální téma
MocnyOkurek
Nemas to tu zmineno, pouzivas nejakou prepetovku? ja to muzu ze sve osobni zkusenosti jeno dporucit. Pouzivam od firmy APC.
Madical-Strains
Mam jen kabel s takovym svetylkem a zapinace cele prodluzky.
Jinak tohle jsem cetl od borce ktery se tim zivi ..

Má to cenu? Jednoznačně ne. Důvody:
Proti úderu blesku neochrání sebelepší ochrana.
Úspěšně se přepěťovka používá ve svářečkách, kde se dá očekávat, že nějakej blbec připojí místo 230V rovnou 400V. To ale přece doma nehrozí, ne?
Tvrzení, že je to "základní ochrana drahých spotřebičů" je nesmysl pocházející od výrobců těchto ochran a jak vidno, tak se ho mnozí laici chytli. Ovšem ještě nikde nikdy nepadlo odůvodnění proč by to měla být základní ochrana mimo toho, že to pomůže jejich výrobcům
Určitě nemá smysl do přepěťovky na síť vrážet víc jak pětikilo. Smysl má např. přepěťová ochrana na datovém vedení.
crazyben
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains
Mam jen kabel s takovym svetylkem a zapinace cele prodluzky.


vetsina tehle "kabelu" ji v sobe ma, pokud to neni nakej cinskej shit... ja bych teda bez prepetovky ani nekoupil kdyz to stoji skoro to samy :D
Madical-Strains
V cera vecer pohnojeno, njemensi 2 prcky Vita startem 0,25ml/1l.

K boxu chodim priblizne 2x-3x denne naplnit zvlhcovac ,zkontrolovat ,atd.
Dnes jsem jeste zkousel snizit led-panel a opradu to niz nejde.
Prakticky aby tento svetelny panel byl na plno a maximalne vyuzity tak musi byt cca 40 cm nad kvetinaci coz znamena 57x57cm ctv.
Z toho plyne ze kdybych mel box 60x60cm tak by to bylo jeste vice efektivnejsi jelikoz by steny boxu byly po vsech stranach blize ke kytkam a tim by se to lepe odrazelo od folie.
Otazka je jesli by se tam jeste vesel zvlhcovac a vetrak.
Je to spickovy LED-PANEL,jsem hodne spokojen ,zadne problemy s teplotou v boxu,nizka spotrevba oproti HPS ale rozhodne neni efektivni na vetsi prostor jak 60x60cm a to maximalne!!!
Docela se obavam ze az kyti povyrostou a rozvetvi se tak nektere vetve budou po stranach na hrane stinu kam lampa nedosahne pokud budu chtit dodrzovat tech 40 cm nad vrcholky.
Takze urcite budu v budoucnu kupovat LED-Panel 320w.

Nova Prima-klima prezila tu puvodni uz o 5 h. tak doufam ze ted uz bude vse OK !
Hefaistos
Pardon nedá mi to nezareagovat.
Tenhle thread me pobavil hned na zacatku ale poslednim prizpevkem jsi me rozsekal. Medical strains keci keci velky plany a buch ho super skunk, to je pecka hned na zacatek . Ale ze se dovim ze led panel cca 250 w je na max 60*60 cm to nerozdejcham. Pocitej se mnou, 60 x 60 je v 120 x120 presne 4 x , 4*250 w je 1000 w led na plochu 120 x 120. Kdyz pocitam s tim ze tyhle ledky davaj rostlinam minimalne o 50% vic svetla nez hps tak si prave napsal ze na stan 120 x 120 potrebujes minimalne 1500 w hps, coz je tvuj aktualni lvl osvetleni.
Madical-Strains
Jsem moc rad ze te thread pobavil.

Ale ty bludy co tam popisujes tak samozrejme nic takoveho ja netvrdim naopak se domnivam ze to co si tam napsal tak je naprosty nesmysl ,ze tak se to zrejme pocitat ani neda.

Ja pisu jen hola fakta ktera mam overena o svem COB-LED panelu 242w, o tom ktery mam ve svem boxu .
Zmerit vzdalenost od panelu ke kvetinaci snad jeste umim. A taky vidim kam dopada ostry stin kdyz to snizim na 40 cm nad kvetinace a vidim kolik kvetinacu se vejde do osvetleneho prostoru, tam, kam ten stin jeste nepada .

Kdyz uvazim jeste ze cim bliz jsou vrcholky kytek ke svetelnemu panelu tim lepe, odhaduji cca 30 cm by bylo idealni tak se tim jeste vice zmensi prostor nez je 60x60cm, to tvrdim ja.
Muzes a nemusis verit me je to fakt suma prcina, nepisu to pro tebe ale pro ostatni komu se tento fakt bude hodit . Napsal jsem tady jen overenou vec proto aby si nekdo radeji priplatitl a koupil do boxu 100x100 nebo 120x120 radeji COB-LED 320W.

Covece, ty muzes s timto panelem osvetlit i dokonce celou mistnost 3x3 m kdyz umistis panel 2m nad podlahu az ke stropu ale jaka bude efektivita na kytky? ...NULOVA.
Cim dal je svetlo od kytek tim hur pro kytky i pro tebe.
Takze aby byl panel alespon trochu efektivni tak rekneme ze cca 40 cm od kytek tak to osvetli prostor a to pisu naprosto presne a podotykam ze je to jeste s odrenejma usima 50x75cm (protoze je panel ve tvaru obdelniku) a na to muzes vzit jed, tak to proste je a neudelas s tim nic , jsou to proste fakta!

Na stan 120x120cm by mel stacit 320w COB-LED panel jak zde na groweru uvadeji ti co ho maji. Ja ale takovy panel nemam tak to o nem nemohu podavat zadne informace.
Jinak i vyrobce uvadi ze je to panel na prostor od 60x60 cm, jesli se nepletu.
A ja tvrdim ze pokud ma byt svetlo alespon trochu efektivni to znamena ze bude blizko alespon tech 40 cm kytek tak to osviti MAXIMALNE tech 60x60 cm. Presne je to jak jsem jiz psal 50x75cm !
Za tim si stojim KAMO !

Jinak je videt ze ty si ten panel videl maximalne tak jen na obrazku ,nebo se te o nem mozna jen zda kdyz tvrdis ze efektivne oscvti vetsi prostor. Kybys ho mel doma tak to vis a nepises do cizich vlaken picoviny.

S tim Super-skunkem jsem nepochopil co tim chces rict ale predpokladam ze mas asi na mysli ze to snad neni lekarsky strain?
V USA v lekarnach ho doporucuji jako nejsilnejsi proti fyzicke i chronicke bolesti.

https://www.medicaljane.com/review/...-strain-review/

Pisu pouze fakta ktery mam na vlastni kuzi overena zadne sracky si nemohu dovolit psat.

Jesli se ti nelibi ze pisu pravdive poznatky pro ostatni o tomhle LED-panelu tak sem nelez a neopruzuj !
Zasirej vlakno sam sobe, jesli nejake vlakno vubec mas.
Hefaistos
No nechtel sem te vytocit, zpocitej si to sam, momentalne svitis 700 w/m2, kdyz das svetlo o 25 cm vis tak osvitis plochu cca 90*90 tj. 2,3* vic a tim padem dostanes intenzitu svetla na nejakych 300 w/m2 coz by u techto svetel melo stacit. Myslim si ze z testu co jsou k videni tady na g i jinde na netu je videt ze to staci vic nez dost, viz treba okurkuv dred.
Madical-Strains
Sorry ,mozna jsem natvrdlej ale ja ti fakt nerozumim o cem mluvis, jakych 700W?

Ja momentalne svitim 242w /m2 a pokud je panel ve vysce 40 cm ( a vys by evidentne ani byt nemel) nad kytkama tak to absolutne nestiha ani nahodou osvitit cely box ,tak mozna pulku.

Napisu to jinak.
Prazdny box bez kytek.
Panel je ve vysce 40cm nad podlahou, vezmu metr a zmerim kam saha na podlaze svetlo to znamena od hranice stinu v levo k protilehlemu stinu v pravo a to same i napric.
Panel na podlaze vytvori dva svetelne kruhy ktere se vzajeme prolinaji jako napriklad u znaku Audi , jesli mi rozumis .

No a to je prave plocha 50x75 cm priblizne zaokrouhleno na 60x60cm a to pozor ! Na podlaze je to jeste nejsirsi protoze je to svetelny kuzel , takze o 20 cm vys muzou uz vetve byt ve stinu.
Jo a nezapomen ze zatim svitim jen 160w ve vegetativni fazi.

Psal si ze si cetl vlakno tak jiste vis ze jsem mel nedavno panel ve vysce 60 cm a musel jsem ho z duvodu ze se semenacky moc vytahovaly do vysky ,snizit prave na tech 40 cm. Az ted je to teprve ok a kytkam to eveidentne vyhovuje vic.

Tak proc davat panel vys aby osvitil vetsi plochu kdyz to kytkam eveidentne nesvedci ?

To se neda tak pocitat jak to pocitas , nemuzes srovnavat 242w a 320w .
Panel 484w evidentne neosviti plochu jen 2x vetsi nez panel 242w ale daleko vetsi plochu.


A uz se o panelu nebudu bavit.
odo
Medical.....ja viem presne o čom píšeš. Je to ponaučenie pre ostatmých, aby pod tento panel nestrkali semená do tak veľkých kvetináčov na rozbeh. Ja som dával iba 6,5 litrové. Tie nemaju 25x25 cm, aj tak by sa zišlo dať lampu nižšie, ale sa nedá, lebo svetlo bude svietiť mimo. Ono to má hranice aj minimálne... Ináč, môžeš zapnúť aj tie kvetové čipy, až by sa to moc ťahalo a bolo by to slabé, čomu neverím.
Podľa môjho názoru ten parný stroj môžeš kľudne vyhodiť zo stanu, lebo z tak veľkej plochy kvetináčov tam budeš mať okolo 75 percentnú vlhkosť. Stačí úplne púšťať len ofuk - zatiaľ.

Hefaistos - Nerozumiem celkom o čom píšeš, ale hlavne mi chýba konštruktivita príspevku....
Madical-Strains
Ano presne tak jak rikas a taky aby se ponaucili z me chyby a zainvestovali radeji vice penez do vykonnejsiho panelu 320w do boxu 100x100 a vetsiho.

Bouzel kdyz vyndam zvlhcovac tak v minute tam mam vlhkost 45%.
Zaleval jsem jen zatim pri zasazeni a jeste stale je puda v 10cm vlhka.
Pod tou ledkou ten kvetinac vubec nevysycha, snad az budou vetsi a budou holky vic chlastat .
Jak jsem tam dal tu novou Primaklimu tak klesla teplota z 26C na 21C.

Uz je to absolulutne v pohode uz se netahaj do vysky ale do sirky.
Hefaistos
No je to relativne jednoduchy, jednoduse nesouhlasim s tvrzenim ze cob led panel o prikonu 242 w staci maximalne na plochu 60*60 cm tj. 0,36 metru ctverecnyho. To je proste to stejny jako tvrdit ze na klasickej stan 120*120 potrebujes minimalne 4 tyhle panely tj. 4* 242 w = 968 w na stan. To je proste do nebe volajici kravina. No a ze jedna lampa je jedna a dve vedle sebe dve a pul to je dalsi kravina, perpetum mobile neexistuje. 1+1= 2,0000 . Takze jeste jednou, melu tu o tom ze tolik wattu na tak malej prostor je zbytecne moc. Tot muj nazor. Chvilku to tu necham pak to smaznu at ti.to tu nazasiram
Madical-Strains
Nechci se vazne s tebou prit.

Takze podle tebe je 242w na metr ctv tak akorat jo?
Takze tim chces rict ze mit panel 242w 40 cm nad kytkama je zbytecny luxus? Ze by mel byt o 25 cm jeste vys jak si psal?

Ja ten panel mam a vim ....Taky se stavi panely kterym sviti cipy pod cockama odlisne do sirky ci hloubky do ruznych stupnu jako 90-120 atd, to taky ber v potaz.
Jinak bych byl docela rad aby se k tomu nekdo nestranny kdo ma stejny panel jako ja vyjadril, pokud ovsem nekdo takovy s 242w tady vubec je.
Co jsem tu cetl tak tu hlavne maji kluci led panely kolem 300w.
Pokud nekdo ma stejny panel jako ja tak mi da 100% za pravdu to jsem si naprosto jisty.

Mohlo by se zdat jako bys byl jeden z vyrobcu tohoto produktu a byl dotceny ze jsem tu napsal o panelu tyhle informace ale to si samozrejme vubec ani nahodou nemyslim. Ale pripada mi , ze chces tak jen pusobit.
Jinak v te firme jsou velice ochotni a slusni lide tak aby si tu prvni vetu v tomto odstavci nekdo spatne nevylozil.

Jsem moc rad ze mam tenhle panel a jiny druh osvetleni bych ani uz nikdy nechtel (teda pokud neco noveho nevymysli) , uz ted vim z vlastni zkusenosti ze se zadna HPS se COB-LED ani nahodou nevyrovna .......teplota,svitivost,spotreba, atd.

(ha ha , ted se zase do me pusti ti co sviti s HPS) :-D
ale kdo nezazil COB-LED tak nemuze srovnavat.
odo
Medical nič také netvrdil. Snaď sem dá fotku a potom to bude jasné. Ten panel je robení na 80x80, resp max 100x100 cm.
A do buducna si môže dokúpiť ešte jednu takuto lampu a bude tam mať dostatočnú rezervu. :-)

Medical - veď nemusíš tam valiť tu Primu, jak besnú! :-) Ja nemám odťah ani zapnutý. Teraz mi stačí ofuk! Za týždeň budeš dvíhať lampu.
Verím tomu, že v tom stane a pod tým svetlom budeš mať kytky naprosto apartné.
Madical-Strains
Primu mam zaplou jen na ten nizsi vykon.

Nezlob se na me ale ja tomu proste neverim ze je to na 80x80 nebo dokonce na 100x100.
Ptal jsem se Fikuse a ten jel uz vice kol
pod verem a ten mi doporucil vysku na semenacky 40 cm a az povyrostou tak mam jeste snizit na 30 cm a tomuhle ja verim, protoze vidim ze se jeho slova fakt potvrzuji.
Kdyz to bude vys tak to sice osvetli vetsi prostor ale bude neco spatne jako napriklad male palicky nebo malo G nebo neco podobnyho.

Hele ja fakt nevim pisu jen sve poznatky, to uvidim dal jak to bude ale zatim se to jevi tak jak popisuju.

Odo, nebyls to nahodou ty kdo me poradil at ten panel dam niz?
Ty taky jedes preci COB-LED, ne?
odo
Ano, hneď na začiatku som sa pýtal, že ako to máš vysoko a preposlal doporučenie o Ledidealu. Mám to isté svetlo, čo ty. Prečo znížiť, keď to bude vačšie? - tomu nerozumiem. Potom to fakt pokryje strašne malý priestor. Okrem toho, teraz ideš len na 2 čipy, potom pôjdeš 4, takže tam bude toho svetla viac aj na plochu a aj na intenzitu.
MocnyOkurek
Hele problem je ze ten panel rozhodne neni delany na ctvercovej stan, ale na obdelnikovy, to uz vychazi z jeho konstrukce kdy sou cocky v rade. Jake sou ty nejlepsi rozmery je uz na vyzkouseni ale asi to bude neco kolem 50x70 - 50x80.
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od odo
Ano, hneď na začiatku som sa pýtal, že ako to máš vysoko a preposlal doporučenie o Ledidealu. Mám to isté svetlo, čo ty. Prečo znížiť, keď to bude vačšie? - tomu nerozumiem. Potom to fakt pokryje strašne malý priestor. Okrem toho, teraz ideš len na 2 čipy, potom pôjdeš 4, takže
tam bude toho svetla viac aj na plochu a aj na intenzitu.


Jo, to si dobre uvedomuji ze az na kvetu rozvitim o 12 svtelel vic tak to bude sviti vic. :-) , jsem rad ze se snazis pomoci ,vazim si kazde rady.
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od MocnyOkurek
Hele problem je ze ten panel rozhodne neni delany na ctvercovej stan, ale na obdelnikovy, to uz vychazi z jeho konstrukce kdy sou cocky v rade. Jake sou ty nejlepsi rozmery je uz na vyzkouseni ale asi to bude neco kolem 50x70 - 50x80.


Ano , presne tak to je jak pises.
Madical-Strains
Asi mi odejde jedna kyticka,zacaly ji hnednout spicky.
Je to ta z tech mensich postrikanych Phytaminem a Crompaxem.
Ta uplne nejmensi,vyklicena az v zemi se nakopla jak stekla ten postrik evidentne pomohl ve 14 dnu rustu dam foto.
Ta nejmensi co vyklicila jeste v taliri tak asi nemela moc korinku tak jsem ji asi spalil ,bylo to na ni asi moc.
Madical-Strains
Prosim potrebuji rychle radu.

Objevil jsem na listech takove svetle zelene zihani nebo svetlezelene fleky a je to na vsech kytkach na nekterych vic na jinych mene.
Mam zacit uz hnojit?
Myslim ze si rikaji o hnojky ale jak jsem spalil tu malickou Crompaxem tak se trochu bojim a radsi se ptam.

Biobizz-Bio-Grow-1ml/l vody nebo staci napoprve 0,5ml/l vody?

Madical-Strains
"Teda tolik reaakci na mou otazku jsem opravdu necekal." :-D

Kdyz se k tomu jeste dnes nevyjadriite, dnes vecer dostanou krmeni 1.ml/l a ten malej mrzak se zrzavymi spickami dostane jen 0,5.ml/l.
Ne vyssi EC nez 1,2

Nez mi nekdo napise ze mam "hledat" ... tak chci upozornit ze ja jsem pravdepodobne asi ten nejtrpelivejsi zdejsi clen co rad vyziva v hledani.

Zde ve Faq je psano ze prvnich 14 dni semenacky rozhodne v zadnem pripade nehnojit.
http://grower.cz/pestovani/navody/s...kliceni/13.html

Ale na jinych forech v AJ doporucuji hnojit jiz od druheho tydne. (pokud neni puda predhnojena od vyrobce)

Vsude same rozporuplne informace. A pak nema byt zacatecnik LAMA :-)
spachal
Hele, uprimne, moc to vsechno hrotis, byl jsem na tom podobne :]. Pokud takhle male rostlinky rostou, moc toho nepotrebuji, vetsina substratu je predhnojena dostatecne. Hod se do klidu :], prilis péče je na skodu, ohlidej jen to, abys kvetinace neprelil a nenechal je uschnout.

Pokud maji svetlo, vodu a v cem korenit, je to vse, co potrebuji .. Az budou mit tak treti patro, uz na nich pripadne poznas, jestli maji neceho malo nebo naopak hodne, do te doby zadne hnojeni (pokud nejedes v cistem kokosu zcela bez hnojiv), zadne postriky (maximalne vodou na zvyseni vlhkosti a to ve fazi bez svetla), proste jim dej sanci to prezit :))

Ja to chapu, clovek se snazi jim poskytnout to nejlepsi, ale bez zkusenosti to je temer jista cesta, jak je naopak definitivne dorazit..
sailinder
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains
"Teda tolik reaakci na mou otazku jsem opravdu necekal." :-D

Kdyz se k tomu jeste dnes nevyjadriite, dnes vecer dostanou krmeni 1.ml/l a ten malej mrzak se zrzavymi spickami dostane jen 0,5.ml/l.


Vsude same rozporuplne informace. A pak nema byt zacatecnik LAMA :-)


kamo snad si nemyslis,ze to nekdo vypestuje za teba,musis to skusat a necekat,ze ta tady nekdo povede za ruku,myslim ze rad si tady dostal uz dost,prispevku plna prdel a skoro o nicem,honite si tady okolo ledek a podstata vam unika,zalozene vlakno na 6stran a nic poradneho...
chces dobru radu tak daj poradne foto a potom sa moze polemizovat,co temu chyba a co ne.
ja davam naklicene semena a nez vylezu,tak len jemne postrikujem kokos,nech je jemne vlhky,potom pridam do postriku zlozkou GROW a s EC 0,4-0,6 to stikam na kokos a to aj dva tydne a potom ich zacnem prikrmovat na EC 0,8 uz do zalievky, jelikoz ty ich mas light mixe ve velkem kvetinaci,tak ti mozu tahat ziviny treba aj 3-4 tydne,tak nestresuj a trochu popremyslaj...
Madical-Strains
Sam Hlava v jednom prispevku uvadi -ptej se ale nejdrive zkus neco o tom sam najit . A to jsem prave ucinil.
Jsou tu pro nezkuseneho growera rozporuplne informace .
Jedno misto poukazuje na to ze pokud se na kytce vytvari svetlejsi zelene fleky nez je jejich prirozena barva coz je zacatek zloutnuti tak to je prave udajne zacatek zloutnuti tak kytky rvou hlady!
A na druhe strane se tu pise ve FAQ -Zasadne v zadnem pripade nehnojit prvnich 14 dni.

1.- Jak je psano zde na groweru.

Hlavnim smyslem tohoto groweru je pomoc radou tomu kdo ji pri pestovani potrebuje..

2.-Jak bylo velice exeleltne a vystizne popsano v 420magazine.com.
a to se me skutecne potvrdilo.

Na forech o konopi prispivaji pouze tri druhy lidi.

1) Ti kteri potrebuji pomoc ci radu.
2) Ti kteri ji nepotrebuji (zkuseni groweri)

Ti kteri radu nepotrebuji se dale deli na...

a) Ti kteri pomoc radi ,ochotne a opakovane poskytnou.
(Maji zdrave silne ego)
Je tu par takovych jedincu co se snazi poradit (Fikus,Okurek,Odo,Zeleny muz atd,) Fikus dokonce usporadal test aby kazdy grower se mohl rozhodnout ktery druh osvetleni vybrat) Tomu rikam pomoc pro ostatni!
A vzdy pokud se na nej obratim s otazkou pres pm tak vzdy ochotne odpovedel. Nemohu ho ale obtezovat neustale.

b) Ti kteri radu ci pomoc jen malokdy poskytnou, pokud ji vsak uz poskytnou tak u toho vetsinou tazajiciho ktery potrebuje radu urazi, zesmesni nebo jinak ponizi. Tim chteji na sebe strhnout pozornost, chteji ukazat kdo je tady ten chytry, zkuseny a nepostradatelny, potvrzuji tim sve ne prilis zdrave vysoke ego. Pokud vam vsak uz poradi tak pouze za cenu urazky nebo ponizeni.


3.- Ja jsem zalozil druhe vlakno z duvodu ze potrebuji obcas proste poradit popripade neco s nekym zkusenejsim konzultovat.
A to proto ze jsem jednak nerozhodny coz mam v povaze a hlavne proto ze chci dat kytkam tu nejlepsi peci jakou mohu dat a nechci nic jednoduse receno takzvane posrat.
Nezalozil jsem zde vlakno abych ukazoval sve vysoke ego ale aby me mohla byt poskytnuta rada pokud ji budu potrebovat.

4.-Pokud je vam za tezko odpovedet pouhou kratkou jednoduchou vetou bez zbytecnych kecu tipu "kamo snad si nemyslis, ze to nekdo vypestuje za teba" nebo jinych podobnych..., tak se pak musim zamyslet nad tim zda vubec ma nejakou hodnotu a cenu aby se tu kdokoliv registroval a zakladal vlakna o svem pestovani z duvodu jakekoliv pomoci.


Ten kdo se zepta tak je chvilku za hlupaka a ten kdo se vubec nezepta tak je za hlupaka cely zivot.
fikus37
Medical,dík za pozitivní komentář na moji osobu,ale všichni lidi nemůžou být podle tvých představ.Třeba to nemyslí špatně,jen se tak vyjadřují a myslí to dobře a nebo dělaj machry a samí neví čím to může být.
Další věc je ,že podle slov se špatně radí a i podle fotek to někdy nejde poznat.
Já taky udělal řadu chyb při tom testu.Jel jsem sice pár let pod HPS a nikdy by mě nenapadlo ,že mezi stínidly je takový rozdíl a proč?
Protože jsem dal na radu kámošu a nikdy jsem nehledal návod jak zvýšit výnos(prostě jsem věřil lidem co mi vysvětlily začátky a už jsem to dal nehrotil),když byl problém ,tak mi ochotně pomohli(svilušky,nemoci atd),ale nikdy se nedostali přes 400g na 600W HPS. Až tady jsem se dočetl,že kluci dělají přes 600g na 600W.
Nikdy jsem to neviděl,tak mi to je těžko uvěřit(už nejedu HPS,tak to nikdy nedocílím),ale pod LED sem se hned poprvé dostal na 1g na watt a myslím si ,že další kolo (už čtvrté) pod led se dostanu na 2g/watt.
Hodně jsem si vzal od Kvakoše(vůbec jsem netušil ,že ohýbání dělá takové zázraky) a při vyplnění prostoru co dokáže led osvítit Tj,120x120 se dostanu na výnos kolem 600-650g a to je při spotřebě 316W právě 2g/watt.:rasta:
sailinder
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains

4.-Pokud je vam za tezko odpovedet pouhou kratkou jednoduchou vetou bez zbytecnych kecu tipu "kamo snad si nemyslis, ze to nekdo vypestuje za teba" nebo jinych podobnych..., tak se pak musim zamyslet nad tim zda vubec ma nejakou hodnotu a cenu aby se tu kdokoliv registroval a zakladal vlakna o svem pestovani z duvodu jakekoliv pomoci.


pocuj nechcel sem nikoho urazit,a aj tebe sem ponukal pomc cez pm,ale uz ma sere,ze vlakno jak blazen na 6stran a vsecko podstatne uz tu bylo povedane,dokonca aj v tvojem vlakne,takze sa necuduj,ze ti to tady nebude nikdo mlet stale dokola,cos nepochopil na hnojeni a predhnojenych substratoch(je videt,ze si tu nezazil Hlavu)ten by ti to tady inac premazal "kamo" su tu temata,a kazdy mi da za pravdu,ze sme tu placali prispevky sami pre seba,kolko krat ti nikto neodpisal aj na dvoch stranach a napriklad preto sa tu prestalo prispivat a po tej odmlke G sa niektori aj zlakli(napr. aj ja) predsa zijem na SK a tu je to kapanek ine,takze ked rad pises,tak pis a vela citaj,ale naozaj ti tu nikdo nebude servirovat krok po kroku,co je na tem si neco nastudovat,kdo radil nam ked sme nemali doma internet,museli sme si poradit sami,tak ked chces nieco spravit,tak to urob anevyhrazaj sa tu ja maly Jarda,ze ked ti nikto neporadi,tak spravis to alebo ono,urob to a hotovo,ked to neskusi nic neposeres,tak sa nic nenaucis,vis co ludi sa tu ucilo na vlastnych chybach,a tebe sa tu radi non stop,a este sa tu ides urazat,klobuk dole o mne uz nebudes pocut,a este jednu vec,ponukal som ti gratis rezy CHW aj pre to aby si odjel kolecko ktere zverejnis napr.(tato ponuka stale plati aby si si nemyslel,ze je niekto naduty) tak nefnukaj a pestuj... bud zdrav a nech to dotahnes do zdarneho konca.
odo
Medical - asi Ťa tu viacerí chápeme ale aj Ty musíš byť trpezlivý...nehádž hneď flintu do žita a všetkých do jedného vreca! Uvedom si pár vecí:

1. si málo skúsený - ale usilovne hľadáš informácie a zrejme toho dosť nachádzaš a taktiež nepriamo info poskytuješ - teda ja som si z Tvojich príspevkov tiež načerpal

2. toto, čo tu robíme - je prevažne koníček. Málokto tu napíše vedecké a 100-percentné info a je pako ten, kto bez rozmýšľania hneď aplikuje do praxe bárzčo, čo si tu prečíta.

3. je tu mnoho info a popis pestov, ale často, resp. vačšinou v pestoch nie sú uvedené informácie, ktoré by človek práve potreboval a sú protichodné
To si už zistil. Dokonca sami prispievatelia - priamo aj tu zbožňované kapacity menia svoje názory počas pestov a počas rokov. To znamená, že ani FAQ nie je neomylný. Je to iba základná osnova.

4. Musíš získať vlastné skúsenosti a implementovať ich do ďalších pestov.
Je to cesta aj s omylmi, nie iba s úspechom

5. Jednou z podstatných vecí growu je SVETLO. Svietiš - dovolím si tvrdiť revolučným systémom. Máš tam najnovšie čipy - nikto ich tu ešte nešiel, myslím, že si prvý. Moja skúsenosť je, že pod LEDmi to viac, respektíve ináč žerie. Tiež to iba skúmam. Myslím, že aj Okurek, alebo Fikus naznačili, že to ide ináč....výrobca v manuáli od hnojiva JIDB dokonca uvádzaj, že pod LEDmi treba zvýšiť koncentráciu živín - Ec cca o 20 percent!

6. V počiatočnom vývoji má semenáč minimum koreňov, takže nie je schopný masívne absorbovať živiny. Potrebuje vytvoriť maximum koreňov a v chudom substráte , v Tvojom prípade 11 litrovom hrnci mu to potrva... Nepoznám ten substrát a ani prípravky čo používaš. Musím si to nahĺadať. A hlavne netuším, že ako to máš prekorenené....ale ak to je z časti hlina, tak tam bude dosť živín, aby kytica neumrela od hladu - neboj sa! Tým ale nechcem povedať, že to nemůže byť hladné....
.......................................................

pred hocijakým ďalším rozhodnutím, či očakávaní odpovede by sa zišlo sem pacnúť fotky - nech vieme, čo riešime - ako už bolo hore povedané. Zároveň tu napíš aktuálne parametre vody, čo tam leješ, nech to nemusíme pracne hľadať spatne niekoľko strán.
V niekoľkých vláknach som už písal o vzťahu Ec a vstupnej vody....
čo sa týka npr Ec 0,5.....nie je 0,5 ako 0,5....ak miešaš živný roztok doporučený npr na 0,5 a máš z vodovodu 0,4 a ja npr. miešam 0,5 roztok z dažďovky 0,01 - tak je to sakra rozdiel V OBSAHU A POMERE ŽIVÍN....
Chápeš? A toto je iba jedna vec z mnohých....
Písal si, že máš známeho odbormíka, čo Ti doporučil chémiu, ktorú tam chceš liať...čo on na Tvoje starosti???

Takže, kým bárzčo učiníš, alebo podľahneš hystérii, tak Ťa ukľudním. Nie si sám. Vačšina - teda ja určite áno - rieši , alebo riešil takéto, alebo podobné problémy, kým si vytvoril vlastný a fungujúci systém.
A na záver:
Na hlad Ti to teraz určite neumre, ale prežratím to můžeš zaseknúť, alebo zabiť.
Madical-Strains
14.TY DEN RUSTU (od zasazeni seminek do zeme)

Zde jsou fotky vsech 5 kyticek.


Jsou pravdepodobne 3 duvody poskozeni.

1. Smutnice ktera se zahrabala (jak jsem o ni psal na zacatku) a nakladla vajicka a ted nejaci jeji potomci poskozuji korinky.

2.Nizko panel ( GEN-7 !!!) Panel jsem uz trochu radsi dnes zvedl ted je zase zpet na 43 cm. Ale tplota razem spadla z 26C na 21C.

3.Jsou hladove (coz je asi nepravdepodobne kdyz ty svetla mista-fleky nejsou vubec videt na dennim svetle.


Madical-Strains
Poskozeni listu.

Prvni ,druha a ctvrta fotka je jeden a ten samy list od nejvetsi kyticky.

Treti fotka je uplne ten nejmensi prcek ktery byl do zeme zasazen jiz vyklicen.

Ten Phytamin a Grompax uz vim ze to nezpusobily jelikoz spalenou spicku ma i ta nejvetsi kytka kterou jsem nestrikal nicim. (jen vodou 2x vzdy po zhasnuti)) A dnes poprve vykazala i poskozeni i na plose listu.
(v tomhle kvetinaci u te nejvetsi kyticky byla prave ta zminena divna moucha)
Celkove je poskozeno jen na 3 rostlinach jen 4 listy dohromady.


Mozna ty spicky nemaji nic spolecneho s pozkozenim na tom listu uprostred.


Zalivka byla jen jednou poradne pri zasazeni a pak jsem uz jen priblizne za tech 14 dni 4x strikal lehce povrch hliny a udrzoval vlhkou.
Madical-Strains
Celkovy pohled do boxu.

Ta co byla uplne nejmensi a byla zasazena do zeme jako posledni byla bez klicku a je umistena v boxu uprostred bliz k nam. Uz prerostla tu predposledni malou.

A jeden list te male rostlinky ,spalene spicky listu se krouti dolu.


Ted kdyz na to koukam pri dennim svetle tak ty svetle fleky nejsou vuvec viditelne jen pod ledkou. Z toho usuzuju ze asi jeste ziviny zatim maji dostatecne.


Mam stale valit 80% vlhkost?
A co zvlhcovacka v noci, taky stale 80%? Nebo muzu v noci uz vypnout?
odo
:-) výrazne nedokrmené to nevyzerá. Tie ďubky sú kvapky postreku, alebo niečoho....ten okraj vyzerá na spálenie ? možno sa to nemalo hneď striekať - nenapísal si nič o vode. Na koncoch listov sa evidentne koncentrovala... Nie je to od svetla...čakal som niečo dramatické :-)

Ak vypneš odťah, podľa mňa je teraz zbytočný, -budeš mať vlhkosti až-až z tej veľkej plochy vlhkeho substrátu...zvlhčovač budeš môcť vypnúť...substrát normálne zavlažuj upravenou a odstátou vodou
Daj tam iba nejaký ofuk a spodnú vetračku nechaj otvorenú. Udržuj substrát, nech nepreschne. Na postrekovanie použi dažďovku, alebo aspoň odstátu vodu z vodovodu. /parametre?/
A hlavne sa ukľudni a nepanikár! Ja tam nič hrozné nevidím.
fikus37
Souhlasím s odo. Nic to není. Akorát sražená vlhkost na konci lístku.
odo
Co sa týka substrátu, našiel som toto:
Substrát Biobizz Light mix je pre pestovateľov, ktorí si chcú živiny regulovať sami hnojením.
Substrát Biobizz Light Mix je len mierne predhnojený, pre rýchly rozvoj koreňov a dynamický rast. Odporúčame kombinovať s hnojivami Biobiiz.
Koncentrácia hnojív EC - 2,4 / pH 6,2-6,6. Výrobca BioBizz 100% BIO.

Ty si to ešte na 50 percent! "vylepšil" wormhumusom

kytice od hladu pár dní určite neumrú
Skús spraviť do budúcna ostrejšie fotky pri dennom svetle, nech lepšie vidíme prípadné fľaky, alebo žltnutie
Madical-Strains
Vodu z vodovodu mam nekdy PH- 8,2 az PH- 8,4 upravuju ji na PH-6 az 6,5 podle toho jak se trefim. Voda samozrejme 3 dni odtstata.

Jo i na postrik jsem upravil PH a to se pry ani nemusi.

Babca na to koukla a rika ze se boji ze je to zacinajici plisen. Ne ty spicky ale ty fleky na listu . Ale to asi nebude ,ze ne, ta by mela byt svetla nebo dobela.

Ja se nejvice obavam ze ty fleky na prvni fotce jsou od toho jak ty svine uziraj korinky, nemuze to byt?

Jo fotky ostrejsi, ja nemuzu prijit na to jak se ten fotak prepina na makro a taky se mi uz tresou ruce.

Jinak moc dik za reakce, trochu jste me uklidnili :-)
odo
doprdele, a EC??? vody z vodovodu?
Plieseň to neni a korene nič nežere!


v hornom príspevku som to celé opravil, lebo som si všimol, že ideš Plagron, ale neviem prečo tu je zase ten BB.... ale to je jedno....



Madical-Strains
EC ciste vody? Vzdyt je bez hnojiv.

EC ciste vody je 0,4 ale jeste jsem EC-metr nekalibroval protoze je novy a v growshopu me rekly ze uz je zkalibrovany ze ho mam kalibrovat tak po tydnu hnojeni.ale chystam se na to.

Kdyz mam teda ciste vody EC 0,4 a za tyden maji kticky uz dostavat 1,2 EC tak to znamena ze mam to EC vody od toho odecist ?
Tak vysledek ma byt dohromady EC 0,8 , chapu to dobre?
Nebo na to nemam hledet a dat jim EC 1,2. na PH metru.
kcb
posledni veta je spravne)
odo
Ty asi nečítaš čo Ti píšeme!? AAAnnnoo EC čistej vody som chcel.
Skús si prečítať manuál k hnojivu, že aká voda sa má k roztoku použiť. Obecne sa živiny počítajú na makku vodu. Ty ju máš dosť tvrdú.
Písal som hore, že nie je EC, ako Ec./príspevok 127 - predposledný odsek/ Našťastie ideš hlinu, takže tam to až tak náročné nebude, ale aj tak to bude chcieť systém. Ja by som doporučil miešať to s makkou dažďovkou, alebo demi. Je tu všeobecným trendom vstupné Ec odčítavať, alebo pripočítavať. Potom sa tu stále objavujú problémy s prepálenými kytkami, prípadne s nedoživenim jednotlivými prvkami.
Madical-Strains
OK, tak vam moc dekuji za info


Jo kdyz sem byl dnes u boxu tak jsem koukal ze uz zvlhcovacka nepracuje uz tak dobre a neudella vic jak 65%.
Myslite ze by se mela po 14 dnech vycistit od vodniho kamene?

Cistite to octem? Normalne bych to na noc vyndal z boxu a nechal zaply aby se ten ocet odparoval a dostalo se to poradne do vsech trubic a vsude kde je kamen.
Nebo se to rozebirate a cistite kartacem.
odo
kartáčom odfajčíš membránu! Ak chceš, aby Ti ten odparovač niečo vydržal, a silou mocou ho chceš prevádzkovať - potom Primou to zároveň odsávať - tak ho nalievaj destilkou. Máš tvrdú vodu a tá sa do tých prístrojov moc nehodí!
Madical-Strains
Jo to vim ,to mi doporucoval uz prodejce kdyz jsem ji kupoval.
Destilka stoji 58kc/5 l to znamena ze bych to stalo denne 120 kc a to si nemuzu ted bohuzel dovolit.
Chtel bych ji proste jen vycistit kazdych 14 dni.
Neco uz jsem nasel na netu ale potvrdil se mi ten ocet a prostredek na odtraneni vodniho kamene do mycky.
Ale vubec si nedovedu predstavit jak to cistit. Cetl jsem ze je na to nekaja skvela vychytavka.
Jeste budu hledat na youtube.
Zefram Cochrane
Ahoj, nemohu si pomoci, ale podle fotek vypadají naprosto normálně, zdravě a pěkně. Pokud ti něco připadá špatně, tak u takových prcků to jistě nebude nedostatkem živin, spíše přebytkem.
Popálení od světel či přesvícení také vypadá jinak, ale těch 40cm by mělo stačit (nebo spustit a regulovat výkon LED na menší).
Ale rozhodně příště pošli fotku hned jak se budeš ptát na problém, podle ní se to lépe poznává a lidi rychleji reagují.
Mimochodem je velká škoda že nevyšel ten zamýšlený směr se silně CBD naditými kytičkami. Teď zkouším Royal Medic od RQS (uvidíme jaké budou masti), ale CBD Therapy (od CBD Crew) mne láká.
Madical-Strains
Dnes rano si prijel pan pro tu rozbitou Prima-klimu tak jsme se byli podivat na kyticky a zcela potvrdil vase slova.
Dokonce me to i pochvalil ! Coz me ucinilo opravdu radost.

OK,dam sem pri problemu okamzite fotku.

CBD kyticky budou urcite pristi kolo. CBD Therapy me taky laka ale nabizeji jen fem semena jesli se nepletu, mam slibena semena z Canady nejake zahadne a tajne CBD kyticky, zatim me ani nechtel prozradit co je to za geny ani jak se jmenuje.
Udajne to musi stabilizovat aby nelitala do vysky THC u kazde kytky jinak.
Slibil me regular semena abych si mohl vyselektovat matku.
Doufam ze budu mit uz do te doby dalsi box s 320w COB-LED panelem.
Madical-Strains
Dnes to jdu jeste postrikat pri zhasnuti Phytaminem.
Stridam to s Crompaxem kazdy treti den.
Madical-Strains
(udajne) Spravna , levna a vysoce efektivni domaci vyroba Co2.
Vhodna pouze pro HPS nebo vykonne silne LED-panely.
Nepomaha pri CFL a H5. (nedostatecne osvetleni pro zvyseny prijem CO2.)

Tento navod jsem zkombinoval ze dvou ruznych navodu jednak od growera z rollitup.org , ktery se zaobiral 2 roky testy kolik je treba na kadou rostlinu vyrobeneho Co2 kvasenim tak aby efektivne splnoval naroky pro kazdou jednotlivou rostlinu a jednoho akvaristy z rybicky.net , ktery se zase zaobiral verejnym testem ktery vedl ke zjisteni jaky pomer pro vyrobu Co2 je nejsilnejsi, vydrzi bublat maximalne co nejdele (cca 14 dni) a vyrobi za tu dobu co nejvice Co2.
Takze toto by mel byt pravdepodobne nejlepsi a nejpresnejsi navod jak si doma vyrabet kvasnim Co2 a nasledne ho co nejefektivneji dodavat.
(ocet a jedla soda udajne neni tolik citit ale udajne nevyrobi takove mnozstvi Co2 jako drozdi)

Dnes jsem vyrobil a nasledne nainstaloval dva Vyrobniky CO2 z 5l kanystru.
Spravne by mely byt kanystry umisteny u stropu nebo nad kytkama jelikoz je CO2 je tezsi nez vduch tak klesa hadickou dolu a druhy duvod je ze kvasinky nemiluji prime ostre svetlo lampy.
Abych nezatezoval jeste vic kontrukci stanu uprednostnil jsem umistit kanystry na zem out of box, neboli ven z boxu.
Tlak bude dost silny nato aby vytlacil CO2 hadickou nahoru.
Tesneni hadicky v zatce jsem vyresil jednoduse ze jsem udelal o 2 mm mensi otvor nez prumer hadicky a hadicku jsem tam na fest napasoval bez jakehokoliv silikonu nebo neceho jineho.

NAVOD. (pravda je takova ze se mi vyrobu Co2 ani nepodarilo dle tohoto navodu dlouhodobe rozchodit v takovem mnozstvi ktere bych potreboval ) Pravdepodobne chyba u me.

Vice nez dostatecne davkovani pro cca 10 rostlin je 10l kanystr s 8l teple nejlepe prevarene vody.

VODU NECHAT ODSTAT A JESTE PREVARIT !
KANYSTR UMISTIT BUD NAD LAMPU NEBO JESTE LEPE, MIMO PESTEBNI PROSTOR.

Na 1 litr vody cca 200g cukru ,o malinko vic nez pulku kavove lzicky suseneho drozdi.

1.- 1.ks- 5l kanystr
2.- 4,2l teple vody (mel by tam zbyt protor pro hromadeni tlaku)
3.- 800g cukru
4.- Priblizne 2,3 kavove lzicky suseneho drozdi (1.ks za 4,90kc)

Na 8.l vody jsem poridil 6 ks suseneho drozdi a jeste me zbylo na priste, Nepridavat zadne chlazene drozdi,jen susene!!!
Nakonec jsem umistil obe dve hadicky z obou kanystru do otaciveho vetraku,tak aby okamzite misil Co2 se vzduchem.
Nejefektivnejsi zpusob je alespon 2x denne rano a vecer vypnout odtah na 2-3 h a stahnout zvlhcovac na minimum a nechat kyticky sosat.(veget.faze)

Co2 klesa dolu jelikoz je tezsi nez vzduch .
Aby jsme si byly jisti ze to funguje a vznika nam tam skutecne Co2 ponorime hadicku do vody a uvidime ji probublavat.

Kazdy tyden odlit vodu (vznikly alkohol) a dosypat priblizne 2 hrnky cukru a jede to pry dalsich 14 dni. (toto jeste proverim)

Tento kanystr zacal vyrabet Co2 az po 5 hodinach! Tak trpelivost a nicim uz neurychlovat.

ZASADNE PRIDAVAT CO2 POUZE PRI ROSVICENEM SVETLE.

Jesli to bude mit na rostlinky nejaky blahodarny efekt tak to uz neuvidim .

Pokud by nekoho zajimaly mnohem podrobnejsi informace proc se vyplati Co2 kytickam pridavat tak zde...

http://www.growweedeasy.com/co2

crazyben
Dolu nahoru... je to jedno ofuk ho dokaze zamichat a odtah to vsechno taha nahoru a pryc... nebylo by lepsi ji dat k pritahu? Jinak K+ pekne napsany
Madical-Strains
Jo,moc diky :-)

Pritah mam bohuzel jen pasivni ale premyslel jsem umistit konec tech hadicek pred vetrak aby se otacel i s temi pridelanymi hadickami z kazdeho kanystru ale tam ten grower prave zduraznoval nedavat nikam jinam nez nad kytky a duvod byl ten ze napr. vetrak se otaci a kdyz je prave otocen od kyticek pryc tak muzou kytky dostavat plnou davku primo a neustale, kdyz je to nad nima.
Akorat me tam jeste chybi nejaky jednosmerny ventil ktery pusti tlak do boxu ale do kanystru ne aby nedoslo k explozi. On to z boxu pres noc nevyndava ale jen to vypne ale to se mi zda dost nebezpecny :-). Tak nevim kdyz budu kanystry pres noc uplne vyndavat jesli ten ventil budu vubec potrebovat.
Ale ja jsem nic takoveho ani nesehnal a v kramech to neznaji a krouti nad tim hlavou tak nevim kde to sehnat a zdali to vubec kupovat.

PS:

Navod jsem sem dal hlavne z toho duvodu ze neustale hltam vase rady tak bych byl taky trochu necim uzitecny. :-)
Kdybych se o to nezajimal a jen udelal vse podle sebe tak bych pak mohl nepravdive rosirovat ze Co2 nijak rostlinky neovlivni , jelikoz bych to udelal pravdepodobne uplne spatne ,rozhodne by me nenapadlo davat hadicku nad kytky ale dolu na kvetinac k hline ke stonku.
fikus37
Medical,taky jsem to používal,ale na tak malé holky,bych to ještě nezapínal.Nemá to smysl.Počkej ,až budou holky v květu.Potom to dává smysl,dřív myslím ,že né
Madical-Strains
Ja sam s tim nemam jeste zkusenosti ale on uvadi ze Co2 dava smysl jiz od zacatku tretiho tydne. Rychlejsi rust a jeste jako bonus uvadi pokud nemas hlinu az po okraj kvetinace tak to udajne udusi ruzne svine co prave vylezaji na povrch hliny kdyz se vylihnou.

A zde to presne popisuji kdy Co2 zacit pridavat.

http://www.growweedeasy.com/co2#how-co2-growth

Hele me to fakt nic nestoji , mam cukr i drozdi z prace gratis a kytickam to muze jen tak akorat pomoct , tak proc to nezkusit a nenechat prekvapit ?
Mard
A co to na noc chytat do nějakých balónků? Přes noc se ti nafouknou a po rozsvícení to jen vyfoukneš do boxu.
Madical-Strains
No mam-li byt zcela objektivni tak me to kdyz to tedy beru jen vizualne nijak zvlast neohromilo.
Jeden kanystr bubla tak 3 bublinky za 2 sekundy (nijak ohromujici) a druhy uz rano nebublal vubec.

Je pravda ze jsem nedodrzel vsechno co jsem mel.
Takze dnes uz tentokrat spravne, voda prevarena a jeden den odstata.
Do 5l jsem dal neco malo pres 4 l vody ,800g cukru a 2,4 kavove lzicky suseneho drozdi.
A hadicku jsem utesnil lepidlem UHU, silikon nemam a nemam ani na to pistoli.
Dnes jsem to uz delal doma a beze spechu.

Kazdopadne ,kdyz o tom premyslim tak nejefektivnejsi stejne bude napriklad rano a vecer na 2-3h uplne vypnout odtah .
Se spustenym odtahem neverim ze by to melo na kytky vubec nejaky efekt. Uvidime za jak dlouho novy kanystr zacne bublat a na kolik.
Pak to tu doplnim.

A to zatim jen resim technicke zalezitosti aby to alespon bezelo a mohl jsem otestovat jak moc to kyticky ovlivni.

Tak ted uz chapu proc ma byt kanistr umisten nad lampou, ted jsem se dozvedel ze nesmi byt ten kanistr nikdy pod lampou kvuli ostremu svetlu. Kvasinky sice potrebuji trochu svetla ale nesmi byt primo na svetle .Takze ted jdu vyndat kanystry z boxu a zavedu tam jen hadicky.Uvidime jesli to necemu pomuze.
spachal
Ono to nema moc smysl i s odtahem, ale i bez nej :] .. Ale neublizi to ..

Aby byl vliv CO2 nejak vubec poznatelny, musel by to byt uzavreny prostor (maly!) a davkovani CO2 z tlakove lahve se solenoidem a casovacem. Coz mimochodem take neni uplne draha vec. Takhle je to jen skoda energie (lidske ;] ..) na to vynalozene. Ale kdyz Te to bavi, proc ne :]
Madical-Strains
Z toho vyplyva ponauceni ze nejdriv by se mel clovek soustredit na to aby delal vsechno v prvni rade spravne nez zacit neco vylepsovat.
Co je to platny pridavat Co2 i treba tlakovou lahvi kdyz kytickam napriklad hnednou okraje listu a neco mi tim chteji rict ale ja jim bohuzel nerozumim co rikaji.
MocnyOkurek
Tak timlhe si obecne prochazi kazdej a dopadne vlastne stejne. Zjisti ze delal zbytecy picoviny ktere nezajimaj kytky ve finale ani jeho :). Me dala nejvice lekce u pana kcb. Ten mi ukazal jak se na ne musi! Jak se rika zadny srani s mladou pani! :D A od te doby mam kytky jen hezci. Proste ty kytky obecne nestoji u prehannou peci.
odo
Spachal: súhlas na sto percent. Včera som tu písal dlhší elaborát, ale sa to vymazalo a nechce sa mi to znovu .....hlavne zbytočne....

Jediný účinný sposob pridávania CO2 je pomocou tlakovej fľaše plne synchronizovane s vypínaním všetkých ventilátorov....Ten burčiak dá asi toľko CO2, ako mola prd....do akvarka pri pestovaní vodných rastlín to stači, ale nie do stanu, čo má 2m3
Okrem toho, keby to aj produkovalo dostatok zmysluplného CO2. tak sa to má dodávať iba počas dňa, keď sa svieti na rastlinky-viď fotosyntéza-6. ročník ZDŠ Počas noci rastliny príjímajú O2 !!!!
MEDICAL - tá vec sa volá spatný ventil vzduchovania-kúpiš to v akvaristike za cca 1 euro. Používa sa to na vzduchovaciu hadičku v akvarku, aby pri výpadku elektriny voda nenatiekla do vzduchovacieho motorčeka a následne aby nezatopilo celý barák. Videl som už explodovať takýto systém, keď sa do toho neopatrnosťou dostal ten burčiak, zalepilo sa to a tlak vyšiel inou cestou...
Prajem úspešné experimentovanie!
Madical-Strains
Neco na tom bude Okurku ,jak rikas....

No abych se vratil k svemu testu.

Po 5 hodinach zacal konecne kanystr bublat a o nejmene 5x tolik nez ten puvodni.. Vydava cca zhluk 8-10 bublinek kazdou sekundu. To uz je jina!
Tak zitra budu predelavat druhy kanystr.
Vypnul jsem jim na dve hodiny odtah at si uzijou, holky.

To bych opravdu neveril ze je to tak podstatny rozdil v objemu Co2... ...,prevarena ,odstata voda a kanystr mimo box.
A mene kvasinek!
Tak to v navodu opravim at nikoho nemistifikuju spatnymi informacemi a jeste k tomu cizimi.
odo
nemusíš to prevárať. Stačí počkať, kým z tej vody vyprchá chlor. Hlavne to poriadne utesni ten uzáver a tú hadičku. Najviac to začne bublať po cca 24 hod. Kvasný proces je závislý od teploty
Madical-Strains
Doporucuje prevarit tak jsem prevaril. :-)

Jo,jo, vim, nejvhodnejsi teplota by mela byt 25C ale muze byt i jen kolem pokojove teploty,22C-23C.
Pri 30C kvasinky jiz vymiraji a funkcnost zarizeni klesa az uplne ustane.

Akorat prave to utesneni nemam vubec vychytane,UHU lepidlo totalne zklamalo a odpadlo a to jsem vsechny casti vycistil cistym lihem.(odmastil)
Asi to chce vazne ten silikon. Ale neni nic videt ze by neco unikalo alepson viditelne kolem hadicky skrz zatku. Ale zkusim se podivat jesli silikon neprodavaji v malem treba nejake tube, vim.... dulezite kvuli tlaku.
odo
Kým to nie je moc utesnené npr. vzduchovacím kamienkom, tak to moc nefučí, ide to von celým priemerom tej hadičky. Ano, silikon je vhodny. Chcelo by to efektívnejšie rozviesť tie pididávky CO2 okolo rastlin npr. že perforuješ dierkami tú hadičku a koniec uzavreš. Silikon v malej tube kupis v akvaristike, alebo u sklenára v injekčnej striekačke...Až sa to rozbuble, tak skús odmerať že za aký čas plynom nafukneš litrový PE sáčok. Potom získaš prehľad o množstve plynu, ktorý tam valíš.

DÁVKOVANIE: Mr Jose vo svojej knihe INDOOR /str119/ uvádza optimálnu potrebu 5-20g CO2 na 1m2 plochy za 1 hod. /2m3 -objem/ pri vypnutej ventilácii. Pri "slabom" vetrani 2x toľko. V Tebou postnutom linku dokonca ešte viac.

1 liter CO2 váži 1,88 g
Píšem to, aby si mal cca prehľad aspoň približne - možno to pomůže aj tým, čo nad tým uvažujú do budúcna.
Madical-Strains
Zajimavy , to jsem netusil.
OK, dobry napad!
Takze pokud se nenaplni za 1h litrovy prytlik nejmene 3x tak to vubec nema smysl. Pokud se naplni 10x a vic je to pecka.
Zmerim to.

Nevim jesli je to litrovy prytlik ale zkusim ten klasicky na rohliky , to by mel byt priblizne...
Hrdic
Čau všichni. Já to vyřešil následovně..... Cirkulační ventilátor se spínal v 15cti minutových cyklech, aby CO2 mělo šanci se chvilku držet mezi kytkama. CO2 jsem z kýble navedl hadicí do zvlhčovačky. Špejle zapíchané po obvodu květináčů a omotané potravinovou folií. Lepenkou jsem pak utěsnil spáry mezi květináči. Po aplikaci CO2 byl růst rychlejší ale je zapotřebí zvednout vlhkost a teplotu a méně častěji zalévat půdu.:teef:
Madical-Strains
Hm , sikovne udelany.

Zkousel jsem nafouknout ten pytlik ale dnes to bublalo o trochu mene nez ze zacatku. Pytlik se nafoukl sotva dopolovicky a to za hodinu !
Nejsem vubec technicky tip ale tohle jsem se domnival ze jsem udelal fakt dobre. Ale kdyz to nenafoukne ani pytlik ...tak urcite v mym pripade to bude v boxu uplne zbytecny. (ja vim, rikaly ste mi to,tak uz to znova nemusite psat)
Spis vidim chybu u sebe nez v navodu, nechce se mi verit ze by nekdo zamerne radil nejaky picoviny.

Priste se budu ridit prislovim kdo nic nedela nic nezkazi :-D
odo
Ešte sa ten burčiak zrejme nerozbehol
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od Hrdic
Čau všichni. Já to vyřešil následovně..... Cirkulační ventilátor se spínal v 15cti minutových cyklech, aby CO2 mělo šanci se chvilku držet mezi kytkama. CO2 jsem z kýble navedl hadicí do zvlhčovačky. Špejle zapíchané po obvodu květináčů a omotané potravinovou folií. Lepenkou jsem pak utěsnil spáry mezi květináči. Po aplikaci CO2 byl růst rychlejší ale je zapotřebí zvednout vlhkost a teplotu a méně častěji zalévat půdu.:teef:



A jak jsou stare ty tve kyticky?

=============================================

Odo- Nerozjelo a mam takovy tusak ze uz ani nerozjede.
Hrdic
CO2 bomba je jistota ale je to už finančně náročnější řešení.
Kytky na fotce, kterou jsem posílal byly ve 29dni růstu. Oproti Mazaru a Blueberry ten růst byl fakt hodně pomalý. Od doby, co jsem zavedl CO2 uplynulo 8 dní a kytky nyní vypadají takhle. :)
Madical-Strains
Pekna dzungle :-)

Doufam ze budu mit za dva tydny taky takovou.
Ja jsem dnes ve 20 dni od zasazeni pod zem a kyti se fakt uz paradne zacinaji rozjizdet.
COB-LED je super ,bez teplotnich problemu ,v boxu je tak akorat.
HPS uz bych nechtel ani zadarmo kdyby me ji nahodou nekdo daval.
Jeste sice nemohu mluvit o kvetove fazi ale jak jsem si tedka procital svuj prvni grow tak to byl jeden samy problem.

Dve kyti z peti maji sice lehoucke kazy na oktrajich lsitu (nevim vubec z jakeho duvodu) z Phytaminu ani Crompaxu to byt nemuze protoze jedna z tech dvou co je strikam je zdrava jako ripa bez sebemensiho kazu, ukazkova proste vystavni a uz predbehla rustem dve ostatni co byly o malinko vetsi.
Bohuzel ta druha co strikama Phyt. a Crom. je kupodivu stale ze vsech nejmensi.
Nevim jesli je to mozne ale ten Super-skunk vypada jako by tam byly dva rozdilne tipy rostlin.
Nebo se mi to mozna jen zda...?

Od pondelka zacnu osetrovat postrikem uz vsechny kyti nejenom ty dve co byli nejmensi. At ziskaji take vyhody Crompaxu a Phytaminu.

Zitra budou fotky, aktualizace po 21.dnu od zasazeni do hliny.
Hrdic
Já si naopak na HPS (250W růst, 400Wkvět) nemohu stěžovat. V boxu mám 25-26°C. Kamarád to zkoušel pod led panelem a výsledky nikde. :D
Ty kazy jsem měl na spodních lístkách taky, podle mě je to způsobováno substrátem. Nevím v čem to máš ty ale já je jedu v Growmixu od Plagronu a ten je prý dost silně předhnojený a tak si myslím, že tam jsou místa s vysokým EC a když na to místo narazí kořen, schytá to list. :D Tohle bych asi neřešil, pokud se to nějak znatelně nezačne rozlézat po celé kytce. Neboj, zachvilku ti to taky začne pořádně růst. :)
Madical-Strains
No ale pod jakym led-panelem to zkousel ? To je docela zasadni.
Ja jedu 50 l Plagron Lights mix, 50 l Atami wormhumus 50%/50%.
To by nemelo byt tak prehnojene ale pridal jsem ten wormhumus,no.


Zrovna premyslim zda mam tohle kolo vyzkouset pro me zcela novou techniku-"Main-Lining" nebo zustat u jiz provereneho "FIM"

http://www.growweedeasy.com/mainlin...gbuckets#step-1
Madical-Strains
21. DEN OD ZASAZENI SEMINEK DO ZEME.



Celkovy pohled
(Kyticka uplne v pravo, strikana Phytaminem a Crompaxem predbehla rustem dve jine vetsi . Tato rostlinka byla uplne ta nejmensi zasazena bez vykliceni, davana do hliny jako uplne posledni .








Ta nejmensi v boxu.
( Tady Phytamin a Crompax tolik nepomohl aby rostlinka zatim dohnala ostatni)











Ta nejvetsi v boxu.



Zatim jsem zcela spokojeny.
V jednom pripade strikani Phyt. a Crompax. pomohlo aby dohnala ostatni v druhem pripade moc nepomohlo.
Pristi postrik bude uz na vsechny kyticky.

Priblizne za tyden probehne FIM.
odo
Vyzerá to pekne. Ja by som tú menšiu kytku doporučil prehodiť miesto vačšej. Možno sa jej pod inym miestom pod lampou bude viac dariť.
Madical-Strains
Jo, diky , vcera vecer si uz vymenily mista. :-)
Je to mozne ze te male nesvedcilo byt mezi dvema cockama nebo je na tom miste najaka spatna karma.
Vzpomel jsem si ze kdysi davno moje mamka mela fikus a musel byt jen na jednom miste, jakmile ho nekdo posunul byt jen o par desitek centimetru tak mu zacaly hnednout isty a uz se mu vubec nedarilo.

Box je tesne u ukna s otevrenou vetrackou a rouru od odtahu jsem mel vyvedenou tou vetrackou ven do zahrady. Dnes rano jsem tu rouru musel vyndat z te vetracky a spustit ji jen podel boxu do mistnosti, protoze bylo v boxu 18C i pri rosvicenem osvetleni ( v noci 10C) ,ted jak se ochladilo. Predpokladam ze az zacnou mrazy (a letos ma byt udajne kruta zima) tak budu muset mit okno stabilne zavrene i pres den a chodit mistnost nekolikrat denne odvetravat aby bylo v mistnosti dostatek cerstveho vzduchu.

Druhy zadrhel je ze jak kyti rostou tak se potvrzuji ma slova a par listu uz je ve stinu na sirku panelu.

Kdysi jsem kupoval pro plaza takovou vyhrevnou lampu ktera sviti jak svine , je to vlastne reflektor v takovem kvetinaci s dirou ve dne pro kabel.
Uvedomuju si ze to asi nebude ta idealni svetelna kombinace barev pro kyticky ale mohl ten reflektor trochu pritopit v boxu aby mohla byt stale otevrena vetracka okna a trochu by rozsiril i prostor tak aby kyti nemely ve stinu ty listy.
Zajimal by me na to vas nazor .

fikus37
Kašli na reflektor a dej lampu o 5 cm výše. Na tak malý box by ti teplota neměla dělat problém. I když je to led, tak ty Vera produkují teplo. A když zapnes celý panel na květ, tak to bude mít ještě větší teplotu a větráčky s toho chladiče ti to rozfuci do boxu. No a pokud vím, tak díky globálnímu oteplování bude zima ještě teplejší než minulý rok. Dnes jsem četl na novinkách.cz, že opět na Antarktidě je nejvyšší úbytek ledu v dějinách.
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od fikus37
Kašli na reflektor a dej lampu o 5 cm výše. Na tak malý box by ti teplota neměla dělat problém. I když je to led, tak ty Vera produkují teplo. A když zapnes celý panel na květ, tak to bude mít ještě větší teplotu a větráčky s toho chladiče ti to rozfuci do boxu. No a pokud vím, tak díky globálnímu oteplování bude zima ještě teplejší než minulý rok. Dnes jsem četl na novinkách.cz, že opět na Antarktidě je nejvyšší úbytek ledu v dějinách.


To jsem zkousel dat o malinko vys ale kdyz je ten panel vys tak klesne teplota v boxu na 19C z 22C . Tu zmnenu teploty zapricinilo tedka to ochlazeni driv s tim problem nebyl.( prave hledam reseni aby mohla byt vetracka okna otevrena neustale)
A zatim stale svisitm veget. tak to mene hreje,to je fakt.

Mozna by pomohlo tohle ....
Ale kdo vi jesli to zabrani vnikani studeneho vzduchu pres tesneni do mistnosti.

https://www.datart.cz/Ostatni-prisl...irlock-100.html

crazyben
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains

( prave hledam reseni aby mohla byt vetracka okna otevrena neustale)


HPS :D vim ze o tuhle odpoved si nestal, ale ja si to nemohl odpustit :D

Odjel sem s ventilackou celou minulou zimu... kdyz byly jo mrazy tak sem ji zabezpecil aby byla treba jen na polovic. A pohoda.
Madical-Strains
Ne, stojim o kazdou odpoved i nazor !

Nepru se a netvrdim ze HPS je obecne horsi. (Je jen pro me horsi)
Zalezi na mnoha faktorech v mistnosti (velikost,teplota,vlhkost,patro..atd.)

Kdyz se kouknes do meho prvniho vlakna tak pro me je HPS sebevrazda, nedala se absolutne udrzet ve vegetacni fazi teplota pod 35C a v kvetu jsem mel v boxu v extremnich situacich az 42C a to bylo teprve jaro! Nebyly jeste zadna vedra.

Jo uznavam , s tou HPS je to pres tu zimu zase idealnejsi holt vse ma sve pro a proti. Ale jelikoz nemam balkon ani malou zahradku a mym cilem je pestovat neustale to znamena ,jaro ,leto, podzim, zima, tak z toho dlouhodobejsiho hlediska po strance udrzeni idealni teploty v boxu je je jasnym vitezem COB-LED, nehlede na to ze jiz v dnesni dobe prokazano ze ma vyssi svitivost a vetsi efektivitu na rostlinky.

Domnivam se ze pokud nekdo nevymysli neco lepsiho nez COB-LED tak HPS muzou byt za 5 letech minulosti.
Uz ted jsou popsany pripady a to nemam na mysli vubec cestinu kdy groweri kteri drive vyuzivaly HPS ,coz byl v te dobe nejkvalitnejsi zdroj osvetleni pro indoor, nyni jiz uprednostnuji COB-LED .
Kdyz pominu vyssi svitivost a nizsi spotrebu energie tak co jsem se docetl ze skusenosti druhych tak je to ze aby se ti podarilo 1G/1W pri HPS tak musis byt sakra dobry pestitel s mnoha lety zkusenosti, naopak s COB-LED uz se podarilo 1G/1W i zacatecnikum hned pri prvnim pestu.
Zkusenym i 1,7G/W a to je sakra silny rozhodovaci argument.

Pripoustim ze to nejsou me zkusenosti a neni to z me hlavy , je to vyctene na ruznych forech.
Jen doufam teda ze se to nakonec potvrdi i v mem pripade a neuriznu si ostudu tim ze se mi podari treba jen kolem 120G.

To bych nechtel !
:frog:

Jeste doplnim ze nizkou teplotu v boxu pres noc kvuli otevrene vetracce jsem docasne vyresil utesnenim te diry v okne tlustou starou dekou.
Teplota v boxu pri zhasnutem svetle v noci se zvedla z 15C na 18-19C a pri rosvicenem z 18C na 22-23C , coz snad na chvili nez vypuknou mrazy bude stacit. Pak budu muset nechavat zavrenou vetracku a chodit alespon 2x denne mistnost vetrat aby rostlinky mely jak kyslik tak Co2.
odo
Ja si myslím, že ak sa v tej miestnosti toho domu nejak masívne nekúri na 20 st. C, tak až spustíš silnejšie odťah, tak tam budeš mať chladno - v noci určite. Nemáš tam komín? To by bolo lepšie, než otvorené okno.
fikus37
Madical, jj dá se udělat 1,7 g na watt,ale těch kytek bys tam měl mít tak 8-10. Na kytce +- 40 g. Hodně záleží na genech. Světlo je jen součástí celého pěstu. Zatím jedeš dobře, ale někdy to moc hrotis.
Madical-Strains
Odo- Neni tam bohuzel komin, leda ze bych nechal probourat zed a udelal vetraci otvor ale to bohuzel nejde.

Fikus- jo,diky, zatim jo......ale jen ZATIM ....
Ne,doufam ze snad dojedu dobre. Kez by.

Vrta mi hlavou stale ten "Main-Lining" pisu si s jednim americanem a on ma v boxu 100x100 neustale jen 4 kytky a prave ze me stale presvecuje na ten Main-Lining. Tvrdi me ze prave timhle zpusobem dela v prumeru 70G na kytku. Samozrejme geny.

Pral bych si aby se podarlio alespon 200G.
Ale jsem v tomhle pripade pesimista, spis verim 100G ,no ale uvidime zatim je to predcasne a hrozne daleko.
fikus37
Uvidíš sám. Máš dobré vybavení a i ty semínka vypadají dobře.
odo
Myslím, že si sám vytvoríš vlastnú metódu, ktorá Ti bude vyhovovať a stan Ti půjde non-stop na ten najlepší model, čo Ti bude pomáhať. Gramy by som teraz ešte neriešil....
Madical-Strains
Ted jsem byl zkontrolovat kyticky a na jedne sedela tahle svine a mela sosak v listu, zatrepal jsem ostatnima holkama a poradne je prohledl a vyletly jeste dve.
Tak blbe litaj a trepotaj se.
Tak ted uz me je jasny proc maji kazy na listech protoze jim oziraly korinky jako cervi kdyz byly jeste v zemi ,pravdepodobne.

Nemuzu to nikam zaradit. Hledal jsem fotky skudcu marihuany na netu a nicemu se to nepodoba. Nejvice snad bile mouse ale ta ma byt jen 3mm a ne pres pul cm.
Mozna je to nejake stadium smutnice ktera casem zcerna.
Zna nekdo tuhle svini konkretne ?
Poradi nekdo?

Zitra rano kytky postrikam i ze spodu listu.
Myslite ze muzui BIOOLem prolit i hlinu ,nebo znate lepsi BIO na proliti substratu proti larvam ?

Fikus- A nerikej ze to ted hrotim, zatim jsem uplne v klidu :-D
bTCZECH
Super Skunk - sensi seeds 400wats
1st to 67th day of the growth 400w philips greenpower, box 90 x 90 x 180, 9 flowers in the dirt, 10.7 liters container, 270g
fikus37
Medical,co to je? Parkrát jsem to viděl ve skleníku ,ale v in to vidím poprvé.:vampire:
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od bTCZECH
Super Skunk - sensi seeds 400wats
1st to 67th day of the growth 400w philips greenpower, box 90 x 90 x 180, 9 flowers in the dirt, 10.7 liters container, 270g



Hm, sodik 400w 270g z 9 kytek v hline a stejnej kvetinac ....
Nerozumim tomu proc si vkladal jen 5kytek kdyz pises 9 kytek ???

Zacinam se pomalu smirovat s temi 100-150g a kdyz bude vic tak jedine dobre.
Jesli me to teda ty svine driv nesezerou !!!

Tak vi nekdo co to je ?
Zefram Cochrane
Tedy vzhledem je ten hmyzák nejblíže zlatoočku.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Zlato...Dka_obecn%C3%A1
http://www.ireceptar.cz/zahrada/cho...y-pred-msicemi/
Ale ruku do ohně bych za to dal leda cizí.
Madical-Strains
Jo ,zrovna jsem taky na to koukal, byl si rychlejsi ale jsem moc rad ze si mi to neprimo potvrdil ,to bude asi ono ,stavba tela zcela odpovida akorat barva nesedi, ty moje jsou vsechny zluty a zlotoocko je zelene a vyskytuji se vsude tam kde jsou msice svilusky atd. kladou mezi skudce vajicka a jejich larvy poziraji skudce, je to uzitecny predator neco jako slunecko.
Chudinky a ja je nekompromisne zlikvidval. :-( Ted je mi jich lito.
Utikam prohlednout poradne kytky i ze spoda jesli tam nejsou ty msice nebo neco podobneho.

Diky Zefram Cochrane!
Madical-Strains
Vsechny kyticky jsem vyndal z boxu na denni svetlo.
Prohlizel jsem je dukladne i listy i ze spoda ale nic jsem neobjevil.
Vyletly jen dalsi dve zlatoocka.
Zatim jsem je tedy nestrikal BIOOLem (mozna az vecer) protoze se mi zda ze tahle kytka je opravdu o proti ostatnim dost svetla, ostatni jsou znatelne o mnoho tmavsi.
Potreboval bych to jeste s vami PROSIM prokonzultovat,protoze je krasne rostla bez kazu a nechtel bych ji zase zbytecne ublizit tim ze bych ji nakrmil.
Zde posilam fotku jedne holky.

Mozna uz bych je mohl trochu nakrmit vsechny alespon 1 ml na litr.

Vim ze se jsem asi otravnej tak prosim koho to snad pohorsuje ze rad veci konzultuji se zkusenejsimi tak ja uz proste jiny nebudu.
Komu je zatezko napsat nazor na danou otazku nemusi odpovidat.
Clovek aby se bal na neco zeptat ve svem vlakne , Ha ha.

Moc dekuji vsem kterym kterym tato kozultace nevadi !!!
bTCZECH
Protože bych to musel hledat koukni na video
https://youtu.be/QI5HWhaPUl4
https://youtu.be/5J45nPh5BDA
Zjistil jsem když dám do netru pod 400 w 9 12 nebo 16 kusů tak pořád mambmoji technikou na jedné cca 30 suchejch
bTCZECH
Dokonce jsem zkoušel aj,květináče menší a větší a jak rikan moji technikou mám pořád stejne:-D
bTCZECH
Tady,mam kytku z boxů 90x90 při 12 kusech a proste takovéto no
Madical-Strains
Zajimavy a kyti na videu moc hezky akorat nedovedu pochopit proc nebylo alepson tech 350g. Ty si nezastipoval nebo neco podobnyho?
Nepostrehl jsem to na tom.

U me ty kyti vyapadaji uplne jinak, bohuzel rostou mnohem pomaleji a na druhoou stranu jsou sirsi listy a jsou kosatejsi a hustejsi (aspon me to takk pripada) , tomu taky nerozumim, mozna to je bonus te Ledky ze se to vice kosati na ukor vysky.

Od kdy si je zacal hnojit?
A mel jsi predhnojeny substrat?

Ja jeste nehnojil to muze byt taky jeden z duvodu proc mam holky tak nizke.

Byl bych moc vdecny prosim kdyby se do vecera nekdo vyjadril k te me svetle kyti.

Predem srdecne diky!
Zefram Cochrane
Tedy pokud bych si mohl tipnout, tak lístečky vypadají na nedostatek železa (Fe) nebo hořčíku (Mg). Častokrát to bývá důsledkem špatného pH.
mrkni do zdejšího FAQ nebo třeba sem:
https://www.semena-marihuany.cz/cs/...estovani-konopi
odo
Madical-kukám na tie fotky a plne súhlasím so Zefranom. Na druhej strane ideš v hline, takže to pH by tam nemalo byť tak kritické. Neviem ten wormhumus aké živiny obsahuje. Som zvedavý, ako sa vyjadria ostatní...

Zbytočne sa obávaš, že to neporastie! Máš kvetináče, jak krava. Už som to písal, že kým to celé prekorení, tak to nebude liezť hore. Cca týždeň po tom, čo spozoruješ korene z otvorov v kvetináči sa to naštartuje. A až zapneš celý panel...potom to bude mať raketový nástup! Sleduj si teploty, nech to nepadá cez deň pod 22-23
Skus fotiť s pravítkom, aby sme mali niečo na porovnanie rastu

Jaaj, a pri fotení vypínaj ofuk, nech to nemáš rozhýbané! :-)


Madical-Strains
OK.

Tak moc dik kluci.

PH na to davam spesl pozor ,zalivku i postriky 6,2 PH az budou holky starsi tak PH 6,5.
PH substratu nemuzu zmerit jelikoz bych musel nejdrive prolit cely kvetinac a nasledne zmerit PH vody co vytekla . Pak uz bych ale nemohl znova hnojit ,to uz by bylo prilis vody. A pokud proleju kvetinac tak nemusim minimalne 10 dni zalevat ,hrozne pomalu to vysycha.

Takze jelikoz je to hlina tak budu predpokladat ze je PH OK a dnes v noci dam poprve BIO-GROW a zacnu uplne malou porci a velmi opatrne ,ctvrt mililitru na litr vody ale neproleju kvetinac zkrz (to budu delat az kyti budou vic bumbat) a pohnojim cca pul litr vody na kvetinac a nakrmim vsechny stejne.
Snad v te porci bude dostatek zeleza i horciku.

Zarazilo me ted to davkovani na tom letaku, jsou tam dva radky BIO-GROW prvni je 1ml/1l vody a druhy radek 2ml/1l vody, tak ktery radek teda plati? Chci dat jen ctvrtinu ze cazatku abych neprehnojil a priste zase davku zvednu.

Ty posledni fotky jsou focene mimo box bez ofuku asi se mi tresou ruce pri foceni.
:-D
Zefram Cochrane
Mimochodem železo se dá dodat i sólo a to jak do zálivky, tak do postřiku. Stačí koupit "tekuté železo", vyrábí to více firem. Forestina profík speciální suspenzní hnojivo tekuté železo, Plantella tekuté železo, Canna Železo ...
(existuje třeba i Canna hořčík nebo tzv. "hořká sůl")
Madical-Strains
Ja vim ale ja nevim jesli jim chybi zelezo nebo ten horcik tak jim dodam radeji vsechno.
Predpokladam ze v tom BIO-GROW to zelezo a horcik take jsou.
Nemaji u toho vubec rozepsane co to presne obsahuje, podivam se jeste na flasku tam by to mohlo byt uvedene.

Jinak diky
odo
Madical - ty si číslo s tým trasením! :-)

to máš podľa typu substrátu. Či je ochudobnený, alebo výživný - podľa mňa - je tam čierne, alebo šedé označenie.

šedé - all mix - 1ml/l
čierne - light mix - 2ml/l

máš light mix - tuším - allleee vylepšený o tem wormhumus, tak teraz buď múdri! :-) daj 1ml/l

snáď sa nemýlim - ešte som s týmto nehnojil, tak uvádzam empiricky, že čo by som spravil ja...
Madical-Strains
HM ,tak na flacse je jenom oznaeni NPK = dusik ,fosfor draslik, tak to tam asi nebude zadny zelezo a horcik to by to tam preci napsaly.
Pisou o BIO-GROW-ze je to kompletní tekutá výživa rostlin tak by tam melo byt jak zelezo tak horcik.
-------------------------------------------------------------------------
N-P-K : 8-2-6
Zaručené složky :
Dusík(N)-8.0%;(NH4)-4.0%;Dusičnan(NO3)-4%;Fosfor(P2O5)-2.0%; Draslík(K2O)-6%

Použití
Kompletní tekutá výživa rostlin. Určen k použití během celého období rostliny (vegetačního i kvetoucího období).

Dávkování
2 - 4 ml na litr vody. Používejte při každém zalévání.

Upozornění:
Před použitím dobře protřepat
Aplikovat dle návodu
Skladovat mimo dosah dětí
Skladování : ve tmě a chladu
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od odo
Madical - ty si číslo s tým trasením! :-)

to máš podľa typu substrátu. Či je ochudobnený, alebo výživný - podľa mňa - je tam čierne, alebo šedé označenie.

šedé - all mix - 1ml/l
čierne - light mix - 2ml/l

máš light mix - tuším - allleee vylepšený o tem wormhumus, tak teraz buď múdri! :-) daj 1ml/l

snáď sa nemýlim - ešte som s týmto nehnojil, tak uvádzam empiricky, že čo by som spravil ja...



OK ukecal si me :-) dam teda pul mililitru na litr ,at nezeru !

A myslis ze je v tom i to zelezo a horcik?
odo
Myslím, že aaannnoo....pri tej cene by tam niečo mohlo byť :-) pri pol ml, snáď nič neskazíš - dúfajme. A uvidíš, či sa to polepší, ale nečakaj, že to skočí do zajtra 10 cm - lebo korene :-)
už nejaké korene vyliezajú?
Ako to je vysoké? /cm/


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma