Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Fotogalerie Indoor

Stránky: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 
Druhy indoor , COB-LED 242w, BIO-pest, Super-Skunk - Klikni zde pro originální téma
Bitir
Stonky ,ledka to pekne prosviti
Madical-Strains
Bitir- Nadhera! O tom se me muze jen zdat.


Ok, zitra rano jdou pod sprchu jen doufam ze odtata voda kvuli chloru bude stacit jen 12h, napoustel jsem kanystry teprve ted vecer.
A minimalne tyden je necham odpocinout a uvidime jesli se to zlepsi.
Tak ted drzte palce!
Bitir
Vubec se toho neboj. Jinak jedu gen. S.a.d pod led a s.a.d fast. Ta pod led se mi zda stokrat lepsi ,lip zo roste .ta fast je takova utrapena.
Hrdic
Jo medicale, myslel jsem to s tím přesazením.
metracek
Ach, jo...kluku nestastna... Odo v prispevku c. 249 naprosto presne odhadl situaci. Ty si pak vzal EC metr a zacal si merit ORGANICKE hnojivo, coz nechapu proc ti nikdo ze zde diskutujicich nepripomnel ze je naprosta hloupost!! Taky jedu biobizz a EC mi lita v kvetnicich jeste vyse a kytky krasne zeleny. Celkove prehnojit biobizzem neni jednoduchy ;) Vykasli se na EC metr, ten ti v organice je absolutne k nicemu. Hlidej si ph a vic krm zakladnima hnojkama, strikat zelezo na list nebo co si to psal mi uz prijde jako ulet :))
dafy
Ja opet radit uplne nemuzu (terve nacitam a tuho jedu :-) Ale dle zlusenosti s jinyma kvetinkama bych proste nic neresil! Zaleval ciste upravenou vodou a ony si vezmou co pptrebuji! Ve vysledku je to plevel, kterej chce prezit za kazdou cenu a co jsem zazil tak opravdu vse co ma v genech a chce rust, tak proste roste i v extremnich podminkach (neresim vynos). Urcite to dojedes o tom nepochybuji - max ten vynos nebude takovej, ale ta radost, ze ti to dorostlo i pres problemy je prece k nezaplaceni. Opravdu min stresu kytkam i tobe a pojede to. Taky vidim nejake chyby u sebe, ale pak si reknu, ze to daj i bez me pomoci a daji :-) GL
Bitir
I bio neni na skodu proplachnout , zasoluje se to stejne jak s kazdyma hnojkama , jen se mi moc nelibi to proplachovani ve sprse a navic na par fotkach bylo videt jak sou popaleny listy, nechci se hadat, ale za me to bylo prismahly hnojkama.
Madical-Strains
Ach jo....

Ted mi zase Metracek velmi stizil rozhodovani.

Tak jsem se konecne rozhodl a udelam to nasledovne a je to uz konecne prozatimni reseni. A uz me nic jineho neovlivni, protoze to bych se pak nikam nehnul.

Jinak musim pripomeout ze kytky byly zatim hnojene pouze jednou 1ml/1l coz je slaba davka tak by hlina nemela byt jeste zas tak zasolena,nebo se pletu? (nepocitam tu jednu co jsem malem odrovnal)

Takze moje definitvni rozhodnuti je nasledujici...

Kdyz se mam drzet toho ze kytka nam povi co potrebuje.

1.- Takze kytka, ta nejvetsi co ma svetlezelene az skoro zlute vsechny vyhonky ,proste uz skoro pul horni cast kytky je zluto-zelena a zloutne cim dal rychleji. Tak tu zitra pohnojim a pridam vic nez posledne,protoze podle me je nejvyssi proto ze ma nevyvinutejsi korenovy system a lip prijima ziviny a jelikoz se ji zivin dostava pravdepodobne nedostatecne tak proste zloutne a je jedno jesli kvuli zelezu,dusiku nebo cehokoliv jineho.

2.-Kdyz u vsech ostatnich kyticek pominu ze listy maji diry, jsou skrabatele a nektere prekroucene s ruznymi nekrotickymi fleky a budu koukat jen na barvu listu coz je celkem celkem uspokojive syte zelena tak evidentne pozoruji na mladych vyhonkach spalene spicky.
A protoze ani doted po pohnojeni a zvyseni EC jeste nezahynuly a zelena barva vypada dobre ( az na kazy na listech samozrejme) tak tyto kyti nebudu zatim hnojit dokavad si o to samy nereknou tim ze zacnou svetlat vyhonky.
A jelikoz jsem cely vecer hledal info o mem problemu tak jsem narazil na clanek o prolivani pod sprchou kde psaly ze toto je az krajni reseni ta nejposlednejsi vec ktera se dela jen v pripade kdyz kytky vypadaji jako by prelite a zkroucene, polehavajici no proste jako kdyz uz je skoro po nich. Pokud jsou zprimene a toci se za svetlem a vykazuji chut do zivota tak se udajne dukladnemu prolevani pod sprchou vzdy vyvarovat i kdyz je jak se zda hlina presolena a je zvysene EC.
Tak zbytek kytek proleju ale s rozumem , jen velmi mirne ,cistou vodou s PH 6,2-6,5 maximalne 2l na jeden kvetinac.

Uvidim pak co bude po par dnech.
Doufam ze tohle je rozumne reseni a je to takova zlata stredni cesta od obouch stran co radi hnojit a druzi prolit.
metracek
Zvolil si nejmoudrejsi cestu. Z fotek nemuzeme nikdo tvrdit s jistotou co se deje, ty to vidis nejlip. Ale selskou logikou, 40 dnu na rustu, hnojeno jednou 1ml/l. Nechapu kde se vzalo to pripaleni. A pokud by to bylo pripalene tim worhumusem, coz prichazi jedine do uvahy, tak by to malinke kytky vubec nedali. Ne ze se zacnou pripalovat az povyrostou, to je prece hloupost. Snad jeste ty postriky by mohly poskodit listy... Ja osobne striknu kytky maximalne jednou v rustu fishmixem, jinak je kropim jen cistou vodou. Obdobi vita-race a phytaminu uz mam za sebou, ale tim si asi musi projit kazdej :)

A vubec se neplas medical-strains, kytky mas porad v obstojne kondici. Neni to zadna katastrofa ze by si to mel prolivat vodou s chlorem, ba dokonce ze by si to nemel dojet, to ani zdaleka. Kazdymu se obcas prihodi neco, jen se tim vzdycky lidi nechlubi. Uplne bezproblemovych kol zazijes jen maalo ;)
odo
Je neskoro, práve som dokončil novú lampu.. som unavený...takže nečítam nové príspevky....sorrryyy MADI!

Ja momentálne vidím parádne, rozbehnuté kytky, ktoré sa mne javia vitálne. Jedna je možno trochu bledšia, ale žiadna tragédia.
Trvám na svojom názore z príspevku 249. Nejaké fľaky nerieš, boli tam už minule a už nezmiznú. Pokiaľ hnojíš, ako máš - nové by sa nemali objavovať. Je to len pár dní odvtedy, podľa mňa to má zlepšujúci trend. Prelievať
hlinu? Budeš tam mať bahno, deficit kyslíku a sa to utopí - to je můj názor. Dopraj kytkám kľud, uvidíme, ako sa vyjadria ostatní - prípadne Majster Hlava . Podľa mňa to už moc dlho netráp na raste a uvažuj nad prepnutím. Aktuálne, myslím tak za 5 dní.
METRAČEK nadomnou - vcelku s Tebou súhlasím! MADI to zozačiatku striekal v dobrom úmysle různymi prípravkami - mohlo to trochu prismahnúť tie konce, ale ja to fakt tragické nevidím. :-) a na koniec pestu už ani nádhodou....
Madical-Strains
Muj prvni grow byl pred 4 roky s HPS v kokosu , je to uz tak dlouho ze kdybych si vlakno znovu neprocetl tak bych si to ani nepamatoval.
A jelikoz mam ted jine osvetleni a jiny substrat tak je to vlastne jako bych jel ted sve prvni kolo. (tim nechci ospravedlnovat sve chyby)
Taky jsem mel problemy s listy ale rozhodne ne v takovem rozsahu a jelkoz vsude pisou ze kdyz se nezacnou okamzite resit problemy s listy hlavne u deficitu zeleza a horciku tak kytka do par tydnu umira.
Proto jsem se tak vyplasil a vylekal.
Phytaminem a Cropmaxem jsem zacal strikat az ve druhem a tretim tydnu.
Phytamin nic nespali to bylo reseno snad na vsech forech a Cropmax je urcen prave pro semenacky a klony pro lepsi zakoreneni a imunitu rostliny a ja jim to daval v tak malem meritku ze jedine co mohlo spalit ty spicky tak je prilis velke mnozstvi toho Whormhumusu zrejme i ne prilis dobre promichaneho s hlinou takze se zrejme vytvorily loziska s jeste vetsi koncentaci humusu.
A do toho vseho jeste to hnojeni ted zapricinilo opetovne spaleni spicek vyhonku. Tak to vidim ja pokud se nad tim ted zamyslim.

Kyti jsou zvykle od zacatku na zalevani v po zhasnuti tak tu jednu pohnojim a ostatni zaleju az se vypne svetlo,dnes v noci.
Cetl jsem ze kdyz se zaleva v urcitou hodinu tak by se to nemelo udajne menit.

Jinak kazdopadne dik vsem za sve nazory a reseni , urcite me pomohly v rozhodovani. Sam bych se jen tezko dopatral rozhreseni. :-)
Bitir
Neves hlavu, verim ze si stim poradis , ja jsem taky v praxi nezkusenej ,ale pokud je clovek pozornej,tak chyby napravi. A mel bych otazku, ty jsi jedinej kdo me napada ze by me poradil, potrebuju poradit ohledne toho lecivyho konopi, jedna se o roztrousenou sklerozu a nevim jakej model by byl dobrej , kdybych se tomu venoval driv ve vetsi mire ,tak by me misto s.a.d rostlo neco s lepsim pomerem cbd latek . Kdysi sem si myslel ze je trava jako trava .
Madical-Strains
No, doufejme :-)

Roztrousena skleroza , s tou nastesti nemam zkusenosti ohledne strainu ale muzu se porozhlidnout po internetu jesli neumis vubec anglicky.
Bitir
Skoda , uz sem hledal, neco mam,ale chtel sem spis jestli stim uz nekdo neco zkousel. Vsude sou jen popsany modely ,ale konkretni zkušenosti nic
Madical-Strains
Jaka skoda?
Jsem moc rad ze zatim jeste nemam rostrousenou sklerozu !
:frog:
Hrdic
:D
Bitir
Ja ji taky nemam , to je kvuli matce , a skoda ze stim nemas zkusenosti ,myslel sem to tak ze se tm zabyvas ,tak bys treba vedel vic nez ja :-D . Tu nemoc samo nikomu nepreju, je to shit vsech shitu.
Bitir
Metracek. On sice houby pohnojil, ale ma tam nejakej humus nebo co a jeste k tomu nepravidelne promichanej , tim ze je neprolival cistou vodou tak se ec michalo az v kvetinaci a to podle me zpusobilo prehnojeni, do hliny se na jen prihnojovat lehce ,pokud udelas nejakej humus zaklad ,tak snad staci lit cistou vodu dokud to nespotrebuji, ale i tak ti ten bordel zustane v kvetinaci. Ja si myslim ze medical to spravi . Ale neni nad to mit kontrol nad zivinama ,pokud tece jak me ec6 a kytkam to nevadi ,tak stridam hnojky s cistou vodou ,ale necekam az me kytka ukaze ze ma nedostatek zivin, to uz je pozde a zbytecne se brzdi ,viz moje zkusenost. Takze jsem peclivejsi a snazim se pamatovat co sem kam lil a sleduj jak na to reaguji rostliny. Co clovek to jinej postup .
gremlin101
"Phytamin nic nespali to bylo reseno snad na vsech forech"

mno musím říct že to není tak úplně pravda, před pár dny jsem kytky stříkal Phytaminem, o něco málo zvýšenou koncentrací ráno a večer a některé z listů mám spálený úplně ukázkově :D.
WooDooKiller
Ahoj,
jsem začínající grower a zatím nabírám jen teoretické zkušenosti, ve velikém množství jak tady z fóra, tak z knih ''Jak pěstovat ''INDOOR'''' a dalších, tak od spousty lidí na Cannafestu atd.. nemůžu ti teda zatím poradit ke tvým konkrétním problémům z praxe z fotek atd... Nicméně jsem přečetl celé tvoje téma a snad všude ve všech příručkách a všem co můžeš nastudovat se dozvíš radu začátečníkům takovou aby to nepřeháněli s přílišnou péčí a neřešili tolik maličkosti, jelikož tyhle maličkosti ve výsledku začátečníkovy stejně neřeknou tolik co profíkovy.. A když se tyhle maličkosti snaží začátečník řešit jako profík kolikrát to dopadá špatně a i když ve tvém případě rozhodně ne tak špatně, pak minimálně zbytečným stresem a zklamáním... Vím že chceš aby tvoje úroda byla co nejlepší a snažíš se pro to dělat vše, ale pokud to za tebe nevypěstuje někdo jiný tak ty zkušenosti musíš stejně nabrat sám a i když ti tady radí spoustu lidí se spoustou rad.. Tak ten dokonalý výsledek přijde až se tvými zkušenostmi.. Nechci tím říct že by to bylo špatné takhle se tu s ostatními radit, ale nemůžeš čekat dokonalý výsledek v 1.-2. kole s tím že to přes fórum za tebe vypěstují jiní...
Já tě tu rozhodně nechci nijak hejtit, ale už na začátku jsi psal o svých hnojivách a substrátu to, že ti s tím poradil člověk který má 35 let zkušeností v botanice a během několika dalších příspěvků jsi zřejmě začal pochybovat o tom, jak to teda hnojit atd.. Už jen z toho a z dalších tvých reakcí vyplývá že příliš informací které dostáváš jako začátečník a sám si s nimi neporadíš a profíci takhle přes fórum mají těžké poradit 100% správně ti akorát zahlcuje hlavu.. a zbytečně se uchyluješ k ukvapeným závěrům a krokům.. Nevím jestli ti tenhle můj příspěvek nějak pomůže se třeba aspoň nad tím zamyslet, každopádně aspoň já ti musím poděkovat protože si z toho tématu beru zkušenosti minimálně v tom jak k tomu přistupovat a jak ne..
Madical-Strains
Phytamin Dávkování: 5 ml na 1 L vody

Ja zacal 0,5ml/1l vody, tim chcete rict ze jsem to spalil?
Ze zkusenosti , prvni grow jsem zacinal v druhem tydnu dokonce vyssim davkovanim 1 ml/1l vody a nic jsem nespalil.
Bitir
Ja jedu phytamin plnou palbu 5ml/l a nic me nehori. Postrik jednou za tyden.
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od WooDooKiller
Ahoj,
jsem začínající grower a zatím nabírám jen teoretické zkušenosti, ve velikém množství jak tady z fóra, tak z knih ''Jak pěstovat ''INDOOR'''' a dalších, tak od spousty lidí na Cannafestu atd.. nemůžu ti teda zatím poradit ke tvým konkrétním problémům z praxe z fotek atd... Nicméně jsem přečetl celé tvoje téma a snad všude ve všech příručkách a všem co můžeš nastudovat se dozvíš radu začátečníkům takovou aby to nepřeháněli s přílišnou péčí a neřešili tolik maličkosti, jelikož tyhle maličkosti ve výsledku začátečníkovy stejně neřeknou tolik co profíkovy.. A když se tyhle maličkosti snaží začátečník řešit jako profík kolikrát to dopadá špatně a i když ve tvém případě rozhodně ne tak špatně, pak minimálně zbytečným stresem a zklamáním... Vím že chceš aby tvoje úroda byla co nejlepší a snažíš se pro to dělat vše, ale pokud to za tebe nevypěstuje někdo jiný tak ty zkušenosti musíš stejně nabrat sám a i když ti tady radí spoustu lidí se spoustou rad.. Tak ten dokonalý výsledek přijde až se tvými zkušenostmi.. Nechci tím říct že by to bylo špatné takhle se tu s ostatními radit, ale nemůžeš čekat dokonalý výsledek v 1.-2. kole s tím že to přes fórum za tebe vypěstují jiní...
Já tě tu rozhodně nechci nijak hejtit, ale už na začátku jsi psal o svých hnojivách a substrátu to, že ti s tím poradil člověk který má 35 let zkušeností v botanice a během několika dalších příspěvků jsi zřejmě začal pochybovat o tom, jak to teda hnojit atd.. Už jen z toho a z dalších tvých reakcí vyplývá že příliš informací které dostáváš jako začátečník a sám si s nimi neporadíš a profíci takhle přes fórum mají těžké poradit 100% správně ti akorát zahlcuje hlavu.. a zbytečně se uchyluješ k ukvapeným závěrům a krokům.. Nevím jestli ti tenhle můj příspěvek nějak pomůže se třeba aspoň nad tím zamyslet, každopádně aspoň já ti musím poděkovat protože si z toho tématu beru zkušenosti minimálně v tom jak k tomu přistupovat a jak ne..


Dekuji, vemu si to k srdci.
:-)

Ano vsechny hnojky me doporucil botanik s tim ze s nima ma vlastni zkusenosti.

Problem vzdy nastal kratce po aplikaci zalivky; jakoby to to vzdy povyrostlo-poskocilo smerem vpred ale zaroven vetsinou za par dni po zalivce se vzdy objevily nejake problemy s listy.

Dnes me jeden nejmenovany grower upozornil na jednu zcela zasadni vec a to je pouzivani kys.dusicne na snizovani PH zalivy pri organickem hnojeni. Zacal jsem tedy tuto informaci overovat (ne ze bych neveril ale jsem zvidavy) ze zkusenosti jinych a zjistil jsem ze spoustu pestitelu kteri meli stejny setup , myslim tim organicke hnojky+HNO3,mely podobne nebo totozne problemy.
Nasel jsem v anglictine na mnoha forech mnoho problemu s listy pri tomto setupu a v jejich vlaknech si lamaly vsichni hlavu nad tim cim to muze byt a nikdo na to do casto predcasneho konce neprisel.
Nasel jsem i jedno vlakno kde grower nemel s timhle jediny problem za celou dobu pestu. Ale vetsina na to doplatila ,kytky bud vetsinou nechtely prejit do kvetu, nebo mely problemy i v rustu jako u me nebo az v druhe polovine kvetu .
Nasel jsem i vlakno kde na to nakonec prisly a sotva zamenil kys.dusicnou za kys.citronovou okamzite se zacalo zelenat a vsechny problemy ustaly jako mavnutim proutku. Popisoval tam ze s kazdou zalivkou s kys.dusicnou mu pripadalo jako kdyz zaleva doslova
"mrtvou vodou"

Pak jsem hledal o tom i obecne informace.
A opravdu se potvrdilo to ze organicke hnojky v kombinaci s HNO3 jsou zcela neslucitelne !

Takze tady zrejme bude s nejvetsi pravdepodobnosti zakopany pes mych problemu od zacatku grow.
Jeste se to samozrejme musi overit v praxi.

S botanikem jsem se o snizovani PH zalivky vubec nebavil ,HNO3 me samozrejme doporucily mi ho tam kde jsem kupoval hnojky .
Taky z duvodu me nevedomosti me ani nenapadlo ze by HNO3 nebyla organickeho puvodu, domnival jsem se ze je to neco jako vytazek ze slepicincu ci neceho podobneho a velice dukladne a nekolikrat jsem zduraznil prodejci hnojek ze jsem prisel nakupovat pouze BIO !!!

Tak doufam ze ted ty problemy uz ustanou.
gremlin101
Já dával 2ml/0,5l což je v poho, ale stříkal jsem to ráno i večer cca 3×týdně.Přestřel no...
Bitir
Pokud to bude mediku tak jak rikas , tak ten pan je PAN pestitel a klobouk dolu. S radosti mu poslu k+ i kdyz si myslim ze ho nejaka karma nezajima .
Madical-Strains
Ano , taky si myslim ze pokud to tak opravdu je tak je to "PAN PESTITEL"
Pokud ho karma nezajima tak ho ale urcite potesi, je to takova forma uznani.. a uznani potesi snad kazdeho. :-)

Tyto stranky jeho zkusenost potvrzuji.

http://www.profi-hnojiva.cz/zakladni-hnojiva/bio-bloom/

http://grower.cz/forum/private.php?...ssageid=3124041

http://www.growweedeasy.com/adjust-ph-organic-marijuana

http://maximumyield.com/blog/2015/0...ic-hydroponics/

V tomto poslednim odkaze se dokonce dozvidam ze vetsina org.hnojiv nema tu pravnou vysokou vodivost jako chemicka hnojiva a tudiz se objevuji na EC metru nesmyslne hodnoty, tudiz neznamena ze mam v hline EC 4 a vic, takze ve skuecnosti zadne vysoke EC ale spatna vodivost a nesmysle vysoke skreslujici hodnoty.
Pri skutecnem zvyseni na EC 3.9-4,5 je uz rostlina predem odsouzena k smrti a udajne ji nemuze zachranit uz ani proplach.
To je zase z americkeho fora o pestovani rajcat a paprik.

Howgh !
Bitir
Jj ,psal mi pm . a poucil me o organikach . docela zajimavy . takze ve finale to chce nakrmit a vymenit tu kyselinu ? Timto se omlouvam za spatny rady ,mel sem za to ze organika se chova jinak .
Madical-Strains
Nevim jesli nakrmit ale nakrmim jen tu jednu zlutozelenou a ostatni upravim jen PH zalivku kyselinou citronovou a uvidime....
Jinak drzte me za chvilku palce ,jdu na vec a jak jsem se docetl tak to bude pro ty holky opravdu poradnej sok vratit se na spravnou cestu !!!
Pry vetsi sok nez prolivani, tak drzte prosim palce at to dobre dopadne.

No spatny rady bych to primo nenazyval ale i nepresne rady a rozpor v nazorech me primely o tom premyslet jak to presne udelat a ve vysledku to snad bude pozitivni.
Bitir
Ony mozna ty nase zvasty do vetru nakopli borce aby se zapojil a rekl k tomu svoje :-D . Vsechno je k necemu nakonec dobry. Drzim palce , val zalivat .
Madical-Strains
Tak a je hotovo.

Nakonec jsem pohnojil dve kyticky, tu zlutou a tu co vykazovala deficit horciku. Zalivka tri zbyle kvetinace.

Zallivka PH-6,2 - odpad PH-6,2

Zalivka plus Hnojky = PH-6,2 , EC -1,3 - odpad PH-6,2 EC-1,6

Takze uz to neni tak hrozne pokud to teda ukazuje ty spavne hodnoty.
Ted at se konecne uz jen zelena !!!
Hrdic
Pokud ty měřáky kalibruješ, měly by ukazovat dobře. :)
Madical-Strains
Tak jsem se byl ted podivat na ty moje holky , nechci zatim vynaset jakekoliv zavery, jelikoz je zatim moc brzy, uvidi se za 3-4 dny ale fakt je ze ty tri co jsem jen zalival bez hnojek a poprve bez PH minus chemii tak opravdu povyrostly od vcerejska 2-3 cm a ty dve co jsem hnojil o cca 1-2 cm.
Domnivam se proto ze by to mohlo byt skutecne uz konecne na dobre ceste , kdyz vemu v potaz ze za posledni tyden nepovyrostly ani o 1 cm.

Uvidime za par dni.
Madical-Strains
Kdyz jsem tady na groweru zjistoval jak cistit zvlhcovac tak mi nikdo nedokazal rict nejakou dobrou vychytavku.
Nekteri doporucovali odpojit zvlhcovacku a na 24 hodim naplnit octem s horkou vodou a nechat pusobit. Hrozne to ale smrdi a vyradi se zvlhcovacka z provozu coz neni dobre pro kyti.

Prisel jsem nahodne na skvelou vychytavku ktera nevyradi zvlhcovac vubec z provozu a rozhodne to nezasmrdi celou mistnost.
Zvlhcovacka me jede uz 40 dni nonstop a je to na ni znat, nova bez vodniho kamene zvladla 80% na treti stupen a po 40 dnech zvlada jen na plny vykon 60-70% vlhkostv boxu.
Napadlo me kdyz jsem do zvlhcovacky natacel vodu pridat tam par lzicek kys.citronove a dnes vecer kdyz jsem prisel k boxu tak tam bylo 98% a cela mistnost byla zahalena v pare ani ten nizsi stupen prima-klimy to nevycuc.

Staci kyselina citronova v prasku za 8 kc, na snizovani PH, nebo Acidon ten stoji neco kolem 100kc.
Oboje skvele odvapnuje a likviduje zaneseny zvhcovac , pak je ho treba jen nekolikrat vypalchnout protoze uvnitr zustal takovy hruby pisek z toho kamene. V obvzdusi jak jsem zjisitl kytickam neublizi.
(Acidonem nikdy nesnizujte PH zalivky, to jsem vygoogloval ze maji lidi problemy potom s kytkama, je to urceno pouze pro akvarium!)
Madical-Strains
Dnes rano Super Cropping dvou hlavnich vrcholku na vsech 5 kytkach.
(moc se mi to ale nepovedlo)
Tak tvrde houzevnate stonky u vrcholu jsem jste nevidel ,vubec nesly zlomit a to s outdooru sem jich videl fakt hodne.
Vubec nesly nalomit tak aby byly zlomene ale neposkozene, jsou tak tvrde ze vnitrek nesel rozdrtit v prstech,takze vetsina je jen ohla misto nalomena.
Na dvou kytkach jedne vetvicky se me podarilo bohuzel zlomit stonek az zacala vytekat z rany stava, na jedne strane tak jsem musel vzit papirovou lep.pasku a dat jim "sadru"
Verim ze to snad vetvicka ve zdravi prezije.
Ale nevedel jsem cim se osetruje ta rana, cim to desinfikovat aby nechytila do rany infekci.
Bitir
Sice nejsem zastance tohoto muceni, ale i kdyz by jsi zlomil stonek uplne ,tak ta kytka to hned dozene nekde jinde , me se povedlo omylem pri protahovani sice zlomit jeden vrch celej a za jeden den me to dohnaly oba spodky. Narostlo to cca o 10cm za jeden den .
Madical-Strains
Tak to snad nebude mit vliv na G.
Jak je ale mozny ze tyhle kyti jsou tak tvrde a houzevnate? Vzdyt to je vrcholek a ty vetvicky maji nebo by mely byt krehci.
Vzdyt jsem tohle delal nespocetnekrat na outdooru a byla to mnohem vetsi kytka a slo to uplne lehce, stacilo zmacknout a rozdrtila se duzina.
Tady ani nahodou. Docela me to az zaskocilo.

Uz je videt na te svetle-zelene kytce jak krasne na spodnim patre trochu tmavnou vsechny listy ale na vrcholku zatim nic.
Snad pri pristim hnojeni se to dostane az k vrcholku.
Bitir
Tezko rict, mozna to tvrdlo jak byly zasekly na rustu . Ja si myslim ze to vliv mit nebude , o to budou vetsi paldy . Je to omyvany tema porad dokola, lidi si kolikrat pisou"no kdybych tenkrat nezlomil ten vrsek ,mohl sem mit o 100g vic coz je naprosta blbost , pokud neoholis pul rostliny kdyz uz kvete tak se nic nedeje.
Madical-Strains
Jo, to zni docela logicky a mohlo by to byt vysvetleni ..kdyz nemohla rust tak alespon posilovala stonek.

Tak po tydnu pokud uz budou mit uzdravene zlomeniny tak me ceka jeste jedno zastipnuti pak tyden odpocinek a zotaveni a pak snad uz budu moci konecne prepnput na kvet.
Vidim to tak cca na 14 dni, mozna trosicku dyl.
Mard
Mezi nami - tak kyselina citronova neni zedny BIO pripravek, nevyrabi se z citronu, ale smichanim chemikalii :-)
Wiki:V dnešní době převažuje průmyslová výroba pomocí kultury Aspergillus niger. Při této výrobě je kultura krmena sacharózou, aby produkovala kyselinu. Poté je kultura zflitrována a kyselina je z výsledného roztoku vysrážena pomocí hydroxidu vápenatého. Ze vzniklé vápenaté soli kyseliny citronové se samotná kyselina získá pomocí kyseliny sírové.
Madical-Strains
Mard-
Nejsem odbornik.

Ja mel na mysli spis obecne ze kys.citronova je bio. Teda ne primo BIo ale prirodni.
Asi zalezi na tom jaka je to kyselina citronova, prodavaji ji i v BIO-potravinach a ta je zarucene prirodni, ne chemicky vyrabena, uz jsem na ni koukal , zadna chemie.
Kyselina citronova ziskana s citronu taky neni zadna chemie.
Neni preci problem snad vymackat citron? A snizit PH tim.

Mozna mas pravdu a ta z tech potravin muze byt mozna vyrobena chemicky , ak rikam nejsem odbornik ale podle toho co tam o ni pisou... tak vidim slovo BiO-CHEMIE a ne CHEMIE

Kyselina citronová je slabá trikarboxylová kyselina nacházející se v citrusových plodech. Je přírodní konzervační látkou a používá se jako dochucovací prostředek jídel, nealkoholických a alkoholických nápojů. V biochemii je důležitým meziproduktem v citrátovém cyklu.

Biochemie je vědní disciplína na pomezí biologie a chemie. Zabývá se chemickými pochody v živých organismech. Předmětem studia biochemie je struktura a funkce základních stavebních kamenů živé hmoty jako jsou například cukry, tuky, bílkoviny, nukleové kyseliny a další biomolekuly.
Biochemie – Wikipedie
https://cs.wikipedia.org/wiki/Biochemie


Krome toho mam pocit ze jsi trochu proti me zaujaty, videl jsem mnoho tvych prispevku v ruznych vlaknech a byly vzdy vetsinou pozitivni nebo konstruktivni ale me pises do vlakna jen samy negativni a nekontruktivni pripomnky, nikdy neporadis, nenapises neco konstruktivne jak to vyesit , jen samy negativni veci.
Nebo se pletu?
metracek
Mezi nami - kyselina dusicna nebo fosforecna ktere tam lil do ted taky nebyly BIO. Kyselina citronova je produkt organickeho puvodu, takze v organickem pestu v poradku. Biobizz taky neni BIO, je to 100% organic. Nic co tam lije neni BIO :)
Madical-Strains
No jasne , pisu BIO ale mam samozrejme na mysli prirodni (ne chemicky).
odo
:-) nič nie je bio - ani bio vyrobené z organického, živočíšneho odpadu. Vo fekáliách a v tkanivách sa hromadí bordel zo vzduchu, z vody a z krmiv. Následne sa to znova dostáva do obehu. Celé životné prostredie už nie je bio, lebo je znečistené bordelom z ludských činnosti....ale samozrejme sa snažíme pestovať čo najčistejšie....netreba to ale preháňať. Je to iná téma, mimo tohto vlákna.
Tá teória o nevhodnosti kyseliny dusičnej do hliny ma celkom zaujala.... :-)
MADI - robíš naraz veľa zmien rýchlo po sebe, takže ťažko sa potom posudzuje,
neboj pekne to poleti! Každopádne zváž, že ako vysoko to chceš nechať, aby to neprerástlo možnosti toho svetla.

Madical-Strains
Nic neni BIO ale presto je to BIO.

CO ZNAMENA SLOVO BIO ?


Předpona BIO pochází z řeckého βίος [bios] a rovná se život. Je první částí složených slov, přičemž život zde může mít význam jako předmět, vlastnost nebo bližší okolnost druhé části slova. Tolik citace z odborné encyklopedie. Co ale znamená předpona BIO u potravin? Produkce bio potravin je v souladu s přírodou, mezi hlavní zásady patří šetrný přístup ke zvířatům, k rostlinám i k půdě
metracek
Bioprodukt, je jakákoliv surovina rostlinného nebo živočišného původu, která pochází z ekologického hospodářství a je na ni vystaven platný certifikát.

Biobizz zadnej certifikat nema, nevis jestli ryby co jsou ve fishmixu neplavaly nekde v zamorenym rybniku. Nevis odkud je melasa, nevis nic :) Proto nemuze byt rec o BIO produktu, uz se prosim nauc pouzivat slovo ORGANICKE.
Madical-Strains
Odo-
Je to spise o nevhodnosti kyseliny dusicne i fosforecne v kombinaci s organickymi hnojivy a nezalezi na tom jesli valis v hline nebo cocosu.

No tentokrat je chci mit hodne vysoke ,nejradeji bych zastipnul hlavni stonek jeste nejmene 2x. Muzu jit az na finale 120cm takze nejpozdeji v 50-60 cm musim prepnnout ale je to indica, tak jsem v klidu.
120 cm ani podle me nevyroste i kdyz bych chtel docilit alespon 90-100cm.
Zastipnutim hlavniho stonku je primeju aby ho dohnaly ostatni vetve a Super Croppingem se budu snazit aby byly ve stejne vysce pod panelem.

Cim vetsi kytka tim vic G, samozrejme ze jen do urcite miry , pak to zas udajne ubyva na vaze i na kvalite tvrdosti hustote atd.
V indooru doporucuji finalni idealni vysku kyti pod osvetlenim ktere osviti jen maly prostor cca 90-100cm. Podminka je ale srovnat vsechny palky do roviny ,tesne pod panel.
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od metracek
Bioprodukt, je jakákoliv surovina rostlinného nebo živočišného původu, která pochází z ekologického hospodářství a je na ni vystaven platný certifikát.

Biobizz zadnej certifikat nema, nevis jestli ryby co jsou ve fishmixu neplavaly nekde v zamorenym rybniku. Nevis odkud je melasa, nevis nic :) Proto nemuze byt rec o BIO produktu, uz se prosim nauc pouzivat slovo ORGANICKE.


V zadnem pripade si te netroufam odporovat !

Jenze vsude na webu rikaji neco jineho.
Tady je jasne napsano a je tam odbornik na EKO-pestovani a ten rika ze BIO- znamena hnojeni organickym hnojivivem.

http://loskutak.nova.cz/clanek/uzit...nu-a-ovoce.html

A u Biobizz je psano..
Bio-Bloom 100% BIO hnojivo od BioBizz pro správnou výživu vašich rostlin a květin

Muzu polsat tech odkazu nespocetne kde odbornici tvrdi ze BIO = Oraganicka hnojiva.

Pak clovek nevi cemu verit.
metracek
No tak pokud je Vlasta Cerna Rypackova, pani kvetinarka odbornice na vazani kvetin (mimo jine i pro Snidani s Novou, proto saskuje i v loskutaku) podle tebe relevantni zdroj informaci o tom co je a neni BIO, tak verim ze takovych clanku a odborniku najdes hababuk :D Ale ona za to ani nemuze, ona ve videu slovo BIO o tech hnojivech nerekne. To jen ten clovicek z tv nova kterej to prepisoval do clanku si sem tam slovo BIO pridal. Bio je moderni slovo a pritahuje lidi.

Ale ja uz ti to nutit nebudu, komu neni rady.... :)
Madical-Strains
To jsi spatne pochoopil ,ja nic co rikas NESPOCHYBNUJI !!!! , ja ti verim s tim BIO, jen vsude kam se podivam pisou neco jineho tak jsem se na to jeste chtel zeptal, tot vse.
Neznamena to ze si tvrdosijne stojim za na svem.,chapej to prosim co pisu spravne. :-)
Madical-Strains
42.DEN RUSTU...


Dnes budu vsechny kyti jen zalevat protoze lehce svesily listy a k tomu jeste hnojit tu"zlutou"
Krasne zacina zelenat a ty zlutejsi listy uz rapidne ubyvaji.
Kytka zacina zelenat zezdola nahoru ale zda se ze uz ani ten vrcholek nema tak vyrazne zlutou barvu jak minylu tyden.
Dnes dostane "zluta" davku Bio-grow 3ml/1l+Bio-heaven 2ml/1l ,pak jeste jednou za 4 dni a doufam ze zezelena uplne.
Madical-Strains
Dalsi deficity na listech od snixeni PH citronovkou se neobjevilo.
Kyti trosicku povyrostly.
Jedna ma uz 30 cm
Dve maji 29 cm
Dalsi ma 27,5 cm
A ta nejmensi v levo ma 23 cm.
Madical-Strains
Vypada to ze podruhe budu zastipovat priblizne az pristi sobotu.

Zitra dostanou Phytamin 3ml/1l.
odo
Myslím, že to je celkom paráda! Kedy plánuješ prepnutie na 12/12 ? Aby to moc neprerástlo! Tá lampa to potom nepokryje dostatočne, keď to budeš moc rozťahovať. Budeš musieť potom kytky prehadzovať, alebo posuvať svetlo.
Madical-Strains
No , chtel bych alespo tech finalnich 90 cm vysku takze bych mel prepinat na 12-12 cca v 40-45 cm. Chci vytezit maximum co to jde.

Chlapi, potrebuju poradit,kdo ma praxi v zastipovani indic.
Na kytkach jsem nechal jen silne vetve,slabe jsem odstranil uz pred 3 tydny.
Ma cenu zstipovat i ty silne vetve ktere jsem nechal na kytce nebo mam zastipnou pouze hlavni stnek?
Uz mam jednou zastipnuto.

Diky za radu.
ten_hodnej
proboha uz to nezastipuj a radsi to prepni na kvet, nebo to pak neprosvitis dolu
Bitir
Ja zastipoval jen vrsky ,krasne se to rozvetvilo ale zasekl se rust. Stal se z toho malej ker . na nekterych se zastipnul bocni vetve ,nektery se rozrostli ale je to bida , zbytecne se nacekas nez to proroste . kdyz to prepnes tak nezapomen ze jeste narostou !! Mel sem v prumeru na jednu kytku 12 vrcholovek ,ale vsechno co bylo pod siti sem musel otrhat pryc, losty sveseny, sice to kvetlo,ale nechtelo to rust, po otrhani a provhdusneni se to povytahlo trochu, kazda rostlina ten zastip asi snese jinak . zkus to privazat ke kvetinaci, trochu ji protrhat a roztahat, vrcholku tam mas dost . udelal bych to tak jak pise ten hodnej, prepnout a uvidis co se bude dit , mam za tonze super skunk zacne docela bujne rust po prepnuti.
Bitir
Sice nemam fotku tech keriku, ale procisteni pomohlo i tem pod ledkama .
Madical-Strains
Moje otazka znela ma cenu zastipovat vetve? (zduvodu vytezku)
A ne ,,,,,MAM PREPNOUT NA KVET ??? :frog:

Indiky vetsinou zdvojnasobi vysku po preputi.

Ja chci docilit velikosti aleson tech 80 cm.

Ja sledoval na Rollitup nekolik vlaken pod ledkama s nizkou watazi kolem 200w a tam prave psali ze pokud z toho chces vyzdimat maximum G tak zasadne dlouhy veget.cyklus klidne 60 dnu plus minus a hodne zastipovat a srovnat palky do stejne vysky.
Staci aby byly ve stejne vysce pod svetlem a neni treba zas tak moc nic dolu prosvecovat.
Jednomu to prave ve vlaknu radily aby jeste neprepinal na kvet a on si nedal rict a prepnul driv nez mu radili , no a nakonec jim dal za pravdu mel toho tak malo gramu ze ani nepriznal kolik ,jak se stydel.
Hledal jsem to abych sem dal link ale uz to nemuzu najit.
Jakmile to najdu tak to sem soupnu abyste verili.
Prave nechci udelat tu chybu jako on.


Ja vim ,tady je trend 14 -21 dni a prepnout ,cim driv tim lip ale proc?
Na Rollitup je mnho vlaken ve kterych jedou i 70 dnu vegetativni fazi a ma za sebou 20-30 kol,. (otazka je proc to nechavaji tak dlouho?)

Tak mi nekdo predlozte jeden padny argument proc prepinat uz ted.
(krome toho prosviceni)
Ja jsem od sousedky neco dostal tak ted uz tolik na tu sklizen nemusim spechat.

Na druhou stranu tahle LED prosviti s prehledem az 60-80 cm do hloubky.

To jo, kdyz to prepnu tak to jeste muze narust jednou tolik ale uz se kytky vic nerozvetvej a prijdu o vrcholy, si myslim....

Nechci udelat chybu.


Ale asi zastipnu jen teda ty vrcholy, no.
Bitir
Neridil bych se vyskou ,ale rozvetvenim do stran, musi to byt zaplneny,ale zaroven vzdusny pokid chces max vynos musi mit trosku prostor. Ted bych je asi nezastipoval, dela ti to pekny keriky,ale moc nahusteny u sebe, neni spatny to fakt prostrihat, otrhat a provzdusnit , pak to chvili nechas byt ,pohnojis a uvidis ze povyjedou jak o zivot.
Bitir
Co sem videl na zahranicnich forech pesty pod led, tak kazdej jel bud sog na topovky, nebo scrog a vypadalo to dost dobre .
Madical-Strains
Pockej ,myslis jako prostrihat-jako se zbavit dalsich vetvi?
Ja jich tam mam fakt dost malo a jeste se jich zbavovat?
To se vazne bojim, pak tam nebudu mit nic :-)
Bitir
Nene , ja sem teda neco ustrihnout musel, bylo to hodne maly, spis mam na mysli nechat vrsek a protrhat spodky, ja v podstate vse co bylo pod siti otrhal . losty maly vetve ,vsechno pryc. Po takovym protrhani v prepnuti na kvet se me rozlezla na 40x40 cm. A svitim jen na 12 vetvi co sou nad siti . proste to provzdusni a roztahej do stran, kytku to trochu stresne ,ale za chvili ookracuje dal. Zastrihavat se musi trochu s citem a ne vsechny se mi rozvetvili jak sem chtel. Mam takovej dojem ze super skunk se zacne pekne rozjizdet az po prepnuti . podivej se na mou fotku jak je ta kytka venku, ted je to dva tydny od prepnuti , zastrih nad ctvrtym patrem a kytka ma 8 vrholovek ve stejne urovni a meri 40 cm . jeste pred 14 dnama nez sem prepinal mela s tezi 15 cm a tri mini patra. s.a.d je cista indika a krasne roste.
Madical-Strains
No pri SROG je snad dokonce i povinost vse pod siti odstranit.
Ja uz jsem pred cca 14 dny odtranil na kazde kytce priblizne 2-4 nejslabsich spodnich vetvi a moc se mi to teda nerozsirilo. :-)
Proto uz nechci zadne vetve odstranovat aby me tam jeste neco zbylo.

Ted jsem dostal PM se dvema velmi padnymi argumenty proc prepinat na kvet driv.

Zjednodusene receno ....

1.-za jedno dlouhe kolo se daji stihnout skoro dve kratsi kola a ty dve kola by mely dat vic G dohromady nez jeden dlouhy grow.

2.-Dlouhe kolo se prilis prodrazi, takze ve finale me vyjde pest velmi neefektivni.

3.- A jeste me napadlo ze dlouhy grow je vetsi pravdepodobnost ze se muze neco podelat.

Takhle jsem o tom nepremyslel a musim uznat ze to jsou opravdu padne argumenty.
Bitir
Aha, no nevim jak ty, ale u me sou to od jak ziva duvody proc to jedu indoor. Za co nejkratsi dobu sklidit. To je jasny ze nepestujem ,aby sme se divali jak to roste , proto mam pod ledkama 25 rostlin a brzo sem prepinal . jednoduse receno cim jsi rychlejsi ,tim min te ceka problemu . ja bych se taky nebal to prepnout ,jen na to nepadla otazka :-D . me se osvedcilo prave to protrhani ,ohnuti a pak se to vydalo kam sem chtel. Nemyslel sem spodni vetve z hlavniho stonku ,ale ty na ktery nesviti ledka. Hlavne si musis umet spocitat dobu rustu ,dobu kveteni u vetsiho poctu rostlin kdy prepinas driv nez kdyz tam s prominutim mucis par keriku ve snaze je nejak roztahat . i kdyz ty ledky hovno zerou,ale pokud na plochu 1x1 m svitis 4 mesice tak je to blbost . to stiham fakt dve kola s predpestem ze seminek. V podstate za jeste levneji ,pac na to svitim stejnou dobu ,ale jen 12 hodin.
Madical-Strains
jo, jo uznavam... :-)
Ja chtel slyset proste jen rozumny argument proc prepinat driv a ten jsem dostal ,takze uz jsem v obraze.
Madical-Strains
Ajjajaj .
Dnes jsem hnojil po tydnu a zvedlo se mi PH z 6,4 na PH 6,7 .
To asi uz je nad 6,5 spatne, ze jo? Vim ze to EC nemam merit ale nedalo mi to kdyz mam vyssi ph. EC vytoku bylo ok, 1,4 .:(
Bitir
Treba ti to pomuze, kdysi sem nasel tabulku na vylouceni latek pri urcitym ph .
Madical-Strains
Jako mas na mysli ze kdyz jedu hlinu obr.vpravo a jsem v rzmezi 6,3-6,9 ta je to uplne v poradku ? :banned:

To je vse co jsem z toho pochopil. Jinak na to moc nevidim na ty pismenka.
Spis bych tomu lepe porozumel kdybys radeji k memu souscasnemu PH napsal par slov. :)
Bitir
U toho biohnojiva si nemyslim ze je to nejakej pruser a uz vubec ne v hline. Ja jedu mineralni hnojky , daval sem ph 6 ale vsiml sem si ze se ph na vytoku zacalo zvedat ,ale kytkam to prospivalo. Ted jim leju 6.2-6.4 . vsude pisou neco jinyho ,ale ph7 je podle me horni meze kdy uz sou latky vylucovany . ale jak rikam ,nejedu bio .
Bitir
Jeste dodam ze sem jel v rustu ph 5.8 -6 v kvetu to automaticky zvedam . kytka by mela mit vetsi spotrebu magnezia a to se lip vstrebava ve vyšším ph . viz tabulka. Delam to tak a nic jim nechybi ,kdyztak me nekdo opravte. at to roste.
odo
MADI - aj z tej tabulky mi vychádza, že to máš OK
Madical-Strains
OK, diky, taky jsem si myslel ze se zatim nic nedeje ale preci jen me to trochu znepokojilo uz z toho duvodu ze se PH vubec zvedlo kdyz se snazim dolevat stale stejne hodnoty kolem 6,2.
Madical-Strains
7.DEN KVETU -12/12

Kyti po vymene kys.dus.za kys.cit.zacaly okamzite pit cim dal vice vody ,pred tim jsem zelval jednou za 7 dni a ted potrebuji zalivku kazdy treti.den,coz me docela u kombinaci 11l kvetnik a LED panelu prekvapuje. V boxu je teplota pri zapnutych kvetovych cipech 25-26C.

Te zlute kyticce jsem zacal rikat "albin" Zacala opet zloutnout bez zjevnych duvodu.
Nakrmena je vic nez dobre EC ma aktualne 1,4 ,PH-6,2, veskere micro-prvky jsem ji dodal postrikem rozpustne tablety jiz pred 3 tydny.

Foceno na dennim svetle pri vypnute led.

Kyti jsou vysoke pouze mezi 30-40cm.

Pokud bych mel hodnotit toto kolo tak nejsem vubec s mym startovacim set-upem vubec spokojen ,udelal jsem nekolik zasadnich chyb, wormhumus ma byt nareden maximalne 5:1, ja naredil 1:1, a pak problem s tou kyselinou dusicnou...
Nepocital jsem vrcholky presne ale ty co jsou videt tak je jich dost malo, kdyz si mam tipnout tak bych odhadoval ze nebude ani tech 100g.
Ale nic si z toho nedelam, nejaky lek z toho doufam bude a uz mam popsan presny plan jak na 3.kolo , tentokrat uz bez tak zasadnich chyb.

Takze ted to vypada v boxu nejak takhle....
Madical-Strains
.
Madical-Strains
Zde deficity na listech ve spodni casti kyti.
Madical-Strains
Stale musim premyslet nad tou zlutou kytickou a domnivam se ze problem "albina" asi bude lezet v tom spatnem namichani pomeru toho humusu a hliny. Mozna to byla nejslabsi kyticka ktera to namichani proste nemuze rozdychat. Mel nekdy nekdo v boxu taky takhle jednu kyticku s odlisnou barvou?
Moc rad bych znal nazor ostatnich.
Roiwer
ahoj ja nerad radim , tvoje tema nemam moc nastudovane i kdyz sleduju , je tu toho uz tolik napsaneho..., ale ja jedu hlinu jak venku tak indoor, a ph drzim po celou dobu 6,5 nekdy zalejem i s 6,4, a nikdy problem neni,
k tvemj kytkam ten albin je podle mne vyhladovelej na kost, a ostatne kyti taky nevypadaj ve forme, ale netroufam si rict co jim je
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od Roiwer
ahoj ja nerad radim , tvoje tema nemam moc nastudovane i kdyz sleduju , je tu toho uz tolik napsaneho..., ale ja jedu hlinu jak venku tak indoor, a ph drzim po celou dobu 6,5 nekdy zalejem i s 6,4, a nikdy problem neni,
k tvemj kytkam ten albin je podle mne vyhladovelej na kost, a ostatne kyti taky nevypadaj ve forme, ale netroufam si rict co jim je


Moc dik za reakci :-)
Ja kytky krmil takhle... fakt myslis ze jsou vyhladovele i pres tohle krmeni?

Vcera jsem jen zaleval , bez hnojiv.
29.11 jsem hnojil naposledy-Bio-grow 3ml/1l+Bio-heaven 2ml/1l

26,11 jsem jen zaleval vsechny kyti ale pohnojil jsem jenom zlutou. Bio-grow 3ml/1l+Bio-heaven 2ml/1l

23.11-Nakonec jsem pohnojil dve kyticky, tu zlutou a tu co vykazovala deficit horciku.-Bio-grow 2ml/1l+Bio-heaven 1ml/1l Zbytek kyticek jen zaliti bez hnojiv.

PH-6,2 a EC mam ted ve vsech kvetinacich 1,3-1,4 i u albina je to v poradku.
Tak opravdu nevim.

Muzu pridat tem 3ml grow jeste 1ml bloom pri pristim hnojeni a pomalu zvedat.
Roiwer
Nepisu ze jsou vyhladovele vsechny, ten albin je hladovej , soudim podle jeho barvi ,ostatne si netroufam rict co jim je ale zda se ze nejsou spokojene. Proc je albin hladovej nevim, taky nemam zkusenost s hnojivem biobizz.
Duvodu proc albin nezere kdyz mu hnojis muze byt ph 6,2 , ale taky ze mu hnojis malo nevim. Jedes ze semen takze kazda kytka muze mit jine chute, chce to asi individualni pristup. Pouzivas enzym nebo nake bakterie ?
Ec ja moc nemerim, ale 7.den v kvetu ec 1.4-1.6 se mi zda malo , kdyz vemu ze ted jede nejvic do rustu a vytahujou se.
Madical-Strains
http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=6

Prispevek 85. posledni fotka , ona uz byla svtele zelena ,uz se odlisovala barvou od ostatnich uz tekhle malicka.


http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=8

Prispevek 128. ta sama kyticka, 3.fotka zhora o neco pozdeji cca 14 dni stara.
Roiwer
Todle bych neresil, jedno je jiste ze albin nema zdravou barvu a nemyslim si ze je albinem od prirody.
Vyzkousej u dalsi zalivky zladit ph na 6,5 a pohnoj to podle tabulky, pak na dalsi zalivku cistou s enzymama.
Madical-Strains
To si take nemyslim ze je albinem od prirody, spis si myslim ze mu neco brani prijimat ziviny, treba neco v genech, nebo nemoc.
U lidi se taky rodi vazne nemocne deti treba uz s nejakym defektem a u kytky se to podle me muze taky stat. Doufam ze neplacam nesmysly.

Diky, zkusim zvysit to PH a pohnojim podle tabulky.
Madical-Strains
Tak jsem dnes hnojil vsechny kyti ,2ml/1l bio-grow +1ml/1l Bio-bloom ,PH jsem snizl presne na 6,5. Jelikoz hlina v kvetinacich uz za tu dobu slehla tak jsem pridal vrstvu cca 3-4cm to co jsem me jeste zbylo a tim jsem to asi pekne zase "pohnojil"
PH vytoku 7,4 .
Uz na to ale kaslu a nebudu s tim nic uz delat, jesli se to snizi casem tak ok.
Kazimír
nesleduju, ale ted jsem mrknul a ver mi, ze pH 7,4 uz neni ok, a je fakt, ze i ostatni kyti a ne jenom "albin" jsou nedokrmeny, nejsou proste zdravy, nemaji lesk, ten nakvet nevypada vubec dobre, zkus snizit ph a uvidis, mozna i dokrmit, ale to pH je stezejni, fakt 6,2-6,8 na soil je nejlepsi, jinak preji good luck :)
Madical-Strains
Jo, jo, jo... vim ze 7,4 neni ok, ale psal jsem ze za dva dni dam 6,5 tak jesli se to pak snizi tak bude to ok. Tak jsem to myslel. Uz do toho nechci zase zasahovat.
Ten muj spatne namichany substrat s vysokou koncentraci humusu zkratka dojebava PH, to uz je vic nez jasny.
Bitir
Jestli tam mas uz delsi dobu ph prez 7 . Tak by nemely mit nedostatek zivin v pude ,jen je pri takovym ph nebudou brat, takze bych klidne zasahl a to ph nejak srovnal ,jsi na kvetu a nez poznas reakci ,tak bude tyden pryc a kytky budou zbytecne zasekly. Neexistuje nejaka organicka zazracna vymozenost ktera by trochu srovnala ph v pude ?
Madical-Strains
To by me taky zajimalo , vsude pisou jen jak se da zvysit PH hliny.

U hliny jsem cetl ze se to projevi az po tydnu a to bude uz za tu dobu 2x zalite sptavnou ph 6,5.
Ja uz do toho nebudu zasahovat za 2-3 dni zaleju ph 6.5.
Nechci delat chybu za chybou a je tam stale riziko preliti.

Vubec by ma ani ve snu nanapslo ze takova trosicka pridane pudy rohodi takhle PH celeho kvetinace. Ale tento grow me jak to vypada dobre vycvici.
A v pristim grow uz nebude prostor pro chyby jelikoz uz jsem skoro vsechny chyby nadelal .:frog:
Kazimír
Zalej to pH 6 a hlavne ne jen cistou mekkou vodou, stane se to, ze se voda prispusobi substratu a ne opacne, chce to aspon EC 1, aby to melo vubec sanci nejak ovlivnit to pH, tot moje zkusenosti s hlinou, GL :)
Madical-Strains
Jo, diky , beru na vedomi ale dnes uz to prolevat nebudu az za par dnu pri zalevani.
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od Kazimír
nesleduju, ale ted jsem mrknul a ver mi, ze pH 7,4 uz neni ok, a je fakt, ze i ostatni kyti a ne jenom "albin" jsou nedokrmeny, nejsou proste zdravy, nemaji lesk, ten nakvet nevypada vubec dobre, zkus snizit ph a uvidis, mozna i dokrmit, ale to pH je stezejni, fakt 6,2-6,8 na soil je nejlepsi, jinak preji good luck :)




10.DEN KVETU -12/12


Jak to myslis, spatny nakvet?
Bitir
Zdar, mas tam dost mista ,klidne to trochu roztahej at zasviti i na kraje. Snad tu barvu nejak srovnas , ja stim tez bojuju pod sodou ,kazda jina a kazda chce neco jinyho , hruza. Nakonec sem se rozhodk je hodit pod usporky a osedlat novou posadku. Verim ze az ustalis to ph tak se do tydne zpraví , jak to mas ted velky ? Snad jeste popojedou ,ale verim ze super skunk jeste prekvapi.
Madical-Strains
Dnes me prisel konecne email od prof.botaniky a napsal me ze na 90% ma ten albin nejakou genetickou degeneraci a udajne neni vubec jiste jesli se kvet nezarazi. Vetsinou pry nakvete do veliskosti nehtu u palce a dal uz kvet nenakyne. Ta barva u albina me ani tak nestve ani nepocitam ze z nej neco bude.

Nejmensi kyti 35cm ta bliz prvni vpravo a ta nejvyssi vzadu uprostred ma 40 cm.

Potrebuju aby me nekdo vysvetlil co znamena jak me psal Kazimír
"divny nakvet" . To me trochu znepokojilo. Znamena to ze je kvet pozadu? Nebo ze se mi kvet poradne uz ani nerozjede?

Dekuji za nazor od vice groweru.
Bitir
Tak to je pekny, ja mam pod sodou tri takovy albiny. :-D . pristi tyden jdou pod ty usporky, palit na to 600w je o hovne :-D . mozna se mu zdal divnej ten detail na kvet , ja ti k tomu reknu jen to ,ze sem po deseti mel akorat okvetni novy listky .
Nechci prudit,ale ty kytky me fakt pripominaji tu katastrofu pod sodou u me . mam i stejnou velikost , nakvetly o tyden driv jak pod ledkama,ale ty pod ledkama uz sou 2x vetsi. Kazdopadne drzim palce ,snad se jeste rozjedou ,me to rostlo jeste ve tretim tydnu.
Madical-Strains
https://www.youtube.com/watch?v=JLgHmBFEIpU

Tady je nakvet v 10 dnu a pripada mi uplne stejny jako na videu.
Nebo se mylim? Podle me je nakvet u me v boxu ok.
Alespon doufam.
odo
MADI - máš to pekné, ale nezabudni, že si teraz presne v období najvačšej spotreby živín. Neboj sa, ešte sa to stále naťahuje. Lej tomu normálny živný roztok na rasť cca 2 až 3 týždne - podľa toho, že ako to chceš nechať veľké na výšku. Doporučujem Ti striedať polohu tých kvetináčov pod svetlom a otáčať ich, nech je rast všade rovnomerný. Cca po týždni môžeš dať tú v strede na kraj, prehodiť ľavú za pravu atď. Nič tým neskazíš. Vývoj kvetov pri tej blondíne :-) uvidíš, ale ja by som to zase nejak moc nedramatizoval. Náhradu nemáš, tak ju tam nechaj.

Od akej seedbanky máš ten Super Skunk?

Madical-Strains
Jo, Odo, ruzne je prehazuju uz od te doby co si o tom mluvil ale moc to v rustu tech mensich nepomaha. Na sve misto to davam jen pri foceni.

Davam jim ted presne napapat podle tablky bio-grou 2ml +1ml bio-bloom.
Dnes rano postrikano phytaminem.

Vypadaji ted uz dobre.
Madical-Strains
.Nasel jsem zajimavy kompletni grow-plan pro zacatecniky.

https://www.theweedblog.com/what-is...m-week-to-week/
Madical-Strains
Takze dnes zalivka PH 6,5.
Rozhodl jsem se ze budu hnojit uz do kazde zalivky.
Bio-grow-1,5ml/1/l Bio-bloom-1ml/1l vody

EC- vytoku 1,7 (ja vim ze ho nemam merit pri organice ale neda mi to abych to nezkontroloval), Ph vytoku 7,2 ,tak se o 2-3 stupne od posledne nastesti trochu snizilo.
Jeste 2-3x zaleju a doufejme ze se snizi na spravnou hodnotu 6,5.

To ze je v hline PH 7,2 (a bylo 4 dni PH 7,4 ) tak na kytickach zatim nastesti nic spatneho neporzoruji, spis naopak vypadaji cim dal tim lepe !
Bitir
No vidis ze to nakonec roste , zkus nic neprehazovat ,podle me si ta kytka zvyka na uhel toho osvetleni a prenasi energii na nejlepsi misto ,pokid sni budes tocit ,tak zazdis to potentni misto a kytka bude venovat energii zas nekde jinde . Radej to podloz do stejne vysky tak at sviti na vsechny stejne ,doporucuju panel cca 20cm nad vrcholky ,celkem me to tak vali, ale pod cipem co ma svit tusim 90° byla kytka 15 cm a novy listky mi zezloutly ,pralo to primo na vrcholek tak sem to uhnul ,ale 20 _ 25 cm je idealni vyska ,aspon teda u me.
Madical-Strains
Prave tohle uz je foto kde jsou dva kvetinace uz podlozeny krabici aby byly vrsky priblizne ve stejne vysce.
Panel mam cca 30-40 cm na vrcholky jelikoz niz dat opravdu nejde to by pak neosvitil kraje kyticek, furt s tim caruju ale vycarovat nic nejde. :-)


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma